er Aar herdacht en feestte Veie Nieuwveners deden puzzeirit Varossieau A Iphen 175 jaar Gedenk zwijgend, maar spreek zolang er geen rust is t1 /L f KNV trad op in Riirgerveen Burgemeester Gallas onthulde gedenkstenen Bromfietsjeugd hield reveille in Hazerswoude Oomen 25 jaar bij cle veiling Vliegtuig dropte waardebonnen in Nw.--Vennep kloos: 13 procent Reductie lening AMRO-bank Burgerli jke stand van Alphen tfE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 MEI 1970 ER AAR De dodenherdenking, Waniseerd door het Oranjecomite, I een volle kerk. Pastoor J. N. uRossum, ds. Lindenburg en ds. |er leidden de bijeenkomst; mu- medcwerking verleenden de telijk gemengde zangvereniging let gemengd parochiekoor onder mg van de heer J. Zwirs. de herdenkingsdienst legde •neester B. J. Hogenboom een bij het oorlogskruis op het plein, waarna bloemen werden 1 op de graven op de algemene hafplaats, fc tentoonstelling van oorlogs- en ptstukken in de lagere school in ;eraar trok zeer veel bezoekers. idagmorgen bliezen hoornbla- |van Arti de reveille op verschil punten in de gemeente. Om »n uur ontrolde burgemeester fcfenboom de vlag op het kerkplein, de ruim duizend schoolkin- in optocht naar het feestter- trokken, voorafgegaan door de 'ereniging Arti. Ier leiding yan de heer A. van en begeleid door Arti brachten jkinderen een aubade aan de lemeester. Vervolgens begonnen ^Hinderen aan hun spel. De kleu- werden in het Parochiehuis be rt gehouden door de poppenkast de Williando's. Na de spelen len de prijzen uitgereikt. letbahvedstrijd üddags kwamen de beide plaat- kampioensploegen op het :errein van Altior tegen elkaar Jtte feformeerde jeugd hield feestavond WAIY1ME1 ;ieref. jei i leestavoi rg»derseiz< IAMMERDAM De leden van jeugdverenigingen hadden feestavond ter afsluiting van het rseizoen. Verscheidene leden i de jongensclub zorgden met een 'ndt notenbalk voor de vrolyke Met eigengemaakte tekst na- n» iij de leiders op de korrel. meisjesclub showde kleiding M1900 tot 20Ü0. In een bijbelquiz oi^e de jeugd dat zij t.o.v. de c^ren haar mannetje staat. Als >te punt voor de pauze voerde neisjesclub nog het komische to- stukje „Kamer te huur" op. de pauze brachten de leden van ;nGJV het cabaret Zwammelarie. v^is de bedoeling dat het cabaret fen ander verband waarschijnlijk nabije toekomst nog een keer Mvorden opgevoerd. fekamp Rijpwetering bPWETERING Omstreeks 9 verzamelde de schoolgaande zich op het sportterrein van wetering voor de sport- en be- digheidswed strijden. i klas zeskamp (jongens): 1 John- •uwmeester; 2 Wilco v. d. Meer; farcel Turk. klas zeskamp (meisjes): 1 Maria Ben; 2 Josan Zoetemelk; 3 Anita i.pn. ei> klas (jongens): 1 Rudy Weenink; ï(iul Boere: 3 Peter v. d. Star. réklas (meisjes): 1 Gina v. d. Star; u^elma Koot; 3 Rosemarie Caste- i klas (jongens): 1 André v. d. jw-Kraan; 2 Wim Zoetemelk; 3 Voskuil. 6 klas (meisjes): 1 Leny de Boer; lia Volwater; 3 Anita Nederstigt. je, 5e en 6e Mas zeskamp, bestaan- lit doelgooien, verspringen, hard en, zaklopen. behendigheid en sendragen. (jongens): 1 Richard Sierat; 'öirnold Nederstigt; 3 Tonny Koot. feklas (meisjes): 1 Anja Gansefles; osé Kouwenhoven; 3 Karin v. n. klas (jongens): 1 Paul Stipdonk; •"flees Warmerdam; 3 Frans v. d. jen. klas (meisjes): 1 Corry Hogen- °'m; 2 Chrlsta Wolvers; 3 Ina v. d. eg- klas (jongens): 1 Harry v. d. r; 2 Johnny Nederstigt; 3 Jan n -at. ele klas (meisjes): 1 Ellen Hille- nd; 2 Lucia v. d. Voorn; 3 Conny 1. Boog. xtra prijs. Ina Hoogenboom en mne Oudshoorn. Middags om 14 uur kwamen de i teren aan de beurt in verschillen- spelen en wedstrijden. Ook hier- was grote deelname. De uitslag /jrvan was als volgt: MCruiwagenrace voor paren van 13 i 16 jaar: lf Gerard Volwater en Els Brug- in; 2 Ton Bouwmeester en Corry "st; 3 Wandi v. Emmerik en Maria ■4i. Star. 't lallontrappen voor dames tussen .ten 65 jaar: 1 Ria Weenink; 2 mevr. f oJvliet; 3 mevr. v. Scheppingen. Paterkeringcross voor dames en fen boven 16 jaar: Dames: 1 Hen- j ca Ganzefles; 2 Ria Weenink: 3 j lma Pouw. Heren: 1 Jan v. Zeil: >'ico Disseldorp; 3 Piet v. Zeil. ro kielschoppen voor heren tussen ajen 65 jaar: 1 Wandi v. Emmerik; pfan Klink; 3 Jan Bakker, j )m 14 uur kwamen alle bejaarden e, invaliden bijeen in de grote zaal aifn het dorpshuis. Er was muziek ps en spel door ..The Perdido's" o Leiden. Het was bijzonder gezel- ei De bejaarden, die niet konden cxfrnen, kregen een bakje met fruit in het veld, namelijk het eerste elf tal van Altior en T.A.V.V. Het tal rijke publiek zag een zeer aantrek kelijke wedstrijd, die door T.A.V.V. werd gewonnen met 42. De doelpunten van Altior kwamen van Joop v. d. Hoorn en Kees Lek, die van T.A.V.V. Van Hoogenes drie maal en Vreeken. In het Parochiehuis was. in de avond gelegenheid tot dansen met muziek van de Rangers Sets en in het dorpshuis speelde de toneelver eniging De Aarkanters het boeiende verzetstuk De Nieuwe Dageraad van Will Brakenberg, onder regie van de heer J. J. Roovers. TER AAR Vandaag nam het publiek het nieuwe zwembad van Ter Aar, Nieuwvecn en Zevenhoven in gebruik. BURGERVEEN Ook Burgerveen heeft een geslaagd bevrijdingsfeest gevierd. Voor de kinderen trad 's middags het Hoofddorp.se kinder circus op. Dat gebeurde op een ter rein aan de Weteringweg. Een enthousiaste kinderschaar genoot van het programma dat werd ge boden. Voor de ouderen was er 's avonds in het dorpshuis „Marijke" een feest met medewerking van „Kunst Na Volharding" uit Lisse, die ondermeer operetteklanken liet horen. Na afloop een oranjebal tot 2 uur. ZWAMMERDAM Op de Alg. Be graafplaats heeft burg. Gallas tijdens de 4-mei herdenking twee stenen onthuld ter nagedachtenis van de ge sneuvelde Zwammerdamse militai ren in het buitenland. Veel inwoners van Zwammerdam namen deel aan de stille omgang. Het muziekkorps Wilhelmina ver leende aan deze herdenking mede werking. Na de omgang werd een herden kingsdienst gehouden in de herv. kerk. Deze interkerkelijke bijeen komst had als thema „Vrijheid, ook voor een ander". Ds. Goudzwaard, hervormd pre dikant zei, dat de oorlog voor de ouderen een vreselijke realiteit was, maar voor de jongeren nu geschie denis. Ds. Tiemersma had als jongen de oorlogstijd meegemaakt. „Wat bete kent voor mij de oorlog? Het beest van '4045 heeft de generatie van nu niet bewust of in zijn geheel niet meegemaakt". De predikant wees erop dat hel beest van de oorlog nog niet dood is. Wat doen wjj met de vryheid? Aan Voor ieder in Zwammerdam wal ZWAMMERDAM Voor de ge- hele bevolking van Zwammerdam had het Oranje komitee iets georga niseerd. Na de rondgang 's ochtends van het tamboerkorps van de muziek vereniging „Wilhelmina" begonnen de feesten voor de jeugd- Voor de allerkleinsten werden in de kleuter scholen ..De Blokkendoos" en de „Withenlustschool" spelen gehouden. De iets oudere jeugd kon bij het Hervormd Verenigingsgebouw naar hartelust verven. Veel plezier had ook de jeugd van 10 tot 12 jaar tijdens de creatieve speurtocht. Kinderen tot vijftien jaar konden hun krachten laten zien tijdens een behendigheidswedstrijd op de fiets. Na verscheidene moeilijke opdrach ten kwamen de volgende prijswin naars uit de bus: le prijs Anneke Blom, 2e prijs A. van Wijk. 3e prijs P. van Greuningen. Om twee uur 's middags startte op het speelterrein de Mini-Zeskamp. Skilopen, zaklopen, klimrekken be stormen. wagenrennen, watergesjouw, kortom het was alsof de echte zes kamp bezig was. Onder veel hilari teit werd het laatste onderdeel afge werkt. De eerste prijs ging naar de groep „De Molletjes". 2e prijs naar „De Wezels" o.l.v. Wim Vermeulen en de derde prijs voor voor „De Zwammers" o.l.v. W. Hoogendoorn. 's Avonds werd de traditionele lampionnenoptocht gehouden, voor afgegaan door het tamboer- en mu ziekkorps. De Nutszaal werd verder de gehe le avond door de tieners gevuld. het eind van de bijeenkomst werd ge collecteerd voor enkele buitenlandse projecten. HAZERSWOUDE— De feestelijk heden in Hazerswoude (Rijndijk) be gonnen op een wel zeer spectaculai re wijze. Om half acht begon een Iawaaiwedstrijd, waarbij vele jeug dige bromfietsberijders de mensen in Rhynenburch uit hun bed dreven. Voor de ballonwedstrijd was veel belangstelling. Er werden 500 bal lons uitgereikt en men kwam er nog een paar honderd tekort. De ballon, die het verst komt, krijgt een prijs. Om half tien gingen de kinderen van 4-7 jaar aan het straattekenen op een van de schoolpleinen in Rhy nenburch. Tegelijkertijd werd een handicap-race gehouden en een voetbaltournooi. dat werd gewonnen door de Pius X-school uit de Groe nendijk. De middagféesten begonnen met een kindervoorstelling voor het ma gazijn van Van Swaay. Om half twee was de grote optocht in samen werking met de Oranjevereniging van Koudekerk. Aan deze optocht namen ook reclamewagens deel. Er was enorm veel belangstelling. In de jury had ook burgemeester Ten Heuvelhof zitting. De jeugdwielerronde in een ge deelte van de Rhynenburch werd ge wonnen door Wim de Wit. Hieraan werd deelgenomen door jongens van 10-12 jaar. Om 6.30 uur volgde de verkiezing van de 5 mei-koningin. Mej. Jaqueline Straver werd door de jury uitgekozen. De feestelijkheden werden besloten met een lampionop tocht. Herdenking in Hazerswoude HAZERSWOUDE De dodenher denking was stijlvol in haar sober heid. Velen, onder wie tal van kin deren, namen er aan deel. Aan het hoofd van de stoet ging de drumband „De Harmonie van Ha zerswoude". Dit muziekkorps speel de koraalmuziek by het monument. Burgemeester J. ten Heuvelhof legde een krans namens de gemeente, de heer A. van Dorp namens de Oranjevereniging „Hazerswoude- Rijndijk" en de heer W.' Wille na mens het Veteranenlegioen. HAZERSWOUDE Medische dienst Hemelvaartsdag: de heer A. J. Bosch, Dorpsstraat 74. Hazerswoude, tel. 01728231; wijkverpleging: zuster S. van de Leer. B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 0171023109. ALPHEN' Varossieau N'V her denkt woensdag 13 mei het 175-jarig bestaan. In 1795 begon Lodewijk Va rossieau in Alphen een vernisstoke- rij en hij legde daarmee de basis voor het tegenwoordige bedrijf aan de Emmalaan. op de plek waar het al die jaren bleef maar vele malen aan de eisen des tijds werd aange past. In de loop van de 175 jaren maak te de NV ernstige en minder ernsti ge branden mee. Het meest vernieti gend was de brand in 1825, die bijna het eind betekende van Varossieau. Als bijzonderheid kan worden ge noemd het t dat Lodewijk Willem Varossieau vanaf 9 juni 1863 gedu rende acht jaren burgemeester was van Alphen. Hij was de zoon van de slichte» van het bedrijf en een ver dienstelijk kunstschilder. De benoe ming tot burgemeester vond plaats nadat het bedrijf in 1862 was over gegaan in handen van de vanouds bekenoe familie Van Rijn. In ce volgende generatie van deze familie bleek vooral Willem Marinus c-.n zeei aktief man te zijn. Begin 1900 ontplooide hij grote aktiviteiten in het buitenland en stichtte hij ver- ivs<-iokerijen in Parijs. Keulen, Ba zel en Wenen. De tegenwoordige directeur, de heer A. H C. van Wersch, begon in 1946 met een reorganisatie en wist de. produktie in enkele maanden tijds te verdubbelen. Telde het be drijf in 1946 nog 23 werknemers, nu i-. dit aantal gestegen tot 400. In 1969 fuseerde het bedrijf met Vntewinkel NV en uit deze combi natie ontstond de holding „Internati onal Coating Materiale (ICM) NV". Hei belangrijkste produkt is Histor, het grooste Nederlandse „doe-het- zelf'-verfmerk op de Europese markt. ROELOFARENDSVEEN Maan dagmiddag werd de technisch mede werker van de veiling, de heer Joop Oomen. gehuldigd. Hij is 25 jaar bij de veiling werkzaam. Direkteur A. R. Meima gaf een overzicht over de afgelopen jaren. Hij toonde veel bewondering voor het „gevoel voor techniek" en het vakmanschap van de heer Oomen als gewaardeerd medewerker van be kende bloemenarrangeurs aan bloe- menshows en tentoonstellingen. De heer Meima noemde de heer Oomen een ambassadeur voor de bloemiste rij en de veiling. Namens het be stuur kreeg de jubilaris een enve loppe met inhoud. De heer Chr. v. d. Meer sprak na mens de collega's van het kantoor. Het zaalpersoneel was vertegen woordigd bij monde van bedrijfslei der J. E. Verdel. die ook niet met lege handen kwam. Feest in De Kaag DE KAAG De 5 mei-viering begon 's morgens met een optocht voorafgegaan door het muziekkorps uit Oude Wetering. De eerste prijs werd gewonnen door Sjaak Schoo met zijn onderwerp Hongersnopd verleden tijd; de tweede prijs door Dora Möllers met Tweelingwagen. Om 10.00 uur werd er gekostumeerd gevoetbald op het Kagia-terrein. W. Kattenberg won hier de eerste prijs verkleed als Dolle Mina; J. Zaad de tweede prijs. De prijs voor de beste voetballer ging naar de heer Kru;s. In de pauze van de wedstrijd was er een dropping van strooibiljetten en de tien prijswinnaars mochten kie zen tussen een taart of een fruit mand. De spelen 's middags begonnen met ringsteken. Bij de dames werd 1 Mieke Zaad en 2 Ans Clement, bij de heren 1 Coos Schoo en 2 Nico Bie- mond. Op zoek naar een man voor dames van 17 jaar en ouder: 1 mevr. Möllers en 2 mevr. Verlind. Touw trekken voor heren: 1 Leo Roubos, Nico Biemond en Dirk Clement. 2 Gerard Clement, Jaap Baars en Jnc. Biemond. Boegspriet voor jongens van 14 tot 16 jaar: 1 Jos Möllers en 2 Jaap Roubos; Palingdragen voor meis jes van 14 tot 16 jaar: 1 Marijke Hui- berts en 2 Elly Vlugt. Kruiwagen races voor paren: 1 B. Bouwmeester en Tinie Clement en 2 M. Loogman en M. van Ruiten. Raad Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER De ge meenteraad van Haarlemmermeer vergadert donderdag 14 mei om 2.30 uur in het raadhuis. B. en w. zullen ondermeer voorstellen een krediet van f 20.000 beschikbaar te stellen voor uitbreiding van kantoorruimte van de sociale dienst. Volgens de verwachting zal deze dienst over ongeveer twee jaar een nieuw ge bouw kunnen betrekken. Een krediet van f 5250 wordt gevraagd voor de inrichting van een handenarbeidlokaal bij de St. Anto- niusschool in Nieuw-Vennep. Voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de school met de Bijbel te Abbenes wordt een krediet gevraagd van f 12.865. Zo manhaftig presenteerde de jeugd van Oude Wetering zich gisteren in de optocht. NIEUW VENNEP Bevrij dingsdag begon met een dank dienst. waarin gesproken werd door ds. Goverts. pastoor Ba- rendse en wethouder Van Stam. en werd besloten met een groot vuurwerk nabij het nieuwe zwembad en de sporthal. Tussen deze programmapunten dóór konden de Nieuw-Vennepers ge tuige zijn van een droping. een reclame-optocht, een lampion optocht en een instuif in de sporthal. De dropping ondervond nogal hin der van de sterke wind.. De waarde bonnen die uit een vliegtuig werden gegooid kwamen in de wijde omge ving van het veld bij het industrie terrein terecht. Tal van bonnen vie len neer op daken van industriege bouwen en woonhuizen. De jeugd wist ze evenwel best te vinden. Aan de reclame-optocht deden tal van plaatselijke bedrijven mee en het publiek toonde een goede be langstelling. De lampionoptocht die om onge veer half negen van start ging was een lust om naar te kijken. Ongeveer tweeduizend jongens en meisjes, maar ook ouderen, liepen er in mee. In de sporthal was na het ontbin den van de stoet een instuif, waar aan verenigingen medewerking ver leenden. Ten slotte het vuurwerk dat door duizenden Nieuw-Vennepers werd gadegeslagen. Het bevrijdingsfeest was een voor proefje van de Oranjefeesten die traditiegetrouw in juni worder, gehouden en drie dagen in beslag nemen. Overwinningen voor Plaizier HAZERSWOUDE In een inter nationale driekamp in Seedorf (W.-Dld.) is het de Hazerswoudse schermer Plaizier gelukt een eervolle plaats te veroveren. De heer Plaizier, behorend tot de Nederlandse mili taire schermploeg, behaalde met de elektrische degen een tweede plaats achter de Duitser Wülff. Bij wedstrijden in Den Haag eiste Plaizier door een tweede plaats op elektrisch floret en sabel en een overwinning op elektrisch degen de eerste plaats in het algemeen klasse ment. voor zich op. RIJNSATERWOUDE Voor de Interkerkelijke herdenking was maandagavond de Dom geheel ge vuld. Burgemeester H. L. Breen memoreerde dat de oorlogsjaren 40/45 voor een groot deel van de Nederlandse bevolking geschiede nis is geworden die nauwelijks meer aanspi'eekt. „Maar op een avond als deze dienen wij zwij gend te denken aan hen die hun leven opofferden voor onze vrijheid. Toch is het ook goed te spreken zolang er geen rust in ons land is en ver daar buiten". Ds. Oosten- brug was God dankbaar dat Rijn- saterwoude geen krans behoefde te leggen, want niemand in het dorp is in de oorlogsjaren omgekomen. Ds. Averes nam het op voor de jonge generatie. Hij was er van overtuigd dat de jeugd meer res pect heeft voor de offers van de bevrijding dan zij laat merken. Pastoor Thomas vroeg zich af wat wij in de afgelopen 25 jaar met onze vrijheid gedaan hebben. Er is een welstand gekomen, maar daar door zijn wij helaas innerlijk niet rijker geworden. Men mist 'ook het geloof in de toekomst. Herdenking Alkemade ALKEMADE Maandag heeft men ook in Alkemade de doden her dacht. In de kerk van Maria Presen tatie was er een kerkelijke herden king. Voorgangers waren pastoor G. A. van Leeuwen en ds. Lalleman uit Oude Weterinr. Na een stille tocht kwam men bijeen voor het monu ment bij het gemeentehuis. Hier waren het Liefde voor Harmonie uit Roelofarendsveen en Door Gunst Verkregen die muzikaal medewer king verleenden. Tot besluit werd het Wilhelmus gespeeld. NIEUW'VEEN Dc dodenherden king verliep maandag eenvoudig en sfeervol. Fanfarekorps Creseendo zorgde voor passende muziek. De heer J. J. Roovers las het gedicht „Vergeet hen niet" voor, waarna wethouder J. van Dijk een krans legde. Dinsdagmorgen liepen de kinderen van de diverse scholen in optocht naar het gemeentehuis, waar burge meester Breen een woordje tot hen sprak. Aan de voet van het gemeentehuis werden de vlaggen van de 11 pro vincies gehesen. De kinderen gingen daarna hardlopen op het terrein van gymnastiekvereniging Kwiek. De le prijswinnaars in de verschillende leeftijdsgroepen waren C. Vervark, Annie Kouwenhoven, Marieke den Bleker, Dick van der Klein, Arthur van Dongen en Anno van Dijk. Voor de fiets-puzzelrit bestond veel animo. Maar liefst 120 mensen, moeders met kleine kleuters incluis, deden mee. De prijswinnars waren C. A. Herben (groep A) en B. Heemskerk (groep B). De voetbal wedstrijd tussen Nic. Boys en Jum ping Fox eindigde in een 2-2 ge lijkspel. Vit <le RIJ\STREEK KOUDEKERK „Ons Genoegen" nam deel aan een wedvlucht, 140 km. De uitslag luidt: 1. C. P. de Keijzer 1-8-16-41; 2. H. van Vegten 2-22-24-26-29-35-40; 3. Comb. Hoogenboom 3-12-21-25-34: 4. Gebr. De Wit 4-5-9-10-13-14-15-17- 18; 5. G. Klaveren 6-23; 6. L. A. Smits veren 6-23; L. A. Smits 1; M. 7. 7. M Schellingerhout 11-32-37-39- 44; 8. J. Faber 19-38; Jac de Jongh 27-33; 10. H. Schellingerhout 36. KOUDEKERK GEBOREN: Arie, en Arjan, zonen van A. van der Ent, en van J. Wolvers. Esther, dochter van H. van Harskamp, en van L. C. Rietveld. Petrus Johannes Anthoni- us, zoon van P. C. G. Heemskerk, en van C. M. Commandeur. ONDERTROUWD: Hendrik Venk, 50 j. en Brigitta Petronella Matze, 52 j., Danieël Jan van Aalst, 22 j. en Ineke Marrion Koster. 21 j. GEHUWD: Hendrik Schurink. 25 j, en Fenna Vonk. 23 jaar. AARLANDERVEEN Zaterdag gaven de jongensclub „H.B.T." en de meisjesclub „Margriet", hun jaar lijkse avond. Het programma begon met het optreden van de kleine meisjes, die enkele dansen lieten zien. De oudste jongens voerden het to neelstuk „Zwarte Piet" op, de meis jes van „Margriet", brachten „de Nieuweling" ten tonele. De verloting was weer het einde van deze jaarlijks terugkerende avond van de jeugdclubs. HAZERSWOUDE Dinsdag 5 mei, 's morgens om tien uur. wordt in dc gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat een herdenking gehou den ter gelegenheid van 25 jaar be vrijding. De dienst vindt plaats on der auspiciën van de gezamelijke Kerken. De leiding berust bij ds. A. Brink, gereformeerd predikant, ds. X- Boer, Hervormd predikant, en pastoor H. Oeverhaus van de Engel bewaardersparochie. die zal spreken over het onderwerp „Vrijheid, ook voor de ander". HAZERSWOUDE Burgemeester J. ten Heuvelhof zal op 5 mei optre den als voorzitter van de jury, die 's avonds om half zeven op het bordes van het gemeentehuis zal uitmaken, wie van de meisjes boven twaalf jaar „5 mei koningin" zal zijn. OEGSTGEEST De belangstel ling voor de herdenking in het Bos van Wijckerslooth, enige tijd gele den nogal eens het thema van ge sprek, was bijzonder groot. Bij het monument werd het woord gevoerd door ds. P. J. Mackaay. Nadat ge zamenlijk het „Wilt heden nu tre den" was gezongen was er gelegen heid tot leggen van bloemen. Hier na werd een krans gelegd door bur gemeester Van Eysinga en het be stuur van de Oranjevereniging. De korte plechtigheid werd met een de- filé besloten. KINDERDIJK - De directie en commissarissen van F. Kloos en Zonen's werkp'aaisen n.v. zal aan deelhouders vooisieuen ovei idoa een dividend uit te keren van 13 pet tonv). De bezetting van het bedrijf voor 1970 is bevredigend. AMSTERDAM De Amsterdam- Rottèrdam Bank N V deel; mee da» op de 8 pet-obligatielening 1970-I97d waarop gisteren de inschrijving op.;n stond, tot een zodanig bedrag is inge schreven. dat bij toewijzing een aan zienlijke reductie zal worden toege past. De lening is groot f 100 min., ver deeld In stukken van f 100 nom De koers van uitgifte bedraagt 99'pet. De datum van storting is 21 mei. Vervroeg de aflosbaarstelling is uitgesloten De normale aflossing geschiedt op 1 no vember 1977 en 1978 - Red.), Het was een waardige herden king, die werd besloten met het Wilhelmus. Het 'feestterrein aan de Heren weg was dinsdagmorgen om 9 uur al druk bevolkt. Er waren kin derspelen. Om half twaalf trok „De Harmonie" uit Woubrugge door het dorp. Om half een was iedereen op het feestterrein. Daar had de „dropping" van verrassingspara chutes plaats. 's Middags waren er. behendig heidsspelen. De bejaarden genoten in het Nutsgebouw van een fijne middag met toneel, muziek, zang en traktaties, 's Avonds was er een lampionoptocht met versierde boe renkarren, voertuigen en auto's. Om 9 uur volgde het bevrijdings bal in het Nutsgebouw. waaraan „The Spitfires" meewerkten. ALPHEN Geboren: Edward Eu gene Devlin; Frank Martinus Corne lls Stigter; Margarita Visser; Dirk de Jong: Irma Verheul; Wilhelmus Jo annes Henricus Visser; Jacob Leen- dert Bleijienberg; Arno Mark Jo- chemsen; Marcel Lambertus Brui nes; Celeste Willemien Jacoba Lup- pes; Albert Henri de Koning; Char- lotta Gesina Gerritdina Oostrom; Jo ris Eduardus Cornelis Pouw; Frank van Klaveren; Ester Mejaco Baauw. Huwelijken: André van der Bent. 20 jaar en Irene Dijkman. 18 jaar: Hendricus M Bouman. 19 jaar en Hendrika J" den Hertog. 20 jaar; An- tonie van Hemert. 23 jaar en Johan na de Jong, 26 jaar; Meindert R Derksen, 22 jrar en ohanna Bree- vel/d, 21 jaar. Ondertrouwd: Jacobus M S Ver geer, 25 jaar en Sophia J M van Niekerk, 22 jaar; Arie W Tuinen- burg, 23 jaar en Hendrika J M van Klaveren. 21 jaar; Leonardus A A Vermeulen, 37 jaar en Anna A Pouw. 33 jaar; Antonie van Harskamp, 23 jaar en Al id a J de Vos, 23 jaar; Teunis J Hoogendoorn. 25 jaar en Pieternella W Overvliet, 21 jaar; Willem F van Heijningen. 22 jaar en Maria H Baars. 20 jaar. Vit dp VEE1SSTREEK NIEUWE WETERING In Nieu we Wetering begon men de viering van de bevrijding met schietwed strijden in het Cultureel Centrum, georganiseerd door „Het Vizier". Voorts waren er biljartwedstrijden en voor de jeugd van 14 jaar en ouder 's middags van 3 tot 6 uur een beatfeest. Een attractie was ook de voetbal wedstrijd tussen de ijsclub en de priksledeclub. De viering werd des avonds in het Cultureel Centrum besloten met een bevrijdingsbal voor de ouderen. ROELOFARENDSVEEN Een grote enthousiaste kinderschaar, al len gewapend met ballons, zorgde voor een fleurige optocht als inlei ding op de Veense viering van het bevrijdingsfeest. Op de parkeerplaats bij de Alkeburcht lieten de kinderen de ballons op. Mooie prijzen waren er te winnen in de diverse puzzelritten voor brom fietsen en auto's. Bij deze autopuz- zelrit werd namens het Oranjecomité Oude Wetering (organisator) een ere prijs van f 250 uitgereikt aan Pieter van Ruiten. De le prijs ging naar mej. Groothof 280, 2 W. Straathof 310. 3 V. d. Sluis 330. De bejaarden genoten 's middags in de Alkeburcht van een prima ver zorgd feest. Voor de jeugd vanaf 5e klas t/m 15 jaar was er op het DOSR- terrein een vi.ifkamp, waarvoor zeer grote belangstelling was. Nadat „Liefde voor Harmonie" voor een taptoe op het parkeerplein by de Alkeburcht had gezorgd, en men in de Alkeburcht was begonnen aan een wedstrijd in klaverjassen, werd de feestviering officieel beslo ten met een. lampionnenoptocht. ALKEMADE In het kader van dc 5 mei-viering werden in het Cul tureel Centrum te Nieuwe Wetering onder leiding van de Schietvereni ging Het Vizier te Alkemade, vrije schietwedstrijden gehouden om het kampioenschap Alkemade. Tot kam pioen van Alkemade werd uitgeroe pen P. v. d. Luit met 46 punten. De tweede resp. derde plaats werden be zet door H. Bouwmeester en L. Hoo- geboom, met ieder 44 punten. De eerste prijs vrije baan werd toege kend aan M. C. van Schie niet 46 punten. De tweede en derde prijs N. Rietbroek en C. Lek eveneens met 45 punten. WOUBRUGGE Jeugdsociëteit The Missing Link houdl zaterdag om half negen in Het Oude Raedt- huys een grote beatavond. NIEUWKOOP In een speciaal daartoe door het hoofdstemburcau belegde openbare vergadering, had delijstnummering plaats voor dc raadsverkiezingen. Deze had het vol gende resultaat: 1. KVP. 2 CHU. 3 VVD. 4 AR. 5 PvdA.—D '66—PPR, 6. Aktiegroep '70. 7. SGP, 8. Werk- eroep Beter Nieuwkoop. 9. de door d° l">»r Afarknian aangevoerde Hjst, d»« f'onr te late indiening geen naam zal draden. NIEUWKOOP Geboren: Meivin Willem Hendrik, z v E Stigter en G Goudriaan. Ondertrouwd: A C J van der Zon, 27 jaar en J M H van den Helder. 17 jaar: J F Kroese. 31 jaar en E C Drost. 23 jaar. Gehuwd: M B van Noordenburg, 25 jaar en E J M Brouwer, 25 jaar. HAZERSWOUDE Geboren: Den nis 7. v Johannes Platteel en Elisa beth Helena Steens: Danita d v Ge- rardus Johannes Paul en Johanna Maria Koster. Ondertrouwd: Gerardus Stoutjes- dijk. 21 jaar en Aletta Bremmer, 17 jaar: Teunis van Bostelen, 23 jaar en Antje Kroon. 19 jaar; Antonius Cor nelis Jozef van der Meer en Joanna Theodora Maria Groen, 22 jaar; Peter Siewert van Dijk. 20 jaar en Marrigjo Maria Koedam, 17 jaar. Gehuwd: Geert Rigtering, 24 jaar en Adriana Magdalena Vergunst, 2! jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5