Eerzuchtige Eddie Merckx e maat Italo Zilioli ANDERE STRUCTUUR WK-V0ETBA1 Newcombe in finale tegen Ken Rosewall Speciale aandacht jury avondzesdaagse had het nu makkelijk Harrie Steevens tweede achter Roger de Vlaeminck Tour in cijfers Ottenbros dure klant Berry Hoban haalde 't niet Wereldrecordhouders komen naar Rotterdam Mutaties Valbovol bij (h) Van Leeuwen won ui Sprint Riesenkamp en Bom koplopers Eiklv Merckx won 11 VRIJDAG 3 JULI 1970 (ANP) - De uitslag ï'de zesde etappe Wéér geen triomf voor Caballero. Was het gisteren Leo Duyndam die terug gewezen werd, deze maal overtroefde Roger de Vlaeminck dappere Harrie Steevens uit Elsloo. TOUR IN VERDRUKING DE toenemende invloed van de com mercie in de Tour de France en de aan de andere kant bij herhaling optredende moeilijkheden rond het parcours hebben het grootste wielerevenement ter wereld geen goed gedaan. In feite is de Tour de Tour niet meer. leder jaar weer worden de organisatoren door de Franse over heid naar steeds smallere achteraf-weg- getjes gedrongen. De afgelopen dagen kwam de karavaan nauwelijks meer door steden van enige importantie. In wat grote dorpen en over het alge meen onaanzienlijke gehuchten kon de Tour niet zoveel mensen op de been brengen als anders het geval is. Daar naast gaat ook de organisatie, vroeger een voorbeeld van corregtheid, feilen vertonen. Maandagavond bijvoorbeeld liep op het smalle wielerbaantje in An gers de zaak helemaal uit de hand, toen na de binnenkomst van het veld de toe schouwers van de tribunes stroomden en op de pelouse voor een complete chaos zorgden. Zoiets was vroeger niet moge lijk geweest. Een van de ernstigste tekortkomingen is echter de apparatuur om de onderlinge communicatie tot op vijftig kilometer te waarborgen. Een over de hele wereld bekende Westduitse firma leverde de ap paratuur. waarvoor men naar Parijs moest om die in de auto's te laten inbou-; wen. Tot nog toe heeft het echter van klachten geregend, vooral van de zijde van pers en radio- en televisie-verslagge vers. die hun ergernis over de hoge uit gaven niet onder stoelen of banken ste ken. Voor de Nederlanders is dit hele maal een onverteerbare zaak. Zij immers zijn gewend aan de perfect werkende apparatuur van de KNWU, die bij elke grote wedstrijd In ons land gratis be schikbaar wordt gesteld. Ook Ton Vissers heeft inmiddels de conclusie getrokken, dat de organisatie achteruit gaat. „Ik heb slechts een jaar Tour-ervaring, maar ik heb toch al kun nen merken, dat er veel verandert We hebben nu bijvoorbeeld slechtere hotels dan vorig jaar en ook het rantsoen vlees voor de renners is ingekort. We krijgen nu nog maar 150 gram per maaltijd, voor heen was dat twee a drie ons. IN SPANNING TERWIJL de zaterdagclubs al weer enige tijd weten wat er in het komende voet balseizoen te wachten staat, heeft de KNVB de top-scheidsrechters nog steeds ln spanning gelaten. Algemeen bekend is dat drie van de twintig voor de A-selectle uitverkoren arbiters zullen afvallen. Maar wie zijn dat? Reeds enige weken geleden zouden die namen bij de scheidsrechters- commissie al op papier hebben gestaan, maar het heeft er nu veel van weg dat men de gang van zaken in de landscom- petitle afwacht alvorens definitief te be slissen. Voor de topscheidsrechters in de zaterdagcompetitie duurt het wachten evenwel lang. Eerlijk gezegd té lang. De 8cheidsrechterscommissie moet nu de vacanties aanbreken toch voldoende In zicht hebben om uit te maken wie ge handhaafd blijft en wie niet. De heer F. de Haan is winnaar geworden van wedstrijden van de Rotterdamse Golfclub. De Haan kwam tot een score van 39. In totaal deden 630 deelnemers mee aan de wedstrijd. VALENCIENNES HarmOtten- bros besmeurd door de opgespatte klei op de keien vlak voor de finish in Valenciennes, had zijn goede hu meur niet verloren. Hij was samen met Rini Wagtmans en Jos van der Vleuten weggerukt uit de kopgroeo, die in deze zware etappe de beslissing forceerde, maar had toch nog tiid voor een grap. „Ik was vandaag een dure klant voor mijn baas. Ik kreeg zowel voor als achter een lekke band". Ploegleider Ton Vissers maakte het van nabij mee. „Ik had behalve die drie man ook René Pijnen voorin en zat al te bidden. Vijf kilometer voor de meet dacht ik nog: Toon zit goed", maar even later was het gebeurd met de kopman. Het waren allemaal nog achterbanden ook dat kost aanmerke lijk meer tijd dan het wisselen van een voorwiel". VALENCIENNES 2/7 Dc Tour karavaan raakte donderdag weer een bekende figuur kwijt. De brit Barrv Hoban reed. nadat hij samen met Pierre Theilleire was achtergebleven om een wiel af te staan aan Lucien Aimar, tegen een remmende volgers auto op en kwam ten val. Hoban wend met een ambulance vliegensvlug naar een ziekenhuis in Kamerik gebracht, waar bleek dat zijn verwondingen aanmerkelijk min der ernstig waren, dan men had ver moed. De brit, die vorig jaar in twee dagen twee etappes had gewonnen voor onze landgenoten Ottenbros en Dolman, had twee ribben gebroken. Aan de finish wachtte zijn echtge note, Helen de vroegere vrouw van Tom Simpson, die in 1967 op de flan ken van de Mont Ventoux op zo tra gische wijze om het leven kwam. te vergeefs. VLENCIENNES Eddy Merckx zal vrijdag in de gele trui door België rijden. In de slotfase van de kortste maar zeker niet gemak kelijkste etappe van deze Tour de France, een ruim 135 km lange etappe van Amiens naar Valenciennes, veroverde Merckx het lei derschap op ploeggenoot Italo Zilioli, die vier dagen het geel had mogen dragen. Er zal in het hotel in het smoezelige Valenciennes van de Faemino's wel een hartig woordje zijn gesproken, want Zilioli was het lang niet eens met de gang van zaken. Maar Merckx had zijn excuus al klaar toen hij op de gevaarlijke gladde wielerpiste van Valenciennes van de fiets satpte. Er was geen speld tussen zijn verhaal te krijgen. „Ik was bang dat Walter Godefroot de etappe zou gaan winnen en door de bonificatie de trui zou pakken". Het was zijn verklaring voor het feit dat hij op de smalle kasseiwegen van Noord-Frankrijk, het strijdperk dat in de klassieker Parijs-Roubaix als bijnaam „De hel van het noorden heeft verworven, met het voorbijzien van de kansen van zijn ploegmakker als een gek aan het stukken uiteen vallende peloton had zitten sleuren achter de toen op de laatste seconden van een rgrootste winst van drie mi nuten terende Jaak de Boever, een ln de algemene klassering volkomen on gevaarlijk heerschap, die zijn solo slechts had ingezet om onderweg een vette premie van duizend franse franken te kunnen meepikken. Het was ook op het moment dat Zilioli een lekke band kreeg en in de steek werd gelaten. Daarom was Zilioli, die in deze rit een minuut en een seconde verspeelde na afloop zo kwaad. Hij geloofde Merckx niet. Eigen krachten De Belg zou overigens de trui nog bijna gemist hebben toen hij vijf ki lometer voor de meet zijn voorwiel op de kasseien brak. Maar ploegleider Lomme Driessen, die de troonpre tendent op de voet had gevolgd, zorg de ervoor dat Merckx nog geen zestig meter terrein verloor, zodat hij op eigen krachten naar de vuurlinie kon rijden. Daar' voltooide Merckx zijn werk. Hij dirigeerde zo handig dat de Spanjaard Gonzalez-Linares onze landgenoot Harry Steevens en de Belg Roger de Vlaeminck vlak voor het stadion konden ontsnappen, waardoor Godefroot in ieder geval buiten de bonificaties bleef. Merckx werd op de dag, voordat de karavaan Belgie binnenreed, in een fonkelnieu we trui geritst. Daarbij had hij toch wel een veer moeten laten aan Roger de Vlaeminck voor Harry Steevens en aan Jan Janssen, die zich op de piste handig naar voren werkte en vijf se conden van zijn achterstand op Merckx inliep. Maar het voornaamste doel was bereikt. Merckx kon zich gaan opmaken om in de rit naar Brussel een ongetwijfeld grootse hul de van zijn landgenoten, die nu geen moeite zullen hebben om de meester in de karavaan te ontdekken, in ont vangst te nemen. Wéér niet Na Leo Duyndam op de paarden renbaan van Amiens, slaagde ook Harry Steevens er niet in zijn for matie een etappezegge te bezorgen. De Limburgers was kort voor het sta dion gedemarreerd omdat hij wist dat de baan vlak zou zijn. Hij wilde geen enkel risico lopen. „Ik wilde alleen aankomen". Die gedachte had hij hij niet alleen gehad. Daarom draaide Steevens aan het wiel van Gonzales Linares heel voorzichtig het smalle baantje op met Roger de Vlaeminck in derde positie. Normaal gesproken had Steevens een goede kans om te winnen. Maar hij durfde niet voluit te gaan omdat zijn fiets voortdurend iets weggleed. Die Spanjaard vormde nog geen pro bleem, maar Roger de Vlaeminck, die hier ook de groene trui van Walter Godefroot overnam, was te snel voor onze landgenoot. Deze constateerde laconiek: „Het was alles of niets en dit was niets". Steevens had weinig aan de tien seconden bonificatie en zijn tweede prijs. „Dat is morgen iedereen alweer vergeten". Heel anders dacht Jan Janssen..Hij was haast onopgemerkt in de extra ronde op de baan nog zover naar voren gekomen, dat hij via de derde plaats vijf seconden bo nificatie meepakte, zodat hij in het algemeen klassement nog slechts 18 seconden achter staat op Merckx. Op de vierde plaats overigens want be halve Godefroot (op vijf seconden van Merckx) moest Janssen ook Ro ger de Vlaeminck, die door zijn boni ficatie Merckx tot op 11 seconden be naderde, voorbij laten gaan. Joop Zoetemelk IN dat algemeen klassement schoof van de Nederlanders alleen Joop Zoe temelk naar voren. De nog wat verle gen coureur uit Rijpwetering, die de gehele dag in de voorste linie te vin den i, had ook ditmaal niet de slag gemist en was als elfde temidden der kampioenen geëindigd. Zoetemelk steeg van negende naar de achtste plaats, waar hij op een minuut en drie seconden als nieuweling al goed in de kijkerd begint te lopen. Hij wil dat zelf nog niet zo toegeven. Zijn bescheidenheid is echter spreekwoor delijk geworden in de karavaan. Ook nu weer had hij een vrije simpele verklaring voor zijn opvallend goede rijden. „Ik heb er alleen van geprofi teerd dat De Boever de gehele dag op kop reed. Toen behoefden wij alleen maar verdedigend te rijden en dat is een stuk gemakkelijker dan te moe ten aanvallen". De slag trof ditmaal de mannen van Ton Vissers, van wie René Pij nen op een minuut 33 seconden het best geklasseerd werd. Rini Wagt mans en Jos van der Vleuten, die in het begin van de etappe hadden ge probeerd aan de macht van de Fae- mino's te ontkomen, daarin niet wa ren geslaagd maar toch wel ln de beslissende kopgroep zaten, werden door lekke banden getroffen en ver loren resp. twee minuut 10 en twee minuut en 29 seconden. Het had nog veel erger kunnen zijn. Daarvan ge tuigt het resultaat van deze rit over de onmogelijke middeleeuwse wegen van Noord-Frankrijk, waarin de ka ravaan vijf renners verloor en waarin tallozen op vele minuten werden ge fietst. r,-l(bli aankomst stadion): 1. Roger de Vlaeminck (Belg-Schotte) 3 uur 05 min. 50 sec. met bonlfcatle ï.05.30. 2. Steevens (Ned-Peters) 3.05.47 met bon. 3.05.37. 3. Janssen (Ned-de Muer) 3.05.50 met bon. 305.45. 4. Gonzales (Sp-Langarica) 3.05.47. 5. Godefroot (Belg-Pezzl) 3.05.50. Van den Bossche (Belg-Albanl) 3.05.50, 7. Merckx (Belg-Drlessens) x.t.. 8. v. Springel (Belg- -Cools) z.t., 9. Wolfshohl (Dld-Caput) z.t., 10. Poulldor (Fr-Caput) z.t.. 11. Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t., 12. Leman (Belg-Cools) z.t., 13. De Boever (Bel-Schotte) 3.06.32, 14. Ocana (Spa-de Muer) 3.06.40. 15. Houbrechts (Bel-Pezzl) z.t., 16. Nassen (Bel/Schotte) z.t.. 17. Grosskost (Fra-Bel) z.t., 18. Van Rijckeghem (Bel-Cools) z.t.. 19. Pinten* (Bel-Cools) z.t. 20. Bellone (Fra-Stabllnskyi 3.06.51. 21. Huysmans (Bel-Driessens) z.t.. 22. Zilioli (Ita-Driessens) z.t., 23. Thomas Pet- terson (Zwe-Martlnl) z.t., 24. Schleck (Lux- -De Muer), 25. Zubero (Spa-Langarica) z.t., 34. Pijnen (Ned-Vissers) 3.07.23, 42. Wagt mans (Ned-Vissers) 3.08.00, 49. V. d. Vleuten (Ned-Vissers) 3.08.19, 60. Dolman (Ned-Vis sers) 3.09.10, 78. Vlanen (Ned-Peters) 3.10.06, 84. Ottenbros (Ned-Vissers) 3.10.13. 85. Van Katwijk (Ned-Vissers) z.t.. 87. Zoontjes (Ned-Peters) 3.10.13, 80. Beugels (Ned-Schot- I te) 3.10.48. 95. Rentmeester (Ned-Petersi I 3.11.16. 109. Den Hartog (Ned-Peters) 3.12.05. lil. Benjamisn (Ned-Peters) 3.12.15. 112. Duyndam (Ned-Peters) 3.12.59. Algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Bel-Drlessens) 27.12.28. 2. Walter Godefroot (Bel-Pezzi) op 5 sec.. 3. Roger de Vlae minck (Bel-Schotte) op 11 sec.. 4. Jan Jans sen (Ned-De Muer) op 18 sec.. 5. Herman van Springel (Bel-Cools) op 42 sec.. 6. Italo Zilioli (Ita-Driessens) op 57 sec.. 7. Ray mond Poulldor (Fra-Caput) op 1.02. S.Joop Zoetemelk (Ned-Schotte) op 1.03, 9. Georges Pintens (Bel-Cools) op 2.08. 10. Charley Grosskost (Fra-de Muer) op 1.16. 11. Gonza lez (Spa-Langarica) op 1 min. 52, 12. Ocana (Spa-De Muer) 1.54. 13. Petterson (Zwe- -Martlnl) 2.03. 14. Wolfshohl (Wdl-Caput) en Van den Bossche (Bel-Albani) 2.13. 16. Van Rijckeghem (Bel-Cools) 2.48. 17. Michélotto (Ita-Giganti) 2.51. 18. De Boever (Bel-Schot- te) 2.54. 19. Houbrechts (Bel-Pezzl) 2.56, 20. Huysmans (Bel-Drlessens) 2.57, 28. Pijnen (Ned-Vissers) 3.41. 34. Wagtmans (Ned-Vis sers) 4.01. 39. Van der Vleuten (Ned-Vis- sers) 4.21, 54. Dolman (Ned-Vissers) 5.41, 73. Vlanen (Ned-Peters) 6.28, 76. Zoontjes (Ned- -Peters) 6.41, 79. Beugels (Ned-Schotte) 7.14. 83. Van Katwijk (Ned-Vissers) op. 8.02. 92. Duyndam (Ned-Peters) 8.53. 97. Den Hartog (Ned-Peters) 9.43. 107. Steevens (Ned-Pe ters) 14.49. 114. Ottenbros (Ned-Vissers) 18.07. 118. Benjamins (Ned-Peters) 21.34, 121. Serpentl (Ned-Vissers) 22.11. 125. Hooger- heide (Ned-Vissers) 26.29, 129. Rentmeester (Ned-Peters) 30.48. Puntenklassement: 1. Roger de Vlae minck (Bel) 96 pnt., 2. Godefroot (Bel) 95. 3. Janssen (Ned) 84. 4. Merckx (Bel) 60, 5. Gulmard (Fra) 48, 12. Duyndam (Ned) 26, 13. Steevens (Ned) 23, 15. Ottenbros (Ned) 21. Bergklassement: 1. Zubero (Spa) 10 pun ten, 2. 2. ex aequo Ghisellinl (Fra). Catieau (Fra), Merckx (Bel 6 pnt., 5. Jottl (Ita) 5 pnt., 6. ex aequo Oulmard (Fra), Zilioli (Ita), Duyndam (Ned) 4 pnt., 9. ex aequo Van den Berghe (Bel), Wolfshohl (Wdl), Agostinho (Por), Bruyere (Fra), Gablca (Spa), Nassen (Bel) 3 pnt. ROTTERDAM Charlie Greene en Jay Silvester, resp. wereldrecordhouder op de 100 m (9.9 sec) en discuswerpen (68,40 m) zullen de vijf man sterke Amerikaanse atletiekploeg aanvoeren, die komend weekende in Rotterdam deelneemt aan internationale invitatiewedstrijden, welke gehouden worden in het kader van C'70. Aanvankelijk had de Amerikaanse bond Bob Beamon, John Carlos, Sam Carther en Leon Coleman aangewezen. Na afloop van de Amerikaanse kampioenschappen, welke het afgelopen weekeinde in Bakersfield werden gehouden, kwam de A.A.U. echter op zijn beslissing terug. Bob Beamon bleek volledig uit vorm, Carlos raakte gebles seerd en Coleman kreeg om disciplinaire redenen een startverbod terwijl Carthers ingedeeld werd in de landenploeg welke tegen Frankrijk, West Duitsland en Rusland uitkomt. LONDEN De natuur huilde bij de verdeling van Rod Laver's erfenis. Storm en regen omspoelden Ken Ro~ sewall en John Newcombe op him weg naar de finale van Wimbledon. De wind, die de zonneschermen bo ven de royal box tot klapperend le ven bracht, doodde het leven in de ontmoeting Rosewall Taylor: 6—3, 46, 63. 63. De regen dreef New combe en Gimeno na twee sets (63, 86) verbolgen van het Centrecourt. Een uur later, toen Newcombe ook de derde set op zijn naam had gebracht (60). kon men vaststellen, dat La ver's titel in de Australische tennisfa- milie zal blijven, maar dat intussen de tiende dag van iWmbledon in ern stige mate was bedorven. De herfstachtige storm was wreed voor de spelers van het gevoel: voor de 35 jarige „kleine meester" Rose wall en de drie jaar jongere, twee Gimeno. De gespierde Australiër trot seerde de kwelling van de dwarrelpf- fecten onbewogen. Gimeno's tempera ment kwam in opstand tegen de nuk ken van de bal. Begrijpelijk: waar Rosewall's backhand-drive en vollev het meest trefzekere wapen is. dat men zich kan indenken dreef de wind de spot met Gimeno's artistieke bedoelingen en legde zijn lobs den LONDEN Sir Stanley Rous, president van de internationale voetbalfederatie (FIFA)heeft in een interview voorspeld, dat de structuur van de wereldbeker wedstrijden radikaal zal worden gewijzigd om Aziatische en Afri kaanse landen in staat te stellen volledig vertegenwoordigd te zijn. Rous zei dat het tijd werd. dat de wereldbeker „een echt wereldkam pioenschap werd en niet alleen maar een strijd tussen Europa en Zuid- Amerika". Hij zei dat het tegen woordige systeem van meer dan 100 landen die voorwedstrijden spelen om zioh te plaatsen in de eindronde zal worden afgeschaft. In plaats daarvan zullen de wedstrijden om de „landen- beker" die nu gespeeld worden om het kampioenschap van Europa, Zuid-Amerika, Azië en Afrika, in de toekomst beslissen welke landen in de wereldkampioenschappen spelen, j Hierdoor, aldus Rous, zullen Azië en I Afrika, welk® tot nu toe een zeer be- perkte toegang hadden tot het eind- tornooi, op gelijke voet vertegenwoor digd zijn. Rous zei dat een FIFA-commissie die in september vergadert een be slissing zal nemen over het te volgen systeem. Dit zou waarschijnlijk niet op tijd komen voor de eerstvolgende wereldkampioenschappen, maar ko men zal het zeker, zei Rous. 24 landen Wel zal de commissie besluiten over twee fundamentele doorbrekin gen van de traditie welke tijdig voor de wereldbeker van 1974, te houden ih West-Duitsland, zullen worden toegepast. Dit zijn: Verhoging van het aantal landen van 16 tot 24 in de eindronde. Afschaffing van de regel dat de bovenste twee van elke groep in de eindronde zich plaatsen voor de kwartfinales. Rous: Het i« de bedoeling dat de laatste acht gesplitst worden in twee groepen van vier. welke dan een hal ve competitie spelen. De winnaar van elke groep speelt in de finale en de nunuxME* t\yee spelen tegen «Ikgtr i dropshots neer op plaatsen, die de Spaanse meester ver uit de buurt had gebacht van de gelukkige John New combe. Hij profiteerde van de onmacht van de overwinnaar van Ashe en sloeg zelf alsof dat nog niet genoeg was een aantal zeer fortuinlijke netbal- len. Toch maakte de titelhouder van drie jaar geleden een over het alge meen betere indruk dan de voor gaande dagen Enerzijds omdat zijn penetrerende service-precisie (vooral bij de tweede bal) nauwelijks door de wind werd beïnvloed, anderzijds om dat Girfieno zijn vanouds kwetsbare backhand niet zo constant onder pressie hield, als Emerson in de voor gaande ronde. om de derde en vierde plaats. Rous zei verder, dat de traditionele voetballanden de Afrikanen en Azia ten niet moeten onderschatten. Hij noemde in dit verband Egypte, de Soedan, Ghana en Gambia, en vooral de Ivoorkunst, die „wel een half do zijn Eusebio's (de Portugese ster) heb ben." Beste organisatie Rous vond de Mexicaanse wereld kampioenschappen de best georgani seerde tot nu toe. Alles is gedaan om er voor te zorgen dat de wedstrijden vlot verlopen. Er zijn wel wat klach ten af en toe geweest door sommige ploegen, maar ik zelf heb geen klacht laten horen, zei Rous. Het peil van het scheidsrechteren was hoger dan ooit tevoren omdat wij de scheidsrechters op zijn minst tien dagen voordat het tornooi begon naar Mexico hebben laten komen. We had- den besprekingen met de referees i over de verschillende interpretaties van de spelregels in de verschillende aeieo vim de wereLd, i WOERDEN In de teams van Val bovol zijn enkele verrassende muta ties aangebracht. Good-old Pleun de Jong. die zestien jaar deel uitmaakte van het eerste team van de Woerde naren is voor volgend seizoen opgeno men in de selectie voor het derde team. Ook Gerard Deurhof zal vol gend seizoen in het derde spelen. Vervangers in het eerste team zijn de van Hercules gekomen Dick Duur koop en de achttienjarige Pieter Blonk, die vorig seizoen voornamelijk in het derde speelde. Opvallend in de verjongde selctie van het eerste is het ontbreken van een specifieke spelver deler. howel Cees UI tee, 'Jan van Gorsel en Peter Meyers in het verle den wel eens als zodanig hebben op getreden. Blijkbaar wil trainer-coach Van de Pols zoveel mogelijk all-round spelers kweken, waardoor wat mer afwisse ling in het aanvalspatroon kan wor den aangebracht. Aan de selectie van het tweede team zijn John Mur en Ron van Eeden (ex-SVV) toegevoegd. Het derde team bevat vooral wat oudere geroutineerde spelers en kon volgend seizoen wel eens hoge ogen gooien in de afdeling Utrecht. Ook de selectie voor de eerste twee damesteams van Valbovol is bekend. Zoals bekend is de hele „oude hap" van het kampioensteam teruggekeerd en die is in zijn geheel in de selectie voor het eerste team opgenomen. Bo vendien is de zeventienjarige Joke Visser, die vorig seizoen in het twee de speelde aan de selectie toegevoegd. Margriet van Vulpen, vorig seizoen vaat eerate teamapeeliter, ita at nu in NOOTDORP Eindelijk heeft de jury van de wieier avondzes daagse dan haar zin gehad. Terwijl op de vorige avonden soms tachtig renners met een snelheid van ongeveer zestig kilometer, met vijf of zes man naast elkaar, over de meet glipten, heeft het gisteravond in Nootdorp weinig moeite gekost de juiste uitslag op papier te krijgen. Voor de meeste renners bleek het bij vlagen bij zonder slechte weer wat te veel van het goede of slechte) te zijn. Reeds na tien kilometer waren er reeds een aantal renners afgestapt en na een uur waren er nog maar 37 (van de ruim honderd gestarte) ren ners in de wedstrijd. Bijzonder strijd lustig was het daarom, dat er toch nog vier man waren, die de moed hadden na ruim veertig kilometer het hazepad te kiezen. De Deen Hove, Harry van Leeu wen. Cees Maaskant en. Piet Kettenis wisten spoedig een voorsprong van 20 seconden op een groep van vijftien renners te nemen, waarin alle favorieten zaten, behalve Ton van der Spiegel (had kort. na de start pech gehad). Lange tijd bleef de voor sprong schommelen rond de 25 secon den. Ten slotte kon het verschil vrij gemakkelijk worden gehandhaafd en kwam het op een sprint aan tussen dit kwartet. TIENDE OVERWINNING Het toeval wilde, dat zowel Harry van Leeuwen, als Piet Kettenis die in Rozenburg zo fel om de eerste plaats gesprint hebben (de aankomst- rechter wees Van Leeuwen als win naar aan, maar niet iedereen was het daarmee eens) zich nu weer voor de bloemen zouden moeten inzetten. Harry van Leeuwen toonde zich (ook nu) de sterkste door van kop af te winnen voor de Deen Hove (reed zeer sterk), rivaal Piet Kettenis en de win naar van de eerste rit, Cees Maas kant. Daarmee behaalde Harry van Leeuwen z'n dikverdiende tiende overwinning in dit seizoen. WHCNoordwqk SHO—YYVF HuizenMeeuwen MarkenZwart Wit Men kan zich nauwelijks een meer spannende slotfase van de landscom- petitie indenken: met nog twee ron den te gaan, gaan drie ploegen met gelijke kansen aan kop! Wel moet gezegd dat SHO het gemakkelijkste programma heeft. Daarom kan de Oud-Beyerlandse formatie misschien garen spinnen bij een puntenverde ling bij WHCNoordwijk, de onbe twiste topper van morgen. Dt Wezeper formatie is stellig op eigen terrein een moeilijk te kloppen tegenstander, vooral door de sterke verdediging. Maar een vermoedelijk weer met Kees Karstens opererend Noordwijk put daar moed uit om mis- KEES KARSTENS schien toch tot wirftt te komen. Wan neer de tandem Bröring/Alb. Spaan derman op schot is en nauwkeuriger wordt gecombineerd dan woensdag bij WVF, wellicht zit er dan nog winst in. Niettemin ligt een punten- deling toch meer in de lijn der ver wachtingen. Daarvan is bij SHOWVF geen sprake. De Beijerlanders missen wel iswaar Reedijk en de nog steeds zie ke Jan den Boer en nu door vakan-, tie ook trainer Bol, maar WVF is zo mogelijk nog meer gehandicapt. Be halve Borst hebben Hageman en Nijboer ook de vakantie verkozen bo ven de laatste wedstrijd die WVF speelt. Een ruime zege van SHO moet haalbaar blijken. INTERESSANT De halve bekerfinales beloven in teressant te worden. Allereerst Mar ken—Zwart Wit. dat bij Noordwijk wordt gespeeld. Zwart Wit moet door het klasseverschil finalist kunnen worden, maar niet eerder dan na fel le str(jd. Marken is immers altjjd een lastige opponent geweest voor dc Rotterdammers, die naast een aantal vakantiegangers immers niet meer dc beschikking hebben over Jan Nieuw- straten, v. d. Giesen en Schoenmaker. Mogelük gaat Marken voor een ver rassing zorgen, al is Zwart Wit dui delijk favorief. Meeuwen mag dan een waar eup- fighter blijken te zijn, ongetwijfeld gaat Huizen de Zeeuwse formatie de pas afsnijden. De grotere fysieke kracht van de ploeg uit het Gooi moet voldoende zijn voor wrinst. Deze ontmoeting die op het veld van 's Gravenzandse SV wordt gespeeld, zou weliswaar door wrinst van Meeu wen een verrassende ontknoping heb ben, maar daarin geloven wij niet. Al in het prille begin had hij zich met Maaskant en Kettenis zeer ac tief getoond, hoewel zij geen gat op de groep konden maken. Wel kon Van Leeuwen dit met de Duitser Mohn, maar evenals de lichte afschei ding van Cees Maaskant, Ron Bak ker en Ben ter Harmsel (in de laatste ronde nog gevallen) kreeg men weinig kans. Toen het peloton in verschillende groepen uiteen viel (na 25 km) bleken negentien renners een zodanige voor sprong te hebben opgebouwd, dat het reeds duidelijk was dat de winnaar van deze vierde rit erbij zou behoren. Ten slotte kwamen er half koers toch nog vier renners weg. Omdat het weer steeds slechter werd en de sa menwerking konden ze een accepta bele afstand nemen op de concur rentie. Dat Harry van Leeuwen won was, gezien zijn sterke sprint, niet verrassend. UITSLAG Uitslag: 1 Harry van Leeuwen 60 km in 1.53.11, 2 Hove, 3 Piet Kettenis, 4 Cees Maaskant, 5 John Meyer op 48 sec., 6 Klaas Balk op 50 sec, 7 Jan Koot op 1.01,; 8 Ben Jurriaans op 1.20, 9 Henk Stander, 10 Ron Bakker, 11 Verwey, 12 Remyn, 13 Vos, 14 Van der Oever, 15 Zomer op 1.39, 16 Ter Harm sel op 2.39, 17 Van der Kamp, 18 Van der Putten, 19 Lammers, op één ronde, en 20 Moret. De stand in deze zesdaagse is als volgt: 1 Jurriaans 65 pnt, 2 Kettenis 57 pnt, 3 Bakker 53 pnt, 4 Van der Spie gel 49 pnt, 5 Stander 48 pnt, 6 Maas kant 46 pnt, 7 Van Leeuwen 45 pnt, 8 Koot 43 pnt, 9 Hove 36 pnt en 10 Ver wey 33 pnt. Vanavond vindt het vervolg van deze wieleravondzesdaagse plaats met een criterium in Zwanenburg/Halfweg. Morgen is de slotdag: om tien uur zal er een ploegentijdrit worden verre den (over 7.5 km) in het Haagse ZuJ- derpark en om half vier hebben de renners nog 100 km voor de boeg in Leiden, waar om half vier de start zal zijn aan de Rooseveltlaan. VOETBAL Landsc ompetitie WHCNoordwijk 3.00 3 SHO—WVF 3.00 1 Halve bekerfinale Huizen—Meeuwen 3.00 1 (terrein 's-Gravenz. SV). Marken—Zwart Wit 4.00 2 (terrein Noordwijk). WIELRENNEN LEIDEN: Laatste-etappe avondzes daagse, aanvang half vier. Parcours: Rooseveltstraat e.o. In de morgen uren (aanvang 10 uur) wordt in het Haagse Zuiderpark een ploegentijd rit gereden. DEN HAAG Na twee ronden rn de eregroep van het Midzomer- damtornooi van de Vriendendam- kring gaan Arie Bom en Jaap Rie senkamp met twee winstpartijen aan kop, vooral van Bom een verras send resultaat. Bom boekte in een fraaie partij met Hans Jacobsen winst. Immer lastige Jacobsen liet zich door een keurige combinatie verrassen. Riesenkamp won van Peter Poot. die overigens pas in het eindspel capituleerde. Gerard Kolsloot sneuvelde tegen Pic^ Dibbels na een gambiet van de MD V-speler. Krijn Toet behield aansluiting door Stef van Dal de tweede nul te bezorgen, terwijl rekke de Jong zich herstelde ten koste van Len Ruijgrok. De stand luidt: Bom en Riesen kamp 2Dibbets en Toet 23, Jacobsen en De Jong 2—2, Kol sloot en Poot 2—1, Van Dal en. Riuijigrok 20. In de hoofdgroep is alleen Cees Vorselman ongeslagen na de zege cp Nelis Caffa. De overige uitslagen waren: Rein Vis-Piet Lagas 20, Frans BrausJoh Burgerhout 11 en Gertjan VooisArie te Lindert L De stand luidt: Vorselman 24- Vis 2—3. Burgerhout, Caffa en Lagas 22, Te Lindert en Voois VORST De Belgische wieier- vedette Eddy Merckx heeft van morgen zijn eerste plaats in het al gemeen klassement van de Tour de France verstevigd door het eerste gedeelte van de zevende etappe van Valenciennes naar Vorst in 2.50.51 op zijn naam te brengen. Voor deze rit over 119 km waren 131 renners van start gegaan. Vanmiddag zullen de coureurs.nog een individuele tijd rit over 7200 meter verrijden. UITSLAG 1 Merckx (Belg-Driessens) 2.51.11 (met bonificatie 2.50.51); 2 Van Impe (Belg-Stablinski) 2.51.21 (met bon. 2.51.11); 3 Houbrechts (Belg-Pczzi) 2.52.31 (met bon. 2.52.26); 4 Godefroot (Belg-Pezzi) 2.52.31; 5 Van Rycke- ghem (Belg-Cools): 6 Vandenbossche (Belg-Albani); 7 Zoetemelk (Ned- Schotte); B Guimard (Fr-Caput); 9 Steevens (Ned-Peters); 10 Janssen (De Muer. Ned) allen in 2.52.31. Vervolgens een peloton in dezelfde tijd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11