Swift mas: koersen rond Groenoordhal POPKLANKEN IN RUÏNE fcti M Wielerwedstrijd in Warmon SPAREN GEEFT HOUVAST STICHTING DER SPAARBANK GEMEENTE KATWIJK Plannen bij de Egelantier Evangelisatie en recreatie op de recreatie op camping Noordduinen Fa. „de Landbouwer" IKSPAAR HIJ SPAART ZIJ SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE ZATERDAG 11 JUL KATWIJK AAN ZEE De Ege lantier is een groep enthousiaste jongelui die een werkgroep heeft be noemd waarin zitting hebben de he ren Gert van den Bosch, Maart van Rijn en Joop van Beelen. Men heeft als doel gesteld het organiseren van allerlei bijeenkomsten op cultureel gebied. Zo zijn er plannen voor discussieavonden met goed geïnfor meerde mensen, een lees- en TV-zaal (dit speciaal voor de win ter), het vertonen van kritische films en een instuif van jeugd van 6-14 jaar op woensdagmiddag, een kin dercrèche op zaterdagmiddag (dit van de ouders die boodschappen wil len doen), en aparte avonden voor de hier wonende gastarbeiders. In het theehuis van de Elegantier kan men terecht voor 't drinken van allerlei soorten thee. De Oosterse sfeer zal hierbij domineren. Wie zich bij deze groep wil aansluiten, kan zich wenden tot de volgende adressen: Rijnstraat 15a, Zuidstraat 10 en Rijnmond 67. Alpheng Blinkertje deed het goed ALPHEN De Gereformeerd- Hervormde jeugdsociëteit 't Blin kertje heeft het eerste seizoen afgesloten en daarbij werd wel be wezen at deze instelling in een be hoefte voorziet. De jeugdraden van beide kerkformaties namen vorig jaar het initiatief tot deze bunkerin richting, waarbij in de eerste plaats gedacht werd aan een contactpunt voor kamerbewoners. Door hen is daar dan ook wel gebruik van ge maakt. Verpleegsters en hulpen van Rijnoord en assistenten van Rijnstroom behoorden tot de vaste bezoeksters. Het Bunkertje telde een bezoe- kerslijst van niet minder dan twee honderdvijftig personen boven 18 jaar. De soos was open op woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond. De laatste avond was het minst in trek; de zaterdagavond was het drukst bezocht en dan voel de men in 't Bunkertje. onderge bracht in de benedenruimte van de Salvatorikerk, wel een bewegingste kort. De sfeer was over het algemeen goed. Voor ontvangst van nieuwe bezoekers/sters, stond steeds een gastvrouw of gastheer klaar. Voor de dienstverlening van de bar was een vaste ploeg van barkeepers, die om beurten dienst deden en die ook de opruimingswerkzaamheden moesten verrichten. Na 11 uur wer den geen consumpties meer verstrekt en de laatste bezoekers moesten om 11.30 vertrokken zijn. Dit alles heeft heel goed gewerkt, de bezoekers hielden zich aan de regels van het huis. Deze week heeft men met een te vreden terugblik 't Bunkertje kun nen sluiten voor enkele maanden. Het gehele programma, dat men zich voorgesteld had, is nog niet volledig uit de verf gekomen. Het was de bedoeling af en toe speciale avonden te beleggen, maar .dat is nog spora disch gebeurd. Er was een keer een discussie-avond na een jeugdpreek, maar daar was vrijwel geen animo Een Mexico-avond en een Paint-in vóór tekenaars en schilders, deden het wel goed; een avond over dicht kunst weer minder. Toch is de soos wel van plan ook in het volgende seizoen weer een en ander aan te pakken. Geen plaats in Leiden voor de prijzenkast LEIDEN Joop Riethoven en Jan van der Lelie hebben hun zin ge kregen: hun wielervereniging Swift- combinatie, waarvan zij resp. voor zitter en secretaris zijn, mag trainen en wedstrijden houden rond de Groenoordhal. Dit danken zij aan een rechtstreeks beroep op de burge meester van Leiden, waarop direct 'n beslissing werd genomen door het college van burgemeester en wethou ders. Gistermiddag gebeurde dat, na dat de Swift-bestuurders donderdag avond besloten hadden „dat het zo niet langer verder kon en dat men op het oorlogspad zou gaan". Donderdagavond namelijk kreeg het bestuur van Swift, dat met on geveer veertig leden aan het trainen was op het parkeerterrein, van een functionaris van de hal te verstaan, dat men niet rond het gebouw, maar op het zij- en achterterrein behoorde te fietsen. Tegen de afspraken en toe zeggingen die eens met de heer J. Burgers, de onlangs ontslagen direc teur van de veemarkt-9porthal ge maakt en gedaan waren, aldus de bestuursleden. Jan van der Lelie: „We hebben nu al jaren de toezegging, dat we een parcours en ook een clubgelegenheid bij de Groenoordhal krijgen. De vo rige voorzitter van de Sportstichting deed zelfs de toezegging, dat we een van de restaurants vaji de hal als clubgelegenheid zouden mogen ge bruiken. Maar daar is officieel nooit iets van gekomen. De laatste tijd, na een bespreking begin dit jaar hadden we eindelijk informeel toestemming, dat we op het terrein van de hal zouden mogen ryden, maar tot een formeel contract kwam het niet, want het parcours zinde ons niet ge heel en bovendien hielden we vast aan een clubgelegenheid. De jeugd kunnen we niet opvangen. Onze prij zenkast, die we bij het gouden feest vorig jaar cadeau kregen van de Sportstichting staat in een café in Oud-Ade. Is het niet erg voor een Leidse vereniging, die twee keer Ne derlands kampioen werd en twee Olympische winnaars en een Joop Zoetemelk, winnaar van de Tour de l'Avenir en tweede in de grote tour, afleverde?" Ongelukken De heer T. Daey Ouwens, belast met het waarnemend directoraat van de hal, en wie men verwijt, dat er tot nu toe nog steeds geen spijkers met koppen zijn geslagen: „Dat Swift gebruik maakt van het parkeerter rein van de Groenoordhal is ook door mij toegestaan. Tegen Swift en het wielrennen heb ik uiteraard niets, maar een definitieve regeling met Swift en dan vooral het al of niet geven van een clubgelegenheid is niet een zaak, die ik alleen heb uit te maken. Dat moet gebeuren in overleg met de Sportstichting, Swift zelf, het college van b en w, de hal directie en niet niet te vergeten ook de architect van de hal". Op de vraag, waarom er donder dagavond moeilijkheden rezen, ant woordt de heer Daey Ouwens, dat de weigering van de haldirectie om Swift rond het gebouw te laten wiel rennen, niet een eenzijdig besluit vart hemzelf is. „Het steunt op het eens luidend advies van de raadscommis sie voor de Groenoordhal, waarvan wethouder Harmsen voorzitter is. Men was er op tegen, dat er rond de hal werd gefietst. Het gebouw wordt dan niet alleen afgesloten, het risico zit er bovendien in,' dat er ongeluk ken gebeuren als een voetganger of een auto het parcours kruist. Waar toe het kan leiden ondervond een raadslid, die tijdens een van de rit ten rond de hal bijna van de sokken werd gereden. Daarom was ons stand punt, dat Swift gebruik kon maken van het zij- en achterrein, waar een zeer goed parcours is uit te zetten". B en w, evenwel zonder de heer Harmsen. die met vakantie is, heb ben gisteren de gulden middenweg bereden tussen de wens van Swift en de commissiè-advies. Als het ge bouw niet gebruikt wordt mag de wielerclub rond de hal racen; is de hal in gebruik, dan moet er een lus- vormig parcours naast en achter de Groenoordhal worden gekoerst. SASSENHEIM De mine van Teylingen was gis teravond het swingende middelpunt van de Bollen-, streek. Ruim zevenhonderd jeugdige bezoekers waren naar dit historisch stukje Sassenheim getogen om hun favorieten te aanschouwen. Waarschijnlijk ge ïnspireerd door het Holland Popfestival in het Kra- Iffjpse Bos, voelde men zich al snel thuis op de gras mat van de ruïne. Het overgrote gedeelte vlijde zich in karakteristieke houding neer voor het podium. De groep die zich wat minder voor de muziek inte resseerde. maar meer het speelse element opzocht, kon toch nog in de juiste sfeer komen. Een proviso risch tussen de spelonken ingerichte bar zorgde voor het nodige vocht. Naast de groep The machine hebben ongetwijfeld de suppoosten veel belangstelling getrokken. Para derend boven op de muren met walkie-talkies in de aanslag zorgden zij voor de nodige rust. Het inval len van de duisternis betekende echter hun defini tieve einde. Niet alleen de bezoekers konden genieten van de zich in muzikale bochten wringende popgroep. De koeien op de weilanden naast de ruïne die aan het begin van de avond nog wat onwennig het spektakel beluisterden, vielen later vredig in slaap op een rus tig nummer van John May all. KATWIJK Evenals vorig jaar zal ook dit jaar op de camping „Noordduinen" een evangelisatie/re creatiecampagne gehouden worden. Onder het motto „Actie Reactie", zullen zes weken teams van de NCGB op verzoek van de kerken van Katwijk dit werk ter hand ne men. De NCGB Ned. Christelijke Ge- meenschapsbond is een inter kerkelijke beweging, die zich ten doel stelt het evangelie te verkondi gen in alle delen van Nederland. Actie betekent voor deze campag ne in woord en daad evangeliever kondiging. Die moet gevolgd worden door reactie. Deze reactie moet bestaan in een totale levensvernieu wing door de kracht van Christus. Alzo vernieuwd moet ieder mens zijn plaats in deze wereld innemen als werkelijk christen. Primair is dus de verkondiging van Gods woord. Vooral het kinder werk krijgt bijzondere aandacht. El ke morgen van 9-11 uur komen de kinderen samen in het gebouwtje. Ongeveer 3 kwartier zal worden besteed aan zang en bijbelvertelling. Daarna zal er met de kinderen gespeeld worden. Ook voor ouderen bestaan tal van activiteiten, zoals kampvuur, films en sport. Driemaal tijdens de campagne is er een speciale evangelisatiemeeting, waarvoor een spreker is uitgenodigd. Een koor of combo zorgt voor de muzikale omlijsting. Programma: kindersamenkomsten: elke morgen van 9-10 uur (behalve zaterdags). Kinderspelen: elke mor gen van 10-11 uur (behalve zater dag). Bijbelstudie: maandag t/m vrijdag 2 uur. Bidstond: maandag t/m vrijdag 3 uur n.m. Strandwerk: elke middag vanaf 3.30 uur n.m. Filmavonden: maandag 13 en 27 juli en 10 augustus. Sportavonden: elke woensdagavond vanaf 7 uur. Zang avonden: donderdag 9 en 23 juli en 6 augustus. Kampvuur: donderdag 16 juli, vrijdag 31 juli en vrijdag 14 augustus. Evangelisatie: vrijdag 10 en 24 juli en 7 aug. Dagsluitingen: elke avond, uitgezonderd zondag en vrijdag. levert U steeds van BOERENKAAS het „Neusje van de Zalm" die in de Rijnstreek te vinden is. VOORSTRAAT 36 - TEL. 2136 Naam voor Overspoor ALPHEN Burgemeester en wet houders vragen de inwoners sugges ties te verstrekken voor een naam voor het nieuwe woongebied ten zui den van de spoorlijn Alphen a/d Rijn-Leiden. Eerder stelden b. en w. de gemeenteraad voor bedoeld g€" bied „Overspoor" te dopen, maar de gemeenteraad vond deze naam niet passend. Voorstellen kunnen vóór 20 juli worden ingezonden aan burgemees ter en wethouders, gemeentehuis. In de gemeenteraadsvergadering van 27 augusbus wordt over een naam beslist. TER AAR Als je na vijftig huwelijksjaren weer onderdak kunt ui in het huis waarin je ouders hebben gewoond, dan zit het in de familU goed. Dat overkwam het nu gouden echtpaar N. Af- Kleijn-A. M. X Hottinga, dat op 25 juli zijn gouden huwelijksfeest gaat vieren met kinderen, 33 kleinkinderen en een achterkleinkind. In de tuindersstand van Aarlanderveen is de gouden bruidegom geen kende, want midden in de polder had hij zijn tuindersbedrijf. Dat ging altijd even gemakkelijk, vooral niet in de dertiger jaren en de oorlog Na de huwelijksdag eerst als knecht in Uithoorn op een groentebedri drie jaar later zelfstandig. Voor de bruid was dat tuindersleven een verandering, zij was voortgekomen uit het gezin van Mijdrechtse looaj en koperslager. Dat verhuizen van Uithoorn naar Aarlanderveen zal ze niet licht vei De inboedel werd in een vlot geladen en in de kleine kajuit moesten m en de kinderen. Het stormde en bij elke golfslag kwam door kleine r gaatjes water in de kajuit. Het gouden paar geniet een goede gezondheid en op het programma nog steeds een reis naar de zoon in Canada, die daar een tuindersb runt. De passen liggen al in de kast. Een jaar na de tweede wereldoorlog bouwde Kleijn een grote kas e ging heel best, later kivam er nog een stuk bij en de bloemen kw in de plaats van groenten. In 1968 verkocht hij zijn bedrijf en kwam hi zijn vrouw naar de Veldweg terug om in een deel van vaders huis de aag door te brengen. Er is voor dit echtpaar reden om feest te vieren en ze doen dat op 2 in het dorpshuis, waar de receptie is van zes tot zeven uur. WARMOND De feestelijkheden ter gelegenheid van de vijftigste Kaagweek werden ditmaal geopend met en grote wielerwedstrijd, ge organiseerd door de Leidse Ren- en Toervereniging „Swift" in samen werking met de Warmondse Winke liersvereniging. Zoals te verwachten was bestond er voor deze wedstrijd grote belangstelling zowel van de zijde van de deelnemers als van de zijde van het publick. Er ^as een parcours uitgezet via de Beatrixlaan, Marijkestraat, Julia- nastraat en Burgemeester Ketelaar straat, een totale lengte van ongeveer achthonderd meter. De nieuwelingen moesten 60 km en de aspiranten 25 km afleggen. Voor deze wedstrijden waren door bedrijven, instellingen en particulieren vele en mooie prij zen beschikbaar gesteld. ASPIRANTEN (42 deelnemers): 1 M. Visser, Amsterdam, 44 minuten en 38 seconden; 2 J. Kruimenberg, Zwa nenburg, 3 R. Zieleman, Amsterdam; 4 J. Teiken, Veendam; 5 W. Gomes, Amsterdam; 6 B. Havenmeer, Rot terdam; 7 L. van Vliet, Honselers- dijk; 8 J. Dielen, Putte N.B.; 9 J. v. d. Vossen, Hillegom en 10 A. v. d. Voet, Leiden. Kies de juiste weg en breng Uw spaargeld naar de OUDSTE spaarbank ter plaatse, waar U van een gunstige rente kunt profiteren, nl. 4tfe%, 5% of 6°/o Alle inlagen worden onvoorwaardelijk gegarandeerd door de Gemeente Katwijk. Opgericht 1875 KANTOREN: Katwijk aan Zee Princestraat 26 W. de Zwiigerlaan 59 School Suurmondstraat Katwijk a. d. Rijn Rijnstraat 36 NIEUWELNNGEN (60 km): Zuidewep Rotterdam in 1 uur, nuten en 26 seconden; 2 G. Nee Maarsen; 3 H. v. d. Kooij, Lei A. Meskers, Warmond; 5 G. der tog, Alphen a.d. Rijn; 6 T. v. i den, Monster; 7 A. v. d. Berg, gom; 8 J. Onos, Lisse; 9 T. D Schiedam en 10 R. Beusekom, drik Ido Ambacht. Dit wielerfestijn, dat voor de maal in deze gemeente werd den, kan zeker als geslaagd v beschouwd en het ligt dan ook bedoeling van de organisatorei gend jaar weer een wedstrijd ganiseren, met amateurs, en dameswedstrijden. De prijsuitreiking vond pla hotel De Stad Rome. Na aflooi de kermis op de Baan terwi, het kabaret in „Ut Sloepie" belangstelling trok. MARKTEN Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 7% KATWIJK Zaterdag aan de IJ M205 en IJM 211—205. KW 167 190—1177 KW 123—291, IJM 37—28. 1 30, KW 122—185. KW 44—60, SCH KW 11—35. Prijzen: maatjeshartn groen 110138 maatjesharng groo! 139—150. SCHEVENINGEN,11 juli Vis richten. Besommingen trawlers dens: SCH 85—1980 SCH 110—733 2465750. besommingen kustvisser 31—865 KW 2912.415. KW 63—63 106—8500, KW 150—7600 KW 205—9 313—8600. GO 43—1080. Noteringen gr tong 670—685 grm 644—665, kb 730 I 760—790. II 735—780, tarbot 61o n 480—500, m 375—390. IV griet I 280—320, II 180—230 per 40 1 schol 2545, middel 31»o klein 7- schelvis 30—35. I 23.50—34 n 18—32, gestript 3240, schar 3—15 m ka 45—65. I 40—55. H 40—50, in 26—36 beljauw 25—29 I 24—30. II 27- 10o kg; gr kabeljauw 100160. gr 5455; per 50 kg: verse haring 42— makreel 19-2064; maatjesharing pi je: groen klein 125—145, zout kle 130. zout groot 115435 Verwach voer voor maandag 5 tot 6 trav. van de kust enige kotters. KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 Groenteveiling; waspeen AI 550—' 400—700. BI 1300—1690, bospeen (p I 41—58, H 42—59 andijvie 26—37. kool (per stuk) 6 stuks per bak I II 64—422 8 stuks per bak I 143 2278. 10 stuks per bak I 80—93 per bak 1 60—96, krombekken 190 Ai (per kist) 600, kroten (per bos prei All 37—66, prinsessenbonen 100, rabarber 28. sla (per stuk) II 15—21, snijbonen I 250—280, 260 spinazie 36, spitskool I 2840 nen 33—57. uien 25—66. radijs (j W peterselie (per bos) 25. selde bosi 1418. bonekruld (per bos Aanvoer: waspeen 45.000 kg kool 9400 stuks. TER AAR 10 Juli Groente tuinbonen 29—36. andijvie 1045 bonen 200—290. idem II 150—170. s stek 60140, snijbonen natuur stamlbonen 190230 aardappeier idem kriel 1424. capdoppeis 8( zie 60. blauwschokkers 160. krom erwten 110, peulen n 100. dopei 50 alles per kg; bloemkool AI All 38—74. Bn 26-34, Idem afwij sla 6—12 per stuk; tomaten A 5( 580—680 C 580 CC 400 per bakje vj bospeen 4869, bosuien 32. seld per bos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4