DcVrolijke Keuken. GIRO 252424 DDK VODR DE anDER Op papier zijn alle mensen vrij g» het ware ■^muziekgenot! R.v.d.BURG ö?i- hïMïï*--'-'- Lekker-pittige Moccona; nü onder de glazen stop! -.•••. :.X 45% besparing! 100% veiligheid! M. N. BLONK PARKON-PARKET LEERLING VERPLEEGSTERS Ziekenhuis BETHESDA ASSISTENTE van het hoofd van de Huishouding a. Assistente voor de eetzaal b. Assistente voor de keuken •70 ^RJWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 MEI 1W0 fr #*V '-yi^v Dank zij Moccona uw keuken nóg vrolijker en gezelliger. Want Moccona is nu verpakt in leuke stopfles jes met een échte glazen stop. U kunt ervan alles in bewaren: kruiden, spece rijen, hagelslag, of kleurige snoepjes voor de kin deren. Leuk en fleurig, als ze zo op een rijtje staan in de keuken. Gauw een serie bij elkaar zien te krijgen! De glazen stop vindt u tijdelijk op alle 50 en 100 grams potjes Moccona. (voor de normale prijs) ys V: daarom verkoop ik mijn klanten banden Vulcaniseer-inrichting Leiden/Kruisstr-11 - Tel. 01710-43075 De ideale vloerbedekking voor it^c-cen Fino parket, dik 4 mm, v.a. f 22,- p. m2 Massief parket, dik 6,5-8-22 mm, f 28 p. m2 Kant en klaar opgeleverd, incl. B.T.W. Wij verstrekken u gaarne vrijblijvend alle inlichtingen. PARKON-VLOEREN8EDRIJF Tilburgseweg 29 - 31 - Breda Tel. 01600-30926 DIACONESSENHUIS VOORBURG In de opleiding van 1 september 1970 kunnen worden geplaatst. salaris volgens rijksregeling 5-daagse werkweek vakantietoeslag van 6 2 x per maand reiskostenvergoeding, boven 2,50 per keer MULO-diploma of daarmee gelijkstaande opleiding vereist. De besturend zuster, mej. W. Wolffensper- ger, is gaarne bereid u, zowel mondeling als schriftelijk, alle inlichtingen te verstrekken. Fonteynenburghlaan 5 te Voorburg. Telefoon: 070-906700. aan de Maasboulevard te Rotterdam vraagt een in staat haar bij afwezigheid te vervangen. Vijfdaagse werkweek. Sollicitaties of verzoeken om inlichtingen te richten aan de adjunct-directrice. Oostmaaslaan 25 (tel. 010-142233). DIACONESSENHUIS VOORBURG Voor spoedige indiensttreding worden gevraagd bij voorkeur met Inas-diploma. Inas-diploma vereist Ook zij die een part-time functie zoeken kunnen reflecteren Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Direc tie, Fonteynenburghlaan 5, Voorburg Zelf thuis spelen: Alle merken electron, orgels piano's - vleugels clavecimbels spinetten Kom luisteren en keuren in onze 5 toonzalen 3 mogelijkheden contant-koop huurkoop huur m. kooprecht met garantie/service Arnhemsestr. 8 AMERSFOORTs Tel.03490-13877 I i 5 mei Het is overigens niet het eerste het beste papier: de verklaring van de rechten van de mens, vastgesteld in de derde algemene vergadering van de Verenigde Naties. Allemaal dezelfde vrijheden en rechten, zonder enig onderscheid van welke aard ook, zoals ras, kleur, geslacht, taal, godsdienst, politieke of andere overtuiging. Allemaal gelijk voor de wet en gelijkelijk beschermd door de wet. En allemaal vrijheid van mening en meningsuiting. Van vereniging en vergadering. Van politieke overtuiging en organisatie. Zo staat het op papier. In de praktijk ziet het er anders uit met die vrijheden. U kunt dat zelf nagaan. Loopt U het nieuws maar door. Loop de wereldkaart maar langs. Onvrijheid wordt op onvrijheid gestapeld. Dichtbij en veraf. U weet het. We weten het allemaal. We zien het. We horen het. Via de beeldbuis. Over de radio. In de krant. We kennen het verschil tussen papier en praktijk. Papier is geduldig. Maar wij ook. We halen onze schouders op en denken: 't is ver van mijn bed! En vieren het feest van onze bevrijding. Van onze vrijheid. Maar elk stukje onvrijheid in de wereld maakt ook ons minder vrij. Roep daarom niet al te hard hoera! als zoveel anderen alleen maar „help!" kunnen roepen! De hulporganisaties van de in de Raad van Kerken vertegenwoordigde kerken, het Humanistisch Verbond, de Collectieve Israel Actie, het Nederlands Comité UNICEF, de Nederlandse Jeugdgemeenschap, de NOVIB en het UNESCO Centrum Nederland roepen U op om op het feest van onze bevrijding te denken aan hen die onvoldoende mogelijkheden hebben zich in vrijheid te ontplooien. Zij vragen U de "vrijheid voor de ander" via een aantal concrete projekten te helpen verwezenlijken. U kunt daartoe storten op giro 252424 ten name van het„Comité Vrijheid,ook voor de ander" te Amsterdam. Vrijheid, voor de ander die vastzit. In gevangenissen en in concentratiekampen. Of misschien is hun hele land één groot concentratiekamp, één grote gevangenis. Dat komt voor. En ze worden gefolterd of gemarteld. Anderen, hele volken zelfs, zijn niet vrij, omdat ze afhankelijk zijn van een onrechtvaardige wereldeconomie. Dat is minder bloedig misschien, maar tenminste even stuitend. Mensonwaardig is dat, net als de dagelijkse strijd tegen de honger die voor duizenden de enige vulling van het bestaan is: in leven blijven. Dat zijn dingen waar wij wel even aan mogen denken als we de feestneuzen en de feesttoeters en de hoge hoeden weer voor de dag halen. We hebben, waarachtig, alle reden om feest te vieren. Ons vaderland is nog verre van volmaakt, maar we zijn in elk geval vrije mensen in een vrij land. Laat ons juist daarom denken aan de vrijheid, ook voor de anderen er iets aan doen! Kinderhulpplan De stichting Nederlands Kinderhulp plan (NOVIB-UNICEF-UNESCO) werkt aan een geheel nieuw projekt in India. Het gaat er bij dit plan om het kind in al zijn ontwikkelingsfasen een maxi male kans te geven opvoeding, gezond heid en scholing. Het projekt wordt uitgevoerd in het Chevella Block, dicht bij Hyderabad in India. Gevraagd: totaal projekt over acht jaar vijf miljoen; voor 1970: 1 600.000. Hulp aan vluchtelingen, politieke gevangenen en slachtoffers van rassendiscriminatie Vluchtelingenhulp Vietnam - Soedan Mozambique 'De vluchteling zal het kenmerk zijn van de 20e eeuw, symbool van de onstabiliteit, het wantrouwen, het rampzalig nationalisme, de strijd om de macht'. Achttien miljoen vluchte lingen bevestigen de juistheid van dit citaat. Vietnam, de Soedan, Mozambi que zijn een paar recente voorbeelden. Gevraagd: Soedan f 125.000. Vietnam f 150.000. Mozambique f 50.000. Campagne tegen de rassendiscri- minatie Het is een wereldprobleem geworden, de rassenwaan en de daarbijbehoren de discriminatie. Het hoeft niet zo te blijven. Vandaar het aktieprogramma van Sodepax, waarin de Wereldraad van Kerken en de Comissie Justitia et Pax samenwerken. Mentaliteitsveran dering bij de onderdrukkers. Hulp en steun aan de onderdrukten. Gevraagd: f 70.000. Christelijk instituut voor zuidelijk Afrika staat op de bres voor gemeenschapen eenheid onder de christenen van alle rassen in Zuid Afrika. Blanken en niet-blanken. Het werkt via gespreks groepen, conferenties en publicaties. Gevraagd: f 50.000. 'Stille hulp' aan politieke gevan genen en hun gezinnen Wie de dossiers ziet, herkent meteen de krantenkoppen uit het recente ver leden. Allemaal namen van plaatsen waar mensen opgesloten werden om dat ze anders denken, een andere politieke mening hebben. De kerken heipen deze gevangenen en hun gezin nen. Gevraagd: f 80.000. Amnesty international steunt politieke gevangenen en hen die met gevangenschap bedreigd worden, waar ook ter wereld. Staat slachtoffers van religieus fanatisme, van politieke onverdraagzaamheid en van rassen discriminatie bij. Gevraagd: f 25.000. Steun aan joodse emigranten; Bijscholing immigranten-kinderen Ondanks alle overige problemen waar mee Israel gekonfronteerd wordt, blijft dit land het toevluchtsoord van Joden, die om redenen van diskriminatie of vervolging het oorspronkelijke land van inwoning willen of moeten verlaten. De zorg voor die emigranten komt voor rekening van de Collectieve Israel Actie in Nederland en haar zusterinstellin gen. De overbrenging en eerste inte gratievan elke immigrant vereist reeds een bedrag van f 6.150. De achter stand van immigrantenkinderen, zou een handicap voor hun héle leven kun nen betekenen. Vandaar de noodzaak van kleuterdagverblijven, waar ge poogd wordt die achterstand in te halen. Kosten van een eenvoudig dag verblijf: f 40.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 29