Rijnsburgs corso was zonnig schouwspel Commentaren Bloemen niet meer weg te denken uit levenspakket Engelse havenstaking beinvloedt veemarkt Adjudant Tigchelaar verlaat Hazerswoude 324 woningen in Riddervelcl Gesprek Slaapstad NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1970 Uitslagen corso RIJNSBURG— De jury kende de volgende prijzen toe aan het Rijnsburgse corso: Praalwagens: „Feestdag" (aan geboden door Stichting Bloe mencorso aan de oranjevereni ging t.g.v. het 25-jarig bestaan) 4e prijs; „Memorial Day" (VVV Leiden) 2e prijs; „Thankgiving- day" (gezamenlijke kwekers Rijnsburg en omstreken) le prijs; „Exotische dag" (buurtvereni ging Centrum) 2e prijs; „Oogst dag" (Raiffeisenbank Rijnsburg) le prijs; „Een luie dag" (Ver eniging Ambulante handelaren in bloemen en planten) 3e prijs; „Dagdroom" (buurtver. Sandt- laan) 3e prijs; „Moederdag" (ge zamenlijke kwekers Noordwij- kerhout-De Zilk) eerste en ere prijs; „Huwelijksdag' (veiling Flora) 2e prijs; „Dag der Ver enigde Naties (IJsclub Oegst- geest) le prijs; „Oosterse dag" (Kanaalstraat) le prijs; „De Postkoets" (Rijnsburgse vereni ging van Paarden- en ponyhou ders) 2e prijs; „Snipperdag" (Menken-Liko N.V. te Wasse naar) 3e prijs; „Dierendag" („Flora") 4e prijs. Personenwagens: C. Leeuwen burg 3e prijs; Makelaarskantoor Den Haan ere en eerste prijs; ENZAB N.V. 2e prys Th. de Mooy ere- en eerste prijs; Ga rage Noort 4e prijs; Fa. Leeu wenburg en Mooten 4e prijs; Café De Koekoek 4e prijs; Auto mobielimport H. A. Maasland 3e prijs; Alb. de Mooy 2e prijs; Lb. Kralt eervolle vermelding; Fa. C. de Koning Zn. le prijs; fa. Nic. den Heyer eervolle ver melding; Garage Dijksman 2e prijs; LIAM N.V. le prijs; Tuin centrum Leo van Duyn 4e prijs. Th. J. var der HEIJDEN lid van de Nederl. VereD. v. Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 ALPHEN de 34-jarige K. van der Stouwe uit Alphen is gistermid dag op de Bedryfswcg met zijn brommer geslipt over de daar aan wezige treinrails. H[j viel en is met een gecompliceerde armbreuk over gebracht naar het Diakonessenhuis te Leiden. TER AAR Geboren: Monique, dv Bosland, L P en Hoogervorst, A; Wilhelmus J, zv Mesman, A en Ze venhoven, M A; Johanna C M, dv Keijzer, P A G en van Kessel, M C A; Maurice H M, zv Ubink, HCH en Sassen, M P A; Petronella A C dv Lek, J A H J en Hijman, A T. Huwelijk: IJkema, Jan en Visser, Klasina T; van Harteveld, Léon G J A en Volgering, Josina J M. Overleden: Griemink, Willem; Splinter, Simon. Oudhollandse markt in Noordwij kerhout NOORDWIJKERHOUT Voor. zitter M. Broekhof van het Winkel Aktie Komité heetf gisteravond de Oud-Hollandse Markt op de Brink geopend. Na een muzikale opening van de muziekvereniging StJeanne d'Arc, die natuurlijk als sluitstuk de Noordwijkerhoutse wals speelde, uitte de voorzitter de wens dat deze vijfde markt de gasten en de Noord- wijkerhouters een aangename ver pozing zou bezorgen. De markt is vandaag nog ge opend tot toen uur, en zondag van 14 tot 22 uur. Een tiental oude am bachten worden onder meer ge toond. TER AAR De Luchtsport hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Ghislairl Hornu. Afstand 204 km. Uitslag: 1, 21 en 26 Ph. Hoo gervorst; 2, 16 en 17 H. v. Emmerik; 3, 4, 7, 18, 19, 20 en 22 B. Wassenburg; 5, 9 en 11 B. Kroon; 6 J. v. d. Meer; 8. 25 en 27 G. Wildenburg; 10, 12 en 13 J. V. Hameren; 14 en 24 D. Mank; 15 G. Lenting; 23 E. Schuit. LEIDEN Als je zo'n stoet ziet lopen denk je, wat jammer, dat er publiek bij is, wat jammer dat je op de achtergrond het verkeer hoort ra zen. Maar ja, het blijft 1970. Dat kun je niet weg denken. Dat waren gedachten die gistermiddag bij het zien van de historische geklede eigenaars van de rond- en platbodemj achten omhoogkwa men. De schepelingen hadden bijzonder mooie kostuums aan. De wat oudere heren droegen zwarte pakken, kniebroek, kousen, schoenen en helderwitte kraag. Met het zwarte petje en hun ook in het zwart geklede vrouwen konden zij zo van een schilderij zijn gestapt. De jongeren wa ren in fleurige, maar toch erg Renaissance-achti- ge kleuren gestoken. Op de schepen, tegen de oude gevels, als zij in gesprek waren met elkaar, zouden de schepelingen echt best 350 jaar oud kunnen zijn. In optocht trokken zij, voorafgegaan door de Franciscusband, naar de Doelenkazerne, waar hen een lekker hapje stond te wachten. Daar vóór had burgemeester Van der Willigen hen in de Lakenhal toegesproken. Hij haalde de belang rijkheid van „het water" in de geschiedenis van Leiden aan. „Doordat de Rijn bij Katwijk ver zandde en daarom via Rotterdam in zee mondde is het gekomen, dat Leiden geen wereldhaven heeft geen Euromast, geen metro en geen 700.000 inwoners, maar Leiden heeft gelukkig weer za ken die Rotterdam niet heeft, zoals een echte universiteit, en echte Leidse kaas". Hij vertelde over de gastvrijheid van Leiden, waardoor ook de Pilgrimfothers hier terecht konden. Na de avondmaaltijd gingen de ca 250 perso nen in bussen naar de veilinghal in Rijnsburg om de praalwagens van het bloemencorso, die daar tentoongesteld staan, te bekijken. Vanmorgen vertrokken de 58 Tjalken, Aken, Boeiers, Enkhuizer Bollen, Schokkers, Hengsten, Schouwen, Jollen en Grundels naar Delfshaven, dezelfde route volgend als destijds de Pilgrim- fathers. Crescendo Alphen bestaat 25 jaar iPlE politieke fracties in Leidendoen op het ogenblik alle mogelijke moeite een formule te vinden voor een doelmatig gemeentelijk be leid in de komende vier jaar. Het feit dat het gesprek volgende week opnieuw zal worden hervat, bete kent, dat men elkaar in ieder geval op het niveau van de onderhande ling heeft kunnen vinden. Dat reeds is hacl wat meer dan de ver kiezingstijd ons te zien heeft ge geven. Elke toenadering en prak tische discussie leek toen onmoge lijk door een, naar onze mening, al te dogmatische stellingneming. Het leven van alledag heeft de par tijen die het gemeentelijke be leid in de komende vier jaar mede moeten gaan bepalen, uit een boze droom gewekt. Ze zijn uit hun par tijpolitieke stellingen te voor schijn gekomen en praten nu weer gewoon als mennen over het om vangrijke en veelzijdige werk dat het gemeentebestuur wacht. Wat het resultaat wordt, moet wor den afgewacht. Men mag hopen dat het alle betrokkenen in de eerste plaats gaat om het algemene welzijn in deze stad en dat ook ieder bereid is, daaraan het zijne bij te dragen. TN DE Oude Vest van Leiden w'as het gisteren vlootfeest. Een prachtig, betoverend schouwspel van oude vaartuigen die vandaag de historische tocht van de Pil grims van Leiden naar Delfsha ven opnieuw hebben gevaren. Een attractie, die duizenden mensen op de been heeft gebracht, niet alleen Leidcnaars maar ook toeristen. Van heinde en ver. Het kan haast niet anders of de Leidenaar moet bij het zien daarvan een gerecht vaardigde trots hebben gevoeld. Toch heeft Leiden een kans laten voorbijgaan. Gisteravond was het nóg heel druk in dit stadsdeel, maar het was er ook heel onge zellig omdat de vloot gehieel in het duister lag. Weliswaar zaten de meeste opvarenden aan het ge organiseerde etentje, maar er had den toch wel wat schijnwerpers op al die schepen gezet kunnen worden. Dat bevestigt de gedachte, dat Lei den zich vooral in de zomer nog steeds niet voldoende weet te pre senteren. Het is alles nogal mond jesmaat. Het zyn niet altijd de kos ten, het is ook vaak een gemis aan fantasie dat deze stad parten speelt. De Vereniging voor Vreemdelingen- verkëer heeft een beroep op een aantal mensen in Leidien gedaan om -baar financieel te steunen op dat zy meer armslag krijgt voor attractieve evenementen, die Lei den in het toeristenseizoen nog iets meer doen zyn dan alleen maar museumstad. Het is nodig, dat dit beroep wordt gehonoreerd en dat er in volgende jaren van deze vereniging impulsen kunnen uitgaan om Leiden voor inwoner en vreemdeling aantrekkelijk te maken. Leiden is te mooi om slaap stad te zyn. J. A. M. Pijnenburg in België overleden NOORDWIJKERHOUT/BLANKEN- BERG De heer J. A. M. Pijnen burg (75 jaar), is vannacht in België) overleden. Hy was met vakantie. Tot 1960 was de heer Pijnenburg gemeentesecretaris van Noordwyker- hout, welke functie hy zo'n dertig jaar bekleedde. Vele jaren had hij ook een leidende functie in de r.k. woningbouwvereniging St. Antho- nius van Padua. In Noordwykerhout genoot dc heer Pijnenburg een grote bekendheid. NIEUW-VENNEP Zaterdag 24 oktober zullen in de sporthal natio nale trampolinewedstrijden worden gehouden. De wedstrijden beginnen om twee uur 's middags en duren tot ongeveer 11 uur 's avonds. In verband met dit jubileum is een uitgave van 12 pagina's ver soherten, die een voorwoord bevat van ere-voorzitter C. J. F. van Win kel en een bestuursbijdrage van voorzitter H. Houweling; verder een zeventiel foto's uit de geschie denis can Kindervreugd. Het programma voor de feest viering bestaat op zaterdagmiddag 15 ugustus uit het optreden van de Williando's met goochelen en pop penkast en de Boerenkapel van Crescendo. De speeltuin is dan voor ieder vrij toegankelijk. Zaterdag middag 22 augustus om kwart voor twee wordt een optocht met ver sierde fietsen en autosteps gehouden. Crescendo verleent dan medewer king. 'sMiddags van vier uur tot half zes is er gelegenheid het be stuur te feliciteren. KATWIJK AAN ZEE Maandag avond om 8 uur spreekt de heer Jb. Klein Haneveid in de UNI-zaal over „Gods hand in het wereldgebeuren". 1 (Van één onzer verslaggevers) RIJNSBURG Het Rijnsburgse bloemencorso trok vandaag onder het motto „Dag met bloemen" van Rijnsburg naar Leiden en weer terug. Voor de kleurrijke stoet bestond veel belangstelling, zoals men trouwens gewend is. Onder de toeschouwers waren de nodige buitenlanders, onder wie veel Duitsers. Gistermiddag werd in de kantine van veilingvereniging Flora het corso officieel „geopend" en het veüingbestuur had meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt ook de nieuwe veilinghal in gebruik te stellen. Dat gebeurde m aanwezigheid van ir. D. Vries, direktfur van de agrarische vertegenwoordiging buitenland van het ministerie van landbouw en visserij. Vele genodigden, onder wie burgemeesters uit de omgeving woonden deze gebeurtenis bij. Na de bijeenkomst in de kantine was er gelegenheid de schittering van bloemen met al haar praal en pracht te bewonderen. Compleet met figuranten werd het een zonnig schouwspel. De bloemenmeisjes ontbraken daarbij niet. ALPHEN Op een terrein ten westen van de Herenweg en tussen de_ Heimanswetering, waar in totaal 1650 woningen komen, is men nu bezig met de bouw van 324 een gezinswoningen. Het is het tweede plan, dat als onderdeel van het be stemmingsplan Ridderveld 1 zal worden uitgevoerd. Een bijzonderheid voor het ont werp is, dat de maquette enkele weken is tentoongesteld in het Bouwcentrum in Rotterdam als blij'k wat gezamenlijke inspanning bij woningbouw vermag. Naast 324 eengezinswoningen ko men er in dit plan een rolschaats- baan, twee speelpleintjes, een grote zandspeelbak, een trapveldje, water met zitterras en een soort plein in keienvorm. Het plan wordt ook wel plan ChurChill-laan, genoemd, om dat deze laan de belangrijkste ont- sluitingsweg zal worden. Terwijl burgemeester Ten Heuvelhof hem de hand drukt, proberen adjudant Tigchelaar en zijn vrouw even de tuinstoe len uit. ALPHEN In augustus is het 25 jaar geleden, dat de speeltuin vereniging Kindervreugd in het Oosthoekdorp werd opgericht. Het is een van de speeltuinverenigingen in Alphen, die nog steeds de grootste activiteit ontplooit. Het fraaie, vorig jaar geopende clubgebouw staat daar ook als een bewijs van aan de Hugo de Grootstraat. Voorzitter C. Leeuwenburg van de stichting „Rijnsburg's Bloemencorso" zei in z'n openingswoord, dat bloe men niet meer zijn weg te denken uit het gewone levenspakket. „Dat blijkt wel uit de hoge prijzen die de bloemen opbrengen", zo sprak de heer Leeuwenburg, die duidelijk liet blijken dat veel waarde gehecht moet worden aan tentoonstellin gen en corso's. Hij vond het van Aalsmeer een „goeie greep" om het corso naar Duitsland te brengen, zo als ook dit jaar weer het geval zal zijn. De heer P. van Delft Czn, voorzit ter van veilingvereniging „Flora" sprak naar aanleiding van de offi ciële opening van de nieuwe veiling hal. „Wat ons dagelijks brood aan gaat, is het voor ons een gouden tijd, hoewel er altijd moeilijkheden zul len zijn." - Image Ir. Vries ging in z'n toespraak niet voorbij aan de moeilijkheden. Hoe wel nog enkele punten binnen de EEG om een oplossing vragen, zag hij de toekomst voor de bloemen- en j bloembollenkwekers geenszins som- ber in. Belangrijk noemde hij het als I het afzetgebied wordt uitgebreid. Een afzet naar.de Verenigde Staten zou zeker tot de mogelijkheden be horen. Ook dient te worden gestreefd naar een gemeenschappe lijke reclame. „De Nederlandse bloem moet wor den gepropageerd, waarbij wij ons nu nog kunnen baseren op onze ima ge. Géén persoonlijke reclame meer. In dit kader moeten wij denken aan het gaan van corso's naar het bui tenland. Een corso is bij uitstek geschikt als reclamemiddel voor de bloem". De heer Vries vond het, wat be treft veiling Flora, voor zichzelf sprekend dat in 1965 een omzet werd bereikt van 29 miljoen gulden en dat volgende week een omzet van 50 miljoen wordt verwacht. - Gouden boeket Met het stuksnijden van een grote lap plastic, waarna bloemen door de veilinghal dwarrelden, kreeg het ge zelschap toegang tot de nieuwe hal, zo groot dat er in gevoetbald zou kunnen worden. De tentoongestelde praalwagens en fraai versierde personenwagens oogstten veel bewondering. De jury had de prijzen al toegekend. Het gouden boeket ging evenals de vori ge twee jaren naar Chr. Koomen uit Warmond, die het arrangement ver zorgde van een personenwagen, aan geboden door bloemehexporteur Th. de Mooy uit Rijnsburg. Als mooiste praalwagen werd „Moederdag" aangewezen van de ge zamenlijke kwekers van Woordwij- kerhoutDe Zilk in een arrange ment van Cor. v.d. BergSmit uit Noordwijkerhout LEIDEN Het is nu gelukkig vo lop zomer. De grasgroei is groot De dieren in de weiden kunnen volop eten. Ook de veemarkt heeft een zo merse inslag. Het grote aantal toe risten getuigde daarvan. Het was druk en gezellig. Helaas ontbreken de varkens nog en zodoende bleven de aanvoeren bepaald tot runderen en wolvee. De aanvoer van runderen was goed. Wolvee redelijk. Er is de laatste weken nogal wat regen gevallen en dat vindt zijn weerslag in de gebruiksvee-afdeling. Men koopt er liever nog een beest bij dan dat men afstoot. De handel op de gebruiksvee-afdeling was gisteren willig. De dieren werden vlot verkocht tegen aantrekkelijke prijzen. De handel in jongvee onder ging geen noemenswaardige veran dering. Slachtvee: door de havenstaking in Engeland was er de laatste weken van een vlotte handel sprake. Het had duidelijk invloed. Nu deze week bekend werd dat de staking zou worden opgeheven namen de kopers de nodige voorzichtigheid in acht, zodat de prijzen zelfs nauwelijks konden worden gehandhaafd. De vette kalveren gingen vlug van de hand. Eer is een zeer grote uitvoer, maar liefst 60.000 stuks. Een goed vetkalf is goud waard. Wolvee: vorige week duur, ook al door de havenstaking. Gisteren een rustige handel, doordat Engeland ook weer in Parijs kon verschijnen. Toch, mede ook door de wat kleinere aanvoer, een goede handel. Er wer den nog goede prijzen gemaakt. Al les werd verkocht. Varkens: nog steeds is de markt gesloten voor varkens. Het is moei lijk dan een notering te maken. Wel staat vast dat er een grote vraag is in het buitenland. Vorige week gin gen er nog 60.000 de grens over. De prijzen zijn wel niet zo hoog als een week of 6 geleden, maar trekken wel weer aan. Geiten: een grote aanvoer bij een rustige handel. Nadat ir. D. Vries een grote lap plastic heeft weggesneden, wordt de nieuwe hal van veiling Flora zichtbaar met daarin ook de praalwagens van het corso. Kampeerterrein Raad Nieuwkoop akkoord met uitgifte erfpacht NIEUWKOOP De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met een voorstel van b. en w. om het ge meentelijke kampeerterrein voor dertig jaar in erfpacht uit te geven aan de heer P. Lok. Het ontwerp- contract zorgde voor een uitgebreide discussie. Het zag er zelfs rtaar uit dat de behandeling van dit voorstel tot een volgende vergadering zou worden uitgesteld. Burgemeester Van Mont- foort zag evenwel kans de raad dus danig te informeren, dat men toch zijn goedkeuring gaf. De heer Weitner had een interpel latie gevraagd in verband met een wethouderssuggestie, maar de raad stond dit met negen tegen vier stem men niet toe. Jeugddorp Nieuwkoop heeft burgemeester NIEUWKOOP Jan Nieu- wenhuizen Wz. heeft het de ko mende dagen voor het zeggen in het Jeugddorp in Nieuwkoop. Hij is op democratische wijze gekozen tot burgemeester van het dorp. Zijn collega, burge meester Van Montfort hing hem een echte ambtsketen om en deed de zijne af,, daarmee een ieder duidelijk makend, dat hij het „gezag" echt serieus nam. De burgemeester dankte mevr. Cornelissen, die het initiatief had genomen voor deze vakan- tiefeesten en alle medewerkers. Hij wees collega Jan er verder op. dat zijn functie er niet een van heersen was, maar van die nen. Hierna werden de „villa's" van het dorp bezichtigd, waarbij namen als High Chapperal en Pondarosa niet onopgemerkt bleven. Verkeer in Katwijk wordt doorgelicht KATWIJK AAN ZEE Met in- gang van 3 augustus wordt in Kat wijk een uitgebreid onderzoek naar het verkeer ingesteld. Doel hiervan is een algemeen beeld te krijgen van de steeds groter wordende ver keersmoeilijkheden. Er worden bij dit onderzoek 40 leerlingen van mid delbare scholen ingeschakeld. De .lei ding berust bij het ingenieursbureau Dwars. Heederik en Verhey N.V. in Amersfoort. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag. 2 auigustus hoog water 3.1915.46; laag water 11-3623.57; maandag 3 augustus: hoog water 3.5516.20; laag water 12.14. HAZERSWOUDE In de sfeervolle raadzaal van het ge meentehuis heeft adjudant D. Tigchelaar, groepscommandant van de rijkspolitie van de groep Hazerswoude, Zoeterwoude en Benthuizen, gistermiddag af scheid genomen, hij had de leeftijd (60) bereikt, waarop een politieman voor functioneel leeftijdsontslag in aanmerking komt. Er waren veel belang stellenden. Ruim 34 jaar gele den is de heer Tigchelaar bij de politie begonnen. Op 1 januari 1960 werd hij adjudant en als groepscommandant met de lei ding belast. Burgemeester Ten Heuvelhof, die mede namens zijn collega's van Zoeterwoude en Benthuizen sprak, prees zijn correcte optreden en nuchtere benadering. Hij bood als blijk van waardering een zilveren sigarettenkoker aan. Overste Paul van de staf van de rijikspolitie in Den Haag noemde de scheidende politieman gen voorbeeld voor vele jongeren en wenste hem een' uit stekende tijd in Friesland, waarnaar het echtpaar binnenkort verhuist. Adjudant Versluijs van de groep Leiderdorp overhandigde een boe - ke'nbon en opperwachtmeester Van der Meijden namens de leden van de groep Hazerswoude twee tuin stoelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3