Hij was op een unieke wijze evangelist Kandidaat wordt predikant in Amsterdamse wijkgemeente Zoeken naar mogelijkheden om bij elkaar te blijven Minste inspraak ouders op prot. clir. scholen Kamerleden gevraagd Diplomaten ontvoerd, nu in Uruguay Protest vakbeweging arrestaties Spanje Een woord voor vandaag Nieuwe werkers I WIE KLIJN WILDE ZIEN, MOEST HEM LEZEN werelddiakonaat Eerste halfjaar 51.000 huizen Prijs Volkswagen in Duitsland verhoogd Rode lijn tussen Moskou en Peking geheel hersteld? Gemeentegrenzen: advies openbaar Rotterdammer omgekomen in Zuid-Frankrijk BEROEPINGSWERK Predikanten praten met nonconformisten Kardinaal Alfrink over het gesprek met de paus Druk overleg in Wenen NOS vertoont illegale films over Russen Betere sfeer in Moskou Hoe dieper men over de mens dat is dus: over zichzelf na- denkt, hoe meer men tot de conclusie komt, dat hij is een vat vol tegenstrijdigheden. Weet u nauwkeurig van tevoren hoe u in een be paalde situatie zult reagerenBent u uzelf nooit eens tegengevallen? (Aan de mensen, die zichzelf meevallen en dat ook nog verder ver tellen, hebben we een hekel!) Zekerals wij iemands karakter zo'n beetje kennen, dan kunnen wij wel zo ongeveer vermoeden hoe hij of zij zal reageren. Maar gebeurt hel niet dikwijls, dat wij moeten zeggen: dat had ik niet van hem of haar verwacht? Houdt u er wèl rekening mee, dat anderen hetzelfde (en waarschijnlijk volkomen te recht) van u zullen zeggen! Hóe zijn wij en welt bezielt ons eigen lijk? Wie beweert zichzelf te kennen vertelt in wezen een fabeltje al zijn er inderdaad in de mate van zelfkennis nogal wat verschillen. De Bijbel zegt: er is niemand, die goed doet, zelfs niet één. Dit is de meest radicale veroordeling van ons mensen. En als anderen over u spreken als over een „goed mens", dan moet u toch maar naar de Bijbel luisteren. U moet namelijk weten, dat Christus voor ons men sen is gekomen. Hij biedt ons Zijn hand en Hij wil onze ogen ope nen. Ve lezen vandaag: Exodus 30 vers 1 tot 10. *'e lezen morgen: Exodus 31 vers 1 tot 18. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1970 UTRECHT Het gereformeerd werelddiakonaat heeft de heer J. W. Kleijn uitgezonden naar Hongkong. Hij gaat daar werken in de leiding van Rennies Mill, een centrum voor vluchtelingenkinderen dat al meer dan tien jaar door de Gereformeerde Kerken in Nederland gesteund wordt. De heer Kleijn was tot voor kort di recteur van een jeugdherberg in Amsterdam. De heer D. J. Evers (voorheen werktuigkundige bij Hoogovens) is naar Soemba uitgezonden om er een technische werkplaats op te zetten in het kader van de hulpverlening aan de landbouwers. Zijn vrouw zal voor lichting geven op het gebied van baby- en kleuterzorg. Ten slotte is de heer F. M. Koster naar Ishafan, Perzië vertrekken. Hij zal meewerken aan de beroepstrai ning op de blindenboerderij, die daar met krachtige steun van het gerefor meerde werelddiakonaat is gesticht. De heer Koster was in Zambia even eens werkzaam in de vakopleiding van blinden. A Honderdveertig Zuidsoedanese the ologische studenten, die tijdens de burgeroorlog in 1966 naar Oeganda vluchtten, kunnen weer naar hun land terugkeren. De regering heeft hun school, die sinds 1966 door het leger gebruikt werd, teruggeven. A De kerken in de wereld hebben via de Wereldraad van Kerken en de Lutherse Wereldfederatie al meer dan 450.000 gulden gegeven voor de slachtoffers van de overstromings ramp in Roemenië. DEN HAAG In het eerste half jaar kwamen 50.800 nieuwe woningen klaar, 5000 minder dan in de eerste helft van 1969. Er werd met 62.500 huizen begon nen, en dat is bijna 3000 meer dan een jaar terug. Eind juni waren er 156.700 in aan bouw. Voltooid in een jaar van juli tot juni: 118.000. WOLFSBURG Volkswagen heeft gisteren aangekondigd dat met in gang van maandag de prijzen in West-Duitsland voor de meeste mo dellen 1971 met gemiddeld 2 procent omhoog gaan. De prijzen voor de ex port-auto's blijven voorlopig onge wijzigd. De prijsverhogingen zijn nodig ge worden door verbeteringen aan de modellen. Vorig jaar verhoogde Volkswagen de prijzen met gemid deld 3.5 procent. BOEDAPEST De rode lijn tus sen Moskou en Peking is volgens een Hongaarse verslaggever hersteld. Dit is te danken aan voorstellen die premier Kosygin vorig jaar aan Tsjoe En-lai gedaan heeft. Deze houden in: de situatie langs de grens te normali seren; weer ambassadeurs te benoe men, en de ideologische geschillen uit te praten. De huidige milde toon van radio- Peking x de Chinese pers is volgens de verslaggever wellicht een tacti- s9he zet. Peking zou onveranderd vasthouden aan zijn doelstelling: het losweken van de banden tussen Mos kou en de andëre „socialistische lan den". DEN HAAG Adviezen van Ge deputeerde Staten aan de minister over wijziging van de gemeentelijke indeling behoren terstond ook aan de betrokken gemeentebesturen te wor den gezonden. Minister Beemink heeft de colleges van GS dit als zijn mening geschre ven. Er is ook geen bezwaar tegen, de adviezen aan de pers te geven, noch in voorkomende gevallen aan gewestelijke bestuursverbanden. NARBONNE Bij een verkeers ongeluk bij het Zuidfranse Narbonne is gistermiddag de Nederlandse toe rist, de 76-jarige J. Grothe van Schel lach uit Rotterdam, om het leven ge komen. Door onbekende oorzaak raakte zijn auto van de weg, botste tegen twee palen, sloeg enkele malen over de kop en kwam ondersteboven tot stilstand. De heer Grothe werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. UNIE v. BAPT. GEM. Beroepen te Almelo: J. Bouritius Emmen. DOOPSGEZ. BROEDERSCH. Aangenomen naar Leeuwarden (vac. G. Wassing): R. Gaaikema te Haar- lemmerm eer-Aalsmeer. Hervormde raad kerk en school: DEN HAAG Het openbaar en het rooms-katholiek onder wijs hebben zij het op ver schillende wijze een voor sprong op het protestants-chris telijk onderwijs wat betreft de inspraak en de medewerking van de ouders in het geheel van het bedrijf van de nieuwe school in ontwikkeling. Deze voorsprong hangt samen met de structuur van de besturenorgani saties van de scholen. Immers onder de slagzin „de school aan de ouders" is juist van protestants-christelijke zijde propaganda gemaakt voor de vrye christelijke school. Deze ouder invloed, die in de eerste plaats ge richt was op de grondslag en de achtergrond van de school, is volledig geïnstitutionaliseerd in een besturen- patroon van oligarchisch karakter. Dit constateert de hervormde raad voor kerk en school in haar „werk plan 1970". Een gezonde invloed van de ouders noemt de raad een zeer be langrijke zaak. Op de helling Het werkplan komt tot de con clusie, dat het werk van de raad voor kerk en school op de helling moet. Mogelijk moeten bepaalde werkblok- ken naar anderen worden afgestoten om te kunnen functioneren in een groter geheel. (Er is een samenwer kingsorgaan in oprichting, waarin de raden voor de katechese, het jeugd werk en voor kerk en school parti ciperen). Taken, mogelijkheden en opdrach ten zijn er vanwege de kerk binnen het Nederlandse onderwijsbestel te over. Wanneer men de activiteiten van de plaatselijke gemeenten beziet, zou men wel eens kunnen denken, dat de school en het onderwijs in al zijn geledingen, inclusief het onderwijs in de godsdienstige vakken, ergens ach ter de horizon ligt. Maar men vergisse zich niet, aldus de raad voor kerk en school. Zij roept alle hervormden die kinderen opvoeden voor de maatschappij van morgen, op om zich vanuit hun geloof te bezinnen op de school. Het gezicht van de christelijke ge meente van morgen wordt naar de mens gesproken mede bepaald door het beleid, dat de plaatselijke ge meente, gestimuleerd door een orgaan van bijstand, ten aanzien van deze dingen voert. Door dr. J. J. Buskes AMSTERDAM We hebben het zien aankomen, maar toen ik hoorde van de dood van Kljjn was ik toch helemaal van de kaart en dat ben ik nog. Ik kan niet zeggen dat we intie me vrienden zijn geweest, maar we waren bijzonder op elkaar gesteld en in de 25 jaar waarin we samen aan De Open Deur gewerkt hebben, is er een verbnodenheid gegroeid die wij beiden als een voorrecht ervaren hebben. Dat is kort na de bevrijding begonnen. We hebben elkaar voor het eerst ontmoet in het gijzelaarskamp in 1943. Klijn kwam daar vanuit het concentratiekamp in Amersfoort, waar de nai's hem afschuwelijk mis handeld hadden. Hij werd in de let terlijke zin van het woord ons kamp in St Michielsgestel binnengedragen. We zeiden tot elkaar, die haalt het niet, maar hij haalde het wel. Voor mij is Klijn voluit de man van De Open Deur, het blad waaraan hij zijn hart verpand had, waarvoor hij gezwoegd en waarin hij zichzelf uitgeschreven heeft. Hij heeft veel meer gedaan. Hij heeft gepreekt, voor de radio gesproken, aktief deelgeno men aan het oecumenisch werk, maar De Open Deur dat was voluit ds. Klijn. Journalist Als journalist is hij begonnen en hij is, al zat hij bijna tien jaar in de pastorie, altijd journalist gebleven, journalist-evangelist een kwart eeuw lang. Amersfoort is hij, voor zover ik het beoordelen kan, fysiek nooit te boven gekomen, al dacht hij zelf van wel en al sprak hij zelden of nooit over. Zijn geest hebben de Duitsers niet kunnen breken. Van nature was hij een optimist, hij hiled va nvrolijkheid, hij zei ja tegen het leven omdat hij welhaast kinder lijk en daarom rotsvast in Jezus Christus geloofde. Evangelist Theoloog was Klijn niet en dat heeft hij ook nooit willen zijn. Hij was evangelist en dat was hij op een unieke wijze. Ik maak geen ver gelijking, maar ik moest altijd den- BAARN Gereformeerde predi kanten rallen donderdag 1 oktober in het Evangelisatiecentrum een ont moeting hebben met „nonconformisti- sche" jongeren, om met elkaar te spreken over hun visie op de kerk. Ook is er op het evangelisatiecen trum een themadag (29 oktober) over het samenspel tussen gemeente en predikant. Het motto is: L'Eglise, c'est moi Ben ik de kerk? Er zal onder meer worden gesproken over een be tere taakverdeling tussen gemeente en predikant. Verder organiseert het evangeli satiecentrum in samenwerking met de deputaten voor het diakonaat en het gedrijfsleven een cursus van vijf- maal twee dagen voor predikanten over de taak van de kerk in de sa menleving met een toespitsing op de functie en de praktijk van de predi kant. Tot sociologisch medewerker aan het evangelisatiecentrum is benoemd de heer J. B. G. Jonkers te Nijmegen. Hij volgt dr. G. Dekker op, die thans wetenschappelijk hoofdmedewerker is aan de Vrije Universiteit. AMSTERDAM De her vormde Amstelkerk-wijkge- meente te Amsterdam heeft toe stemming gekregen voor de be staande vacature een beroep uit te brengen op een kandidaat, in plaats van zoals gebruikelijk op iemand, die al ten minste vier jaar dienstdoend predikant in een kleinere hervormde gemeen te is geweest. Dit beroep is uitgebracht op kandi daat drs. M. C. Riensma (29), hij heeft het aangenomen. Hij begint zijn predikantschap in de hervormde kerk zodoende niet „in de provincie", maar direct in de hoofdstad. Een van d ekerkordelijke vereisten voor het beroepbaar zijn als her vormd predikant is, als het een (cen trale) gemeente met drie of meer predikantsplaatsen betreft, dat men ten minste al elders vier jaar predi kant is geweest. De Amstelkerkgemeente is al ge ruime tijd vacant. Een aantal predi kanten werd beroepen en bedankte ten slotte. De heer Rientsma studeer de in Amsterdam en was in de wijk bekend door zijn preken tijdens de vakanties. Ook heeft hij er huisbezoek gedaan. Zes jaar heeft drs. Rientsma gods dienstonderwijs gegeven bij het lager en middelbaar onderwijs. Samen met een van de jeugdpredikanten was hij betrokken geweest bij de oprichting en leiding van de hervormde stichting voor jongerenwerk. Bij de synode werd ontheffing ge vraagd van de betreffende kerkorde- bepaling. Deze ontheffing, die wel licht een nieuwe ontwikkeling inluidt, werd verleend. Drs. Rientsma, die 29 jaar is, doet zondag 13 september zijn intrede als predikant in de Amstel- kerk. ken aan wat er in het Evangelie van Jezus gezegd wordt, Jezus sprak tot de schare in gelijkenissen. Als ik Klijn als journalist-evan gelist moet karakteriseren zeg ik, hij heeft tot de schare gesproken in gelijkenissen. U kimt er de ongeveer 30 jaargangen van De Open Deur op naslaan. Ai en toe ontbreekt er op de eerste pagina een artikel van Klijn, dan was hij ziek, maar De Open Deur was de Open Deur door zijn artikelen. Geen theologische uiteenzettingen, ook geen piëtistische en methodisti sche getuigenissen, dat houd je niet zoveel jaren vol, maar een door de jaren heen spreken in gelijkenissen. Hij greep zomaad iets uit het alle daagse leven. Een onopvallende ge beurtenis, een uitspraak van een be kende of onbekende, een karakteris tieke foto, hij schreef erover, heel gewoon, heel niet bijzonder, maar in eens werd het doorzichtig tot op de bodem. Hij lichtte iets op, niet opzettelijk, maar haast vanzelfsprekend en dan was het er, dan werd die gebeurte nis, die uitspraak, die foto tot een getuigenis en Klijn liet ons op vast beraden wijze zien dat deze wereld Gols wereld is en dat Jezus Christus er is voor allen. Verwonderd Ik heb me er altijd over verwon derd dat hij dat zoveel jaren volge houden heeft. Natuurlijk haalde hij WENEN De Russisch-Ameri kaanse onderhandelingen in Wenen over beperking van raketwapens gaan de slotfase in met een aanzien lijk verhoogd aantal bijeenkomsten. De delegaties komen dagelijks sa men. De Russische houding zou posi tief blijven. DEN HAAG De KVP gaat per advertentie Kamerleden werven. In het eerstvolgende nummer van het KVP-orgaan „KVP-70" aal een oproep wor den geplaatst, gericht tot alle KVP-ers, die ambitie hebben voor een zetel in de Kamer. Dit Is mogelijk omdat het nieuwe partijreglement het partijbe stuur de beschikking geeft over 19 vaate setels. Belangstellenden kunnen solliciteren tot 10 oktober. HILVERSUM Het is niet juist om te spreken van een tegenstelling lussen Nederland en Rome. „Het is I geen kwestie van Rome alleen, van de paus alleen, het is een kwestie van I verschil in visie, die enerzijds bestaat in de Nederlandse geloof sgemeen- I schap (misschien zou men dat ook na- der moeten preciseren met een deel I van de Nederlandse geloofsgemeen- I schap) en de wereldkerk in het alge- meen, zonder te stellen, dat het heel I de wereldkerk is." Dit zei kardinaal Alfrink gisteren in een KRO televisiegesprek in de rubriek Brandpunt. Tegen zijn Inter viewer Ad Langebent merkte de kar dinaal op, dat het niet zozeer ging om een breuk -te voorkomen, maar om gezamenlijk te zien wat mogelijk is om bij elkaar te blijven. „Uiteindelijk geloof ik, dat wij het probleem alleen maar kunnen oplos sen in het kader van de hele geloofs gemeenschap van de universele kerk". Pijnlijk De vraag „Vindt u dat u uw priesters die misschien al lang wachten, kunt vragen u nogmaals met geduld te volgen?" beantwoordde kardinaal Al frink met „Hier raakt u heel pijnlij ke zaken aan. Ik kan heel goed be grijpen dat men meer direkte resul taten had verwacht, ofschoon ik al tijd al gezegd heb dat men'niet moet verwachten dat na een gesprek de hele celibaatsregeling in een handom draai verwezenlijkt kan worden. Aan de andere kant kan ik ook be grijpen dat de mensen ongeduldig worden, hoe ze in een ogenblikke lijke nood heel graag een onmiddel lijke oplossing zouden willen zien. Maar ik dacht aan de andere kant dat men van deze mensen, deze pries ters. die nu eenmaal hun leven aan de kerk hebben verpand, toch zou mogen verwachten dat zij zoveel mo gelijk begrip kunnen opbrengen voor hun positie als priester in die hele universele geloofsgemeenschap van de wereldkerk." Houding Op de vraag wat is uw houding als gehuwde priesters in de toekomst te gen de voorschriften in toch in de misviering voorgaan, antwoordde de kardinaal: „Als dit zou gebeuren ik hoop altijd nog dat het niet gebeu ren zal dan neem ik aan dat de bisschoppen daar niet gelukkig mee zullen zijn en dat ze dit niet zouden kunnen goedkeuren. Ik denk trouwens dat niet alleen de bisschoppen daar niet mee akkoord zouden gaan, maar ook een deel misschien zelfs het grootste deel van onze Nederlandse geloofsgemeen schap." Kardinaal Alfrink zei begrip te hebben voor de nood van gehuwde priesters. „Men zal gaan zoeken naar een methodiek om die nood zo spoe dig mogelijk uit de weg te helpen.- helpen. Maar aan de andere kant hoop ik dat zij zich wel bewust willen zijn van hun eigen verantwoordelijk heid." De kardinaal zei nogmaals dat er geen gevaar is voor een breuk tussen Nederland en Rome en waarschuwde voor een breuk of scheur binnen de Nederlandse geloofsgemeenschap. het niet altijd, wie doet dat wel. He lemaal niet diepzinnig, maar evenzo helemaal niet oppervlakkig. Van ds. Klijn zeg ik, wie Klijn zien wil, moest hem lezen. Een ras- journalist, maar als journalist een evangelist, die duizenden iets heeft laten zien van de rijkdom aan ge nade en verantwoordelijkheid, die het geloof in Jezus Christus in zich besloten houdt. Ds. Klijn leefde, schreef en sprak vanuit de werke lijkheid die in de naam van zijn blad beleden werd, De Open Deur. Hq was een eenvoudig en hartelijk man. Wij waren het lang niet altijd eens, maar hebben nooit ruzie gehad en dat was niet in de eerste plaats aan mij te danken. Nu is hy weggevallen uit onze we reld. Wij zijn dankbaar voor wat God kerk en wereld in hem gaf, dank baar ook dat hij een mens geworden is om van te houden. We gedenken hem met eerbied als de getuige van De Open Deur en hopen om de woorden van Huub Oosterhuis te ge bruiken, dat niets van dit leven ver loren zal gaan, maar dat wat hij ge leefd en gedaan heeft en wat hem heilig was, geëerbiedigd zal worden door de mensen die na hem komen. Kerken Zuid-Afrika tegen executies KAAPSTAD Het rooms-katho- lieke episcopaat in Zuid-Afrika wil stappen ondernemen tegen het grote aantal terechtstellingen. De helft van alle executies in de wereld zou in Zuid-Afrika plaatsvinden. Het pro bleem komt ook in de komende ver gadering van de Raad van Kerken in Zuid-Afrika 'aan de orde. Wellicht komt men dan tot gezamenlijk op treden van de kerken. Oecumenisch comité hulp aan Palestijnen GENÈVE De wereldraad van Kerken heeft een oecumenisch comi té ingesteld, dat het werk onder de Palestijnse vluchtelingen moet gaan coördineren. Het comité zetelt op Cyprus. Voorzitter is bisschop Naljy Koebajin van de Episcopale Kerk van Jordanië, Syrië, en Libanon. HAMBURG Geleerden van het Duitse Max Planck Instituut hebben ontdekt dat oceanen koolmonoxyde en lachgas producren. In de diepte der wereldzeëen schij nen zich nog onbekende stofwisse- lings- en afbraakprocessen af te spe len, waarbij koolmonoxyde en lach gas ontstaat, dat daarna in de atmos feer terecht komt. MONTEVIDEO Tien leden van de guerrillabeweging Tupamaros heb ben gisteren een functionaris van de Amerikaanse ambassade en een Bra ziliaanse diplomaat in Uruguay ont voerd en de vrijlating van politieke gevangenen geëist in ruil voor deze gijzelaars. De Tupamaros hebben nog twee Amerikaanse diplomaten proberen te ontvoeren, maar dat mislukte. Beiden liepen verwondingen op, evenals de ontvoerde Amerikaan, Dan Mitrione (50). Bij een dagblad in Montevideo lieten de Tupamaros een brief bezor gen. waarin stond dat Mitrione een kogel in zijn borst heeft gekregen, HILVERSUM De illegaal in Rusland gefilmde gesprekken met auteurs die het huidige Sowjetbeuind aanvechten worden morgenavond (2 augustus) van 21.35 tot phn. 22.25 uur via Nederland 2 door de NOS-tv uit gezonden in een ingelaste aflevering van het programma „Panoramiek De films werden Rusland uitge smokkeld door verslaggever William Cole, de onlangs uitgewezen chef van het CBS-bureau in Moskou en wer den dinsdag jl. door CBS (Columbia Broadcasting System) in Amerika uit gezonden onder de titel „Voices from the Russian underground". Ze wor den in de NOS-uitzending becommen tarieerd door prof. dr. Karel van het Reve en de publicist Nico Scheep maker. De uitzending bestaat uit inter views met Pioris Yakir, Andrei Amal- rik en Vladimir Boekovsky en een uit een werkkamp in Noord-Rusland ge smokkeld geluidsbandje met een dra matische boodschap van de daar sinds 1967 gevangen auteur Alexander Ginzburg. UTRECHT De drie Nederlandse vakcentrales hebben bij het Spaanse staatshoofd Franco geprotesteerd te gen het doden van drie bouwvakkers door de politie van Granada en de arrestatie van tientallen vakbondslei ders, die vergaderden in een klooster te Madrid. De heren Kloos, Mertens en Lanser schrijven over hun „afschuw en ver ontwaardiging", nu de Spaanse rege ring zich niet houdt aan de conven ties van de Internationale arbeidsor ganisatie. Aan de ministerraad en de direc teur-generaal van het internationaal arbeidsbureau is gevraagd aan de vrijlating van de arrestanten te wer ken. maarniet in levensgevaar verkeert. Mitrione werd in een auto gesleurd toen hij zijn huis verliet op weg naai de ambassade. Hij is veiligheidsadvi seur van het Amerikaanse bureau voor ontwikkelingshulp. De Braziliaan, de 41-jarige ambas sadesecretaris Dias Comigde, werd in zijn woning onder bedreiging met re volvers gedwongen mee te gaan. Kort nadat de dubbele ontvoering bekend was geworden, strompelde de 26-jarige Gordon Jones, tweede secre taris van de Amerikaanse ambassade, een woning binnen. Ook hij bleek ontvoerd te zijn, maar had kunnen vluchten. De 58-jarige culturele attaché van dezelfde ambassade, Nathan Rosén- feld, kon nog ontsnappen op het mo ment dat hij werd gedwongen in een auto te stappen. MOSKOU De ministers van bui tenlandse zaken van West-Duitsland en de SowjetUnie, Scheel en Gromiko. vergaderen dit weekeind verder. De feer is volgens de Duitsers verbe terd. De onderhandelingen (over een niet-aanvalsverdrag) zijn overgescha keld van de eerste in de tweede ver snelling, zoals de Duitsers het noem den. Minister Scheel wil het in 1955 door Adenauer in Moskou gesloten verdrag een plaats geven in de preambule van het akkoord, waarover nu wordt on derhandeld. De verwijzing is bedoeld om het uiteindelijke doel van de Duitse hereniging te accentueren. De manoeuvre van Scheel moet de oppo sitie tegen het ontwerp-verdrag, die in West-Duitsland sterker is dan ver wacht, tevreden stellen en de Chris ten-democraten de wind uit de zeilen nemen. Friese statenleden per radio opgeroepen LEEUWARDEN De leden van de Friese provinciale staten zijn op een wat ongebruikelijke manier opgeroe pen voor een speciale statenvergade ring op dinsdag 18 augustus. Vrijdag middag werd in de radiorubriek „Me dedelingen", vlak voor het nieuws van zes uur, de vergadering aange kondigd in de verwachting dat -va kantiehoudende statenleden dit zou den horen. Op 18 augustus wordt een speciale vergadering van provinciale staten gewijd aan de bouw van de electrici- teitscentrale aan het Bergumermeer. Gedeputeerde Staten menen dat met het doen van mededelingen over de bouw niet kan worden gewacht tot de normale statenvergadering van 29 september.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2