Een Nederlands kerkje voor Zuid^Spaeje Waarom niet een vrouw in het bestuur van het CNV? Kuyper actueel tegenover humanisering prediking Grahamopvallend meer jeugd tijdens campagne MAFIA LAAT NIE DORP AFBREKE Wat was bedoeling met prins naai' Indonesië? Een woord voor vandaag Aan de witte kust wordt een huisorgeltje gevraagd VEEL MINDER HERVORMDE STUDENTEN Russische joden in concentratiekampen Intercommunie in Polen Perret nieu secretaris Hervormd Wereldbond Minister Roolvi op hogeschoold t DINSDAG 14 APRIl 19] "Volgt gij Mij.De oproep van Jezus is in de eerste plaats voor de apostel Petrus bestemd Maar via Petrus richt zij zich tot alle mensen persoonlijk. Deze oproep blijft gelden, in alle omstandighe den en in alle levensverhoudingen. Is niet het gevaar van deze tijd van welvaart, dat er van dit volgen veel minder terechtkomt dan in tijden, waarin wij op onszelf en op de meest wezenlijke waarde van ons bestaan worden teruggeworpen? Dit volgen is niet het opvolgen van een serie christelijke gedragsregels en richtlijnen. Als wij niei oppassen, kunnen die zelfs het ware volgen van de Heer in de weg staan. Volgen van Jezus is in de eerste plaats Hem erkennen als de Heer van ons leven, in de grote èn in de kleine dingen. Het is niet een volgen in den blinde: wat Hij wil vindt u in Zijn Woord. Het is ook niet een kwestie van zich spiegelen aan een ander of zich achter een ander verschuilen. Wie zegt: ik kan (of ik wil) Jezus niet volgen omdat ik zoveel onwaarachtigheid en zoveel kleinzieligheid in het christelijk leven en bij christenen ontdek, die heeft nog niet veel van Jezus' oproep begrepen. U gaat toch ook niet naar de kerk, omdat alle kerkmensen u zo sympathiek zijn? Dit is de essentie van de oproep: het gaat om u, zeer persoonlijk. Wc lezen vandaag: Genesis 42, vers 1-25. Prof. Trimp bij inauguratie KAMPEN De volmacht tot bediening der verzoening. Over dit onderwerp inaugureerde prof. dr. C. Trimp gisteren als hoogleraar aan de Theologische Hogeschool van de Gereformeer de Kerken (vrijgemaakt). Hij besprak de vraag naar de her komst van de ambtelijke vol macht met name in de predi king van de verzoening. Kuyper wilde in de theologie de ambtelijke vakken niet "praktische theologie" noemen, zoals gebruikelijk, maar „diakoniologie". Daar zat verzet tegen Schleiermacher achter. Schleiermacher beschouwde Christus als de ideale mens, die Gods schep pingswerk voltooit. In zijn werken is geen ruimte voor de gedachte, dat in de prediking het woord der verzoe ning gesproken wordt namens God. Ook Barth kwam in verzet tegen Schleiermacher. Bij Barth staat de verzoening wel centraal, maar hij komt niet boven Scheleiermacher uit, DEN HAAG Het aantal her vormde eerste-jaars theologische stu denten is na de top van het jaar 1968'69 weer aanzienlijk teruggelo pen. In het lopende studiejaar 1969'70 hebben zich 97 eerste-jaars laten in schrijven in het hervormd kerkelijk album. In 1968'69 waren dat er 169. Het huidige getal blijft ook beneden 1967'68, toen heter 118 waren. In totaal zijn 555 studenten in het album ingeschreven, waaronder 73 vrouwelijke. Vorig jaar waren er 625 ingeschreven en het jaar daarvoor 505. De Utrechtse faculteit blijft verre weg de meeste hervormde theologi sche studenten trekken (261). Amster dam (Gemeentelijke Universiteit; want aan de Vrije Universiteit is de hervormde predikantsopleiding nog niet mogelijk) is definitief naar de vierde plaats afgezakt met 84 studen ten. Groningen heeft er 114 en Leiden 96. PARIJS In Rusland worden gro te aantallen joden in concentratie kampen vastgehouden. Dit werd door drie joden uit Rus land meegedeeld tijdens een besloten bijeenkomst in Parijs, waar driehon derd vertegenwoordigers van joodse 'gemeenschappen in Europa bijeen waren. Besloten werd, een joodse we reldconferentie te beleggen om te wijzen op het lot van de joden in Rusland. wanneer hij de vraag naar de her komt niet boven Schleier macher uit, niet beantwoordt. Dr. Trimp zag de oorzaak in Barths dualisme terzake van het spreken van God en van de mensen. De pre diking kan door God tot Gods Woord worden gemaakt, maar er is ook hier geen ruimte voor de gedachte van een ambtelijke bediening van het woord namens Christus. De consequentie van Barths opvat tingen is het vervluchtigen van de antithese tussen geloof en ongeloof. De prediking verwordt tot een mede deling achteraf van een objectief vol brachte verzoening. Ook bij Barth ontbreekt de erkenning van het spre ken van de Bijbel over een door Christus ingesteld diakonia. Tegenover de theologieën van Schleiermacher en Barth bewijst de overtuiging van Kuyper inzake de herkomst van de ambtelijke volmacht haar schriftuurlijke legitimatie. Aan de kerk is door Christus zelf het woord der verzoening toevertrouwd. Daarin ging Kuyper geheel in de lijn van Calvijn en in overeenstemming met het spreker, van het Nieuwe Tes tament over de diakonia. Dit is de achtergrond van de naamsverandering die Kuyper voor stelde. Het motief van deze naams verandering is in onze tijd, aldus prof. Trimp. nog ten volle actueel. Tegenover de dreigende verhuma- nisering van de prediking, dient men te blijven in de lijn van 2 Korinthe 5. De lijn die Calvijn en Kuyper, Ba- vinck en Veenhof hebben getrokken. Het woord der verzoening is het ulti matieve woord van de liefde Gods in Christus tot deze wereld. Zo maakt God alle dingen nieuw. WARSCHAU Tussen de j twee grootste protestantse ker- j ken van Polen, de lutherse kerk en de hervormde kerk, is van daag een volledige kansel- en avondmaalsgemeenschap tot stand gekomen. Deze dag is zorgvuldig gekozen. Het is vandaag namelijk precies vierhon derd jaar geleden, dat de consensus var. Sandomir tot stand kkam. Op 14 april 1570 besloten de luthe ranen, de hervormden en de Moravi sche broeders van Polen tot een losse unie. Met behoud van hun eigen be lijdenissen erkende ze elkaar voor rechtzinnig en op een gemeenschap pelijke avondmaalsformule werd in tercommunie een feit. Het doel van de consensus van Sandomir was „de broederlijke vereniging" en de „op bouw vin de kerk". Sandomir was kerkhistorisch van grote betekenis, al ging het effect door latere ruzies weer verloren. Ook in de oproep, die vandaag naar de gemeenten is gegaan, wordt „de een heid van de kerk van Christus in zichtbare gestalte" het doel genoemd. ROTTERDAM Zuid-Span- je met zijn Costa del Sol en Cos ta Blanca is de laatste jaren in ons land een begrip geworden. Plaatsen als Torremolinos en Benidorm zijn ons bijna net zo vertrouwd als Scheveningen en Noordwijk. Het zijn grote toeris tencentra in enkele jaren tijd gegroeid uit kleine vissersdor pen, die nu als arme kabouters tegen reuzen van flats opkijken. Voor sommige van onze landgeno ten is Zuid-Spanje evenals trou wens verschillende andere delen van het land niet alleen als vakantie oord een begrip, maar als semi-per- manente of permanente verblijf plaats. Het zijn meestal 65-plussers, be jaarden met niet altijd zo'n bijster goede gezondheid en niet zo'n groot pensioen, die soms op doktersadvies vier tot vijf maanden in de winter ons land ontvluchten om bij te komen in het zonnige land met de bloeiende amandelbomen, de mimosa en de si naasappels. Ze huren een appartement in een flatgebouw of kopen een bungalow. Voor ƒ50.000 kan dat al, want Zuid- Spanje is goedkoop. Spanje kent verschillende centra, waar Nederlanders, al dan niet af komstig uit voormalig Nederlands In- die, voor lange of korte tijd neerstri- ken. Daar is het protestantse pasto raat van ds. H. v. d. Brink tot 1962 werkzaam in Makassar, uit gegroeid. Vier jaar woont hij al in El Atabal, vier kilometer van Malaga, van waaruit hij regelmatig de „Neder landse nederzettingen" bezoekt. Dr. N. J. Hommes, gereformeerd emeritus-predikant uit Rotterdam- Hillegersberg, heeft hem twee maan den bij dit werk geassisteerd en is voornamelijk werkzaam geweest in de plaatsen Torremolinos en Beni dorm. Enthousiast vertelt hij over zijn er varingen. Bij de Nederlanders, die naar Zuid-Spanje gaan zijn veel pro testanten. Ze verlangen ernaar in een kerkdienst regelmatig bij elkaar te komen. In Torremolinos aan de Costa del Sol is dat goed geregeld. Er is daar sinds enkele maanden een gloednieuwe kapel met tweehonderd zitplaatsen, waaraan de Spaanse pro testantse predikant ds. Daniel del Vecchio eigenhandig heeft meege- bouwd. Zowel Spaanse, Engelse, Duitse, Zweedse als Nederlandse diensten kunnen hier worden gehouden. Ter wijl het gebouw verder gelegenheid biedt voor allerlei andere kerkelijke activiteiten. Om enige indruk te krijgen van de situatie. In Torremolinos woont De huisgemeente, die in de tuin moest worden voortgezet omdat de belangstelling zich sterk uitbreidde in Alfaz del Pi, zeven kilometer van Beni dorm. Mensen, die genieten van verdiende rust. nog maar een Nederlands gezin per manent: de heer J. Buining en zijn vrouw, Appartementos Neptune 206 in Torremolinos. Hij is contactpersoon voor ds. v. d. Brink. In de winter maanden komen echter tientallen landgenoten voor een tijdelijk ver blijf naar deze plaats toe. Groei In Benidorm aan de Costa Blanca, is men met een kerkelijk onderkomen nog niet zover al is het pastoraat geweldig gegroeid. Contactman is hier de heer G. den Duik, onderwijsman uit Indonesië. Hij woont in Alfaz del Pi, zeven kilometer van Benidorm. Bij hem werd, wat met recht een huisgemeente kan worden genoemd, gehouden, die zidh uitbreidde tot de tuin. Men begon met twintig bezoe kers, waarvoor stoelen bij de buren moesten worden gehaald, later wer den dit er 75. Nu wordt gebruik gemaakt van een restaurantzaal van de Holanda Cam ping, waar 130 mensen kunnen zitten. De diensten zijn zeer oecumenisch, want er komen zowel hervormde, ge reformeerden, leger-des-heilsmensen als doopsgezinden samen. Maar, en dat is het fijne van dit werk er ko men ook mensen, die in Nederland nooit in een kerk kwamen. Nog een oecumenisch tintje: zondag voor een week ging een rooms-katholiek rus tend arts uit Nederland voor. Nu de zaken zo staan wil men een eigen Nederlands gemeentecentrum stichten. In Benidorm wonen, be halve de semi-permanenten, vier Ne derlandse „emigrantengezinnen." Een stuk grond zou dan moeten worden gekocht en een huis met een kerkzaal kan voor ƒ50.000 worden gebouwd, waar zondags kan worden gekerkt en waar men in de week voor ontspanning bij elkaar kan ko men, want daar heeft men bij lang durig verblijf in het buitenland be hoefte aan, want het oer-Hollandse verlangen naar gezelligheid is wel meegekomen naar Spanjes blanke kust. In het huis kan een predikant wo nen, telkens een ander van een ander kerkgenootschap, die enkele maanden wordt uitgezonden. Op deze wijze Het protestantse splinternieuwe je in Torrolinot. kan men ook in contact met niet kelijken komen, terwijl nog een ander aspect aan de horizon namelijk een gesprek van proti ten met de rooms-katholieke Enige dagen geleden schreven de krant over een gezanu dienst van „beide partijen" in thedraal van Malaga, terwijl d schop van Malaga regelmatig j tantse predikanten uitnodigt va gesprek. Een comité in Benidorm zet r om gelden bijeen te krijgen Nederlandse gemeensdhapsc* Omdat de daar verblijvende geld niet alleen op kunnen bi gooien zij nu al een visje uil Nederlanders, die tijdelijk of 1 in en rond Benidorm komen Een bijdrage, ook van andert i dit kerkewerk met zoveel as e willen steunen is hartelijk welk r giro 9011 van de Algemene bar o derland te IJmuiden, ten nam t de heer G. den Duik met de m ling „Gift Nederlands gemeens centrum." r Het comité heeft dan nog twe zoeken, namelijk wanneer Ned,i ders zich voor langere tijd in u Spanje willen vestigen en gras rai langstelling van kerkelijke zijdi gen of ze dan of in en rond Tor linos of in en rond Benidorn willen vestigen. En dan een laatste wens: mis staat er in een Hollandse huis een orgeltje dat toch niet wor bruikt, in Benidorm zouden ze blij mee zijn. Een Hollands o> onder de Spaanse zon aan de Blanca.... j Eerst verticaal, dan horizontaal DORTMUND Drie dingen zijn dr. Billy Graham opgevallen, nu hij zijn campagne in Westeuropa beëin digd heeft: de jeugd toonde deze zes de maal dat hij in Duitsland een campagne voerde, opvallend meer be langstelling; met name dominees staan meer open om over evangelisa- Van buiten naar binnen woorden inrol len die betekenen: 1. strandwachler, 2. bloem, 3. levenslucht. 4. opgegeven werk, 5. lusthof, 6. akelig, 7. bloedhuis, 8. oningewijde, 9. tooi, 10. hap, 11. schooreteenzwart, 12. verbond, 13. hol. 14. keer. 15. koemestvocht, 16. klinkna- geitje. Bij de juiste invulling vormen de be ginletters van 1 tot 16 een zegswijze. Elk woord bestaat uit 4 letters. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. manie, 5. opera, 9. meerkol, 11. N.P., 13. traan, 14. Ne, 15. Iers, 17. taan. 19. ene, 20. ako, 22. sla, 23. Saar, 24. Rita, 25. Lea, 26. mak, 28. ets, 30. oele. 32. snip, 33. el, 34. riant, 37. ga. 38. kordaat, 40. soesa, 41. plint. Verticaal: 1. menie, 2. n.m., 3. iets, 4. eer, 5. Oka, 6. pont, 7. El, 8. arena, 10. raak, 12. penseel. 14. nalatig, 16. reaal, 18. Asten, 20. arm, 21. ork, 25. loens, 27. Arad, 29. spant, 31. Eros, 32. stal, 35. Ira, 36. nap, 38. K.E., 39. tl UTRECHT „Wordt het geen tijd, dat de christelijke vakbewe ging een vrouwelijke bezoldigde bestuurder in dienst neemt en dat er een vrouw deel gaat uit maken van het verbondsbestuur of van de verbondsraad van het CNV?" Deze vraag stelde me vrouw G. C. Borstlap-Lagendijk, presidente van de vrouwenbond CNV, vanmiddag in Utrecht op de algemene vergadering van de bond. Vanmorgen besloot de vergadering, de naam van de bond die nu tien jaar bestaat te wijzigen in „Chris telijk Sociale Vrouwenorganisatie" Mevrouw Borstlap stelde met nadruk. dat deze naamsverandering niet bete kent, dat de 1500 leden zich losser willen opstellen van het CNV. Volgens mevrouw Borstlap is de huidige samenleving nog steeds een mannen-maatschappij. Dat blijkt niet alleen uit de samenstelling van de bestuurscolleges in het CNV. In het christelijk onderwijs zijn bijvoor beeld nog steeds schoolverenigingen die in hun statuten hebben bepaald dat alleen mannen lid kunnen wor den van het schoolbestuur. Ster-reclame Mevrouw Borstlap liet zich ook kri- i tisch uit over de Ster-reclame. Ze i vroeg zich af, wat voor type '/rouw de maker van radio- en televisiere- I clame eigenlijk voor ogen hebben. „Vrouwen die in extase raken voor een pakje soep of een nieuw soort wasmiddel, vrouwen die zich als klei ne kinderen aanstellen als het om li chaamsverzorging of meubelen gaat". Tenslotte zei ze, dat het niet de bedoeling van de CSVO is, uitsluitend te vergaderen en te praten. In een rapport van het ministerie van CRM is gesproken over plaatselijke te'.e- diensten, particuliere organisaties, die een telefoonnummer ter beschik king stellen voor ieder die met moei lijkheden te kampen heeft op welk terrein ook. Mevrouw Borstlap zal in het hoofdbestuur de vraag aan de or de stellen, hoe de CSVO samen met andere vrouwenorganisaties en even tueel ook met jeugdverenigingen, In de afdelingen dergelijke diensten zou kunnen opzetten. tiemethoden te spreken waarmee men de velen kan bereiken die niet meer in de kerk komen, en: er waren meer rooms-katholieken dan vroeger. In een interview met de Evangeli sche Pressedienst zei Graham over het geestelijke peil in Duitsland voorzover hij dat beoordelen kon praktisch alle mensen hebben de er varing dat hun iets belangrijks ont breekt. Dat is de eerste stap naar geestelijke vernieuwing. In het algemeen zou Graham zich niet pessimistisch over „de kwaliteit van het geloven" willen uitlaten. Hij was juist bemoedigd door tekenen van een verbeterd geestelijk peil. Hij zag weinig verschil in publiek, vergeleken met campagnes in Ameri ka en Engeland en reageerde op de ook nu weer ondervonden kritiek: ik geloof dat het wezenlijke van alle kritiek zou verstommen als deze met de werkelijkheid en de Waarheid in onze campagne zou worden gecon fronteerd. Daarnaast berustte een deel van de kritiek op onbekendheid met de feiten. Gevraagd naar zijn overtuiging dat God nimmer is veranderd en ook nooit zal veranderen, antwoordde Graham: dat is niet mijn mening, maar de overtuiging die uit de bijbel naar voren komt. Zowel het oude als het nieuwe testament spreken ervan dat Hij altijd Dezelfde is. De ontwik keling in de vragen van de Godsken nis is zeer nadrukkelijk een zaak van mensen. In de bijbel is sprake van een toenemende Godskennis tot aan de volledige openbaring in Jezus Christus. Hoofdojydracht Vraag: Als God in deze zin naar uw mening niet is veranderd, moet u dan niet toegeven dat de opdrachten van de christenen veranderd zijn? Graham: De hoofdopdracht veran dert nooit, hoezeer ook de toepassing van het evangelie in de diverse cultu ren en landen zich kan wijzigen. De belangrijkste opdracht van de kerk is evangelisatie. Daarna komt de toe passing van het evangelie in sociaal opzicht. Tenslotte legde Graham er nog eens de nadruk op, dat hij nimmer zelf initiatieven neemt om in bepaal de landen campagnes te voeren. „Ik ga naar alle landen die mij uit nodigen, ervan uitgaande dat de hele wereld mijn parochie is. Zo werd ik ook uitgenodigd naar Praag te gaan, maar de politieke ontwikkeling daar heeft ertoe geleid dat we ons plan om te komen niet konden verwezenlijken Ik hoop dat er een dag komt dat alle landen van het oostblik voor ons openstaan' „Behalve Bolivia zijn we in alle landen van latijns Amerika geweest. Verder waren we in praktisch alle Afrikaanse en Aziatische landen be halve China". Hel weer in Enropa Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Schoonrewoerd: kand. C. Evers te Putten (Gldl.); te Tholen: J. H. Vlijm te Krimpen a.d. IJssel; te Zwolle (vac. W. LR. Tukker); C. den Boer te Zeist; te Heerewaarden: kand. J. Klinkhamer te Leeuwarden; te Bru- chem-Kerkwijk: kand. C. Evers te Put ten; te Wageningen (v. arbeid onder studerenden): K. A. Deurloo, jeugd- pred. te Eindhoven; te Hollandsche- veld: J. Bos te Lunteren; te IJmuiden- oost (toez.): Joh. Breuzet te Peize; door de gen. synode t. secretaris v. d. Raad v. d. Eredienst in Den Haag: A. W. Lazonder te Den Haag. Aangenomen naar Middelburg (vac. D. v. Boven): R. P. Ytsma te Colijns- plaat, die bedankte voor Vlissingen. Bedankt voor Leusden: J. G. N. Cu- pedo te Pijnacker; voor Boven-Har- dinxveld (toez.): T. Lekkerkerker te Oosterwolde (Gld.). Beroepbaarstelling: mej. vie. H. G. v. d. Wal, Patmosdreef 46, Utrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Appingedam: J. v. Loo te Marum. CHRIST. GEREF. KERKEN Bereoepen te Gorkum: J. v. Amstel te Middelburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Benthuizen: H. Ligten- berg te Genemuiden. Bedankt voor Slikkerveer: M. G. Mouw te Oudemirdum. (Van onze kerkredaotie) VITA (Sicilië) Het Sici- liaanse splinternieuwe dorp Spe- renza moet worden afgebroken. Sperenza werd gebouwd dankzij een actie van oecumenische hulp or ganisaties na de aardbeving, die Sici lië in januari 1968 teisterde. Uit vele landen kwam hulp, ook uit Neder land. Plotseling blijkt echter, dat er door dit gebied een autoweg moet komen en wel precies over Sperenza. Het grootste deel van de twintig, pen zomer klaargekomen, moet worden afgebroken. Volgens de Zwitserse persdienst zijn de plannen v< weg pas ontworpen, toen het al in aanbouw was. Deze pent-' vermoedt in een en ander defïa van de mafia. Zeker Is, dat het bestaan val renza de mafia een doorn in 1 Ük was. De hulporganisaties hoopt A1 er van dit modeldorp een green vloed zou uitgaan op de omgev verheffing van het sociale nive »a, Vragen over AOW- vakantietoeslag DEN HAAG Het Tweede Ka- merlid Van Lier (soc) heeft minister Roolvink gevraagd de aow-vakantie- toeslag dit jaar enkele maanden eer der uit te betalen. Het kamerlid pleit voor uitbetaling vóór het vakantieseizoen en niet, zoals eerder was overeengekomen, in september. Dr. Van Minnen: nieutve mensen Amsterdam geh. bew. I Brussel motregen j FranWort zw. bew. j Genève regenbul Innsbruck regen Kopenhagen zw. bew Locarno onbew. Londen mist Luxemburg zw. bew I Madrid onbew. I Majorca half bew. München Nice Partjg Wenen Ztlricb sneeuw onbew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. (Van onze kerkredactie) UTRECHT Prins Bernhard bezocht Indonesië. Het gaat al les nog in de oude stijl met ga lamaaltijden en dure geschen ken. Dat kan ook wel niet an ders en het is goed, dat er zulke beschermende en afschermende conventies en plichtplegingen zijn. Toch komt daar doorheen iets op ons af, zegt dr. J. M. van Minnen, gereformeerd studentenpredikant te Utrecht in de kroniek van het maandblad Voorlopig. Namelijk de vraag: wat willen we nu precies met zo'n bezoek? Ja, de wilde dieren beschermen na tuurlijk. Handelsbetrekkingen mis schien. Wat nog meer? Zien we daar al iets van? Zullen we in de toekomst de gevende of de ontvangende partij zijn? Wèt ontvangen? Wat geven? Men mag ze niet in één adem noe men. maar onwillekeurig denkt men aan Curacao. We zullen dat eiland wel moeten afstaan. En dan daarmee de bevolking, nadat deze letterlijk en fi guurlijk eigen ruiten inwierp met het straattumult en de brand. Prijs moe ten geven aan... Ja waaraan? Aan de cactusteelt? Of weet u iets anders? (En de Papoea's...en Ambon...?). Is er iets dat we ontvangen kunnen? Of geven? Men verneemt nieuwe en deels jon ge stemmen uit de hoek, waar de r-k. missie zit. die menen, dat wellicht la- tijns-Amerika toch nog door het oog van de naald heen kan. U weet wel, dat oog waar rijken niet door kunnen komen. Het „oog" zou dan zijn vroe ger wel gesmade geloofszendingen. Sommige daarvan zouden in staat zijn latijns-Amerika te geven waar M. van Minnen het op wacht: een herboren mensen type, wedergeboren uit lethargie (slaap) tot nieuw bewuste verant woordelijkheid. En.... zouden ze dat dan ook waar kunnen maken in maatschappelijke inzet? Ja, als we dèt konden geven, ook aan Indonesië nieuwe mensen, die stand kunnen houden in aanvechting en verleiding. Mensen, die in de toe komst, een échte toekomst, durven geloven. En die waar willen maken, dat deze hoop in de liefde werkende is (en: „de hoop-zonder-werken is dood"). Maar op Curacao zou dat niet hel pen. Want daar is geen hoop. oh (Van onze kerkredacti GENÈVE De Geneefse? j dikant Edmond Perret i st i noemd tot secretaris-gei c van de Hervormde Werelc x Hij volgt dr. Mare .\I Praderv [le® die 31 oktober aftreedt, zeven 1 voor zijn 65e verjaardag. Prad L eveneens e*n Zwitser, is dan emi secretaris-generaal van de H«r; de Wereldbond geweest. G Perret is 45 jaar. Hij studt en, Genève en in Montreal. Sinds ecl hij predikant in Genève. Na Op de drie laatste assemblel: A de wereldbond (Princeton 195J H Paulo 1959 en Frankfort 1964) 6-6- de leiding van het vertalerstei ?nhc spreekt naast zijn moedertaal n, 3' Du'tsen Engels. 7: e Op de komende assemb$-7-' augustus in Nairobi, gaat de Rechg tlonal Congregationalistische -9-' met do Hervormde Wereldb 6, d men. De predikant-secretaris oon; ICR, de Nederlandse Engelsn ten: Fred Kaan, wordt een van de ob C J cretarissen van de HWB. ns. 2- D-2-' ter KAMPEN Minister Roo lcj v, een van de sprekers op d v d' ichooldag van de Theologisoh«dbuu school van de Gereformeerde otseli die donderdag 14 mei wordt bijzc den. Het thema van deze dag ide J? nieuwing en continuïteit, I We'l beschouwingen over de ontw |eer van het gereformeerde leven" be] ter Roolvink zal dit ondei "S"P middags vanuit de politieke .•?1chl behandelen. JJ.. 1 Eerst heeft dan 's morgens J. T. Bakker van de hogesch P de kerkelijke en theologischt (g ,001 ten van het thema toegelicht. -pBscl De dag begint kwart over I j een toespraak van de rector G. P. Hartvelt over de tegenw zich snel ontwikkelende gang 1{ ken aan de hogeschool. an c :icl VOO]

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2