bij de VLEET In Lisse kunnen nog 1400 woningen worden gebouwd Bolletje Hond accepteert big Feest in Katwijk a/d Rijn Visserij nieuws Nota van gemeente tot 1980 30 april in Lisse Gemeente Voorhout ROUWDIENST SGP met afdeling in Rijnsburg Ingezonden De klok van Valkenburg De klok van Valkenburg (II) ds»*1 Warmond viert Koninginnedag Voorzitter bank nam afscheid rür j Uit de DUINSTREEK DYS geeft show in Cleyn Dnin t' WEUWE IEID5E COURANT DONDERDAG 16 APRIL LISSE Het gemeentebestuur heeft in een uitvoerige nota van 45 pagina's het beleid voor de jaren 1971 tot 1980 uitgestippeld. Men kan deze nota beschouwen als een streefprogramma. Na 1964 is dit de tweede nota, die van de gemeente is verschenen. By de gehele opzet heeft men rekening gehouden met een groei van Lisse tot 20.000 inwoners. In to taal kunnen in Lisse, gezien de beschikbare bouwgrond, tot 1980 nog 1400 woningen worden gebouwd. De gezinssterkte wordt gemiddeld op 3.5 gesteld. Verder wordt in de dorpskern de krotopruiming ter hand genomen of worden woningen voor zakelijke doeleinden betrokken. Of na 1980 nog verder uitbreiding van Lisse mogelijk is, zal afhangen van het feit of er bouwgrond kon worden aangetrokken. Zoals men weet. ligt Lisse in de ..groene long" van rand stad Holland en bestaan er momen- teel bezwaren. Het tien-jaren-plan voor Lisse valt in twee perioden uiteen. De eerste 5 jaar heeft men de plannen met vrij grote nauwkeurigheid vastgesteld, wat daarna volgt, is allemaal wat minder omlijnd aangegeven. De fi nancieringsmogelijkheden zullen uit eindelijk het tempo van uitvoering bepalen, hoewel de uitvoering van de projecten soms mede afhankelijk is van particuliere initiatieven. Functie De agrarische functie van Lisse zal steeds minder worden, aldus de nota, hoewel nu nog het belangrijkst. De dienstverlenende (streekverzor gende) functie is groeiende en zal steeds toenemen. Wat de 1400 wonin gen betreft, die Lisse nog kan heb ben: 600 in de Poelpolder. 75 in plan- West (zuid). 25 in plan-Laan van Rijckevorsel, 300 in plan-West (noord) en 300 in plan-Noord. Momenteel wordt de bouw van een sportzaal in de Poelpolder voor bereid. dat tevens dienst kan doen als gymnastiekzaal. Belangrijk acht het college het tot stand komen van de stichting gemeensch. openbare leeszaal en bibliotheek. Het dienst- LISSE Het Oranje-comité heeft voor 30 april het volgende program ma bekendgemaakt: 7.30 uur herauten te paard trekken door de gemeente; 8.00 uur koraalmuziek St. Agatha- kerk; 9.30 uur hijsen vlag op het Vierkant; 10.00 uur aubade woning burgemeester door „Trou moet Bly- cken"; daarna muzikale rondgang; 9.00 uur wandelpuzzeltocht vanaf het HBG-plein; 10.00 uur wedstrijden in zwembad ..De Lis"; 10.00 uur basket bal-tornooi in sporthal; 13.00 uur kinderbloemencorso vanaf het Ho- baho-parkeerterrein; medewerking Canite Tuba": 13.00 uur atletiek 3- kamp in sportpark; 13.00 uur voet balwedstrijden schoolelftallen; 17.00 uur finale. Christenvrouwen en broeders van Taizé LISSE Gisteravond kwam de christenvrouwenbond bijeen in ge bouw Salvatori. Spreker was ds. H. Roest uit Oud-Avereest over ..De broeders van Taizé". We kunnen deze broederschap beschouwen als een kloostergemeenschap, zoals deze vaak uit protestantse kringen zijn voort gekomen. Het is een hard werkende gemeen schap, bestaande uit mensen, die uit verschillende landen komen, een sterk oecumenische commune, waarin men leeft met de padruk op het waarach tige leven van Jezus. Na de pauze werden dia's vertoond. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk maken bekend, dat zij voornemens zijn krach tens artikel 20 der Wederop- bouwwet vergunning te verlenen tot: het bouwen van een telefoonge bouw c.a. op een terrein gelegen aan de Ambachtsweg te Katwijk aan den Rijn, op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Kat wijk. sectie C, nr. 414 (ged.). Het bouwplan met de daarbij be horende bescheiden ligt vanaf he den tot 25 april 1970 op de ge meentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzen de en nabijgelegen gronden wor den gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schrif telijk bij hen in te dienen. Toepassing artikel 20 van de Wederopbouwwet. Burgemeester en wethouders var Voorhout maken bekend dat zij voornemens zijn om in afwijking van het bestemmingsplan, „Plan in Hoofdzaak" met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouw wet vergunning te verlenen aan H. C. van Gerven. Akervoorder- la an 4 te Voorhout, voor het bou wen van een opslagloods aan de Akervoorderlaan. kadastraal be kend Sectie B no. 3962. Het plan ligt vanaf 17 april 1970 gedurende 10 dagen op het bureau van gemeentewerken. Herenstraat 75. ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende bovengenoemde termijn eventuele bezwaren tegen de voor genomen beslissing schriftelijk bij het gemeentebestuur indienen. Voorhout, 16 april 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd; G A. STOLWUK. burgemeester. J. W v. d. AARDWEG. secretaris. verleningscentrum voor bejaarden moet de komende jaren gereedko men. Programma In 1971 staan op het programma: verkeerslichteninstallatie oostelijke omleidingsweg met wegyerbetering en riolering, reconstructie Looster- weg-zuid, sportzaal Poelpolder, doortrekken Sportlaan naar Oranje laan en parkeerterrein Grachtweg. 1972: verbetering verkeerssituatie KanaalstraatHeerewegStations weg, gymnastieklokaal Poelpolder, uitbreiding en vervanging sportter- PvdA en PPR in Lisse met één lijst LISSE Tijdens de ledenverga dering van de PvdA is bij stemming gebleken, dat vrijwel de meeste le den akkoord gaan met het voorstel om met de P.P.R. uit te komen met een P.A.K.-lijst. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. P. v. Leeuwen en 2. A. A. Kalis PvdA. (De heer Meijer heeft zich om persoonlijke re denen niet meer als raadslid be schikbaar gesteld); 3. C. P. Korte- kaas PPR; 4. P. J. van der Veek PvdA; 5. Th. M. v. Ruiten PPR; 6. R. van Huizen PvdA; 7. J. N. Ruig- rok PPR; 8. mevr. Th. W. M. van Steyn-Leget PvdA; 9. M. J. Gerrit sen PvdA. KATWIJK Zaterdag, 18 april om 3 uur wordt een rouw dienst gehouden in de Ichthus- kerk naar aanleiding van hel overlijden van de heer H. van Beelen, die na een ongeval aan boord van een vissersvaartuig in zee stortte toen hij in éen helikopter zou worden gehesen reinen. restauratie Dever en verbete ring Kanaalstraat. 1973: sanering Meer- en Houtstr., verbetering Achterweg, doortrek king Nassaustraat, verbetering straat verlichting, aanleg grote omleidings weg en bouw zwembad. 1974: sanering Kapelstraat, ver betering NassaustraatVeldhorst straat. 1975: doorbraak Molenstraat en doortrekking BondstraatHobaho- straat. De nota zal 13 mei in de raad wor den behandeld. RIJNSBURG Het aantal stem men dat bij de statenverkiezing op de Staatkundig Gereformeerde Par tij werd uitgebracht, geeft reden om in Rijnsburg een afdeling van de S.G.P. op t« richten. Ook is de kans groot dat de S.G.P. bij de komende raadsverkiezing een zetel bemachtigt. Dit zei de heer J. H. van Neer bos. voorzitter van de afdeling van de afdeling van de S.G.P. in Kat wijk tijdens de oprichtingsverga dering die gisteravond werd ge houden in de zaal achter de chr. gereformeerde kerk in Rijnsburg. De heer A. Vlasblom, lid van provinciale staten, zette de begin selen van de party uiteen. Hij wees op de strijd tegen de vervlakking, die zich landelijk en plaatselijk meer moet ontplooien. Op voorstel van de heer Van Neerbos werd een voorlopig be stuur gekozen bestaande uit de heren Van Kruisten. De Roode, Colijn, P. de Mooy en J. P. de Wildt. Besloten werd aan de gemeente raadsverkiezing mee te doen. De kandidatenlijst werd als volgt vast gesteld: 1. Van Kruisten. 2. Colijn, 3. C. de Mooy, 4. De Wildl, 5. P. de Mooy. Spoedig zal nog een vergadering worden gehouden. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag, 17 apniil: (hoog water 0.44-13.06; laag water 8.30-21.11. Naar aanleidink van Uw stukje in de iNw. L. Courant over de kerkklok uit Valkenburg zou ik hier gaarne iets over willen schrijven. Na de vier oorlogsdagen waarin de kerk kapot geschoten werd, was ik werkzaam aan de opruimaienst in Vaikenourg. Er werq gevraagd of er iemand was die kans zag oe klok uit de toren te halen; ik neD aaar inyn diensten aangeooden. Dit was zeer riskant werk aooraai ae toren door vooriaurenae bescmeting en brand in zeer bouwvallige staat verkeerae. Myn baas steioe een auto ter beschikking mei een Duitse mi litair als cnauiieur en begeleiding. uok heoDen wy spanen m KatwyK gevorderd, o.a. een ladder en tou wen met bioKken en takels Dy de las Parlevlaet en Taat. iNa werKtijd werd met- De gevaariyke onderne ming begonnen, n-u natuurlijk zon- uer dut we medewerking. in de toren kwam ik op mijn een tje, met alle hulpmiddelen, touwen en laaaers op het hoogste punt dat ik kon bereiken, maar nog niet Dy ae Klok. Een oaik bracht oplossing, dooroat ik hem dwars door de schietgaten in de toren kon leggen. Daarop weer een ladder er. met een sprong kon ik het bovenste platform bereiken waar de klok hing. Takels werden opgehaald om de klok uit de nippels te hijsen en op de begane grond te laten komen, maar voor dat het zover was moest een ploeg van 20 man aan de buitenkant van de toren 'hijsen. Terwijl dit gebeurde slingerde het wrakke geval meters over en weer. Maar de toren hield stand en de bel kwam uit de nippel en door de toren recht op de grond neer. Waarna ik via halsbrekende toe ren en met een dankgebed in het hart behouden op de vloer belandde. De burgemeester en de dominee van Valkenburg feliciteerden my. Ik ontving loon naar werken: f 25. JAC. VAN DUYN Annadwarsstraat 10, Katwijk aan Zee Gaarne een plaatsje in uw blad, n.a.v. uw overzicht, betreffende de luidklok bij de Herv. kerk in Val kenburg. De klok. waar u over schrijft daterend uit het jaar 1856, was in het jaar 1870 al zodanig ge scheurd, dat het een verschrikking was voor de 493 inwoners, om naar het luiden te luisteren. En dat luiden gebeurde niet alleen zondags, maar iedere dag om 12 uur precies. Het gemeentebestuur o.l.v. burge meester Muller, het luisteren naar dit „gebarste" gelui moe, besloot toen maar. deze klok aan een op koper te verkopen, waarvan de op brengst. zijnde f69.20. in de ge- mecntela terecht kwam. Een jaar lang heeft men het op Valkenburg zonder klokgelui moeten stellen; pas in het najaar van 1871 besloot men een nieuwe klok aan te schaffen, en dait is de huidige. Deze heeft f 132.90 gekost en is ge leverd door Gebr. Raap en Zn te Amsterdam. I'k hoop hiermee de historie van onze klok te hebben recht getrokken. C. MEURS, Valkenburg. KATWIJK AAN DEN RIJN De Oranjevereniging in Katwijk aan den Rijn heeft nu ook het program ma gereed van de feestelijkheden ter ere van de verjaardag van H.M. de Koningin en van de bevrijding. Enkele onderdelen worden uitge voerd in samenwerking met de Oranjevereniging te Katwijk aan Zee. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 29 april. Taptoe voor het raadhuis des avonds om 8 uur, aangeboden aan het gemeentebe stuur door de plaatselijke muziek verenigingen en georganiseerd door de beide Oranjeverenigingen. Donderdag 30 april: Van acht uur tot twaalf uur voetbal- en hand- baltoernooi op het terrein van K.R.V. in de Kooltuin voor jongens en meisjes uit de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Van half negen tot half elf rondgang met de kleuters, met medewerking van de Boerenkapel. Na afloop traktatie op de kleuterscholen. Om half tien aubade van schoolkinde ren voor het gemeentehuis. Leer lingen van de derde en vierde klas sen van de lagere scholen zullen onder leiding van de heer J. J. Gouw de liederen zingen. Mr. Wip en Jok ie de clown verzorgen voor de kinderen uit de eerste en tweede klassen in de hervormde schooi aan de Narcisstraat een variétépro gramma van negen uur tot kwart over tien. In de hal van de F rin ses Beatrixschool wordt eenzelfde programma gebracht voor de kin deren van de eerste en tweede klassen, van elf uur tot kwart over twaalf. Na de aubade is er om half elf een filmvoorstelling voor de kin deren uit de derde en vierde klas sen, in de zaal van de Ontmoetings- kerk. Om half twee puzzelrit voor auto's en motoren. Start en finish in het restaurant Cleyn Duin. Maandag 4 mei. In samenweiking met het comité dodenherdenking om acht uur kranslegging bij het monument bij het raadhuis. Na afloop om half negen een inter kerkelij ke her den k i n gsb ij eenkomst in de Triumfatorkerk met mede werking van Jan Welmers, oigel. Dinsdag 5 mei: Bevrijdingsfeest onder het motto „Vrijheid ook voor de ander". Half acht ontste king bevrijdingsvuur bij het raad huis; Half negen: Start van de deelnemers der groepen aan het TER AAR „We zijn in de wereld om mekaar te helpen", vindt ook de teef Ronny van de veehoudersfamilie Van Vliet, Kerkweg 48. Een zeug heeft een van haar dertien biggetjes verstoten en dat zat speciaal de 13-jarige zoon Jaap van Vliet (die vandaag in het zie kenhuis moest worden opgenomen) niet lekker. Laten we proberen dat biggetje bij onze Ronny te brengen, suggereerde hij zijn moeder die heeft ten slotte zelf ook juist jongen. Moeder Van Vliet weifelde maar Jaap zette door. Het resultaat zal menigeen verbazen. Ronny heeft het verstoten biggetje liefderijk geaccepteerd en een vast plaatsje gegeven tussen haar eigen jongen als er gedronken moet worden. (Foto Wim Dijkman). „Jeugdappèl". Het appèl omvat declamatie, samenzang en een toe toespraak van de burgemeester. Half elf: afmars der deelnemers. Half twee tot drie uur. Jeugdvoor stelling in de veilinghal aan de Sandtlaan. De heer Devilee ver zorgt een komisch programma met medewerking van Rob Meeberg. Half vier tot zes uur. Groot bevrij- dings- en ontspanningsprogramma in de veilinghal. Diverse radio en t.v. artiesten werken mee. zoals Johnny Jordaan Rita Hovink, John Woodhouse en Karin Kent. Acht uur: Bevrijdingsbal in de zaal van de sporthal Cleyn Duin. Muzikale begeleiding door de beatgroep „George Baker Selection". WARMOND In Warmond is dit jaar voor de viering van de ver jaardag van de koningin een druk programma vastgesteld. Een des kundige jury begint om negen uur aan de Laan van Oogstergeest met de beoordeling van de versieringen en uitbeeldingen, die door de jeugd gemaakt zijn. Om kwart over negen vertrekken scholieren en vereniginigsleden van af de Laan van Oogstergeest om voor he<t gemeentehuis een aubade te bremgen. Om 11.15 uur wordt in 't Ttrefpunt een poppenkastvoorstel ling gegeven voor kleuters en kin deren van de laagste klassen. De kinderspelen beginnen 's mid dags om twee uur op heit plein achter het gymnastieklokaal in de Dorpsstraat, 's Morgens is er vanaf half elf gelegenheid om het foto archief van de gemeente in de raadszaal te bezichtigen. WARMOND De heer P. F. Vergeer heeft gisteravond afscheid genomen als voorzitter van het be stuur van de Raiffeisenbank. De inspecteur van de centrale Raiffei senbank, de heer Groen, bedankte hem voor het vele werk, dat hij verzet had en bood hem namens de centrale directie de ere-penning van de bank aan. De heer D. Koud- ijs, voorzitter van de raad van toezicht, sprak eveneens woorden van lof en waardering en bood hem een cheque aan voor het maken van een vakantiereis met zijn echtgenote. De heer Vergeer, die vanaf 1936 bestuurslid en vanaf 1955 voorzitter van de bank was, kreeg ook nog een geschenk van de directeur van de bank, de heer Th. A. P. Hoek. In de vergadering, die hierna werd gehouden, gaf de directeur toelich ting op de jaarstukken. Het aan tal leden is met 36 toegenomen en bedraagt nu 320. Besloten werd de winst, groot f 16.833. naai- de al gemene reserve over te boeken. De heer J. Breedijk werd als opvolger van de scheidende voorzitter ge kozen. KATWIJK Vrijdagavond om 8 uur vergadert de Jonge-Lidmaten- kring „De Noord" in wijkgebouw „De HKATw"jk AAN ZEE De heer P. I. v. d. Ster uit Silvolde houdt maandag 20 april om 8 uur een bybel- bespreking in het lokaal Stengelin- straat 1, over het onderwerp „De grote verzoendag" (Leviticus 16). NOORD WIJK De afdeüng volleybal van de Noordwijkse sport vereniging MSV heeft als extra activiteit een strandloop op haar programma gezet. Op 3 mei zal KATWIJK Woensdag 22 april om 8 uur geeft het tam boer- en trompetterkorps DVS de jaarlijkse uitvoering. In verband met het feit dat voor het eerst na jaren te hebben ge concerteerd in de kapel van de hervormde gemeente een uit voering wordt gegeven in de sport hal „Cleyn Duin", belooft het een bijzondere avond te worden. Na de pauze is er een grote bingowedstrijd in de kleine zaal. Ook treedt dan het orkest „the Game Breakers" op uit Leiden. Chr. onderwijs heeft vrouw in bestuur KATWIJK In de hal van de W. van Veenschool werd de jaarvergade ring van de Vereniging v. Chr. On derwijs op G.G. gehouden. Na de ver slagen van sekretaris en penning meester werd afscheid genomen van de heer A. van Veen, die na een be stuursperiode van 9 jaar als pen ningmeester is afgetreden. De heer K. van der Spijk volgt hem op. Aan de heer Van Veen werd een ge schenk onder couvert overhandigd. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen: mevr. A. de Jong-Hart en de heren C. Haasnoot, Burggraven- laan 46 en D. van Rijn, Veereinde 5. Voor de eerste maal in de geschiede nis van de vereniging heeft een vrouw in het bestuur zitting. Het onderwijzend personeel behan delde vervolgens een aantal facetten van het onderwijs. Het hoofd van de school, de heer C. G. Kamerling be sloot met een aantal stellingen over seksuele voorlichting op school. Er volgde een levendige bespreking. In verband met de stijging van het leeringenaantal kan binnenkort een zesde leerkracht worden benoemd. De financiële toestand van de ver eniging werd gezond genoemd. Volleybalinstui f in Cleyn Duin' KATWIJK ^De Katwijkse Vol leybal Club zal vanaf morgen ieder vrijdagavond tot en met de laatste vrijdag in juni een volleybahnstuif houden. Iedereen die met de volley- balsport wil kennis maken is wel kom. Er zijn drie velden in de sporthal „Cleyn Duin" beschikbaar. De zomerwedstrijden van KVC, die tot en met vorig jaar in het kader van de V.V.V.-feesten wer den gehouden op het parkeerterrein van restaurant „De Zwaan", zullen nu ook in de sporthal plaats heb ben. Dit heeft tot voordeel dat men niet meer afhankelijk is van de weersomstandigheden. Gevraagd voor direkt VERKOOPSTER niet beneden 17 jaar. 5-daagse werkweek. Aanmelden na 7 uur boven winkel nr. 91 of tel. 5679 J. van der Does, Textielhandel, Hoornesplein. Katwijk aan Zee. IJMUIDEN Voor de spanvis- sers was minder succes weggelegd dan op de voorgaande dagen. Enkele Volendammer en IJmuidense com binaties brachten slechts een paar honderd kisten aan de wal. De vaartuigen die onder de kust de individuele visserij bedreven kon den nog niet erg uit de voeten komen. In de Noord hielden de grootste treilers zich ter hoogte van 61.40 NB op. Het was weer behoorlijk raak wat de kleine zwarte koolvis betreft. Van deze vissoort kregen de vaartuigen dik wijls uit een trek ongeveer 100 manden aan boord. De grotere exemplaren waren heel wat dunner gezaaid. Ook aan schelvis, gul. wij ting en kabeljauw viel niet veel te bemachtigen. Een enkel vaar tuig kon aan de koolvisstromen wat van deze vissoorten toevoegen. De kleine schelvis was hierbij uitge sproken in de meerderheid. De trei lers die tussen 59 en 60 NB in actie waren moesten het eveneens voor namelijk van de koolvis hebben, maar zij slaagden er af en toe in de eentonigheid te doorbreken door het ophalen van redelijke beetjes schelvis en wijting. In beide ge bieden was de haring een zeldzame verschijning. De grotere loggers en kotters waren in het gezelschap van enkele treilers voor het gioot- ste gedeelte te vinden in het zee gebied tussen 52 en 54 NB. By de Silverpit leverde een trek door el kaar genomen 25 kilo tong en een mand of zes schol op. In de omge ving van de ST-boei 2 lag het ge middelde per trek op 20 kilo tong en een mand of vijf schol. De buit aan platvis kon soms worden aan gevuld met een beetje wijting, gul en kabeljauw. In de omgeving van het Ketelgat werden uiteenlopende resultaten genoteerd. Sommige vaartuigen haalden uit een trek nauwelijks 10 kilo tong boven wa ter, andere schepen tweemaal zo veel. Wat er was. Aan de IJmuidense markt ver schenen 15 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 2375 kisten vis. waarvan 10 kisten schelvis, 15 kisten wijting, 10 kisten kabeljauw, 80 kisten kleine gul, 1900 kisten koolvis. 160 kisten schol, 5 kisten schar, 5 kisten leng, 25 kisten di versen, 300 stuks stijve kabe'jauw en 1000 kilo tong. Verder waren er 58 kleine kisten schelvis. 153 kleine kisten wijting, 10 kleine kisten hake en 10 kleine kisten haring. Later op de dag kwamen daar nog 500 grote en 220 kleine kisten spanharing bij. In Scheveningen. In Scheveningen werden aange voerd 10 kisten wijting 80 kisten gul en kabeljauw, 60 kisten schol en 300 kilo tong. onder het motto „Loop mee MSV" op het Noordwijkse st een prestatie-strandloop worden houden over de afstanden 4 kilometer. De strandloop begint om 12 De deelnemers ontvangen na a) een herirmerinjgsvaantje. Men I ter hoogte van de Vuurtoren. I RIJNSBURG Vanavond uur wordt in de zaal van de kerk een bijeenkomst gehoudi de A.R. kiesvereniging. Ds- Ki Leiden zal spreken over het on1 programma van aktie 1971197 Vesl ïeefl L4/an vas ir t Wachtmeester verli Sassenheim SASSENHEIM Een beken) Htienran gaat Sassenlheim Het is wachtmeester Dielei met ingang van heden is plaatst naar de groep Bodej van de Rijkspolitie, met gelijkj bevordering tot qpperwachtr Wachtmeester Dieleman het vaak moeilijke taak, geduren( jaar, op sympathieke wijze in gemeente verricht. Men ziej dan ook node vertrekken. Hij op 1 april 1946 in politiedienj Sassenheim was tot op hedei enige standplaats. De heer Diej) is ook ouderling in de alhier. Koninginnec in Sassenhein~ SASSENHEIM Het progra voor de Oranjefeesten op Kont nedag, 30 april ziet er als volg: 9 u. optocht voor de schooljt Medewerking verlenen Drum! DOS en „Adest Musica". 9, aubade voor het raadhuis docr schooljeugd o.l.v. de heer J. Roodzant met begeleiding va Harmonie „Crescendo". 10.15 Dl Korfbalwedstrijd op het Sportp TOPVEO uit Voorburg om wisseilbeker. 14 u. voetbalwedi den op het Sportpark. Eerst wedstrijd TeylimgenTer Lt veteranen; tweede wedstrijd Leede 1—Teylingen 1. Tijdem rust optreden van drumband en ..Adest Musica". 's Avonds culturele avond Geref. kerk. Hieraan wordt a nj]jt gewerkt door het Chr. Meisja „de Lenteklokjes", het Sassenh Chr. Mannenkoor, het Hen koor „de Lofstem", het R.K. D r koor, het R.K. Jongens- en Ma koor „Pius X" en het koor v Ver. van Huisvrouwen. HetJ koor wordt gedirigeerd door Vries. Muzikale medewerking van de Harminie „Crescendo' Paarde-puzzelto NOORDWIJK De paar< gaat een steeds grotere pla nemen in de recreatieve gent dOe Noordwijk ook buiten het j biedt. Dit bleek uit de zeer belangslelling voor de jaa^yJ_ puzzelrit, vanuit rest De Du georganiseerd onder auspicii het bekende Noordwijkse m bedrijf Meeuwenoord. Niet dan 72 dames en heren namen deel. In een gezellig sfeer werd saL in „De Duinrand" de uitslag be|nd« gemaakt. Ie prijs equipe Zomer (Noordwijkerhouit) heer Lambinon (Amsterdam 'ati prijs mevr. De Roo (Voorburi rzo de heer De Jong (Leiden); 3e,nrH mej. M. Boon (Leiden) en de Jansen (Den Haag; 4e prijs Bol (Rotterdam) en de heer K n (Leiden): 5e prijs mej. A. Ito reni (Noordwijk) en de heer Margi In (Amsterdam); 6e prijs mevifem Slingerland (Noordwijk) en de L. v. d. Kloet (Den Haag). Kandidatenlijst Pvd VALKENBURG Dinsdag I ben leden in Valkenburg van d« Katwijk/'Valkenburg van de van de Arbeid de kandidate voor de gemeenteraadsvexkiezi vast gestid: J 1. K. v. d. Broek, 2. G. J. E IEN woning, 3. P. Geerlings. rod Sympathisanten kunnen zia i'xei verbinding stellen met Klaas erd den Broek, M. Poststraat 3, teL ijk, Het nu zittende raadslid De De wees op de moeilijke situatie gemeentelijke financiën. Dit, hij, drukt een stempel op de plooiing van de gemeente. oeki De ord ste ilar ke: ter Vit de BOLLEMSTRB SASSENHEIM Bij een heidscontrole door de politie bij niet minder dan 66 automö ecji ten proces-verbaal opgemaakt i Bst| overschrijding van de maxu snelheid. SASSENHEIM De plas» afdeling van „de Zonnebloem op woensdag 29 april in het 1 gebouw een feest organiseren chronisch zieken. Aanvang gens .10 uur. Voor vervoer i gezorgd. HILLEGOM -r- Naar aanlei ird> van de enquête en de positieve m slag daarvan, zal een oprichting gadering van de „Wijkraad Dorp 3" worden gehouden. Dat beurt donderdag 23 april in* Dorpshuis „Het Eiland" om 20 Beinsdorp. t Inwoners van het nieuwe ut'- 0p dingsplan die vervoer wensen 0(e nen dit berichten aan A. Da: nd| Thorbeckelaan 107; J. Hoogte! Van der Duin van Maasdamlaai ar telef. 7361 en Tj. v.d. Tol, Vat d< Duin vap Maasdamlaan 67. 7568. HILLEGOM Drs. P. H- de uit Soheveningen spreekt dis De voor de afdeling Hillegom vat or Christen-Vrouwen Bond in 1 g „Weltevreden" over „De chrdstt^jjj de ruimtevaart" Constante wisselkoer) AMSTERDAM. IS april Contant* zen Londen 8.775^8.74'/», New 3.63tl—3.63»/i. Montreal 3.38»/»—3 Ma rijs 6S.6S-65.71, Brussel 7.31 j,t Frankfort 96.85—99.90. Stockholm 69.94V.. ZUrlch 84.45*/!84.50*4 57.721/ïS7.77V», Kopenhagen 98.394' Oslo 50.86»/»—50 91'/s. Wenen !«-■ 14.04V» Lissabon 12.76'/.. dit

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4