Rillingen van Tauber WEEKAGENDA Charles de Wolff groot technicus GEVARIEERDE EXPOSITIE BIJ VAN DER VLIST Premier van IJsland bij brand omgekomen Aan trein ontsnapt W. J. Diebeis overleden «ortebaandraverij -in Voorschoten MENIE ALKEMADE Rouwdienst voor dokter Verniet Tegen verfactie Staatssecretaris zet koopavond Rijswijk stop Varossieau in concern met 2200 man WE IBOSe COURANT In Leiderdorp rijen de flat- Heken zich in de buurt van 1 Engelendaal aaneen. Er tstaat hier nadrukkelijk n wijk met stedelijke ol ie. Leiderdorp groeit uit tot Igeveer 30.000 inwoners. Dit jw denkt men de helft 'arvan te bereiken. Kort- \eden werd de 14.000ste in jt bevolkingsregisters in schreven. in het landelijke beeld id Leiderdorp zijn echter meuten die niet door de iwdrift zullen worden ngetast. Zoals deze molen tussen Engelendaal en de winciale weg naar Roelof- ndsveen het landschap rt. (Foto NLC - Dirk Ketting) ÜDEN Gisteren is op 85-jari- eftijd overleden de heer J. W J. els, oud-chef van de burgerlijke tóin Leiden. ee dan 25" jaar is de heer Die ft dienst geweest van de ge- ®fe Leiden. Zijn ambtelijke o aan begon hij in 1905 als vo ir ter gemeentesecretarie van ■ssen. Vijf jaar later werd hij enaar in Zaandam. In 1917 ie zijn benoeming tot com- chef in Maastricht. In 1923 n hij naar Leiden, s ambtenaar van de burgerlijke vertrok de heer Diebeis zeer ^huwelijken. begrafenis is maandag om 10.45 op Rhijnhof na een uitvaart- »t in de Leonarduskerk om 9.45 Promoties te Leiden JlDEN Aan de Universiteit i/s leer J. van Ham, researchchemi- Jbij het Centraal Laboratorium te Delft, tot doctor in de 3unde en natuurwetenschappen imoveerd op een proefschrift, Jld „Chlorine compounds in •i-oxygenation and hydroperoxi- (lecomposition". Promotor was jdr. E. C. Kooyman. heer S. Visser is gepromoveerd petor in de wiskunde en natuur- hschappen op een proefschrift Md „Onderzoekingen over ribo- Jase S-peptide. Synthese van tridecapeptide-analoga met be- I van een vast drager". Promo- was prof. dr E. Havinga. n ti aj KDRSCHOTEN De jaarlijkse npaandraverij in Voorschoten [let op paardenmarktdag worden (Iden, maar de dag daarvoor, rldag 27 juli. Dit jaar zal de kor- ijtti weer zijn op de Van Beetho- bn in de wijk Adegeest De ejrij zal beginnen om 14 uur en ejde course nemen ruim dertig ïjrs deel, waaronder zeer beken- iie reeds vele prijzen wisten te iren. De organisatie is in handen a het comité Paardensport n choten e n ederopbouwwet ofd van het gemeentebestuur van f ide brengt hierbij ter openbare l dat Burgemeester en Wethouders 5 gemeente voornemens zijn om passing van artikel 20 der Weder- wet - in afwijking van het goed- fle bestemmingsplan voor het dorp tering - aan H- J. Strijk te Rijp- g vergunning te verlenen voor w van een bedrijfswoning op het Pastoor v. d. Plaatstraat aldaar j kadastrale perceel sectie D, nr. 1 hebbenden worden ervan in ken- iteld. dat zij eventuele bezwaren het realiseren van bovenbedoeld e an schriftelijk ter kennis van leester en Wethouders kunnen i in het tijdvak van 13 juli t-m. 17 70. gedurende welke termijn het 'o werkdagen tussen 8 30 en 12-30 i kantore van de Dienst van Open- u 'erken ter visie zal liggen. U ide. 11 juli 1970. Het Hoofd van het gem.bestuur I voornoemd. P M. F. SMOLDERS ZATERDAG 11 JULI 1970 LEIDEN In galerie Van der Vlist aan de Botermarkt wordt tot 1 september een tentoon stelling gehouden van schilde rijen, wandkleden, gouaches, collages en plastieken. Amp Smit, een oude Amsterdamse schilder etaleert een aantal figuurstukken in donkere toon. In zijn werk, dal volledig figu ratief is, zitten nog cubistische vormelementen, uitsluitend in het compositoire vlak, niet in de figuren. Hij weet zijn tableaus soms met een enkele schijnbaar ondergeschik te felle kleurnoot tussen de grijzen en bruinen op indringende wijze te verlevendigen, zoals in het fraaie „Interieur", waarin een veeg rood licht op de tafel effectvol werkt. Mooi zijn ook „De visvrouw" en „Danseres", goed afgewogen van massa-compositie is groepsschilderij „Verwondering". De collages van de Amsterdammer Batavus vallen op door de goed afge wogen kleur en de techniek, waar mee hij het papier een levendig op pervlak geeft. Hierdoor krijgt het anders wat starre vlak van de sa mengestelde collage een grotere be weeglijkheid, dan over het algemeen bij anderen aangetroffen wordt. Op- valllend is vooral „Bos met vijver en vogels". Sterk-decoratieve wanddecoraties zijn de naaldwerken van Mathilda van Wijk. Zij borduurt haar figuren op gespannen doek in sterke, maar beweeglijke lijnen. Ze heeft een niet uitbundig maar zeer sierlijk kleur gevoel. „Hoenderhof' is zo'n voor beeld van een kleed in slechts en kele gedekte tinten. Stilistisch fraai zijn „Groene droom" en ..Tussen Scylla en Oharibdis". Sterk decora tief „Lotusvijver". De andere vrouw in het gezelschap is Maohteld Hooyer, die een aantal kleine gouaohes exposeert. Kleurige prentjes in uitvloeiende techniek, waarmee ze een wat schemerig ef fect bereikt. Mooi is „Blue", het por tretje van een negermeisje", en ..Tendresse". Geen groots werk alles bijeen, maar toch aantrekkelijk om te bekijken. Van geheel andere opvatting gaat Han Faken in zijn gouaches uit; pri maire kleuren en met de pen om lijnde, herkenbare maar onwezenlij ke figuren in bonte, onrustige com positie. Een van de titels, „Angst droom", karakteriseert zijn werk. Tenslotte staat er van een vorige tentoonstelling nog een viertal bron zen van Pieter van der Meer, gede gen, niet-experimenteel vakwerk. WILLEM PRINS Vliegend door Amerika VOORSCHOTEN In het kader van de internationale uitwisseling voor luchtvaart- cadetten is de Voorschotense Hannie Weijmar, Schubert- plantsoen 45. door de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart (K.N.V.v.L.) geselecteerd voor uitzending naar Ame rika. Hannie Weijmar, die dit jaar haar eindexamen be haalde aan de 5-jarige MMS te Oegstgeest, is lid van de zweefvliegclub Valkenburg en vertrekt 22 juli a.s. voor een drie weken durende vlie gende rondreis door Amerika. Ingezonden c Ondergetekenden betreuren het optreden van één of meer onbekende personen die in de nacht van 9 op 10 juli de woning van mevr. E. Den Haan-Groen alsmede een aantal an dere panden hebben besmeurd. Temeer distanciëren wij ons van deze actie, omdat wij geloven dat alleen een actieve organisatie van de woningzoekenden zélf in staat is de woningnood effectief te bestrijden, in plaats van eerdergenoemde daad. Het Komitee Woningnood Het Buurtcomité Uiterstegracht, Middelstegracht, Vestestr. en Groenesteeg. p/a Witte Wingel 18 LEIDEN Charles de Wolff verzorgde gisteravond het eerste van de door K. en O. voorberei de zomer-orgelconcerten in de Pieterskerk. De belangstelling was matig. Bach had het eerste en laatste woord. Een interessant programma- deel was „Musica per organo". een driedelig werk van de Haagse Con servatorium-directeur Kees van Baaren, zeer bekwaam en de seriële muziek van harte toegedaan. Het is onmogelijk meer dan uiterst opper vlakkig de bouw te overzien. Maar het is de seriële muziekschrijvers daarom ook niet te doen, het gaat hun om de klank zélf. Welnu, deze was met de grillige figuurtjes boven lange samengestelde lijnen grappig en kleurig genoeg. Maar de ..sona tina" en de „fantasia" leken op het eerste gehoor zoveel op elkaar, dat de namen met gemak te verwisse len waren. De „fuga consermente" was niet of nauwelijks te begrijpen, maar dit zegt op zichzelf nog niets over de waarde. Het klonk wel in teressant en onderhoudend, dit ato nale verbrokkelde werk, maar ik had toch het gevoel, dat het snel verdween in onbestemde hoogten. Charles de Wolff speelde het zeer knap en blijkbaar overtuigd. Dit kan ik helaas niet van al zijn vertolkingen zeggen- Bachs Trio-so nate nr. 6 (in G.) verklankte hij for meel perfekt, maar de drie stemmen voerden geen duidelijk gesprek; ze waren ook wat saai in de conserva tie. Max Regers monumentale Choraal- fantasie over „Wie schön leuchtet der Morgenstern" kreeg pas tegen het einde stuwing en allure. Over 't algemeen ontbraken ook hier de spanning, de geestdrift. Johannes Brahms' fuga in as-klein (7 minuten), gebouwd op een con ventioneel, weinig opwekkend the ma is een vrij droog werk, dat door de concertgever navenant werd be handeld. De finale, Bachs grootse Preludium en tripel-fuga in Es-groot (begin en REYKJAVIK Prof. Bjarnl Benediktsson (61), de premier van IJsland, is bij een brand ln een buitenverblijf om het leven gekomen. Ook zijn echtgenote en zijn twee jaar oude kleinzoon Wilmundarsson kwamen in de vlammen om Een groep Nederlandse toeristen, die in een nabijgelegen hotel lo- logeerde, ontdekte de brand het eerst. Om half twee 's nachts zagen ze het vuur, maar ze dachten dat padvinders een kampvuur hadden gemaakt dat was overgeslagen naar een, naar zij meenden, leeg huis De toeristen vertelden wat zij hadden gezien toen ze in hun hotel waren teruggekeerd. Het hotelper soneel wist dat de premier en zijn echtgenote met een kleinzoon voor één nacht gebruik zouden maken van het oude, houten zomerverblijf. Ze gingen er onmiddellijk naar toe maar het huis was toen reeds vol ledig een prooi van de vlammen. Het was de bedoeling van Bene diktsson om slechts één nacht in het verblijf, dat aan alle leden van de IJslandse regering ter beschik king staat, te slapen. Het zomerhuis staat te Thingvallasoen, zestig kilo meter van de hoofdstad Reykjavik. Op 24-jarige leeftijd was Bene diktsson reeds hoogleraar aan de juridische faculteit van de univer siteit van IJsland. Later was hij enkele jaren burgemeester van Reykjavik. Van 1947 tot 1953 was hij minister van buitenlandse zaken en justitie. In de periode 19531963 was hij afwisselend minister van onder wijs, industrie en visserij. Sinds 1963 was Benediktsson. die ook voorzitter was van de Conservatieve Onafhankelijkheidspartij, premier. SASSENHEIM Richard Tauber. Dat is zijn leven. Daar geeft hij duizenden guldens aan uit. Daar reist hy desnoods de aardbol voor rond. Niets is hem teveel als het er om gaat een grammofoonplaat of afbeelding van zyn idool te pakken te krijgen. De heer Pauw uit de Acaciastraat in Sassenheim behoort tot de verzamelaars die hartkloppingen krijgen bij het be luisteren van een plaat of by het zien van een zeldzame postzegel. Aanvankelijk nog wat terughou dend stemt hij tenslotte toe zyn specifieke hobby toe te lichten. Per slot van rekening zou er een lezer tussen kunnen zitten die zijn grammofoonplatenarsenaal nog completer zou kunnen maken. De heer Pauw: „Vanaf de lagere school was ik al bijzonder ge ïnteresseerd in de tenor Richard Tauber. Hoe dat kwam weet ik nu nog niet precies, maar er was iets in zijn stem dat me geweldig aantrok. Hoewel zonder middelen stelde ik toch alles in het werk om ook maar iets van hem te pakken te krijgen. Gelukkig Gelukkig was ik daarom, toen ik in een sigarettendoos een afbeel ding van hem vond. Jarenlang heb ik dat plaatje bij me gedra gen. Dat is in feite de beginfase geweest. Intussen had ik de lagere school verlaten en verdiende voor het eerst een paar gulden in de week. Het valt moeilijk te raden dat ik daar langspeelplaten van Richard Tauber voor kocht. Mijn eerste plaat van hem, II mio te- joro, kostte me f 2.50, een heel bedrag voor die tijd. Het ging echter allemaal niet snel genoeg. Een plaat per maand, terwijl er zeker 400 van hem in omloop waren, vond Ik toen wel te wei nig van het goede. Geld had ik echter niet veel. dus probeerde ik het op een goedkopere ma nier. Ik plaatste in een landelijk dagblad een advertentie: Tweede hands Richard Tauberplaten te koop gevraagd. Ik verwachtte een stroom van reacties, maar tot mijn verbazing bleef die uit. In plaats daarvoor ontving ik wel een groot aantal brieven van bewonderaars van Richard Tauber. Of ik mis schien interesse had om naar hun collectie te komen luisteren. Dat was natuurlijk niet tegen dove mansoren gezegd. Vond ik het al machtig alleen pla ten te beluisteren met enkele geestverwanten erbij was het he lemaal 't einde. Wc ^zetten een plaatje op. schoven onderuit en urenlang genoten we van zijn stem en die van enkele andere zangers uit die tijd. Ik raakte zo langzamerhand helemaal in zijn ban. Al mijn tijd spendeerde ik om mijn collectie uit te brei den. Op het Waterlooplein, op de markt in Haarlem, overal ging ik naar toe om tussen de stapels pla ten te snuffelen. Je moet daar natuurlijk ook wel eens geluk hjj hebben. Zo ruilde ik eens enkele platen met een verzamelaar in Amsterdam. Bij het afdraaien thuis bleek het een proef persing te zijn met aan beide kanten dezelfde aria. Toevallig was hpt ook nog mijn favoriete plaat, zodat ik dubbel waar voor mijn geld kreeg. Voorbij Die tijd is nu echt wel voorbij. Er zijn er zoveel, die op 78 toeren lopen te azen. dat ik me voorlo pig maar tevreden heb gesteld met mijn 1500 78-toerenplaten en 500 singles en lp's. Ik specialiseer me de laatste tijd dan ook wat meer op afbeeldingen en van artikelen over Richard Tauber. Hier enkele van mijn kostbaarste bezittingen: een foto van zijn graf in Londen en een vergeelde voorste pagina uit een van de weinige boeken die over hem zijn geschreven. Ik zal nog even een plaaije opzetten. Dat is toch grandioos. Dat is toch een kunststuk van zangtechniek. Koude rillingen krijg ik ervan. De heer Pauw en zijn echt genote beluisteren enkele van hun vele grammofoon platen van de in 1948 over leden tenor Richard Tauber. slot van de Orgelmis) gaf de organist alle gelegenheid zijn virtuositeit te tonen. Inderdaad was de verklan king feilloos. Ook hier openbaarde zich echter een zekere vermoeidheid, en niet alleen in het vrij trage tem po. Joh. van Wolfswinkel. RIJSWIJK De staatssecretaris van Economische Zaken heeft de koopavond in Rijswijk verboden, door het betreffende raadsvoorstel bij Koninklijk Besluit te schorsen. Drs. Van Son is van mening dat er aanleiding is te onderzoeken of het voorschrift dat de Kamer van Koop handel en Fabrieken gehoord moet zijn, is nageleefd. Het onverwachte besluit heeft ver bazing en ontstemming gewekt in VOORSCHOTEN In de Her vormde Dorpskerk werd gistermid dag de rouwdienst gehouden voor de deze week op 66 -jarige leeftijd overleden arts Pieter Vermet. Aan de rouwdienst gingen enige toespra ken vooraf. Namens de gemeente Voorschoten voerde wethouder W. J. Iestra het woord. Korte tijd na de oorlog was dokter Vermet raadslid in de zgn. noodgemeenteraad. Hij was een rustig mens, die in zijn lief de en zorg voor de kinderen steeds bereid was voor elk kind een vogel tje te tekenen na ieder consult Ook de overige sprekers schetsten dokter Vermet als een edel en wijs man met een groot begrip voor zijn medemens en een oneindig geduld. Namens de Stichting Gezond heidszorg sprak mevrouw Heerma van Voss-Loeb. Zij noemde de over leden arts een dokter, die door alle kinderen als de lieve dokter werd aangeduid. De rouwdienst werd geleid door ds. E. Saraber, die ook de preek hield met als tekst Romeinen 8:32. Hoe zal Hij die zelfs Zijn eigen Zoon niet gespaard heeft maar voor ons allen heeft overgegeven ons met Hem ook niet alle dingen schen ken?" De predikant noemde de schoolarts een kameraad voor jong en oud, die een beschouwende aard had, maar geen besluiteloosheid ken de. Zijn glimlach was bekend. Hij was een beste kerel, want milheid en bescheidenheid zijn deugden. Onder de aanwezigen in de kerk bevonden zich doktoren van de Zuid-Hollandse Kring en van de Kring Katwijk van de Schoolartsen- dienst en de artsen uit Voorschoten. Ook leden van de Stichting Gezond heidszorg Voorschoten, beheerders van de Gezondheidscentra, wijk- en kraamverpleegsters en zeer vele vrienden. Dokter Vermet werd ter ruste ge legd op de begraafplaats „Rosen- burgh". Rijswijk. Men meent dat er sprake is van een formeel steekspel. B. en W. van Den Haag hebben naar aanleiding van het besluit van de staatssecretaris hun voorstel tot instelling van een (proef) koopavond in Zuid-West Den Haag, ingetrok ken. Het was ingediend op grond van dè concurrentie die dit stadsdeel ondervindt van de koopavond in Rijswijk. Zaterdag 11 Juli LISSE - St. Agathakerk. 8.1S u.: orgel concert Charles de Wolff. Maandag 13 juli Luxor Stationsweg. 10 uur: .,Het laatste gevecht" (LJA). Museum Volkenkunde 3.30 uur: vakan tiefilm „Levend water' VOORSCHOTEN Hervormde Kerk. uur: orgel- en belaardconcert Dirk Don ker. Dinsdag 14 juli Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Museum Volkenkunde. 3.30 uur: vakan- tieflmi ..Heldhaftig tijdperk, de eerste autoraces". KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, Voorstraat 8 uur: orgelconcert Jean Lenglais (Parijs» Woensdag 15 Juli Stadhuis. 4 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Luxor, Stationsweg. 10 uur: ..Het laat ste gevecht" (LJA» Museum Volkenkunde. 3.30 uur: vakan tiefilm .Latijns-Amerikaanse rhapsodie". Donderdag IS juli Gehoorzaal 2 uur: „Baron Swiebertje" (LJA). Kantine Clos en Leembruggen. Lange- graeht 8-12, 7.30 uur: afd. Lelden. Phl- latelica. ruUavond. Museum Volkenkunde, 3.30 uur vakan tiefilm ..De vliegende hijskraan". Vrijdag 17 juli Pieterskerk. 8 uur: concert Concordia Youth Chorale (als onderdeel van een Goodwill-tour door Europa). Jeugddorp Zuidwest Ttidens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 104 u. MUZIEKAGENDA LISSE zaterdag 11 Juli. St. Agatha kerk, 8.15 u.; orgelconcert Charles de Wolff. VOORSCHOTEN Maandag 13 juli. 8 uur: orgel- en belaardconcert Dirk Don ker. LEIDEN Pieterskerk, vrijdag 17 Juli 8 uur: concert Concordia Youth Chorale (als onderdeel van een Goodwill-tour door Europa). VOORSCHOTEN Maandag 13 Juli 8 uur. Hervormde Kerk. orgel- en beiaard concert Dirk Donker. Films In Lelden CAMERA Jungleboek. a.l., dag. om 2.30. 7 en 9 15 uur; vrijdag- en zaterdag nacht. Spel in de nacfat. 18 Jaar 11.30 uur LIDO De prijs voor de macht. 18 Jaar. dag. om 2.30. 7 en 9.15 uur. LUXOR Stad op stelten, a.l., 2e week, 's middags om 2.30 uur en 's zondags om 28.30 en 4.45 uur; Bloed van de Vampier, IR Jaar. dag. om 7 en 9.15 uur. TRIANON John and Mary. 18 Jaar, dag. om 2.30, 7 en 9.15 uur. REX Onkruidzaaiers ln fabeltjesland. a.l.. 's middags om 2.30 uur; 's zondags om 2.15 en 4.20 uur; Louis de Funès. Le grand restaurant a.l. dag. om 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelltng Andrea, de vrouw zonder schaamte. 18 Jaar. vrijdag en zaterdag om 11.30 uur STUDIO Kuifje en de zonnetempel. 2e week. a.l. dag om 2.30. 7 en 9.15 uur: 's morgens. Sjors ln het land der reuzen, dagelijks om 10.30 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek Lammenschansweg 7. tel 23553 en De Oegstgeestse Apotheek. Wlhelimlnapark 8. Oegstgeest. tel. 53274. De zaterdag- zondag., avond- en nacht dienst van Apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp word waargeno men door de Zulder Apotheek. De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdlenst, de avonddienst na 22 uur en d® nachtdienst van Apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrlldagavond van 8.30 uur tot li uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur, zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur: zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door Bet Aca demlach Ziekenhui* Alarmnummers Dokters dienst: maal 3 (zat. 10 o. voor- ALPHEN De 25-jarige bestuur der van een BMW, de heer C. W. V. uit Waddinxveen stopte gistermid dag op de Boskoopse weg voor een trein. De slagbomen werden al neer gelaten. Korte tijd nadat de heer V. was gestopt, kwam achter hem een Renault aanrijden, bestuurd door mevrouw C. H. R.-S.. uit Am sterdam. Deze merkte de stoppende auto niet of te laat op en botste met flinke kracht op de achterkant. Als gevolg schoot de laatste nog net on der de slagboom; de kracht van de botsing was gelukkig zo hevig, dat de BMW nog net voldoende over de spoorbaan schoot om niet door de aanstormende trein te worden ge grepen. Nog net miste de trein ook de auto van de Amsterdamse. De beide auto's werden zwaar be schadigd en moesten worden wegge sleept. ALPHEN Het is nauwelijks een jaar geleden dat Varossieau en Cie, Lakfabrieken n.v. te Alphen, fuseer de met Vettewinkel n.v. te Amster dam. Het was bij het jubileum van Va rossieau al bekend dat de I.C.M. ver dere schaalvergroting als noodzake lijk zag. Deze week gevoerde besprekingen zijn uitgemond in het samengaan van de I.C.M. met de Brusselse Petro- leummaatschappij Petrofina. Het personeelsbestand van de betrokken ondernemingen is circa 2200. Voor zover wij het van de Alohense zijde vernamen, zal dit samengaan voor het personeel alleen maar een zeker heid meer betekenen voor een bloei end bedrijf. In een communiqué de-lt Petrofina te Brussel mee. dat zij het voorne men heeft de verfbelangen van de groep uit te breiden. Petrofina maakt het mogelijk de bedrijven van Varossieau en Vette winkel onder Nederlandse leiding te combineren met de bedrijven van Pieter Schoen te Zaandam en Vevo te Schiedam. Op deze wijze zal het mogelijk olijken enerzijds door spe cialisatie in het produktie-apparaat steeds tijdig voldoende produkten van hoogwaardige kwaliteit beschik baar te hebben en anderzijds door middel van een sterk internationaal gericht verkoopapparaat in de ko mende jaren een expansief beleid te voeren. KATWIJK Van 27 tot 31 juli zal de afd. Katwijk van „Philatelica" in de sporthal „Cleyn Duin" een postzegelexpositie houden, in ver band met het 10-jarige bestaan van deze afdeling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3