ONTWIK KEUNGS SAMEN WERKING Nederland helpt Emeroord aan drie ton voor zwembad Gereformeerde gezindte schat in aarden vaten Evangelist Tom Rees plotseling overleden Beste gebruiker krijj caravan voor zending Kritiek in de Kamer: Veringa is te bang voor excessen Een woord voor vandaag Zwembad voor geestelijk gehandicapte kinderen Uw probleem is het onze „Engelse Billy Graham Kamer akkoord met verhoging AOW Amsterdamse raad akkoord met stadhuis Qir. Ref. Church studie van vrouw in ambt de kleine catechismus van de Hoge rente bij ziekenhuislening noodzakelijk Onder studente heerst luguber mentaliteit Vragen over reis naar Z.-Afrika. Prinses Anne naai Kaiserswerth BEROFPINGSWEF Het Koninkrijk der hemelen is gelijk aan een schat, verborgen in een akker, die een mens ontdekte en verborg, en in zijn blijdschap erover gaat hij heen en verkoopt al wat hij heeft en koopt die ak ker" (Mattheus 1344). Wat een schat is weten we wel, zeker wij, mensen, van de twintigste eeuw. In de gelijkenis die Jezus hier vertelt, heeft iemand, naar we mogen aannemen uit vrees, dat zij hem zal worden ontstolen, een schat ver borgen. Hij wordt zo gebiologeerd door de schat, dat hij haar beslist wil hebben. Er is maar een oplossing: hij zal die akker moeten ko pen. Om de vraagprijs te kunnen betalen, moet hij alles wat hij heeft verkopen, maar dat kan hem niets schelen, die schat moet en zal hij hebben. En nu zegt Jezus: Het Koninkrijk der hemelen is gelijk aan zoyn schat. Ineens gaan de ogen van de mens open, ineens ziet hij deze heerlijkheid, en niets anders is voor hem meer belangrijk. Hij ver langt alleen daarnaar, dat te mogen bezitten, het is niet hét enige wat aan zijn geluk ontbreekt, het is zijn geluk. En voor dat geluk offert hij alles op. Wie het Koninkrijk der hemelen ontdekt acht al het andere waar aan hij zo verknocht was, schade. Het is de enige schat, die waarde' heeft voor tijd en eeuwigheid. Weiezen vandaag: Exodus 3 vers 13 tot 22. (Van een onzer verslaggeefsters) BAARN Als iedere Neder lander een dubbeltje zou geven, krijgt Emeroord, het hervormde centrum voor geestelijk gehan dicapte kinderen in Baarn, een zwembad. Verleden jaar oktober is het eerste paviljoen van dit centrum geopend voor de eerste honderd kinderen. Dit jaar hoopt men te kunnen uitbreiden, zodat er tweehonderd kunnen worden opgenomen. En ten slotte wil Emer oord aan vijfhonderd onderdak ver schaffen. En dat is dan nog maar een druppel op de gloeiende plaat, want er staan er tweeduizend op de wacht lijst. Erbij ingeschoten Het grote aantal aanvragen heeft gemaakt, dat het centrum groter wordt dan de bedoeling was, maar op die manier is het geld voor een zwembad erbij ingeschoten. Het is op en de overheid geeft ook niet meer. Een zwembad is in deze warme da- Hoewel wij vandaag weer de rubriek Uw probleem is het onze plaatsen, verzoeken wij u voorlopig geen nieuwe vragen meer in te zenden, daar onze medewerker, die de zorg over uw problemen heeft, nog niet is hersteld van zijn ziekte. De toch nog binnenkomende problemen moeten wij helaas even laten liggen. Vraag: Een normaal belast vlieg tuig met 50 ton totaalgewicht vliegt op bepaalde hoogte in horizontale richting. Er moet dus een tegendruk worden geproduceerd, wil htt hoogte houden. Tussentijdse correcties door hoogteroeren in verband met wisse lende luchtstromingen, enz., blijven natuurlijk noodzakelijk. Wordt deze tegendruk veroorzaakt door de speciale vorm van de door snede van de vleugel, waardoor de luchtdruk aan de onderkant van de vleugel groter wordt dan de lucht druk aan de bovenzijde? Of is deze opwaartse kracht gevolg van de stand van de vleugel- en staartvlak ken en hoogteroeren ten opzichte van de (horizontale) vliegrichting? Of spelen beide principes een rol? Antwoord: Vliegtuigvleugels zet ten een horizontale krachtscompo nent om in een kracht, loodrecht op de bewegingsrichting, gelijk aan het totale vliegtuiggewicht. Dat noemt men „lift" of hefkracht. De lift ontstaat doordat de vleugel, die een -asymmetrisch vlak vormt, door de lucht getrokken wordt. Om de vleugel ontstaat een circulatie- stroming, aan de bovenkant gelijk gericht aan de hoofdstroming, aan de onderkant tegengesteld. Hierdoor ontstaat aan de bovenzijde een ver laging van de luchtdruk, en aan de onderzijde een drukverhoging, van welke de verlaging hetg rootst is, dat de vleugel veel meer omhoog ge zogen wordt dan neergedrukt. Om een zo gunstig mogelijk ren dement op te leveren is de voorzijde van het vleugelprofiel afgerond en de achterkant scherp, de bovenzijde gewelfd en de onderzijde vrijwel vlak. De hoogte- en staartroeren leveren niet de eigenlijke hefkracht maar dienen om te „sturen". Vraag: Een erflater heeft bij tes tament een der erven het servies goed nagelaten. Is dit zonder nadere aanduiding alleen het servies of hoort daarbij ook het bestek (tafel zilver)? Antwoord: A!s het testament op duidelijke wijze alleen het servies noemt, behoort het tafelzilver niet daartoe. Vraag: Zijn wanneer men een eigen huis bewoont de kosten van het water aftrekbaar voor de belas ting? Antwoord: Deze kosten behoren tot de besteding van het inkomen en zijn als zodanig niet aftrekbaar. Vraag: Mijn dochter is voor vijf maanden ongeschreven bij het Ita liaans linguistisch centrum Dante Alighieri, school voor buitenlanders, goedgekeurd door de Italiaanse re gering, gevestigd te Florence. Geeft deze studie recht op kinderbijslag? Antwoord: Als uw dochter geheel door u wordt onderhouden blijft de drievoudige kinderaftrek en kinder bijslag gehandhaafd, nu zij in het buitenland studeert. Vraag: Man en vrouw zijn in ge meenschap van goederen gehuwd. De vrouw verstrekt opdracht aan een timmerman om materiaal te le veren en werkzaamheden te verrich ten. De man wordt verpleegd in een psychiatrische inrichting. De reke ning is op de naam van de man gesteld. Er is een geschil ontstaan over de prijs en de man is voor de kantonrechter gedagvaard. Kan dat? Antwoord: Verblijft de man in een gesloten afdeling, dan kan hij niet optreden. Als hij in dit geval onder curatele is gesteld, kan zijn curator optreden. Is er geen curatele dan lijft het beste te zijn een advocaat te hulp te roepen om na te gaan of er voor de behoorlijke waarneming van zijn belangen curatele nodig is. Verblijft de man niet in een geslo ten afdeling, dan wordt hij geacht, zelf te kunnen optreden. Hij kan dan natuurlijk zijn vrouw of iemand anders machtigen voor de kanton rechter te verschijnen. (Van onze kerkredactie) LONDEN In New York, waar hij was voor een evangeli satiecampagne, is plotseling overleden de Engelse evangelist Tom Hees. Hij is 58 jaar ge worden. Rees werd wel de Engelse Billy Graham genoemd. Eigenlijk is dat niel juist, want Rees hield al grote campagnes toen niemand nog van Billy Graham had gehoord. Aanvankelijk was Tom Rees zaken man. Door het getuigenis van zijn ou dere broer Dick, predikant in de An glicaanse Kerk, kwam hij tot beke ring en besloot zijn leven in dienst te stellen van de evangelisatie. Enkele jaren werkte hij onder alco holici. In 1945 hield hij zijn eerste grote evangelisatiecampagne. Hij was nog een volkomen onbekend evange list, toen hij Londen in verbazing bracht door de Central Hall in West- minster voor een hele maand af te huren. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. betrekking, 4. dwaas, 7. tweetal, 8. afbeelding, 9. plaats in Frankr.. 11. rivier in Engeland, 12. en kele, 14. meisjesnaam, 15. Europeaan. ■16. rondhout. 17. spaans paard, 19. heks, 21. rivier in O. Azië. 23. piaats in N.H., 24. zwemvogel. 25. onderricht. 26. wier. Verticaal. 1. bloeiwijzc. 2. tijding. 3. lef. 4. ongaarne. 5. Mvth. figuur. 6. meerkol (Z.N.), 7. deel. 10. plaats in Italië, 13. kruimel (Z.N.). 17. drinkgerei. 18. boomtak (gew.), 20. lied. 22. een zekere. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. Irene, 2. smaad, 3. rakel, 4. kreek, 5. peper, 6. leest, 7. nadat, S. steen, 9. en kel. 10. steel, II. basis, 12. kreet, 13. stier. De beroepen zijn: IMKER PEDEL ET SER. In 1958-'59, tijdens zijn „Zending tot Engeland"-campagne leidde hij 158 rally's door heel het land en pre dikte hij het evangelie binnen vijf tig mijl van iedere inwoner. Hij leid de ook campagnes in de Verenigde Staten en in Canada. Rees stond bekend om zijn verba zingwekkende bijbelkennis. Hij kende hele bijbelhoofdstukken uit zijn hoofd. Zijn medewerkers zijn van plan, de campagne die hij nu in september in Londen zou houden, door te laten gaan. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren akkoord gegaan met het voorstel tot verhoging van de AOW en AWW met drie procent en de In voering van een vakantiegeld van drie procent dit jaar, en nog eens drie procent daarboven het volgend jaar. Over de motie-Rietkerk (lib.) om de kinderbijslagen te bevriezen als com pensatie voor de steeds stijgende pre mies, is niet gestemd. De heer Riet kerk had gevraagd de motie 'aan te houden. AMSTERDAM De Amsterdamse raad is gisteren akkoord gegaan met het ontwerp voor htt nieuwe stadhuis aan het Waterlooplein. Alleen de PSP stemde tegen. De bouwkosten van het stadhuis, waarvoor de Weense architect Holz- bauer het ontwerp leverde, worden geschat op 99 miljoen, met inbegrip van tien miljoen voor een openbare parkeergarage. Verwacht wordt dat in de loop van volgend jaar met de bouw, die vier tot vijf jaar zal vergen kan worden begonnen. I HAARLEM Een grote groep jon geren heeft gistermiddag geprotes teerd voor het gerechtsgebouw in Haarlem met een „sit-down-demon- stratie." Aanleiding tot de actie was het feit dat de Beverwijkse onderwijzer Loek Zonneveld voorlopig nog een maand in hechtenis moet blijven. Zonneveld was begin dit jaar betrokken bij de bezetting van de pedagogische acade mie in Beverwijk. De politie voerde enkele charges uit, omdat het verkeer door de demonst'-aiie werd gestremd. Twee studenten werden gearresteerd. gen wel een eerste vereiste. Maar de kinderen van Emeroord en hun over- buurtje van het rooms-katholieke centrum voor geestelijk gehandicapte kinderen, die er straks ook in mogen, hebben er blijvend behoefte aan. „Het spelen in het water geeft hun vrijheid, die voor de ontwikkeling nodig is", aldus dr. A. A. Eggink, di recteur van Emeroord. Het ouderco mité denkt er net zo over en daarom is een beetje schuchter een actie ge start, waarvan men hoopt dat hij heel Nederland een beetje infecteert. Spelregels De spelregels zijn nog niet hele maal uit de verf gekomen, want men WD-amendement wet ziekenhuis voorzieningen DEN HAAG Bij de behandeling gisteravond in de Tweede Kamer van het wetsontwerp ziekenhuisvoorzie ningen diende mevrouw mr. A. Ve der-Smit (VVD) een amendement in. Dit had betrekking op de taak en samenstelling van het volgens het wetsontwerp in te stellen college zie kenhuisvoorzieningen. In het wetsontwerp wordt die sa menstelling gedelegeerd aan de mi nister van sociale zaken en volksge zondheid. Mevrouw Veder zei een omschrijving van de taak en samen stelling in de wet noodzakelijk te vinden. De KVP betuigde instemming met het wetsontwerp, dat de nationale ziekenhuisplanning een wettelijke ba sis wil geven. is door publiciteit hier en daar een beetje vroegtijdig overvallen, maar binnenkort horen we er meer van, is beloofd. In ieder geval kunnen we nu wel vertellen, dat Bouke 'Jagt, schrijver van kinderboeken „Een sprookje voor volwassenen" gaat schrijven, waarin een debiel' kind uitlegt hoe bevrij dend water werkt. Peter Vos is ver antwoordelijk voor de illustraties. Voor het zwembad is drie ton no dig. Zou iedere Nederlander een dub beltje storten, dan is er ruim vol- doehde voor een zwembad. Het is zo maar een suggestie, want niemand stort natuurlijk een dubbeltje. IHet is of meer of niets. Laten we voor de kinderen van Emeroord en hun rooms-katholieke overbuurvriendjes en vriendinnetjes hopen, dat ik weet niet hoeveel Ne derlanders meer dan een dubbeltje storten op giro 456494 van de AMRO- bank in Baarn met vermelding Zwembadfonds Emeroord. GRAND RAPIDS De afgevaar digden van de Christian Reformed Church, die in 1968 de Gereformeerde Oecumenische Synode te Lunteren hebben bijgewoond, hebben in hun rapport aan de synode van deze kerk gevraagd, de kwestie van de vrouw in het ambt in studie te nemen. Zij verwachten dat deze zaak op de volgende GOS weer aan de orde zal komen en dat de Christian Reformed Church in deze bespreking een be langrijke rol zal spelen (Van onze kerkredactie) WHITTIER Een prachtige evan gelisatie caravan-combinatie heeft het Amerikaanse Moody Institute of Science (MIS) laten maken. De cara van, die hier met de vrachtwagen er voor bij het instituut staat gepar keerd, zal gratis ter beschikking wor den gesteld aan die zendingswerker of -organisatie, die hem op de beste manier gaat gebruiken. Schriftelijk moet men meedelen wat men ermee van plan zou zijn. Een jury zal de combinatie aan de beste' gebruiker toewijzen. De combinatie biedt plaats aan vier personen, is ingericht voor het verto nen van evangelisatiefilms en kan, zo nodig, als rijdende polikliniek ge bruikt worden. De wagen is ontwik keld omdat de moderne zendingswer ker veel minder aan één plaats ge bonden is dan vroeger. De wagen bevat een installatie om water te zuiveren, een koelkast en een diepvriesinstallatie, air conditio ning en het nieuwste materiaal op gebied van projectoren voor films en diaseries. Ook bandrecorders zijn aan boord, Op de Ford-vrachtwagen staat een generator, die elektrische stroom UITGAVE W D. MEINEMA N.V. - DELFT VRAAG 20: Wat zegt de publieke opinie over ontwikkelings hulp? ANTWOORD 20: De meeste mensen vinden wel dat er iets gebeuren moet, maar „het mag niet te gek worden". Dat de ontwikkelingshulp uit de sfeer van de liefdadigheid getrokken moet worden naar de gerechtigheid is bepaald nog niet de algemene overtuiging. DRS. C.H. KOETSIER (Van onze kerkredactie) DELFT De gereformeerde gezindte heeft ons inziens zeer bijzonder tot. taak te protesteren tegen dq ultra-horizontale leef wijze van onze* tijd. Voor het ge reformeerde belijden is immers centraal, God God te laten. Maar dat sluit in, dat- we waar- heidselementen ook in deze hori zontale kritiek moeten honoreren, ïï'ij, vaak zo geïsoleerd, bevinde- del ijk, mystiek, zo weinig sociaal en economisch geïnteresseerd le vend, roepen mede de geschetste- reactie op. Dat schrijft prof. dr. S. van der Linde in het themanummer van het maandblad Wapenveld, dat dit jaar handelt over „De Gereformeerde Ge zindte een portret". In dit nummer schetst ds. L. J. Ge luk de algemene situatie van het christendom anno Domini 1970. Drs. A. Noordegraaf biedt enkele bijbelse noties over „de gemeente in de we reld". Prof. Van der Linde snijdt de herkomst van de gereformeerde ge zindte aan. In een zeer uitvoerig artikel brengt drs. W. J. Vaartjes de gereformeerde gezindte in kaart. Drs. W. E. van den Brom geeft een profiel van het indi vidu in met name het rechterdeel van de gereformeerde gezindte. Ir. L. van der Waal schrijft over de be tekenis van de belijdenisgeschriften in deze tijd en ir. J. van der Graaf gaat in op de taak van de gerefor meerde gezindte in onze moderne sa menleving. Versmallen De scribenten behoren allen tot de gereformeerde-bondsrichting. Dat be paalt enigszins dit nummer. Zij ver tonen de neiging het begrip „gerefor meerde gezindte" te versmallen tot de bevindelijke sector: Gereformeerde Bond. Gereformeerde Gemeenten, Christelijke Gereformeerde Kerken. De Gereformeerde Kerken en de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) blijven meer op de achtergrond. In de Nederlandse Hervormde Kerk telt eigenlijk alleen de Gereformeerde Bond mee. Tussen het begrip „gereformeerde gezindte" en het hervormd zijn zien zij blijkbaar zo'n tegenstelling, dat het volgende opmerkelijke on-hoede- makeriaanse doordenkertje uit de pen van drs. Vaartjes* kon vloeien: „De confessionelen, tenslotte, - zijn grosso modo te „hervormd" om zich veel om de geref. gezindte als gezindte te be kommeren." Armoede Uit het redactionele „ten geleide" citeren we: „Steeds meer komen we, of we willen of niet, in aanraking met grote maatschappelijke vragen van onze tijd zoals oorlog en vrede, de eigendomsverhoudingen en het mondigheidsstreven. De redactie ervaart het voor haar deel als een pijnlijke zaak, als een teken van armoede dat wij hier zo vaak de concrete antwoorden schul dig moeten blijven. In hun tijd waren Calvijn en de mannen van de nadere reformatie, dunkt ons, verder! De kracht van onze gezindte ligt eerder in aangeven hoe het niet moet en in beschrijvende analyses van wat wij geloven, dan in het geven van directieven voor ons handelen in de samenleving. Het ontbreekt ons en ons achterland aan een duidelijk so ciale ethiek, geworteld in het gerefor meerde belijden en ingaand op de vragen van alledag. In een variant op de woorden die Noordmans eens (in zijn „Kerkelijke denken voorwaarde voor kerkorde", blz. 48) aan het adres van Severijn richtte: Met Paulus zouden wij kunnen zeggen: Wat is dan het voor deel van den gereformeerde? Vele in alle manier; want dit is wel het eer ste, dat hun de drie' formulieren zijn toevertrouwd" De gereformeerde gezindte bergt ons inziens een rijke schat aan bijbel se inzichten, zij het in aarden vaten die het uitzicht op deze schat nogal eens belemmeren. Beloften Potentieel liggen er beloften in haar voor de toekomst mits* zij scheu ring en tweedracht in eigen boezem weet te overwinnen hoe verlam mend werkt vaak de kerkelijke ver deeldheid! de religie van haar be lijdenis weet vast te houden en mits men haar niet opvat als een dood begrip maar als „dood kapitaal' dat, waar en wanneer. God dat wil, door de Geest tot nieuw leven gewekt kan worden." Te bestellen door 2,50 te storten op giro 26 69 06 t.n.v. Administratie Wapenveld, Arthur van Schendelplein 63, Delft. DEN HAAG Is het nodig dat ziekenhuisleningen „koplopers" zijn wat betreft de rentevoet? Deze vraag stelde het Tweede-Kamerlid Tilanus (chu) gisteren aan staatssecretaris Kruisinga (volksgezondheid) bij de besprekingen van het wetsontwerp ziekenhuisvoorzieningen. Dr. Dolman (soc.) wilde weten of i deze leningen de „duurste" zijn die er bestaan. Hij Informeerde tevens of een lager rentepercentage de Neder landse gezondheidszorg jaarlijks tien tallen miljoenen guldens zou bespa ren. DEN HAAG In vele toon aarden heeft de onderwijscom missie van de Tweede Kamer gisteren te horen gekregen dat het wetsvoorstel voor de univer sitaire bestuursstructuur de uni versiteiten en hoge scholen een te hoge uniformiteit oplegt. In een lange hoorzitting waarin een twintigtal universitaire groeperingen en individuele hoogleraren hun oor deel over Veringa's opzet naar voren brachten, domineerd.e de mening dat de minister zonder reden centraliseert de formulering Is van de curatoren in Rotterdam. Maar er klonken ook enkele gelui den die duidelijk de andere kant uit gingen. Het sprekendst was in dit op zicht de Amsterdamse rector, prof. Belinfante, die zei: „Ik kan wel de- tailbezwaren noemen, maar laten we daar geen tijd aan verdoen. We heb ben haast met deze wet". Zelf beoordelen Prof. Belinfante uitte nogmaals zijn zorgen over vernieuwingen waarbij studenten zelf hun programma sa menstellen en ook zelf hun prestaties beoordelen. De docent mag niet uitge schakeld worden, doet men dat wel dan brengt men hem in een gewe tensconflict. Voorzitter v.d. Velde, van de Am sterdamse staf nam later op de mid dag stelling tegen dit betoog. Het komt nergens in Amsterdam voor dat de studenten alleen de dienst willen uitmaken. En waar zij meesoreken, schieten meestal de eisen juist om hoog. Dr. Tans, voorzitter van de Ka mercommissie, woes erop dat hier en daar toch wel experimenten zijn te ruggedraaid. v.d. Velde: „Die koers wijzigingen zijn het gevolg van zelf kritiek." Prof. Belinfante heeft tegen over de pers het verhaal verteld van een student die meende dat hij met het lezen van één economieboek kon volstaan. Die anecdote is er altijd ge weest en we zouden 'm missen als hij in het nieuwe systeem zou verdwij nen maar dit geeft geen beeld van de werkelijkheid." Prof. Sizoo, sprekend namens direc teuren van de VU, verdedigde de eigen aard van de bijzondere instel lingen. Het gaat hierbij niet in de eerste plaats om de levensbeschouwe lijke richting, maar om het feit dat de bijzondere instelling voortgekomen is uit particulier initiatief. Daar zit een stuk Nederlands volkskarakter in." MOSKOU Drie Amerikaanse be togers, aangesloten bij de Yippiebe- weging -hebben gisteren, gekleed in de ..zwarte pyama's" van de Vietna mese strijdkrachten, gedemonstreerd voor de Amerikaanse ambassade in Moskou. Onder hen was de vrouw van Jerry Rubin, bekend van het „Democratie Convention'-proces in Chicago. Bet weer in Europa weer ma temp. neerslag gisteren Amsterdam licht bew. 28 0 Brussel mist 27 2 Frankfort onbew. 23 0 Genève regenbul 22 0.1 Innsbruck zw. bcw. 22 2 Kopenhagen onbew. 23 0 Locarno licht bew. 25 Londen onbew. 30 0 Madrid zw. bew. 30 0 Majorca licht bew. 25 0 Milnchen zw bew. 22 3 Nice geh bcw. 22 0 Parijs geh bew. 27 0 Rome onbew. 24 0 Wenen regen 24 1 Zürich geh. bew. 23 1 kan leveren, zo er ter plaatse g elektriciteit aanwezig is. Wie in aanmerking wil komen deze wagen moet zich aanmelden het Moody Institute of Science, 12 East Washington Boulevard, Whitt California - 90606, USA. Uitera met een duidelijke omschrijving hij de caravan denkt te gébruiken. Prof. Belifante: (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een lugul mentaliteit. Zo noemt de rector-m nificus van de Amsterdamse versiteit, prof. mr. A. D. Belinfa de opvatting van studenten dat het onmiskenbare resultaat van derzoek, maar hun politieke over ging de waarheid is. Prof. Beiinfante schrijft dit in derde brief aan de studenten van universiteit Vanuit dezelfde ge tenwereld is ook de Duitse i Russische geschiedvervalsing klaarbaar, aldus de rector magnifii Hij erkent dat democratie en J draagzaamheid het. uiten van mentaliteit moeten toelaten, mits verdraagzaamheid niet door wordt aangetast en daardoor gev loopt teniet te gaan. In dat g moet .de vrijheid worden verdedig De rector magnificus noemt in verband de pogingen tot intimic (o.m. door collegeverstoring) vor van geestelijke terreur, die uit ii de wens dat anderen dezelfde mei hebben als men zelf is toegedaan. DEN HAAG Het Tweede 1 merlid Wierenga (soc) heeft de min ter-president gevraagd de beweeg denen mee te delen om de aan mir ter drs. Bakker gerichte uitnodig voor een bezoek aan Zuid-Afrika aanvaarden. Het Kamerlid wil weten of de ai i vaarding van de uitnodiging m( worden gezien als een uiting van zich wijzigend beleid van de Ned landse regering ten opzichte Zuid-Afrika. Korps deskundig© ingesteld voor ontwikkelingshulp- DEN HAAG Bij koninklijk sluit, is een regeling in het leven roepen voor de instelling van korps van Nederlandse deskundi voor de ontwikkelingslanden. Met dit korps is een nieuw elem* gebracht in de hulpverlening. In periode 1970/71 zullen enige tienl len deskundigen voor toetreding dit korps worden uil genodigd. DUSSELDORF Prinses Ai fc van Engeland zal 26 juni de eer steen leggen voor het Florence Nil tingaleziekenhuis, dat in Kaisen werth bij Düsseldorf gebouwd won61 De Kaiserswerther diaconessen 1 richtingen zijn in de vorige ee door Theodor Fliedner in het lev geroepen. Florence Nightingale wei te er geruime tijd en deed er besl!1 sende impulsen op voor haar verd ?c levenswerk. NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Alblas: kand. W. v. .d. Plas te Katwijk a. Zee. Aangenomen naar Den Dolder'l pred. v. bijz. werkzaamh.-geestel. v zorging in het psychiatrisch zieki huis Willem Arntzhoeve): mevr. ka J. W. K. Lieferink-Oberman te Amef, foort Bedankt voor Nieuw-Beijerland: v. Dijk te Leerdam. GEREF. KERKEN (vrjjgem.) Beroepen te Apeldoorn: drs. Deddens te Leeuwarden. Aangenomen naar Kampen: P. I i te Zuidhom. Bedankt voor Daarlerveen: R. Ko|n stra te Driebergen. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Drogeham: A. v Veer te Nieuwe-Pekela. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Hoogvliet ei te Sprang-Capelle: kand. J. Mijnd ia te De Meern. ic Berocpbaarstelling: kand. J. Mij re ders, Ten Veldestraat 36, De Meenjn GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Alblasserdam; te nemuiden; te Rhenen; te Rotterda#° West en te Terneuzen: kand. A. Wii£ te Gouda.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2