Mens en dier onder de loep [fiJ emeente schort beslissing mstreden grondverkoop op Qü Leiden naar 220 Volt GROFVUIb OPHAALDIELN5T. DE HANDEL WACHT OP GRAS ?Cee4 eUAeeucu 3 ^OORD-HOFLAND wordt LEEFBAARDER ca Leids kinderfeest op 30 april De Jantjes in Leiden Gemeente Alkemade Zwembad Leimuiden op 16 mei open Eerste snijbonen op de veiling euwe leidse courant zaterdag 18 april 1970 SASSENHEIM In een huisje aan de Zandslootkade toont Arie van Sehaik (42). Hij is schilder en verdient ijn hrood niet het voorzien van reclame op auto's. Hij eeft plezier in zijn werk, maar als je met hem praat, ïerk je, dat er eigenlijk veel meer achterzit. Hij is soci al voelend en er na lang nadenken achtergekomen, dat rin deze wereld nog heel veel moet veranderen. Hoe? laar heeft hij zo zijn eigen theorie over opgebouwd. K KOM oorspronkelijk uit Gouda en werkte op een aardewerkfa- iek. Later kon ik dit huisje op de tikken en ben ik naar Sassen- im gegaan. Ik ben wel gaan zien, t ik beslist geen man ben voor de briek. Waar ik een baas had, kreeg moeilijkheden. Ik kan onder :ang niet werken en allés lijkt mij uw dwang. Die prikklok en dat emaal precies op tijd gaan. Ik kon helemaal niet tegen en takelde af de fabriek. Vooral hier. OEN GING ik freelance in de re clame. Slecht wintertje gehad. eerste jaar. maar daarna ging beter. Als je goed werk levert. f je geen reclame te maken voor :elf. De tijd, die ik over heb. steed ik helemaal aan studie van mens. Een beetje knoeien. Portretten tekenen, als de mensen vragen, maar iets positiefs ma rs, doe ik nog niet, al ben ik. het tl van plan. Waarschijnlijk over li paar jaar. Dan ga ik alleen maar nst brengen. Beeldhouwen, teke- schilderen en schrijven. P m'n 19e jaar heb ik mijn acte handtekenen gehaald en heb ik een kruising gestaan. Ik dacht bij zelf: Arie, wat moet je hou wor- n. Artiest? Ik had al zoveel van ibrandt gelezen en van Van be igh, die door het dal van ellende ierrj en moesten en uiteindelijk toch nte. sar in het hokje van de kunste- lej ar terechtkwamen, dat ik dacht: Ie moet werkelijk een kunstenaar t profetische gaven zijn om van die ene hoek toch alles te kun- overzien. Bijvoorbeeld een Cha- en een Jeroen Bosch, die echt al i de rare dingen, die ze schilderden, r voorspelden van de wereld, die iu om ons heen hebben. 'ANT WAT zijn het niet voor merkwaardige grapjanussen, die ar ergens in het heelal rondzwe- n. Daar boven ons. Ze doen eigen- alles met de mens. Wij denken I, dat wij die dingen daar hebben, H+ar die dingen hebben ons ergens. "enminste. zo ben ik het gaan j v m. Die dingen grijpen meer op ons en in dan omgekeerd. In dat gro- heelal is de aarde, als een hoopje elkaar gewaaid, waarop we ons T«Pu;*kke'en tot mens. En zo. geloof zijn er meer hoopjes bij elkaar uiaaid. Misschien niet precies een als hier, maar er bestaan meer 'dé wezens. IEDER GEVAL stond ik. daar.op - raJde Prinsessengracht in Den Haag An een geieenci regenjasje. En bijna m n geld. Wat moest ik' nou. Om 33' lersteuning vragen wilde ik niet, ge if dat stuit me tegen de borst. Ik geen geld vragen om hier iets te n doen. bent kunstenaar of bedelaar. i echte kunstenaar kan z'n hand K< i ophouden. Het moet uit hemzelf mo nen. Neem nu Van Gogh, die er- prel is in de ellende kroop in be id-Frankrijk. Na zijn dood werd pas gewaardeerd. Ik kwam tot de iclusie, dat deze mensen te weinig het leven zelf visten. me zoveel mogelijk proberen aan te passen. Daar heb ik een heleboel ervaring opgedaan en die wil ik straks in de kunst tot uitdrukking brengen. Om het scherp te stellen: als je je onder het volk begeeft, leer je pas de echte mens kennen. Ik kon me nog wel aanpassen in de fabriek, maar geestelijk ging ik er onderdoor. Als ik zag, dat er ie mand slecht werd behandeld, sprong ik voor hem in de bres. Dat is nu eenmaal m'n aard, maar ook mijn fout, want op den duur kreeg je ruzie met de leiding. Met de mensen, waarmee ik ge werkt heb, heb ik het altijd goed kunnen vinden. Ik heb er vrienden aan overgehouden. Ik kom altijd in conflict met de mensen boven me. Omdat ze boven me staan, willen ze nog weléens graag overdrijven. Door je echt een arbeider te laten voelen. En geen rekening te houden met je menselijke waardigheid. En dat zijn dingen, waartegen ik wil ageren. Net zoals Vincent van Gogh bij die boeren de dingen aan de kaak stelde. Ik voel me echt so ciaal bewogen. Zeer zeker. Op alle terreinen zoek ik naar mogelijkhe den om een oplossing te vinden. Ik weet wel, dat het moeilijk is. Het houdt in, dat je alles een beetje moet afgrazen. JK ZIT ALTIJD graag met tieners en twenners te praten. Ze denken weieens, dat het allemaal nozems zijn, maar dat is niet waar. Het zijn mensen, die iets tekort komen wat opvoeding betreft. Ik zat nog eens met iemand van boven de dertig te praten, die zei: ik ben democraat, maar als het aan mij lag, nam ik een mitrailleur en schoot al die Damsla- pers van het monument af. AA ROM BEN ik de maatschappij in gegaan. Ik wilde arbeider met larbeiders zijn en waar ik kwam. Ik zeg, dan weet ik er nog wel een stelletje. In inrichtingen bijvoor beeld. Daar zitten debieltjes. Die zijn eigenlijk net zo. Die jongens lijken gezond, maar het is het afval van de maatschappij. Let wel: ons afval. Als je dat met een mitrailleur uit de weg wil ruimen, ben je een sadist. I)IE DAM SLAPERS 'zien eruit om geen medelijden mee te hebben, j maar dat moet je wel. Ik geloof ook, dat het een vloek is, die we zelf hebben neergelegd. Het is kritiek op onszelf en dat past in de hele evolu tie van de mensheid. Kijk, je wordt in het leven gezet met: er is een hel en een hemel. En in één van de twee kan je terechtko men, maar in die éne het meest. Je staat dus al met een zekere angst in het leven om veroordeeld te worden. Bij alles wat je doet, voel je al een beetje de kriebel op je rug. Zo van datmag niet. rpE DAMSLAPERS doen in feite helemaal geen kwaad. We heb ben ze zelf zo gemaakt. Ze liggen op het monument voor de vrijheid en dat zijn plaatsen, waar men nu een maal hoog tegenaan kijkt. Het merk- geleerden. Sommigen werden zelfs krankzinnig, omdat ze iets, wat ze in hun hoofd hadden, niet konden doorgeven. Nu is dat anders. En wat zie je: een ontwikkeling van houten klompen tot straalvliegtuigen. IK BESCHOUW mezelf als een fi losoof. Iedereen is dat, die diep over de dingen nadenkt. En het goed en het kwaad op de juiste manier weet te hanteren. Tot nu toe hebben de mensen elkaar alleen nog maar leren haten, maar Christus zei: heb uw naaste lief. En Hij gaf zelf het voorbeeld. Die haat vandaag aan de dag blijft, zolang de mensen opvoeden, als we nu doen. We moeten geen jongens oproepen tot soldaat, als ze 18. 19 zijn, maar als ze 35 zijn. Je kan wel zeggen: dan zijn het oude mannen, maar ze weten dan, waar voor ze vechten. Een jongen van 19 weet dat nog niet, hoewel ze het nu steeds meer gaan zien. De jeugd van nu heeft het lef gekregen om nee te zeggen, waar wij altijd slaafs ja hebben gegild. JK KOM aan mijn wijsheid door in de maatschappij te staan en de dingen te beleven, zoals iedereen ze zou moeten beleven. Neem nu Tolstoj, die ging onder de boeren werken om het land te leren kennen, waarin die leefde. Dat kan niet in een villa. Daar leer je niets kennen. Daar vind je alleen maar armoe, omdat er zoveel geld is. Ja, geestelijke armoe. Zo gauw het je te goed gaat, krijg je daar meet te kampen. Kijk maar om je heen. Heeft de buurvrouw televisie, dan moet jij het ook. Hij een auto, -ik ook. ZJET WORDT de mensen ook aan gepraat. Er wordt niet gezegd: we moeten een mens op de wereld zetten, maar we moeten nog rijker ivorden. En dan denkt men eerst aan het eigen buideltje. En later via een CAO mag jij er ook iets meer van genieten. Niet te gek natuurlijk. De grote mannen, die het zouden kunnen maken, laten het afweten. Ik misgun het de mensen niet, die rijk zijn, maar ik geloof niet, dat ze zich ooit mens kunnen voelen. Wat zij hebben overgehouden, is ten koste gegaan van een ander. waardige is, dat ze van dat vrij heidsmonument worden afgeranseld en wat heet dan vrijheid. Het is voor ons een gebrek, dat we dat niet met andere middelen kun nen. Het is gewoon een kwestie van opvoeding. Tegenwoordig is het nog to, dat de 'ooievaar komt en'eert hoopje neergooit. En de ouders moe ten er dan maar iets van zien te maken. Moet dat nou? JK HEB ZELF twee meisjes en een jongen. Daar praat ik heel veel mee. Als ik een gesprek gehad heb. zeg ik altijd: jongens, dat kunnen jullie nu wel van me aannemen, maar jullie zullen het in je eigen leven op de waarheid moeten toetsen. Vinden jullie een leugen, dan mogen jullie zonder meer me daar op aanvallen. Ik heb het recht niet om met mijn ideeën in jullie leven te staan. Dat moeten jullie met je eigen ideeën. Ik han het niet in hun handen geven. JK KOM UIT een jeugd, waar je 's nachts wakker werd van de vliegtuigen. Je kon elk moment een Arie van Sehaik'voedert zijn aapje. Foto NLCVDirk Ketting. bom op je harses krijgen. Wat je in je prille jeugd rpeemaakt aan angst, hou je je hele leven. Het is zo moei lijk om daar overheen te groeien. Dat verstoort de communicatie lus sen de oude en nieuwe generatie. Wij leven uit angst. Zijn het niet de oorlogsjaren, dan wel de crisisjaren. Ook angst. Toen hadden ze lichamelijke armoe. We denken nu, dat we het goed hebben, maar zitten met geestelijke armoe. Ik weet niet, wat erger is. JK BEN ALTIJD gefascineerd ge weest door de toren van Babel. Die hebben we nu gebouwd. De hoogste 'top is bereikt: de maan. Daar waren alle wetenschappen voor nodig. Vroeger werden de geleerden ge remd. Neem Galiei of bijvoorbeeld de tovenaar van Saburac. Ja, lachen meneer, maar dat waren vroeger de J^IJK NAAR de natuur. Er zal geen takje teveel groeien en geen dier te veel leven, maar als de mens komt, verstoort hij het evenwicht. En wat er volgt is uitroeiing. We zouden veel meer van de dieren kunnen leren. Ik heb niet alleen de mensen, maar ook de dieren onder de loep gehad. Van hen kan je leren, hoe gemakkelijk opvoeden eigenlijk wel is. Het gebeurt volgens één en het zelfde patroon en er is nog nooit wat verkeerd gegaan. En bij ons wel, omdat we het verkeerde patroon hebben gevolgd. JK WERK echt voor m'n plezier en niet voor het geld. Dat geeft je leven zonder meer inhoud. Je krijgt er zelfrespect door. Dat heeft een mens juist nodig. Ik heb ook heel veel plezier met mijn gezin. Dat is uiteindelijk m'n leven. Ik beschouw mijn huis als een haventje, waar ik iedere keer weer in terug kan sto men. Met m'n bootje. Qok al is-tie nog zo zwaar afgeladen. ,cw ur rk, iEIDEN Donderdagavond kwam voltallige actiecomité Leefbaar- Ko d Noord-Hofland op uitnodiging 1 hel gemeentebestuur bijeen in raadzaal van het gemeentehuis. iet comité wil zich in nauw over- met de gemeente Voorschoten *1 dghouden met de ontwikkeling r 11 n het plan Noord-Hofland tenein- leefbaarheid aldaar te waarbor- i. Het komen tot een alternatief 4c n voor het omstreden winkelcen- c m is een van de taken van het nité. De vergadering werd geleid door gemeentesecretaris, die werd bij- slaan door de directeur van ge- entewerken, de stedebouwkundig van hseur en twee bestuursambtena ren woiBouwketen verdwijnen >e gemeentesecretaris gaf aller- st een opsomming van de maat- leien, die de gemeente na de bij— I ikomst van maandagavond j.l. in 1 l scholencomplex Noord-Hofland 'aar i aanzien van de groenvoorziening ift genomen, aaflpe betrokken aannemers hebben fi o de gemeente een schrijven ont- \na igen waarin het ultimatum is ge- ing leid. dat zjj voor 22 april a.s. wei "wafval en bouwketen moeten heb- n 2 n verwijderd, daar dit anders op n kosten door de gemeente zal •rden gedaan. Zodra dit is gereali- le trd zal de groenvoorziening zo oedig mogelijk worden vcrwezen- stai ;t. ïr I iervolgens verstrekte de gemeen- nla ecretaris aan het comité de beno- htoi |de informatie over de beweegre- ïda i van de gemeente om te komen z het gewraakte plan. De direc- i- ir van gemeentewerken deed de cht tegging. dat het comité over alle kken kan beschikken, die het voor uitvoeren van zijn taak het ko men tot alternatieve plannen voor de bouw van het winkelcentrum meent nodig te hebben. De stedebouwkundig adviseur gaf een korte toelichting op de plannen, die bij de gemeente leven omtrent de bebouwing in het uitbreidingsplan Noord-Hofland. Hij memoreerde de aansluiting van het plan Stevenhoven van Leiden aan Noord-Hofland, dé nieuwe verkeerswegenaansluiting bij De Vink, de toekomstige tweede stop plaats van de N.S. (de halte De Vink bij Noord-Hofland) en de geplande groenvoorzieningen en recreatieve gebieden. Antwoord Betreffende de raadsvergadering van 24 april a.s. werd meegedeeld, dat de kwestie van de grondverkoop voor de bouw van het winkelcentrum tot nader order is opgeschort en dat op de vergadering antwoord zal wor den gegeven op de vragen, die door het PvdA-raadslid Pels zyn gesteld n.a.v. Noord-Hofland. Vervolgens kregen de leden van het comité gelegenheid om vragen te stellen. Tijdens het beantwoorden van deze vragen is duidelijk de gro te bereidheid van gemeentezijde ge bleken om tot een voor alle partijen alleszins aanvaardbare oplossing te komen. Tijdens de vergadering werd besloten, dat het comité over drie weken een ontmoeting zal hebben met het voltallige college van Burge meester en Wethouders en in de tus senliggende tijd de grondlijnen voor een alternatief plan zal opstellen. Alternatief plan Aansluitend op deze vergadering volgde een vergadering van het co mité in besloten formatie, waartoe het de beschikking kreeg over de raadzaal. Er werd besloten een werkgroep te formeren, die wordt belast met het samenstellen van de grondlijnen voor een alternatief plan. Deze werkgroep is samengesteld uit twee planologen, een stedebouwkundige, een wegen bouwkundige en twee economen. De heer J. F. Poeldijk is voorzitter van het comité en de heer J. F. L. van Marsbergen secretaris. Ook op de vragen van het raadslid Pels hebben B. er. W. inmiddels ge antwoord. dat zij voorlopig afzien van het voorstel bouwgrond in Noord- Hofland te verkopen voor stichting van een winkelcentrum met 300 flat woningen. Zij delen in hun antwoord verder mee. dat tot nu toe in deze wijk 781 woningen zijn gebouwd op grond van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening aangezien een goedgekeurd uitbreidingsplan ont breekt. Dit komt met name door de onduidelijkheid over het tracé van rijksweg 11. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad komt volgende week vrijdag avond om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen van B. en W. inzake deelneming aan het opstel len van een verkeers- en vervoers plan voor de Leidse agglomeratie; tot het voeren van verweer tegen de door de heer J. W. de Jong ingediende schade-claim van f 10.000 in verband met het verslepen van een woonschip; tot het nemen van een besluit ex. art. 21 voor gronden gelegen ten noordwesten van de spoorbaan; tot het opspuiten van gronden in het complex Vlietdijk III en tot het ne men van een aantal onderwijsvoorzie ningen. Alphen Vrachtwagen brandde ALPHEN Gisteravond is de brandweer in actie geweest in de Voorstraat. Onder de Julianabrug zijn parkeerruimten gemaakt voor vrachtauto's van de gemeente. Ze hebben hun uitrit in genoemde straat. Omstreeks half negen werd een zware rookontwikkeling vanuit de garage's waargenomen. Het bleek dat een oude vrachtauto, die ge bruikt wordt voor containervervoer, in brand stond. Men wist de auto met mankracht half naar buiten te rijden. Toen de brandweer arriveerde had men de vlammen spoedig gedoofd. De oor zaak is vermoedelijk kortsluiting. Bevolkingsonderzoek Alphen a. d. Rijn ALPHEN De oproepen voor deelneming aan het bevolkingson derzoek zijn verzonden. Indien men verhinderd is aan. het onderzoek deel te nemen, bestaat alsnog gelegenheid zich, ook zonder oproepkaart te mel den. Hiervoor bestaat gelegenheid op: maandag 27 april van 14. t'm 16.15 uur. van 19. t m 21.15 uur, dinsdag 28 april van 9. t/m 11.45 uur en van 14. t'm 16.15 uur, woensdag 29 april van 14 t/m 16.15 uur en van 19 tm 21.15 uur. Het onderzoek vindt plaats in het gebouw van het Rode Kruis, Raad huisstraat 116. VVV IN KOUDEKERK HEEFT WERKGROEPEN KOUDEKERK De pas opgerich te afdeling van de VVD kwam in vergadering bijeen. Aan de orde werd gesteld de zeer sterke uitbrei ding van de gemeente. Door middel van een stuurgroep wordt de inspraak van de kiezers geoptimaliseerd. In deze stuurgroep hebben zowel leden als niet-leden van de VVD zitting. Er zijn al enke le werkgroepen actief. De kandida tenlijst luidt: 1. C. J. B. II. van der Pols. 2. mevr. K. I. de Lind van Wijngaarden. 3. P. Slijp, 4. mevr. Ross. 5.. J. T. H. Franken. VOORSCHOTEN R. en W. vra gen de raad een krediet van f 47.000 als gemeentelijke deelneming in het verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie, waarvoor 'n to tale kosten is geraamd van f 989.800 voor het opstellen van dit plan. B. en W. van Leiden zouden graag zien, dat ook Voorschoten deelneemt aan dit onderzoek. Verwacht wordt dat medio 1971 een eerste verkeersrap- port kan worden uitgebracht. LEIDEN Het mag misschien simpel lijken, maar het is niet anders: de handel wacht op gras en de boer wil gaarne het vee uit de stal. Toch was de aanvoer gisteren redelijk. Veel gebruiksvee en een goede aanvoer van wolvee. iets minder slachtvee en ook een kleiner aanbod van biggen. Als de lente doorzet verwacht men de volgende week een grote aanvoer van vare- en melkkoeien. Gebruiksvee: Aanvoer melkkoeien goed. vare koeien veel, meer dan de vorige week. De handel in melk koeien was iets vlotter. Notering: Melkkoeien f 975, f 1350 en f 1675; vare koeien f750, f1050 en f 1475. Jongvee: Handel maitig. Notering: Fokstieren f 1000, f 1500; pinken f500. f 600 en f800. SLACHTVEE - Runderen: Aan voer beperkt met een vlotte handel. Men verwacht op korte termijn hogere prijzen. De huidige prijzen vindt men te laag. Notering: Vette koeien le en 2e soorten f 4.85. f 4.95 en f 5.15; Extra bov. not. Verte koeien 3e soorten f 3.70, f 4.05. Worstkoeien f3,55. f3,70; slachtstieren f4.75 tot f 5. Vette kalveren: De vette kalveren zijn duur, de aanvoer te gering voor de export. Geen notering. Wol vee: Een grote aanvoer van vetite schapen; zuiglammeren nog te weinig. De bandeel in vette eschapen en vette lammeren was vlug, fokschapen en fcklammeren stug. De aanvoer is nog te weinig voor de tijd van het iaar. Notering: Votte schapen f120. f 130 en f 140. Vette lammeren f 145. f165 en f185. Fokschapen met 1 lam f 175, f 200. Fokschapen met 2 lammeren f 250, f 290. VARKENS - Beurshandel: Slachtvarkens: Volgens de be richten is het aanbod momenteel redelijk, de prijzen vertonen enige schommeling. Prijzen per kg lev. gew.: lichte slachtvarkens f 2.68. f 2.70. Lichte slachtzeugen f2,15, f2,25. Biggen en lichte varkens: Op deze LEIDEN De vele voorbereidin gen voor wijziging van de netspan ning van 127 naar 220 Volt in dal deel van Leiden en omgeving dat nog steeds 127 Volt heeft en de hiermee samenhangende ombouwwerkzaam- heden gaan woensdag officieel be- gunnen. Startsignaal is de opening van het gebouw van Electrobouw Lei den NV. Langegracht 54. Genoemde vennootschap bestaat uit een combi natie van elektrotechnische installa teurs. LEIDEN Het comité Kinderfeest 30 april heeft het programma voor de komende Koninginnedag bekend gemaakt. Om half negen begint de aubade op 't Stadhuisplein onder lei ding van de heer A. van Kapel en met begeleiding van het Leids Politie Muziekgezelschap en de St. Francis- cusband. Daarna zijn er voor de kin deren filmvoorstellingen in de Leidse bioscopen. Er worden kinderfilms vertoond en een film over het Oranje huis. Na afloop ontvangen de kinde ren een traktatie. LEIDEN Volgende week don derdag en vrijdag geeft het Amster dams Volkstoneel onder leiding van Beppie Nooy in de schouwburg aan de Oude Vest een voorstelling van De Jantjes, het stuk volkstoneel, dat in 1919 in première ging met in de hoofdrollen onder anderen Aaf Bou- ber. Clara Vischer en Beppie Nooy sr. Tot de spelers van nu behoren onder anderen Bep Nooy. Johnny Jordaan, Ramses Shaffy, Yoka Be- retty en Dick Rienstra. Beppie Nooy heeft de regie. BULKT 17 MAANDAG: lloge Morsweg (ook de woonschepen). Morsweg (van La ge Morsweg tol Hoge Morsweg). Morslaan. Dr. Lelvlaan. Granaathof. Dia mantlaan. Onyxhof. Amethisthof. Sma ragdlaan. Robtjnstr.. Parelstr., To paaslaan. Aquamarljnstr.. Bothastr.. Her man Costerstr.. Morskade. Rhijnhofweg. Agaatlaan. Topaaslaan. Saffierstr.. Tur- koislaan. Berylstr. BUURT 1!) MAANDAG: Lage Morsweg. P C. Hooftlaan. Vondellaan. Van Baer- lestr.. Jacob Catslaan, Gerard Brandstr., Coornhertstr.. Const. Huygenslaan, Bre- derostr.. Spieghelstr.. Roemer Vis- scherstr.. Tesselschadestr.. Leeghwaterstr.. Storm Buyslngstraat. Calandstr. Lee- manstr. Conradstr., Dijkstr.. Stuwstr.. Slulsstr.. Dutkerstr., Damlaan. Haag sestraatweg. BUURT 18 DINSDAG: Lam- menschansweg (belde zijden van Zoeter- woudsesingel tot Station). Kamerllngh Onnesplcin. De Sitterlaan. v.d. Waalsstr Buys Ballotstr.. Hugo de Vriesstr.. Kap- teynstr., v.d. Waalspleln. van Bemme- lenstr., Lorentzkade (geheel). Zeemanlaan. Van 't Hoffstr.. Bakhuis Roozeboomstr. BUURT 22 DINSDAG: Melchior Treub- laan. Stieltjesstr.. Franchimontlaan. v.d. Hoevenstr.. Kanaalweg (van v. Vollepho- venpleln tot spoorlijn), v.d. Sande Bak- huyzenlaan, Beyerlncklaan, Tem- minckstr., Surlngarslr.. Burggravcnlaan (geheel, Asserstr., Scholtenstr.. Modder- manstr., Oppenheimstr. BUURT 21 DONDERDAG: Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare). Donkersteeg. Kulpersteeg, Dullebak- kersteeg. Hooglandsekerksteeg. Peli- kaanstr.. Koestr.. Lege Werfsteeg. Dui- zenddraadsteeg. van der Werfstr., Bouwe- louwensteeg. Meermanshof. Druckerstr.. Maredórpsedwarsstr.. Grevenslr.. Vol dersgracht. Noord- en Zuid Rundersteeg, Junvossenstecg. Koddesteeg, Clarasteeg. Oude Singel (van Houtmarkt tót Mare), Oude Vest (van Havcnpleln lot Marei, Lange Zandstr.. Volmolcngrachi. Oost- dwarsgracht, Koolstr. Emmastr.. Baatstr. BUURT 23 DONDERDAG: Haarlem merstraat (van Turfmarkt tol Mare). Stil le Rijn. Apothekersdljk. Schapenstceg. Goegcrritstceg, Prinsessckade. Turfmarkt, Steenstr., Beestenmarkt. Nieuwe Beesten markt. Kort Galgcwaler, Morsstr., Smldsteeg. Narmstr., Krutstr.. le Binnen vestgracht. 2e Binnenvestgracht. St. Aag- tenstr Lammermarkt. Marksteeg. aLn- ge Schelstr.. Nieuwe Mare. Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug». Fokkcstr., Ooude Vest (van Turfmarkt tot Marei. Lange Mare Vrouwenkerkhof, Vrouwen- kerkkoorsteeg, Dolhulsstceg, Sionshof, St. Ursulasteeg. Caecillastr.. Lange en Korte Lljsbetsteeg. Korte en Lange Agnle- tenstr., Spijkerboorsteeg. Vestwal. 3e Bin nenvestgracht. Reinevcststeeg. Lange gracht. Vredehof. Houtmarkt. Noor- derstr.. Hendrikstr. BUURT 20 VRIJDAG: Van Vollenhovcn- kade. Van Vollenhovcnplein. Snouck Hur- gronjestr.. Huizlngastr.. L'hlenbeckkade. Colenbranderstr., Meyerskade. Duyven- dakstr.. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v Vollenhovenplcini. Rijndijkstr.. Ka- naalsir., Dozystr.. De Goejestr.. CosIJnstr.. Hartmanstr.. Roomburgerlaan. Hoge Rijn dijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharlnastr., Rtjnstroomstr. BUURT 2fi VRIJDAG: Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd). Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd. Brug- gestr Besjeslaan. Park ..Die Leythc", Roomburgerweg. Aarstr.. Meerburgerkade plus str.. Gouwestr.. Amstelstr.. Leedestr.. Wierickestr.. IJsseikade. Kasteelhof. Vllststr.. Zaanstr.. Maasstr Mcrwedestr.. Drechtstr.. Lingestr.. Spaarnestr., Lckstr. afdeling een kleinere aanvoer. De cijfers van de steekproef dek kingen tegenover januari liggen aanmerkelijk hoger dan voorgaande maanden. f Notering: Drachtige zeugen f 550, f 650 en f 675. Schrammen f 125, f135 en f145. Biggen f102, f108 en f 112. Geiten: Goede aanvoer en handel. Notering: f30, f70 en f90 tot f 105, Informatie-avond inzake ontwerpbestemmingsplan „De Gogh" Burgemeester en Wethouders van Alkemade zullen op dinsdag 28 april a.s, om 20.00 uur in de be nedenzaal van het dorpshuis „De Alkeburcht" te Roelofarendsveen voor belangstellenden een uiteen zetting geven over het ontwerp bestemmingsplan „De Gogh". dat spoedig na die datum officieel ter visie zal worden gelegd. Dit ontwerp-plan heeft betrekking op de gronden, gelegen tussen de Alkemadelaan en het kwekers- gebied in de Googerpolder. Na deze uiteenzetting zal gelegen heid bestaan tot het stellen van vragen en het doen van suggesties. Alkemade. 18 april 1970 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester w.g. J. S. WAGENAAR lb. De Secretaris, w.g. P. Th. M BRAMA Aantal zedendeliclen is verminderd LEIMUIDEN Gisteren hield de School met den Bijbel de ledenver gadering. Voortzitter L. Treur werd met algemene stemmen herkozen. Over 1969 had de school ccn exploi tatietekort van 138,11. Na afloop van de vergadering werd een ouder avond gehouden. Hoofdinspecteur van dc recherche te Apeldoorn, de heer L. L. Spaanderman sprak over dc bescherming van onze kinderen tegen zedendelicten. Hoofdonderwijzer J. Smit zei. in een toespraak dat de maatschappij is veranderd. De dorpse beslotenheid is voorbij. Het oog moet nu meer wor den gericht op creatieve vorming in verband met de toenemende vrije tijd. Volgens de Heer Spaanderman is de criminaliteit met meer dan 10 pet gestegen. Helaas zijn er kinderen bij betrokken. Het gevaar dreigt overal zelfs in kerk en eigen huis. „De kinderen moeten worden ge wapend tegen de sexueel ontspoor den. Als de ouders dat niet doen. informeren de kinderen wel bij an deren. Vroegtijdige voorlichting is van het allergrootste belang," aldus de spreker. Gelukkig opdervindt slechts 3 i 4 pet. van de gepleegde zedendelicten geweld. Opmerkelijk is dat van alle misdrijven 44 pet wordt opgelost, terwijl daarentegen bij de zedende licten 75 pet. wordt opgelost. LEIMUIDEN Dc Slichting Zwembad Leimuiden heeft een hc- gunstigersvergadering gehouden. Het bestuur bestaal nu uit de heren P. van Graas (voorzitter), L van Em merik (penningmeester). B. Kooy (secretaris), en de heren Zondag. Vo gelaar, Beuk. In het badseizoen zal er een ande re badmeester zijn: de heer Van Dijk uit Amsterdam. De vorige bad meester de heer Boogaart is naar Langeraar vertrokken. Medegedeeld werd dat de heren Kooy en Zondag toezicht houden op het water wat de zuiverheid betreft. Het zwembad wordt 16 mei ge opend. De toegangsprijzen blijven on veranderd. De voorzitter achtte het gewenst een afrastering om het ter rein van het zwembad aan te bren gen De stichting is weer in het bezit gekomen van een terrein, waarop nog een kleuterbad zal komen. He laas kan dit in 1970 niet meer wor den gerealiseerd. Geen kermis op zondag in VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Burgemeester De Kool heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de Bond van Ker- misbedrijfhouders om de kermis van 30 april tot 5 mei ook op zondag open te doen zyn. Verder zijn ten aanzien van deze kermis de bezwaren van een twaalf tal bewoners van de Treubstraat en de Oranjeboomstraat verworpen, die de drukte niet voor hun deur wilden hebben. HOOFDDORP LEIDEN De heer J.C. Trip uit Hoofddorp (Haarlem mermeer) is bij K.B. met ingang van 1 mei benoemd tot Hoogheemraad van het Hoogheemraadschap Rijn land. Ter Aar TER AAR Vrijdag bracht de kweker A. W. Heijneker, Geerweg. Ter Aar de eerste snijbonen van dit jaar aan de groenteveiling de partij bracht f 6.10 per kg op. In 1968 stond deze primeur op naam van dezelfde tuinder, maar toen al op 8 april. In 1969 waren de eerste snijbonen op 13 mei aan de markt. ZOETERWOUDE De ruimte nood waarin de scholen verkeren, wordt voor de Aloysiusschool enigs zins verlicht. Naast het gymnastiek- gebouw is een houten noodlokaal ge bouwd. Volgende week zal hierin de vijfde klas worden ondergebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3