Sterke teruggang van de scheepvaart in Leiden Rust en centrale ligging zijn troeven van 'de Westeinder' D.v.d BLOM: ALS ZE HIER EEN PAAR DAGEN ZIJN HOEVEN ZIJ GEEN SLAAPPIL Luigi Celeghin bood eenzijdig programma Tuin Rondom de Watertoren" nu gesloten Grote opkomst voor avondvierdaagse EUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 JUll 1970 Recreatievaart vraagt de bijzondere aandacht Portier belaagd lEIDEN De zaterdagse waren- ïkt blijft een goede markt. Bij "jelyk weer is er altyd een groot ttal bezoekers. Er zyn nog steeds Iplieden die om een plaats vragen, "ar aangezien alle plaatsen regel- -ftig zijn bezet, moeten deze nieu- iaanvragers veelal worden afge ven. Zo lazen wü in het jaarver- 1969 van de markt- en havcn- fst. ie woensdagse markt handhaaft l op het oude peil. iet aantal aangevoerde partijen s bleef gelijk, alleen de „Goudse" Voer daalde, de „Leidse" ging iets tuit. laar het Lunapark van de 3 Ok- ter-vereniging verhuisde naar de ïenoordhal (parkeerplaats) moest Wen omgezien naar een andere ats voor de feestmarkt. De Haar- Imerweg werd aangewezen, met 'oud van enkele standplaatsen in (binnenstad. Jeze laatste standplaatsen zijn op l mislukking uitgelopen. Op de Uwe plaats aan de Haarlemmer- tj waren de omzetten redelijk tot S. maar de verkeerssituatie was otisch. Het standplaatsengeld liep terug, aangezien enkele grote ■édplaatshouders zijn weggebleven, ijerstbomenmarkt. Deze markt d. doordat het* Schuttersveld niet ikbaar was, gehouden op de veemarkt. Het is ditmaal een ikking geworden, niet door de plaatsing, maar doordat er zeer jig bomen werden aangevoerd. 't i. O LEIDEN De portier van de speeltuin Rondom de Watertoren, de bejaarde J. B., is door een opgescho ten knaap zo toegetakeld, dat hij met een schouderfractuur in het zieken huis moest worden opgenomen. De portier werd de laatste dagen door een reeks van plagerijen het leven zuur gemaakt. Geen moment had hij rust. Het was voor die man niet langer te doen. Dit; zegt de heer J. de Bruyn, die al enige jaren voor zitter is van het waarnemend be stuur van deze tuin, die ligt aan de Dozystraat achter de Hoge Rijndijk. Het bestuur heeft nu moeten be sluiten de tuin te sluiten. De sluiting dreigde al enkele jaren. De belang stelling voor de tuin is sterk afgeno men, een bestuur is er niet meer en het waarnemend bestuur heeft pas enkele weken geleden de heer J. B. bereid gevonden portierswerkzaam heden te doen. De opgeschoten jon gens uit de buurt vonden in hem een object van plagerijen. Zo hadden ze eergisteren een ruit van de por tiersloge ingegooid en een stop van een butagasfles uitgerukt. Gelukkig had de belaagde portier dit tijdig door waardoor hij geen schadelijke gassen naar binnen kreeg. Het wnd. bestuur van de tuin doet een beroep op de omwonenden er op toe te zien, dat er geen kinderen op de tuin komen. Wij kunnen er geen enkele verantwoording voor dragen", aldus de heer De Bruin. Inbraak in Oegstgeesl OEGSTGEEST In de nacht van woensdag op donderdag is een in braak gepleegd in de woning aan de Laan van Oud Poelgeest 1. De in breker verschafte zich toegang tot het huis, waarvan de bewoners met vakantie waren, door het inslaan van een keukenruit. Voor zover men kan nagaan is een stereo-installatie ter waarde van f 2000.- meegenomen. jliil e Havendienst cijfers over 1969 geven ten op- =te van 1968 een sterke teruggang Ide scheepvaart te zien. Als voor- Wiste oorzaak hiervan kan wor- i1 genoemd de afneming van het i roer van zand, grint en bouw- tx&rialen als gevolg van: i iet gereed komen van de op- en iten van Rijksweg 4a bij de Haag- Schouw; Me vermindérd nieuwbouw-acti- tten in de directe omgeving van Men; ^et feit, dat Wernink's Beton meer dan voorheen, zand en t rechtstreeks naar bouwerijen vervoeren in plaats van dit van de opslag aan de Hoge Morsweg te betrekken. Een bijkomstige factor is nog. dat in afwachting van de scheepvaart- omlegging in het district Leiden minder nieuwe schepen in de vaart worden gebracht en met het voor lopig nog afdoet met het nog in de vaart zijnde scheepsmateriaal. De grootste teruggang ziet men daarom in de doorvaart, waardoor ook de gemiddelde tonnage terug gelopen is. Ook in de voor Leiden bestemde scheepvaart valt een afneming te bespeuren. Als voornaamste reden moet wel genoemd worden, dat er binnen de gemeente Leiden, behalve aan particuliere kaden, nagenoeg geen laad- of losgelegenheid kan worden aangewezen, zodat men dit buiten hel Leidse havengebied moet zoeken. Het aantaj recreatievaartuigen neemt gestadig toe. Behalve dat er nog aan 10 vaartuigjes slechts een tijdelijke ligplaats kon worden toe gewezen, waren er op 31 december nog 37 aanvragen voor een vaste lig plaats in behandeling voor vaartui gen die buiten Leiden vertoeven. Ten slotte zal er voor een 20-tal luxe vaartuigen met een vaste ligplaats t.z.t. een andere ligplaats moeien worden gevonden, in verband met het vastmaken van de bruggen over de Oude Vest. De recreatievaartui- Een fijn stukje kaas •n hnis met de feestdagen? maar dan van „DE LANDBOUWER'' Kaas en wijn passen uitstekend bij elkaar komen zelfs pas geheel tot hun recht in eikaars gezelschap!' Voorstraat 36 - Katwijk - Tel. 2136. LEIDEN Het programma, dat de Italiaanse organist Luigi Celeg hin, hoofdleraar orgel aan het conservatorium te Bolzano gisteren in de Pieterskerk speelde, heeft maar weinig belangstellenden gelokt. Dit kan ik volkomen begrijpen; men krijgt elders op orgelrecitals een veel gevarieerder kijk op de rijk dommen van de orgellitteratuur. Dit programma was uitzonderlijk eenzij dig en even uitzonderlijk weinig boeiend. Luigi Celeghin heeft natuurlijk de bedoeling gehad de Italiaanse bij- drapen tot de Barok te belichten. Dit kan wel interessant zijn, maar ze ventien specimen van dit soort wordt eentonig. De oudste componist Cararroni werd geboren in 1500, ter wijl de Benjamin van het program ma in 1706 het levenslicht aanschouwde. Daartussen Gabrieli. Banchieri, Zipoli, Scarlatti. Pescetti SASSEN HEI M Al was het. weer gisteravond niet zo gunstig als de vorige drie avonden, aan de opkomst voor de avondvierdaagse deed het geen afbreuk. Zo waren er voor de 5 km. 52, voor de 10 km. 353 en voor de 15 km. 158 enthousiaste wande laars. Behalve leden van de DOS-drumband, zorgde nu ook „Adest Musica" voor de muzikale begeleiding. Op plein Oosthaven werden de wandelaars met bloemen begroet. Bloemen waren er ook voor de bege leiders van de 5 km. route, terwijl in het bijzonder mevrouw Pouwels, die met een invalide in een wagentje meeliep, van het bestuur Jeugdre- creatie bloemen kreeg aangeboden. Op het bordes van het raadhuis stonden burgemeester Knobelsdorf en de wethouders Mazee en Wester beek om de wandelaars te begroeten. In de Jacoba van Beierenschool wer den (je kruisjes uitgereikt. Voor de eerste maal kregen de deelnemers die ook de vier vorige avondvier daagsen uitliepen een kroontje. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 26 juli: hoog water 8.5221.21: laag water 4.34-1655: Maandag 27 JULI: hoog water 9.57-22.29: laag water 5.28-1801. Noordwijkerhout - „Artiestenpalet" brengt woensdagavond 29 juli, 9 uur bij goed weer buiten een ont spanningsprogramma voor paviljoen Beatrix van het psychiatrisch cen trum St. Bavo aan de Langevelder- weg. Medewerking geven: de van de plaat „Don Juan" in België en Ne-, derland bekende zingende tweeling Joyce Monique, accordeonist Bert Duister en zangers Edith Queen met haar gitariste Alice May. Produktie: Victor Conselman. OEKT U EEN GOEDE BESTELWAGEN? wagenmaker, t-b.v. meubelvervoer, ^MT U DAN EENS KIJKEN NAAR ONDERSTAANDE WAGENS: I MERCEDES BENZ type L406 D.G. 29, gesloten met zijdeur, bouwjaar 67. geschikt voor B-E rijbewijs - MERCEDES BENZ type L 406 D.G 35, gesloten met zijdeur, de verlengde uitvoering, bouwjaar '68 MERCEDES BENZ t type L 319, gesloten met schuifdeuren i I benz. motor, bouwjaar '65 >ïf OPEL BLITZ 'e; 6 cylinder, geheel opgebouwd door i ui! bouwjaar '65 "j FORD TRANSIT eé gesloten bestel, type 1300, dubbellucht montage, zeer mooi, bouwjaar '68/'69 ■t I. U bent voor ons de Mercedes Benz cliënt van morgen, daarom koopt u ba ons ook een gebruikte wagen zonder zorgen. MERCEDES-BENZ 'VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL. 44545 (Van een onzer verslaggevers) BURGERVEEN Eén ding staat vast. Als je goed een camping runt kom je met veel aspekten op sociaal gebied in aanraking waar je nooit aan hebt gedacht. Een camping blijkt niet alleen te zijn het bieden van een mogelijkheid tot recreatie in de vorm van kam peren hetzij in tent of caravan. Ik krijg hier zelfs seizoenkampeer- ders die mij een briefje laten zien van de dokter. Zij komen uit steden als Amsterdam, Leiden, Haarlem en Den Haag en moeten volledig tot rust komen. Als zij hier een paar dagen zijn, hoeven zij geen slaappil meer in te nemen. Zij slapen veel langer dan thuis het geval was en voelen zich met de dag opknappen. Je bent ook een „geestelijke vader" op,de camping. De kampeerders komen bij je met hun moeilijkheden, vaak zuiver op privégebied. Als kampbaas vervul je een sociale taak. Vooral, in de omgeving van de grote ste den moesten veel meer mogelijkheden worden geschapen voor campings". Aldus de heer D. v. d. Blom (50 jaar) uit Burgerveen, die in 1967 met een camping aan de Leimuiderdijk startte. Dal camping „de Westeinder" in hei Hsarlemmermeerse Burgerveen veel aftrek heeft, bewijst wel het feit dat de 2,8 ha waarmee werd begon nen, al spoedig te klein bleek. Nu is de camping dan ook uitgebreid met l' ha. Het streven is de camping uit te breiden tot 6 ha. De mogelijk heden daarvoor zijn er. De heer Van de»* Biom heeft een soort vijfjaren plan opgesteld: „Als ik gezond mag blijven hoop ik over vijf jaar de camping helemaal rond te hebben. Met allés er op en er aan. De houten noodwinkel van nu zal volgend jaar al plaats maken voor een grote zelf bedieningszaak". Niet alleen de seizoenkampeerders. maar ook, de vakantiegangers hebben het ir. Burgerveen naar hun zin. Vooral de buitenlanders. Zij staan er versteld van dat steden als Haarlem. Leiden. Den Haag en Amsterdam zo dichtbij liggen. En daarbij komt dan ook nog dat het met de auto maar een wip is naar het strand van Noord- wijk, Katwijk of Zandvoorl. komen ze. Onlangs had ik hier pro fessoren uit Oost-Duitsland die op een studiereis waren," vertelt de heer Van der Blom, die van beroep eigen lijk fouragehandelaar is. maa. daar nu volledig mee is gestopt. ..De cam- Ding heeft je volle aandacht. Je bent er eigenlijk het hele jaar mee bezig". Tuintjes Buryerveen is een ontmoetingspunt voor tal van nationaliteiten. De bur gemeester van Wiesbaden heeft er ook zijn vakantie doorgebracht. En ook hij was verrast over alles wat Burgerveen heeft te bieden. Het nieuwe gedeelte is met rozen beplant en evenals de reeds bestaan de camping van grindpaden voorzien. Wat ook opvalt is de enorme ruimte die de kampeerders hebben. De „sei- zoeners" worden daardoor in de ge legenheid gesteld tuintjes om hun caravan of tent te maken. Dat alles geeft „de Westeinder" een fraai aan zien. Na alle moeite die het gekost heeft om de vergunningen voor de cam ping binnen te krjjgen zegt Van der Blom: „Ik heb er geen spijt van er mee begonnen te zjjn. Als ik het al lemaal vooruit had geweten had ik het jaren eerder gedaan. Vooral die sociale kant die een camping heeft, geeft er een diepere betekenis aan". 'Koudekerk'' speelt in Oostenrijk KOUDEKERK Gistermorgen om acht uur zijn 45 leden en suppor ters van de voetbalvereniging „Kou dekerk" o.l.v. de heren L. P. H. Schrier en J. Snatersen vertrokken voor een vakantietrip naar Radstadl (Oostenrijk). Behalve genieten van een vakantie zullen de voetballers ook enkele Wedstrijden spelen tegen. Oosten rijkse teams. Zondag 2 augustus ca. 17.00 uur wordt het gezelschap terug vérwacht. en Galuppi, terwijl de voordracht werd besloten met een transcriptie door .7. G. Walter van Albinoni's concert in F. Eigenlijk een antiquarisch pro gramma, dat als zovele andere in deze series het Pieterskerkorgel ten onrechte tot een museumstuk stem pelt. Intussen wist de knappe orga nist wel duidelijk te maken, dat dit orgel voor deze stijlen gunstig is ge disponeerd. Bovendien was elk mo tiefje ragfijn te onderscheiden en geen enkele stem werd overspeeld. Maar het Pieterskerkorgel heeft bijzondere kwaliteiten voor Bach en die werden ons onthouden, om maar te zwijgen van de vele latere wer ken. Doch )ve moeten ons neerleggen bij Celeghins opzet, die zeker geslaagd is. Persoonlijk ben ik ran mening, dat dit soort voordrachten in de Pieterskerk per uitzondering acceptabel kunnen zijn, doch als gewoonte de beoogde belangstelling voor het orgel niet stimuleren. HENRI WELBOOREN Doktersdieust Koudekerk en Hazerswoude KOUDEKERK De doktersdienst iin Köuaekerk en Hazerswoude zal worden waargenomen door de arts Sprangers. Busken Huetstraat 22, telefoon 01714-2344 en niet door dokter Blaauwendraad, zoals eerder werd gemeld. Laatstgenoemde arts is tot en met 2 augustus afwezig. Burgerlijke stand Alphen ALPHEN Geboren: Adriana Te- resia Maria de Goede; Eveline Han- na Bakker; Cornelis van Dijk; Catha- rina Leonie Hazelzet; Ester Catha- rina Maria Ruben; Sandra Geertrui- da de Bruyn: Cynthia Esterlita Fran- cina Kastanja; Margriet Lemkes. Overleden: Cornelia de Kok, e.v. Britting, 48 jaar; Gerardus van Leeuwen, 66 jaar. Getrouwd: Hendrik J. Logtenberg. 21 jaar en Willy G. Stapper, 21 jaar; Jonkheer Zeger J. J. van Asch van Wijck, 23 jaar en Theresia G. P. M. Hartong. 22 jaar; Petrus C. van Dorst, 21 jaar en Catharina M. Verhoef, 23 jaar; Cornelis M. Wansinck, 23 jaar en Wilhelmina H. M. Wijfje, 21 jaar; Peter P. Strik, 19 jaar en Mary-Ann L. Sheilds, 20 jaar; Johannes G. Udo, 21 jaar en Elisabeth A M Dongel- mans, 17 jaar. OndertrouwdJimmy Koster. 22 jaar en Maria J. van Mourik, 19 jaar; Theodorus A. M. van Veldhuizen, 26 jaar en Agatha A. M. Oudshoorn, 25 jaar; Wilhelmus C. Jeuster, 25 jaar en Helena K. C. Kwakkenbos, 20 jaar; Albertus J. A. in 't Veen, 27 jaar en Margaretha M. de Jong. 21 jaar. Watersport Camping „de Westeinder" ligt on der aan de Leimuiderdijk. De mini- beplanting van drie jaar geleden is uitgegroeid tot een grote hoeveelheid bomen en st-uiken, zodat men zich midden in de bossen waant. Aan de andere kant van de dijk liggen de Westeinderplassen. Ook de "ater- sportliefhebber en de hengelaars kunnen hun hart ophalen. De bootjes- verhuurderijen in de naaste omge ving doen dank zij de camping goede zaken. De rust en de centrale ligging zijn de grote troe.c van de cam ping. Voor binnen- en buitenlan ders. „Dit jaar heb ik al twee en twintig nationaliteiten genoteerd. Vorig jaar haalde ik dc acht en twintig. Ook van achter 'iet ijzeren gordijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3