Leiden telt negen crèches Ook ontwikkelingshulp moet winst opleveren Wat heb je aan een dure automobiel... ...als er geen Mercedes-service achter staat Verkeerslichten bij Meerburger straat Hoge Rijndijk vier dagen afgesloten Meeste ongeschikt voor kinderen van werkende moeders Unilever op Leids congres: Tw ee overwinningen voor A. Meskers Marktenroute misschien Mijdag open Kees Buurman onderscheiden ROOYAKKERS Éénrichtingverkeer Kraaierstraat e.o. NlfcUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 1 JULI 1970 LEIDEN Een moeder is haar drie-kamerflat 's morgens om tien uur al zat. Ze zou dol graag een ochtend of een dag gaan werken maar met de twee peuters die ze heeft blijft dat een droom. Een moeder wil studeren of haar beroep bijhouden. Haar kind heeft vriendjes of speelruimte no dig. Een moeder móet werken omdat er anders geen geld is om te eten. Er zyn vele oor zaken aan te wijzen die een moeder ertoe doet besluiten haar kind naar een crèche te brengen, maar vaak brengt dat wegbrengen vele moeilijkhe den met zich mee. In Leiden zijn negen crèches. Dure, waar de kinderen alles krijgen wat ze nodig hébhen. en goedkope, die even hard nodig zijn maar die van dat weinige geld niet goed kun nen draaien. aak is in een verenigingsgebouw of in een particulier huis een speel ruimte ingericht omdat er een drin gende behoefte aan bleek te be staan. Een vereniging of instelling of een huisvrouw nam het initia tief, een kleuterleidster of kinder verzorgster houdt de kinderen be zig. Dat zijn dan de officiële crèches. In de stad zijn echter ook talloze huismoeders die om de beurt een ochtend op een stelletje buurkinderen letten. De peuters krijgen daar geen deskundige be geleiding, er wordt alleen op hen gepast. legen crèches, die alle best wat sub sidie kunnen gebruiken, telt Lei den. De Stichting Kinderdagver blijven Leiden heeft een serie uit gangspunten opgesteld, waaraan sommige van de crèches niet vol doen omdat de financiële middelen ontbreken. Op één na is geen van de crèches ge schikt voor de kinderen van wer kende moeders, omdat zij óf alleen 's morgens zijn geopend óf 's mor gens en 's middags, maar dan moe ten de kinderen tussen de middag en na vier uur thuis worden opge vangen. Dagverblijf De stichting Kinderdagverblijven verdeelt de crèches in twee groe pen. De kinderdagverblijven die tot doel hebben kinderen van zes we ken tot zes jaar van 's morgens tot 's avonds te verzorgen omdat de moeders de kinderen niet kunnen of willen verzorgen. De behoefte aan een dergelijk kin derdagverblijf zal vooral bestaan in de volgende gezinssituaties: vrouwen die moeten werken om financiële redenen (ongehuwde moeders, weduwen. gescheiden vrouwen, vrouwen di' in het be drijf van hun man werken etc.), studerende vrouwen, vrouwen die buitenshuis willen werken omdat zij geen voldoening vinden in de kinderverzorging en het huishou delijke werk alleen, vrouwen die hun werk niet lang kunnen onder breken omdat zij hun vakbe kwaamheid dan verliezen en zieke moeders. Schade Voor de kinderen van deze moeders is het noodzakelijk dat een goed geoutilleerd kinderdagverblijf wordt gesticht, anders is de kans groot dat zij worden ondergebracht op een manier die hun ontwikke ling ernstig schade kan doen. De kinderen, die in zo'n crèche ko men moeten afzonderlijk worden onderzocht op geschiktheid voor plaatsing in dit verblijf. Naarmate het kind jonger is. zal de keuring zorgvuldiger zijn. De groepen moe ien heel klein zijn. Vier kinderen lot twee jaar per leidster, of zes kinderen tot zes jaar per leidster. De kleuters moeten vanuit dit dagverblijf de kleuterschool kun nen bezoeken. Iets dergelijkt is mevrouw Ver- hey-Van Wijk van plan. Aan de Burggravenlaan heeft zij achter haar grote villa een tuinhuisje laten verbouwen tot crèche. Nu spelen d,e maximaal 20 kleuters (2-4 jaar) daar nog tijdens de kleuter schooluren, maar over enkele maanden wil mevrouw Verhey-Van Wijk beginnen met een opvangdienst tussen de middag en na schooltijd tot zes uur. In september zal daarom ook een kinderver zorgster worden aangesteld naast de kleuterleidster die de kleuters begeleidt. Speelzalen De andere groep crèches, die de stichting in haar uitgangspunten noemt, zijn speelzalen. Het doel daarvan is het opvangen van kin deren van 2'li tot 4 jaar gedurende een deel van de dag. De redenen om een kind naar een speelzaal te brengen, kunnen ver schillende zijn. Moeder heeft een part-time werkkring of moet we gens studie het kind gedurende een deel van de dag elders onderbren gen. Het kind kan behoefte heb ben aan meer speelruimte of aan contact met leeftijdsgenootjes. Contactstoornis tussen ouders en kind kan worden -pgeheven of voorkomen door een tijdelijke scheiding en men kan de speelzaal zien als een voorbereiding op de kleuterschool. Deze speelzalen hoeven iets minder goed geoutilleerd te zijn dan de dagverblijven. Bijna alle crèches in Leiden zijn speelzalen. Alleen de crèche Ca- rolientje aan de Garenmarkt. die Wordt geleid door mevrouw Har- ting, is van half negen tot half zes geopend. De kinderen, die van één tot vier jaar oud zijn, worden de hele dag verzorgd. Voor 27.50 gul den per week wordt het kind ver zorgd, eten en drinken inbegre pen. kon ijti Kleuterleidster Tilly Ditters heeft de leiding over maximaal 12 kleuters van de crèche 't Konijn aan de Herengracht. Haar jongste is ruim twee maanden oud. De crèche is erg goed ingericht door een artsen- echtpaar. dat de andere kinder dagverblijven in Leiden niet goed genoeg vond voor hun kinderen en er toen zelf een stichtte in de ruime achterkamer van hun huis. De kinderen kunnen er fijn buiten spelen. Ook ir, de Surinamestraat is een crèche. Doordat deze speelzaal niet zo bekend is wordt er niet veel ge bruik van gemaakt. Maximaal kunnen tien kinderen worden op genomen, over het algemeen zijn er zes of zeven. Een groot aanta' kleuters (35) speelt in de speelzaal van de Rijnlandflat aan de Bachstraat. De kinderen hebben dezelfde tijden als op de kleuterschool. Vooral omdat in deze buurt veel flats zijn met beperkte speelruimte wordt veel gebruik gemaakt van de crèche, die overi gens één vaste groep kleuters heeft voor een heel jaar. Volkshuis ln het Volkshuis aan de Apothekers- dijk gaat in september een crèche open. Het afgelopen jaar was daar een kinderoppasdienst, maar over enkele maanden wordt alles wat groter opgezet. De prijs is wel de laagste van alle crèches: 35 cent per morgen. Aan de Nieuwe Rijn is een speelzaal in clubnuis de Spreeuwpot waar veel belangstelling voor is. Het Mierennest heeft waarschijnlijk de armste crèche. Er komen veel kleuters voor weinig geld en om dat er geen subsidie is kan bijna niets worden gedaan aan outillage. De kinderen zingen, tekenm en plakken of spelen met het speel goed dat ze zelf meebrengen. Enthousiast Erg enthousiast is mevrouw Van Tongeren over haar crèche van het Leger des Heils. die is gehuisvest in een verbouwde ruimte in de oude dekenfabritk aan de Vestestraat. De moeders van de maximaal 32 kinderen leven actief mee met het gebeuren in de crèche. De meeste crèches in Leiden hebben wel een tuin of binnenplaats. Waar die buitenspeelmogelijkheid niet is trekken de leidsters met kinderen naar park of speeltuir in de buurt. Over het algemeen kunnen de crèches net niet rondkomen van het geld dat wordt betaald. Alleen de duur- f' - ..i De anderen krij gen geld uit een verenigingspot, de speelzalen die dat niet krijgen, kunnen niet rondkomen, wat ten koste gaat van de omgeving waar in de kinderen spelen. De meeste kleuterleidsters willen graag vat meer samenwerking tus sen de verschillende crèches. Duidelijk is, dat er een grote behoefte is aan crèches. Er zouden er veel meer moeten komen. Betaalbare gelegen heden, waar een moeder met een gerust hart haar kind kan achterlaten. RONNY VINK ZOETERWOUDE Artiestenpalet brengt vrijdag 3 juli om 3 uur een ontspanningsprogramma in Huize Emmaus aan de Van Bennebroek- straat. Het is een programma van de Zonnebloem voor zieken en bejaar den. Het accordeonduo De Cavello's, Edith Queen, gitariste Alice May en conferencier Hans Borghardt zullen optreden. LEIDEN De tweede dag van het congres over wetenschap en welzyn in het kader van het universitaire lustrum begon met een forum, waarin zitting hadden vertegenwoordigers van overheid, be drijfsleven en vakbeweging. Verscheidene werkgroepen hebben het afgelopen jaar de rol van het bedrijfsleven in de derde wereld bestu deerd. Hiervoor kregen ze inzage in de boekhoudingen van o.m. Uni lever en Shell. De heer Van Ommen van Unilever erkende, dat de economische struc tuur van het westen niet uitsluitend optimaal werkt voor de ontwikke lingslanden. De overheid móét die economische structuur daarom be perkingen opleggen. Hij had grote waardering voor het werk van de werkgroep, waarvan ook Unilever kan leren. Verder stelde hij, dat hij liever niet sprak van ontwik- lingshulp maar van ontwikkelings samenwerking. Wij werken alleen samen als we er winst kunnen ma ken, als de zaak rendabel is. Op lange termijn komt die samenwerking ook het ontwikkelingsland ten goede. Hij meende echter dat wij onmach tig zijn om ontwikkelingslanden een redelijk ontwikkelingspeil te geven. De heer Vas Nunes van Shell pleit te ervoor, dat niet alleen de investe rende onderneming maar ook het ontwikkelingsland harde onderhan delaars inschakelt bij hét regelen van contracten. Verder meent hij, dat het bedrijfsleven zich geheel bui ten de politiek moet houden. Mèt drs. H. ter Heide van het NW vond hij, dat de overheid als zij dit wenst, het bedrijfsleven aan banden moet leggen bijv. bij een economische blokkade. Iemand uit de zaal meende, dat het bedrijfsleven zich wel degelijk met politiek bezig houdt want het bete kent in vele landen een stabiliserende factor. De heer Zijlstra van de A.R. meende ten slotte, dat de projecten van het bedrijfsleven de ontwikke lingslanden stimuleren. Bij wetsontwerpen, die worden voorgesteld in dit verband geldt pri mair het belang van het ontwikke lingsland. 's Middags hield prof. Wertheim r LEIDEN Op het parcours van de Groenoordhal werden gisteravond weer onderlinge wedstrijden gere den door de wielrenverentging Swift. Bij de aspiranten en nieu welingen, die tegelijk reden ging Albert Meskers (nw) als eerste over de streep. Bij de A- en B- jeugd werden respectievelijk Sjaak Aartssen en Alouis Goossen win naar. De verdere uitslag: Aspiranten en nieuwelingen: 2. Arie v. d. Voet (asp): 3. Cees Va- lentijn (nw); 4. Piet van Leeuwen (nw); 5 Gijs Zandbergen (nw*; 6. James Mollet (nw); 7. Jan Jansen (asp); 8. Frans van Duuren (r.w); 9. Henk v. d. Voort (nw); 10. Ton van Bemmelen (nw). B-jeugd: 2. Alex Jansen; 3. Tij- men Koet; 4. Jos Giezeman; 5. Al fred Robijn; 6. Han Bavelaar; 7. Rudie Kuivenhoven. Albert Meskers won zondag in Alphen (N-B) zijn eerste wed strijd als nieuweling. De Warmon- der had reeds bij verscheidene wed strijden net naast de eindzege ge grepen. een rede over de weerstanden bij veranderingen in de derde wereld. Groene revolutie Hij stelde, dat er veel „boerenwan- trouwen" bestond tegen verandering en dat dit wel was gerechtvaardigd omdat de initiatieven van de over heid voor projecten altijd maar hele kleine veranderingen betekenen bin nen het kader van de bestaande machtsstructuur. Een kleine groep, die er toch al redelijk aan toe was, krijgt het hier door nog beter maar het lot van de grote massa wordt niet verbeterd. Daar wordt merüapathlsch v^n èn dè massa krijgt dan de schuld, dat ze veranderingen tegenhoudt. De echte weerstanden komen daar entegen van hen, die profiteren van de ongelijkheid, de kleine bezittende „elite Ook het westen is schuldig. Zijn politiek is in feite neo-kolonia- listisch en handhaaft de bestaande bezits- en machtsstructuren. Het westen biedt ook erg eenzijdige hulp. namelijk vooral technologische, terwijl er juist ook veel sociaal- economische problemen zijn. De zgn. groene revolutie, die meer voedsel moet brengen, komt voornamelijk de sterken ten goede. Op den duur kan men dan een rode revolutie ver wachten. Overleg Leiderdorp-Leiden LEIDERDORP Maandagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: scboolzaken: aanschaf stemmachine; vaststelling „Verkoopwaarden ge meentelijke -ouwgrond"; vaststelling gemeenschappelijke regeling vuilver werking Leiden en omgeving": in stellen van voorrangskruisingen op de Splinterlaan en de Laan van Ouderzorg: wijzigen vakantieslui- tingsverordening. Bij de ingekomen stukken is een af schrift van een besluit van provin ciale staten tot verlening van subsidie aan de Hervormde Gemeente voor restauratie van de Hervormde kerk. Urgentieschema B. en W. leggen de raad een schema voor betreffende de uitvoering van kapitaalswerken, opgesteld volgens urgentie; dit schema vermeldt ach tereenvolgens: Aanleg tweede rijbaan Engelen- daal; reconstructie Van der Valk Boumanweg tussen Dijkgravenlaan en Spanjaardslaan; cunetten en zand- palen rondom St. Elisabethzieken- huis; aanleg eerste fase De Bloemerd; aanleg fasen 3 en 4 De Houtkamp; aanbrengen toplaag Engelendaal; bouwrijpmaken bestemmingsplan .Binnenhof; uitbreiding algemene be graafplaats; bouw brug over Dwars- watering; aanleg stamriool tussen Van Diepeningenlaan en persgemaal; aanleg centrale riolering in deel Hoofdstraat; reconstructie eerste fase Ach thovenerweg. B. en \V. hebben overleg gepleegd met wethouder mevrouw Den Haan van Leiden over verkeerslichten bij de Leiderdorpse brug en de Wilhel- minabrug. G.S. hebben zich met de Leidse aansluiting van de Besjes laan op het kruispunt bij de brug verenigd. Momenteel voer» Leiden besprekingen met rijkswaterstaat. Voor linksaf slaand verkeer wordt gedacht aan twee opstelstroken. In afwachtin" van de verdere bespre kingen kunnen tijdelijke verkeers lichten bij de Meerburgerstraat soe laas geven, menen B. en W. Op lan gere termijn denkt Leiden aan ver keerslichten bij de Wilhelminabrug. LEIDEN Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag (6. 7. 8 en 9 juli) van de komende week zal voor het doorgaande ryverkeer in beide richtingen de Hoge Ryndijk, tussen Wilhelminabrug cn Roomburger- brug geheel zijn afgesloten. Dit is noodzakelijk voor het laten asfalte ren van dit Leidse Hoge-Rijndykgedeelte. dat aansluit op de asfalte ring van het Rykswaterstaatsdeel tol voorbij de Leiderdorpse brug. Deze totale afsluiting betekent dat weggebruikers worden verwezen naar de route Kanaalweg, Lammebrug en Europaweg (rijksweg 4) en naar Zijl singel. Lage Rijndijk en Spanjaards- brug. Als gewoonlijk geldt de afsluiting niet voor fietsers en voetgangers. Ook het openbaar vervoer kan door gaan. Hiervoor wordt de ventweg langs de Hoge Rijndijk en de Meer burgerroute gebruikt. Dit is speciaal gedaan om deze wijk niet te isoleren. LEIDEN De Leidse kunstenaar Kees Buurman heeft voor zijn inzen ding „brede en smalle verticalen" monotype'la medaglia' van de Tweede Biënnale Internazionale della Grafical toegekend gekregen, de eni ge onderscheiding die de Biënnale zelf toekent. Deze tweede Biennale voor grafi sche kunst "e eerste was in '68), die momenteel in het Palazzo Strozzi te Florence wordt gehouden, heeft Buurman zijn internationale erken ning gebracht. Eerder ondervond hij die nationaal met onder meer ten toonstellingen in het stedelijk mu seum De Lakenhal te Leiden (1967) en in het Haags Gemeentemuseum (1968). Zijr. geboortestad erkende in Buur man de kunstenaar reeds een aantal jaren, waarvan o.m. keramische te- geiplateau's in scholen, zwembaden en universiteitsgebouwen getuigen. De Gereformeerde Petrakerk in Leiden-Noord heeft van Buurman een wandschildering van de Apostolische geloofsbelijdenis. Behalve genoemde musea heeft ook het museum Boy mans te Rotterdam werk van Buur man in zijn collectie opgenomen. Sedert enige tijd is Kees Buurman vast verbonden aan de Amsterdamse Galerie d'Art, die voor hem reeds een tentoonstelling organiseerde en die dat ir. november weer .doet in Am sterdam. Zo ook in Warmond tijdens de komende Kaagweek. Verder staat een expositie van zijn werk in New York op stapel. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN' - GEBOREN Ralph-F J Q zn v F A Wesseling en J J M van Eï; Paulus zn v C 'J"'v2h dén Bühg en A M A Witteman: Adrianus C J zn v A C J Jansen en F M Dijk man; Danny zn v C S Sin en E J van der Niet; David zn v A A J Noordover en W M A F Slats; Mi reille H J dr v J A V M Stekenlen- bung en M E T Schepers; Rogier M zn v G W Kiens on T M van dei- Kuil; Murali zn v K Sankarana- rayanan en K Sankar; Edwin G zn v G P van der Hoorn en M F de Romijn; Jacqueline E G dr v J Schlagwein en A M Bouwman; René zn v J Tijsterman en S van Leeu wen. GEHUWD: J Luijerin>k en J M B A Köllmann. OVERLEDEN: E J Bokma. 15 jan 1914 man: B H van der Werf. 4 aug 1896 man; G Pouw. 22 aug 1893 echtgen van H Zandbergen: A de Water. 30 juli 1879 man; L J van der Quast. 28 nov 449 zoon; L Be- Kooij. 25 jan 1906 man; F A M Hin- kenkemper. 25 jun 1970 zoon; T de Vries, 30 mei 1925 vrouw: J Franke, 25 jun 1907 man: J A Nieuwenburg. 16 mrt 1917 man; A Dreef, 21 jan 1899 man; B van den Brink. 19 mrt 1906 man; M Quant, 2 an 1897 echt- gen van J A Schouls; A A D van Ingen Schenau, 18 apr 1896 echtgen van A van der Kloot; M P G van Dongen. 11 aug 1921 echtgen van A van Vliet. Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig Is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel AUTOMOBIEL BEDRIJF N.V. Ocgstgeest, Leidsestraatweg 1, (el. 01710-518 55 1 Er was voor het gemeentebestuur een keus mogelijk uit drie oplossin gen. Bij geen afsluiting zou het zeer vertragende werk werk vier weken hebben geduurd en bijna f 10.000 duurder zijn geworden. Bij halve afsluiting zou het veer tien dagen hebben geduurd met in stelling van éénrichtingverkeer en ongeveer f 4000 extra kosten. Ten slotte: totale afsluiting. Dit laatste heeft niet alleen een fi nancieel voordeel, maar geeft boven dien een betere kwaliteit asfalterings- werk. De werkzaamheden zullen bin nen vier maal 24 uur zijn voltooid en de afsluiting zal maandagmorgen in gaan. tenzij de marktenroute in de binnenstad nog niet gereed zou zijn. Dinsdagmiddag zag het er echter naar uit dat de marktenroute aan staande vrijdag gereed komt. LEIDEN In de Rijnstraat, de Kraaierstraat en op het Utmhtse Veer komen herhaaldelijk verkeers opstoppingen voor. Oorzaken: par keren en laden en lossen in com binatie met tweerichtingvcikeer. Dit wordt nu anders. Met het oog hierop hebben B. en W. namelijk besloten om voor deze straten één richtingverkeer in te stellen. De daarvoor benodigde verkeersbor den worden momenteel aange bracht. De gang van het verkeer wordt voortaan als volgt: De Rijnstraat tussen Levendaal en Utrechtse Veer wordt uitsluitend toegankelijk voor verkeer van het Levendaal in de richting van het Utrechtse Veer. Het Utrechtse Veer mag dan alleen nog worden bereden van de Rijn straat in de richting van de Kraaier straat en de Kraaierstraat alleen nog maar van het Utrechtse Veer in de richting van het Levcnoaal. Tegelijkertijd worden stopver'uoden van kracht voor de oostzijde van de Rijnstraat en de westzijde van de Kraaierstraat. DL L R DREIGEMENT DEN HAAG De bedreiging dat hij de conducteur zou vermoorden leverde een 22-jarige botenbouwer uit Warmond 70 gulden boete op. Hij zat in de trein en de conducteur nam zijn kaart in. omdat daarmee iets aan de hand was. De botenbouwer had toen gezegd: ..Als je mijn kaart niet teruggeeft. dan ram ik straks het station in elkaar en ik vermoord je". De bedreiging over het station was niet strafbaar, zolang hij het plan niet uitvoerde. Mensen bedrei gen is echter wel strafbaar en daar om eiste de officier van de Haagse politierechtbank 70 gulden boete, wat ook het vonnis werd. Vuilnisemmers mogen worden ingeleverd LEIDEN B. en W. hebben er geen enkel bezwaar tegen, dat Lei- denaars de hun gratis in bruikleen verschafte vuilnisemmers inleveren en voor eigen rekening een plastic emmer of een houder voor plastic zakken aanschaffen, zo delen zij mee in antwoord op vragen van het raadslid Driessen. Het ligt niet in de bedoeling op korte termijn een ander stelsel voor berekening voor de reinigingsrechten aan de raad voor te leggen. Jeugd va kan tiebezigheid in Voorschoten VOORSCHOTEN De jeugdva- kantiebezigheden gaan aanstaande vrijdag 3 juli van start met een va riété-middag in het Cultureel Cen trum. Dit belooft een gezellige mid dag te worden met Peter Grooney's jeugdrevue „Hokes Pokes". Het be gint om 2 uur, de zaal is om half twee open. Wanneer men zich nog niet heeft opgegeven kan dit nog vanaf half twee aan de zaal. Op dinsdag 7 juli wordt de die- renshow gehouden bij het hoofdge bouw op het M.O.C.-terrein. Aan vang half twee. Als het regent zal de show gehouden worden in de garage van gemeentewerken, ook op het M.O.C.-terrein. Vorig jaar Is de die- lenshow een groot succes geweest. Merkwaardig was het dat de dieren zich onder geleide van hun baasjes en bazinnetjes heel rustig gedroegen, zonder gekrijs of geblaf. Êen deskun dige jury, waaronder dokter P. van Oostrom, dierenarts, zal de prijzen toekennen. Voor alle ëvenementen kan men zich nog opgeven bij de secretaris van de commissie voor jeugdaange- legenheden, Gemeenteflat. aan de Leidseweg, of-vel bij de start. Behal- ze voor de variété-middag, die f 1,50 kost, is de bijdrage f 1,- ner kind per evenement. Op 9 juli volgt nog een tekenwed strijd en op 11 juli ee nhengelwed- strijd. LEIDEN' 'Dinsdagochtend is op de Hogerijndijk een ruit ingeslagen. Van de vensterbank werd een porse leinen schemerlamp van f 600 wegge grist. De diefxif dieven zijn het huis niet verder ingedrongen. 4rai!pn:*srhe examen? LEIDEN Rijksuniversiteit: Doet. ex. wijsbegeerte: de heer F van Zetten (Vlaardlngen)doet. ex. klassieke taai en letterkunde: de heer M R J Hofstede ILelden): doet. ex. notarlölè studler de heren A J Ellens (Wassenaar). E J Ascherman (Den Haag). W A A Elzerman 'Goes) mej. E P Andrea (Den Haag', de heer Th Groeneveld (Rotterdam).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3