ONDERSCHEI DEN DOOR f DE KO NINGIN Hoeveel kost een brief naar Milaan, München,Marseille? Nog geen besluit over acties tegen Veronica Justitie Landbouw en visserij Economische zaken Financien 4 Ministers voor Senaat gezwicht Reactie NKV en NVV: Waarom rept Zijlstra niet over loonwet? Enige onrust over pensioenen van ambtenaren Precies hetzelfde als naar Monnickendam: een kwartje. Want de PTT stuurt uw brieven tot 20 gram tegen het binnenlandse tarief naar: België, Luxemburg, West-Duitsland, Italië, Frankrijk en - voor hetzelfde geld - naar San Marino, Vaticaanstad en Monaco. Aardig reisje voor 25 ct! Nog per vliegtuig ook \<l$r FRANCE WOENSDAG 29 APRIL 1970 Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: jhr. mr. P. R. Beelaerts van Blokland, deken ivan de orde van advocaten in het arrondisse ment Amsterdam, advocaat en procureur aldaar, wonende te Heemstede; mgr. drs. J. W. M. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogenbosch; mr. C. J. F. Caljé, lid van de Verzekerings kamer te Apeldoorn, wonende te Amsterdam: mr. A. J. Fonteijn, loco-secretaris-generaal bij het Ministerie van Justitie te 's-Gravenhage; W. de Gast, algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie, wonende te Leiden; mr. P. M. J. L. Janssen, president van de arrondissementsrechtbank te Maastricht: mr. D. A. van der Linde, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage: mr. W. van Roosendaal, voorzitter van de reclasseringsraad te 's-Hertogenbosch, vice- president van het gerechtshof aldaar, wonende te St. Michielsgestel; mr. A. W. Rosingh, officier van justitie, hoofd van het arrondissementsparket te 's-Graven- hage, wonende te Wassenaar; tot officier in de orde van Oranje-Nassan: A. Blokzijl, ing., hoofd van de politie tech nische dienst der rijkspolitie te Delft, wonende te's-Gravenhage; mr. R. J. van Boven, deken van de orde van 1 advocaten in het arrondissement Roermond, advocaat en procureur aldaar; mr. L. Th. M. Bronsgcest, oud-kantonrechter te Maastricht; mr. W. P. H. Dclhoofen, algemeen econoom van het bisdom Roermond; mr. B. C. de Die, raadadviseur bij het Ministerie van Justitie te 's-Gravenhage, wonende te Voorschoten; ds. C. M. van Endt, voorzitter van de cen trale kerkeraad van de hervormde gemeente te Utrecht, predikant aldaar; ds. M. Groenenberg, praescs van de visita toren-generaal van de Nederlandse hervormde kerk, praeses van de provinciale kerkverga dering van de provincie Utrecht, predikant te Utrecht; F. H. Heemskerk, deken van het dekenaat 'De VI iets treek', pastoor te Rijswijk (ZH); P. H. F. Huenges, notaris te Udenhout: ds. J. A. de Klerk, directeur van het pastoraal centrum 'De Hezenberg' te Hattem; mr. J. van Konijnenburg, kantonrechter te Utrecht, wonende te Bilthoven (gemeente t)e Bilt); dr. A. Th. van Leeuwen, directeur van 'Kerk «n Wereld' te Driebergen gemeente Drieber- gen-Rijsenburg); ds. P. J. Mackaay, secretaris binnenland van de raad voor de zending te Oegstgeest; ds. C. Mak, emeritus-predikant van de gerefor- meerder kerk, wonende te Hardegarijp (gemeente Tietjerksteradeel); mr. J. F. M. Molkenboer. advocaat en procn- reur te Tilburg; dr. H. J. B. Mulders, deken/pastoor te Hengelo (O); mr. H. B. van Rhijn, notaris te Zeist; A. J. Tom, notaris te Zwolle: ds. J. Wiersma, praeses van de provinciale kerkvergadering van de provincie Gelder land, predikant van de Nederlandse hervormde kerk te Zelhem; tot ridder in de orde van Oranje-Nassan: Ds. Th. Boersma, predikant van de gereformeerde kerk te Grootegast; ds. M. P. van Dijk, emeritus-predikant van de gereformeerde kerken, wonende te Nun- speet (gemeente Ermelo); ds. W. I. Fleischer, predikant van de doops gezinde gemeente te Groningen; R. H. F. Hegge, deken van het dekenaat Wolvega, pastoor te St. Nico laas ga (gemeente Doniawerstal); T. van der Kooij, ouderling van de gerefor meerde kerk van 's-Gravenhage; H. H. Kraan, directeur van het algemeen ver bond voor kinderbescherming te Rotterdam; drs. L. H. F. van der Leest, medewerker van de Protestants Christelijke Reclasseringsver- eniging, wonende te Voorburg; M. Molenmaker, referendaris bij het ministerie van Justitie te 's-Gravenhage, wonende te Voorburg; P. J. B. J. Munnik, administratief hoofdambtenaar A bij de politie verbindingsdienst te Utrecht, wonende te Zeist; D. Odijk, hoofdambtenaar/adjunct-bureau- hoofd van het arrondissementsbureau Zutphen van het Nederlands Genootschap tot Reclasse ring, wonende te Apeldoorn; W. L. de Pree, secretaris van de reclasserings raad te Assen; J. A. J. M. van Riet, adjunct-directeur van het huis van bewaring te Roermond; dr. J. W. Samberg, emeritus-predikant van de Nederlandse hervormde kerk te Stad Delden; J. W. Spiegelenberg, directeur van bet huis van bewaring I te Arnhem; B. E. Spiero, voorzitter van de Nederlands Israëlitische Hoofdsynagoge te 's-Her togenbosch; ds. A. L. Chr. Stellweg, predikant bij de bij zondere gevangenis voor jonge mannen te Zutphen. wonende te Eefde gemeente Gorssel); ds. L. H. W. Theunissen, emeritus-predikant van de Nederlandse hervormde kerk, wonende te Middelburg; mejuffrouw R. H. Trümpener (zuster Maria Johanna), directrice van het internaal 'De Goede Herder, te Almelo; J. I. Veeger, pastoor te Hertme (gemeente Borne); J. Verhaar, pastoor te Monnickendam; C. Moulijn ridder Oranje-Nassau Bij Koninklijk besluit. zijn benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: ir. C. S. Knottnerus te Steenbergen, voorzitter van het Landbouwschap; drs. A. R. van Nes te 's-Gravenhage. directeur van de Economische Akkerbouw-, Veehouderij en Zuivelaangelegenhcdcn; ot officier in de orde van Oranje-Nassaa. blf bevordering: ar. J. W. Thijn te Assen, oud-directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Drenthe, tot officier in de orde van Oranje-Nassan: P. B. van Binsbergen te Bilthoven gemeente De Bilt), voorzitter van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport; mr. D. J. Broer te Rijswijk (Z.H.), administra teur bij het Ministerie van Landbouw en Visserij: dr. ir. 'V. H. Diemom te Maastricht, hoofd ingenieur-directeur bij het Staatsbosbeheer; ir. P. Doornbos te Rijswijk (Z.H.). inspecteur bij bet Landbouwonderwijs; H. van Dijk te Amsterdam, secretaris van het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten; E. J. M. Hettema te Helmond, directeur van E.D.A.H. N.V.: M. Keus te 's-Gravenhage, hoofd van de afde ling Prijzen en Heffingen van het Produktschap voor Zuivel; 1. G. M. Loefs te Nijmegen, president-directeur san de Coöperatieve Vereniging de Centrale Organisatie van Vecafzct- en Vleesverwerkings- coöpcratics G.A. te Arnhem; mr. G. J. van der Meij te Leeuwarden, directeur van Koopman's Meelfabrieken N.V.: B L. H. Mor- ik te Voorschoten, administra teur bij het Ministerie van Landbouw en Visserij; C. J. F. Oomcn te Noordoostpoldcr. voorzitter en bestuurslid van landbouworganisaties; ir. J. Verkoren te Bilthoven (gemeente De Bilt), inspecteur van de Cultuurtechnische Dienst; C. van Velden te De Lier, Tweede voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boercn- en Tuindersbond: irof. dr. ir. G. J. Vervelde te Wageningen. directeur van bet Instituut voor Biologisch en Scheikundig Onderzoek van Landbouwge wassen; ir. J. J. Westerhof te Bilthoven gemeente De Bilt), president-directeur van de Grondverbete ring- en Ontginningsmaalschappij Grontmij N.V.; tot rMdcr in de orde van Oranje-Nassau: J. B. Becu te Groede (gemeente Oostburg); bestuurslid van landbouworganisaties; H. Biemans te Breda, voorzitter en bestuurslid van land- en tuinbouworganisaties; D. Bosga te Arnhem, referendaris bij de Alge mene Inspectiedienst; A. M. T. M. Brand te Gulpen, directeur van de N.V. Brand's Bierbrouwerij 'De Kroon' te Wiilre: Dr. J. C. P. Brants, officier' in de orde van Oranje-Nassan. ridder Oranje-Nassau 1 A. Buiter te Eext (gemeente Anlo). voorzitter en bestuurslid van landbouworganisaties; A. van Driel te Woerden, directeur van de Margarine- en Spijsvettenindustrie 'De Rijn streek'. te Bodegraven: D. A. den Duik te 's-Gravenhage. directeur van de N.V. Rederij- en Haringhandcl voorheen Jac. den Duik en Zoon; J. H. van den Eelaari te Arnhem, administrateur bij de Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij: J. N. den Hartog te Amstelveen, directeur van de lagere landbouwschool 'Amstclland'; T. Hoog te Haarlem, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de bloem bollencultuur; J. M. Houtcrman te Scherpcnzecl (Gld.). voor zitter en bestuurslid van landbouworganisaties; L. L. Horrichs te Urmond, voorzitter en bestuurslid vtjn landbouworganisaties; W. L. A. Jautze te Voorburg, adjunct-accoun tant le klasse bij het Ministerie van Landbouw en Visserij; G. Kaper te Alkmaar, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de kaas handel; J. P. Kuipers te Stadskanaal, directeur van de N.V. Broodfabriek 'De Kanaalstreek'; C. N. Laan te Berkhout, voorzitter en bestuur#- lid van organisaties op het gebied van de vee- teelt; C. van der Ploeg te Wolvega (gemeente West- stellingwerf), voorzitter en bestuurslid van or ga- I nisaties op het gebied van de coöperatieve zui velbereiding; J. Slot te Broek op Langcndijk (gemeente Langedijk). voorzitter en bestuurslid van land bouworganisaties; A. P. Vijverberg te 's-Gravenzande, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de tuinbouw; J. Wegman te Aalsmeer, voorzitter en bestuurs lid van organisaties op het gebied van de sier teelt; J. L. Willemscn te Hoogland, oud-directeur van de R.K. Hogere Agrarische School. Jan Janssen ridder Oranje-Nassau Justitie en Economische Zaken Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: 1. Zadoks, voorzitter van de kerkeraad en het kerkbestuur van de Joodse Gemeente te ï-Gravcnhage, directeur van N.V. Esveha v/h Ph. Simons aldaar. Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: ir. G. J. Koelewijn, lid van de Octrooiraad, te 's-Gravenhage; ir. A. H. W. Martens, wonende te Simpelveld, Inspecteur-Generaal der Mijnen; F. A. Drijver, wonende te Gorssel, voorheeo president-commissaris van Thomassen en Drijver-Verblifa N.V. te Deventer: E. van Veelen. wonende te Wassenaar, lid van de Raad van Bestuur van de Koninklijke Ne derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJ muiden, gemeente Velsen; drs. W. A. J. Bogers. plaatsvervangend presi dent-directeur van de N.V. Nederlandse Staatsmijnen, te Heerlen; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: mr. J. Bos, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; A. W. van Delden, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te *s-Gravenhagc; drs. J. Giebel, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te '.vGravenhage; dij. S. C. Homan. wonende te Wassenaar. directeur bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage: ir. P. A. C. du Pui. hoofdadministrateur met de persoonlijke titel van directeur bij bet Ministerie van Economische Zaken. te 's-Gravenhage: K. Chr. de Roo. wonende te Voorburg, hoofd administrateur bii het Ministerie van Bij Koninklijk besluit' zijn benoemd: tol ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: "Jonkheer D. G. de Graeff, oud-lid van het Presidium van de Raad van bestuur van de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam; W. J. van Bijsterveld, directeur-generaal der belastingen bij het Ministerie van Financiën: 3. N. Bouma, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de directie der rijksbelastingen te Maastricht; tot officier in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: P. C. J. Schomper, administrateur bij de directie Financieringen en Coördinatie Oorlogs schade van het Ministerie van Financiën. tot officier in de orde van Oranje-Nassau: P. Bogaards, hoofdinspecteur van 's Rijks be lastingen, hoofd van de afdeling Algemene- en Juridische Zaken van de belastingdienst van het Ministerie van Financiën; A. Bouman, administrateur bij de directie Per soneel van de belastingdienst van bet Ministerie van Finailciën: C. van Bredcrodc. administrateur bij de directie Binnenlands Geldwezen en Financiën Publiek rechtelijke Lichamen van hel Ministerie van Financiën; S. Deijs, hoofdaccountant bij de Centrale Accountantsdienst van bet Ministerie van Financiën; mr. drs. J. A. Z. H. van der Poel. hoofdadmini strateur, plv. hoofd van de directie Bewind- voering van het Ministerie van Financiën; G. Roels, administrateur bij de directie Buitenlands Betalingsverkeer van het Ministerie van Financiën; A. A. Vermeulen, hoofd van de inspectie der directe belastingen Amsterdam te Amsterdam: J. H. Drent, hoofd van de inspectie der directe belastingen 's-Gravenhage te 's-Gravenhage; H. Paulis, hoofdinspecteur van 's Rijks belas tingen, hoofd van de inspectie der directe be lastingen le Zeist; J. H. C. M. Schepers, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der vennootschapsbelasting te Eindhoven; W. J. van Lanschot Hubrecht, hoofd van de inspectie der directe belastingen Rotterdam, le afdeling, te Rotterdam; mr. H. van Amersfoort hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Zeist; A. L. van der Endt, hoofdontvanger van *s Rijks belastingen, hoofd van het Centraal bureau motorrijtuigenbelasting te Apeldoorn; A. Hcllendall.' hoofdaccountant bij de Rijksaccountantsdienst, werkzaam op het bureau van die dienst te Amsterdam; C. D. Osscwaarde, hoofdaccountant bij de Rijksaccountantsdienst, hoofd van het bureau van die dienst te Arnhem; G. J. Doctcrs van Leeuwen, hoofdingenieur A van het kadaster, hóófd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Rotterdam;, ir. G. Smit, hoofdingenieur van het kadaster, werkzaam op het bureau van de landmeetkun dige dienst te Assen; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: P. H. C. de Jager, directeur van het kantoor Helmond van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V.; C. Schokking, oud-adviseur van de directie v de v.m. Nederlandse Overzee Bank N.V. te Amsterdam; IJ. van Duijn, referendaris bij de afdeling Begrotingszaken van het Ministerie van Financiën: J. J. H. Wolterbeek, adjunct-inspecteur van financiën bij de Inspectie der Rijksfinanciën van het Ministerie van Financiën; W. van de Waal. technisch hoofdambtenaar le klasse der domeinen, werkzaam bij bet rent ambt der domeinen te Zwolle; T. Schoffelmeer, technisch hoofdambtenaar 1« klasse van het kadaster, werkzaam op het bureau van de landmeetkundige dienst te Arnhem; H. van Duinen, bureauchef A van het kadaster, werkzaam op het bureau van de landmeet kundige dienst te 's-Hertogenbosch; J. Alferink, hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der invoerrechten en accijnzen te Alkmaar; J. J. H. Ebben, hoofdconlroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen tc Roosendaal; A. de Boer, hoofdcontrolcur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Helmond; W. Baggerman, hoofdcontroleur A- van 's Rijks belastingen ter directie der rijksbelastingen te Breda; P. C. J. Advokaat, hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te 's-Gravenhage; J. van der Stouwe. hoofdcontroleur A van 't Rijks belastingen ter inspectie der invoer rechten en accijnzen te Leeuwarden; P. Planting, hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen ten kantore der rijks belastingen te Haarlem; H. H. Adriaens, hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Heerlen; J. H. Westrik, hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Amsterdam; J. B. Post, hoofdcommies van "s Rijks belas tingen ter inspectie der invoerrechten en accijnzen te Rotterdam; A. Maan Voogd Bergwerf, hoofdverificateur- controleur der invoerrechten en accijnzen, werkzaam bij de Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst tc Amsterdam: G. B. Rutgers, hoofdverificateur der invoer rechten en accijnzen, post douane en accijnzen, te Wernhout; J. van Garling, buitengewoon ambtenaar van 's Rijks belastingen, post douane en accijnzen, te Amsterdam; C. P. Dalebout, hoofdcommies-sectiechef van 's Rijks belastingen, post douane en accijnzen, te Amsterdam; P. R. van Alderwerelt van Rosenburgh, direc teur der Staatsloterij te 's-Gravenhage. Economische Zaken te 's-Gravenhage; drs. J. Scheps, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken te "s-Gravenhage; mr. A. Vos, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; Houwing, technisch directeur van Van Heek-Scholco Textielfabrieken N.V.. tc Almelo: ir W. F. M. Muller, wonende te Rhencn, voor- ^'iter van de Raad van Advies bij de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht; dr. F. Ullmann, directeur van 'U.M.S.'- Pustoe N.V., te Utrecht; dr. ir. N. Rodenburg, directeur van N.V. Philips' Telecommunicatie Industrie, te Hilversum: drs. W. F. Westermann. te Amsterdam; drs. N. G. W. Luitsz, wonende tc 's-Graven- hage, voorheen regional co-ordinator Chemi cals Europe and North Africa bij de Koninklijke/Shell groep; ir. R. H. van Nierop, wonende te 's-Gravenhage^ coördinator voor Exploratie en Produktic Koninklijke/Shell Groep: J. G. Gompen, wonende te Vught, directeur van de N.V. Chroomlcdcrfabriek 'De Amstel' v/h L. S. Gompen te Waalwijk; M. Hamelijnck, wonende tc 's-Hertogenbosch, gedelegeerd commissaris van de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven N.V. te Aerdenhout, gemeente BloemendaaJ; J. P. Beijer, wonende te Maastricht, algemeen directeur van de Confectie Ateliers 'Chas Macintosh' N.V. te Steio; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: H. S. de Boone, referendaris bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; A. D. van Dongen, referendaris bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; H. Ensinck. hoofdcommies A bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; J. H. Ouwerkerk, wonende te Rotterdam, administratief hoofdambtenaar bij de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer van het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; P. J. A. A. M. Vermeulen, hoofdcommies A bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; ir. R. Hellemans, directeur van de N.V. Cartonfabriek Bcukcma Co., le Hoogezand, gemeente Hoogezand-Sappemecr; A. Riemersma, directeur van Riemersma's Kinder wagenfabriek N.V., te Surhuisterveen, gemeente Achtkarspelen; W. Ph. C. Konings, bedrijfsleider/procuratie houder bij de Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-Ten Cate N.V., te Almelo: J. de Nooij, voorheen directeur van de N.V. Lak- en Verffabriek 'Macostan', te Ede; H. Tb. Mijnhardt, lid van de Directie van de 'Mijnhardt-Pharoiaceutischo Chemische Fabrieken N.V.", te Zeist; L. M. Beems, gedelegeerd lid van de raad van beheer bij de British Holland Coal Company N.V., te Amsterdam; C. Pels, wonende te Velsen, adviseur van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. te Amsterdam: G. H. Teusink. wonende te Velsen, directeur van Verkoopkantoor Aluminium Hoogovens/ Billiton 'Alumined' te 's-Gravenhage: P. W. J. van Rosscm. wonende te Voorburg, hoofd van de belastingdienst bij Esso Nederland N.V. te 's-Gravenhage; A. G. A. Spaan, wonende te Rotterdam, vice- voorzitter van de Nederlandse Bond van Ondernemers in het Horeca cn aanverwante bedrijf: 'HORECA NEDERLAND'; J. Huser, voorheen adjunct-administrateur bij de N.V. Provinciale Zceuwsche Electriciteita Maatschappij, tc Middelburg; F. W. Custers. directeur van Fabricage van de Hoofdindustriegroep Licht van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven; G. A. van Stekelenburg, accountant, te Eind hoven; H. J. L. S. Bollen, wonende te Geleen, chef van de projectgroep werktuigkundig constructie- bureau van de N.V. Nederlandse Staatsmijnen; H. L. Grond ing.. wonende te Heerlen, hoofd van de Veiligheidsdienst van de N.V. Oranje-Nassau Mijnen; J. J. C. Schmitz, wonende te Geleen, chef van de administratie van het Centraal Laboratorium van de N.V. Nederlandse Staatsmijnen: L. H. M. Schunck, directeur van A. Scbunck N.V., te Heerlen: mr. H. Th. P. J. Teeuwen, wonende te Belfeld, hoofddirecteur van de N.V. Greswaren-Industrie Teeuwen te Tegelen. Onderwijs en Wetenschappen en Justitie Bij Koninklijk besluit. is benoemd: tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: ds. G. Hceringa, hoofd van de protestants- christelijke school voor gewoon lager onderwijs (Ambonezenschool) te Vught, wonende aldaar. DEN HAAG De ministers Udink en Witteveen hebben toegegeven aan de eis van de PvdA- en AR-fracties in de Eerste Kamer over de Financie- rings Maatschappij voor Ontwikke lingssamenwerking. Ze hadden ver- 1 zocht in de beoordelingscommissie van de FMO vertegenwoordigers van de vakbeweging te laten benoemen. In de Tweede Kamer hadden de mi nisters zich daartegen verzet, een van de redenen waarom de PvdA in die Kamer tegen het wetsontwerp stem den. Ir. eerste instantie had PvdA-sena- tor Versloot gedreigd met een motie als de regering de vakbonden niet in de commissie zou toelaten. Ar-Eerste- I Kamerlid De Koning was het daar mee eens. j Deze pleitte tevens voor het inzet ten van zoveel mogelijk arbeids- krachten, ook leidinggevend perso neel, uit de ontwikkelingslanden in bedrijven, die door middel van de FMO in die landen worden gevestigd. Zoals bekend zal de regering 200 I miljoen gulden in het FMO-projekt steken. DEN HAAG De regering heeft nog geen beslissing genomen over maatregelen ter bestrijding van pira tenzenders. Dit antwoordt minister Klompé aan vijf KVP-Kamerleden. die erop had den gewezen dat de laatste berichten oyer radio-Veronica nieuwe verwach tingen hebben gewekt omtrent de mogelijkheden van het voortbestaan "an deze zender. UTRECHT De drie grote vakcentrales zijn het eens met de oproep van dr. Zijlstra dat gezamenlijk een oplossing moet worden gevonden voor het in dammen van de inflatie. Maar het NVV en NKV betreuren het dat dr. Zijlstra in zijn jaar verslag van de Nederlandsche Bank met geen woord rept over de „loonwet-Roolvink". die een impasse heeft veroorzaakt in het centraal overleg. NKV noemt in dit verband de be nadering van dr. Zijlstra „onrealis tisch". ..Dr. Zijlstra doet ook geen suggestie om de breuk in het sociale front te verhelen en dat zou toch wel mogen worden verwacht van iemand die zoveel waarde hecht aan een col lectieve poging om de problemen bet hoofd te bieden", aldus het NKV. Flauwekul „Door bij de bespreking van het beleid van de loonwet en de loon politiek van de regering „te verge ten" zou dr. Zijlstra kunnen bedoe len: „Regering hou op met die flauwe kul, want met die loonwet kun je niet regeren", zo meent het NVV. Het zou verstandiger zijn geweest en meer in overeenstemming met het huidige systeem van vrije loonvor ming. als dr. Zijlstra duidelijker had laten blijken dat de SER-adviezen niet verder kunnen en mogen gaan dan het doen van aanbevelingen aan de contractpartijen die een eigen ver antwoordelijkheid hebben ten aanzien van het al of niet opvolgen ervan, al dus het NKV. Het CNV noemt het verslag een in teressante opsomming en een duide lijke analyse van de problematiek. Hoewel ook dr. Zijlstra geen oplos sing kan bieden, doet hij volgens het CNV wel een aantal suggesties die het overwegen waard zijn, al bevatten ze weinig nieuwe gezichtspunten. Het CNV is het eens met. de conclu sie van dr. Zijlstra, dat de bestrijding van de inflatie centraal moet staan en dat daarvoor een zo goed mogelijke samenwerking van alle betrokkenen nodig is. Van een nnzcr verslaggevers DEN HAAG Onder de gepensio neerde ambtenaren is de afgelopen da gen enige onrust ontstaan doordat zij op hun uitbetalingsstaat ontdekten dat zij minder pensioen uitgekeerd krijgen dan vorige maand. Binnenkort krijgen alle gepensio neerde ambtenaren een brief met na dere uitleg, zo deelde vanmorgen de algemeen directeur van het alge meen pensioenfonds mr. dr. N. H. Wiarda, ons mee. De oorzaak van de vermindering van het ambtenarenpensioen is ge legen in het feit dat de aow-uitkerin- gen voor 80 procent op dit pensioen worden gekort. Nu zijn zijn de aow- uitkering met terugwerkende kracht tot 1 januari verhoogd waardoor de de inhouding op het pensioen moet worden ingelopen. T-anvi V? <fhu TYliyKxwnAiJbujt/

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 21