Toeristisch Het Dorp is wijk van Arnhem geworden ^58ct Buitenlanders keren Cambodja de rug toe Dóórgroei-kamera.. ONGEGENEERD INVALIDETJE-KIJKEN ui-t-kuip/e. erse ministers ip arrest voor pensmokkel huizen extra kost 700 min. Watersnood in O.-Europa duurt nog 10 dagen Jongelui bezetten gebouw Leger des Heils in A'dam QJ^- Anti-Franse stemming in Phnom Penh Exakta RTL100G PRIJS HOLLANDSE NIEUWE LAGER Reder verkocht haring te vroeg aan karren Samsom en Sijthoff in houdstermij ICU Beer moet uitbreken Twee officieren in VS van moord beschuldigd Apartheidspolitiek harder in Rhodesië VRIJDAG 29 MEI 1970 C ïrvr f (Van een onser redacteuren) i ARNHEM Nadat radio en televisie acht jaar geleden in de „nacht van Mies Bouwman en dolkter Klapwijk" "hadden gezorgd voor een nooit meer overtroffen geefpsydhose van het Nederlandse volk, ,is vanmorgen Het Dorp als nieuwe wijk bij de gemeente Arnhem (gevoegd. Met zichtbaar genoegen schreef burgemeester drs. J. A. F. Roeien de namen van twee nieuwe „dorpsbewoners" in het Arnhem se bevolkingsregister. De nieuwe inwoners waren vorige week ge trouwd, een 'huwelijk dat mede mogelijk werd gemaakt door de 'unieke nrrzef -nar» "Het n«m 'unieke opzet van Het Dorp. I In de toespraak van prof. ir. L. H. de Langen, voorzitter van het stich tingsbestuur. viel een zekere teleur- Itelling te beluisteren. „Dit moet voor het gemeentebestuur wel de prettig ste wijk van Arnhem zijn, want zij heeft de aanleg van Het Dorp niet behoeven te financieren. Bovendien komen allerlei kosten, zoals voor ver lichting en schoonhouden van straten, ipiet voor haar rekening". De hoogleraar had dit eerder eens 'schertsend tegen de burgemeester ge zegd, daarbij doelend op het enorme bedrag van ƒ675.000 dat Het Dorp l de gemeente had moeten betalen iluitend op grond van de zoge naamde exploitatie-verordening. „Ik heb er wel eens zwaar aan getild, vooral omdat het bedrag moest ko- uit de opbrengst van de grote ithon in 1962, maar ik ben er nu echt wel overheen". Prof. De Langen hoopte dat de ge meente voor dit bedrag alsnog een aantal noodzakelijke voorzieningen al aanbrengen, zoals het verbeteren van de „levensgevaarlijke" verkeers- Bansluiting van Het Dorp aan de Am- iterdamseweg en het aanpassen van een aantal Arnhemse openbare ge- bouwen aan de eisen van rolstoelge bruikers. i Momenteel wonen 340 gehandicap ten in Het Dorp en nog dit jaar zal de maximum capaciteit van 400 be- voners worden bereikt. De droom (ran geneesheer-directeur A. Klap- 'jk is werkelijkheid geworden, me- dank zij de 26 miljoen die het lerlandse volk offerde. Hij ontze- de kritiek, dat het niet juist is grote leefgemeenschap van ge- ihdicapten op te bouwen, met de irden: Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. zijn de twee voormalige ministers an de Ierse republiek, die ervan >orden beschuldigd grote aantallen opens te hebben gesmokkeld naar j oord-Ierland. Links Charles Haughy, rechts Neil Blaney. h BUBLIN Twee Ierse oud-minis- zijn gisteren gearresteerd op ver- 'nking van wapensmokkel. Het zijn -minister van financiën Charles Vughey en de oud-bewindsman van 1 ndbouw Neil Blaney. Op 5 mei werden zij door de Ierse femier Jaok Lynch ontslagen omdat f ei., betrokken zouden zijn geweest bij n wapensmokkel aan de rooms-ka- olieke minderheid in Noord-Ier- id. Beiden werden na te zijn ver- lord op borgsom (ruim 8500 gulden) ijgelaten. Verwacht wordt dat de affaire tot n politieke rel zal leiden in Ierland, onlangs uit protest tegen het be- méi van premier Lynch afgetreden I Me minister (voor gemeentelijke I I !{pn) Boland heeft de premier giste- n van verraad beschuldigd jegens katholieke minderheid. Oppositie- Ider Corish (soc) achtte het niet on- •V ogelijk dat de zaak zal leiden tot t aftreden van de regering, «ta verband met de wapensmokkel Tden woensdag reeds drie mannen, - 'aronder John Kelly, een bekende tholieke leider, gearresteerd. „Natuurlijk zijn er gehandicapten die liever in hun eigen vertrouwde omgeving bij familie en kennissen wonen, maar dan wel met de facili teiten die Het Dorp hen biedt. Dat kan nu eenmaal niet, want alleen bij een vergroting van de verzorgings- schaal is een optimaal privéleven mo gelijk. En wanneer de mensen zeggen dat ze hier gelukkiger zijn dan el ders, is de opzet van Het Dorp ge slaagd". Dat blijkt wel uit de grote belang stelling voor plaatsing in Het Dorp. De lijst vermeldt 1300 gegadigden en daar komen elke week een paar bij. Alleen lichamelijk gehandicapten van achttien jaar en ouder, zowel mannen als vrouwen, komen in aanmerking. De emst van de handicap is geen re den om plaatsing te weigeren, inte gendeel. Het Dorp telt 325 personeels leden. Oplossing Directeur mr. W. P. Bijleveld zegt: „Natuurlijk kan en mag een gemeen schap als Het Dorp nooit dé oplossing zijn voor alle lichamelijk gehandicap ten. Velen zouden al geholpen zijn met een aangepaste woning in eigen woonplaats, terwijl voor anderen een klein tehuis weer beter geschikt zou zijn". Eén van de boeiendste aspecten van Het Dorp noemt de directeur de ge meenschapsopbouw. Het sprekende voorbeeld daarvan is de Dorpsraad, die geheel op democratische wijze wordt samengesteld en uit elf leden bestaat. Deze raad fungeert als een wijkraad en heeft dus een advise rende taak. Grieven Een van de grootste grieven van de heer P. G. M. Vermeulen (27), voor zitter van de Dorpsraad, is de hou ding van de toeristen die met bussen vol Het Dorp bezoeken. „We zijn voor hen een toeristische attractie. In grote groepen zwerven ze door ons dorp, gluren bij de mensen naar binnen en behandelen ons op het debiele af. Het invalidetje-kijken nam zulke ongegeneerde vormen aan. dat de chauffeuts een foldertje is overhan digd met het verzoek de passagiers te wijzen op de meest elementaire vor men van het menselijk fatsoen. „Het Dorp is nu eenmaal niet opgezet als toeristische attractie. We hebben er in Arnhem genoeg", zegt de heer Vermeulen. In het najaar gaat een commissie bestuderen of in ons land meer dor pen voor gehandicapten moeten ko men. Door de revolutie van de rol stoel zijn vele gehandicapten, die vroeger in een verzorgingstehuis het bed moesten houden, mobiel gewor den. Tal van uitvindingen maakt het hen mogelijk zelfstandiger op te tre den. Het Dorp. dat met bouw cn inves tering een bedrag van 35 miljoen gul den heeft gevergd, is en blijft een experiment dat belangrijke vruchten kan afwerpen in het belang van de gehandicapte medemens. Morgen neemt minister Klompé Het Dorp in gebruik als nationaal project. Allen die hebben meegewerkt aan de tot standkoming van deze unieke leefge meenschap zijn uitgenodigd. •X- De Unievergadering van de bap tisten in West-Duitsland heeft zich uitgesproken tegen de automatische vrijstelling van theologische studen ten van de militaire dienst. Koningin Juliana heeft giste ren in Amsterdam de landdag ter gelegenheid van het vijfen twintigjarig bestaan van de Unie van vrouwelijke vrijwilligers bij gewoond. Op de foto de Koningin in gesprek met enkele dames op de rij achter haar. Links burgemeester Samkalden van Amsterdam, rechts mevrouw G. J. E. Bosscher-Conijn, lande lijk presidente van Unie, die erop zinspeelde, dat met de grote hoeveelheid vrije tijd van de mannen, men er ernstig rekening mee moet houden, dat de Unie binnen afzienbare tijd niet meer alleen een vrouwelijke aange legenheid zal zijn Deskundigen menen: BoUW van 10.000 WENEN/BOEKAREST Des kundigen menen dat het nog tien of twaalf dagen kan duren, voor dat de hele Donau-vloedgolf Roemenië is doorgetrokken. De rivier verwerkt momenteel drie maal zoveel water als normaal. De bedreiging voor de „graanschuur" in Roemenië wordt met de dag groter. In totaal staan nu 450.000 hectaren onder water. Ook in Hongarije en 'Joegoslavië is de toestand nog steeds zorgelijk. In Zuidslavië wordt eveneens de natio nale graanschuur door de overstro mingen bedreigd. In een deel van het land is de uitzonderingstoestand afge kondigd. De rivier de Tisza kan nu ieder ogenblik buiten haar oevers treden. In de stad Szeged staan veertig duizend mensen klaar om de dijken zo goed mogelijk met zandzakken te verstevigen. De pogingen om met behulp van pijpleidingen de rivier te ontlasten schijnen enig succes te boeken. Op vele plaatsen is de bevelking ge- evacueerd. Achttien gemeenten lopen direct gevaar. Hulp? Aan dc minister-president hebben de Tweede-Kamerleden Dfjkstra en Visser (D'66) gevraagd Nederlandse technische hulp te verlenen by de wederopbouw van huizen, bruggen, wegen en spoorwegen in Roemenië. De Economische en sociale raad van de Verenigde Naties heeft een resolu tie aanvaard waarin op dringende internationale hulp aan Hongarije en Roemenië wordt aangedrongen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het Centraal Plan bureau heeft uitgerekend, dat een toeneming van de woningbouw met 10.000 woningen een investering van een half miljard gulden zal vergen, terwijl voor 200 miljoen gulden infra- strukturele voorzieningen zullen moe ten worden getroffen. De werkloos heid zou met 10.000 man afnemen. Bouwt men na 1971 5.000 woningen extra, dan betekent dat een extra-in vestering van 250 miljoen gulden, ter wijl de infra-strukturele voorzienin gen nog eens 100 miljoen gulden zul len kosten. In dit geval zou de werkloosheid met 5.000 man dalen, terwijl het te kort op de betalingsbalans 300 mil joen gulden zou bedragen. Het Centraal Planbureau heeft ook uitgerekend dat de bouw van 15.000 extra woningen neerkomt op 700 mil joen gulden en 300 miljoen gulden aan infra-strukturele voorzieningen. De werkloosheid zou dalen met 15.000 man en tekort op de betalingsbalans zou 900 miljoen gulden bedragen, veranderingened.ns-hij AMSTERDAM Zo'n 200 a 250 jongelui van de Oranjevrijstaat heb ben gisteravond een pand in de Dam straat bezet en dit omgedoopt tot het „alternatieve CBH". Het is een voormalig pand van de AMRO-Bank, waarin het nieuwe hoofdkwartier van het Leger des Heils zal worden gevestigd. In overleg met het Leger des Heils wordt voorlopig niet tegen de bezetters opgetreden. Dat hoef ik al niét meer In het aangekondigde nieuwe treinstel van de N.S. van Den Haag naar Groningen reizen. In uw en mijn lijfblad heb ik na melijk gelezen, dat er een fotocamera in dat treinstel is waardoor „de ge dragingen van de reiziger nauw keurig geregistreerd worden." Ik wens niet, dat mijn gedragingen geregistreerd worden, laat staan dat het „nauwkeurig" gebeurt. Ik wens ongeregistreerd een dropje te mogen sabbelen, in mijn tas te rommelen, aan mijn neus te kriebelen of de oogjes te sluiten voor een dut. Het gaat mijn dienstverlenende N.S. geen laars aan of ik een Maigret verslind of een broodje met kaas. Ik kan me voorstellen, dat men in warenhuizen een t.v.-net aanlegt om de klanten in de gaten te houden, want onder die klanten zijn dikwijls pseudo's, die niet komen kijken en kopen, maar kijken en gappen. Ik kan me echter niet voorstellen, dat een reiziger een stoelleuning of asbak zal demonteren of een stukje fluweel uit de zitting zal snijden. De camerabewaking is misschien nut tig voor een of andere psycholoog, die een proefschrift wil schrijven over de reizigers tussen de wielen, maar de mens mag toch zeker wel vrij blijven zelf te beslissen of hij zich daarvoor wil laten gebruiken. In mijn schooljaren moest ik da gelijks per trein heen en weer rei zen. Een vaste trein om half acht heen en om vijf uur terug. Ieder had er zo ongeveer een eigen plaatsje in. Ook een van onze dorpse schonen en een aantrekkelijke jon geman. Ze zaten steevast tegenover Bitter elkaar. Na drie maanden was er een hechte band ontstaan tussen hen en veroverden ze een bankje voor twee. waarop ze heel de reis hand-in-hand en minnekozend zich verpoosden. Nog wat later hadden ze de vaste reizigers aan de Overkant compleet weggekeken en stoeiden vrijend in het eigen hoekje. De conducteur had al de. gewoonte aangenomen, zich luid hoestend aan te kondigen. Allemaal uit respect voor de per soonlijke vrijheid. Dat is nu verleden tijd. Voor het stetl van toen, dat juist de veertig jarige bruiloft achter de rug heeft, maar ook voor de stellen van nu, die er ongetwijfeld weer zullen zijn. Verleden tijd, tenminste tussen Den Haag en Groningen. Misschien komt er wel bij elk station een luidsprekerboodschap: „Passagiers opgelet, de camera waakt over u Dat is wel het minste wat we kun nen eisen. En de passagiers dan allemaal stokstijf, keurig rechtop zitten. Nooit meer lekker onderuit zakken, nooit meer stiekem even krabben, nooit meer mondje open laten vallen bij het slapen. Was de invoering nou maar 1 april in plaats van 1 juni, dan zou ik di rect aan éen mop gedacht hebben. Nu lijkt het bittere ernst. Met de nadruk op bitter (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PHNOM PENH Op de ambassademen- sen na maken de buitenlanders in de Cam bodjaanse hoofdstad zich gereed het land te verlaten. Particuliere ondernemingen en per sonen zien in een langer verblijf nog maar weinig heil. De oorlog, die waarschijnlijk even lang gaat duren als die in Vietnam, de inmiddels ingetreden geldontwaarding en de vergrote onveiligheid scheppen geen van alle omstan digheden, die het wonen en werken in Cam bodja redelijk acceptabel maken. De measte buitenlanders in Cambodja zijn Fransen. Er zün technici by en planters, voornamelijk van rub berplantages, waarvan een groot deel in het oosten van het land ligt. Bijna al het personeel is daar voor het oorlogsgeweld gevlucht. De grootste groep Fransen is echter bij het onderwijs betrokken, naar gezegd wordt enkele duizenden. De al gemene verwachting is dat deze leraren en professoren onmiddellijk na de examentijd zullen repatriëren. Velen hebben hun vrouw en kinderen al vooruit gestuurd. In Phnom Penh kan op dit moment trouwens van een anti-Franse stemming worden gesproken. De Cambod ja nen voelen zich door Parijs in de steek gelaten van wege de dubieuze opmerkingen, die de Franse regering heeft gemaakt ten aanzien van het nieuwe regime van generaal Lon Nol. TROUW BETUIGING Dit heeft al geleid tot een soort trouwbetuiging van de Franse gemeenschap in Phnom Penh en tot een forse gift in het Fonds ter Verdediging van de Vrijheid in Cambodja. Ook heeft een inderhaast opgericht comité van in Cambodja verblijvende Fransen schriftelijk in Parijs geprotesteerd tegen de geringe morele steun, welke Phnom Penh geboden wordt. De betrekkelijke welvaart, die in Cambodja heerste, is plotseling en bepaald niet tijdelijk verstoord door de oorlogstoestand, waarin het land zich bevindt. De, toe ristenindustrie, die zich vooral op het wereldberoemde tempelcomplex van Angkor Wat richtte, heeft meteen al een gevoelige deuk gekregen. Dit ondanks het feit, dat Angkor Wat ver verwijderd ligt van het front, een eigen vliegveld bezit en directe luchtverbindingen met het buitenland. Ook rubber en rijst, de enige exportprodukten van betekenis, welke Cambodja heeft, zyn al in doe ver drukking gekomen. De grote rubberplantages in feite de grootste van de wereld! liggen midden in het strijdgewoel. Delen van rijstgebieden zijn eveneens bin nen het bereik van de communisten gekomen, wat be tekent dat deze thans de voorraadschuren van de vfland zijn. De al repatriërende buitenlanders geven de Cambod jaanse economie voorlopig weinig kans zich van de op gelopen klappen te herstellen. Ze voorspellen een scher pe stijging van de prijzen, grote werkeloosheid en een algemene verwaarlozing van de openbare diensten. De oorlog, die op zichzelf al veel geld kost, en die een drainage betekent van de toch al zo dunne intellectuele bovenlaag, zal volgens hen een teisterende uitwerking hebben op alle verworvenheden. Reeds nu kan men in Phnom Penh middenstanders vin den, die verwoed aan het hamsteren geslagen zijn. Veel importprodukten, die een paar weken geleden nog over al te krijgen waren, zijn uit de winkels verdwenen. Er worden zoveel auto's van wegtrekkende buitenlanders te koop aangeboden dat men voor een tweedehands wa gen praktisch niets meer kan beuren. De zwarte koers van de dollar heeft zich in nog geen maand bijna verdubbeld. Het Cambodjaanse geld kan alleen nog tegen zwaar verlies worden ingewisseld. Iedereen die het land verlaat, ook de Vietnamese vluch teling, die in de richting van Saigon trekt, probeert in het bezit te komen van harde valuta. Inmiddels voert het regime van generaal Lon Nol een systematische campagne om de positie van het ver dreven staatshoofd te ondermijnen. Sihanoek, die nog altijd in Peking verblijft en daar een Nationaal Front, een regering in ballingschap, heeft gevormd, wordt een desastreus financieel en economisch beleid verweten en vooral meer dan dubieuze transacties om zichzelf te verrijken. Als slechts een deel. waarvan het afgezette staats hoofd beschuldigd wordt, juist is, moet de neutraliteit, die in het verleden door Phnom Penh zou zijn nage streefd, wel heel sterk in twijfel worden getrokken. MILJOENEN DOLLARS Als centrale figuur van de zogenaamde kliek van z'n vierde vrouw Monique bijvoorbeeld zou Sihanoek mil joenen dollars hebben verdiend aan wapen- en voed- selleveranties aan de in zijn land verblijvende Noord- vietnamese militairen en Vietcongstrijders. Hij en zijn corrupte omgeving zouden zich contant hebben laten betalen en hun verdiensten in veiligheid hebben gesteld op banken in Japan, Zwitserland en Frankrijk. Deze zwartmakerij, waarvan de meeste basisgegevens zeker niet uit de lucht gegrepen zUn, maakt onderdeel uit van de psychologische oorlogsvoering, welke Phnom Penh voert om Sihanoek zfln laatste steun in Cam bodja te ontnemen. Veel plattelandera hebb enhet vroegere staatshoofd altyd op handen gedragen, terwijl veel stedelingen er nog steeds niet van overtuigd zijn dat Sihanoek voor altijd verbannen blijft. Generaal Lon Nol stelt dan ook alles in het werk om de zeven mijoen Cambodjanen ervan te doordringen dat Sihanoek hoogverraad heeft gepleegd, wat, gezien de uitspraken, die hij de laatste tijd nog altijd in Peking doet, geen al te moeilijke zaak is. MOEDER VAN SIHANOEK De moeder van Sihanoek, prinses Kossamak Neari- reath, resideert overigens nog altijd in het fraaie paleis in Phnom Penh. De algemene verwachting is dat ook deze vrouw binnenkort in de anti-royalistische cam pagne van de regering zal worden betrokken. Op het onbegrensde terrein van dc corruptie, zo me nen waarnemers, heeft ook de prinses zich niet onbe tuigd gelaten. Een verbanning naar het buitenland zou voor de hand liggen. Waarom zou u geld steken In een wel aardige systeemkamera die straks toch "HO" zegt tegen uw groeiend fototalent. Kies liever een kamera die er helemaal op gebouwd Is om uit te groeien tot een werkelijk kompleet kamera-systeem. Dat is nu al mogelijk voor 569,— met de nieuwe Exakta RTL 1000 Exakta kamera's: beroemd van oudsher gebouwd op de toekomst I Enkele van de vele eigenschappen: 1/1000 tot 8 volle se- konden, 3 verwissel bare zoekersystemen, synchroonflltsen tot 1/125 sek., etc etc. HIJ is al bi) uw (otohandelaarl Orwo Foto N.V. - Postbus 127 - Hilversum DEN HAAG Op de eerste dag van de haringinvoer heeft een rederij de haringwet ontdo ken door woensdag voor midder nacht haring over te pakken en naar de koelcel te brengen. Dit bleek gisteren op een vergade ring van het Produktschap voor vis- en visprodukten. Woensdag mocht gezouten haring worden aangevoerd,, maar die mocht dan pas na middernacht aan de af slag worden gebracht. De rederij heeft nu het produkt eerder aan de man kunnen brengen dan de andere reders, die zich wél aan de voor- schriften hebben gehouden. Van deze illegale daad is wel pro- ces-verbaal opgemaakt, maar het feit blijft. De reder heeft ongetwijfeld een hogere prijs gemaakt. De door de an dere reders aangebrachte kantjes ha ring konden pas 's nachts worden overgepakt en daarna diepgevroren worden, zodat hun haring niet voor vanmiddag bij de detailhandel kon worden afgeleverd. Bij het ministerie is een klacht bin nengekomen dat hoewel de aanvoer groot was en de afslagprijzen laag, de haring gisteren in de winkel en aan de kar werd aangeboden voor gemid deld 2,25 per stuk. Dit kwam doordat de haring die op zee al was diepgevroren tegen, veel hogere prijzen is verkocht. Vandaag zouden de prijzen veel lager liggen, voordat het grootste deel van de ha ring die eerst in de koelcel is gegaan, voor consumptie kon worden afge leverd. Groot- en detailhandel hebben pro test aangetekend dat 68 schepen van dc vissersvloot zich in cén dag op de haringvisserij hebben geconcentreerd, waardoor de aanvoer van verse zee vis volkomen is gestagneerd. Het Pro duktschap wil dat volgend jaar de haringvloot in etappen zal uitvaren. ALPHEN alle activiteitien van N. Samsom NV te Alphen aan den Rijn en A. W. Sijthoff's Uitgeverijen NV te Leiden, die enige tijd geleden be sloten samen te gaan. zijn onderge bracht in een houdstermaatschappij onder de naam NV ICU (Informatie en communicatie Unie) Samsom en Sijthoff zullen hun ac tiviteiten overigens onder eigen naam blijven ontplooien. Het dividend van Samsom over 1969 is vastgesteld op 16 (in 1968: 14) procent. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het internatio nale zeemanscentrum De Beer in het Europoort/Botlekgebied blijkt na een jaar in gebruik te zijn duidelijk in een behoefte te voorzien. Veel zeelie den hebben de weg naar het smaak vol ingerichte centrum gevonden, met als gevolg dat vooral de hotelcapaci teit noodzakelijk uitgebreid moet worden. „Dit gaat ook gebeuren", aldus de heer W. Kuiper, hoofd van het cen trum. Op het programma staat niet alleen een aanleg van een zwembad (kosten ƒ380.000) tussen de Kong Olafs kapel en het centrum in maar ook op langere termijn een tennis baan. De hotelcapaciteit zal met 20 een persoonskamers worden uitgebreid. De kosten hiervoor worden geraamd op ƒ450.000. Vanaf 1 januari tot en met 27 mei van dit jaar bezochten 10.298 zeelieden het centrum. 1.332 hotelgasten werden In deze periode ingeschreven. WASHINGTON Het Amerikaan se leger heeft gisteren twee van zijn officieren beschuldigd van poging tot moord op een onbepaald aantal bur gers in Vietnam. Zij zouden onder hun bevel staande militairen opdracht hebben gegeven bij wijze van oefening het vuur te openen op "gebouwen die voor men selijke bewoning werden gebruikt*', aldus een officiële bekendmaking. Het incident deed zich vorig jaar juni voor in de buurt van het Zuidvietna- mese dorp Dong Tam. De twee officieren zijn de 32-jarige kapitein Vincent N. Hartmann en de 22-jarige eerste-luitenant Robert G. Lee. Beiden dienden bij de negende infanteriedivisie in de Mekong-delta. Zij zijn nu in Port Benning, Georgia, gelegerd. SALISBURY Er «ljn Irkrnen die erop wijzen dat de apartheidspolitiek in Rhodesië strenger zal worden toe gepast. President Dupont heeft gisteren bij de opening van het parlement gezegd dat een wetsvoorstel Is ingediend om het waardepeil van woonwijken te beschermen. Dit betekent dat men bepaalde wijken „blank" wil houden. Er zijn namelijk klachten binnenge komen van blanken die vinden dat de waarde van de huizen achteruit gaat als er kleurlingen in komen te Wonen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9