AGENDA DEN HAAG Wij hebben volop werk en vele orders waar haast bij is! KOTTERAARS-FRAIZERS- DRAAIERS LEERLING MACHINEDRAAIERS EN LEERLING BANKWERKERS Nieuwkoopse scholen hadden sportdag Fanfarella geen succes in Alphen aan den Rijn Geslaagden IN AS Raad Alphen bijeen Motorrijder botst tegen slagboom Kabouter spel hoogtepunt uitvoering Hou-Vast Uit de RIJNSTREEK Venneper polsstokspringers sprongen in liet water Omzet Wm H. Mueller steeg met 8.5 pet Sp aarvormen ABN OMZETSTIJGING BRAAT N.V. OPERATIEKAMER-ASSISTENT(E) Voor ƒ1.25, NIEUWE LEIDSE COURANT Nederland, België of Luxemburg r icUWE IEIDSE COURANT ALPHEN De première van het Italiaanse openluchtspel fan farella", zaterdagavond in de tuin van het kindertehuis „Rijn- ttroom", is alle goede bedoelingen en inspanningen ten spijt een matige opvoering geworden. Het was als een waardig sluitstuk bedoeld van het uitgaansprogramma dat de Culturele Raad ge durende de afgelopen maanden de burgerij ter stimulering van de belangstelling voor culturele evenementen had geboden, maar dit effect is uitgebleven. De auteur Jan Naaijkens presen teert in zijn zomerse blijspel in drie bedrijven (het werd non-stop op gevoerd), een weinig boeiend noch origineel gegeven, dat bovendien slechts matig de kwalificatie blijspel verdient. Hij brengt in zijn simpel verhaal een rustig Italiaans dorpje ln opschudding als een reizend to neelgezelschap met muzikanten het dorp aandoet en enkele leden liefde opvatte voor meisjes uit hel dorp. Toneelspelers hadden daar 150 jaien geleden de naam slechte mensen te zijn en dus wordt alles ondernomen om een huwelijk tussen hen en de uitverkoren meisjes te voorkomen. Na korte verwikkelingen, waarbij de dorpsherbergier van „Grande L< one" (Frans Harskamp) een bijzonder sterke rol speelt, mislukken dc ver ijdelingspogingen. Niet alle acteurs (40 leden van plaatselijke amateurtoneelclubs) heb ben aan het gegeven een gave en aannemelijke vertolking gepaard. Enkelen misten de zo onontbeerlijke rolvastheid en schoten alzo tekort in acteertalent. Aan dit hinderlijke euvel leed tot grote teleurstelling zelfs Fanfarella, die de titelrol on berispelijk had moeten dragen. Eerlijkheidshalve moet worden er kend, dat, zoals gewoonlijk, ook onder dit gezelschap spelers waien te onderscheiden, die qua bewegings vrijheid, articulatie en gebarenspel, boven de middelmaat uit kwamen. De verguisde dichter Tolomeo (Jan Kijne) was er een, die aan zijn rol als een van de verliefde toneelspe lers, een aanvaardbare verto'king in woord en spel paarde. Met Fra Sebastiano, een wijze monnik (Piet Kranenburg), Rosetta, dochter van de wat te sterk spélende herbergier Zucchellini (Francis Vrolijk), heeft hij afwisselend van het geheel een goed beeld gegeven. Mascambruni, ex-student in de theologie (Henk van Berkel), was het beste in de dialogen ALPHEN Voor het INAS-exa- men aan de Koningin Juliana-huis- houdschool slaagden: Toos de Boer, Hazerswoude; Marja Boeyenga, 'Zwammerdam; Ineke van den Bosch, Alphen; Ine de Bruyn, Reeuwijk; Bep van Dam, Oude Wetering; Ank Doelman, Alphen; Ellen Dullaart, Alphen; Son ja Gouka, Gouda; Dé- tje den Hertog. Boskoop; Nelly Kapteyn, Zwammerdam; Anneke van Komen, Alphen; Anja Kompeer, Boskoop; Angela Korver, Boskoop; Mimi Muileman, Waddinxveen; Elly van der Neut, Wilnis: Margo Ramp, Boskoop; Ank Schollaardt, Alphen: Betsy Spannenmaker, Alphen; Leida Stouten, Alphen; Rosa Straathof, Zevenhoven; Willy van Veen, Al phen Corli Wagenaar. Nieuwe We tering; Rina Zintel, Hazerswoude. Marokkanen deelden punten ALPHEN Gistermiddag werd er onder auspiciën van de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers „Rijn en Lek", een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Marokkaanse gast arbeiders uit Noordwijk en Gouda op het terrein van de Alphense Bovs. Ondanks het feit dat de spelers voor de eerste maal hun kunnen moesten tonen in teamverband, was het een aantrekkelijke wedstrijd. Het enthousiaste publiek maakte gebruik van eigen nationale mu ziekinstrumenten, zoals krakeb en tam-tam, om hun favorieten aan te moedigen. De doelpunten werden in de eerste helft gemaakt, voor Noordwijk door Doufikar (lx) en voor Gouda door Brahim (lx). De wedstrijd werd uitstekend ge leid door de heer G. Martens. ALPHEN De raad komt don derdagavond om half acht bijeen. Agenda: aankoop woningen Linden - hovestraat 11, 13 en 17, met bijbe horende grond, van de heer J. van Egdom: huren pand Prins Hendrik straat 88 ten behoeve van de korps chef van politie; inrichting van een maquettekamer in het raadhuis: verdaging van de beslissing omtrent het ontwerp-bestemmingsplan Rid- derveld I; verkoop bouwgrond Bos- parkweg aan de stichting voor chris telijk beroepsonderwijs; invordering langs gerechtelijke weg van kosten van ombouw van gastoestellen in verband met overgang van stads- gas op aardgas; na een aantal voor stellende betreffende scholen voor stellen inzake het garanderen van de juiste betaling van rente en af lossing van een door de voetbal vereniging Alphen aan te gane geld lening; idem voor de voetbalver eniging ARC; verzoek van de ver eniging De Hollandsche Molen tot verhoging van de contributie; het geven van een naam aan de woon wijk ten zuiden van de spoorlijn Alphen-Leiden en krediet betref fende aanleggen geluidsinstallatie voor de raadszaal. Fietstocht hervormde jeugdraad was succes KOUDEKERK In een opper beste stemming vertrokken zaterdag vijftig mensen, in groepjes van twee a vier. op de fiets naar Reeuwijk. Zij deden mee aan de puzzelrit van de hervormde jeugdraad. De deel nemers fietsten in het mooie weer door het prachtige plassengebied rondom Reeuwijk. De gouden me daille werd gewonnen door Anja Vergunst. Jannv van Diggelen en Henk v. d. Bosch. De zilveren me daille door Willy Boskeljon, Ma rijke v. d. Bosch en Lenie Ooms. De bronzen medaille ging naar Jaap Boskeljon. Wim Oppelaar, Simon van Diggelen en Klaas van Digge len. met de pater, die steeds bereid was de jonge, trouwlustigen in bescher ming te nemen tegen de woede van de dorpsgenoten. Het geheel stond onder de alge mene. artistieke leiding van de Lei- denaar Jan Krijne. Ds. Den Heeten naar Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Ds G. den Heeten (38) te Rotterdam-IIJssel- monde heeft het beroep van de Geref. Kerk alhier aangenomen. Ds. Den. Heeten werd in maart 19962 predikant te Bruinisse; sinds jyli -966 werkt hjj in Rotterdam. A mnesty International nu ook in Woubrugge WOUBRUGGE De internationa le vereniging Amnesty International, die zich ten doel stelt de vervolging van politieke gevangenen te bestrij den en de vrijheid van meningsuiting te beschermen, heeft ook hier een plaatselijk comité. Deze vereniging telt 15.000 leden in riii^ 40 landen. Tussen 1961 en 1970 zijn van 6000 geadopteerde ge vangenen er 2200 vrijgelaten. Vele anderen kregen verlichting van straf of betere behandeling. Iedere ingezetene, die sympathie voelt voor deze beweging, kan zich melden bij één van de volgende ini tiatiefnemers: J. J. Syses-Hofstra, (Hoogmade); H. van der Kamp, drs. D. J. Faber, H. Tander, H. Hetsen. WOUBRUGGE Rijdend op de westelijke oprit van de provinciale brug botste de 19-jarige J. van Duiven zaterdagmiddag met zijn zware motor op onverklaarbare wij ze tegen de net neergelaten slag boom van de provinciale brug. Hij liep een hersenschudding en ernstig hoofdletsel op. Na door enkele EHBO'ers en dokter Van Dongen uit Nieuwveen te zijn behandeld, werd het slachtoffer naar het aca demisch ziekenhuis in Leiden ver voerd. Veel lintjes voor Kwiek NIEUWVEEN In gebouw „Kwiek" klonk zaterdagmiddag uit de kelen van ruim dertig jeugdige leden van gymnastiekvereniging „Kwiek" het officiële bondslied van het K.N.G.V. Het zingen van dit lied is een vereiste voor het voldoen aan de vaardigheidsproeven C, waaraan het behalen van het zo begeerde oranelintje is verbonden. Vanaf 's middags twee uur zetten de Kwiek-leden zicih in om de ver eiste oefeningen te volbrengen en gymnastiek-regels op te zeggen voor de jury. Op 1 juni was de voor deze proe ven af te leggen wandeltocht reeds volbracht. Na afloop konden 24 rode. 35 blauwe en 36 oranje lintjes aan de leden worden uitgereikt voor de vaardigheidsproeven A. B en C. Geslaagden chr. mavo Hazerswoude HAZERSWOUDE Geslaagden chr. mavo-school: B-diploma: Rob Schoteldraaier; A met wiskunde: Corrie Noordam, Marleen v. d. Maas, Cok de Vogel, Marius van Dorp en Hans Bij de Vaate; A met midden stand: Ria Hunink, Klazien van Beek, Nel Verheul, Dia van Aalst. Maartje Harkes, Tanja Hassefras, Dik Bol, Ruud Zaal, Woenderik de Jong en René Raveisberg; A zonder midden stand: Vera Helmus en Koos Cok. A met wiskunde en middenstand: Aat van Rijssel, Gert van Zanten, en Kees Raaphorst en B-diploma: Ben nie Hortensius. MAANDAG 22 JUNI 197C In onze moderne en goed geoutilleerde werkplaatsen bieden wij een plaats met toekomst aan: Mogelijkheid van herscholing en/of bijscholing is aanwezig. Wij zijn een dynamisch bedrijf, dat streeft naar perfectie. Met succes. Daarom groeit ons bedrijf nog steeds en is er nu tevens plaats voor: Jonge LTS-ers zijn tif vakmensen van morgen. Zij krijgen daarom in ons bedrijf een opleiding tot het diploma Bemetel, waarna plaatsingsmogelijkheid bestaat als geschoold draaier of bankwerker. U zult in de toekomst de naam van "De Industrie" hooghouden en daar hebben wij wel wat voor over. Een interessante toekomst voor vakmensen en voor wie dat wil worden. U? Neemt u eens contact op met onze personeelsafdeling. N.V. Motorenfabriek Prins Hendrikstraat 37, Alphen a.d. Rijn, Tel. 01720-3691, toestel 33 NIEUWKOOP De zaterdag ge houden sportdag voor de kinderen van de lagere scholen is bijzonder geslaagd. Met groot enthousiasme hebben ruim vierhonderd kinderen uit Nieuwkoop, Noorden, Woerdens Verlaat en Zevenhoven elkaar op het sportieve vlak bestreden. Toen om vijf uur de wedstrijden op het sport terrein van „Nieuwkoop" waren af gelopen, werden aan alle prijswin naars leuke prijzen uitgereikt door de voorzitter van de speeltuinvereni ging „De Zudde", de heer Post. De winnaars waren: meisjes 7 jaar: zaklopen: Imme Visscher: hardlopen: Imme Visscher; behendigheid: Imme Visscher; lepel met ei: Marjan Sta- neke. Meisjes 8 jaar: balwerpen: Joke Voorn; zaklopen: Greta Goes: beker' lepel: Jose Louwes; hoogspringen: W. v. d. Weijden. Meisjes 9 jaar: verspringen: Els- beth Visscher; hardlopen: Annette Tersteeg: balwerpen: Carla Mark man; zaklopen: Annette Tersteeg. Meisjes 10 jaar: hoogspringen: Brenda Boersma; balwerpen: Wendy Boekman; behendigheid: G. V. d. Zwet. en HAZERSWOUDE De grote openluchtdemonstratie van de Chr. gymnastiekvereniging had niet te klagen over belangstelling. Velen hadden de weg gekozen naar het speelterrein van de Johannes Post- school om het optreden van de leden van Hou-Vast in ogenschouw te nemen. Na het zingen van het bondslied door de aangetreden leden sprak voorzitter S. Huisman een kort openingswoord. Uiteraard was het begin der demonstratie een aangelegenheid van de jeugd. Vooral het kabculer- spel verweefd met gymnastische oefeningen werd gehonoreerd met een luid applaus. Deze avond deden ook enkele zusterverenigingen uit de omgeving aan de demonstiatie mee. Hou-Vast, Boskoop en As- pasia, Hazerswoude namen deel met een afdeling aspirant meisjes. Hol landse Rading met een afdeling asDirant jongens terwijl Pro Fa- tria uit Zoetermeer was vertegen- KERKERAAD WINT WISSELBEKER ZOETERWOUDE Grote be langstelling van jong en oud en een goede organisatie maakte de jaar lijkse sporctmiddag, die zaterdag weer in en rond Ons Huis door de Hervormde Jeugdraad werd gehou den tot een geslaagd evenement. Hoogtepunt was het volleybal- tornooi, waarin acht ploegen uit kwamen. Na een spannende finale kwam de wisselbeker in handen van het team van de Kerkeraad. Het programma werd afgesloten met de dorpsloop, waarna allen zich ver enigden rond een broodmaaltijd. De uitslagen: Kruiwagenrace: 1 G H v Kampen en echfgenote; 2 Bram Versteegen en Ino Hulsbos; 3 Bert Hulsbos en Elly v d Loo; Dorps loop: Heren: 1 Bert Hulsbos; 2 Jan de Leeuw; 3 Adriaan van Kampen; Dames 1 Anneke Leune; 2 Ledy van Kampen; 3 Ali Hulsbos: 1112 jaar kegelen: 1 Joke Visser; 2 Alie Hulsbos; 3 Hans Smallenbroek; 9 10 aar blikken lopen; 1 Bram van Huis; 2 2Alex van Kampen; 3 Al- bert Smallenbroek; 78 jaar step- race: 1 Marja van Kampen: 2 Ineke HHulsbos: 3 Jaco Lemmerzaal; 56 jaar waterestafette: 1 Jan Hulsbos; 2 Hans de Jong: 3 Gert v. d. Berg. ALPHEN De heer W. den Ot ter, oud-Alphenaar en woonachtig in Leusden is vanmiddag aan de rijksuniversiteit in Utrecht gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Zijn proef schrift was getiteld: Leverglycogeen van ratten in verschillende metabo- le toestanden, een morfologisch en biochemisch onderzoek. ALPHEN In verband met het gereedkomen van het sportvelden complex De Bijlen zullen de voet balverenigingen Alphen en Alphen se Boys binnenkort de sportvelden achter het Bospark verlaten. Hier door ontstaat de mogelijkheid de onvolkomen wegensituatie in deze omgeving te voltooien, wat noodza kelijk is in verband met het gereed komen van de sporthal midden sep tember 1970 en de voorgenomen uit breiding van de lagere technische school aan de Bosparkweg. terwijl het daardoor tevens mogelijk wordt de resterende terreinen voor bunga- lowbouw langs de Magnollastraat en de terreinen voor bejaardenwo ningen langs de Anna van Buren- laan en de Bosparkweg uit te ge ven. Aan de raad wordt voorgesteld een krediet van 475.000 beschik baar te stellen. ALPHEN GEBOREN: Marcel René Ravensbergen, Anne-Marie van der Meer, Johanna Apolonia Catha- rlna van Frankfoort, Tjarko Bouman, Edwin Alexander van Leeuwen, Pe trus Jacobus Heemskerk, Wilma Geertruida Bouwman, Guido de Rooij, Johannes van den Boom, Mi chel Franciscus Peters. ONDERTROUWD: Hendrick Kroon 29 jaar en Louise C Selens, 27 jaar; Pieter Langeveld, 22 jaar en Marian ne Goebel, 2i jaar; Pieter Overvliet 23 jaar en Hermanda Alebregtse, 20 jaar; Wilhelmus A J Lagendijk, 23 jaar en Adriana G M Haverkamp, 21 jaar; Marinus T J Lek, 24 jaar en Johanna A M Nieuwenhuizen, 22 jr. GEHUWD: C van Putten en A van Vliet: HAM Zuiderwijk en B M C van Egmjnd, W J Dirkzwager en M A Otte; P Broere en E Harting; G W van Lammeren en G M Hoogeveen; A Rijlaarsdam en A P Horsman. OVERLEDEN: A J M Benz-Leem- burg, 56 jaar; J Bavelaar, 82 jaar; A T Ponsioen, 54 jaar; G van Leeu wen, 77 jaar; K de Jong, 74 jaar. AARLANDERVEEN Voor het kandidaatsexamen psychologie slaag de de heer G. Verburg aan de vrije universiteit te Amsterdam. KOUDEKERK De leerlingen van de drie laagste klassen van de Burg. de Herderschool hebben een schoolreisje naar de Efteling gemaakt. De sprookjestuin en vooral de speel tuin genoten de volle belangstelling van de kinderen. woordigd met een afdeling heren. Naar mate het programma \or- derde werden de prestaties gro ter. De gasten van Aspasia en Hou-Vast (Boskoop) gaven een lintoefening en paardspringen te zien, terwijl de dames van Aspa sia een voortreffelijk uitgevoerde knotsoefening lieten zien. Ht optreden van de herengroep van Pro Patria liet voortreffelijk werk zien. De demonstratie-avond werd besloten met een tweetal volksdansen uitgevoerd door de damesleden van Hou-Vast. De demonstratie-avond werd bij gewoond door burgemeester J. ten Heuvelhof en de wethouders H. van Rijn en P. v. d. Werf. Vit de VEEISSTREEK TER AAR De heer A. P. Heiner slaagde voor het propedeutisch exa men godgeleerdheid aan de vrije uni versiteit te Amsterdam. WOUBRUGGE De laatste kijk- avond op de christelijk nationale school is woensdag om 7 uur. NIEUWVEEN De bejaarden van Nieuwveen beleefden een fijne uitgaansdag onder een stralende he mel. De hele tocht, waarbij wet houder G. v. d. Hoorn en mevrouw en dr. A. van Dongen, weer van de partij waren, verliep vlot volgens het opgezette programma. Na de eerste morgenrit werd de koffie gedronken in „De Klomp" en stond de koffiemaaltijd enkele uren later klaar in „De Ossenstal" te Epe. In de warmte van de dag was er bij iedere stop voldoende gele genheid verfrissing te vinden in de bossen. Vooral bij Epe werd heer lijk gewandeld. De geslaagde dag werd besloten met een diner in het Jagershuis te Zeist. Tegen half tien keerden de autobussen in Nieuwveen terug. NIEUWE WETERING/OUDE WE TERING De collecte voor het Roode Kruis heeft in Nieuwe Wete ring 1021 en in Oude Wetering 600 opgebracht. NIEUWKOOP GEBOREN: An- nelies d v W Oosterbrink en I H M van Amsterdam; Robertus Johannes Lambertus z v J M de Laat en W J J Heesakkers; Saskia Corine d v A van Rijs en L L de Leeuw. OVERLEDEN: B A Groenendijk, 58 jaar. GEHUWD: A de Graaf en P A Kalshoven; M de Boer en A A M van Benten. NIEUW-VENNEP Een giote bedrijvigheid heerste zaterdag in Nieuw-Vennep. 's Morgens om tien uur werd bij de Sp<*>rbrug een viswedstrijd gehouden. Visclub de Gouden Top had 41 deelnemers in drie groepen ver deeld. In de groep van 7 tot 12 jaar oud was de eerste prijs voor Dick de Graaf. Jaap Snaterse won in de groep van 13 tot en met 17 jaar oud. In de groep 18 jaar en ouder was de eerste prijs voor J. Boelhouwer. De heer T. Beerendonk, die in de laatste groep de derde prijs haalde, kreeg tevens de wisselbeker, omdat hij de grootste vis ving (12*/a cm). Op het ijsbaan terrein werden volksspelen gehouden. Vooral het mastklimmen trok veel publiek. Het was voor de deelnemers nog een ROTTERDAM In 1969 is de ex terne omzet van de bedrijven van Wm H. Mueller en Co. met 8,5 procent gestegen tot een bedrag van f316 mil joen. De bedrijfswinst voor afschrij vingen bedroeg f32.4 miljoen (vorig jaar f33,8 miljoen) en de netto winst 14 miljoen (vorig jaar f 13.6 miljoen). Voorgesteld wordt een dividend van 6 procent op de preferente en 22 pro cent op de gewone aandelen uit te keren (onv.). AMSTERDAM De Algemene Bank Nederland is overgegaan tot het intro duceren van een aantal nieuwe spaar- vormen met als doel het aantrekken van depositogelden ter versterking en uitbreiding van haar lange bedrijf. Het gaat om spaardeposito's met een vaste looptijd van 3, 4 of 5 jaar, waar op een rente van 7 pet (3-jarig) resp. 8 pet (4 of 5-jarig) wordt vergoed. Voorts opent de ABN de mogelijkheid van een spaardeposito met oplopende rente. De minimum looptijd is twee jaar. De rente 7 pet. Bij verlenging wordt 7, 7(2 of 8 pet rente betaald over de periode na twee jaar. De ma ximum looptijd is 4 jaar. De deposito's met een vaste looptijd van twee jaar zijn omgezet in deposi to's met een opzegtermijn van twee jaar aldus heeft de bank meegedeeld. ZOETERWOUDE De zaterdag gehouden bloksemactiee waarin dooi de EHBO-vereniging pelisters wer den verkocht, is geslaogd. Er werd voor ruim 1500 gulden geplaatst door een groot aantal verkopers en bo vendien noteerden zij nog 90 nieuwe donateurs. Zij die nog niet van pleisters zijn voorzien kunnen zich wenden tot mevrouw J. OOverde- vest-Welp, Eloutstraat 19 en mej. M. v d Salm, Weipoortseweg 929. hele opgave om de top te bereiken, omdat de mast met groene zeep was ingesmeerd. 15 van de 25 deelnemers slaagden erin de top te bereiken. De polsstokspringers moesten over de Zuiderdreef springen, maar alle deelnemers belandden in het water. Gelukkig was het warm weer, zodat alle natte pakken spoedig waren opgedroogd. De eerste prijswinnaar bij het kegelen was de heer Van der Horst. Meer dan 130 deelnemers vertrokken om zeven uur 's avonds voor de autopuzzelrit. Het parcours (40 km) was binnen de Haarlem mermeer gehouden. Er waren twee groepen, gevorderden en beginners. In de eerste groep won R. Granada, in groep B was de eerste prijs voor C. v. d. Beek. Op de kermis en in drie café's waar een bandje speelde, was het 's avonds een gezellige drukte, de afsluiting van de oranjespelen, die vier dagen duurden. DEN HAAG De omzet van Braat Bouwstoffen N.V. bedroeg in 1969. zonder die van de deelnemingen f 46 6 min (v. j. f 45.2 min). Aangezien in het bedrag over 1969 geen BTW is begrepen, en over 1968 wel 7 pet O.B bedraagt de reële stijging ca. tien pet. Hoewel de stijging gunstiger is dan het landelijke beeld, was de bruto winststijging niet voldoende om de kostenstijging te compenseren, waar door het bedrijfsresultaat daalde, zo zegt de directie in haar vrijdag ver schenen verslag. De deelnemingen heb ben in belangrijke mate bijgedragen tot winst. De bedrijfswinst voor af schrijvingen nam af van f 2,3 min tot f 2.0 min. De batéh uit deelnemingen na belastingen stegen van f 88.000,- tot f 252000.- zodat de totale baten uit komen op 'f 2.2 min <v.j. f 2 4 min). Na aftrek van afschrijvingen ad f 625.000.- (v.j f 517.000.-). diverse baten en las ten ad f 205000.. (v.j. f 231.000.-) en belastingen ad f 401.000.- (v.j f 545.000) resteert een winst ter verdeling van f 1.0 min (v.j. f 1.1 min). Voorgesteld word* een onveranderd dividend van 21 pet. doch in tegenstelling tot 1968 naar keuze in contanten, dan wel 5 pet in contanten en 10 pet in aandelen ten laste van de agioreserve. De omzet in de eerste vier maanden van 1970 was, ondanks het bijzondere slechte weer, 15 pet hoger dan dezelf de periode van 1969. De orderporte feuille was bijna 50 pet hoger en be droeg ultimo april ca f 36 min. Tegen over de minder goede verwachtingen die de directie voor 1969 moest uit spreken, staan nu de meer positieve verwachtingen die zij voor 1970 heeft wat betreft zowel de uitkomsten van de N.V. zelf als van die van de deel nemingen, aldus het verslag. De re serves stegen van f 3.5 min tot f 3.9 min. Meisjes 11 jaar: balwerpen: Ingrid Pronk; hoogspringen: Bern. Clemens; verspringen: Ihgrid Pronk; hardlo pen: Lia Woerde. Meisjes 12-13-14 jaar: hardlopen: Lia Verjage; verspringen: Marjan van Rossenberg: hoogspringen: Ria Ver geer: balwerpen: Fria Fransen. Jongens 7 jaar: verspringen: Dirk Kalshoven; hardlopen: C. de Baat; lepel/ei: Erik Götsch; zaklopen: C. de Baat. Jongens 8 jaar: verspringen: Erik Lange ree: balschieten: Erik Lange- ree; hardlopen: Erik Langeree; zak lopen: Erik Langeree. Jongens 9 jaar: verspringen: Ben v. Lammeren; zaklopen: Rino Both; hardlopen: Ben v. d. Laan; balschie ten: Ben van Lammern. Jongens 10 jaar: hoogspringen: Arie Plom; hardlopen: Wim Mark- man; verspringen: Aldo Oxener; bal- schieten: Alwin Bultman. Jongens 11 jaar: verspringen: Wim Vergeer; hoogspringen: Tony Helder; hardlopen: Niek Helder; balschieten: Niek Helder. Jongens 12-13-14 jaar: verspringen: Co Verlooij; hoogspringen: Rob Wol- thers; hardlopen: A. Vergeer; bal schieten: John Palm. Dinsdag 23 juni. HOUTRUSTHAL. 20.16 uur: Teatro Libero uit Rome: „Orlando Furioso" van Ludovico Ariosto en Edoar- do Sanguineti. Regie: Luca Ronconl. CIR CUSTHEATER, 20.15 uur: Nationale Ope ra uit Praag; „De uitstapjes van meneer Broucek" van Janacek, o.l.v. Bohumil Gregor. Woensdag. 24 juni, OUD-KATH. KERK, 20.15 uur: Barokmuziek door het Alarius Ensemble uit Brussel. POPPENTHEATER, Frank Kooman: 14.30 uur: „Het Brandne teleiland". Donderdag, 25 juni. NIEUWE KERK. 11.00 uur: Carillonconcert 20.00 uur: J vd Berg. orgel. STADSGEHOORZAAL. Breestraat 20.00 uur en 22.15 uur: De Amerikaanse „protest rock musical" STOMP, o.l.v. Douglas Dyler (A.). Vrijdag, 26 juni. CIRCUSTHEATER, 20.15 uur: The Ali Brothers met muziek uit Pakistan. Zaterdag. 27 juni. POPPENTHEATER, Guido van Deth: 14.30 uur: „De Ko ningsdochter en het Tovermannetje": Frank Kooman: 14.30 uur: „Het Brandne teleiland". SCHEVENINGEN KURZAAL, 20.15 uur: Het Res.-Orkest o.l.v. Jerzy Semkow m.m.v. Paul Badu- ra-Skoda, piano. CIRCUSTHEATER. 20.15 uur: De Holland Festival Music Hall m.m.v. Het Metropole Orkest o.l.v. Dolf v.d. Linden (A.). ZONDAG, 28 juni, POPPENTHEATER. Guido van Deth. 14.30 uur: „De Ko ningsdochter en het Tovermannetje'-. SCHEVENINGEN CIRCUSTHEATER. 14 en 20.15 uur: Nat. Opera uit Praag: „De verkochte bruid" van Smetena, o.l.v. Josef Kuchinka. FILMS DEZE WEEK APOLLO: 12.15, 2.30. 7.00, 9.15, zat. zon. 12.15, 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 uur: „De gebo chelde van Parijs", 14 jr.. vrij. zat. 24.00 uur: „Cool hand Luke". 18 jr. ASTA: 2.00, 8.00 uur: „Winning", 14 Jr. BIJOU: 2.00, 7.15 9.30, zon. 2.00, 4.15, 7.15, 9.30 uur: „The Italian job", a.l. CAMERA: 2.15, 7.15, 9.30, zon. 2.15, 4.30, 7.15, 9.30 uur: „John en Mary". 18 jr. CINEAC: 9.30. 11.30. IJ 3.30. 5.30, 7.30. 9.30. zon. vanaf 11.30 uu „Kuifje en de Zonnetempel", a.l.. za 24.00 uur: „Moord in de slaapwagen", jr. CITY: 2.00. 6.45. 9.15. zon. 1.45, 4.15, 6.4 9.15 uur: „Moord in het wassenbeeld» museum". 18 jr. CORSO: 2.00. 8.15. zo 2.00, 5.00, 8.15 uur: „Airport", 14 jr. d MIDI: 8.15, zat. zon, 7 00, 9.30 uur: „I oactusbloem", 14 jr.. zat. zon. woe. 14. uur: „Fablio". a.l. EURO CINEMA: 1.1 7.45, zat. zon. woe. 3.45, 7.45 uur: ,,B< Hur". a.l.. zat. 24.02 uur: „De detective 18 jr., zat. zon. woe. 13.30 uur: „Winnetc in de Dodenvallei", a.l. FLORA: 2.30. 7,( 9.15, zon. 2.00, 4.30, 7.00, 9.15 uur: „Schl dersmodellen", 18 jr., vrij. zat. 24.00 uu ..The night of hate". 18 jr. KRITERIOl Filmfestival USA Today": don. 2.15. 7.1 9.15 uur: „America is hard to see", a. vrij. 2.15, 7.00. 9.15 uur: „Medium Cool 14 jr.. zat. 2.15. 7.00. 9.30 uur: „Ice", 18 j: zon. 1.45. 4.00. 7.00. 9.15 uur: „The end the rodad". 18 jr.: ma. 2.16, 7.0. 9.30 uu ..King Murray" en ..Some won't go", jr.. di. 2.15 7.00. 9.30 uur: „Law ar Order" en „Celebration", 14 jr.. woe. 2.1 7.00. 9.15 uur: ..Paradise now". 18 jr., vri zat. 24.00 uur: „Aimez-vous les femmes 18 jr. METROPOLE: 2.00. 8.00 uur: „Goot bye Mr. Chips", a.l. (in voorprogramm ..Rembrandt vogelvrij" van Ernie D. men). ODEON: 2.00. 8.00 uur: ..The wi bunch". 18 jr. OLYMPIA: 2 00. 8.00 uu ..The Comedians". 18 jr. PASSAGE: 2.1 7.00, 9J0, zon. 1.45. 4.15. 7.00. 9.30 uur: „I Non van Monza". 18 jr. REX: 9.30. 11.1 1 30. 3.30. 5.30. 7jo. 9.30, zon. vanaf 1. uur: „Machinegun McCain18 jr.. zo 11.30 uur. ..Impressies van Zuid-Afrika a.l. ROXY2.30. 8.15, vrij. zat. 2.30. 7.( 9.15. zon. 7.00. 9.15 uur: ..Guns of tl magnificent seven". 18 jr., zon. 12.00 uu „Vijand der Bengaalse Lanciers", 14 j: zon. 14.30 uur: „Tarras Boelba", 14 ji zat. 24.00 uur: „Mijn naam is Pecos". jr. ROYAL '70: 2.30. 7.00, 9.15 uur: „Par chutisten commando". 14 jr.: don. vn zat. 24.00 uur: „Django. de genadelo: killer". 18 jr. ROYAL OP ZOLDER: 2.( 7.30, 9.30 uur: „Goliath en de stormlcx der Tartaren". 14 Jr.. don. vrij. zat. 24. uur: „De hel van Birma". 18 jr. SEI1 POST: 8.15, zon. 2.00, 8.15 uur: „Midnig Cowboy", 18 jr. STUDIO DE LUXE: 2.1 7.00, 9.30, zat. zon. 1.30. 4.00, 7.00. 9.30 UU „De man van Kiev" (The fixer). 18 j STUDIO 2000: do. vrij. 2.00, 7.00. 9.15 uu ..Le bonheur", 18 jr.. zat. 7.00, 9.15, zo 4.00. 7.00. 9.15, ma. di. 2.00, 7.00. 9.15 uu „Bullitl". 18 jr.. woe. 7.00. 9.15 uur: „Cii cinattl Kid", 18 jr.. zon. 13.30. zat. wo 14.00 uur: „De pijlsnelle ruiters", a THALIA: zat. t/m di.: 2.30. 7.00. 9.15, zo 3.00, 7.00. 9.15 uur: „De terugkeer vi Dracula". 18 jr.. vrij. zat. 24.00 uur: „Sa tana, de schrik van Texas". 18 Jr., zo 13.00 uur: „Zorro. de gemaskerde wn ker". a.l., woe. 24 juni: 2.30, 7.00. 9.15 uu „Ursus. de leeuwenkoning". 18 jr. D UITKIJK: 230. 7.15. 9.30. zon. 2.00. 4.1 7.15. 9.30 uur: „Easy rider". 18 jr. Liquidatie Zuid Preangei AMSTERDAM De NV Zuid Pr« thans definitief in het liquidatiesta thans de finitief in het liquidatiesti dium. In buitengewone vergaderin van aandeelhouders werd unaniei besloten, de afwikkeling van d claims op Indonesië over te drage aan de Centrale trust compagnie. Naar aanleiding van vragen uit d vergadering deelde het bestuur mei dat het geen enkele zin zou hebber met de liquidatie te wachten. Er i geen enkele mogelijkheid of hoop, da Zuid Preanger een nieuwe start za kunnen maken in Indonesië. Dit wa o.a. duidelijk geworden in eei gesprek met prins Bernhard na dien Indonesië reis. Bovendien ontbreek het de maatschappij aan de middelei tot herinvestering. De verhandelbaarheid van de aan delen blijft ook in de liquidatieperio de gehandhaafd. De laatste koers wa 2.5 g.b. (23 februari 1970 LEIDEN Vermiste auto's: blau we Opel 1700 ED-08-04, crème Re nault 4 GE-88-78, rode Citroën aki1 HE-85-09, blauwe Op«l itoo 99-l7i BD, bruin-gele BMW MV-98-38. I HET JULIANA ZIEKENHUIS TE EDE vraagt leerlingen voor de nieuw te beginnen opleiding welke waarschijnlijk 1 december a.s. begint. Deze opleiding zal 2 jaar duren, waarna 1 jaar specialisatie volgt, naar keuze op het terrein van de chirurgie of de anaesthesie. Voor de vooropleiding welke 3 maanden duurt zal ƒ300,in rekening worden gebracht. Kost en inwoning zijn vrij. Na de vooropleiding bedraagt het salaris tijdens het eerste jaar bruto ƒ540,86 per maand. Jongens en meisjes die per 1 december de leeftijd van 17 jaar bereikt hebben en in het bezit zijn van het HAVO-diploma of een opleiding op gelijkstaand niveau en interesse hebben voor bovengenoemde opleiding, kunnen schriftelijke sollicitaties richten aan de directrice van het ziekenhuis, die tevens gaarne inlichtingen zal verstrekken. ongeacht de pen ode, gaat de naar uw vakantieadres in Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. Gebruik UITSLUITEND onderstaand formulier en vol het duidelijk in BLOKIETTERS in 2) De opgave moet MINSTENS TIEN DAGEN van tevoren in ons bezit zijn I Te laat ontvangen opgaven zullen er oorzaak van zijn dat o de eerste dagen nog geen krant op uw vakantieadres ontvangt. Opgaven per telefoon, vw een bezorger of op een girokaart kunnen beslist niet meer in behandeling worden genomen. Verzending van kranten naar het buitenland geschiedt geheel op uw risico. Ervaring toont aan dat kranten in Italië en Spanje met veel vertraging of in het ge heel niet worden- bezorgd. Men kan zich hierop bij betaling van porto- en abonnementskosten NIET beroepen. ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: .|.T.„,.., .M.t.i.fnt Deze opgave, geplakt op briefkaart (20 ct.) of in enveloppe (25 cent) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen, postbus 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 8