Subsidie Nieuw veen gaat door Omzet Gist-Brocades Mr* Sle,nPels steeg met 12 procent Door dak gevallen Alphenaar overleden Vlpliense politie wil strenger e;aaii optreden f ztüMSSMHBM Ir. H. v. d. Velde voorzitter LVJ Correspondentschap Benthuizen ontslaat 700 man vraagt ontslag Gezondheidscentrum in Noord-Hofland Tèlefoonnummers van net Katwijk krijsen 1 erbij NIEUWS UIT ZOETERMF,RH Noorderkwartier Vcrtrouwén bij Ballast-Nedam Hoeehst sreft notes uit Spaaroverschot geringer WOENSDAG 2? APRIl 1970 Goed resultaat in 1969: Het nieuwe kerkgebouw van üe Chr. Geref. Kerk te Aar- \anderveen wordt vanavond pfficieel in gebruik genomen. \4cties voor Zeskamp i ALPHEN Op Koninginnedag ilen acties worden gehouden om de ïanciële zorgen van het Zeskamp- imité enigszins te verlichten. Bë- ilve bij de Zeskampstand in het jrg. Viseserpark zullen van 10 tot uur op verscheidene plaatsen in gemeente bussen worden opge- ë\d, waarin de inwoners hun bij lagen kunnen deponeren. Df Rijschool „Rijnland" houdt op oniinginnedag van 10 tot 12 uur ene ens in het Burg. Visserpark een edëtrijd i'n het verwisselen van itowielen. De deelname aan deze ïdlsirijd is gratis. De rijschool stort hter voor iedere deelnemer een drag van f 2,50 in het Zeskamp- nds.' O i ALPHEN' In verband met het rit. dal de straatvervuiling op dit unt de laatste tijd sterk toeneemt i er tal van klachten binnenkomen, aat de politic strenger optreden te en eigenaars, die hun honden toe- taan de voetpaden te verontreinigen, te maximumboete is f 25. -Ditzelfde geldt voor het verwek - van onnodig nachtelijk lawaai, waarover met name uil Ridderveld dachten komen. Bij herhaling komt iet voör, dat bezoekers van flatbe woners luid toeterend afscheid ne ten van de mensen, waar ze op be zoek geweest zijn, waardoor anderen aa*n hun slaap worden gestoord, ooa Tenslotte wordt medewerking van en-fe burgerij gevraagd voor bestrijding e Jfen hinderlijk lawaai en luchtveront- 'Gyiniging door uitlaatgassen in de ookabijheid van bruggen. Met nadruk rd wordt verzocht, wanneer men voor ildaruggen of andere overgangen moet wachten, de motoren van auto's en of relelrommers af te zetten. se 1 rcell I.veinhad \w .-Vennep gaat pas 16 mei open ssie NIEUW-VENNEP Door een gebeurtenis in de wa- uuërvoorziening kan 't nieuwe zwem- »ad niet zaterdag 2 inei worden ge- be»pcnd. De officiële opening is nu op zaterdag 16 mei morgens om half elf. Vit de VEESSTREEK WOUBRUGGE Geboren: Jelle H Hoekstra en S Hoogterp, Pe- onella H dv L J M v Vliet en E C Rijsdam, Agnes M A dv H C Zwet- oot en W P M van Steen. Petra dv den Brave en J A Wolvers. Ondertrouwd: B A J Nieuwenhui- m en M J de Vette, A J Reumerman C J v Beyeren. Getrouwd: Petrus Th Baak en C M v d Ploeg. WOUBRUGGE De collecte ten ate van het Astmafonds heeft een cdrag opgebracht van f 161,79. KOUDEKERK Het huisvuil zal ,r. iet op 5 mej worden opgehaald maar P 6 mei. Het grote vuil, zal als ge- 1 "Tmonliik maandag worden opgehaald BENTHUIZEN Het programma 'oor Koninginnedag ziel er als volgt lit: 9.30 u: aubade van schoolkinde- __'cn voor gemeentehuis; 9.45 u: loc- BSpraak burgemeester Kcüzor: 10.15 u: ^Voetbalwedstrijd tussen jeugdelftal- Hrn van B.S.C. '68: 20 u: avond voor ^Hongeren in De Tas Programma voor 5 mei: 10 u: be- ^Hendigheidsspelen met auto's op ^Bportlaan en ringrüden met fietsen vi de Prins Hendrikstraat en de oode Kruisstraat; 14 u: optocht oor gekostumeerden, prijsuitreiking i De Tas. Opstelling van de stoet om 3 u in de Graaf van Bloisstraat: 9.45 u: feestavond in De Tas. BENTHUIZEN Maandag 4 mei »m vijf minuten voor acht wordt in >e Tas een herdenkingsbijeenkomst j ehouden. HAZERSWOUDE Ondertrouwd: ^Bloos., Michiel Wouter. 20 jaar en ^wan der Zon, Cornelia Catharina Ma- ■ia. 10 jaar; Huisman. Antonius ^^rranci^cus. 35 jaar en de Groot, ^Rïeertruida Johanna Maria, 38 jaar: ^Bzabó. Tibor Ernö, 27 jaar en Hajdu. ^^Talerija, 21 jaar; Gordijn, Martinus flendrikus Maria. 27 jaar en Ouwer- j'nt, Maria Johanna, 26 jaar. NIEUWVEEN De vergadering van de gemeenteraad van Nieuw- veen, had niet over gebrek aan be langstelling te klagen. In een ei volle zaal, die werd bevolkt door vertegenwoordigers van verschil lende groeperingen, het „Stink sloot-comité" groepjes jongelui van jeugdbewegingen en andere be langstellende inwoners, kwamen eerst de gewone agendapunten ter tafel. Besloten werd tot aankoop van 5 ha grond opgenomen in het nieuwe bestemTriingisplan Schoter- veld-Zuicl, waarvoor in beginsel overeenstemming is bereikt met de Teyler-Stichting Haarlem voor een bedrag van f 130.000, alsmede met de pachters Gebrs. Ran. Op dit ter rein zullen, woningwet-, bejaarden en premiewoniiugen worden ge bouwd. In verband me; de verkeers veiligheid in de bebouwde kom zal worden overgegaan tot invoering van een sïopverbod in de- Kerkstraat tussen Schotcr'; rug en resp. trottoir Hervormde kerk, aan de andere zijde tot pand Kerkstraat 30. terwijl voor 'het verdere -gedeelte van deze straat een parkeerverbod zal gelden. De kruising Kerkstraat-Dorpsstraat wordif voorrang'skruising. Vervolgens kwam de subsidie van f 10.000 aan de Heiwormde Gemeente voör de sticht,ineskosten van een nieuw Hervormd Verenigingsgebouw in1 bespreking. Het hui'diiiga gebouw verkeert in slechtte conditie en met eigen geld en subsidie wil men over gaan tot nieuwbouw. De heer Bekking (Gem. Belang) maakte bezwaar tegen deze ver vanging van een gebouw; wij Streven naar een algemeen Dorps huis. straks staat onze gemeente vol met kleine ve r emgirug?gebouwtjes Voorzitter: „Ik weet. dat uw LEIDEN In hotel Huis ter Duin te Noordwijk werd gister avond éen algemene ledenvergade ring van de Leidsche Vereeniging van Industrieelen gehouden. In de vergadering werd ir. H. van dei- Velde. directeur van Durisul Me- vriet N.V. (zie foto) als n.euwe voorzitter van de LVI geïnstalleerd. Hij volgt ir. A. Sitsen, directeur van Wernink's Beton- en Aanne ming Maatschappij N.V.. die het voorzitterschap sinds 1965 bekleed de op. Ir. O. J. Schreuders. oud-direc teur van de Hollandsche Construc tie Werkplaatsen, trad als penning meester af. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Tot zijn opvolger werd ge kozen de heer J. den Holder, directeur van de gelijknamige ma chinefabriek. Als buitengewoon be stuurslid trad ir. M. C. de Jong, eveneens wegens het binnenkort bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd af. Tot zijn opvolger wérd gekozen ir. Sitsen. Als opvol ger van ir. H. van der Velde in de groep bouwmaterialen Industrie werd gekozen de heer R. Niezen van Latexfalt. Als opvolger van ir. O. J. Schreuders voor de groep metaal, werd ir. J. G. Gaillard. directeur H.C'.W., gekozen. hart uitgaat naar een aportlokaai di-t is ook mijn wens) en een dorps huis, maar dit is de eerste jaren nog niet te verwezenlijken". Weerwoord: „Het gebouw mag er. wat mij betreft, zo neergezet wor den. Wanneer er echter een Dorps- huls kom!, zitten we met krappe exploitatie. Het nieuwe gebouw zal de exploitatie concurrentie aandoen. Ik 'heb buitengewoon respect voor de ijver, waarmee geilden door de betrokkenen zijn bijeengebracht, maar men vraagt hier gemeenschaps gelden en 'het gaat hier om groter en gemeenschappelijk belang". Na een vrij fel debat stelde de woordvoerder: „Zouden we deze zaak niet opschorten?". Van de overige raadsleden vroeg alleen J. Fransen (KVP) de zaak aan te houden, protest aantekenend tegen het pamflet verspreid door Gemeentebelangen. Hierop stelde voorzitter voor. tot stemming over te gaan. waarop KVPer M. de Groot neg een pleidooi hield voor de verlening van sub sidie voor het Herv. Verenigings gebouw. „Wij willen gaarne de hel pende hand toereiken". Bij stem ming (met vijf tegen twee) werd 'hei voorstel tot subsidieverlening aanvaard. april in 'tlplieu ALPHEN1.'— Ondanks het niet- verlenen van medewerking van de kant van de scholen, heeft het Oranjecomité toch voor een aardig programma gezorgd: 10 uur aller lei activiteiten in het centrum met de drie gymnastiekverenigingen, brandweer, politie. Zeskampploeg. Wegenwacht en een wedstrijd wiel verwisselen. Alles met muzikale omlijsting van Arti et Religioni. Crescendo en Con Brio. 's Middags om 2 uur wordt* be gonnen met parachutespringen door Sky Diving Flying Dutchman. 2.30 uur: voetbalwedstrijd Alphense com binatieFeijenoord (amateurs). 2 uur een puzzelrit (start bij Cen traal). 3 uur: volkscross van AAV '36 en een toneelvoorstelling van Mobiel in Nabij morgenavond om 8 uur en vrijdagavond om 8 uur. Gespeeld wordt „Al mijn zoons" van Arthur Miller. Morgenavond is er ook dansen in de St. Jozefzaal en vrij dagavond muziek met lam pionoptocht. II'. CH en M P komen samen met 1 folder HAZERSWOUDE De ARP. CHU en KVP gaan vóór dc komende raadsverkiezingen gezamenlijk pro paganda voeren. Het ligt in de be doeling. dat één folder wordt samen gesteld. waarin de belangrijkste pro grammapunten worden vermeld. Uiteraard zijn hierin eveneens de namen van de kandidaten met per sonalia opgenomen. De propaganda- commisie. bestaande uit zes personen (van elke partij twee) gaat zich nog buigen over de wijze van presenta tie. Intussen hebben de kandidaat raadsleden tijdens 'n besloten verga dering met elkaar van gedachten ge wisseld over de portefeuilleverdeling in de komende zittingsperiode. ALKEMADE Programma doden herdenking: 7 uur 's avonds bijeen komst in kerk aan Pastoor Onelplein in Roelofarendsveen m.m.v. Vox Laeta en een gemengd jongerenkoor; kwart voor acht stille tocht naar monument; 8. uur: twee minuten stilte. DELFT ln 1969 is de concernom- zet, na aftrek van accijns en omzetbe lasting. bij Gist-Brocades n.v. t.o.v. 1968 gestegen met 12.4 pet. tot f437,1 min. Indien 1968 wordt gecorrigeerd in verband met de invoering van de wet omzetbelasting 1968 ter verkrij ging van cijfers, die vergelijkbaar zijn met die van 1969 heeft de omzetstij ging ca. 17 pet. bedragen, aldus het heden verschenen jaarverslag. Deze stijging is volgens de raad van bestuur voornamelijk te danken aan grotere afzet in binnen- en buitenland van enzymen voor technische toepas sing. alsmede aan hogere verkopen van farmaceutische substanties en eindprodukten. Het bedrijfsresultaat bedraagt f49,4 min. (v.j. f33.1 min.). Na aftrek van belastingen en reser- 1 oorzilter Bakker nam afscheid ran de Rui ffeisenbank ROELOFARENDSVEEN In De vier Heemskinderen hield de Raif- reisenbank de jaarlijkse ledenver gadering. Voorzitter. L. Bakker toonde zich bezorgd over de finan ciële ontwikkeling in sommige be drijven. Er is door de bank een winst gemaakt van f 63.680,81. Voorzitter J. L. Bakker nam af scheid wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Namens de centrale bank in Utrecht overhandigde de voorzitter van de raad van toezicht de bronzen plaquette met inscriptie. Van het plaatselijk bestuur ontving de scheidende voorzitter een fruit mand en een enveloppe met inhoud voor een vakantiereis. Veilingvoor zitter A. K, Verdel voegde hier nog een kist sigaren aan toe. Sterk spel van de Plankenridders AARLANDERVEEN Tot welke conflicten het in een familie kan komen als een vader (in het spel „Om de Karashoeve") eik belang on dergeschikt wil maken aan het be lang van de hoeve, heeft de toneel groep De Plankenridders gisteravond in de zaal van het Dorpshuis duide lijk getoond. Jammer, dat niet een tot de laatste plaats bezette zaal de beloning werd voor het bijzonder sterke en vlotte spel van De Plankenriddes, die onder regie van de heer A. Krom hout tot een uitstekende prestatie kwamen. Met deze opvoering heeft de to neelgroep getoond dat zij goed to neel kan geven. Vooral de rol van Mischko Karas kreèg van de heer G. Angenent een prima' vertolking- Wij, de redactie van deze krant, zoeken in Benthuizen iemand, die wil assisteren bij het correspondent schap. het verzorgen en doorgeven van plaatselijke berichten. Onze correspondent, de heer Van Hoeven, heeft het te druk om het alleen te doen. Wie hiervoor belangstelling heeft, kan zich of met hem of met de redactie (postbus 76 Leiden) in verbinding stellen. Graag snel! Goud mi medaille voor I. W. de Ren LEIMUIDEN Vanmorgen heeft de heer J. W. ,de Ren uit handen van burgemeester Breen de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, gekregen. De heer De Ren trad in 1973 als volontair in dienst bij de gemeen te. I juni 1926 werd hij benoemd tot ambtenaar op de secretarie, en kele jaren later tot gemeente-ont vanger. Toen in 1936 oud-burgemeester Bakhuyzen ook burgemeester van Nieuwveen werd, kreeg de heer De Ren de functie van gemeentesecre taris in beide gemeenten. De heer De Ren, die in 1966 40 jaar ambte naar was, ging in 1968 met pensioen. Ook in het maatschappelijk leven neemt deze Leimuidenaar een be langrijke plaats in. Hij is president- kerkvoogd van de Hervormde kerk. secretaris-penningmeester van drie polders, voorzitter van het oranie- comité, voorzitter van de Kaagse ijsclub. voorzitter van de plaatse lijke afdeling van het Groene Kruis, secretaris van het comité Ouden van Dagen, penningmeester van de organisatie Merendistricl gewest Zuid-Holland van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond en voorzitter van de gymnastiekvereniging Kwiek. ALPHEN De 56-jarige M. Daal der, die vrijdag 17 april bij werk zaamheden aan een pand in de Sta tionsstraat door een golfplaten dak zakte en op de betonnen vloer van een garage terechtkwam, is in het Elisabeth-ziekenhuis in Leiden aan zijn verwondingen overleden. De 56-jarige J. Kommijs uit Al phen was gistermiddag bij Stokvis aan het werk met een laadbrug; Hij stapte naast het plat en kwam zo ongelukkig terecht op de anderhalve meter lager gelegen betonnen vloer, dat hij naar ziekenhuis Rijnoord ge bracht moest worden. De 11-jarige Johan Verel liep gisteren bij het voetballen in de Pa- relstraal tegen een auto op. Hjj kreeg vrij ernstige verwondingen aan zyn hoofd en werd naar Rijnoord ge bracht. Een 20-jarige bromfietser uit Al phen werd de dupe van een 19-jarige Alphenaar, die bij het wegrijden niet voldoende oplette. Hij liep hoofdlet sel op en ook hij moest naar Rijn oord worden gebracht. Op de hoek Van Foreestlaan— Hoorn werd een 50-jarige fietser uit Alphen gegrepen door een automobi liste uit Hazerswoude. De man werd naar het Diaconessenhuis in Leiden vervoerd. De politie verzoekt getui gen zich te melden aan het bureau of lel. 3344. veringen resteert een winst ter verde ling van f7,5 min. (v.j. f6.2 min.). De concern investeringen beliepen in 1969 een totaalbedrag van f 65.5 min. Vertrouwen Met het successievelijk in bedrijf stellen van nieuwe produktie-installa- ties welke het hoofdbestanddeel uit maken van de aanzienlijke investerin gen in het afgelopen jaar, kan de ont wikkeling van de vennootschap in 1970 met vertrouwen tegemoet worden gezien. De benodigde gelden voor ver dere investeringen zijn uit eigen mid delen beschikbaar. De raad van bestuur rekent op een verdere groei van de omzet. De verstreken maanden in het lopende boekjaar hebben aan de verwachtingen voldaan. Versterkt De omzetten van de dochteronder- ningen in België en Engeland hebben zich op fraaie wijze ontwikkeld, waardoor de marktpositie van Gist-Brocades in deze landen werd versterkt. Over de samenwerking op groothan delsgebied met acf zegt het verslag dat in de verstreken maanden van het lopende boekjaar inmiddels belang rijke vorderingen zijn gemaakt bij het integreren van de wederzijdse activi teiten in Brocades ACF groothandel N.V. De maatregelen in het kader van de samenvoeging hebben geen afvloeiing van personeel ten gevolge gehad. Het aantal personeelsleden steeg in het verlsagjaar met 283 tot 2548. MORGEN CROSS IN RIDDERVELD ALPHEN De Alpheuse atle tiekvereniging ,,AAV-'36-combina- tie" organiseert morgen een cross, waarvoor tenminste 250 personen 's middags om drï« uur in Ridder veld van start gaan. Er zijn twee „ursen. een van 4 en een van 8 km. Aan het eerste nemen deel personen t/m 13 jaar en boven de 40 jaar. Deelnemers van 14 t/m 39 jaar Iepen de 8 km! Start en finish hoek Saffierstvaat- Edelsteensingel. Hel startschot wordt gelost door burgemees lei- Gallas: de prijzen worden uitge reikt door de heer Van Ommen, voorzitter van de vereniging. I EESTPROGR AM \l 1 VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Hel program maboekje van de Koningin Wilhelmi- na Vereniging vermeldt de volgende activiteiten op Koninginnedag: 9.30 uur kinderoptocht; na afloop toespraak door de burgemeester; 9.30 uur start puzzeltocht voor wielrijders; 11 uur carillonbespeling: 11.30 uur finales zwemwedstrijden in het instructiebad tol 12.30 uur; 13. uur' start puzzeltocht voor auto's en motoren; 13.30 uur kinderspelen op het ter rein aan de Prinses Margrietlaan: 14 uur vervolg finales zwemwed strijden in hel instructiebad: 15 uur volksspelen op de Voor straat; 17 uur voetbalwedstrijd op het sportterrein ul- v. Stolberglaan; 20 uur Oranje-beatavond in het Cultureel Centrum. Aan dë kin deroptocht doen dit jaar zeven scholen mee. Vijf muziek korpsen zullen voor muzikale bege leiding zorgen: „Excelsior" uit Was senaar; „.Talm", Leiden; „D.V.S-'\ Katwijk aan Zee: „Benvenulo" en „Laurentdus" uit Voorschoten. Ver trek vanaf de Nassaukade (noord zijde). Tn tegenstelling tot andere jaren is het feestterrein op het parkeerter rein aan de Treubstraat. Aan de schoolkinderen worden attractiebonnen uitgereikt; deze zijn inwisselbaar bij alle attracties op het feestterrein. Kinderen van lagere scholen, die buiten Voorschoten on derwijs krijgen, kunnen deze bonnen vanavond afhalen tussen 7 en 8 uur in het Cultureel Centrum. Een bijzondere vermakelijkheid is altijd het „kuipjesteken" op de Voor straat voor 15 jaar en ouder. Hoofdredacteur NRC Haardenfabriek BERGEN OP ZOOM Ruim 700 I werknemers bij de haardenfabriek nv Verenigde Bedrijven Bekkers. Becking en Bongers zijn vandaag op staande voet ontslagen. Vertegen woordigers van de werknemersorga nisaties kregen dit vanochtend te ho ren tijdens een bespreking met de di rectie in Bergen op Zoom. De ont slagen betreffen 500 personeelsleden in Bergen op Zoom en 193 in Ulft. De directie had tevoren aangekon digd vanmiddag „een zeer noodzake lijke persconferentie in Bergen op Zoom te zullen geven". Bij het ter perse gaan van deze krant zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend gemaakt. ROTTERDAM Mr. A. Stempels (58), één van de twee hoofdredaete-u- ren van de NRC, heeft in een brief aan de directie verzocht met ingang van 14 september te worden onthe ven van zijn hoofdredacteurschap. Op die datum is de redactionele sa menwerking tussen Algemeen Han delsblad en de NRC een feit. Zijn motieven zijn tweeledig: na 15 jaar geleden zijn journalistieke loopbaan bij NRC te zijn begonnen en ruim twaalf jaar hoofdredacteur te zijn geewest, heeft hij zich zozeer met de NRC vereenzelvigd, dat het minder voor de hand lijkt te liggen deel te nemen aan de leiding van een nieuwe krant, zo staat in zijn brief aan de NRC-directie. Zijn tweede overweging: met alle begrip voor de onvermijdelijke samenvoeging ziet mr. Stempels in, dat het aantal van vier hoofdredac teuren die de twee redacties samen bezitten te groot zou zijn voor de nieuwe redactie. Elk voor zich, zo schrijft de heer Stempels verder, zouden die twee overwegingen niet tol beëindiging van zijn werkzaamheden ter redactie hoeven te dwingen, maar met elkaar in verband gebracht versterken zij elkaar, naar zijn mening, zodanig dat zij voor hem voldoende gewicht hebben om zijn verzoek te schragen. Chr. Nijverheidsonderwijs LEIDEN De Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs hield haar jaarvergadering. De af tredende bestuursleden, mevrouw W. Sap-Hoogendoorn en de heren F. Blok, P. P. Qualm en J. J. van Se- venter werden herkozen, waarna het bestuur werd uitgebreid met ir. A. N. Verveen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de chr. nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" op 15 oktober 1969 533 leerlingen telde; de chr. lts had op die datum 653 leerlingen. VOORSCHOTEN Vrijdag (1 mei) zal in de Jan Evertsenlaan in de wijk Noord-Hofland het derde Ge zondheidscentrum van Voorschoten worden geopend De Stichting Ge zondheidszorg. waarin de drie plaat selijke kruisverenigingen samenwer ken. heeft de officiële oper.ing vast gesteld op ha!f vijf 's middags. Bootjes iveg uit Vlietwijk VOORSCHOTEN In het plan Vlietwijk III zullen de daar momen teel nog ligplaats hebbende vaartui gen dienen te verdwijnen in verband met het feit. dat op korte termijn een aanvang wordt gemaakt met het op spuiten van gronden. De vaartuigen moeien weg zijn vóór 9 mei. Na deze datum beginnen de werkzaamheden en kan men er apeqos uaaS ja tep 'ueejsui jooa taiu wordt toegebracht aan nog aanwezi ge vaartuigen. DEN HAAG Op zaterdag 16 mei om 00.00 uur worden de 4- cijferige abonneenummers van het net Katwijk (ook Valkenburg en Rijnsburg) (net nr. 01718) ge wijzigd in 5-cijferige door voor de bestaande nummers het cijfer 1 te plaatsen. Om technische redenen is hel niet mogelijk bij onjuist kiezen een verwijzing te geven. Onveranderd di\ idend bii Van Ommeren ROTTERDAM De raad van be heer van Phs. van Ommeren nv te Rotterdam deelt mee. dat werd beslo ten aan de op 4 juni te houden alge mene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1969 een dividend van 17 pet. in contanten uit te ke ren (onv>. Commissie MoningbouM ZOETERMEER De voor 6 mei vastgestelde vergadering van de com missie woningbouw is verplaatst naar maandag 25 mei. Aanvang 20 30 uur. De vergadering is openbaar. tril clubhuis LEIDEN De speeltuinver eniging Noorderkwartier wil een clubhuis gaan bouwen aan de Anna van Saksenstraat. De bouwkosten zijn geraamd op f50.000 en door zelfwerkzaam heid denkt men 115.000 te kun nen besparen. Een zelfde bedrag heeft men nog in kas. Er komen subsidies van Anjerfonds en provincie. B. en IV. stellen de raad voor, de resterende kosten te dekken door een geldlening van 10.000 te verstrekken. Feest in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De aubade die morgenochtend aansluitend op de muzikale rondgang door de Sint .lansfanfare en de drumband MOS wordt gehouden, zal niet plaats vinden voor het gemeentehuis, maar in de Jan van Banningstraat, Daar zullen ook de kinderspelen worden gehouden. Andere programmapunten zijn fietstocht voor meisjes (11 uur), jeugdvoetbaltoernooi (13 u.), tob- betjesleken bij de Sjaloomschool (15 u.), klaverjaswedslrijd in Don Bos- co (20 uur) en op hetzelfde lijdslip een jongerenbal in „Ons Huis". Flin ke nederlaag roor Excelsior ZOETERMEER De Leidse gym nastiekvereniging Excelsior heeft de jaarlijkse turnontnioeting tegen Pro Patria uit Zoetermeer met groot ver schil verloren (186.15 tegen 158.75). Na het eerste onderdeel, het paard- springen, had Pro Patria al een voor sprong van 4.85 punten. Deze voor sprong groeide met elk onderdeel. Het grootste verlies werd door Ex celsior geleden op de rekstok (31.60 tegen 24.20). De individuele strijd ging vooral tussen Burvey en Van Zetten. Na het tweede onderdeel nam Burvey de lei ding, die hij tot het laatste onderdeel wist te behouden. Maa*- door de 8.63 punten voor de vrije oefening van Van Zetten eindigden beiden met 48.75 punten op de eerste plaats, ge volgd door Wim Gillon cn Henny Sieval. Uitslag: 1. Van Zetten (PP) en Burvey (PP) 48.75; 3. Gillon (PP) 45.80; 4. H. Sieval (Exc) 44.00 5. Sou- tendijk (PP) 42.65; 6. Viehot (Exc) 39.10; 7. J. Sieval (Exc) 38.65: 8. Van Deursen (Exc) 36.40; 9. Griffioen (Exc) 28.60; 10. Swam (PP) 27.95. AMSTERDAM In 1969 heeft de Ballast-Nedam Groep N.V. een omzet behaald van f353,6 min. (v.j. f298.7 min.). De winst voor aftrek belastin gen bedraagt f 16,4 min. Dit blijkt uit de geconsolideerde winst- en ver liesrekening. De totale omvang van de orderportefeuille schommelt op het ogenblik rondom de f 500 min., waar van 15 pet. buitenlandse opdrachten. Ofschoon er in verschillende secto ren van de groep een druk op de winstmarges voelbaar is. meent de di rectie dat dankzij de op produktivi- teitsverbetering gerichte maatregelen, de resultaten wederom bevredigend zullen zijn. Met het inzicht in de thans lopende werken en projecten ziet de directie het jaar 1970 met ver trouwen tegemoet. AMSTERDAM Farbweike Hoeehst A.G.. Frankfurt is via haar dochter Hoéchsl Investment and Fi nance N.V., Curasao overgegaan tot de uitgifte van 8 en een kwart pet., „notes", vervallende op 15 juni 19"/.ri tot een maximaal bedrag" van f 60.000.000. De koers van uitgifte is bepaald op 100 pet., waarbij de coupu re is gesteld op f 10.000 met coupons per 15 juni. De plaatsing welke niet kan geschieden bij Nederlandse en Amerikaanse ingezetenen, wordt ver zorgd door een syndicaat bestaande uit Algemene Bank Nederland N.V. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V Bank Mees en Hope N.V.. Pierson. Heldring en Pierson en Dresdne: Bank A G. lti muart bij de houdssp<turban ken AMSTERDAM Bij de bonds spaarbanken werd in maart f 619.4 min ingelegd en f 601,1 min terugbe taald. Het spaaroverschot bedroeg derhalve f 18,3 min. Evenals bij an dere spaarinstellingen is het spaar- excedent bij de bondsspaarbanken in maart lager dan dat van maart 1969. toen f 48.1 min werd geboekt. Hier mede wordt de tendens die zich in het begin van dit jaar reeds afteken de. voortgezet. Vergelijking met 1969 geeft echter geen juist, in elk geval een onvolle dig beeld, omdat toen van een uitzon derlijk goed spaarresultaat kon wor den gesproken, hetgeen toegeschre ven moet worden aan de op de in voering van de B.T.W. anticiperende aankopen eind 1968, waardoor begir. 1969 een groter deel van het inkomen voor besparingen kon worden be stemd. Vergelijking met maart 1968- loen een spaaroverschot van f 20,4 min werd bereikt, geeft een constan tere spaarbeweging te zien. In het eerste kwartaal van 1970 werd bij de bondsspaarbanken inge legd voor f 1-967,8 min tegen f 1.766.0 min in hetzelfde tijdvak van 1969. De hogere terugbetalingen ad f 1.863,6 min (vorig jaar f 1.582,4 min) heb ben geleid tot een spaarexcedent van f 104,0 min over het eerste kwartaal, tegen vorig jaar f 184,5 min. Het totale spaartegoed bij de bonds spaarbanken laat zich pier ultimo maart becijferen op ruim f 7,7 mil jard, aldus een communiqué van de Nederlandse spaarbankbond. N ieuue mant scha p: Morel en Limperq DEN HAAG Met ingang van 1 mei 1970 zullen de maatschappen Mo- ret. De Jong en Starke en Limperg, Dijker. Nijst en Co. hun accoun tantspraktijk gezamenlijk voortzetten in een nieuwe maatschap onder de naam Moret en Limperg accountants. De met deze maatschap samenwer kende belastingadviseurs Moret en Starke. Brinkman en Co. resp. Gudde. Stutvoet en Van Aalst zullen eveneens met ingang van deze datum hun prak tijk gezamenlijk voortzetten en wel onder de naam Moret. Gudde. Brink man en Co.. belastingadviseurs. De nieuwe maatschannen beschik ken in Nederland over 26 vestigingen, alsmede 2 vestigingen in België en 1 in Frankrijk. Het gelieerde kantoor Moret en Oudheusden is gevestigd in Curacao. Aruba. Suriname. Venezuela en Co lombia. Het kantoor Moret en Oud- heusden zal eveneens vanaf 1 mei on der de naam Moret en Limperg wer ken. In de nieuwe maatschappen zijn 200 accountants werkzaam, alsmede 35 be lastingadviseurs. Voorts zijn in dienst van deze maatschappen ruim 1400 personeelsleden. Bek If 'nul geraakt VOORBURG Op het bouwwerk van het CBS laadde vanmorgen een hijskraan 1000 kg zware betonschotten in de bouwput. De 30-jarige Turkse gastarbeider S. K. raakte beklemd Met verwondingen aan de lin kerschouder en het linkerbeen werd hij opgenomen in het ziekenhuis St Anthoniushove.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5