Denk aan de papieren NRT: groter repertoire en meer actualiteit Blad MATINEE'S EN VEEL JEUGDWERK Deskundigen steunen mening YU-studenten ER ZIJN NOG ALTIJD GRENZEN, DUS: T Tunnel door Gotthard Oefeningen voor lange ritten Nixon bij SALT- besprekingen Spoedberaad werkgevers gevraagd Route door Peel GIDSEN Hotel Parijs ZATERDAG 30 MEI 1970 y Schoonheid Het huls Hamol brengt een nieuwe serie huldverzor- glngsoreparaten, ontworpen In samenwerking met derma tologen en universiteiten. De serie „Sub-cutan" pakt de ondeiste huldlagen aan. daar wordt immers de conditie van de huid bepaald. Een soft cleanser. vochtinbrengend bestanddeel, dringt diep in de poriën De nachtcrème Is verkre gen uit levende cellen en be vordert de vernieuwing van huidweefsel, de tonic voorkomt uitdrogen van de huid, moist beschermt tegen vochtverlies en de dagcrème met hydro-biologlsche be standdelen geeft nieuwe huidcellen een plus aan vocht Ultra-violette Ts de naam van een goed zonnebrand middel vervaardigd door een geneesmiddelen fabrikant. Uitdrogen van de huid wordt voorkomen, blaarvorming treedt niet op. Je ziet er niet uit als een vette paling zodat op 't strand niet alle zand aan ons blijft plakken. 'n een goed in de hand liggende gele plastic flacon met kiene doseersluiting (waa op klusjesmannen zich zullen werpen al 'ie leeg is) 4.95; In forse tube 2.96. Wie helemaal niet tegen de zon kan moet zijn arts of apotheek eens vragen naar contralume crème, die alle nadelige straling van de zon tegenhoudt maar waar men vanzelfsprekend ook niet bruin van wordt... Prijzen Koopt u uw bloemen en fruit op de markt? De moeite waard om daar ook eens koffie en thee te bestellen. Een pak melittagemalen kof fie kost er 2,voor het zelfde pak In een direkte- -korting-zaak 2.15, bij de „gewone" kruidenier 2.31. Durf te leven Durf te leven was ooit een televisieserie van de NCRV voor de ouder wordende Ne derlander. Jaap Stlgter bun delt r-.'j de gegevens en biedt hlerm-ne aan ouderen infor matie ter voorbereiding op of bij het aanpassen aan de pensioengerechtigde leeftijd. Het aardigst vonden wij het interview met Simon Carmig- gelt, en de adviezen over schoonneid en kleding voor de oudere vrouw. Uitgave Iris Rotterdam. 95 blz. 6.50. Overhemd Slechts elf van de 24 door de Consumentenbond onder zochte overhemden bleken een goed boord te hebben. Op duurzaamheid, zelfstrij- ken, manier van naaien, bleek zeer veel aan te mer ken. Een onberispelijk over hemd was er niet bij. Een overhemd in de middenprijs klasse, ƒ13.75 uit de Hema kwam er het beste af. in zijn gevolg het nog goedkopere van A'bert Heljn ƒ11.95, en het duurste: dat van ƒ16.75 bij V D. Tip: Voorkom grauwe boordpunten door hét boord tijdens het drogen op te zetten, 't Vuil zakt niet naar de punten Kauw- gymnastiek Tandbederf grijpt in de westerse wereld als een lo pend vuurtje om zich heen. Door kauwtandpasta in cap sules voor te schrijven gaan Amerikaanse tandartsen het dagelijks tandenpoetsen comoineren met tand-gym- nastiek. In de wittebroods sfeer van de welvaartssta ten wordt het kauwapparaat namelilk onvoldoende geacti veerd. De Inhoud van de nieuwe tandcapsule moet stukge beten worden waarna de massa gedurende twee minu ten krachtig gekauwd dient te worden wil er een schui mende tandpasta worden ge produceerd, die het mogelijk maakt de tanden op de ge bruikelijke wijze met de bor stel te reinigen. Kind en fuin Een Nederlandse firma kwam op het idee een kant- -en-klaar tuinier-pakket voor kinderen samen te stellen. Het pak bevat 24 turfpotjes, potgrond, kunstmest, steek- etlketten, een tuinpotlood en vijf soorten zeden voor plant jes die nauwelijks proble men opleveren: Asters, Afrl- kaantjes, Lathyrus, Zonne bloemen en Klavertje vier. De voorschriften zijn in klare taal gegeven. De ouders moeten wel over een tuin of een flinke balkor.bak beschikken. Het pakket is In zaadwinkels en grootwinkelbedrijven voor handen. de prijs om en nabij ƒ7.50. Misschien de grondsiag voor een fijne hobbvl Koffie molen Wat moeten we beginnen zonder ons dagelijks bakje troost? Hier een nieuwe va riatie cp het thema koffie molen: het halfpondspak koffie kan meteen in het toe stel worden gedaan (zie fo to). Zodra de gewenste hoe veelheid gemalen is schakelt de doseerinrichting automa tisch uit. Aansluitwaarde 60 W 220 V. Diepvries Spinazie Is één van de po pulairste diepvriesgroenten. Er Is gekruide en gebonden spinazie (a la Crème) In de handel. Het nieuwste Is de bladspinazie, die uit hele blaadjes bestaat. Er is een enorm verschil in prijs, de verpakking van 450 gram va rieert van 0.65 (Eurofrost) tot 0.93 (Groko) of 0.99 (Iglo). Eerst-ontdooien van dlepvriesgroente Is n I e t aan te raden. Het diepgevro ren blok meteen In de pan; geeft de beste smaak. (T) uniek Het tuniekpak Is niet lan ger voor „haar", ook „hij" draagt het; nog een stap verder en hij draagt een jurk. Niet zo gek als 't lijkt: het wijde oosterse opperkleed Is ook een soort jurk. Schotten dragen rokken en in de bij bel kennen we de rok van Jozef en Jezus. Deze jonge man co de foto heeft er dan ook een in Oosterse motie ven die leverbaar Is in de maten 36 - 52, (o.a. bij C A). Geen veiligheidsconferentie (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Volgens deskun digen uit diverse landen hebben de vijftig studenten in de politoeologie van de Vrije Universiteit met hun si mulatiespel over de mogelijkheid van een Europese Veiligheidsconferentie de werekelijkheid heel dicht bena- drd. De studenten waren tot de con clusie gekomen, dat een Europese Veiligheidsconferentie binnen afzien bare tijd niet tot de mogelijkheden behoort. Een half jaar lang hebben de VU- [►studenten aich intensief bezigge houden met de vraag of de door de Warschau-Pactlanden sterk gepropa geerde conferentie over de Europese heiligheid werkelijkheid zou kunnen [worden. Bij dit onderwijsexperiment gingen de studenten uit van de reali- Het spel leverde een in boekwerk samengebundeld verslag van 200 pa- Kina's op, waarin het verloop van on derzoek, discussies en vergaderingen jwerd uiteengezet. De conclusie van de [studenten wordt gesteund door het resultaat van de voorjaarszitting der NAVO-landen in Rome. Zij achten Het laatste restje van het jaar beursgebouw aan het Utrechtse Vredenburg is gistermorgen in alle vroegte met behulp van springladingen gesloopt. Het ging hier om de kopgevel die grenst aan een xdterst drukke verkeersweg en daarom niet op de normale wijze met mecha nisch geweld van draglines naar beneden kon worden gehaald. Op de laats van het gebouw, waarvan de sloop in januari is begonnen, moet over enkele jaren een muziekcentrum ver rijzen. het tijdstip voor een Europese veilig heidsconferentie voorlopig nog niet gekomen. Tijdens het woensdag, donderdag en vrijdag gehouden congres over dit onderwerp in het Amsterdamse RAI- -gebouw, deelden deskundigen uit di verse landen de mening van de stu denten. Het congres was georgani seerd door de Foundation for the Promotion of East-West Contacts, een stichting in het leven geroepen door de afdeling Internationale Betrekkin gen van de VU. Van de Oosteuropese landen waren op het congres Roemenie, Joegslavie en Polen vertegenwoordigd. De orga nisatoren betreurden het, dat Rusland en de DDR verstek hadden laten gaan. De vertegenwoordigers van de Warschau-Pactlanden toonden zich teleurgesteld over het fjeit, dat de VU-studenten zich niet hadden uitge sproken voor een conferentie over de Europese veiligheid. WENEN President Nixon zal tij dens zijn bezoek aan Europa eind ju ni/begin juli waarschijnlijk de be sprekingen over de beperking van strategische bewapening bijwonen. Dit wordt in kringen van de SALT-conferentie vernomen. In Was hington zegt men niets van een der gelijk plan te weten. Het Witte Hujs ontkende eerder al dat Nixon Scandi navië en Spanje zal bezoeken, zoals de „Washington Post" had gemeld. Intussen duren de Russisch-Ameri- kaanse besprekingen in Wenen nor maal voort. PARIJS Het Italiaanse Fiat-con cern wil haar aandeel in de Franse autofabriek Citroën, dat thans vijf tien procent bedraagt, vergroten. In Parijs is echter tegengesproken dat Fiat een belang van vijftig procent zou werven. Normaal gesproken is de goedkeuring van de Franse regering nodig wanneer een buitenlands con cern meer dan twintig procent van het kapitaal wil verwerven in een Franse firma. (Van onze kunstredactie) terdams Toneel gaat voort op de vo rig jaar ingeslagen weg naar uitbrei ding van het repertoire, interne de mocratisering, meer spelen in de eigen stad, meer contact met het be staande en toekomstige publiek, meer actuele stukken en stukken van Ne derlandse auteurs, kortom naar ver nieuwing met behoud van beantwoor ding aan de wensen van het Rotter dams publiek. jHet Rotterdamse publiek is niet snel geschokeerd, maar wel spoedig verveeld", zei John vd Rest vrijdag ochtend tijdens een persconferentie in de Rotterdamse Schouwburg, „Poëtische fantasieën en duistere stukken vinden weinig waardering. Men is meer geporteerd voor het „ge zellig avondje uit". Dat neemt niet weg dat de Rotter dammers naast de blijspelen en lichte kost als „De speurhond" van Anthony Shaffer (5 sept in de Rott. Schouw burg), „Vrouwen geen probleem" van oody Allan (23 sept, in het Hof pleintheater) en „Tchae" van Marc- Gilbert Sauvejon (19 december als kerstpremiere in de Rott. Schouw burg) toch op een zeer interessante wijze aan hun trekken kunnen ko men. Dit seizoen wordt namelijk ruime aandacht besteed aan actuele proble men zoals de luchtvervuiling, waaro ver Chien van Houweninge een stuk schrijft en de zaak Weinreb, waaraan momenteel op initiatief van Aart Staartjes en onder leiding van Karei Eykman, Renate Rubenstein, Anty Westerling, Aad Nuis en Aart Staar tjes werken. In principe hoopt men het „stuk" in oktober in premiere te doen gaan. Misschien wordt het publiek ook nog iets over het bejaardenprobleem voorgeschoteld, maar daarover valt nog nauwelijks iets te zeggen. Uit het voorafgaande kan worden geconcludeerd dat het NRT, zoals reeds gezegd, Nederlandse schrijvers ruime gelegenheid gaat geven om eigenwerk te doen vertolken. „Volgens ons betekent avont-garde het Nederlands repertoire", zegt John v.d. Rest. Nederlands Men heeft dan ook Wim Burkunk destijds directeur van het Amster dams Vestzaktheater en momenteel verblijvend in Australië uitgenodigd zijn stukken „Het archief" en „Gotto- got of de Goddelijke komedie" te ko men regisseren. Het resultaat hiervan is op 12 september in het Piccolothea ter voor het eerst te zien. Ook Lode- wijk de Boer schrijft - in opdracht - Piccolo dat in zijn eigen regie wordt I opgevoerd. Voorts staan op het reper toire „Kardinalengambiet" van Lee Derksen, „Guerilla" van Kees Helier- i hoek en „Het Autokerkhof" van Fer- nando Arratal en Hugo Claus regis- I seert wellicht zijn „Opus", een eenac- I ter, geschreven tijdens zijn bewerken van Seneca's „Oedipoes". Dit alles I eveneens in het Piccolotheater. Deze genoemde bewerking gaat op 15 mei 1971 in de Rotterdamse Schouwburg in premiere. De aan- dacht die het NRT dit seizoen be steedt aan door moderne auteurs ge maakte bewerkingen van klassieke stukken komt voorts tot uiting in de voorstelling van „Het leven van Eduard II" van Bertold Brecht (naar Christopher Marlowe" (19 september in de Rotterdamse Schouwburg) en in „Koning 'Jan" van Friedrich Durren- matt (naar Shakespeare), (op 12 fe bruari 1971 in de Rotterdamse Schouwburg. De drie laatstgenoemde stukken omvatten allen het probleem „macht". Bijzonder aardig is het experiment om tot aan januari 1971 elke eerste zaterdag van de maand een matinee in de Rotterdamse Schouwburg en het Hofplein Theater te geven. Lukt dit, dan gaat men er waarschijnlijk de tweede helft van het seizoen mee door. Experiment Na het welgeslaagde experiment van het vorige seizoen volgt een nieuw introduktieprogramma voor de jeugd in een opzet van Karei Eyk man. Op 3 april 1971 wordt waar schijnlijk het bekende „Tramlijn be geerte" in De Rott. Schouwburg in premiere gebracht. Met de leerlingen van het voorgezet onderwijs zullen nu ook leerlingen van het basis-onderwijs onder leiding van acteurs en actrices van het NRT kennis kunnen maken met toneel en dat op alle mogelijke manieren. Ook docenten uit het voorgezet onderwijs kunnen profiteren van 12 werkbij eenkomsten, gewijd aan eigentijdse kunst. De werkende jeugd wordt evenmin vergeten. Het belang van dit werk, waarvoor Margriet Lohman (public relations) voor een groot deel verantwoordelijk is. zal waarschijn lijk in de toekomst zich duidelijk manifesteren. Eind Augustus, begin september voert het NRT een actie onder het motto „Toneel is communicatie" en de inwoners van de agglomeratie Rotter dam krijgen dan een uitgebreide to neelkrant in de bur. Voor degenen, die nog graag „De heersende klasse" en „De Huisbewaarder" willen zien is er het volgend seizoen nog gelegen heid om dit in te halen, met dien verstande dat het laatstgenoemde stuk waarschijnlijk nog slechts een paar keer aan het begin van het sei zoen wordt gebracht. Helaas blijken de plannen voor een verbouwing van de Rotterdamse Schouwburg wegens grondiger uit werking dermate duur, dat daar het volgend seizoen nog niets van terecht zal komen. Meer tijd Een voordeel is dat men het zo heeft weten te plooien dat er voor elke produktie meer tijd tot instude ren vrijkomt dan voorheen het geval was. Het gezelschap wordt verlaten door Coba Keiling, Nelleke Knegt- mans, Rick Nicolet, Lucienne Scheres, Adolf Rijkens en Jan Lemaire. Nieuwkomers zijn Eleonore Cesar, Caro van Eyck, die tevens bij de Haagse en de Nederlandse Comedie zal spelen, Marijke Merckens, Jose phine van Gasteren, Jules Croiset half jaar), Herman Frank, Eric van Ingen, Jacques Luyer, Ramses S'naffy en Jan Teulings. Gisteren is Het Dorp als wijk van Arnhem door B. en W. aan vaard. Het echtpaar Kuiper Nijenwegen, dat maandag in het huwelijk trad, werd gisteren als eerste bewoners van Het Dorp ingeschreven, een hande ling, die gepaard ging met de aanbieding van een boekwerk. Minister Klompé verrichte van morgen de officiële opening van Het Dorp. RIJSWIJK De voorzitters van het katholiek en het christelijk on- dernemersverbond, samenwerkend in de ondernemersfederatie, de heren W. Perwuin en H. de Mooij hebben de voorzitters van de werkgeversverbon den, de landbouworganisaties en het koninklijk vrbond van ondernemers, verzocht deel te nemen aan een spoedberaad over de blijkens publi- katies van deze week ontstane situa tie rond het loonpolitieke overleg. Zij zijn ernstig verontrust, dat een herstel van het loonpolitieke overleg de eerste twee maanden twijfelachtig is, gezien de voorgenomen studiereis naar West-Duitsland in de tweede helft van juni van voorzitters van in dustrieverbonden en werknemersvak centrales, ter bestudering van een mogelijkheid van gewijzigd loonover- leg. Intussen treedt verdere vertraging op bij de behandeling van belang rijke overwerpen in de Sociaal-Eco nomische Raad en rond het uitbren gen van het half-jaarlijkse rapport, terwijl de economische situatie natio naal en internationaal langer uitstel van bezinning over een gemeenschap pelijk te volgen koers niet gedoogt, aldus een communiqué. In Rio de Janeiro al 98 martelingen RIO DE JANEIRO De Brazill- I aanse bisschoppenconferentie heeft de minister van justitie Alfredo Bu- zaid laten weten bekend te zijn met het feit, dat er 98 gevallen van mar teling zijn, alleen al in Rio de Janeiro. Klaar voor de grote trek? Kijk dan nog wel even na of alle papieren er zijn. Deze heeft u nodig: BelgiëLuxemburg: Pas poort (niet langer verlopen dan vijf jaar) of geldige iden titeitskaart, groene kaart is niet verplicht, maar wordt wel aanbevolen. Denemarken, Finland, Noorwegen: Geldig paspoort, groene kaart (die geldig is voor alle vier Scandinavische landen), aanhangwagens bij schrijven op groene kaart. West- Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland: Paspoort (niet langer verlopen dan vijf jaar) of geldige iden titeitskaart, groene kaart, aanhangwagen bijschrijven op groene kaart. Griekenland: paspoort (niet langer verlopen dan vijf jaar) of geldige identiteits kaart, groene kaart niet ven plicht maar wel erkend, in ternationaal rijbewijs voor de auto, voor aanhangwagens is tijdelijk toegangsbewijs aan de grens verkrijgbaar (een visum is niet nodig tenzij men er voor de tweede keer in drie maanden naar toe gaat). Groot-Britannië en N.-Ier land: Geldig paspoort of iden titeitskaart plus visitors card, groene kaart plus aan de grens verkrijgbaar tijdelijk toegangsbewijs, aanhangwa gens bijschrijven op groene kaart (tijdelijk toegangsbe wijs is ook nodig). Ierland: geldig paspoort of identiteitskaart groene kaart plus aan de grens verkrijg baar tijdelijk toelatingsbe wijs, aanhangwagen bijschrij ven op groene kaart (tijde lijk toegangsbewijs vereist). Italië: paspoort (niet langer verlopen dan vijf jaar) of gel dig identiteitskaart, tijdelijk toegangsbewijs (aan de grens) of Carta Carburante, aan hangwagen bijschrijven op tijdelijk toegangsbewijs of Carta Carburante. Joegoslavië: geldig pas poort, groene kaart, aanhang wagen bijschrijven op groene kaart (tijdelijk toegangsI»e- wijs aan de grens verkrijg baar). Portugal: geldig paspoort, groene kaart niet verplicht maar wel aanbevolen, aan hangwagen eventueel bij schrijven op groene kaart, in ventarislijst vereist. Spanje: geldig paspoort groene kaart, aanhangwagen bijschrijven op groene kaart, inventarislijst vereist. Polen: visum (11 gulden voor een maand, verkrijgbaar bij de Poolse ambassade in Den Haag), groene kaart is niet geldig, men moet zich aan de Poolse grens WA ver zekeren (30 gulden voor een maand). Men ls verplicht mi nimaal 5 dollar per dag per persoon te besteden (alleen wanneer de kinderen op het paspoort van de ouders staan, hoeft voor hen niet te wor den betaald). Tsjechoslowakije: visum (voor 17,50 gulden verkrijg baar bij de-ambassade in Den Haag). Verplicht te besteden bedrag per dag: 11 gulden in westerse valuta WA-verzeke- ring verplicht. Groene kaart is geldig wanneer maat schappij erkend is. Aan de grens kan een verzekering van een maand voor 12 gul den worden gesloten. Hongarije: visum (11 gulden bij de ambassade in Den Haag) verplicht te besteden bedrag per dag: 18 gulden. Groene kaart alleen geldig als maatschappij in Hongarije wordt erkend. Zo niet dan is men verplicht een verzeke ring af te sluiten (13 gulden vooreen maand). Bulgarije: geldig paspoort (geen visum als men als toe rist gaat). W A-verzeker jig niet verplicht. Groene kaart niet erkend. Wel kan men aan de grens een verzekering af sluiten. Geen verplichtingen ten aanzien van te besteden bedragen. Roemenië: visum, gratis te verkrijgen bij ambassade te Den Haag of aan de grens. WA-verzekering niet ver plicht. Groene kaart wel er kend. Aan de grens kan men voor vijftig gulden een tijde lijke verzekering sluiten. In Zwitserland is deze maand begonnen met de bouw van een tunnel door de Bezoekuren van Spaanse rijschool Om even in de agenda te noteren door de vakantiegan ger. die Wenen op zijn pro gramma heeft staan: de trai ning van de wereldbekende Spaanse rijschool in de Wie ner Hofburg kan tot 22 juli en van 23 september tot 17 okto ber worden bijgewoond en wel op werkdagen van 10 tot 12 uur (behalve op maandag). Echte (zondag)voorstellingen zijn er tot 19 juli en van 4 tot 11 oktober. De stallen kunnen bezocht worden van 14 tQt 16 uur op werkdagen. De ANWB heeft er sinds kort een toeristische route (de 32ste) bij: de Peel- en Maasroute, een 106 km lange route, die voornamelijk door de Peel en de Maasvallei loopt. De nieuwe route gaat door of langs: Venray, Maashees, Wanssum, Blitterswijk, Broekhuizen, Horst. Sevenum, Helenaveen, Liessel, Asten, Oostappen, Vlierden, Deurne, Milheeze, Rips, Stevensbeek, Overloon. Venray. Op de route zijn verwijzingen aangebracht naar de recreatie gebieden Schuitwater en Klotteroeel (natuur reservaten) en Oostappen. Vouwbladen van de route zijn bij alle ANWB- kantoren verkrijgbaar (65 ct voor leden, een gul den voor niet-leden). St. Gotthard, waardoor rijden over de pas, die nogal eens onder de sneeuw ligt, in de toekomst niet meer nodig is. Verwacht wordt dat de tun nel, die ruim 16 km lang wordt, over zeven jaar klaar Van de persen van L. Veen's uitgeversmaatschappij in Amsterdam rolden weer vijf boekjes in de serie Am- stelreisgidsen. Ditmaal wordt het zoeklicht gericht op Oos tenrijk (door G. Stadler). Nor- mandië en Bretagne (door Wil de Kreuk), Zuid Italië (door Wilhelm Voss-Gerling) en de Duitse en Oostenrijkse Alpen (beide door G. Rob)- Evenals alle andere gidsen in deze serie bieden de vijf nieuwe boekjes een degelijk brok praktische informatie, zowel voor de auto-tourist, als de wandelaar en de kampeerder. Tevens worden er tal van aantrekkelijke rou tes in beschreven. 5,90). Vlak bij het Montpamasse- station in Parijs gaat de Sheraton Corporation, een van de grootste hotelketens ter wereld, een hotel van 1000 kamers bouwen. Het concern, dat deel uitmaakt van de In ternational Telephone Tele graph, start met de bouw in juli. Het hotel krijgt een luxe karakter. Fit blijven tijdens de lange vakantierit: dat is een noodzaak voor elke automobilist, die zonder schade en schrammen (of erger) zijn dorado wil bereiken. Maar hoe blijf je fit op een rit van honderden kilo meters? De Noorse sportman Stein Johnson geeft in zijn boekje „Blijf fit met de auto" (uitga ve Zomer en Keuning ƒ3.90) de tip op geregelde tijden uit te stappen voor een opfrisser- tje in de vorm van gymnas tiek: om de twee uur of bij de eerste verschijnselen van ver moeidheid. Die oefeningen beginnen achter het stuur. Strek u daar twee keer uit en breng dan de handen in de nek met de ellebogen naar buiten en probeer deze zoveel mogelijk naar achte ren te brengen. stap uit en draai in de heupen, zowel links- als rechtsom, plaats dan de linkerhand op de motorkap en zwaai het rechterbeen naar voren en naar achter, daarna de rechterhand op de auto plaatsen en het linkerbeen zwaaien (4 seconden). Maak een kleine spreid- stand, breng de borst naar voren en de gestrekte ar men zover mogelijk naar achteren. Schud armen en benen los en maak wat kleine sprongetjes van linker- op rechterbeen en omgekeerd. Loop 1 a 2 minuten hard of in sukkeldraf, buig dan enkele malen voorover en strek daarna, plaats beide handen voor u op het uutodak, laat u voorover vallen en druk te rug, plaats één hand op de motorkap en maak enkele diepe kniebuigingen, eindig met een kop koffie met suiker. Al deze oefeningen samen hoeven, als men er eenmaal geroutineerd in is. niet meer dan vijf minuten in beslag te nemen. Dat scheelt misschien een paar kilometer rijden- maar men voelt zich de kilome ters erna veel fitter, wat betekent: minder kans op ongelukken. Makkelijke gids over Mallorca De ANWB heeft een nieuwe gids uitgegeven over Mal lorca. Menorca en Ibiza, die in zoverre van het tot dusver gevolgde patroon afwijkt, dat er alleen informatie in wordt gegeven over zee, zon, win kels, niet te duur eten en drinken. Zuiver dus voor de toerist, die het zich op zijn vakantie niet al te moeilijk wil maken. De gids kost voor leden ƒ6,25, voor niet-leden ƒ11,25. Eveneens is bij de ANWB verschenen een nieuwe toeris- tenkaart van Drenthe, waar bij voor het eerst werd sa mengewerkt met de provin ciale VW.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9