WEEKAGENDA Jac. van der Hucht (Katwijk) overleden Raadsagenda Katwijk Kies de u passende spaarvormen: ECHTPAAR DONGELMANS 65 JAAR GETROUWD Gouwsluis voorlopig niet aan de beurt? KW 122 had averij Depositoboekjes41A% Spaarrekeningen41A% Ambtenarenspaarregeling5% Jeugdspaarregeling6% Spaardeposito's5% Spaardeposito's57i% Spaardeposito's6% Spaardeposito's7% Spaardeposito's7-8% Spaardeposito's7Vi% Spaardeposito's8% Alphensche Bank Afdeling Depositoboekjes N.V. Hoger dividend van Utilico Hogere geldomzet (15 pet) bij Key Abbev Leven in 1969 Winst PZEM f 1,3 miljoen NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1970 KATWIJK AAN ZEE In het Zeehospitium, waarin hij, na een aantal weken van ob servatie in het Diaconessenhuis, enkele dagen geleden werd op genomen, overleed gistermiddag de heer Jac. van der Hucht, ereburger van Katwijk. Hij zou op 24 november 70 jaar zijn geworden. De kwaak, waaraan hij bleek te lijden, kon ook door een reeds ondergane operatie in het snelle verloop niet worden gestuit. Velen in Katwijk en ver daarbui ten. zullen dit heengaan als een schok ervaren. Van der Hucht was een algemeen bekende en om zijn ijver, speurzin, organisatievermogen en beminnelijk optreden gerespec teerde burger en vriend. Nog maar kort geleden, (op 17 maart) ontving hij, naar aanleiding van de over dracht van zijn boek „Bibliografie en iconografie van de beide Katwij ken en het Sandt", een literatuurop gave, voor welker voltooiing drie duizend werkuren nodig waren ge weest, de erepenning van de ge meente Katwijk. Ook droeg hij de gouden Oranje Nassau-medaille. Hij was een geboren en getogen Maassluizenaar. Zijn vader had daar op de Grote Markt een boekhandel. Larter verhuisde de familie naar Zwolle en Utrecht Van der Hucht had zijn activiteit en praktische zin aan zijn (Zeeuwse) vader en (Friese) moeder te danken. Van de acht kin deren zijn er nu nog vier in leven: drie gepensioneerde onderwijzers en een zuster, die ook met een onder wijzer is getrouwd. Hijzelf kwam ook bij het onder wijs; dat ging vroeger zo bij de klei ne middenstanders. Na zijn kweekschooltijd in Utrecht was hij achtereenvolgens onderwijzer in Puttershoek, Varsseveld. Alblasser- dam, Voorburg en Katwijk aan Zee, waar hij de heren Den Dikken. Vol- beda, Bezemer en Vink als school hoofden heeft gewerkt. Maar Van der Hucht was méér dan onderwijzer. Hij heeft veel kerkelijk werk gedaan, overal col lecten voor de zending gehouden. De zending had de liefde van zijn hart. In Katwijk is hij ook nog vijf jaar ouderling geweest Van der Hucht studeerde graag en veel. Zijn indrukwekkende biblio theek getuigde ervan, maar het ging hem niet om de theorie van de theo logie en de zendingswetenschap, maar om de praktische toepassing. Hij zocht, alweer uit praktische overwegingen, contact met de zen- dingsvoormanncn. Zo vond hij pro fessor Kraemer, omdat hem de een zijdige voorlichting van het vroegere Koloniaal Instituut niet beviel. Over Kraemer schreef hij een kleine bio grafie. die ook in het Engels is ver taald. Verder een bibliografie, die de hele wereld is overgegaan en in alle bibliotheken staat, door Kraemer zélf „een monument" genoemd. Van der Hucht was ook een groot natuurliefhebber. Hij maakte vele prachtige dia's. De muziek was voor hem een levensbehoefte. Hij bezocht alle goede concerten en opera-opvoe ringen en bezat honderden platen. Bach en Mozart waren zijn lieve lingscomponisten. Stilzitten was er voor hem niet bij. Vóór zijn ziekte was hij nog druk bezig met de inventarisatie van foto's en fotokaarten van de ge meente Katwijk. Aan het werkzaam leven van Ja cob van der Hucht is een eind geko men. We zullen er aan moeten wen nen, dat hij er niet meer is. Zijn naam had zo'n vertrouwde klank. Mevrouw Van der Hucht kan verze kerd zijn van het respect, waarmee vélen zich haar man zullen blijven herinneren. Johan van W. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Rolinco handhaaft dividend ROTTERDAM Rolinco N.V. stelt aandeelhouders voor het dividend ad f 2 per aandeel over het in februari door de uitkering van bon us-aandelen (in de verhouding 2 nieuw op 13 in bezit) verhoogde kapitaal te handha ven. De winst over het afgelopen boek jaar bedroeg f 27.223.297 tegen f 14.826.915 over 1968-1969. Ultimo juni 1970 stonden 8.186.000 gewone aande len uit (in 1969: 5.752.000). Het jaar verslag verschijnt op 28 augustus. KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de raad van Katwijk bijeen. De agenda vermeldt de vol gende punten: krediet aanschaf meubilair openbare kleuterschool ,,'t Kwetternest"; medewerking aan het bestuur der Vereniging voor Her vormd Onderwijs te Katwijk aan den Rijn ten behoeve van de kleu terschool „De Duiventil"; kredieten voor de ombouw van de centrale verwarmingsinstallaties in de Sint-Jozefschool en de kleuterschool Sint-Bern adette; krediet voor het treffen van voorzieningen aan de Rehobothschool; krediet voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen voor het vijfde leerjaar van de Prins Willem-Alexanderschool; kre diet voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor het eerste leerjaar van de Prins Willem-A- KATWIJK/IJMUrDEN Vrijdag avond werd de trawler „Zeeland", KW 122, van rederij Ouwehand te Katwijk aan Zee, de haven van IJmuiden binnengesleept door de Scheven ingise trawler „Bastiaan", SCH 45. De „Zeeland" was maandag naar zee vertrdkken en had woens dag al ruim 60 kantjes haring buit gemaakt. De machinist ontdekte echter, dat er iets met de hoofdmotor niet in orde was. Een vluchtig onderzoek wees uit. dat o.a. een zuiger het had begeven. Evenementen programma Katwijk aan Zee KATWIJK Voor volgende week staan de volgende evenementen op het programma: dinsdag orgel concert in de Nieuwe Kerk om 8 uur; woensdag avondwandeltocht, start, tussen 6 en 7 uur vanaf strand- paviloen „Fock de Best"; van 8 tot 9 uur carillonconcert; om 8 uur schaaktoernooi in de Oranjezaal van het Hervormd Jeugdhuis; don derdag om 8 uur in de muziektent op het Andreasplein een bonte mu zikale avond van „De Hooivogels"; vrijdag bridgedrive in ,Cleyn Duin"; volleybalwedstrijd om 7 uur in „Cleyn Duin"; zaterdag bloemen corso wandeltocht, start tussen 2 en 3 uur vanaf ..Fock de Best"; om 8 uur carillonooncert: circa 10.15 uur groot vuurwerk nabij restaurant „de Zwaan". RIJNSBURG De gemeenteraad vergadert donderdag 6 augustus. De gende punten: Aankoop erond langs kende punten: Aankoop grond langs Oegstgeesterwegvaststelling be bouwde kom ingevolge de Boswet. VALKENBURG Donderdag vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder andere: voorstel huurverhoging woningen, aanbieding begroting woningbedrijf, ongevalsalarmering artsen. „Zilvervloot" met drie maanden opzegging met zes maanden opzegging met een jaar opzegging met opzegtermijn van twee jaar met oplopende rente, looptijd twee jaar of langer, maximum vier jaar; bij opname in het derde jaar over de gehele looptijd 7%; bij opname in het vierde jaar over de looptijd langer dan twee jaar 77»%J bij opname na vier jaar over de laatste twee jaar 8% drie jaar vast vier of vijf jaar vast Affiliatie van de Algemene Bank Nederland N.V. Bi] de Alphensche Bank Afdeling Depositoboekjes N.V. kunt u ook deelnemen aan het Premie Spaarplan van de overheid. Alle gewenste inlichtingen kunt u verkrijgen bij onze kantoren: Alphen aan den Rijn, Castellumstraat 2, telefoon (01720) 4931 Alphen aan den Rijn-Ridderveld, Parelstraat, telefoon (01720) 3733' Hazerawoudt, Gemeneweg 2, telefoon (01728) 377. lexanderschool; krediet voor de aanschaffing van leermiddelen etc. ten behoeve van de Marnixschool; medewerking aan het bestuur der Vereniging voor Hervormd Onder wijs te Katwijk aan den Rijn ten behoeve van de Otto Baron van Warsenaer van Catwijckschool; kre diet voor de uitrusting van ver- keersbrigadiers voor de schooljeugd, woonachtig in de wijk Cleijn Duin; vaststelling van een tweetal voorbe- reiriingsbesluiten; vaststelling tarie ven voor gebruik sporthal Cleijn Duin, ingaande 1 september 1970; krediet aanschaf conferentietafel ge meentehuis; wijziging bestemming van de zwembad reserve; aankoop perceel grond in de Zanderij Westerbaan van mr. A. J. O. Baron van Wassenaer van Catwijck; aan koop perceel grond in het gebied Rijnsoever van de heer J. Schaap; verkoop perceel grond in 't Heen aan Gebroeders Ouwehand Verpak kingsindustrie N.V.; verkoop gron den in het oostelijke deel van de Hoornespolder. bestemd voor de bouw van 33 eengezinswoningen; huur van de panden Waaigat 15 en Freek van Rhoonstraat 10 van de heer J. W. J. Korndorffer en Badstraat 28 van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, alsmede toe kenning van een schadeloosstelling aan de hher P. Parlevliet in verband met de ontruiming van deze prece- len; verhuur van een gedeelte van de duinreep langs de Boulevard aan „Mehoresca N.V." te Amsterdam; toekenning schadeloosstelling aan de firma A. Twigt Zonen in verband met de ontruiming van het terrein met opstallen Zuidstraat 57; toeken nen van een schadeloosstelling aan de heer A. de Groot in verband met de ontruiming van de panden Ha venstraat 9/9b en Tramstraat 10 en geven van namen aan een aantal straten. Burgerlijke stand Katwijk KATWIJK Geboren: Dirk M, z*v D van Duijn en M F Koekoek, Haviklaan 20Jeanette dv W C Verhart en A' P den Duik, Cleijn Duinplein 31; Geertje IJ. dv F Kuijt en IJ van Duijvenvoorde, van Slin- gelandtstraat 55; Pieter J, zv J J van Rijn en H Durieux, Baron Sweerts de Landas Wyborghstr 13; Diebert J zv D v Rihijn en G Bol: Zeeweg 121; Michel, zv A T Durieux en N D Bergman, Burgersdijkstraat 20; Hendrika. dv T B van Egmond en C Ketting, Jan Tooropstraat 92; Arthur H, Zn F R Vasilda en A van Duijn, Anemoonstraat 5C; Cornelia Cl G, dv H Korving x J v d Niet, Talmastraat 69: Johanna J, dv D C Hus en P H van der Boon, Troel- strastraat 38; Wendy, dv G Hulan en M J van Beusekom, Colijnstr 109; Adriana P, dv G Schaap en G C v Dijik, Karei Doormanlaan 18D; Dirkje, dv D v Zuilen en W Schui temaker, Secr. Varkevisserstraat 57; Frederik W, zv L H van Rijn en Y E J de Wolf, Tolhuisstraat 19; Nico- laas. zv N v Rijn en N Dorleijm, Stadhoudersdreef 147. Ondertrouwd. A W v d Plas (23) en L Kuijt (22); A J M Diepstraten (27) te Leiden en W G Veerman (21); C Tavenier (23) en W van Egmond (22); F A de Jong (22) en Gvd Bent (19); J J Schipper (22) te Noordwijk en G van Delft (20); H Klok (32) en E U Herbst (25) te Hoh en-Limburg, Duitsland. Overleden: Meerding, Siementje (geb 19-3-96), wv H J Visser, Nach tegaallaan 5; Vos, Hendrik (geb 13- 6-02), Karei Doormanlaan 9C: Bak ker. Johanna (geb 23-7-3)2), ev P Hoveling, Overrijn 7: Ouwehand, Huig (geb 24-8-08), Laan van Nieuw Zuid 38. Gehuwd: van Dijk, Bastiaan Nic (geb 3-5-46) en v d Plas, Cornelia (geb 19-3-51); van der Putten. Theo doras Jac (geb 19-10-49), te Noord- wijkerhout en den Duik Maria A B (geb 26-12-50): de Vries. Hugo (geb 27-9-45) en Surink, Dieuwke (geb 4-2-40) te Rotterdam; den Duik, Maarten (geb 6-3-47) en Quist, Cara Joh (geb 19-2-48) te Brainisse; Corbeek, Josef (geb 21-9-48) en Jacobs, Josephina A (geb 12-7-52) te Amstenrade): Spoeltman, Wil helmus B (geb 27-10-45) en Algera, Grietje M (geb 15-2-46); van den Eijkel, Pieter (geb 30-6-46) en Kromhout, Marianne (geb 17-7-49) te Rijnsburg; Hamster, Roelof H (geb 6-2-46) te Wageningen en Bax, Hilda (geb 6-2-45)Harmsen, Antho- nie (geb 22-1-46) en Baldée. Adriana Joh (geb 18-4-50) te Strijen. LEIDEN ,JLk stond aan de arm van m'n moedèr op de Leïdse kermis vaar4 een kraampje te kijken en toen trok hij me mee en vroeg of ik een avondje met hem uit wou." Het is al heel lang geleden, dat dat ge beurde. Het was de eerste ontmoeting tussen de heer Dongelmans en me juffrouw Zwart uit Leiden. De ontmoeting liep uit op een huwelijk, dat 13 augustus 1905 werd gesloten. Over twee weken is het huwelijk vijfenzestig jaar oud. De heer en me vrouw Dongelmans wonen sinds enkele maanden in de Drie Oktoberstraat 18. Daarvoor woonden ze in de Clarasteeg en de Groenesteeg. De heer Dongelmans (85) is eigenlijk geen echte Leidenaar. Hij werd in Nieuwe Amstel geboren en verhuisde op zijn achtste jaar' naar Leiden. Drie jaar later, als ventje van 11 jaar, ging hij in een steenfabriek in Oegst- geest werken. Veertig jaar bleef hij daar, maar in de oorlog ging de fabriek over de kop. Daarna werkte hij in een suikerfabriek. Het echtpaar kreeg 11 kinderen, van wie er nog negen in leven zijn, 26 kleinkinderen en 29 achterkleinkinderen. Aanstaande zondag, de dag dat de bruidsdagen ingaan, viert de familie het huwelijksfeest. Weer flinke omzet in aandelen Sphinx AMSTERDAM Op de incourante markt is woensdag (28/7) weer heel wat omgegaan in aandelen Sphinx- Ceramique. Gehandeld werd tussen 440 en 445, tegen 425 dinsdag. De aan delen van de verffabriek Molyn blij ven in langzaam tempo oplopen. Woensdag (28/7) werd als hoogste prijs 390 betaald, gevolgd door onge veer 385 tegen 380 dinsdag. Er bestond ook flinke belangstelling voor Struycken, waarvoor ca. 20 pun ten meer werd betaald op 410. Aande len Viba tenslotte werden 285 (plus 10) uit de markt genomen. ROTTERDAM Utilico N.V. zal haar aandeelhouders voorstellen het dividend over het boekjaar 19691970 te verhogen tot f4.40 per aandeel (vo rig jaar f4). De winst over het afgelopen boek jaar bedroeg f3.884.285, tegen f2.836.032 over 1968—1969. Ultimo juni 1970 stonden 841.200 aandelen uit (in 1969: 705 400), aldus een communiqué. AMSTERDAM Bij de N.V. Hout handel v/h G. Key is geldomzet in het eerste halfjaar 19 procent hoger geweest dan in dezelfde periode van 1969. De heer J Key, directeur, zei tegen de aandeelhouders voorzichtig te zijn met hieruit conclusies te trek ken over de resultaten van 1970. De houtprijs in Scandinavië blijft in stij gende lijn en ook de kostenontwikke ling in ons land blijft zorgen baren. De directie heeft wel goede hoop dat de winst de kosten zal kunnen opvan gen. Voor de financiering van verdere diepte-investeringen heeft het bedrijf een hypotheek gesloten van f2.5 mil joen. De rente op deze lening be draagt 8 3/8 procent en de koers van afgifte 99 procent. De looptijd is 12 jaar. Aflossing: in 16 halfjaarlijkse termijnen, te beginnen in april 1974. ALPHEN Voor hel oude gemeentedeel Gouwsluis bestaat een reconstructieplan, waarvan de uitvoering nog wel ettelijke jaren op zicb kan laten wachten en waardoor enkele daar gevestigde bedrij ven in huil mogelijkheden worden beknot. In de voorlaatste verga dering van de raad is het bezwaarschrift van de firma Annaars aan de orde geweest, waarbij de raad zich eigenlijk tegenover B. en W. opstelde. Moet men een bedrijf bepaalde voorzieningen verbieden, die in bun opzet een tijdelijk karakter dragen, als men weet, dat bet bedrijf van de tijdelijkheid nog minstens vijf jaar zal kunnen profi teren. Er is een ander bedrijf aan de Gouwsluisseweg gevestigd, dat door het conjunctuurverloop moet omschakelen. Maar toestemming voor ruimteverandering krijgt men niet. omdat men te zijner tijd daar wellicht toch weg zal moeten. Het ligt daar allemaal wat moei lijk en zo is het oude Gouwsluis, dat in de vroege middeleeuwen strijdto neel was tussen Jacoba van Beieren en Philips van Bourgondië en ook in de Franse tijd gevechtstoneel was, nu wel een gedeelte, waarover ach ter de schermen nogal wat te doen valt De Gouwsluisseweg werd reeds voor 1939 een dood gedeelte doordat de beide bruggen plaats moesten maken voor de éne hefbrug.die wat westelijker kwam te liggen. En ein delijk wacht dit deel sedert die tijd op de gewenste sanering. Enkele zeer oude straten als de Zeilmakerstraat en het Mariahofje moeten verdwijnen. Van dc enkele middenstanders, die daar in het ver leden hun zaak hadden zijn de meeste reeds verdwenen. Bakker Zaal houdt het nog vol, omdat hij door de sanering toch een behoor lijke broodwijk overhield, maar de mogelijkheden van groei en bloei heeft deze wijk niet meer. Streef aar Het zou uiteraard voor de betrok kenen heel prettig zijn, als van ge meentelijke zijde nu eens duidelijk gesteld werd, welk streefjaar men op het oog heeft, maar het wekt sterk de indruk, dat Gouwsluis tot een van de laatste gedeelten in de gemeente zal behoren, die aan de beurt komen. Er zijn plannen voor meer groenvoorziening, maar het groen bestaat voorlopig nog in de overwoekering door onkruid, zoals in de driehoek tegenover het cara- vanbedrijf van gebr. Booij goed te zien is. EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen? „De Landbouwer" levert U kaas die door een bepaald rijpings-proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen! VOORSTRAAT 36 - TEL. 2136 UTRECHT In 1969. het derde jaar van de vennootschap, is de groei van Abbey Leven Nederland nog krachti ger geweest dan in 1968, zegt het jaar verslag. Het totaal verzekerd bedrag overschreed de f 230 nln., hetgeen voor 1969 een netto produktie bete kende van ruim f 143 min. De porte feuille van de maatschappij bestaat thans voor het grootste deel uit verze keringen op basis van aandelen. Het totaal verzekerde kapitaal aan Vip-verzekeringen verzekerings in- vesterings plan» bedraagt bijna f 147 min. met een jaarlijkse bruto premie van f 4.5 min. Pér 1 juni 1970 is het hoofdkantoor van de maatschappij verplaatst van Amsterdam naar Utrecht. Ook in 1969 hebben de kosten, die gepaard gaan met het uitbreiden van de clinten- kring veroorzaakt, dat de verlies- en winstrekening met een nadelig saldo sluit. Over 1969 bedroeg dit f391.631. Hiermee komt het totale nadelige sal- doen", zal in 1970 nog een klein verlies het exploitatietekort spoedig tot het verleden zal behoren. Indien zich geen zeer bijzondere omstandigheden voor doen, zal 1970 nog een klien verlies opleveren, waarna van 1971 af jaar lijks winst verwacht mag worden. Abbey Leven Nederland is. zoals bekend, een onderdeel van de Abbey International group, bestaande uit le- vensverzekerings- en andere financie ringsmaatschappijen in de Ver. Staten, het Verenigd Koninkrijk de Bahamas. Nederland en Canada. De groep werd georganiseerd in 1964. Zij is eigendom van de ITT (International Telephone and Telegraph) en van de Georgia International Corporation. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale Zeeuwse eleotriciteitsimaatschappij zal proberen om de elektriciteitstarieven voorlopig niet te wijzigen. Door be zuinigingen hoopt de PZEM het hoofd te kunnen bieden aan de kosten- stijigingen waarvoor zij zich geplaatst ziet. De winst van het bedrijf steeg in 1969 tot f 13 miljoen. Voor het eerst in haar bestaan bereikte de PZEM een jaarproduktie van 1 miljard kilo wattuur. Er werd 1117 miljoen kwu. energie omgezet. Ten opzichte van het voorgaande jaar betekent dat een verhoging van 17,9 procent. Dit blijkt uit het onlangs verschenen jaarver slag van het bedrijf. uur: spreekuur Maandag 3 augustus Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga dering. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „De Eskimo van Alaska". NOORDWIJK-BINNEN Grote Kerk, 8.15 uur: orgelconcert Piet van Egmond. Dinsdag 4 augustus Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot Chr. Emlgratiecentralc. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Strijd zonder einde". Hooglandse kerk, 8 uur; concept Sy racuse University Band in het kader van de Pilgrim Fathers herdenking. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Jan Wel- mers. Woensdag 5 augustus Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Museum Volkenkunde. 3.30 uur: vakan tiefilm „Vaste voet op de Zuidpool". KATWIJK AAN ZEE Oude Kerk Boulevard. 8.30 tot 9.15 uur: zomeravond- ZapjOORDWIJK AAN ZEE Kerk Hoofdstraat, 8 uur, zomeravondzang. Donderdag 6 augustus Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Het woud der schemering". Vrijdag 7 augustus Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ber nard Bartelink. medewerking Ruud v/d Meer. Zaterdag 8 augustus katwijk aan zee Bloemencorso Flora's kleurenpracht aan zee, om 2 uur vertrek van veiling Flora te Rijnsburg, 8.15 uur avondcorso. MUZIEKAGENDA wijk Binnen. Dinsdag 4 aug. 8 uur orgelconcert Jan Welmers in Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8.30 uur zomeravond zang in Oude Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8 uur zomeravondzang in kerk Hoofdstraat Noordwijk aan Zee. Vrijdag 7 aug. 8.15 uur orgelconcert Bernard Bartelink in Pieterskerk Lelden, met medewerking van Ruud v/d Meer. Dinsdag 4 augustus 8 uur ln Hooglandse kerk: concert Syracuse University Band in het kader van de Pilgrim Fathers her denking FILMS CAMERA Dag. 2.30 en zo 2 en 4 uur: Jungle Boek, a.l.; 's avonds 7 en 9.15 uur: Ik ben nieuwsgierig blauw, 18 jaar; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De terugkeer van Dracula. 18 jaar. LEDO West side Story. 14 J-. dag., ook zo 2.30 en 8 uur. LUXOR Louis de Funès-festlval. do tot en met ma Le Gendarme de Saint Tropez, di tot en met vrij De Gendarme in New York en za tot en met woe 12 augustus Op vrijersvoeten; dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur rex Wolven in Battle-dress. 14 jaar. dag 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur, dag., behalve zo: Onkruidzaaiers ln Fabeltjesland; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Het badhuis van de 7 zaligheden. STUDIO Samen uit. samen thuis, a.l.. dag 2.30. 7 en 9.16 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur; dag. behalve zondag 10.30 uur: Sjors en Sjimmie ln het land der Reuzen. TRIANON Jerry in de boot. a.l.. dag. 2.3o. 7 en 9.15 uur: zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 104 u. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; De Oegstgeestse Apotheek, WllhelmlnapSrk 8, Oegstgeest, teL 53274 en Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voorschoten, teL 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- eri nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Herdingh Blanken. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Sociëteit „Twentwei". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 6.30 uur tot U uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot H.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur: zaterdag 15.00-18.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na vallen wordt van dinsdag 12 uur c. dags) tot woensdag 12 uur waargenomen 1 onge- 's mld- door het Diaconessenhuis. vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis Doktersdienst: 6 maal 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Academlscn ziekenhuis-. Dezoekuren 1 Brandweer 6 maal 8. Politie 6 maai 4. ehbo 20645. Gemeenschap Zuid-Weet Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telel 2101 Dij geen gehoor tele*. 10460 voor informatie telel 13921 Bezoekuren ziekenhuizen Academische ziekenhuis; voor patiënten ln klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur; dinsdag 13.00—14 00 uur; zaterdag en zondag 14.3015.30 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens patiënten klasse 3): dagelijks van 19.00 19.45 uut; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Praematuren (allen voor ouders)maan dag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.15—1430 uur. Kinderkliniek. maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18J5—19.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15 0016.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. Ellsabethzlekenhuls Lelden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeLlng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tol 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden; dagelijks van half twee tot haf drie en, bovendien op dinsdag-, vrijdag, en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlënten dagelljkj van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 1. Jelgersmakllnlek; maandag tot en met vrijdag van 18.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag tl tot 11.45 eD 13 tot 15 uur Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.j kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 830-7 15 UUT ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.30—11 .00 uur van 14 00—15.00 uur van I8.OO-19.OO uur Se klas: van U.00—15 00 uur van 18.00— 1930 uur Kraamafdeling: van 14.00—15 00 uux. van 19.00—1930 uur alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.0015.00 uur. van 18 00—1830 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders Kinderen beneden ie Jaar geen toegang nuokuwuh - Sole Mug klasse-pa- uenten dagelijks van 3 tot hall 5 eD de* avonds van 7 tot 8. zaaipauenten zon. ■igs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tol half 3. KATWIJK Zeehospiuum. tongkilnlek dagelijks van half 3 tot naif 4 dinsdag eo donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-afde- llng dagelyks van half 3 tot nail s Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van J tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 6 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half_ vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen' woensdag van 7 tot 8 en zatebrdag en zondag van half 3 tot half 4. TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus, Rapenburg: aquarim- tentoonstelllng Aqua '70. dag. van 10 tot 22 uur, tot 16 augustus. Lakenhal, tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober). Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, Raamsteeg: expositie t.g.v. 150-jarlg be staan. dag. 10-4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus Lakenhalzomertentoonsteülng Hol landse Varu tas- voorstellingen uit 17de eeuw (26 junl-23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving In N W.-Afrika (28 mei - 12 oktober). UIISKA Acad lost. mus Rapenburg 73, werkda gen 930-12 3(1 dtnsd eD vrhd ook 14-17 uur Hortus ttapenourg i'4. 1 apru-30 »epi v- 12 en 1330-17 uur zon 10-16 uur kassen tal en zon gesloten: okt.-31 maart tf-;2 eD 13 30-16 uur zond gesloten kassen zat. gesloten. Moienmuseum LJe Valk; 1 apr.-iö sept. dinsd tjD zat. 10-i'r ur zon en feestd. 13-1V uur maana gesloten. Nea Legermuseum Pesthuislaan 1 ma. t,m vrö 9-17 u. ton 13-17 u Pilgrim Fathers-mus»um Vliet 45 ma. t.m vrij 9-12 en 2-4.30 uut

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4