Hervormd en gereformeerd gezamenlijk kantoor m een DIAKONALE GOEDERE! EFFICIËNTER BENUTTE! Rijks: leraren willen niet Filaret: herinneren aan onvrijheid in Rusland Synode extra hij een voor gemeenteopbouw Een woord voor vandaag Plan-Oostduin in Den Haag gaat niet door Gaat projekt mislukken? Dr. Dengerink is voorzitter IRV Puzzelboek f) O O 0 Onderzoek gelast in zaak-Beverwijk YU-bezetters overleggen met het bestuur Amerikaanse 1» voor Cuba inza] vliegtuigkapinj GDR wil totale inventarisatie Duitse centrale bank: pas op voor loonexplosie Stakers slaags met werkwilligen Open brief wil klaarheid over de homofilie BEROEPÏNGSWEI VRIJDAG 19 JUNI 1970 „Simon Petrus antwoordde Hem: Heretot wie zullen we heen gaan?" (Johannes 6:68). Het antwoord is niet zo verwonderlijk, het sluit logisch aan op de vraag die Jezus de twaalven heeft gesteld: ..Gij wilt toch ook niet weggaan?" Jezus' vraag veronderstelt het doen van een keus. De twaalven hebben te kiezen. Weggaan of blij ven. Voor Petrus is de keus niet moeilijk: „Weggaan - naar wie dan? Als we U, o Here, verlaten, tot wie kunnen we ons dan wen den?" Daarom gaat het nu bij ieder mens persoonlijk. We kunnen Jezus verlaten, we kunnen zeggen: Uw rede is hard. en Hem de rug toekeren. Maar dan, waar komen we terecht? De eeuwen door heb ben miljoenen Hem de rug toegekeerd om tenslotte te ontdekken, dat zij nergens kwamenomdat er niemand way tot wie zij zich kon den wenden, om te ontdekken, dat er geen heer is naast de Here. Weggaan - tot wie zullen we ons wenden? Feitelijk is er geen keus, want het gaat om alles of niets. En wie is de dwaas, die het niets zal verkiezen? Die de Heerlijkheid, hem toegezegd, zal verwerpen? Mogen we met Petrus kunnen zeggen: „Here, wij blijven, want Gij zijl de Enige van Wie wij ons heil mogen verwachten" Wc lezen vandaag: Exodus 8 vers 16 tot 32 (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Deplannen van de Nederlandse Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken om hun bureaus voor landelijk kerkewerk in één gezamenlijk gebouw onder te brengen, zfjn in een meer konkreet stadium gekomen. Sinds enige maanden zijn er besprekingen in een commissie aan de gang. Aanvankelijk leken de plannen te stranden, omdat men het niet eens kon worden over de plaats. De Her vormde Kerk wilde in Den Haag blijven en had een plan om te bou wen op het landgoed Oostduin. De Gereformeerde Kerken wilden hun dienstcentrum echter in het centrum des lands hebben. Het staat nu wel vast. dat van overheidszijde geen toestemming zal worden gegeven voor de realisering van het op Oostduin geprojecteerde gebouw. Men wil niet enkel komen tot ge zamenlijk gebruik van bepaalde ruimten, maar ook tot het samenvoe gen van de technische apparaten (ad- Leider ballingenkerk in ons land Debat over volle kaartenbakken (Van onze kerkredactie) I FRANKFORT De opvolger van patriarch Alexei van Mos kou had 4 juni al gekozen moe ten worden. De vertraging is waarschijnlijk veroorzaakt, door dat de „raad voor religieuze aan gelegenheden" (een overheids instantie) zijn koers nog niet be paald heeft. Dit zei metropoliet Filaret uit New York, het hoofd van de Russische Or thodoxe Kerk in het buitenland, in antwoord op een verklaring van de vertegenwoordiging van het patriar chaat van Moskou by de Wereldraad van Kerken. Volgens deze verklaring zou de Russische regering geen enkele in vloed uitoefenen op de verkiezing van de nieuwe partiarch. De verkie zing geschiedt door de gezamenlijke 75 bisschoppen in binnen- en buiten land. Ieder van hen kan gekozen worden. Volgens Filaret is de verkiezing pas werkelijk vrij, als men meer kan didaten en een geheime stemming zou toelaten. Dat zou voor de com munistische landen een onmogelijk precedent zijn. Metropoliet Filaret is op de terug reis van een bedevaart naar het Hei lige Land. Vanavond leidt hij een dienst in de nieuwe van de Neder- landse Orthodoxe Kerk in de Dr. Kuyperstraat in Den Haag. Als hoofd van de Russische bal- lingenkerk blijft hy zich ten doel stellen, de publieke opinie in het wes ten te herinneren aan de onvrijheid van de kerk in Rusland. Het patriar chaat van Moskou kan volgens hem onder de huidige omstandigheden niet erkend worden als echt en vol waardig hoofd van de Russische kerk. (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN De her vormde synode zal 16 en 17 ok tober in een buitengewone ver gadering de behandeling voort zetten van het rapport „Gemeen- tevormen en gemeenteopbouw". De eerste dag zal dat gebeuren in groepsverband, de tweede dag in plenaire vergadering. Dit zeer lijvige rapport, aan de tot standkoming waarvan ds. R. Kaptein een groot aandeel had, besprak de hervormde synyode in haar novem- berzitting. Na een brede discussie KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES? (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM De Nederlandse afdeling van het Internationaal refor matorisch verbond heeft wegens af treden van dr. C. Boertien te Geldrop een nieuwe voorzitter in de persoon van dr. J. D. Dengerink te Amstel veen. Er is ook een nieuwe penning meester: R. F. J. Boertjens te Dieren, die J. J. Molenaar opvolgt. Het IRV legt zich toe op het ver spreiden van calvinistische lectuur in de wereld, het organiseren van inter nationale reformatorische congressen en het stimuleren van hoger- en mid delbaar onderwijs op reformatorische grondslag in de wereld. Imul-puzzel 2 3 4 5 6 O 7 0 8 0 4 Horizontaal woorden invallen die be tekenen: I. zedelijker wijze, 2. arbeid zaamheid. 3. draaiorgel. 4, afvaardiging. 5. asbest. 6. soort gebakje. 7. plotselinge toestroming van hitte. 8. omgedraaid. 9. overdreven deemoedig. Bij juiste oplossing leest men in de diagonaal op de cirkeltjes een zegswijze. OPLOSSING VORIGE PUZZEL •Hor. I. teken. 4. tarwe. 8 as, 10. es. 12. Pan. 15. reder. 17, orgie. 19. tra. 20. oom. 22. oer. 23. stram. 24. sen. 26. eed. 27. lee, 29. trens. 30. enorm. 31. ton. 33. er. 37. de. 38. renet. 39. beton. Vert. I. taart, 2. es. 3. el. 5. ar. 6. we, 7. ester. 9. la, 11. Ada, 12. protest, 13. nomaden, 14. ego. 16. erker. 18. ieder, 21. ore. 24. stoer. 25. nel, 27. lor, 28. Emmen, 32. Oa, 34. te, 35. de, 36. Ee, 37. do. ZEIST Er zijn kennelijk geen idealisten meer onder de leraren, verzucht de secretaris Nederland van het Zeister Zendingsgenoot schap, de heer Th. J. Rijks. De oecumenische pedagogische acade mie in Paramaribo, die in de herfst geopend zou worden, kan, zoals de zaken er nu voorstaan, niet starten. Eenvoudig, omdat de leraren er niet zijn. Zo dreigt een belangrijk project voor de ontwikkeling van Suriname in de mist te verdwijnen. Een uniek model van samenwerking tussen de rooms-katholieke kerk en de protestantse kerken gaat nu op het laatste ogenblik mislukken. Tenzij er toch nog leraren of pas afgestudeerden blijken te zijn. die zich met mij in verbinding willen stellen. Is het dan niet geweldig een paar jaar van je leven te mogen helpen bij de opbouw van een boeiend tro pisch. multi-raciaal Latijnsameri kaans land? En als het nou om een hongerloontje ging, maar zo is het helemaal niet. De overheid betaalt ƒ20.000 tot 27.000 per jaar en stelt een bedrag van ƒ5.000 ineens beschikbaar voor uitrustingskosten. De heen- en te rugreis worden volledig betaald voor het gehele gezin. Er wordt voor uitstekende huisvesting ge zorgd. Wat wil men nog meer? Dat is trouwens nog niet alles. De Nederlandse leraar, die gedurende drie jaar in Suriname wil werken krijgt van de Nederlandse regering buitengewoon verlof en een garan tie om na terugkeer in Nederland weer aan de slag te kunnen. Bo vendien wordt hem na terugkeer, belastingvrij, een bedrag van tien tot twintig mille uitgekeerd als bo nus voor herinrichtingskosten. Er zijn leraren nodig voor de vakken Nederlands, Engels. Duits, wiskunde. natuurkunde. schei kunde, biologie, aardrijkskunde, handelswetenschappen, muziek, handenarbeid en pedologie. Ik ben zo optimistisch om nu op telefoontjes voor nadere inlichtin gen te gaan wachten, aldus de heer Rijks. Overdag kan men mij berei ken op 03404 - 11314, 's avonds op 03438 - 3830. Ons adres? Zeister Zendingsgenootschap, Broederplein 27, Zeist. werd besloten, het rapport niet de kerk in te sturen, zoals ds. Kaptein gevraagd had. Aan het breed mode- ramen werd opgedragen een plan te ontwerpen tot nadere bestudering van het rapport. Dit plan is inmiddels in volle gang. De verschillende organen van bijstand hebben zich op het rapport geworpen. Een groot aantal adviezen is al bin nengekomen en wordt door de com missie gemeentevormen en gemeente opbouw bestudeerd. Voordat het herschreven rapport terugkomt in de synode, zal het nog worden besproken met vertegenwoor digers van andere kerken. GEBOORTELEDEN Deze week strandde een ander (weer zeer dik) rapport van ds. Kap tein in de synode. Het was het rap port geboorteleden van de raad voor de herderlijke zorg, waarvan ds. Kap tein secretaris is. Dit rapport houdt zich bezig met het probleem, waarmee bijna elke hervormde gemeente te kampen heeft: volle kaartenbakken, maar een groot deel van deze papieren leden heeft geen enkele band met de kerk en wil dat ook niet. Het rapport doet een aantal voor stellen, die op een drastische sanering neerkomen. Het gaat om minstens een miljoen mensen, vertelde ds. Kaptein aan de synode. (Dat is bijna een derde deel van alle hervormden: red.). Is het juist, dat de Hervormde Kerk voor deze mensen verantwoordelijk heid op zich neemt, terwijl zij die niet meer na kan komen? Is het juist, dat wij maar blijven administreren, zonder dat wij tot een verantwoord beleid komen? Is het juist, dat voor deze admini stratie geweldige bedragen worden uitgetrokken? (De Hervormde Kerk heeft er zelfs een computer voor aan geschaft). Geld, tijd en energie zouden volgens ds. Kaptein beter besteed kunnen worden. De synode vond, dat het rapport de zaak niet zo doorzichtig gemaakt had, dat nu al een beslissing moge lijk was. Het rapport gaat naar drie commissies voor nadere bestudering. Een theologische commissie zal zich bezig houden met vragen als: Hoe moet de kerk zichzelf zien ten op zichte van de papieren leden? Waar liggen de grenzen van de kerk? Is het saneren van de kaartenbakken theo logisch gezien misschien een aanran ding van het verbond? Of moeten we nuchter vaststellen, dat de kaarten bakken niet het verbond, alleen maar de kerk administreren? Een tweede commissie gaat zich op de pastorale aspecten van sanering bezinnen en een derde onderzoekt de administratieve konsekwenties. Vooral die laatste zijn niet gering. Want de oorzaak van de volle kaar tenbakken is, dat de Hervormde Kerk haar administratie gekoppeld heeft aan het bevolkingsregister. Wie door zijn ouders bij zijn geboorte bij de burgerlijke stand is aangegeven als „NH" blijft daar als zodanig geboekt en geldt dus ook voor de kerkelijke administratie als hervormd. Niemand is het toegestaan deze aanduiding in het bevolkingsregister te laten ver anderen, dan de betrokkene zelf, schriftelijk en ondertekend. Ook de kerk kan dat niet. Zou de kerk de band tussen haar i administratie en de burgerlijke stand I doorsnijden, dan zou de administratie binnen veertien dagen waardeloos en het kerkelijk werk in een chaos ver- I anderd zijn, omdat er dan geen ge gevens meer binnen zouden komen over verhuizing, geboorte, overlijden, enzovoort. Dat werd met name door ds. M. Groenenberg (Utrecht), rappor teur van de commissie van rapport, benadrukt. BEZOEKEN In augustus tot oktober zal het moderamen van de synode alle classi cal vergaderingen een bezoek bren gen. Het onderwerp van gesprek zal het kerk-zijn in de jaren zeventig zijn, gezien de ingrijpende beslissin gen, waarvoor de Hervormde Kerk in de komende jaren gesteld wordt. Uitgangspunt zal enerzijds de gees telijke nood en aanvechting zijn, waarmee christenen en gemeenten te r.iaken hebben en waaronder zij lij den en waarvan de geloofscrisis de eigenlijkste en diepste grond is. An derzijds is het zich aangesproken blij ven weten door het Woord van God en de blijvende opdracht in en tegen over da wereld. ministratie, archieven en dergelijke). Of dat mogelijk is, zal in elke tak van dienst afzonderlijk moeten worden bekeken. Daarom zal er binnenkort een brief uitgaan naar de raden, commissies,, instituten en deputaatschappen van beide kerken, die op dezelfde of ver wante terreinen werken. Daarin wordt hen gevraagd, met elkaar in overleg te treden en de mogelijkhe den na te gaan van samenwerking of samenvoeging van de betreffende diensten. Men denkt voor samenvoeging bij voorbeeld aan diensten als de bouw en restauratiecommissie, de orgel commissie, de gebouwendienst en de archiefdienst, terwijl op diakonaal terrein, in studentenwerk, jeugdwerk, sociale vraagstukken en dergelijke nauwe samenwerking mogelijk wordt geacht. Samen op iveg Trager dan verwacht en gehoopt werd (aldus het hervormd moderamen in zijn informatienota aan de synode) vordert de samenstelling van de ge zamenlijke commissie, die de voor stellen van de jongerenactie „Samen op weg" moet uitwerken en in het bijzonder ook de doorwerking van de ze beweging op het grondvlak van de kerk moet bevorderen. In een vergadering van het her vormde en het gereformeerde mode ramen bleken de suggesties, die van hervormde zijde werden gedaan over de samenstelling van deze commissie, niet helemaal aan te sluiten bij de ge dachten, die in het gereformeerde moderamen waren opgekomen. De gereformeerden waren blijkbaar wat verrast door het feit, dat men van hervormde zijde aan een commissie had gedacht, waarin voldoende kerk historische, dogmatische en kerkrech telijke deskundigheid was samenge bracht om zo snel mogelijk te kunnen komen tot concrete voorstellen. Het gereformeerd moderamen had meer gedacht aan een gespreksgroep, ge richt op het gemeentelijk niveau. Het zou te betreuren zijn, aldus de nota, als de jongeren zelfs maar de indruk zouden krijgen, dat ten dezen niet met de gewenste en door hen te verwachten voortvarendheid zou wor den gehandeld. Naast deze kerncommissie zullen er werkgroepen worden gevormd, zodat velen in de uitwerking van het actie program zullen worden betrokken. HAARLEM De Haarlemse poli tierechter, mr. J. D. Vink, heeft giste ren een onderzoek gelast naar de be voegdheid van het schoolbestuur van de katholieke pedagogische academie in Beverwijk om het bezette gebouw te laten ontruimen. Door de beslissing van de politie rechter zijn ook de zaken tegen de overige studenten voor onbepaalde tijd aangehouden. AMSTERDAM De studenten d sinds dinsdag de sociale faculteit v de Vrije Universiteit bezet houdi hebben vandaag met het bestuur deze faculteit een gesprek gehad o de propadeuseproblematiek. Deze kwestie was aanleiding, v de bezetting. Volgens de studen wordt er door middel van de pro deuse een verkapte studenten! doorgevoerd. Het bestuur zou heb toegegeven dat door een aantal fac ren een groep eerstejaars ten onre te was gezakt. Het bestuur zou de verantwoor lijkheid hebben afgewimpeld door wijzen op de machteloosheid ten zichte van curatoren en directeui Dezen zouden ondanks herhaald a dringen van het bestuur geweig hebben het financiële en personei tekort op te heffen. MONTREAL Het hoofd van Amerikaanse afvaardiging naar speciale congres van de Internal nale Organisatie voor de Burg luchtvaart (ICAO) in Montreal h( gisteren lof toegezwaaid aan C voor de wijze w-nrop daar vliegti kapers worden behandeld Volgens Frank Loy worden v zover bekend, de meeste kapers Amerikaanse vliegtuigen die gedw gen worden naar Cuba te vliegen dat land gevangen gezet „De baanse regering maakt geen hel van deze mensen" aldus de Ami kaan. Hij zei dat de toestellen steeds s naar Amerika kunnen terugker Enige kapers wa -en ook teruggë men en zaten nu een gevangenissl uit of wachten op hvn berechting. (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN De Generale Diakonale Raad wil een totale inventarisatie van de diakonale goederen en fondsen in de Ne derlandse Hervormde Kerk, in clusief de wijze waarop zij be heerd worden en de baten die zij opleveren. Een historisch-ju- ridisch onderzoek zou een inter pretatie moeten geven van de bestemming, die thans aan deze diakonalia kan worden toe gekend. Volgens de Raad moet dan tevens de vraag aan de orde komen in hoe verre, mede door deze herinterpreta tie, kan worden bevorderd, dat het beheer over diakonaal bezit kan wor den toevertrouwd aan bovenplaatse lijke diakonale organen, Het is een van de radicale maat regelen die de Raad in zijn beleids nota 1970 voorstelt om tot meer over zichtelijke maar vooral ook meer be leidsmatig-verantwoorde verhoudin gen te komen. Onvoldoende Volgens de nota zijn de diakenen er in het algemeen nog onvoldoende in geslaagd een helder inzicht te krijgen in hun financiële verantwoordelijk heden anno 1970. Er ontstaan impro visaties en in steeds meer gevallen stellen diakonieën middelen beschik baar voor arbeid, die volgens de kerk orde ten laste komt van de kerk voogdijen. De Generale Diakonale Raad vroeg de synode of ook op andere terreinen dan het diakonale in de kerk de be hoefte naar voren komt aan een der gelijk onderzoek. Drs. G. Plaisier, diaken uit Ridder kerk, vreesde van deze voorstellen een confiscatie van het plaatselijk bezit. Hij waarschuwde dat uit de collecten dan zeker zou blijken hoe de gemeen teleden daarover denken. Maar ds. L. Alons wees erop dat de Raad alleen maar een onderzoek vraagt omdat zij ervan overtuigd is dat de communicatiekanalen van het bezit verstop zijn. „Dit onderzoek is voor ons ook niet zonder risico's, maar toch moet het". Geen systeem Ds. Alons had er geen bezwaar te gen dat gelden van diakonieën naar kerkvoogdijen ter plaatse vloeien, maar op het ogenblik ontbreekt daar alle systematiek in. Secretaris-generaal ds. F. H. Lands man zei dat de beslissing of de ge meenten het beheer over hun diako nieën aan bovenplaatselijke organen overdragen, uiteraard aan de gemeen ten zélf blijft. Kerkvoogd W. A. Slingerland zei dat de algemene kerkvoogdijraad met het voorstel van de Raad akkoord gaat. Drs. K. Exalto oefende fundamen tele kritiek uit op de paragraaf die pleit voor een sociaal aktief diakonaat in deze beleidsnota. De diakonie be hoort barmhartigheid te bedrijven, ook via de zustrekerken in de arme landen, maar maatschappijvernieu wing behoort volgens drs. Exhalto niet tot haar taak. Het evangelie Is als boodschap van genade gericht op de vernieuwing van harten, en niet op die van structuren. Wie een rechtstreekse band tussen evangelie en structuurvernieuwing stelt, verwart evangelie en wet. Zowel terwille van het evangelie als van de ware structuurvernieuwing moeten we wet en evangelie uit elkaar hou den, zei hij. Kabouterdiaken Drs. J. E. van Veen, secretaris van de raad voor zaken van overheid en samenleving, zei dat hij niet zo „ge- exalteerd" was, maar dat begreep de synode dan ook snel. Hij onderstreep te met kracht de politiseerde ontwik keling in het diakonaat. Hij pleitte voor een speciale diaken voor het vormingswerk, wat nu nog te veel op de predikant neerkomt. Een andere diaken zou speciaal tot taak moeten hebben, de gemeenteraads vergaderingen bij te wonen om te we ten, wat er speelt. En hij vroeg om een „kabouterdiaken", die relaties legt met de werkende jeugd, met de krakers van huizen, straten en zwem baden. Ds. G. Hamoen (Heusden) vond, dat het diakonaat van drs. Exalto lijkt op een zieke elke dag weer een aspe- rientje geven en niet de ingreep te verrichten die weliswaar pijn doet, maar toch voortkomt uit barmhartig- FRANKFORT De Westduitse Centrale Bank warschuwt in haar jongste maandoverzicht voor een loonexplosie. De Deutsche Bundes bank dringt er bij de regering op aan maatregelen te nemen om de overma tige vraag naar arbeidskrachten te elimineren. De bank merkt nierbij op dat de stijging van de lonen in de eerste maanden van dit ;aar gelijk was aan de loonstijgingen tijdens de zgn. loon explosies in Italië (1963), Nederland (1964) en Frankrijk (1968). De West duitse industrie moet rekening hou den met nog veritre loonstijgingen, die eens te meer een bedreiging zijn voor het stabiliswringsbeleid van de Westduitse regering. Slechts maatregelen om de arbeids markt onder controle te houden kun nen een waarborg zijn dat de vak bonden en werkgevers een evenwich tige houding zullen innemen tegenover de komende loononderhandelingen. De Bundesbank is verder van mening dat na de hoogconjunctuur een ver andering in .ie mkomensverdeling noodzakelijk is. Om een econonvsch evenwicht in West-Duitsland le scheppen zal de regering moeten overgaan tot de in voering van nieuwe maatregelen op financieel gebied. De bank wijst in dit verband op de mogelijkheden die de stabiliseringswet biedt. BRUSSEL Bij de Belgische Mi- chelinfabrieken te St. Pieters Leeuw, waar stakende arbeiders al van voor het weekeinde de bedrijfsgebouwen bezet hielden uit protest tegen het ontslag van zes van hun collega's, is het gisteren tot ongeregeldheden ge komen. Dat gebeurde nadat een grote groep werkwillige arbeiders de fabriek was binnen gedrongen en de stakers, die in de kantine verbleven, had aange vallen met traangas en met allerlei voorwerpen waarmee ze hen bekogel den. heid. De diakonie heeft tot taak oorzaken op te sporen van ongen tigheid, schuld, egoisme, en als moet op zeer felle wijze aan de k te stellen. Verscheidene synodeleden coi teerden een zekere verkilling in diakonale werk als gevolg vai professionalisering. Hoe kunnen dit proces doorbreken en het dia naat weer doen leven in de gemee» Ds. Ph. Cornelder ui* ROtty® legde er de vinger bij dot het d»\ naat er over het algemeen nog in geslaagd is de weg te vinden nD jonge mensen, die met hun ei8 gave en visie praktisch en concree het diakonaat willen werken. H dit te maken met het veroui „imago" van het diakonaat? Wat hieraan gedaan worden? De beleidsnota werd met twee sti men tegen aanvaard. (Van onze kerkredactie) UTRECHT In een open brief de kerken heeft de Pastorale w< groep voor hulpverlening aan ho fielen, waarin o.m. zitting hebben ter dr. J. B. F. Gottschalk msf, dsr Klamer en ds. A. J. R. Brussaard 5 deze brief ook ondertekend heb t aangedrongen op een duidelijke p tiebepaling van de kerken tegeni de homofilie. Enerzijds moeten de kerken geestelijke verzorgers aanzetten een zinvol pastoraat aan deze mz terwijl anderzijds de parochies of meenten gestimuleerd dienen te u den tot openheid tegenover groep, waartoe in ons land een miljoen mensen gerekend mi worden. Het pastoraat voor de homofi moet uit de sfeer van de particule liefhebberij komen en een aanva r verantwoordelijkheid van de kei worden. NED. HERV. KERK Beroepen te Goudriaan (tc Goudswaard en Zegveld, kand. W. van der Plas te Katwijk aan Aangenomen de benoeming tot caris in Den Haag, mej. M. de G aldaar. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Nieuw-Ven (vac. G. W. H. Peddemors), G. Heeten te Rotterdam-IJsselmoi naar Staphorst-Rouveen, K. Kui miss. pred. te Cascavel, Brazilië. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepbaar kand. R. van der Ka Oude Haagweg 751, Den Haag kand. E. E. Slofstra, Montersewegt 's-Gravenzande. Bevorderd tot kandidaat, i.v.m. studie nog niet beroepb kand. C. W. Buijs, Bijleveldsingel r Nijmegen en kand. R. Hol, Fi laan 42, Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Apeldoorn. J. Haaren te Amersfoort; te Borst, 's-Gravenpolder, Hilversum, Kap w (Zld.), Middelharnis. Mijdrecht, Na wijk en te Veen, kand. J. Mijni B te De Meern. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Groot Ammers, 1 u delburg en te Vriezeveen, kand.Ë Wink te Gouda.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2