Hazerswoude benoemd tot J. ten Heuvelhof burgemeester Het ruimte-ongeluk van uur tot uur Alphen moet sterk groeien 's-Molenaarsbrug aangevaren Spoor van vernielingen in Noordwijk Overheidsperson eel efo voorzitter Chr.Bond van Burgemeester Gallas voor vakcentrales Ilit dv VEENSTREEK [UWE LEIDSE COURANT 5-DINSDAG U APRIL 1970 DSCHENDAM „Toen ik vier jaar was werd mijn moeder we- en ze moest voor ons tweeën verder alleen de kost verdienen. Van jeren kon uiteraard niets komen. Na de mulo ging ik direct aan het |rk; als jongste bediende in een galanterieënzaak". De heer J. ten relhof, de per 1 mei benoemde burgemeester van Hazerswoude, is tin dé galanterieën gebleven. Tien maanden hield hij dat vol en toen ti hij als een typische self-made man te bouwen aan een indrukwek- e carrière in de ambtelijke wereld. werd ambtenaar op de afdeling ibiliteit van de gemeente Rot- eeijiam in 1938 en maakte daar- een reuzensprong van f 20 naar n i ,79. „Ik was gelijk een rijke peer", ir nen de gemeente Rotterdam ver- sde de heer Ten Heuvelhof nog i Sociale Zaken tot hij in 1947 als hj-time penningmeester in dienst bij de Christelijke Bond van tC; rfieidspersoneel, toen nog een iai <Üe van 18-000 leden (nu 55.000)- ertussen bekwaamde hij zich ook jo Ier theoretisch met praktijkdiplo- b Frans, Duits, Engels en boek- len en de opleiding middelbaar thuishoudkunde en statistiek, jorzitter van de Christelijke Bond n, Overheidspersoneel is J. („Jo", d en zijn vrienden) ten Heuvel- el nu en wethouder en loco-burge- ed ster van de gemeente Leidschen- beheerder van de portefeuilles sociale zaken, volksgezondheid, rwijs en personeelszaken. Iet is onze duurste man", zegt emeester E. Kolfschoten; „als ■rswoude toevallig een gemeente iet een batig saldo dan zal hij wel gauw een eind aan maken, onderneemt graag en veel. Dat ten we hier wel gezien vooral op rwijsgebied. Ik vind het aan de kant jammer, dat hij hier weg voor ons is het een verlies, aan de andere kant zeg ik: hij en versterking voor het burge- lerskorps". Ambitie s t d e heer Ten Heuvelhof maakt er geheim van, dat hij al geruime ;t ambt van burgemeester am- „Ik ben nu 51 jaar, al tien [voorzitter van de Bond. Voor en de bond is het goed als een het eens gaat doen. Het zou :hien ingezeten hebben, dat ik voorzitter zou zijn geworden, niet goed. Daarom ben ik se- laar iets anders gaan uitkijken. ius is daarbij gevallen op het lestersambt". :r Ten Heuvelhof vertelt dan twaalfjarige wethouderspe- Leidschendam hem daarbij heeft geïnspireerd. Als amblenarenbestuurder ben en kritisch volger van ontwik- ngen, als wethouder heb ik nen ruiken aan de taak van het bouwen, het opbouwen van een itkeenschap. Dat trekt mjj in hoge e aan. Van een burgemeester veel uitgaan. Bovendien hoop 1 Hazerswoude weer de kans te ;en om wat te studeren. Ik m daar de laatste tyd niet meer Vergaderen, dikwijls tot diep nipt in Zwannnerclam 10 KMMERDAM Het Oranje- heeft voor 30 april en 5 mei a ogramma samengesteld, waar- er nadruk vooral zal liggen op de K feiten op de bevrijdingsdag. nginnedag zal 's ochtends be- J met een reveil door het mu- '°%ps Wilhelmina en het tam- :"k! rps. Daarna wordt in de loop lnrochtend onder aanwezigheid irgemeester Gallas van Alphen •O.J bade gehouden door de school- kl! )p het Plein. Er zullen ook een olksdansen worden opgevoerd. kl^dags zijn er tussen de plaat- scholen de traditionele voet- trefbaltoernooien op het ZVV- ei ri gaat van start met een ike rondgang van het mu- ps door het dorp. Omstreeks en zullen de kleuters en de en van de eerste klas van de school onder leiding van een ames feestmaskers maken en gemaskerd en al van een 'gj nd verhaal gaan genieten. Die- tijd houden de kinderen uit de, vijfde en zesde klassen een •cht-met-verrassingen. Het nt is op het Plein, de hervormde kerk kan de an 7 tot 9 jaar zich uitleven verfhappening. Bovendien zal :n behendigheidswedstrijd ge worden voor kinderen van 12 nl?ar' idags is er bij het voetbal- voor de oudere jeugd en de enen een mini-zeskamp, onds kunnen de tieners dansen versierde garage van de fa. tr; oogaard, die dan omgebouwd I en drive-in discotheek met icten. een gezondheidsbar en 'aden hoek. in de nacht (nooit 's avonds thuis), overal in het land spreekbeurten houden, vergaderen in het buiten land, artikelen schrijven. Fascine rend hoor, maar aan studie kwam ik nauwelijks meer toe en op den duur ga je je gewoon een uitge knepen citroen voelen. In m\jn nieuwe functie zal dat iets anders kunnen worden". Bestuurder Hazerswoude krijgt een bestuurder van formaat op de burgemeesters- stoel. Op het ogenblik vervult hij een groot aantal bestuurslidmaatschap pen aan een opsomming van de commissies zullen we maar niet be ginnen op vakbondsgebied: lid van de Verbondsraad van het CNV, lid van de Commissie Centraal Overleg in Ambtenarenzaken, voorzitter van de Chr.' Centrale van Overheids- en Onderwijzend Personeel, penning meester van de Internationale Fede ratie van Overheids- en Onderwij zend Personeel, bestuurslid Wereld- vakverbond Arbeid en werknemers- commissaris bij Pegus. Edesa, Puem en UBO. Tot vorig jaar ook van de Coöp., maar bij een conflict stapte de heer Ten Heuvelhof daaruit. De func ties in de organisaties zal hij alle gaan verlaten. De gereformeerde AR-man Ten Heuvelhof vervulde geen kerkelijke functies. „Daar heb ik nooit zin in gehad". Wel heeft hij een duidelijke mening over de oecumene. „Er moet vooral gedaan worden en niet ge praat en dan voornamelijk aan de basis. Het praten van de toppen zal nooit succes hebben". Vanzelfsprekend Hazerswoudes nieuwe man, die de allang vacante stoel van burgemees ter C. G. van Dobben de Bruijn in neemt, kent zijn nieuwe werk- en woongemeente slechts „van het door rijden": „Die Rijndijk is een weg waar hoognodig iets aan gedaan moet worden Een leuk gemeentehuis, maar ik heb er geen idee van hoe het functioneert als gemeentekantoor". De ambtswoning heeft hij ook al gezien. Op het eerste gezicht is die minder dan zijn riante woning aan de Kievitslaan, die in Leidschendam ook wel de „Goudkust" wordt ge noemd. „Maar ik maak" daar geen probleem van. Het is voor ons ge woon vanzelfsprekend, dat wij in Ha zerswoude gaan wonen. Dat zit aan de junctie vast. Iedere dag van het dorp naar de Rijndijk is ook geen probleem, want ik heb een auto". Commissaris J. Klaasesz. gisteren op werkbezoek in Leidschendam. bracht het telefoontje waarop al lang werd gewacht. Spoedig daarop kwam ook de eerste gelukwens uit Hazers woude, van „loco" Van Rijn, die te vens aankondigde, dat vanmiddag de wethouders kennis zouden komen maken. Dan zal ook worden afgespro ken wanneer de installatie zal plaats hebben. va IEENTE WOUBRUGGE OPENBARE BEKENDMAKING 1 itwerp-bestemmingsplan nS meester va Woubrugge brengt 'are kennis, dat vanaf 20 april )0. rende eén maand op werkdagen j 1 tot 12.30 uur, voor een ieder ter Li dier gemeente ter inzage zal q jet ontwerp-bestemmingsplan bied", met de daarbij behoren- P-voorschriften. e genoemde termijn van een Ji een ieder bij de gemeenteraad k bezwaren tegen het ontwerp- enen. i 1 ie, 13 april 1970 J De burgemeester voornoemd. VAN WAGENINGEN. Herdenkingsstenen in Zivammerdam ZWAMMERDAM Burgemeester Gallas van Alphen zal 4 mei op de algemene begraafplaats in Zwammer- dam twee herdenkingsstenen ont hullen ter nagedachtenis van de in het buitenland gesneuvelde militai ren uit Zwammerdam. De twee ste nen zijn geplaatst aan weerszijden van de gedenknaald, opgericht ter nagedachtenis van de gefusilleerde inwoners van Zwammerdam. De twee stenen dragen de volgende namen: Willem van Eek, Gijsbert Graafland, Willem Hijkoop. Willem van Lienden, Machiel H. van Poll. Jan Spaan. Jacob A. van Termeij, Herman Uithol en Govert A. Verweij. Na de stille omgang om acht uur is er in de Hervormde kerk een inter kerkelijke herdenkingsdienst Op deze foto mevrouw J. E. ten Heuvelhof-Claus, de 18- jarige dochter Willy (die rechten studeert in Leiden) en de 16-jarige zoon Ernst, die in Voorburg een gym nasium-opleiding volgt. Foto NLC/Dirk Ketting. «pinmnniniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiifniniiiiinn'iiiiinii' Ongeluk aanleiding tot ontwenningskuur DEN HAAG Er was een ongeluk voor nodig om een 50-jarige autobe stuurder uit Leiden er toe te bren gen een ontwenningskuur voor al coholisten te volgen. Op een nacht was hij, na vele glazen bier te heb ben gedronken, in zijn auto gestapt om naar huis te rijden. Hij slingerde over de Jan van Ho ui-kade. Bij de Korevaarstraat stopte hij. Twee bromfietsers dachten dat hij hun voorrang verleende. Plotsling gaf hij ga§. Een bromfietser werd ge schept, de ander reed tegen de zij kant. Een van de bromfietsers moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Bij controle bleek de be stuurder een alcoholpromillage van 2,65 te hebben. Daar schrok zelfs de dokter van, het liep tegen alcohol vergiftiging aan. Na het ongeluk voigde verdachte een kuur. De officier van justitie van de Haagse rechtbank hield daarmee rekening bij zijn eis, die 14 dagen gevangenisstraf waarvan acht voor waardelijk luidde. Bovendien een jaar en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs al was in genomen. De rechter maakte de veer tien dagen gevangenisstraf geheel voorwaardelijk. De intrekking van het rijbewijs legde hij conform de eis op. Ty potest in Alphen ALPHEN' In de grote zaal van Nabij werd gisteravond de jaarlijkse typotest voor de grafische bedrijven gehouden. Vijftien ploegen van elk vier deelnemers namen eraan deel. Voor de pauze kreeg men een aantal vragen te beantwoorden over het grafische vak, na de pauze werd opdracht gegeven een praalwagen in maquettevorm samen te stellen. Uitsla^le. groep Chr. Riike A. H. M; Christiaanse, G. van Dongen en W. Verhagen; 2e. groep C Ver weij. J. Kauwenberg, C. Zierikzee en J. Th. de Vries en 3e. groep A. r B"?r V. J. Pr-*me. J M. v. cl. Heuvel en A. G. Kunst. De vijf beste i ploegen nemen 29 mei deel aan de landelijke test in Utrecht. NOORDWIJK In de nacht van zondag op maandag jl- hebben een paar jongelui op barre wijze i/n Noordwijk huisgehouden, waarbij zij een spoor van vernielingen achterlie ten. Het begon omstreeks half twaalf toen Vcji een directiewagen nabij de reinwaterkelder aan de Nieuwe Zee weg een ruit werd ingeslagen, waar na men de wagen binnenklom en daar een ware chaos aanrichtte. Bu reaus en opbergdozen werden leeg gehaald, de inhoud op de vloer ge smeten. telefoontoestellen werden vernield en diverse andere voorwer pen stuk gegooid. Na middernacht leefden zij in de omgeving van het vormingscentrum ..De Vonk" hun vandalisme uit in enkele schuren van bollenkwekers. In een van deze schuren vernietig den zij een grote hoeveelheid tulpen bloemen. De bossen werden op een schutting stuk geslagen. Alleen al bij deze kweker beliep de schade on geveer duizend gulden. Een schuur van een andere bollenkweker werd met een ijzeren staaf opengewrikt. Hier werden bakken met gladiolen- knollen leeggestort en door elkaar gegooid. Van een andere schuur sneuvelden eveneens de ruiten. Vervolgens brachten de daders een bezoek aan „De Vonk", waar men zich toegang verschafte door het in slaan van een ruit. Blijkbaar was het hun bedoeling meisjes lastig te vallen. Zij drongen tot de bovenste etage door, doch toen zij zioh ont dekt zagen, kozen zij het hazenpad en reden zij samen op een bromfiets weg. De-recherche stelde een uitgebreid onderzoek in. Ieder die inlichtingen kan verschaffen omtrent de identiteit van de daders of vermoedens heeft, wordt verzocht zich met de recherche te Noordwijk in verbinding te stel len (tel. 01719-4646). ALPHEN De 's-Molenaarsbrug is gistermorgen aangevaren door een zandzuiger van Van Hattum en Blan kevoort uit Beverwijk. Dit gevaarte wilde via de brug de Heimanswetc- ring invaren, maar door enkele over dwars liggende pjjpen werd een van de klappen geraakt. De brug is der- Castellum had geen moeite met Tyfoon J ALPHEN Het eerste herenteam van Castellum heeft het volleybalsei zoen met een vrij gemakkelijke over winning op Tyfoon afgesloten. Al leen in de eerste set, die de Alphena- ren met 157 wonnen, gaf Castel lum zich volledig. Na verlies van 15-5 in de tweede set won de thuisclub tenslotte met 31 door tussenstan- dan van 1510 en 1512 in resp. de derde en vierde set. In de eind rangschikking wist Castellum zich als vijfde te klasseren. HOUSTON Het Franse persbu reau heeft het volgende overzicht sa mengesteld van de moeilijkheden met de Apollo-13, die hebben geleid tot het afgelasten van de maanlanding. De genoemde tijden zijn onze tijd- 03.13 uur De Apollo bevindt zich op een afstand van 317.520 km van de aarde en heeft nog on geveer 90.000 km naar de maan af te leggen. De „Aquarius" ver keert in een uitstekende staat, zo delen Lovell en Haise in een gesprek met het controlecen trum in Houston mee. 03.25Een rechtstreekse televisie uitzending uit de ruimte. 04.11 Storing in het elektrische sys teem. zo deelt Lovell mee. Het schijnt dat twee van de drie brandstofcellen die het ruimte schip van elektriciteit voorzien, niet meer werken. Een van de twee stroomcircuits zou buiten gebruik zijn. Houston verzoekt het stroomverbruik tot een mi nimum te beperken. 05.15 De derde maanlanding schijnt onvermijdelijk te moeten wor den afgelast, aldus goedinge- lichte kringen in Houston. 05.54 Lovell laat weten dat de zuurstofdruk naar het nulpunt daalt. „Wij overwegen de LEM als reddingssloep te gaan ge bruiken". 06.00 De Nasa deelt mee. dat de drie ruimtevaarders in het moe derschip voor nog ongeveer vijftien minuten elektriciteit hebben. Aan de bemanning wordt verzocht de stroom over te schakelen op de maansloep. 06.01 Lovell en Haise verlaten het moederschip en gaan de maan sloep binnen. 06.06 Swigërt blijft in het moeder schip achter en neemt de be sturing over. Binnen enige mi nuten, aldus Swigert. is de zuurstofdruk tot de helft te ruggelopen. 06.26De missie van Apollo-13 wordt officieel geannuleerd. 06.35Nasa deelt mee, dat de be manning als zij in de buurt van de maan zijn gekomen, de afda lingsraket tot ontbranding zal brengen om in een baan naar de aarde te komen. Dit zal woens dagmorgen om 02.40 uur gebeu ren. 07.02— De bemanning beschikt over een hoeveelheid zuurstof die groot genoeg is om een terug keer naar de aarde te garande ren, aldus deskundigen in Hous ton. De Apollo laat weten dat men erin is geslaagd de „ruim- tetrein" met behulp van elek tronische gyroscopen te stabili seren. 07.37De astronauten verkeren niet meer in onmiddellijk gevaar, zo wordt door Nasa meegedeeld. CHU-leden herdachten wethouder Kouwenhoven HAZERSWOUDE Aan het begin van de CHU-vergadering gisteravond herdacht voorzitter P. de Bruin wethouder F. J. Kouwen hoven. Hij kenschetste de over ledene als een intensief werker voor de gemeente. Tijdens zijn werkperiode werd hij me: veel moeilij'kheden geconfron teerd. Er werd een minuut stilte in acht genomen. ZWAMMERDAM De vereni ging voor christelijk onderwijs hield de ledenvergadering. Voor een ge ring aantal leden vertelde het hoofd van de Oranje-Nassauschool, de heer K. A. Dijkstra, iets over de speelleerklas. Met ingang van het volgend seizoen hoopt men deze vorm van onderwijs in te voe ren in de eerste klas. Mej. M. van Dissel, onderwijzeres van de eerste klas. maakte de aanwezigen duide lijk hoe en wat er volgend jaar in haar klas zal worden gedaan. De leermiddelen, die in de speelleer klas zullen worden gebruikt werden ook besproken. Gerei. Gemeente in Benthuizen beroept BENTHUIZEN De Gere! Ke- meente van Benthuizen heeft cis. II. Ligtenberg te Genemuiden be roepen. mate ontzet, dat het definitieve her- i stel zeker een week zal vergen, wat vooral voor het verkeer een moeilijke zaak zal zjjn. Gisteren is het verkeer ook dc gehele dag gestremd geweest, j maar in dc avonduren was men zo ver gekomen, dat eenrichtingverkeer over de brug kon worden toegestaan. ALPHEN Het overlegorgaan van de drie.plaatselijke vakcentrales, CNV. NKV en NVV hield gisteravond in hotel Centraal een goed be zochte vergadering van bestuurs- en kaderleden. In deze bijeenkomst, geleid door de heer A. W. G. van Leeuwen, sprak eerst burgemeester mr. R. M. Gallas over: „Toekomstplannen van Alphen, in het bijzonder op het gebied van de industrialisatie". Alphen is een plaats, die sterk moet groeien, aldus de burgemeester. Dit komt tot uitdrukking in de tweede nota ruimtelijke ordening van de regering en ook in het pro vinciale streekplan. Is het nodig te groeien, zo kan men zich afvragen. Ken men niet tevreden zijn met de situatie van nu en zonder problemen blijven be staan? Dan zou men blijk geven van weinig werkelijkheidszin, want het is voorwaarde voor het bestaam van ons volk, dat bepaalde streken een snelle groei moeten doormaken. Alphen is daarvoor uitermate guns tig gelegen en men verwacht dan ook dat in de komende tijd een uitloop naar minimaal 70.000 inwo ners. De provinciale plannen gaan zelfs nog verder. Wat de consequenties daarvan zijn gaf de heer Gallas aan met behulp van kaarten, waarbij het provin ciaal- en rijkswegenplan en de plaatselijke situatie op verkeersge bied de nodige aandacht kregen. De ontwikkeling van Ridderveld, Bewoners zagen dia's BENTHUIZEN B. en W. hadden gisteravond in dorpshuis De Tas alle nieuwe inwoners uitgenodigd die zich vanaf 1 januari 1967 in Bent huizen hebben gevestigd, om een in druk te geven, Be.7*''«il7«»T. 1965 is gewijzigd. De zaal was stamp vol. Burgemeester Keijzer heette ieder een namens het gemeentebestuur welkom, waarna zijn vrouw een honderdtal dia's vertoonde. Zelf gaf hij een toelichting. Hier en daar op smeuïge wijze met humor gekruid, waardoor de aanwezigen zich een indruk konden vormen, hoe he Benthuizen van 1965 het Benthuizen van nu is geworden. van het centrum en het toekomsti ge Zuid werden besproken, waar- bi] verteld werd, dat verdere in dustriële mogelijkheden liggen 'an^s de Heimanswetering en verder in Alphen-Zuid, direct over de spoor lijn, waar men al met grondaan kopen begonnen is. En in periodieke vergaderingen komt aan de orde, hoe men dit ge bied het meest voordelig kan ont sluiten: over de spoorlijn Leiden Utrecht heen of eronderdoor. Men denkt aan een eerste doorbraak vanaf de Europasingel ter hoogte van de huidige V en D-magazjjnen. Verder ziet het gemeentebestuur in dc toekomst nog mogelijkheden over de 's-Molenaarsbrug in de Gnep- hoek. Hier voelt dc provincie ech ter nog niet veel voor. daar men dit deel landschappelijk wil laten. Gehele burgerij Burgemeester Gallas gaf de aan wezigen een duidelijk inzicht in de problemen van een groeiende ge meente. Enorme investeringen zijn nodig, waarbij veel begrip van het landelijk en provinciaal bestuur no dig is. En verder is deze ontwikke ling geen zaak van het gemeente bestuur alleen, maar als gehele bur gerij moet men het klimaat met elkaar scheppen. Na de pauze werd men van nog andere problematiek in kennis ge steld. De heer N. H. v. d. Wege, directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau Alphen sprak over „De ontwikkeling van de werkgelegen heid ter plaatse". Kandidatenlijst CHU Hazerswoude HAZERSWOUDE De heer L. Verweij, adjunct-secretaris van het Verbond van Ned. ondernemingen en secretaris van het bureau milieu hygiëne van de Raad van Ned. werkgeversverbonden in Den Haag, tevens penningmeester van de ver eniging voor christelijk onderwijs te Hazerswoude-Rijndijk/Koude- kerk, is lijstaanvoerder van de kan didatenlijst van de CHU voor de raadsverkiezingen. De tweede plaats wordt ingeno men door de heer H. van Rijn. wet houder (loco-burgemeester); deze moest bij de éérste stemming de tweede en de derde plaats delen met Jac. Vos. Na herstemming door de 29 aanwezige leden werd de heer Van Rijn de tweede plaats toebe deeld; het zittende raadslid Jac. Vos werd derde. De volgorde van de kandidaten lijst is verder: E. van Elderen, me vrouw C. C. Everaarts-van Dijk, J. F. Groenewegen, H. D. Spruijten- burg, W. van Veen. A. J. Huisman. W. van Klaveren, M. de Kort Azn.. H. J. de Kort. ABBENES De Dorpsraad kwam gisteravond bijeen om te praten over het toekomstige dorpshuis. Een com missie bracht rapport uit over het bezoek aan vijf dorpshuizen in West- Friesland. Een punt van overweging is of men een grote zaal wil hebben, die tevens als gymnastieklokaal kan worden gebruikt. Men zal voor de bouw een bedrag mogen besteden (gezien het inwonertal) van f 246.758. Daarvan moet Abbenes uit eigen middelen een bedrag van f 25.000 bij eenbrengen. DE KAAG De fam. Van Rijn organiseert, in verband met de zeil- opleiding aan de studenten van de Academie voor Lich. Opvoeding uit Amsterdam vanavond om 20.30 uur in de haven achter de zeilschool een demonstratie met reddingsmiddelen. LEIMUIDEN Het bevolkings aantal van Leimuiden bedroeg op 31 december 1969 3553. Precies een jaar daarvoor, op 1 januari, was dat aan tal 3575, een stijging van 75. Er wer den 93 kinderen geboren, 19 mensen overleden. 100 personen vestigden zich in Leimuiden, 136 gingen elders wonen. Er wonen nu 1821 mannen en 1732 vrouwen in Leimuiden. NIEUWVEEN Vrijdag om half acht zal het Gereformeerd Jeugd werk in het Ned. Herv. Jeugdgebouw een jaarfeest geven. Er zullen toneel stukjes. een dia-vertoning van de clubactiviteiten en een modeshow worden gebracht door de verschil lende groepen. RIJNSATERWOUDE De bevol king van Rijnsaterswoude steeg in 1969 met 75 personen. Er werden 25 kinderen geboren, er kwamen 83 nieuwe inwoners. Vijf mensen over leden en 28 vestigden zich elders. Rijnsaterwoude had op 31 decem ber 1969 1034 inwoners, 548 mannen en 486 vrouwen. Zolang dit nodig zal zgn, wordt met stoplichten gewerkt. De politie had bedrUven en scholen van de aanva ring in kennis gesteld, zodat men er tijdens de middagpauze mee kon re kenen, dat men niet over de brug kon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5