Het paradijs is er eigenlijk al, alleen zien wij het niet 1 ÜQU Onderdak voor gastarbeiders DU Laura wee voorbij dcJlecouo- Bloemkwekers blij met koelere weer Bodegraafse bedrijven slaan handen ineen Modeshow in Rijnsaterwou.de NieUWE lEIOSE COURANT ZATERDAG 4 JUll 19! VOORSCHOTEN Een gesprek met Tony Gottachalk (24) ia een wonderlijke ervaring. Wonderlijk in zoverre, dat je met een viaie op het leven en de wereld wordt geconfronteerd, die niet alledaags is. Een viaie nok, die ala men deze onder woorden zou willen brengen, onmiakenbare invloeden heeft ondergaan van alle belangrijke we reldgod adienaten. Na een voorbereidend jaar is Tony Gottschalk momenteel eerstejaars- leerling aan het conservatorium in Den Haag, waar hij piano en gitaar stu deert Vier jaar geleden kreeg hij een oproep voor militaire dienst en omdat zijn vrijheid hem lief is, emigreerde hij naar Australië. Hij maakte een trip naar Nieuw-Guinea, waar hij bij de Papoea's verbleef en kwam later via landen als India en Pakistan terug naar Nederland om zich te verdiepen in de muziek. In Voorschoten stond hij bij de gemeenteraadsverkiezing op de tweede plaats bij de PPR en houdt hij zich bezig met de jongercnsociëteit Warkanda. IK ben op de lijst van de PPR paan staan, omdat ik mij afvroep of de politiek mijn richting u'as. Eerlijk gezegd weet ik dat nog niet. Ik ben er maar in gegaan. De naam stond me wel aan en het leek me iets re delijks. Ik heb toch wel het gevoel, dat je je gauw begint af te zonderen van de wereld. Bovendien vond ik het erg nuttig om ook eens met an dere mensen iets te doen. Bij de ver kiezingen zijn we er niet zo goed uit gekomen. We hadden 258 stemmen, maar voor Voorschoten was dat ook wel te verwachten. Het is een echt VVD-dorp. JE krijgt ook met mensen te maken, die in heel andere lijnen denken. Het wel met je eens zijn, maar het zelf niet erg goed durven. Het is me ook op gevallen, dat op bepaalde voorstellen van mij positief werd ge reageerd. Ik werd wel geaccepteerd. Ik had ook het idee. dat het wel leuk was voor de image. Je probeert ge woon wat goeds te doen en de ma nier waarop is dan niet zo belang rijk. De gemeenteraad heeft helemaal geen gevoel voor subculturele ont wikkelingen. Ik had graag gezien, dat er gebouwen kwamen, waar jonge ren creatief bezig kunnen zijn. Ik ge loof ook, dat een jonger iemand echt kan opkomen voor de belangen van jongeren. TZ/E hebben nu een jeugdsocieteit Warkanda. die veel te klein is. Je kunt er hooguit een discussie-avond organiseren Het is er altijd tjokvol, maar je kan gewoon niets doen en daardoor raak je gefrustreerd. Je kan wel zeggen: je moet roeien met de riemen, die je hebt. maar zelfs die heb je niet eens volgens mij. Er wor den nu platen gedraaid, er wordt wel- eens wat gerookt en natuurlijk erg veel gepraat. Er komen erg veel jongeren. Ook van 12, 13 jaar. Sommigen maken daar bezwaar tegen, maar ik geloof niet, dat je dat kan doen. Als zij zich nu eenmaal aangetrokken voelen, is dat een teken, dat Warkanda ook voor hen is. Deze sociëteit is tot stand gekomen dank zij de Raad van samenwerkende Kerken en beslist niet via gemeentehulp. IK werk momenteel vier ochtenden in de week op een compressorenfa- briek om mijn studie te kunnen be kostigen. Ik hoop volgend jaar een beurs te krijgen en dan hou ik ermee op. Dan kan ik er ook een ander instrument bijnemen, toant het gaat nu een beetje ten koste van m'n stu die. Ik heb altijd al willen reizen en met die militaire dienst was er ge woon de gelegenheid voor. Twee jaar heb ik daar gewerkt en toen ben ik een beetje gaan zwerven. Ik heb ei genlijk een reis ondernomen naar Nederland en daar ongeveer een jaar over gedaan. Als je zo rondreist en een beetje dichter bij het leven bent betrokken, veranderen je waarden helemaal. Ambities heb je zo al niet meer. Persoonlijke dan, maar dat heeft altijd al in me gezeten. Ik heb me eigenlijk nooit zo happy gevoeld in de normale maatschappij. J?R zijn gewoon dingen in je leven. die je meemaakt, wat tot gevolg heeft, dat je bepaalde zaken anders gaat bekijken. Waarden, die je altijd voor abso luut hebt gehouden, worden ineens relatief. Het gekke is ook, dat je je gemakkelijker gaat bewegen en anders gaat denken. Je bent niet meer geneigd om te zeggen, ik ga zo lang studeren en dan ga ik daar en daar werken en zoveel geld verdie nen, trouwen en grote auto's kopen. Dat hoeft allemaal niet meer. Vroeger beschouwde je die dingen ah normaal. Ik zat toen op de mulo en als de mensen vroegen, wat ga je doen. zei ik: hts. Niet zozeer, omdat ik die kant op uiilde. maar omdat de mensen me die kant op trilden heb ben. Op een gegeven moment merk je dan. dat het niet uit je zelf komt, dat verlangen, maar dat het je wordt opgedrongen. TyoOR dit alles ben ik wel gelukki ger geworden. Door het verlie zen van een hoop waarden, ben je ook in de gelegenheid het hele leven wat objectiever te bekijken. Een waarde kan bewustzijnsvernauwend werken. Elke waarde, die je hebt. sluit alle andere mogelijkheden uit. Er zijn waarden, waar je echt mee zil. zoals verhoudingen van mensen onder elkaar. Normaal heb je vader, moeder, kinderen, terwijl ik geloof, dat er veel meer een vriendschappe lijke verhouding moet zijn. Geen af stand. Dat autoritaire moet verdwij- naar Afghanistan. Als ik was weg gegaan toen. was ik dit ook misgelo pen. dacht ik achteraf. A LLES heeft een bedoeling. Zelfs al gebeuren er negatieve dingen, kan je er altijd wel een reden achter zoeken. Ik vind het wel fijn, dat ik die dingen zo ervaar, want dan kan je ook veel gauwer iets accepteren. Als je geld hebt, geef je het makke lijk weg aan anderen, die het nodig hebben en als jij niets hebt en een ander wel. kan je dat geld ook mak kelijker aannemen. Bovendien, als je ophoudt met domweg te consumeren en alleen die dingen koopt, die je echt nodig denkt te hebben, heb je niet zoveel geld nodig. ~IF ik een eigen filosofie heb opge bouwd? Dat is moeilijk, hoor. Je kan niets bedenken of het is al be dacht, maar ik begin er wel steeds meer achter te komen, hoe het zit met het leven. Het leven op zich is prach tig en mooi. Het paradijs is er eigen lijk al, alleen zien wij het niet. Dat komt, omdat we ons van het leven hebben vervreemd. In deze maatschappij, waar de mens meer voor zich leeft, is het ego (eigen ik) groter geworden. En als je je eigen ik hebt vernietigd, kan je weer één zijn met het leven, het kosmisch bewust zijn, waarin je niet zo zeer wordt ge- confronterd met het ik-gevoel. JK heb vaak in dat bewustzijn ge leefd. maar door een soort zwak te keer je steeds terug. Ik heb con tact met beide niveaus en mijn taak TONY GOTTSCHALK: taak van de Vertolker AjEEM nu het schuldcomplex op het seksuele vlak. Daar zit iedereen wel mee. Dat is mede ingeburgerd door het christendom. Niet dat het christendom er zelf iets mee te ma ken heeft, maar omdat de mensen het ervan gemaakt hebben. Door het reizen word je ontvankelijker. Je weet niet. waar je vanavond slaapt. Je weet niet, waar je volgende maal tijd vandaan komt. Je omgeving ver andert en daardoor ga je zelf ook open staan voor alles. Je weet niet, wat je te wachten staat en daardoor kan je er alleen maar open voor staan. Ik bedoel, als je met bepaalde din gen bezig bent. zie je de andere dingen niet. Als je met zo'n seksueel complex bezig bent en je denkt daar steeds aan, zie je in de straat de men sen niet. de bomen en de kinderen, die spelen. Heb je die zaak gerelati veerd en opgelost .dan komt alles op eens op je af. yELFS nu ik hier ook in een be- paald patroon zit, kan ik er toch altijd zo weer uitstappen. Ik zorg er voor, dat het niet een te grote sleur is. Er is genoeg afwisseling in mijn leven. Ik geloof ook, dat alles wat er met je gebeurt een bedoeling heeft. Ik noem het maar De Tijd. Op een gegeven moment ben ik tot de ont dekking gekomen, dat als je maar gewoon met de stroom meegaat, alles wel goed gaat. 'VOEN ik fndia verliet bijvoorbeeld, A kwam ik in Dehli en was van plan naar Nederland te gaan. Ik wil de de trein pikken, maar voordat ik het wist, zat ik tussen een stel Italia nen, die zeiden: joh, kom met ons mee. En een hoop plezier en zo. Nou, ik met ze mee, maar ik zei: ik moet vanavond weg. Je bent knettergek, zeiden ze, waarom moet je weg. En toen begon ik mezelf ook af te vragen: waarom moet je weg. Je hebt het hier toch goed. Enfin, ik ben een paar dagen gebleven en gelijk ont moette ik iemand, die me een lift gaf in dit leven is, dacht ik, een brug te slaan hiertussen. En zo mensen pro beren bekend te maken met dat an dere bewustzijn. Mijn taak is die van Vertolker. Dat voel ik duidelijk in mij, maar mocht het anders blijken te zijn, dan accepteer ik dat. Ik probeer het ook zo goed moge lijk te doen: muziek maken en met mensen praten. Ik ben blij, dat ik me bewust ben van deze taak. Ik ga ook steeds meer van alles en iedereen houden. Ook zelfs van fouten, omdat je daarin toch ook weer jezelf her kent. JK heb goeie contacten met de Raad van Kerken in Voorschoten. Ik ben pas uitgenodigd om in een jeugd dienst een soort preek te houden, 't Is wel een gevaarlijke rol, want je gaat jezelf gauw op een voetstuk plaatsen. Óp dat moment moet je dat ook wel doen om die rol te kunnen spelen, maar je moet er ook weer on middellijk vanaf stappen. Anders ben je een autoriteit geworden. Je bent levenskunstenaar ais je al le rollen kan spelen. Je bent meester als je slaaf kan zijn. En dan ook kan je zulke dingen maken. RIJNSBURG Hoezeer men het In het algemeen ook mag betreuren, dat het mooie zomerweer plaats heeft moeten maken voor een vroeg tijdige herfst, de bloemkweker is er alleen maar bij gebaat, want hij ont vangt in sommige gevallen een veel voud van het bedrag dat zijn bloe men met mooi weer opbrachten. Ook de export was duchtig aan de markt en kocht o.m. grote hoeveel heden anjers, waarbij vooral de kleur wit zeer gevraagd was. Gladiolen trokken eveneens sterk in prijs aan en noteerden in sommi ge gevallen tot 45 ct per stuk. Nu het in het land zelf te warm is ge worden voor de bloemenproduktie behoort ook Frankrijk weer tot de goede afnemers. Ondanks de hoge noteringen zal het toch mogelijk zijn om voor een redelijke prijs aan een bosje bloemen te komen aangezien vooral enorme hoeveelheden rose anjers werden aangeboden die hier door nog al wat In prijs afweken van de andere kleuren Wanneer u ze dan ook nog in een vaas mengt met een bos van die prachtige blauwe irissen, dan hebt u werkelijk een grandioos boeket bloe men. Spreekuren te katwijk KATWIJK B. en W. hebben de volgende spreekuren vastgesteld: Burgemeester maandag van 10-11 in het raadhuis. Wethouder C. van der Plas. maan dag van half 12 tot half 1 In gebouw Zeeweg 117. Wethouder Haasnoot Maandag van 10-11 uur in het raadhuis. Wethouder Van Dijk woensdag van 3 tot 4 uur in het raadhuis Wethouder Bergman alleen na telefonische afspraak, telef. 12627. KATWIJK AAN ZEE Maan dagavond om 8 uur spreekt in het UNI-gebouw aan de Wethouder Ou- wehondstraat de heer J. Klein Ha- neveld uit Bodegraven. Heeft U eer> veriaaraag ot of bruiloft? Stuk)** boerenkaas van DE LANDBOUWER tUe «teeda een aparte verraaalng! VOORSTRAAT S6 TEL. 21J6 BODEGRAVEN' In het voorma lige meisjespensionaat van de Con gregatie der Zusters Franeiscanessen aan de Overtocht te Bodegraven zul len 150 buitenlandse arbeidskrachten worden gehuisvest. Het pensionaat ts aangekocht door de ..Stichting Over tocht Bodegraven", die onlangs is ontstaan uit de Vereniging ..Raad voor Handel en Industrie" Bodegra ven. Zestien plaatselijke bedrijven zijn in de nieuwe Stichting vertegen woordigd. De Stichting „Overtocht Bodegra ven" is het resultaat van een onder zoek naar de personeelsbehoefte bij de aangesloten bedrijven op basis van het investeringsprogramma voor de komende vijf jaar. Daartuit bleek dat tot 1975 er 'n behoefte aan nieu we arbeidskrachten zal zijn van 600 Gezien de huidige situatie op de ar beidsmarkt zal in deze behoefte on der meer moeten worden voorzien door het aantrekken van buiten landse arbeidskrachten. Strengere eisen Met als achtergrond de strengere overheidseisen ten aanzien van de huisvesting van buitenlandse werk nemers werd door de stichting gestreefd naar een radikale en af doende oplossing voor dit probleem, temeer daar de circa 125 buitenlan ders. die nu al in Bodegraven werk zaam zijn, voornamelijk in omlig gende gemeenten wonen. Het pendelen van werknemers is overigens niet het enige probleem van het bedrijfsleven te Bodegraven Met opzet is naar deze nieuwe vorm van huisvesting gezocht om zodoen de ook een positieve bijdrage te kunnen leveren aan de sociale zorg voor de buitenlandse werknemer en om een grotere continuïteit in de bezetting van de arbeidsplaatsen te verzekeren. RIJNSATERWOUDE Bij het Technisch Confectiebedrijf Heska werd een modeshow gehouden, waarvoor geel belangstelling bestond. Jammer dat de tieners slecht vertegenwoordigd waren. Vier meisjes toonden creaties van me vrouw Schoonens. Leuke hippe kle ding ging samen met passende siera den. Charlette, Marjan. Silvia en Ni ne showden als echte mannequins. Burgemeester H. L. Breen was ook aanwezig. RaaiUagcmla Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Komt dinsdagavond 7 juli om acht uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan de volgende punten: Onderzoek geloofsbrieven raadsle den, garantieverlening Streekjeugd- festival Provinciale Jeugdraad, beschikbaarstelling subsidie aan de VEBO; garantieverlening ter uitvoe ring van het besluit Eigen- Woning- bezit. beschikbaarstelling krediet onteigeningsplan te verwerven eigen dommen in verband met reconstruc tie Herenweg. Verkoop grond J. M. G. van Damme. Rondvraag. Schaken in Valkenburg VALKENBURG De Valken- burgse schaakvereniging „De Toren" hield tot besluit van het seizoen een simultaan-séance. Als simultaanspe- ler was uitgenodigd dr. P. Selier, voorzitter van de Leidse Schaakbond en' bekend speler uit Philidor. Nadat om 1 uur de laatste koning was gevallen, bleek dat dr. Selier van de 15 deelnemers 14 partijen had gewonnen. Slechts tegen de heer Gronwis moest hij genoegen nemen met remise. Als dank werd dr. Se lier een boekenbon aangeboden. De Valkenburgse Schaakvereni ging mag op een goed seizoen terug zien. Het aantal leden beweegt zich weer in stijgende lijn. Nadat enkele jaren niet aan de competitie van de Leidse Schaakbond was deelgeno men is het ledenaantal weer van dien aard, dat het volgend seizoen weer met een tiental aan de compe titie zal worden deelgenomen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 5 juli: hoog water 4.14 en 16.42 uur, laag water 0.10 en 12.29 uur (spring vloed). Maandag 6 juli: hoog water 4.25 en 17.17 uur, laag water 0.48 en 13.07 uur. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg ALPHEN De 23ste Alphe Rijwielvierdaagse, de Laura, is va bij. Een bloemrijke en vrolijke tocht vormde gistermiddag het ho tepunt van de laatste dag. Op slotbijeenkomst in gebouw Ni werden weer vele goede woon gesproken, ook over de volgei Laura. De Alphenaren toonden gisterm dag veel belangstelling langs de tocht-route. Het zonnetje scheen de lange stoet fietsers-met-bloen bood een vrolijke indruk. Reg wind en lage temperaturen heb het enthousiasme van de Lauriai niet kunnen doven en voorzitter Groenhard en het Laura-comité ki nen mèt de deelnemers voldaan deze ritten terugzien, enkele incidj tele wanklanken daargelaten. Laura-sckaakwedst ALPHEN In het kader van L A.U.R.A - week hiel'd de Alphe Schaakclub in haar clublokaal in Opstandingskerk voor de 19de n gongschaakwedstrijden. De 45 deel mers. waarvan de helft van buiten phen afkomstig was. speelden ii groepen van 7 en 3 groepen van 8 de tonen van de gong Als prijswinnaars kwamen, vaak beslissingspartijen, uit de bus: Groep 1: 1 Chr Kuypers (K.kerk A Smit 'Philidor), 3 A de Bruin then). Groep 2: 1 C Brunt Alphen). 2' Verbiest (Leiten), 3 H Hoopman pben). Groep 3: 1 N J van Gorselen I phen), 2 C W I Altena Alphen), i Post (Alphen» Groep 4: 1 Th Ausems Alphen). Spierenburg (K.kerk), 3 Jac, Breec Aarl.veen Groep 5: 1 A L van Vliet (Alpbj 2 Th Kamperman (Alphen», 3 J j Ofwegen (Alphen). Groep 6: 1 H Starreveld K.kerk D den Braver 'K.kerk), 3 Bergshoeff (Alphen'. Leimuidens scliaaknieu LEIMUIDEN De schaakclub1 Doorzetters speelde de laa wedstrijd van dit seizoen, waarvan uitslagen zijn: K H BrugW J Kill 1—0. J H M Turk—P Vroonland 0 W J Kinkel—G Steinhorst 0—1. W 1 M Beuk—C P Beuk jr. 1—0, L J i genboomW J Kinkel 10. J B Voort—J H M Turk 1—0, W J K kei—J P H J van Glabbeek 0-1, Beuk sr.Th A v/d Meer 10, J Stiens—W J Kinkel 1—0, J H Turk—J P H J van Glabbeek 0—1, 1 KinkelP Vroonland 01. J P 1 van GlabbeekTh A v/d Meer 1—4 H van Berkel—W J Kinkel 1—0. C C Beuk—J H M Turk 1—0. W J 1 kei—W B N M Beuk O-l. J J Meer—W J Kinkel 1—0, W J B kei—C Zemel 0—1. J H M Turk-4 Beuk jr. 0—1. In het afgelopen seizoen zijn de taaiuitslagen als volgt: G Steinl 194 pnt.. C P Beuk jr. 17Va pnt.. v4d Meer 164 pnt.. L J Hogebfl 144 pnt. J F Stiens 144 pnt. Beuk sr. 14 pnt., C Zemel 134 pn( B v/d Voort 114 pnt.. G J Roest 1 pnt., P Vroonland 11 pnt.. W B N Beuk 10 pnt., K H Brug 8,4 pnt., J I J van Glabbeek 64 pnt., W J Kin 64 pnt.. Th A v/d Meer 64 pnt., j v/d Meer g& pnt., C Th C Beuk 5 p C H van Berkel 5 pnt.. E J M Knoj ge 4 pnt., J H M Turk 4 pnt., L J Stiens 34 pnt.. G Steinhart behad dus 98 pet. van het totaal aantal behalen punten. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders vai Hazerswoude maken bekend dd zij voornemens zijn met toepas sing van artikel 20 der Wederop bouwwet vergunning te verlenei aan de Gebr. van der Voort tj Hazerswoude voor verbouw ej uitbreiding van het Hotel-restau' rant „Groenendijk" op het perceel plaatselijk gemerkt. Rijndijk 9f kadastraal bekend, gemeente Ha zerswoude sektie A nr. 2347. Het daartoe strekkende verzoet zal vanaf 6 juli 1970 gedurende ll dagen ter sekretarie ter inzag» orden gelegd. Schriftelijke bezwaren tegen hg voornemen tot verlening der ven gunning kunnen gedurende bo vengenoemde termijn bij het ge meentebestuur worden ingediend Hazerswoude. 1 juli 1970 Burgemeester en wethouder] voornoemd. De burgemeester, loko H. van RIJN De secretaris, J. M. VERLARE -

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4