Elly Maurits werd miss Koudekerk Brand in Hoogmade In Alphen: politiehonden en parachutisten Vrijheid onder Oranje heeft goed gedijd Nieuwkoops oranjefeest was muzikaal gebeuren Gekostumeerde optocht in HAZERSWOUDE Benthuizen vierde feest binnen Installatie J. ten Heuvelhof Joop Oomen in het zilver Correspondentschap Benthuizen Ui p-h i pner-hipst in Alphen Nieuwe kerk voor chr. geref Aarlanderveen MEDEDELING NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 MEI 19, Foto: De start van Ridrierveld. de cross in HOOGMADE Omstreeks drie uur woensdagmiddag is door 'n felle brand de woning Klaverwetydeweg 8 in Hoogmade, bewoond door de fam. M., geheel verwoest. Omwonenden die de brand ont denkten waarschuwden onmiddellijk de brandweer, die binnen zeer korte tijd aanwezig was. Deze zag zich ech ter voor een hopeloze taak geplaatst, daar het vuur reeds het rieten dak aan alle kanten in vlam had gezet. De brandweer kon niet verhinderen dat de woning tot de grond toe af brandde. Door de afwezigheid van de bewo ners kon van de inboedel niets gered norden gered. Bij hun thuiskomst n as hun einge bezit de kleren waarin zij rondliepen. Hun woning die tot de oudste van het dorp gerekend mocht worden, trok de aandacht van toeristen. Het gezin is tegen brand verzekerd. Jubilerende huishoudster kreeg onderscheiding HAZERSWOUDE In de wo ning van de heer J. van Beek aan het Westeinde 18 heeft woensdag loco-burgemeester H. van Rijn de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan mejuffrouw L. M. Brandhorst. Mej. Brandhorst heeft deze onder scheiding verkregen door haar veer tigjarig dienstverband als huishoud- iter bij de heer Van Beek. De nu 73-jarige huishoudster, die in Moerkapelle "is geboren, .nam in tegenwoordigheid van onder ande ren van gemeente-secretaris J. M. Verlare en familieleden de onder scheiding in ontvangst. Brand in Hazerswoude HAZERSWOUDE Woensdag middag om half vier brak brand uit in een schuur achter het winkelpand van drogisterij „Raaphorst" aan de Dorpsstraat. De brand werd ontdekt door de 9-jarige Arno Raaphorst en zijn 12-jarig zusje Ellen. Arno bóde direct de brandweer, die bin nen enkele minuten ter plaatse was onder leiding van brandweercom mandant W. R Soeters. Met drie stralen werd het vuur bestreden, terwijl men ook de nodige aandacht besteedde aan het nathouden van de belendende percelen in verband met de harde wind. Men kon echter niet voorkomen. d'=>t de schuur ge heel uitbrandde. Er ontstond vrij '•eel schade aan goederen, die lagen opgeslagen. Vevnpuer ipuid 'ierde Knnmcinnedag NIEUW-VENNEP Hoewel de officiële oranjefeesten in Nieuw- Vennep al jarenlang in juni wor den gehouden omdat de kans op mooier weer dan groter is, wilde 't bestuur van de Oranieverer iging Koninginnedag voor de kinderen toch niet geheel ongemerkt laten voorbijgaan. Voor de jeugd van 10 tot 14 jaar werd een speurtocht georganiseerd, die begon bij de gereformeerde kerk en eindigde in de Sporthal. Ondanks het slechte weer deden er ongeveer 190 jongens en meis jes mee. Voor de kinderen tot 10 jaar was er in „De Rank" een feest middag, verzorgd door het kinder toneel van Eddie de Valk. Opge voerd werd „Polletje Piekhaar", waarmee de 500 kinderen zich uit stekend vermaakte.n Ook twee clowns ontbraken niet. Het werd al met al een geslaagde middag. ALPHEN Het traditionele hoog tepunt van de 30-apriI viering, de aubade mag dan dit jaar hebben ont broken. velen uit de burgerij hebben toch enkele voortreffelijke uren mee gemaakt op het Raadhuisplein en rondom het gazon. Het begon des morgens omstreeks tien uur met vro lijke klanken van de twee muziek verenigingen met het tamboercorps Con Brio en de majorettes van Wils kracht. Daarna ruim een half uur demonstraties van de gymnastiek verenigingen, voornamelijk meisjes, die zich van de koude weinig aan trokken, getuige de luchtige kledij en het op blote voeten werken op het grasveld. Hierna zagen we een voortreffe lijke demonstratie met twee politie honden, een zwarte bouvier van het politiekorps te Rjjswjjk en de Hol landse herder van de politieman Van Tricht uit Aarlanderveen. Inspecteur Van Woudenberg gaf hierbij voor lichting. Jong en oud leefde intens mee met de verrichtingen. Toen was de Alphense brandweer aan de beurt. Er was gefingeerde brand op de bovenste verdieping van het raadhuis. Er werd met de lad derwagen gewerkt. Twee brandweer mensen gingen met zuurstofmaskers naar boven en redden een persoon uit het brandende gebouw. Ook was er een spuitbalwedslrijd, tot groot vermaak van de jeugd. Men kon de zeskampfoto's bezichtigen en bijdra gen storten. Voorts was er een expo sitie van spandoeken. Garage Ouds hoorn gaf gelegenheid om de vaar digheid te beproeven in verwisse len van autowielen, waarvoor ook bij de dames nogal animo was. De Alphense duivensporters lieten een flink aantal duiven op, vanuit een moderne container voor duiven- transport, die ook te bezichtigen was. Kortom het waren enkele gezellige uren rondom het raadhuis. Voetbalwedstrijd De middag was gewijd aan de sport. Ongeveer kwart over twee kwamen uit een vliegtuigje drie personen springen, leden van Sky Diving „Fly ing Dutchman". Eerst een parachu- tiste die ver van het doel, het voet balterrein van Alphen. ergens in de buurt van de tennisbanen nog heel knap terecht kwam. Daarna twee he ren. van wie één keurig op genoemd terrein is geland, de ander juist ach ter de kantine van Alphen, op het pleintje bij de Immanuëlschool. Een spectaculair gezicht, waarbij ieder sterk meeleefde. Hierna op het ter rein van Alphen een voetbalwed strijd tussen Alphens elftal en Feijen- oord I-amateurs. De ongeveer dui zend toeschouwers kregen een knappe wedstrijd ste zien met de Rotterdam mers technisch sterker, maar de Al- phenaren wisten na een 10 voor sprong met de rust door Verhorst en een 21 achterstand twintig min. voor het einde toch nog oji 22 te komen door Chris Oosterom, evenals Verhorst ARC-speler. Schuurtje afgebrand ZWAMMERDAM Woensdag middag omstreeks half één brak bij houthandel Hoogendijk brand uit. Bij het verbranden van afval van de oude zaagmolen, die wordt afgebro ken. raakte een aangrenzend houten schuurtje in brand. De Zwammerdamse brandweer was spoedig aanwezig. Hierdoor ble ven de aangrenzende houtloodsen gespaard. AARLANDERVEEN Als onder wijzer aan de chr. nat. school is per 1 augustus de heer G. van Lochem uit Lichtenvoorde benoemd. NIEUWKOOP In verband met de voorbereidigen en de versieringen voor de Florisweek zag Nieuwkoop er gisteren dubbel feestelijk uit. Om 8 uur strooide het carillon van de Nieuwkoopse toren zijn eerste klan ken over het dorp. Direct daarna schalde de feestmuziek van Eensge zind over het Regthuysplein. De mor gen werd helemaal muzikaal doorge bracht, want de drie Nieuwkoopse zangverenigingen brachten een aan tal vaderlandse liederen ten gehore. Voor de kinderen van de kleuter scholen was er een goochel-poppen- kastshow. de leerlingen van de hoog ste basisschoolklassen deden 'n puz- zcltocht. Het trefpunt voor vele Nieuwkopers was de oud-hollandse markt. waar vele standhouders in Bourgondische kledij hun waar aan de man brachten. Ook de bewoners van de beide be jaardentehuizen werden niet verge ten. Zij kregen een leuke verrassing en werden getrakteerd op een film voorstelling. In de remonstrantse kerk werd de tentoonstelling van kronen, oude kerkvaandels en heraldische tekenin gen geopend, in het. Regthuys de ten- toontelling „Onvrede". Voor de miss Nieuwkoop-verkiezing en de oriëntatierit voor auto's be stond veel belangstelling. Veel hila riteit veroorzaakte de spuitbalwed- strijd van de brandweerlieden. Tot slot van deze dag vol evene menten werd in hotel Spiero een oranjebal gehouden. In de wijk Ridderveld werd door de AAV '36-C een cross over vier en acht km gehouden, met ongeveer 160 deelnemers. Voor ongeveer tweehonderd bezoe kers heeft de toneelclub Mobiel 's avonds in gebouw Nabij een voor treffelijke opvoering gegeven van het toneelstuk van Arthur Miller, „Al mijn zoons". Burg. Gallas, de vier wethouders en de gemeentesecreta ris, allen met hun echtgenoten, wa ren hierbij aanwezig. Het vertoonde spel maakte diepe indruk, mede om dat het stuk actueel is in verband met de 5 mei viering. Vanavond volgt in hetzelfde gebouw een herhaling. Men heeft zich voorts de gehele dag kunnen vermaken op het mini- lunapark, op het St. Jorisplein. Voorts was er een goed initiatief van de buurtvereniging Blovanta, die op het grasgazon aan de Van Rie- beekstraat feestelijkheden hield voor jong en oud. KOUDEKERK In Koudekerk zijn ondanks het slechte weer de Oranjefeesten volkomen geslaagd. Na klokgelui en de muzikale rond gang door de muziekvereniging Kunst na Arbeid", waarbij de hon derden kinderen van de beide kleu terscholen en de beide lagere scholen werden opgehaald, marcheerde men gezamenlijk naar het raadhuis voor de traditionele aubade en een korte toespraak van burgemeester Van der Linden. Daarna kregen de kin deren een uitgebreid programma voorgeschoteld in het verenigingsge bouw en werden ze rijkelijk getrac- teerd. Het oranjebestuur dronk in middels met het gemeentebestuur koffie met gebak bij de bejaarden in beide tehuizen. 's Middags waren er volksspelen op het schoolplein van „De Rank" 0.1.v. het personeel van de -plaatse lijke scholen en het Oranjebestuur. Bij het zaklopen voor meisjes werd 1. Marjan Beijer en 2 Carla Arendse, bij de jongens 1 ohnny de Leeuw en 2 Hugo Bijsterbos, bij het touwtrek ken voor meisjes 1 Marijke Schel lingerhout en 2 Teuni de Bruin en bij de jongens 1 Nico Vesseur en 2 Aart Hamers. Voor de groten gingen de prijzen naar 1 N. Roeloffs en 2 G. van Bostelen. Vlaggetjesteken voor meisjes: 1 Marion van Leeuwen en 2 Marion Kaptein en voor jongens 1 Jac. van Voorden en 2 ohan Hui- gens. Koekhappen: 1 Marcel Slinger land en 2 Wim Jongeneel. Om 4.30 begon op het sportveld de voetbalwedstrijd KoudekerkSt. Bernard'Us waarvan de opbrengst f 450 ten goede komt aan de reaskas van de Koudekerkse en Hazerswoud- se bejaarden. „Kunst na Arbeid'' zorgde voor de muzikale omlijsting. De wedstrijd had een sportief karak ter en Koudekerk wist na de rust een 10 voorsprong te nemen, maar vlak voor het eind maakte St. Ber- nardus gelijk. Door middel van strafschoppen werd St. Bernardus winnaar. Het ontving uit handen van dames van de Plattelandsvrou wen de beker. Tot slot was er een Oranjebal HAZERSWOUDE Er werd nogal eens getwijfeld, voordat de ouders gisteren besloten om hun kinderen deel te laten nemen aan de gékostumeerde optocht voor schoolkinderen. Een twijfel, die eveneens bestond bij het personeel der Johannes Postschool. De kou en de drei gende bewolking gaven daar reden toe. Tenslotte werd toch besloten om het vastgestelde programma doorgang te doen vinden. Gelukkig maar want het bleef 's morgens vrijwel droog. Om half negep was het de Har monie van Hazerswoude, die koraal- muarak ten gehore brachit vanaf de toren. Jammer was-hert. dat door de wind veel van hert gebrachte ver loren ging. Inmmiddels had op hert schoolplein van de Johannes Postschool de ver zameling plaats gehad van alle leer lingen, die aan de optocht zouden deelnemen. Om half tien vertrok men vanaf het schoolplein voor een rondgang door het dorp, voorafge gaan door de drum'band van de Har- monde. Eindpunt van de rondgang was het sportveld, waar hert onder wijzend personeel een voetbalwed strijd speelde tegen een leerlingen- elftal. In het elftal der onderwijzers stonden ook drie onderwijzeressen opgesteld, wat nogal eens aanleiding gaf tot hilariteit. De kleuters van alle kleuter scholen brachten een aubade voor het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat, die werd aangehoord door loco-burgemeesrter H. van Rijn en echtgenote. Het kinderprogramma aan de Rijndijk had men gekoppeld aan de openstelling van de speeltuin Dp Rode Wip. Om 10 uur zouden de kinderen gereed staan om in optocht naar de speeltuin te vertrekken en een ver rassing te ontvangen. Waarschijn lijk door een fout in de organisatie liep dit enigzins uit de hand. Reed: om 9 uur was Kunst na Arbeid present! 's Avonds was er voor de ionge- ren gelegenheid bot danisen in hert BENTHUIZEN Koninginnedag '70 begon ditmaal met een zanghulde voor het gemeentehuis. De heer Scheepers begeleidde de zang aan het elektro nisch orgel. Burg. Keyzer dankte de kleumende kinderschare voor de zanghulde en hield een korte toe spraak waarin de eerste burger op de waarde van een Koninginnedag wees. Met uitzondering van de voetbal wedstrijd tussen een -tweetal jeugd- elftallen van BSC '68 liet de Evene mentencommissie het programma van de diverse spelen verplaatsen naar de vier plaatselijke scholen en het Dorpshuis De Tas, zodat de jeugd toch onder betere temperaturen aan de trekken kwam. Het hoogtepunt van de dag vond plaats in het dorps huis. waar uitsluitend de jongeren tot 18 jaar toegang hadden: beat en underground, tafeltennis, sjoelen. Een pluim voor de organisatoren, die op een uitstekend geslaagde dag kunnen terugzien. Uitslagen: Klassen 3 (balspelen, ke gelen, zaklopen, hindernisrace en raadsel oplossen): 1 Hans Willems, 2 Tonv Pronk, 3 Piet de Peinder. De kleuters en de klassen 1 en 2 kregen een spelprogramma aange boden en genoten van de poppenkast. De fietspuzzel, waaraan 118 kin deren tot en met 15 jaar deelnamen, gaf als uitslag: groep A (klassen 4 en 5): Bert Rietdijk, Arnold Bui- kema, Eric Bussink en Bertus v d Bosch. Groep B (6e klas en hoger): Michiel en Marius de Goeje. Dolf Daey Ouwens en Oscar Kardolus. verenigingsgebouw, waar optrad de groep White Rabbirt uit Leiden. HAZERSWOUDE Morgen vindt de installatie plaats van de heer J. ten Heuvelhof tot burgemeester van Hazerswoude. Na aankomst van het gezin bij de gemeentegrens tussen Boskoop en Hazerswoude is er om 9.45 uur een ontvangst op het voor malige radhuis aan de Dorpsstraat. Om 10.30 uur wordt in het gemeen tehuis Rijndijk een buitengewone raadsvergadering gehoude nmet de installatie van de heer Ten Heuvel hof. Om 15.30 een receptie voor de be volking in het Herv. Verenigingsge bouw. De sportverenigingen defileren om 16.45 voor het gemeentehuis aan het Frederik van Eedenplein, waar om 17.15 een tweede receptie voor de bevolking zal worden gehouden. ROELOFARENDSVEEN Maan dag 4 mei a.s. viert Joop Oomen zijn zilveren jubileum in dienst van de bloemenveilirjg „E.M.M.-Roelof- arendsveen". Aan de toenmalige groenten vei ling begon hij op 18-ja- rige leeftijd zijn loopbaan. Eén van zijn eerste werkzaamheden was het vervaardigen van doosjes bestemd voor de glasaardbeien, een produkt waarvoor Roelofarendsveen in die tijd grote bekendheid genoot. Toen men in 1 febr. 1946 tevens begon met het veilen van bloemen, werd hij chauffeur op de vrachtauto. Maar reeds spoedig bleek dat Joop Oomen nog over andere capaciteiten be schikte met name vooral ook op technisch gebied- Hierdoor ontwik kelde hij zich in de 'oop der jaren tot technisch medewerker aan de veiling. Daarnaast weet hij zijn ar tistieke gaven uit te leven in de bloembinderij. Aan diverse bloemen- shows en tentoonstellingen heeft hij reeds mogen meewerken, zoals kort geleden aan de Gentse Floraliën. De bloemenversiering bij de opening van de Groenoordhal in Leiden was eveneens het werk van deze jubi laris. Wij, de redactie van deze krant, zoeken in Benthuizen iemand, die wil assisteren by het correspondent schap, het verzorgen en doorgeven van plaatselijke berichten Onze correspondent, de heer Van Hoeven, heeft het te druk om het alleen te doen. Wie hiervoor belangstelling heeft, kan zich of met hem of met de redactie (postbus 76 Leider) in verbinding stellen. Graag snel! in het verenigingsgebouw met de „miss Koudekerk" verkiezing. Die werd de 18-jarige Elly Maurits uit de Lagewaard. Zij kreeg uit handen van de burgemeester een prachtige beker. De jury bestond uit de leden van de beatgroep „Howling Wolf', geassisteerd door de heer Schrier namens het be stuur van de Oranjevereniging. Het Koudekerkse muziekkorps heeft 's middags een serenade ge bracht aan de oud-direkteur de heer Van t Veld in Leiderdorp. Bestuurs leden overhandigden hem bloemen- BI RGEMEESTER DIJCKMEESTER: HAARLEMMERMEER Geheel volgens traditie recipieerden b. en w. van Haarlemmermeer op koninginne dag in het raadhuis te Hoofddorp. Tijdens de bijeenkomst die druk werd bezocht hield burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester een toespraak, waarin hij wees op de éénheid van het Nederlandse volk, die zijn weer slag vindt in ons vorstenhuis. „Bovenal moeten wij dankbaar zijn voor de vrijheid die in ons land bestaat", aldus de burgemeester, die de vrijheid' 'n relatief begrip noemde dat men moet veroveren. „Het streven naar vrijheid moet doorgaan. Wij merken dat ook aan de jeugd. De vrijheid heeft onder oranje in ons land goed gedijd". Mr. Dijckmeester ging in op het feit dat de viering van de bevrijding steeds minder aanspreekt: „De jon geren zegt het niet veel meer. Zo vervaagt de herdenking. Onze groot ouders vierden Waterloodag, waar van wij nauwelijks iets meer afwe ten. Maar koninginnedag blijft". Onderseheidin gen Tijdens de bijeenkomst werd aan een viertal inwoners van de gemeen te een koninklijke onderscheiding uitgereikt. Hieronder bevond zich ook de heer M. Cardol uit Nieuw- Vennep, die onlangs veertig jaar werkzaam was op een landbouwbe drijf. Ook in het verenigingsleven speelde hij een voorname rol. Hij was ondermeer voorzitter van de plaatselijke afdeling van de N.C.A.B. en bestuurslid van nog en kele andere organisaties. Burgemees ter Dijckmeester speldde hem de zil veren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De heer P. J Grimbergen kreeg de ALPHEN In het kader van de tot 5 mei durende feestelijkheden is er hedenavond niet alleen een tweede optreden van de toneelclub Mobiel in gebouw Nabii. maar ook een lampionoptocht, te houden door Crescendo en Con Brio. Voor morgen luidt het program ma: om 2 en 4 uur de jeugd-mu- sical „Hip-hipper-hipst" in gebouw Nabij door ongeveer tachtig leerlin gen van de Prof. Anemaschool te Den Haag. Om half drie begint op het ijsbaanterrein een ruiterfeest van de landeliike rijvcreniging „Alphense ruiters" met de pony club. 's Avonds om half acht speelt in het zwembad De Hoorn het eerste zevental van de Alphense Zwemclub tegen de hoofdklasser Zlan I uit Den Haag. En om half negen geven de Alphense Lente klokjes onder leiding van Dirk van Vliet en het Riinlands Accordeon orkest onder leiding van G. Beuk een concert in Nabij. gouden medaille. Hij is een bekende figuur in onderwijskringen en was onlangs veertig jaar verbonden aan een r.k. lagere school. Hij is ook al vele jaren raadslid. De heren H. van Luiing uit Rijsen- hout en P. Kolle uit Hoofddorp kre gen eveneens een zilveren medaille uitgereikt. Inzameling voor beroofd paar ROELOFARENDSVEEN Aan sluitend op het bericht van de dief stal bii het diamanten bruidspaar Jaap Kuipers op de Zuidhoek kun nen wij nu mededelen dat de droef heid weer in vreugde is veranderd. Door de spontane reactie van buurt bewoners werd een actie op touw gezet -en ging men over tot een geldinzameling in de oude dorps kern Roelofarendsveen nl. Geest- weg Floraweg. Langeweg. Westein de. Noord- en Zuideinde en in het biizonder de Zuidhoek zelf en Veen- derpoider. Het resultaat werd de prachtige opbrengst van ruim f 2.500. Diep ontroerd en met tranen in de ogen vernam het bruidspaar van deze prachtiee geste. Het geld b!"ft nu nipt in huis: want begrii- ne':'k bed het echtoaar er vrede rripp. dat het vpill» werd gesteld op een rekening bij de bank. POPPENKAST in R oei of a ren dsveen ROELOFARENDSVEEN in Roe lofarendsveen heeft men op beschei den wijze Koninginnedag gevierd. Voor de kinderen van de kleuter scholen was er 's morgens in de Alkeburcht een poppenkastvoorstel ling, waarbij de kinderen tevens op royale wijze werden getrakteerd. Voor de leerlingen van de lagere scholen was er 's middags te 2 uur een wandeltocht waarbij men de kans had om in het bezit te komen van waardebonnen. In het sportpark van DOSR had den diverse voetbal activiteiten plaats o.m. een selectiewedstrijd tussen A- en B-junioren om te komen tot een Veenstreekelftal. Om 6 uur n.m. was er de traditionele rondgang van Liefde voor Harmonie. Men miste hierbij vaandeldrager H. van Rui ten, van wie zaterdag il. bij een ernstig ongeval zijn voet werd af- gekneld. ALPHEN Bij het verrichten van werkzaamheden In de in aan bouw zijnde sporthal aan de Dillen burgstraat is de 40-jarige G. de Jong uit Gouda geraakt door een be tonnen dorpel, die van een bouw- stelling viel. De man werd aan het hoofd gewond en is per zieken auto overgebracht naar zijn woning in Gouda. AARLANDERVEEN Onder grote belangstelling is de nieuwe Gedachteniskerk van de chr. geref. kerk woensdagavond overgedragen. De voorzitter van de kerkeraad. de heer G. Vis, gaf een korte beschrij ving van de bouw van de kerk. In 1967 allerlei besprekingen over de restauratie van het houten kerkgebouw, maar de kosten waren te hoog en toen kwam het plan voor nieuwbouw. Op 15 januari 1969 kwam de ver gunning af. Op 4 april dat jaar werd het houten gebouw gesloopt en ging men kerken in het Dorps huis. Architect Wijnands gaf zijn opdracht terug en de heer D. Don- dorp werd aangezocht. In bijna 13 maanden werd daarna het kerkje neergezet. De heer D. Dondorp droeg na dit overzicht het gebouw over aan de kerkeraad. Hij roemde de goede samenwerking met de heer vis en bood namens de aannemer een bloembak aan. die een plaats heeft gekregen op het kerkplein. De heer Joh. de Bleker bracht onder het zingen van ps. 119 de kerkeraadsbijbel en de kanselbijbel binnen, die scriba D. v. d. Leede aanvaardde. Leden van de vrouwen en jeugdvereniging brachten vervol gens het doopvont en kerkeraads- leden de collectezakken. Hierna ging ds G. de Vries uit Rljnsburg en consulent van Aarlan derveen voor in een dienst. Hy had als thema voor zyn preek Efeze 2:20-21: In Hem wast elk bouw werk. goed ineensluitend, op tot een tempel. CADEAUS De heer Vis bedankte na afloop voor de cadeaus: een doopvont van de chr. geref. kerk en een kniel bank van de geref. kerk. Hij be trok ook de heer Verleng van de Alphense Bank in zijn dankwoord, evenals notaris Bergsma. Oud-con sulent ds V. d. Weelen feliciteerde kerkeraad en gemeente roet het nieuwe kerkgebouw. De nieuwe kerk is zaterdag van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4.30 uur te bezichtigen Zondag wordt de eerste dienst in de kerk gehouden. Om half tien en half drie zal dan ds De Vries uit Rijnsburg voorgaan. LEIMUIDEN Ondanks het nog- net-niet kapseizen van een jacht, dal hij in reparatie had is, is Koninginnedag toch nog een goede dag geworden voor de heer P. van Dam, scheepsbouwer in Leimuiden. Deze man, die ondanks zijn drukke bedrijf, toch tijd vond om 20 jaar bestuurslid van de Coöp. Reiffeisen- bank en 30 jaar (tot 1968) ouderling van de Geref. Kerk te Oude Wete ring te lijn, kreeg gistermiddag van burgemeester H. L. Breen de ere medaille in goud in dc orde van Oranje-Nassau opgespeld. De 72- jarige heer Van Dam (ik voel me pas 25) is een enthousiast schilder, tekenaar en houtsnijder. Spelen in De Kaag DE KAAG Dit jaar begonnen de spelen om half tien des morgens. Het eerste was hardroeien in de Ring vaart met een flinke wind. Bij de jongens van 14. 15 en 16 jaar, werd Jaap Roubos 1. A Komen 2, en Ger- rit Rijgersberg 3. De dames: 1 Wil Pennings, 2 Mieke Zaat, 3 Annie Loogman. De heren: 1 Arjan Vlugt, 2 Jaap Biemond Pzn., 3 M v Ruiten. Voor de kinderen waren er 's mid dags in de speeltuin diverse spel letjes. iUtslagen hiervan zijn: kleu ters: 1 Wim Schoo, 2 Dik van Schie, 3 Paul Hartman en 1 Yvonne Vlugt, 2 Anita v Eden, 3 Marrie Aardema; sehijfrapen meisjes, 6 en 7 jaar: I Diana Huiberts. 2 Jannie Hoekstra, 3 Ronalda Burger. Jongens: 1 André de Graaf, 2 Akke Biemond, 3 Tjeerd Roügoor: steppen 8 en 9 jaar: 1 Wilma Neuteboom. 2 Ellen Stokman. 3 Annelles v Schie: zaklopen: 8 en 9 jaar: 1 Martin Verbaas, 2 Albert Root, 3 Han Verbaas; kegelen: 10 en II i. 1 Thea v Schie. 2 Hennie Voorn 3 Monique Hermans; behendigheid fietsen; 10 en 11 jaar: 1 Hans de Jonge. 2 Frans Biermond, 3 Walter Zaat: schiifwerpen meisjes: 12 en 13 iaar: 1 Marion Holthaus. 2 Wijna Ruiter. 3 Petrohanna Tulen; touw trekken iongens 12 en 13 jaar: 1 Pe ter v Stein en Tonnie Schoo. 2 Arie Tulen en Aart van Ruiten, 3 Tom Holthaus en Jos de Jonge. E.xnns'itp van kronen en kerkvaandels NIEUWKOOP Gistermorgen is in de. Remonstrantse kerk een bijzondere tentoonstelling ge opend. Men heeft een aantal kerkvaandels. daterend uit de periode van 1200-1400, uit het bisschoppelijk museum te Utrecht geleend. Ook is er een serie originelen en kopieën van vorstelijke kronen, die het eigendom is van de jonge René Brus. Een grote ruimte is be stemd voor de wapentekeningen van de heer S. Druif. De heer J. Sierksma uit Mui- derberg. voorzitter van de Stichting Heraldiek en Bannis- tiek, opende de tentoonstelling, die speciaal is samengesteld met het oog op de komende Floris week. Bps**1 rivorstehpr jfy-fQ C AARLANDERVEEN Het tradi tionele ringsteken voor tractoren werd gewonnen door G. Bunnik en mei. A. Bunnik. Bii de versieringen was de le nriis voor P. de Boer en mei. I. de Kntiff. Het kindercabaret werd door 375 kinderen bezocht. De schoolvoetbal-en de sehoolslag- bnlwedstriid werden allebei gewon- npn door de r.k. Mariasrhool uit het Noordeinde. De behendigheids- wedstrUd voor naren op de brom fiets werd gewonnen door Jaap Ver burg. De taotoe van het muziekkorps D S.S met maioreties was een mooie afsluiting van het feestprogramma van het oranjecomité. ALPHF.N In de nacht van dins dag on woensdag is ingebroken in de garage van Baas en Van Tol aan de Molenwerfstraat te Zwammer- dam. Men wist binnen te komen door h°t forceren van een deur aan de arhterzHde. Uit een afgesloten hureau werd een geldkistie met een Inhoud van f75 weggenomen. GEMEENTE HAZERSWOUDE DORPSGENOTEN, Zoals u allen reeds bekend zal zyn wordt de nieuwbenoemde burgemeester van Hazerswoude. de heer J. ten Heuvelhof te Leidschendam, op 2 mei a.s. in een bijzondere openbare raadsvergadering als zodanig geïnstalleerd. Het gemeentebestuur zal de burgemeester ter gelegenheid van ayn Installatie 2 recepties aanbieden, te weten 1 voor de bevolking van Hazerswoude-dorp en 1 voor de inwoners van Hazerswoude-Rijndijk. Receptie te Hazerswoude-dorp wordt gegeven in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw aan het Raadhuisplein van 15.30 tot 16.30 uur. De receptie te Hazerswoude-Rijndijk zal plaatshebben in de raadszaal van het gemeentehuis aan het Fred, van Eedenplein van 17.15 tot 18.15 uur. U bent allen van harte welkom. HET GEMEENTEBESTUUR

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9