\hcuumverse, gemalen koffie klaar voor uw snelfilter* Zilverme van Douwe BOVAG gaat bemiddelen bij technische geschillen Automobilist tevreden over de garages Oe Tliant schrijft in Vredeskrant DOUWE EGBERTS i Dat is handig! Bewaking Linley versterkt 10 Dagen vrij? Eropuit met de trein! 8-daags kriskras- abonnement* f40. NS-lentetochten Samen op reis? Neem een 2-pluskaart* Avondje uit? Avondretour! enkele reis een kwartje Apartheids politiek wordt voortgezet NCRV-radio over Oranjegarde Fusies dagbladen tember zal worden tasten zekerheid journalist aan REMISES IN DE LSG-VIERKAMP ZILVERMERK Cg Si km DINSDAG 28 APRIL 1970 (Van onze redacteur automobilisme) ARNHEM Met ingang van 1 mei zal de BOVAG, de Bond vai) Automobiel-, Garage en Aanverwante Bedrijven, het Tpj BOVAG Bemiddelings-Bureau bo instellen. De bond wil hierdoor zijn bemidde ling aanbieden in gevallen, waarin tussen de automobilisten en de aan gesloten autobedrijven geschillen mochten zijn ontstaan over verrichte onderhouds- en reparatie.werkzaam- heden. Problemen tussen cliënten en be drijven betreffende prijzen en tarie ven vallen niet onder het systeem, omdat ide BOVAG niet kan treden in het beleid van de individuele bedrij ven, terwijl de problemen in deze sector bovendien moeilijk te beoorde len zijn. Los van het nieuwe bureau zal de BOVAG echter wel, zoals dit altijd is- gebeurd, klachten, die over berekende prijzen worden voorgelegd, behandelen. Door de instelling van een bemid delingsbureau wenst de bond, die 6.000 leden telt, de vertrouwensrelatie tussen de autobedrijven en hun cliën ten te bevorderen. Bij de uitvoering van het nieuwe systeem zal ook dit is voor de BOVAG een noviteit de ANWB zijn medewerking verlenen, evenals het Nederlands Instituut van Automobiel- en Verkeersdeskundi- Bewijzen Wanneer er een geschil is ontstaan tussen een automobilist en een bij de BOVAG aangesloten autobedrijf inza ke reparatie- of onderhoudswerk zaamheden aan een auto, kan de cliënt een beroep doen op bemidde ling in kwesties van strikt technische aard. De arbitrage dient wel binnen een periode van drie maanden te worden ingeroepen, terwijl zij schriftelijk en gemotiveerd moet wor den ingediend en zo mogelijk verge zeld dient te gaan van eventueel be schikbare bewijsstukken. De klacht kan zowel worden gezon den naar het BOVAG Bemiddelings- Bureau, postbus 5043 te Den Haag. als naar de Afdeling Bijzondere Technische Diensten van de ANWB, Postbus 2200 te Den Haag. Tegelij kertijd dient tien gulden te worden overgemaakt op girorekening 166690 van de BOVAG te Den Haag met vermelding: BOVAG Bemiddelings Bureau. Wanneer het uitgebrachte bemidde lingsadvies ten gunste luidt van de automobilist, die arbitrage heeft aan gevraagd, zal het gëstortte bedrag, dat als een „klachtendrempel" moet worden gezien, worden geretourneerd. Commissie Een Commissie van Geschillen, be staande uit een paritaire vertegen woordiging van de ANWB en van de BOVAG en uit een expert van het Nederlands Instituut van Automo- bielT en Verkeersdeskundigen, zal LONDEN Scotland Yard heeft de bewaking van Lord Linley, het achtjarige zoontje van prinses Mar garet en lord Snowdon versterkt. Gis teren is een tweede aanwijzing bin nengekomen dat het plan bestaat om Linley te ontvoeren en om te ruilen voor de tweeling Reginald en Ronnie Kray, die beschuldigd van moord, dertig jaar gevangenisstraf uitzitten. Vrienden van de Krays zouden hebben aangeboden 430.000 gulden te betalen voor de ontvoering. De tweeling zou gebracht worden naar het eiland Timor dat ten noor den van Australië ligt. De vader van «le beruchte tweeling heeft gisteren tegengesproken dat er plannen bestaan de burggraaf te ont voeren. Een Nieuw-Zeelands zakenman had een telefoongesprek opgevangen van twee mannen, die in „Cockney" de ontvoering beraamden. Twee Londense bladen maakten het afgelopen weekeinde melding van de geplande kidnapping na anonieme te lefoontjes. Linley, keert vandaag te rug naar het internaat in Forest Row in Sussex na'een paasvakantie. (Van onze redacteur automobilisme) ARNHEM Meer dan 85 pro cent van de Nederlandse auto- J mobilisten is tevreden over het (kinderen 4 t/m 9 jaar f 20.-) Keuze uit verschillende, met zorg samengestelde trips o.a. naar De Efteling, Zuid-Limburg/ Aken, Amsterdam/Schiphol, De Keukenhof etc. Van 30 april t/m 10 mei dagelijks onbeperkt een dag voordelig reizen. 2 personen f30, 3 personen f35, 4 personen f40, 5 personen f45, 2 kinderen 4 t/m 9 jaar gelden voor 1 persoon. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen! Van 30 april t/m 10 mei elke avond na 18.00 uur, dus ook op vrijdag en zondag. voordelig uit met NS autobedrijf, waarbij wordt ge kocht of gerepareerd. Dit blijkt uit een onderzoek, dat in opdracht van de BOVAG werd uitge voerd door het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie en het Marktonderzoek, hetwelk een voor Nederland representatieve steekproef nam bij ruim 1200 automobilisten. Het onderzoek kostte de BOVAG 35.000 gulden en zal bij. de aangeslo ten bedrijven zeker tot leiddraad die nen van het uit te stippelen beleid. Niet zo tevreden of zelfs echt onte vreden is 13 procent van alle onder vraagden. Dat deze ontevredenheid voor een groot deel samenhangt met ontevredenheid over de eigen auto lag in de lijn der verwachtingen. Het blijkt dat ook dat van degenen, die menen een „pechwagen" te bezitten (een wagen met meer dan normale gebreken) niet 13 procent, maar 32 procent ontevreden is over het be treffende autobedrijf. Dat het niet tevreden zijn nauw samenhangt met de tevredenheid over de kwaliteit der verrichte repa raties is eveneens begrijpelijk. Van de respondenten, die over die kwali teit ontevreden zijn (14 procent) zegt 57 procent ook over het betrokken autobedrijf in 't algemeen niet tevre den te zijn. Receptie De ontevredenheid over de ont vangst in de showrooms, in de werk plaats en over het te woord staan door receptie/telefoniste is gering, doch niet te verwaarlozen. Zo is bij voorbeeld 6 procent der ondervraag den niet tevreden over de ontvangst in de werkplaats. De kritische geluiden hebben in meerderheid betrekking op het perso neel in de autobedrijven. De verwij ten gelden slordigheid en/of ondes kundigheid, en daarmee samenhan gend: onverschilligheid. Over het maken en nakomen van afspraken uit de grote meerderheid (92 procent) haar voldoening. Bij het rijzen van geschillen tussen de auto mobilist en het betrokken autobedrijf (15 procent heeft over de garantie wel eens moeilijkheden gehad), wordt in overgrote meerderheid de voorkeur gegeven aan het samen uitpraten. Bijna 2 procent van de ondervraag den zou bij een verschil van mening over reparaties de mogelijkheid van „weglopen" naar een ander bedrijf overwegen. Zeven procent van alle ondervraag den vindt autorijden een dure bezig heid. Tweederde deel van deze cate gorie wijt dit o.m. aan de belastingen, doch de onderhoudskosten en de ver zekeringspremie worden eveneens als oorzaken genoemd. De mening dat autobedrijven, wat de onderhouds- en reparatiewerk zaamheden betreft, duurder zijn dan andere bedrijven (branches), waar mee men te maken heeft, heeft 't sterkst in de grote plaatsen post ge vat. Circa de helft der ondervraagden ziet weliswaar geen enkel verschil, doch 30 procent heeft hier klachten over. Uit het XlPO-ondcrzoek blijkt voorts nog dat 80 procent van de Ne derlandse automobilisten liever bij een klein bedrijf laat repareren. Dit in verband met de „persoonlijke be handeling" en het contact met de be trokken monteurs. zich met de klacht gaan bemoeien, wanneer een der partijen zich niet met het uitgebrachte advies kan ver enigen. Wanneer een lid van de afdeling Automobielen van de BOVAG wei gert de uitspraak van deze Commissie van Geschillen op te volgen, zal door de bond worden vastgesteld of het bedrijf hiermee de beroepsethiek schendt en de belangen van de auto branche schade berokkent. Als sanc tie kan na schorsing royement als BOVAG-lid volgen. De instelling van het BOVAG Be middelings-Bureau is in de afgelopen maanden door functionarissen van de bond met de leden besproken. De reaktie was onverdeeld gunstig, zodat de BOVAG ervan overtuigd is dat de aangesloten bedrijven loyaal aan de nieuwe regeling zullen meewerken. PRETORIA De regering van Zuid-Afrika zal haar apartheidspoli tiek voortzetten. Premier Vorster zei dit gisteren voorde radio Politiek van gescheiden ontwikke ling betékent niet de ontkenning van de menselijke waardigheid. De basis ervan is ook niet de onderdrukking of het ontroven van iemands rechten of grond. Integendeel, gescheiden ont- wikkelir^g garandeert het onver vreemdbare recht van elkeen zichzelf te blijven en te zijn aldus Vorster. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Aan de vooravond van Koninginnedag, woensdag om 7.20 uur, wijdt de NCRV-radio (Hil versum II) een kwartierprogramma aan de Oranjegarde en de Bond van Chr. Oranje Jeugdverenigingen: orga- nsatie die streven naar een hechte band tussen volken koningshuis. In de uitzending hoort u de heren D. de Vries uit Haarlem en Steme- burg uit Gorkum, resp. voorzitter en secretaris van de Bond en ds. Graaf- stal uit Ermelo, voorzitter van de Oranjegarde. Jongens en meisjes van de Gor- kumse Oranjegarde komen ook aan het woord. DEN HAAG „Met groot ge noegen nam ik kennis van het initiatief van kerken van alle denominaties in Nederland om de Verenigde Naties tot thema te kiezen voor de vresdesweek van 1970", lat Oe Thant, secreta ris-generaal van de Verenigde Naties weten in een voorwoord voor de Vredeskrant, die in de vredesweek van 20 tot 27 sep- AMSTERDAM De structuur wijzigingen die zich op het ogenblik bij de dagbladondernemingen vol trekken, scheppen in hoge mate on zekerheid voor de daarbij betrokken journalisten. Dit geldt zowel hun materiële als hun immateriële be langen. Het bestuur van de Nederlandse vereniging van journalisten zegt dit in een brief aan de directies van het Algemeen Handelsblad, de NRC en de Arbeiderspers. Het bestuur acht het dringend noodzakelijk dat de journalisten veel intensiever worden betrokken bij de redactionele aspecten van de struc tuurwijzigingen. Met name acht het bestuur inspraak noodzakelijk in de vorm van een betrokken worden bij de keuze van de redactionele leiding. Oe Thant herinnert eraan, dat in dit jaar ook de 25ste verjaardag van de oprichting van de Verenigde Na ties valt. „DAarom verwelkom ik elke poging om de aandacht van de wereld te richten op de vraag hoe de volkere norganisatie effectief kan worden versterkt om haar noodzakelijke functie te vervullen. De moderne mens, met de verbij sterende ontwikkelingen in weten schap en techniek tot zijn beschik king, staat voor de keuze. Hij kan de weg opgaan van internationale sa menwerking, die de mensheid leidt naar een geordende wereldgemeen schap waarin vrede, gerechtigheid en vooruitgang de toon aangeven. Of hij kan de weg opgaan van zelf zuchtigheid, wantrouwen en onver schilligheid die slechts kan leiden tot vernietiging van de mensenlijke sa menlevingen beschaving. In een wereld van onderlinge af hankelijkheid is er geen werkelijk al- OE THANT voor de keus tematief voor vrede. Om die te berei ken moeten regeringen en volken overal méér doen dan lippendienst bewijzen aan de beginselen die zijn uitgesproken in het Handvest der VN. Zij moeten de bereidheid vinden om hun gezamenlijke morele, intel lectuele en fysieke krachten te mobi liseren in een gezamenlijke poging om voor alle mensen op aarde een leven mogelijk te maken, dat waard is geleefd te worden." w.g. U Thant OEGSTGEEST In Ocgstgeesl zijn maandagmiddag de afgebroken partijen uit de zesde ronde van de LSG-vierkamp Spa.sski Botwinnik en Larsen Donner in remise geëindigd. De puntendcling tussen Larsen en de Nederlandse grootmeester viel gemakkelijk te voorspellen, doch de experts verkeerden in twijfel ten aanzien van het toreneindspel tussen de wereldkampioen en de oud-wereldkampioen. Spasski stond een pion voor. Hij poogde gedurendonog 26 zetten tot winst te komen, doch Botwinnik bewees in vrij opmerkelijk tempo, dat het voordeel ontoereikend was. Na afloop waren beiden het erover eens, dat in de afgebroken stand alle eventuele analyses ten spijt geen winst voor Spasski kon worden aangetoond. De afgebroken partij Larsen 1 Donner werd in do navolgende stand hervat: Wit: Kgl, Tfl, Lg2., pi. b3, h3. Zwart: Kg7, Tel. Pe7., pi. f7, h7. Het vervolg luidde: 44Telxfl 45. Kglxfl, Kg7-f6. 46. Kfl-f2, Kf6-e5, 47. Kf2-g3. Pe7-f5 Remise, op voorstel van wit. De Deen Larsen moest zijn afgebroken partij uil de vijfde ronde tegen Botwinnik na 75 zetten gewonnen geven. De stand is na zes ronden: 1. Spasski (Rusland) 3'/i punten, 2/3 Botwinnik (rusland) en Donner (Nederland) 3, 4. Larsen (Denemarken) 2'/s. De regering van Somalilancf heeft „een door imperialist-en ge steund complot" om de macht in het, land over te nemen verijdeld. Bij de samenzwering zou Ethiopië zijn be trokken. 1 Naast Douwe Egberts bonenkoffie is er nu Zilvermerk. Vacuumverse, gemalen koffie, ideaal voor uw snelfilter. Extra gemakkelijk voor een weekend met veel aanloop of een andere onverwachte situatie. Douwe Egberts vacuumverse koffie 2.31 Nu ook verkrijgbaar in standaard-maling!

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11