Orgel-beiaardconcerten in VOORSCHOTEN Avifauna drie ooievaars rijker wijkerhout ingnood Scholieren enthousiast over hezoek aan universiteit Aktiecomité Tolbrug wil verbetering verkeerssituatie Vlootdagen in Scheveningen TOUR DE LISSE DINSDAG 16 JUNI Bejaarden Valkenburg vandaag op stap VALKENBURG Vanmorgen omstreeks half negen vertrokken de bejaarden voor hun jaarlijkse uit stapje. De tocht leidde via Hilver sum, Lage Vuursche (langs Drake- steyn) en Baarn naar Amersfoort, waar men omstreeks half elf in het dierenpark arriveerde. Vervolgens reed men richting Arn hem. Een bezoek werd gebracht aan ..De Postbank" waar het gezelschap dineerde. Daarna vertrok men naar Arnhem om daar scheep te gaan en een tocht over de Rijn te maken naar de Westerbouicing. In het .Jagershuis" te Zeist pau zeerde men nog eens. Omstreeks ze ven uur verwacht men de bejaarden terug. In het Dorpshuis krijgen zij, Chauffeurs en andere „begeleiders" nog een koffiemaaltijd aangeboden. VOORSCHOTEN Gezien hest succes van de serie orgel- beiaardconcerten in voorgaande jaren, worden in de komende zomermaanden weer vijf con certen gegeven. De concerten beginnen met 30 mi nuten orgelspel. Daarna is er een pauze, waarin met de concertgever van gedachten kan worden gewisseld. In de 15e eeuwse gemeentetoren bij de Hervormde kerk staat een 3 ok- taafs beiaard. De concerten worden door het gemeentebestuur gratis aan de bevolking aangeboden en be ginnen alle om 20 uur. LEIDEN Ter gelegenheid van het 79e Lustrum (395-jarig bestaan) van de Leidsche Universiteit heeft de commissie Stad en Universiteit (sub commissie van de Universitaire Lus trum Commissie) in februari en maart excursies voor scholieren ge organiseerd naar 26 instituten en La boratoria van de Universiteit. Ruim 2000 leerlingen van scholen van voortgezet en middelbaar onder wijs maakten van de gelegenheid ge bruik om wat nader kennis te maken met de universiteit. Gevraagd werd de indrukken, tij dens de excursies opgedaan, weer te geven in de vorm van een project, verslag of tekening. Uit de binnen gekomen reacties blijkt dat de leer lingen van de scholen over het alge meen enthousiast waren. De mede werking van instituten en laboratoria was groot en de commissie Stad en Universiteit hoopt dat deze instellin gen, ondanks ruimte- en personeels gebrek, in de komende jaren actief blijven meehelpen om soortgelijke excursies te doen slagen. Het Kamer- lingh Onnes Laboratorium, de Ster- rewacht en het Museum van Nat. Ilit de RljySTREEK ALPHEN In de Ruijsdaelstraat is gistermiddag het 7-jarig meisje Jenneke v. d. Berg, toen zij onvoor zichtig de straat overstak, tegen een auto opgelopen. Dokter Cornet, die een heupbeschadiging constateerde, liet het meisje overbrengen naar het ziekenhuis Rijnoord. Het meisje kon later naar de ouderlijke woning in de Kievitstraat werden vervoerd. IIAZERSWOUDF Ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan or ganiseert de gymnastiekvereniging Hou Vast zaterdagavond om half zeven een demonstratie op het plein van de Johannes Post-school. Ver schillende verenigingen verlenen me dewerking. ALPHEN De Lijsterlaan zal vanaf de Bloemhofstraat, dus met het kruispunt Aarkade. vanaf don derdag twee weken voor het verkeer zijn afgesloten. De laan zal van een geasfalteerd wegdek worden voor zien. Overigens zal men na deze veertien dagen ongemak naar men aanneemt zeven a acht jaar van het onderhoud af zijn. In verband met de vcrkcersomleiding zal voor een ge deelte van de Marnixstraat en de Wielewaalstraat een stopverbod gel den aan de singclkant en een par keerverbod aan de kant van de woningen. Voorts zal men het gedeel te Hooftstraat tussen Aarkadc en Thorbeckestraat deze weken twee zijdig mogen berijden. HAZERSWOUDE Geboren: Ilo- na Adriana Maria d v H Frankhuizen en P A M Krekelaar; Peter Jan z v P van Woerden en A W v d Beukei. Ondertrouwd: Johannes Clemens Maria van den Akker, 21 jaar en Maria Cornelia van der Laan, 22 jaar; Hendrik Kramer, 20 jaar en Jacoba van der Meij, 18 jaar; Frans Wester man, 23 jaar en Cornelia van Zanten, 22 jaar; Arie Hendrik van Klaveren, 26 jaar en Jacoba van der Eijk, 24 jaar; Martinus Johannes Maria van der Goes, 25 jaar en Cornelia Geer- truida Anna van der Hulst, 22 jaar. Gehuwd: W Rademaker en G J H Pels; S Wattimena en D van Aalst. Overleden: J S Heemskerk evNP Captein, 57 jaar; H J Borst, 68 jaar. A. F. Beijderwellen arts OP 17, 18 en 19 JUNI AFWEZIG Waarneming dr. Timmers Gr. van Prin- atererweg 41 en dr. Lodder, Meeuwen laan 1. Historie trokken de meeste bezoe kers. De beste verslagen van de excur sies zijn uitgezocht en worden door de commissie Stad en Universiteit beloond met een boekenbon. De win naars krijgen nog nader bericht. lit de I F,F.ySTREEK ALKEMADE Geboren: Petrus F A, z v A L M van Seggelen en Th. J M van Leeuwen; Maria H Ch, d v J M Bakker en A Ch M G Bos. Ondertrouwd K V Bols en E J Bosman; L van Egmond en L M R van Delden; P M Wortman en G J Hogenboom; S L A v d Ing en M A van Haastrecht. Overleden: L J van der Meer, wv J Hogenboom, 76 jaar. WOUBRUGGE Op de Boddens Hosangweg zijn maandagmorgen twee auto's tegen elkaar gebotst, waardoor twee personen in het zie kenhuis Rjjnoord in Alphen moesten worden opgenomen. Toen de 44-jarige landbouwer L. B. de uitrit van zijn erf afreed, reed de bestuurster van de andere auto, de 36-jarige mevrouw G. Noordam- Oudshoorn uit Woubrugge tegen hem op. zy Hep een gebroken arm en ver wondingen aan de benen op. Haar 2-jarig zoontje werd gewond, toen hy tegen de voorruit sloeg. NIEUWKOOP Gisteravond is in het verenigingsgebouw De Rank de algemene ledenvergadering van de Coöp. Visserijbank gehouden. Uit het jaarverslag van kassier, de heer P. Oskamp, bleek, dat 1969 buitenge woon gunstig is geweest. Het winst saldo was hoog: f36.791,51. Het be drag aan spaargelden bedroeg per 31 december f 3.179.959,10. De liquidi teitspositie van de bank is goed. De heer Bosma werd tot bestuurslid ge kozen. Voor alle direct opeisbare spaar gelden zal een rente van 5*/# worden verleend, voor één jaar vast 6en voor twee jaar vast 7*/», terwijl voor te verlenen hypotheken 7®/« zal wor den berekend. WARMOND Een aantal Inwo ners heeft zich in een actiecomité verenigd. Men wil de zeer gevaar lijke verkeerssituatie nabij de Tol brug op de grens van Oegstgeest en Warmond op korte termijn ver beterd zien. De brug vormt reeds lang een obstakel voor het doorgaand ver keer. De situatie is echter levens gevaarlijk geworden nu dagelijks vele kinderen uit Warmond de brug passeren om het zwembad „Poelmeer" in Oegstgeest te berei ken. Het actiecomité „Tolbrug" heeft zich met een brief tot B. en W. en de raad gewend, waarin ernstige verontrusting wordt geuit over het uitblijven van effectieve maarrege len. Met klem wordt verzocht voor 20 juni een spoedvergadering van de raad te houden, voorafgegaan door een hoorzitting met discussie. Het actiecomité wil dat een voet gangersbrug naast de To'brug wordt gelegd. ..Indien het verzoek niet wordt ingewilligd zien zij zich genoodzaakt tot actie over te gaan", aldus besluiten de zestien onder tekenaars. 29 juni: Aad v. d. Hoeven, orgel (cantor-organist Prinsekerk R'dam); Addie de Jong, beiaard (beiaardier van Voorschoten). 13 juli: Dirk Donker, orgel en bei aard (organist en beiaardier van Sneek; beiaardier van Joure en Gro ningen). 27 juli: Addie de Jong, orgel en beiaard (beiaardier van Voorschoten en cantor-organist van de Goede Herderkerk te R'dam). 10 augustus: Sander van Marion, orgel (organist te Scheveningen)Rein Ritter, beiaard (beiaardier van Lei den, Delft, Alphen a/d Rijn en Rijs wijk). 24 augustus: Henk Walvaart. orgel (cantor-organist van de Hervormde kerk van Voorschoten); Addie de Jong, beiaard (beiaardier van Voor schoten). Sociologisch rapport over Benthuizen BENTHUIZEN Gedeputeerde Staten heeft het aangaan van een burgerzinlening van f 600.000.- door de gemeente met Makelaardij Hop man N.V. afgewezen, omdat het Zoe- termeerse makelaarskantoor niet ge zien wordt als een erkende bankin stelling, die in Benthuizen zijn werk terrein heeft. B. en W. stelden voor de lening nu van de Ned. Midden- standsbank in Zoetermeer te betrek ken. De raad ging hiermee akkoord, omdat het geld dringend nodig is voor de aanleg van de omleidingsweg. Burgemeester Keijzer maakte ook bekend dat G.S. een sociologisch rap port van de totale- gemeente willen hebben en van de te realiseren nieu we wijken in het bijzonder. De raad machtigde B. en W. om het huisvestingsprobleem van de christelijke Halschool te helpen op lossen. Tusseh schoolbestuur en ge meente is afgesproken, dat semiper- manente uitbreiding zal worden be vorderd. Kleuterschool ..de Woelige Stal" krijgt telefoonaansluiting. Tot hoofd aan de openbare lagere school benoemde de raad de heer Harthoom te Rotterdam. Voor een vlotte doorstroming van het verkeer zal een parkeerverbod voor langer dan 1 uur worden inge steld voor de noordzijde van de Dorpsstraat, vanaf de Prins Bern- hardstraat tot aan het eind van de bebouwde kom, richting Boskoop. De straat, die een verbinding vormt tussen Ds. Janszenstraat en de Sport- laan. is de naam Rotterdambaan ge geven. Fragile trad op voor gevangenen HAZERSWOUDE Beatgroep Fragile trad belangeloos op voor de gedetineerden in gevangenis 1te Scheveningen. Er heerste een gewel dige sfeer en de geestdrift was zeer groot. Het was voor de eerste maal dat een beatband in de gevangenis optrad. SCHEVENINGEN De Benelux- vlootdagen die sinds 1961 jaarlijks beurtelings in België en Nederland worden gehouden ter versteviging van de Beneluxgedachte vinden dit jaar plaats in Nederland en wel in Scheveningen van vrijdag 19 tot en met zondag 21 juni. De Belgische en Nederlandse mijnenvegers zullen lig plaats kiezen in de eerste binnenha ven van Scheveningen, de Belgische zeemacht zal zijn vertegenwoordigd door Z.M. Spa, Stavelot, Koksyde en Mechelen. Dê Nederlandse marine door H. M. Boxtel, Bolsward. Bedum, Breukelen, Van 't Hoff, Schuiling, Zomer en Woerden. Na 't binnenlopen en afmeren van de Belgische en Nederlandse schepen op vrijdag zul len in het middaguur bezoeken en tegenbezoeken van de commandan ten aan plaatselijke burgerlijke en militaire autoriteiten worden afge legd. Zaterdag en zondag zullen de schepen van 14 tot 16.30 uur voor bezoek door het publiek toegankelijk zijn. Tijdens de bezoekuren zaterdags zullen duikdemonstraties worden ge houden. Die middag zullen ook de monstraties te volgen zijn met kik vorsmannen vanuit een helikopter. In de voormiddag van maandag 22 juni vertrekken de schepen weer naar zee. Tijdens de Benelux-vlootdagen zullen de mijnenvegers elke avond van half tien tot middernacht ge ïllumineerd zijn. VALKENBURG De gisteren ge houden actie „Helpt Peru" heeft f4.712,05 opgebracht. ALPHEN Rinus Verka de, chef-vogelverzorger van „Avifauna", kon drie weken geleden zijn ogen niet gelo ven toen hij zag, dat drU van de vijf eieren waarop een ooievaar al geruime tiji zat te broeden waren uitge komen. Avifauna was drit ooievaars rijker geworden. En dat is nogal wat il men bedenkt dat vorig jaar in heel Nederland slechts li ooievaars zijn geboren. De ooievaartjes worden bijge- voederd met spiering, vlees en vitaminen. De Belgische televisie komt volgende week in Avifauna opnamen maken van de pasgeboren ooievaar tjes. SASSENHEIM De opbrengst vt de actie „Helpt Peru" f2850. NOORDWIJK In Boerenhui) legden spelende kinderen een vuur tje aan tussen houtafval in de bo werij. De vlammen dreigden over slaan naar een keet van de fa. Raad, waarin o.m. blikken met be zine en gasflessen lagen. Geluk slaagde men er in het vuur met ter en zand snel te doven. plan Victor III studie verricht, dit bouwteam wil de raad enki richtlijnen meegeven. Daar op él lijst van woningzoekenden toch i overgrote mate mensen met ee smalle beurs voorkomen, zullen i dit laatste plan zoveel mogelijk goedkope huurwoningen moete worden gebouwd. Soepel Op het punt van het woon ruim tebeleid rees de vraag of de nor men, die nog in Noordwljkerhout gehanteerd worden bij de woon ruimte-toewijzing, nog kunnen wor den toegepast. Moet de gemeentt nog voor woonruimte zorgen voot mensen die hun werkkring bultet de gemeente en de streek hebben vroeg de heer Timmer zich af. 0{ dit punt schijnt Noordwijkerhou; een nogal soepele houding aan nemen. Men vond het nodig de lijst vaij woningzoekenden eens goed te doorlichten. Ongetwijfeld zyn e nog mensen, die in staat zijn hui woonruimteprobleem zelf op te los sen. Handcelsavondschool Sassenheii SASSENHEIM De Middelban Handelsavondschool met haar 121 leerlingen, behoort tot de middelgro te avondscholen van ons land. Geslaagd 3-jarige cursus: M. A. 1 Beyk, Sassenheim; J. J- Bischops Sassenheim; W. J. Brouwer, Noord- wijk; P. J. Caspers, Sassenheim; A G. v. Eeden, Noordwijkerhout; J. A Franck, Noordwijkerhout; Mariai Geerlings, Voorhout; Marijke Geer lings, Voorhout; P. J. v. d. Gent Voorhout; A. M. v. Gerven, Lisse; G W. de Groot, Noordwijkerhout; N. J Lakeman, Voorhout; H. E. v. Noort Voorhout; J. P. Nulkes, Noordwijker hout; G. v. d. Ploeg, Voorhout; P. I v. d. Ploeg, Voorhout; E. Th. v. Poel, Sassenheim; P. A. Spruy Noordwijk; L. A. v. d. Vlugt, Voor hout; C. F. Wilbrink, Sassenheim; I P. Zoet, Sassenheim. Na de 5-jarig cursus: J. Brama, Noordwijkerhou B. M. Hensbergen, Noordwijkerhou N. Th. Huiberts, De Kaag; G. J. Hu zenga, Noordwijkerhout; P. F. Kampen, Voorhout; A. M. v. Kestere Noordwijkerhout; M. Koster, Vooi hout; P. W. v. d. Kraan, Sassenhein J. A. v. d. Kraan, Sassenheim; W. I Mooyekind, Lisse; H. P. v. d. Poe Sassenheim; J. G. Salman, Noon wijk; A. M. v. Vliet, Warmond; J. Vliet. Sassenheim. Vit de DVINSTREEK RIJNSBURG Gisteravond ware de deelnemers aan de uitwisselings reis Rijnsburg/Kiryat-Tivon bije< Voorzitter T. Bakker zei dat In h programma e*n wijziging is gek< men. De deelnemers worden niet 1 particulieren ondergebracht, maar i een hotel. RIJNSBURG SHRDLU SHRDI Nu als gevolg daarvan de gastve plichting van het tegenbezoek in 19' vervalt, zijn er misschien nog liefhe bers voor de reis die op 4 juli beglr Inlichtingen verstrekt T. Bakker, Waal 8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4