Sluit De Korenbloem! Koppeling ge heel intact Alphense raad wacht op eindrapport Ridderveld Te weinig ruimte voor jeugd Lucas Bols: '69 was zeer gunstig jaar Benthuizen sportgemeente en W. Alphen over Ridderveld: Bouwplan voor Ridderveld Raad Woubrugge I an verzakking flats geen sprake GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE Voornemen marges handhaven UWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 MEI 1970 ALPHEN Hoewel het aanvanke- jk de bedoeling was de vragen mon ding te beantwoorden, hebben b. en en op de vragen rondom de situatie Ridderveld. Betreffende de vragen van mej. onker (PvdA) wordt opgemerkt, dat st college geen reden heeft aan te men, dat de mening van enkele •woners in Ridderveld juist is, dat flatgebouwen in Ridderveld scha- zullen ondervinden van de zettin- die zich in die wijk onder de ond voordoen. Ervaringen hebben (gewezen dat dergelijke zettingen irmaal en onvermijdelijk zijn. Daar- ee dient uiteraard bij het bcbou- en van de grond rekening te worden houden. B. en w. zijn geen omstandigheden kend op grond waarvan een flat- bouw aan de Diamantstraat binnen jf jaar zou moeten worden afgebro- Bij controlemeting in verticale :hting van het flatgebouw in de ffierstraat is gebleken, dat van erhellen van het gebouw geen is. Het is B. en W. bekend, dat nmigen vermoeden, dat zandzui- lgen in de waterplas flatgebouwen eengezinswoningen zullen onder- jnen. Aan het N.V. Ingenieurbu- au voor grondmechanica en geodo- gevestigd te Leidschendam, is op- acht gegeven een uitvoerig onder- ek in te stellen. Het rapport zal ter nnis van de raad worden gebracht. Dp de vragen van de A.R.-S.G.P. ictie wordt geantwoord, dat op 13 inderdaad pas na een uur ter latse kennis genomen werd van n nieuw geval van gasklachten in dderveld. B. en W. betreuren dat. middels zijn maatregelen genomen herhaling te voorkomen. Lekkage Voor. wat betreft het gedeelte van gastoevoerleiding in de super- irkt, dat de directeur van de wa- en lichtbedryven na de brand eft kunnen controleren, handhaaft directeur zyn conclusie, dat de plosie niet kan worden toegeschre- n aan lekkage in die toevoerleiding, de plaats, waar het gedeelte van toevoerleiding, dat zich achter de xible koppeling bevindt, na de and is aangetroffen, moet de ge- lgtrekking worden gemaakt, dat ALPHEN Een bouwgroep (be- &ger, architect, stedebouwfkundige n de gemeente en dienst van ge- éhtewerkenheeft voor één der tste fazen van het plan-Ridder- d ten westen van de Heren- g en ten oosten van de Kalkoven- l een plan ontwiikikeld, waarin woningen gdbouwd worden. !én van de kenmerken van dirt s, dat er één distribubieweg rheen loopt. Er zijn wel toevoer- gen naar de woongebieden, maar lopen alle dood op „verlengde rkeerplaatsen". In dit bouwplan is grote aandaoh/t schonken aan groenvoorzieningen speelplaatsen. ALPHEN De politiesportver- ging Alphen heeft gisteren op terrein achter het Bospark het tlijks volleybaltornooi voor po- ekorpsen gehouden. De uitslag s: 1. Kon. Marechaussee Zuid- >lland, 11 pt; 2. Eindhoven 10 pt; Utrecht 9 pt; 4. Breda 7 pt; 5. phen 7 pt. foofdinspecteur Van Voorden Ikle e prijzen uit. Hoofdagent A. *snoot, die vijfentwintig jaar aan ^politiekorps verbonden is, werd afloop door de voorzitter van de VA, inspecteur Van Woudenberg, huldigd. Hij kreeg een geschenk ngeboden. ieuwe politiebureau voor Hoofddorp 1AARLEMMERMEER Ver- cht wordt dat nog dit jaar kan rden begonnen met de bouw van hoofdbureau van politie in ofddorp. Aan de raad wordt voor- teld een krediet van f 116.000 be- ikbaar te stellen voor het besteks- armaken van het plan. mstreeks ober zal het plan gereed zijn. let bureau is een ontwerp van ar- tekt J. W. H. C. Pot uit Amster- )e kosten .250.000. worden geraamd op Sieuw postkantoor voor 4lphen 1LPHEN Binnenkort zal rden begonnen met de bouw het nieuwe postkantoor, gebouw komt te staan op steenworp afstand noorde- fc van het tegenwoordige stkantoor aan de Juliana- aat. Op 1 april werd de \lw aanbesteed en op 21 mei lund aan het Alphense bouw- Irijf Joh. Westmaas jr., voor som van f 1.502.700.-. Iver anderhalf jaar hoopt n het nieuwe postkantoor te nnen betrekken. Het ont- rp is van de architect Sj. lamhart uit Den Haag. deze pyp door mechanische kracht van zjjn plaats gerukt moet zijn. De koppeling, die nog geheel in tact was, is in het onderzoek van de dienstleiding betrokken. Daarbij is gebleken dat de toevoerleiding met inbegrip van de koppeling dicht was. De uitlating van de directeur van het gasinstituut met betrekking tot het „uit de draad trekken" van de dienst leiding heeft betrekking op het verti cale deel, dat met een schroefdraad in de bocht zit bevestigd. Door de kracht, waaraan dit stuk pijp bloot gesteld is geweest, is de draad ge deeltelijk beschadigd. Bij eerste controle door de water en lichtbedrijven werd aangenomen, dat de leiding daar lekte. Nadere con troles hebben aangetoond dat dit ge deelte, ondanks de beschadigde draad, niet lek was. ALPHEN Gisteren werd de 13-jarige Hans Steutel, leerling van de openbare Mavoschool (le klas) aan het Thorbeckeplein, ge huldigd. Hij won de vierde prijs in een tekenwedstrijd (die was uitgeschreven door de Europese Gemeenschap)De tekening van Hans stelde een testbeeld voor van de jeugdeurovisie (tee vee). Voor de klas werd hij gisteren toegesproken door wethou der van onderwijs M. Paats. die een boekwerk aanbood. Op de foto ook de wethouder (rechts) en in het midden tékenleraar i J. Boon. ALPHEN Gisteren deden aan de avond-Laura nog twintig mensen meer mee, zodat men nu de zes honderd deelnemers passeerde. Morgenmiddag is het verzamelpunt voor alle deelnemers na de vierde tocht het grasveld aan de Ambonstraat. Van hier wordt de intocht ingezet en rijdt men ma Sumatrastraat en Java- straat, rond het Visserpark en vervolgens door Stevin- straat, Castellumstraat en Van Boetzelaerstraat naar gebouw Nabij: het eindpunt. Langs de Brasem ging het gisteren door Rijnsater- woude, Leimuiden en Bilderdamlangs de Drecht naar Langeraar en Ter Aar en terug naar Alphen. Er moest 32 km worden gereden. Er waren geen uit vallers. WOUBRUGGE Tijdens de don derdagavond gehouden raadsverga- ALPHEN Een groot deel van de vergadering van de raad gister avond stond opnieuw de wijk Ridderveld in het centrum van de be langstelling. Verscheidene leden gingen in op de beantwoording van de vragen, gesteld door mej. Donker en de fractie AR-SGP. Eerstgenoem de was vrij content met de wijze, waarop haar vragen waren beant woord. De heer Bergsma kon dat namens genoemde fractie niet zeggen, maar men wacht met spanning op het eindrapport over de oorzaak van de gasontploffing. Uit de beantwoording van de wagen van mej. Don ker blijkt, dat van verzakking van woonblokken geen sprake is. De heer Van Leeuwen vroeg hoe lang het zal duren voor alle aanslui tingen in Ridderveld verbeterd zijn. De wethouder van de bedrijven, de heer Duin, kon ook geen eindcon clusie geven. Er moet gewacht wor den op de eindrapporten en men hoopt die in de loop van de volgende week binnen te krijgen. De vernieu wing van aansluitingen hoopt men in drie a vier maanden rond te krij gen met hulp van een aannemer. Wat de overige zaken betreft, de heer Bergsma voelde zich wat geno men, omdat bij de behandeling van de gemeentebegroting gesteld was, dat zg. aangepaste woningen met en kele maanden klaar zouden zijn, maar nu blijkt dat het wel septem ber of oktober zal worden. Wet houder Deerenberg zei, dat de oor zaak stagnatie was bij afwikkeling van een subsidie-aanvraag bij het de partement. Over de aankoop van eigendom men van de nv Motorenfabriek De Industrie werd meegedeeld, dat over bijdrage van Rijkswaterstaat voor de doortrekking van de Conradstraat naar Gouwsluis nog niets vaststaat. De heer Bergsma wees nog eens op de wenselijkheid van het dempen van de Spoorsloot langs deze straat voor wegverbreding. Bij het voorstel inzake eht beschik baarstellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van de omgeving van de Rijnstreekhal met parkeerge legenheid bepleitte de heer Houwe- ling bij GS het dempen van de vij ver voor de Irenelaan weer aanhan- Vit de VEENSTREEK TER AAR De leden van de christenvrouwenbond hebben hun jaarlijkse uitgaansdag er weer op zitten. De chocoladefabriek van Bensdorp was gisteren het eerste reisdoel. Na een diavertoning volgde een rondleiding door de fabriek. Vandaar ging het naar het Veluwe- meer bij Harderwijk voor een rond vaart langs de Zuiderzeewerken. Na een bezoek aan het dolfinarium in Harderwijk, werd in hotel IJssel- meer het diner gebruikt. NIEUW-VENNEP Aan de ge meenteraad zal worden voorgesteld een voorbereidingskrediet van 25.000 beschikbaar te stellen voor het uitbreiden van de openbare la gere school, met een noodlokaal. gig te maken zodat men ook hier parkeergelegenheid krijgt voor over dekte en sporthal. Bij het voorstel tot verlenen van subsidies ingevolge de „Verordening subsidiëring jeugdwerk 1960" wees de heer Bijl erop, dat deze verorde ning nodig op de helling moet. Hij herinnerde wethouder Duin aan de toegezegde nota over het jeugdwerk. De straatnamen voor Ridderveld werden alle ;vastgesteld overeenkom stig het voorstel. Tot 'hoofd van de openbare school voor g.l.o. aan de Javastraat werd de heer D. Osinga benoemd, onderwijzer te Schagen. dering werden enkele mensen in ge meentedienst benoemd. Bij de rond vraag ontstond een diepgaand me ningsverschil over de interpretatie van art. 26 van de Hinderwet, tussen enkele raadsleden en B. en \V. Van het college werd verlangd, dat direct tot sluiting werd overgegaan van de drogerij De Korenbloem, i.v.m. de doordringende stank, doordat dit be drijf zich niet houdt aan de voor waarden. De voorzitter weigerde evenwel op korte termijn strenge maatregelen te nemen. Naar aanleiding van een schrijven van de S.L.F. te Leiden over de leve ring van aardgas wenste raadslid Venhuizen dat de buurtschap Ofwe- gen alsnog wordt aangesloten. Zijn voorstel vond alleen steun bij fractie genoot Brunt. De raad besloot een subsidie van f 200 te verlenen aan de IJsclub te Hoogmade. Tegen het bestemmingsplan Bui tengebied heeft een viertal gemeen ten, alsmede de PTT en een 8-tal particulieren bezwaarschriften in gediend. Met algemene stemmen werd-.de heer D. Boersma te Zaandafn be noemd tot hoofd van de openbare school. Evenzo werd de adjunct- commies J. F. J. M. Vinkenslein be noemd tot ambtenaar van de bur gerlijke stand. Bij de rondvraag wees de heer HAZERSWOUDE Zodra de heer C. G. van Dobben de Bruyn en zijn gezin de ambtswoning aan de Burge meester Warnaarhade hebben verla ten, zal burgemeester J. ten Heuvel hof deze betrekken. Tijdens de gister avond gehouden raadsvergadering werd besloten f 10.000 beschikbaar te stellen ter voorbereiding van de bouw van een nieuwe ambtswoning voor de burgemeester. Wethouder H. van Rijn merkte op, dat de aankoop van een bungalow aan de Zuidsingel te veel zou kosten. De heer J. J. v. Nierop werd be ëdigd als raadslid. De heer v. d. Werf zag zich met twaalf van de dertien stemmen gekozen tot „vaste" wethou der. De burgemeester werd gekozen als bestuurslid van de Stichting Bejaar denzorg in de gemeenten Hazerswou- de, Benthuizen en Moerkapelle en eveneens als onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer J. M. Wesselingh werd gekozen in de commissie van bijstand en advies voor het onderwijs. Op instigatie van het onderwij zend personeel wordt in Hazerswou- dedorp een aktie gehouden. Men wil zoveel mogelyk handtekeningen ver zamelen en die vergezeld van een schrijven, aan de provinciale over heid sturen om op het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg zo spoedig mogelijk verkeerslichten te krijgen. Raadslid Jac. Vos bepleitte een sa menwerking van gemeentebestuur en aktiecomité. De heer De Wit noemde „de toestand onhoudbaar". Wethou der Van Rijn meende, dat de onder handelingen „op een behoorlijk ni veau liggen". De voorzitter verwees naar het overleg met een verkeers- deskundige. De raad stelde f 42.000 beschikbaar voor de verlichting van dit gevaarlijke kruispunt. De heer J. Steyaert werd gekozen tot hoofd van de openbare basis school die in augustus in Rhynen- burch van start gaat. Rijkswaterstaat zal op de hoogte worden gebracht van de overlast, die het verkeer langs de Rijndijk ondervindt door het vervoer van zout. Tijdens een gesprek met de dijk graaf van Rijnland zal worden aan gedrongen op spoed inzake de bouw van een waterzuiveringsinstallatie in het dorp. Met de rijkspolitie zal wor den gesproken over de beveiliging van de kerkgangers op zondagen bij de oversteek van de Rijndijk. „Er is te weinig groen en recreatie, er wordt te weinig aandacht besteed aan ontspanningsmogelijkheden van de jeugd in de nieuwe woonwijken", aldus CHU-er Jac. Vos. De geruch ten, dat de jeugd van 12 a 14 jaar niet meer in de wateren in Rhynen- burch mag vissen vond hij al te dwaas. Wethouder v. d. Werf: „Er is inder daad te weinig ruimte voor de jeugd!" Toch stelde hij de heer Vos gerust: een terreintje in Zuid wordt binnenkort speel-klaar gemaakt. Baak op het gevaar, dat de jeugd ver oorzaakt in het onlangs afgehuurde pand aan de Van Klaverweydenweg. Ten slotte ontspon zich nog tussen de raadsleden Venhuizen, Bochove en Markx een controverse met B. en W. over de „stankfabriek'. De heer Venhuizen drong aan op scherpe maatregelen tegen de provincie, die toelaat, dat aan het zuideind van de Vrouwgeestweg al maanden vuil wordt gestort, hoewel slechts voor drie maanden vergunning was ver leend. Nieuw-Vennep krijgt jeugd-ponycen trum NIEUW-VENNEP Maandag wordt het ponycentrum Xanthus ge opend. De opzet van dit centrum aan de Hopstraat is om aan jongens en meisjes van 8 tot 16 jaar gele genheid te geven pony te leren rij den. Men hoeft niet zelf een pony te be zitten. Nw.-Vennep musiceert NIEUW-VENNEP Zaterdag or ganiseert muziekvereniging en drumband „Irene" het muziek en zangconcours „Musicerend Nieuw-Vennep", in de Vicon-kanti- ne. Een jury bestaande uit M. v. d. Leeden (directeur Wageningse Mu ziekschool) en H. van Rossum (toon kunstenaar en dirigent uit Vreeswijk) zal de pestaties van de zevenenveertig deelnemende solisten en groepen beoordelen. Om half twee zal de voorzitter van „Irene", de heer M. van Maasdam, het concours openen. 'sA- vonds om half acht begint het twee de gedeelte van het muziek- en zang evenement. BESTEMMINGSPLAN LEIMLIDERBRUG IN DE RAAD LEIMUIDERBRUG De gemeen teraad van Haarlemmermeer zal vol gende week donderdag het bestem mingsplan „Leimuiderbrug" bespre ken. In de toelichting by de in 1962 vastgestelde uitbreidingsplannen voor Leimuiderbrug, Huigsloot, Vredebrug en Weteringbrug is vermeld dat de bewoners van deze „woonschappen" in sterke mate zyn geörienteerd op Leimuiden, ude Wetering en Nieuwe Wetering. In verband hiermee zijn in eerst genoemde kernen slechts weinig voorzienigen aanwezig. Dit hangt sa men met het recreatieve karakter. Aangezien zowel de recreatie als de landbouw als een plaatsgebonden ak- tiviteit kan worden beschouwd, is het noodzakelijk dat boerderijen en hore cabedrijven volledig worden gesank- tioneerd. ok is het in verband met de geïso leerde ligging, voor de aldaar werk zame landarbeiders wenselijk, zoveel mogelijk in de omgeving van de be drijven waar zij werken, huisves tingsmogelijkheden te scheppen. Het nieuwe bestemmingsplan „Lei muiderbrug" wijkt in zoverre af van het plan uit 1962, dat de bestemming „dijkbermen" is gewijzigd in „open baar groen". NIEmV-VENNEP - Lucas Bols ls 'zeèr content over de re sultaten van 1969. De kwanti tatieve omzetten van de pro- dukten over de gehele wereld zijn ten opzichte van 1968 met ongeveer 11 procent gestegen. De exploitatiewinst steeg met 25 procent en de netto winst per aandeel nam met circa 20 procent toe. Zoals bekend stelt Lucas Bols voor een dividend in contanten van f 7,20 per gewoon aandeel van f 20 no minaal (vorig jaar f 6.80), waarvan in januari al f 2 als interimdividend is uitgekeerd. Minder content is Bols over de geringe daling van het marktaandeel in Nederland. Dit, zo wordt in het verslag opgemerkt, is te wijten aan het zgn. wit gedestilleerd. Bols blijft de ontwikkeling op de Nederlandse markt nauwlettend volgen, maar ziet geen aanleiding zijn activitei ten tot de sector wit gedestilleerd uit te'breiden. m m BENTHUIZEN Sinds kort heeft Benthuizen twee nationale kampioenen onder zijn inwoners. Kaspar Kar dolus werd voor de vierde maal kampioen op de sabel en Johannes Adrianus Vos presteerde het voor de vijfde maal het nationale kampioenschap schaken van de Kon. Ned. Doven Schaakbond voor zich op te eisen. Het gemeentebestuur organiseerde ter gelegenheid hier van een ontvangst op het gemeentehuis. De voorzitter van de Amateur Schermbond, de heer J. van Oosten (Vlaardingen) wees erop, „dat Benthuizen in feite het recht heeft zich voor 1970 sportgemeente van het jaar te noemen. Twee kampioenen op een bevolking van 2400 is een resultaat, waarop relatief geen enkele gemeente in ons land kan bogen!" Burgemeester Keijzer: Het is zeldzaambinnen één week twee nationale kampioenen als ingezetenen te hebben. De heer Vos, nog geen jaar inwoner van Bent huizen, heeftin 1962, 1964. 1966, 1968 en nu opnieuw de hoogste titel van de KNDSB behaald. Als hij volgende week donderdag 36 jaar wordt, reist hij af naar Finland om aan de Europese wedstrijden deel te nemen". Op de prestaties van Kardolus komende, memoreerde de burgemeester, dat ook hij een resultatenlijst heeft, die er zijn mag. Het gemeentebestuur kende de beide kampioenen de prijspenning der gemeente met oorkonde toe.- Ir. Van der Hout liet namens de schermvereniging „Zaal Kardolus" tweeling De Goeje in schermkostuum een bloemenmand overhandigen. Foto: Schaakkampioen Vos neemt de prijspenning in ontvgngst. Links van hem zijn echtgenote en rechts de heer en mevrouw Kardolus. De verkoop van de door de Bols- groep op dc markt gebrachte merk artikelen was bevredigend. Het ver koopvolume is boven het niveau van 1968 gestegen en de marges konden worden gehandhaafd. Het is het stelige voornemen van Bols de ver- tikale prijsbinding te handhaven, zjj het voor buitenlands gedestilleerd op een lager niveau dan voorheen. Het bestuur acht het onjuist dat de produkten worden beschouwd als een onuitputtelijke bron van belas tingen. De rentabiliteit van de gezamen lijke Nederlandse Bols-bedrijven gaf vergeleken met 1968, een duidelijke stijging te zien. Een belangrijke rol heeft daarbij gespeeld de effi- ciency-verbetering door de concen tratie der produktie in de nieuwe fabriek te Nieuw-Vennep. Deze fa briek functioneert naar wens. Ook voor 1970 verwacht het concern een redelijke groei. In de jaarvergadering van 30 juni komt een statutenwijziging aan de orde, die een zodanige doelstelling der vennootschap beoogt, dat de ver vaardiging van en de handel in alle dranken daaronder vallen. Mede door het overnemen van een aantal bedrijven in de laatste jaren is een belangrijk deel van het maatschap pelijk kapitaal nu geplaatst. In ver band hiermee wordt voorgesteld het maatschappelijk kapitaal te verho gen van f 25 min tot f 50 min. Ook wordt voorgesteld de nomi nale waarde van een gewoon aandeel vast te stellen op f 10 (is f 20) en de mogelijkheid te scheppen zgn. C.F. (Centrale Fondsenadministra tie) stukken in te voeren. Bretteur P. won in Hoofddorp HOOFDDORP De oranjever eniging „Hoofddorp" organiseerde gistermiddag de kortebaandraverijen. Het parcours, 300 meter, was uitge zet in de Prins Hendriklaan. De totalisator had een omzet van slechts f 4800. Gereden werd het kampioenschap van het zuiden van de Nederlandse Draf- en Rensport Uitslagen: 1. Bretteur P. (eigenaar J. P. Sjerps; rijder Jan Wagenaar); 2. Edelscott Six (eig. G. J. van Oos ten; rijder Jan Wagenaar jr.); 3. Dorita Hollandia -(eig. B. F. M. L. de Meulder; rijder A. T. Knijnen- burg). De 4e. 5e en 6e prijs werden ge deeld door Goudvos Heny (eig D. v. d. Berg; rijder M. A. Pools). Zwalpers S. (eig. T. Hemelrijk- rij der L. J. Heijman); Cyrano Silk (eig. N. A. J. Roodenrijs; rijder E. Leeman). BENTHUIZEN De bekende ere el i visie-scheidsrechter Van Gemert leidt zaterdagmiddag de voetbal wedstrijd tussen BSC '68 en de oud-internationals, waarmee het nieuwe sportveld in gebruik wordt gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11