WEEKAGENDA &uurte hield velen toch niet binnen BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN L.I. A.M. Wethouder Thorn brak heup bij hijsen van vlag Promoties te Leiden ATTENTIE „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. Kinderfeesten in Leiderdorp Tentoonstelling Wel en W ee in museum van oudheden Blauwpoorts- en Verversbrug in mei-juni in reparatie VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL. 44545 LEIDEN De schaakvereniging „Philidor" gaat vanaf 2 mei iedere zaterdagmorgen schaakles geven aan scholieren. Voor één kwartje kunnen de scholieren, ook zij die nog niet kunnen schaken, les krijgen van en wedstrijden spelen tegen goede Phi- lidor-spelers. De ochtenden worden gehouden in de bovenzaal van Hooglandse Kerk- gracht 4, ingang Koppenhinksteeg, en duren van tien tot half één. Vrljdax i mei Schouwburg. 8 u.: K. en O.. ..met blijdschap geven wij kennis" (cabaret). Voorscholen: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 u.: concert Toos Onderdenwijngaard (Schubert. Mozart. Scarlatti, Messiaes en Debussy). Zaterdag 2 mei Hooglandse Huls. Moriaansteeg, 4 u.: Jaarvergadering afd. Leiden e.o. Prot. Chr. Kosterbond. Schouwburg. 8 u.: Lltteris, Sacrum. Den Burcht. 8 u.: opvoering van ..Haar andere man" door toneelvereniging DOB- DOS-comblnatie. Maandag 4 mei Marekerk. 7.30 u.: Dodenherdenking, na afloop (3.20 u.), stille tocht naar monu ment bij De Valk. Oegstgeest: Groene of Willlbrordkerk, 2 uur: Bijeenkomst afd. Oegstgeest Ned. Oorlogsgravencomité, spreker ds. J. T. Mackenzie, remonstr. predikant. Dinsdag 5 mei 10 uur: Brandweerdemonstratie Beestenmarkt/Turfmarkt. 10 uur: Speurtocht voor de jeugd. Begin- en eindpunt Picters- kerkplein. 10 uur: Dropping boven de stad van 20.000 exemplaren van een overdruk van het laatst ver spreide nummer van „De Vlie gende Hollander". 10.30—plm. 12 uur: Wielerronde voor amateurs. Start en finish op het terrein van de Groen- oordhal. 10.3011.30 uur: Beiaardconcert op het vernieuwde carillon van het stadhuis. 13 uur: Strcetparade van oude automobielen en jazzbands. Route: Burggravenlaan. De Sit- terlaan, Lammenschansweg (ventweg), Jan van Houtkade. Doezastraat. Rapenburg. Bree- straat. Gangetje. Marktroute, Kort Rapenburg, Prinsessekade. Turfmarkt, Nieuwe Beesten markt, Molenwerf, Rijnsburger- singei, Haarlemmerweg. Willem de Zwijgerlaan. terrein Groen- oordhaL 1417 uur: Groenoordhal. Optre den van de Dutch Swing Col lege Band. afgewisseld met enkele bokswedstrijden (ama teurs). 1418 uur: Doorlopende voorstel ling van films over de bevrij ding in het Camera-theater aan de Hogewoerd. 14.3017 uur: Volksdansdemon- straties door de Volksdans groep Oud-Poelgeest. Stadhuis plein (14.3015 uur), Vijf Mei laan (15.3016 uur), Kooipark (16.30—17 uur). 20 uur: Groenoordhal. Amuse mentsprogramma. Optreden van: Willy Alberti, de Zangeres zonder Naam, de Wama's, Mini en Maxi, de Soulgroup Connec tion met zang van de Soulsin- gers The Ebonies. Presentatie: Elles Berger. Muzikale begelei ding: Trio Henk Westers. Na afloop van het avondprogram ma in de Groenoordhal om plm 23.30 uur groot vuurwerk op het terrein van de hal. De Studentensociëteit Minerva is de gehele dag voor iedereen toegankelijk. Van 22 uur af treden daar op het Studenten Hoempa Orkest en het Suri naams Orkest van Dolf del Prado. Van 2 tot en met 6 mei: Tentoon stelling over bezetting en be vrijding in de Burgerzaal van het Stadhuis. Openingstijden: zaterdag 2 mei van 1417 uur, zondag 3 mei van 1217 uur. maandag 4 mei van 1012.30 uur cn van 1417 uur. dinsdag 5 mei van 1018 uur. woensdag 6 mei van 1015 uur. Donderdag, 7 mei Valkenburg: Herdenkingssamenkomsten, voorm. 4 R.i.. 10 u. in hervormde kerk. Vrijdag, 8 mei Bushuls. achter Hof laan 76, 7—9.30 u.; ruilclub voor verzamelaars. Zaterdag, 9 mei Hal Bevrijdingskerk, 3 uur: opening 3 nieuwe clubhuizen In Zuid-Wesl. Oegstgeest: St. Jorlsmarsen (2 u. ope ning op Oud-Poelgeest). Dukiersdiensl l'ot zaterdag 10 uuj ae eigen dokiei Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18. telefoon 20085. De zaterdag-, zondag-, avond-, nacht dienst en de dienst op 5 mei van apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei derdorp wordt waargenomen door de Ha ven Apotheek. De zaterdagdienst na 18 uur. de zondag- dienst. de avonddienst na 18 uur. de nuchtdlensl en de dienst op 3 mei van dc Oegstgeesise Apotheek wordt waargeno men door de Haven Apotheek. Sovif teil „r went wel". Breestraat 19 (sol-impii vooi kamerbewoner» en alleenstaanden van 20 jaar e.o.J. Openingstijden: dinsdagavond van 8J0 uur tot 11 uur woensdagavono van 8j0 uur tot 11 uur vruoagavono van 8.30 uur tot U uur. zaterdagavond van 8 30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur Mobiel ANWB-kaDtoor Iedere maandag en donderdag van 10 tot uur uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) Behandeling at ongevallen De poliklinische oehandellng oa onge vallen wordt van dinsdag 13 uur es mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlacnnessenhuls Vrijdag 13 uur tot zaterdag 12 uur door bet Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht! Op andere werkdagen en op zondagen door net Aea- demlsch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst 5 maai 2 (zat 10 U. voor middag tot zondag 24 uur). Brandweer 6 maal 8. Politie 6 maaJ 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zold-West Hulpverlening^- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jao- ques Ursusplanisoen «I: voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telef. 10460. voor informatie telef 83921 BezoekureD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; oezoe kuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—19 45 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 14.30—16 00 uur Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag £p vrijdag 19.00—18.45 uur: zaterdag 15-10—16 30 uur: zondag, alg. Christ eo nationale feestdagen 15 JO—17 00 uur. Kinderkllniekmaandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dinsdag 13.00— H00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag. aJg. Christ, en nationale feestda gen 14 30—16.00 uur EllsaDethziekenhuls LeldeD derde klas dagelijks van 2 uit 3 uur eD 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeling dagelijks van I tol l en 's avonds v&d kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 13 tot 12, 3 tot en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklimek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlënteo dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dlnsdak en vrijdag IJ tot 14.30 uur. zon dags li tol tz en v tot I Jelgersmakllniek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur: zaterdag 11 tol 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls. dagelijks eerste fcl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 a.. tweede U. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 ti.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 UUT ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dag» iljks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur van 18.00—19.00 uur. le klas: van 14.00—15 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kradiuafdeilng. van 14.00—15 00 uur. van 19.00— 19.30 uuj alleen voor echtgenoten. Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18-70 uur dinsdag en donderdag al leen voor vaders. Kinderen oenedeo 16 Jaar geen toegang •N u'JHLi WIJK - bule Miiu kiasse-pa- tienien dagelijks van t tot ball 6 en des avonds van 7 tol 8 zaaipattenten zon. dgs. van l tot 8. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags. van halt 7 tot half 8 en zater dags van tot batf 2. KATWIJK Zeehospitium. longkJlnlek dagelijks van baif 3 tol Dalf 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde-- ling dagelyka van baJf 3 tot baif 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van baif 3 tot nalf 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tol 8. zaterdag en zondag van naif arie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van J tot 8 en zalehrdag en zondag van naif 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pllgeim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober). L-ugermuseurn tut 30 juni: aquarellen- expusiue Verbeeld verieaen. dag. 9-17 u„ zond 13-17 u zat gesloten De Lakenhal: tentoonstelling „Dubbel- oeeld" (beelden en tekeningen van Jan Maaskant en Frans de Wit), van 3 april—4 mei, dag. 10-17 uur. zondag en 30 april van 13-17 uur. Galerie v.d. Vllst, Botermarkt 3, 1-30 april grafiek Rob Clous en keramiek van Babs van Elsdlngen (dl. t.e.m. za. van 9-18 uur). Rapenburg 94: Galerie t Dulvenhuys. paintings and drawings van Barbara Bangs-Blair. van 12 april tot 3 mei, dlnsd tot en met zondag van 2 tot 8 uur. Rapenburg 25: expositie oosterse handschriften (30 april tot en met 15 mei dag. 9.30-12.30 en 2-5 uur). Wassenaar: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: plastieken Loekle Metz, van 4 mei t.m 26 mei. maand. t.m. zat. 10—17 u.. dlnsd. av 8—10 u.. zond. na afspraak. Schilderijen van Bertus de Mey. ook t.m. 26 mei. HAZEKSWOUDE, Rijndijk - Arch - bur P Roelands en w van Resteren. Wil lem Kloosstraat 4: openingstijden', werk dagen van 9 tot S uur, zaterdags van 1 tot d uur. zondags niet: expositie van 18 april tot en met 9 mei: Frans de Jong (Amsterdam) grafiek. MUSEA RaPe»br8 "3. werkda- uur -30 dinsd. en vrjjd. ook 14-17 Hortus. Rapenburg 73: 1 aprll-30 sept. B- 12 cn 13.30-17 uur. zon. 10-16 uur. kassen 8es'<*en; I okt.-31 maart 8-12 en 1J.30-16 uur. zond. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 apr.-13 «ept. t m- Mt- 10-17 ur. zon. en feestd. 13-11 uur, maand gesloten. Ned. Legermuseum, Pesthuislaan 7. ma t.m vrij. 9-17 u.; zon. 13-17 u Pilgrim Fathers-museum. Vliet 45- ma t.m. vrij. 9-12 en 2-4.30 uur. Rijksmus. geologie en mineralogie, Hoogl. Kerkgr. 17; ma. t.m. vrij. 10-2 en 14-16 uur, tot nader aankondiging op zat en zon. gesloten, l Jan., 3 okt. en feestd. ook gesloten. RUksmus. natuurlijke historie. Raamweg 2: voor groepen na afspraak. Rijksmus. Oudheden, Rapenburg 28: 10- 17 uur. zon en feestd. 13-17 uur. i jan. en 3 okt. gesloten. Rljksraus. geschiedenis natuurweten schappen, Stcenstr la: 10-16 uur, zon. 13- 16 uur. Rijksmus. Volkenkunde. Steenstr. 1: 10- 17 uur. zon. en feestd. 13-17 uur. 1 jan. en 3 okt. gesloten. De Lakenhal. Oude Singel 28: 10-17 uur. zon. en feestd, 13-17 uur. illEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 1 MEI 19/u LEIDEN Ter gelegenheid van het koninginnefeest heeft de Leidse Oranjevereniging fruit en versnaperingen uitge deeld aan meer dan 500 kinde ren en bejaarden in kinder tehuizen en hofjes. Zo bracht men een bezoek aan de Cortona- stichting. Chr. Jeugdhulp. het Sint Lidwinatehuis, het wees- oudeliedenhuis St. Maarten. Solglyt, Sonnewende en het verpleeghuis aan de Kaarse maker straat, waar deze foto werd gemaakt. Het was voor de kinderen en de bejaarden een feestelijk gebeuren. (Foto NLC - Dirk Ketting) Klaar voor de start van de wandelmarsen, die gisteren voor de Leidse jeugd werden gehouden. OEGSTGEEST Voor wethouder J. J. Thorn is 30 april gisteren niet zo erg leuk begonnen. Hij stond op het punt om naar de aubade in het Wilhelminapark te gaan, maar wilde nog even in zijn tuin de vlag hijsen voor hij wegging. De wethouder viel en kwam zo ongelukkig terecht, dat hij zijn heup brak en naar het zie kenhuis moest worden gebracht. ^cadenrischc examens LEIDEN Rijksuniversiteit. Geslaagd voor examen doet. ex. II gen.: de heren J B Antvelink (Lelden). P E F Houwink (Amsterdam). K Went (Leeuwarden). H D D Zuiderbaan (Leiden), mej. A Kaminski iDen Haag); semi-artsex de heren H H Cotlno (Voorschoten). R A van Dijk (Den Haag). W C M de Lang (Den Haag). S U Leuwestetn (Leiden). H Vochteloo (Wolvega); artsex.: de heren C W Koch (Leiden). P J Laterveer (LeidenI, J N Voorhoeve (Lelden). J Th M Weerdesteljn (Den Haag); kand. ex. psychologie:- mej. J BazeJmans (Oegstgeest); kand ex. pe dagogiek: de heer J F A Robinson (Den Haag); doet. ex. pedagogiek; de heer J de vries (Oegstgeest); doet. ex. psycho logie: mevr. M van Hoboken-van E6 (Nootdorp); kand. ex. W soclolgle: mevr. H van Hee-van Rossum (Lelden) de da mes M M van Wijck (Den Haag). M Acker (Oegstgeest) de heren F J W Roelofs (Rotterdam). G J van der Zalm (Lelden). H van der Laan (Lelden). A J J M Die- penbroek (Leiden), P W Hommes (Norg, Dr.); doet ex. W sociologie; de heer E T Kuiper, c.l (Bergen. NH); doet. ex. N W sociologie: mevr. R Alg OJehomon-Ket- ting (Alphen aan den Rijn). Op 29 april zijn gepromoveerd: de heer A K Ray tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld: ..Ge netics of haptoglobin a study at famely and population level with refercente to shaptogloblnemia". De promotor was prof, dr. M Sihiscalco. De heer JAM Smit, geboren te Dor drecht en thans wonende te Oegstgeest. Is gepromoveerd tot doctor In de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld: „Partition and friction in membranes". De promotor was prof. dr. A J Staverman. De heer N G Minnaard geboren te Ter Aar en thans wonende te Oegstgeest, ls gepromoveerd tot doctor In dé faccultelt der wlsSi^age en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld: „Fotochemie van en kele eenvoudige onverzadigde koolwater stoffen" De promotor was prof. mr. E Havlnga. zamenlijk via de Breestraat naar de Burcht, waar de prijzen wer den uitgereikt. Om 12 uur recipieerden b en w in de Burgerzaal. Prof. dr. G. C. van Niftrik. hoogleraar aan de univer siteit van Amsterdam, sprak daar om half één een kort woord. Hij waardeerde de beperkte macht van de vorst positief omdat het dan mogelijk is, dat de persoonlijke kwaliteiten naar voren komen. Een objectieve verankering van het Oranjehuis zocht hij in de geschie denis. Het bestuur van Koninginnedag komt waardering toe voor zijn geste aan de bejaarden. Werkmans Wils kracht maakte zich 'smiddags vrij voor concerten bij Rijn en Vliet, Roomburg en Herengracht 35. De voetballiefhebbers gingen naar het terrein Haarlemmerweg voor de derby LugdunumLFC. Een verslag vindt u elders in deze krant. Tenslotte was er in de Gehoorzaal een oranjebal met medewerking van het radiodansorkest The Mel low Towns. De Leidse Oranjevereniging treedt op Koninginnedag ook altijd even in het gelid. Zij deelde fruit en ver snaperingen uit in een aantal kin dertehuizen en hofjes. De heer F. L. Servaas schreef ons dezer dagen dat deze uitdeling de volle instem ming heeft van de leden. Dat be grijpen we, als we zien met hoe veel enthousiasme de komst van de oranjebest-uurders wordt be groet. Dal is een meer dan vol doende beloning voor deze inspan- j ning. LEIMUIDEN Op Koninginnedag kon de heer Kolijn een geheel ver- nieuwede zaak voor het publiek openstellen aan de Kerkstraat. Ook de burgemeester van Alkemade gaf bij de opening van zijn aanwezigheid blijk. Traditiegetrouw begon het Koninginnefeest ook in Leiden weer met een grote aubade en wel op het Stadhuisplein, waar honderden kinderen zongen. Hierna waren er film voorstellingen voor de scholie ren, die werden afgesloten met een traktatie. (Foto NLC - Dirk Ketting) EIDEN „Koninginnedag" is ook in Leiden in alle glorie gevierd, met af en toe een schraal zonne tje dat zich meer liet zien dan voe len. Maar kinderen trekken zich van dergelijke omstandigheden niet zoveel aan en dus is de aubade toch weer 'n massaal begin van de dag geworden. Overigens hadden vier bands de Leidenaars al ge wekt. Zij hadden een route in alle richtingen. Volgend jaar moet Lei- den-Noord er eens bij. Na afloop gingen de scholieren achter de bands naar de bioscopen, waar ze een gevarieerd filmprogramma kregen. In de kinderstoetcn werden veel vlaggen meegevoerd, oor de kinderen was er ook pop penkast van Devilee in de Burcht. Jan Klaassen bleek nog springle vend. De aandacht voor hem niet minder. Op het Stadhuisplein vermaakten gymnastiekverenigingen het be langstellende volk met een prima demonstratie. Er waren wel 250 medewerkers. Later op de dag volgde er nog een demonstratie van sportschool De Vries. Daar hadden weer anderen belangstel ling voor. Het Koninginnedagpro gramma in Leiden is nooit groot, maar het richt zich wel op ver schillende soorten van belangstel ling. Zo lieten, ondanks de windkracht en de mogelijkheid van buien, al of niet met hagel, velen zich weer in schrijven voor de wandeltochten. „Koninginnedag" organiseert ze altijd met de Jeugdactie en de Wandelkring en Omstreken. Jong en ouder waren beide goed verte genwoordigd. Van de Hoge Rijn dijk marcheerden de groepen ge- showroom: nieuwe rijn 87, tel. 21035 Op het Stadhuisplein hadden gisteren ook turndemonstra ties plaats en de belangstelling hiervoor viel niet tegen. (Foto NLC - Dirk Ketting) LEIDERDORP Ook dit jaar stond koninginnedag weer in het te ken van de kinderfeesten. De dag begon met een aubade voor burge- gure weer zongen de kinderen uit volle borst. Daarna mochten ze naar de film kijken. Voor dc kleuters had men een goochelaar uitgenodigd. De kinderen uit dc hoogste klassen van de lagere scholen gingen naar het sportveld, waar de kinderspelen werden gehouden. Burgemeester Van der Have kreeg 's middags een oorkonde en legpen ning aangeboden van de voorzitter van de oranjevereniging, de heer W. C. v. d. Wijngaard. De burgemeester werd daarmee tot erelid van de ver eniging gemaakt. T.g.v. universiteitslustram LEIDEN Het 395-jarig bestaan ut de universiteit zal de stad niet ngemoeid laten. Een speciale com- lissie van de algemene Univcrsitai- Lustrum Commissie heeft een viswedstrijd worden georganiseerd. Gedurende het lustrum zal de bin nenstad door het Leids City Cen trum met vlaggen en aanverwante artikelen zijn versierd. intal manifestaties ontworpen, die der voor deelneming uitnodigen. Klapstuk van de activiteiten is wel e lustrumtentoonstelling, die onder le titel „Wel en Wee" in samenwer- ing met de Leidse volksuniversiteit O in het Rijksmuseum van ludheden wordt georganiseerd. Van ijf juni tot vier juli zal via foto's, rantenknipsels en dia's de proble- latiek van milieuverontreiniging, ntwikkelingshulp en discriminatie an de kaak worden gesteld. Aan nogelijke oplossingen wordt ook landacht besteed. Meer dan tweeduizend Leidse cholieren maken excursies naar de iniversiteit en haar instituten en het de bedoeling van de commissie, leze activiteiten ook na het lustrum 'oort te zetten. Twee avonden kunnen tweehon- lerd Leidse inwoonsters in de Waag inder leiding van bloemisten gratis loemstukjes vervaardigen, die aan ieken en bejaarden zullen' worden Egeven. Bovendien zal er nog een Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut afstand v. d. Werfstraat. Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat) Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor lovee"". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bieden. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovingsringen, horlo ges, klokken, cassettes, verzilverde geschenkartikelen, brillant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Om weg- en waterver keer zo weinig mogelijk oponthoud te bezorgen hebben B. en W. beslo ten dat aan de Blauwpoortsbrug, die van een nieuw bovendek moet wor den voorzien, alleen in de nachte lijke uren mag worden gewerkt. Dit werk zal op maandag 11 mei begin nen en twee tot drie weken duren. Er is gekozen voor de periode van 22.00 tot 06.00 uur. Er zal voortdu rend één zijde van het brugdek voor het verkeer in de richting bin nenstad vrij blijven. Aansluitend aan dit werk moet de Verversbrug over de Oude Heren gracht onder handen worden geno men. Gezien het geringe belang voor water- en wegverkeer acht het colle ge het niet verantwoord ook hieraan aanzienlijk meer geld te besteden door het werk 's nachts te laten uit voeren. SCHAAKLES VOOR SCHOLIEREN

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3