Samen aan het werk om schrikeffect te overwinnen Foltering normaal in vele landen Omschakeling op computer volgend jaar voltooid Keus Porto Alegre nog steeds in discussie Evangelisch beraad van politiek kerken Een ivoord voor vandaag Protest tegen sportcentrum Koningin aan de knie gewond Geslaagde open dag VU-theologen Drie dominees overleden Mannenbond mist 56 verenigingen Graham bereikte 800.000 mensen Paus: kerk z de afdwale straffen Pastorale zoi>™™ aan verslaaft k" Voorhoeve neei^J De Veluwe ov< Verzamelde wer V Hooft: 100^ MAANDAG 13 APRIL 1 "Het Koninkrijk der hemelen is gelijk aan een schat, verborgen in een akker, die een mens ontdekte, en- verborg, en in zijn blijdschap erover gaat hij heen en verkoopt al wat hij heeft en koopt die ak ker" (Mattheüs 1344). Aan het'eind van de vorige eeuw trokken, de gelukzoekers naar de Nieuwe Wereld en zij gingen graven in de onmetelijke vlakten in de hoop goud te vinden. En wie een paar goudkorreltjes wist te ontdekkenclaimde die grond Heel zijn heb ben en houwen verkocht hij om die grond te kopen, want in die grond lag zijn rijkdom. Zo nu is het Koninkrijk der hemelen, een schat verborgen in een akker. En wie die schat heeft ontdekt zal alles op alles zetten om die akker te kopen. Ge kent het verhaal van die Amerikaan, meer voudig miljonair, die heel Èuropa afreisde om in het bezit te komen van de prachtigste en waardevolste kunststukken uit het verleden. Zo is het ook met het Koninkrijk der hemelen. Wie eenmaal God heeft leren kennen, zal niets in de wereld meer belangrijkerachten. Hij zal alles opzij zetten om God te behouden. We lezen vandaag: Genesis 41 vers 46-57. Hongercongres stelt prioriteiten vast AMSTERDAM Het Jongeren- hongercongres, dat dit weekeind in Amsterdam gehouden is, is het na lang discussiëren eens geworden over een aantal prioriteiten, waarmee de Nederlandse jongerendelegatie op het komende wereldvoedselcongres in Den Haag zal gaan werken. Enkele punten: de FAO (voedsel- en landbouworganisatie van de VN) zal in haar activiteiten veranderingen moeten aanbrengen. Zij steunt nu, al dus de jongeren, met haar politiek neutrale opstelling uitsluitend heer sende politieke stelsels. BARNEVELD Vier van de zes Barneveldse kerken zijn in het ge weer gekomen tegen een plan van het gemeentebestuur, om van de grote gemeentelijke markthal een „centrum voor sport en cultuur" te maken. In een open brief schrijven zij, dat zij lichamelijke opvoeding op zichzelf niet afwijzen, maar dat het in het plan gaat om meer dan simpele be oefening van sport en cultuur. Gezien het voorgestelde internationale ka rakter verwachten rij, dat het zal uitgroeien tot een „centrum van sport verdwazing en mensveraf go- ding". Ook voorzien zij, dat het cen trum zal bijdragen tot verstoring van de zondagsrust. De brief is ondertekend door de kerkeraden van de hervormde ge meente (8500 zielen), de gereformeer de gemeente (3200), de gereformeerde gemeente in Nederland (1800) en de oud-gereformeerde gemeente. De gereformeerde kerk (1500) en de hervormde buitengewone wijkge- meente in wording ondertekenden niet. LUXEMBURG Bij de begrafenis van prins Felix van Luxemburg heb ben zich zaterdag enige incidentjes voorgedaan. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de kathedraal van Luxemburg werd bijgezet, gleed koningin Juliana uit en liep daarbij letsel aan een knie op. Prins Felix' zusteT, Zita, viel flauw. Prinses Beatrix heeft het gisteren aan de stok gehad met een fotograaf in Hong Kong, dat zij bezocht in het kader van haar reis naar dc Expo in Osaka. Zij riep boos „Ga weg" tegen een fotograaf die een foto van haar maakte toen zij haar paraplu opstak. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Bedankt voor Rotterdam—zuid: J. Blonet te Rotterdam-Overschie. GEREF. KERKEN Beroepen te Voorburg (vac. H. J. v. Duinen): W. Bos te Rotterdam-Schie- broek; te Een-Veenhuizen: kand. J. C. Pennekamp te Heerlen. (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM „Baarda's Schriftbeschouwing", de her structurering van de theolo gische opleiding en de openheid van de VU-theologen waren de voornaamste thema's, die zater dag aan de orde kwamen, toen meer dan tweehonderd mensen vragen mochten stellen aan het vrijwel voltallige theologenteam van de Vrije Universiteit. Dit forum stond aan het einde van een geanimeerde dag, die bedoelde geïnteresseerden een indruk te geven van het dagelijks werk aan de theo logische faculteit. Prof. dr. D. C. Mulder wees in zijn openingswoord op het woord van Je zus, dat iedere schriftgeleerde die een discipel geworden is van het Konink rijk der hemelen, gelijk is aan een heer des huizes, die uit zijn voorraad nieuw en oude dingen te voorschijn haalt. Opmerkelijk: Jezus noemt de nieu we dingen het eerst. Wij zouden niet gehoorzaam zijn aan Hem, als we al- aleen op de oude dingen letten. An derzijds mogen we ons ook niet al léén met de nieuwe dingen bezig hou den en zo de band met het verleden verliezen. Maar de theologie moet ook op de wereld van vandaag letten. Wie dat niet doet, zou een boodschap hebben zonder adres. En het grote probleem is, dat we nergens meer voor een uni forme of statische mensheid staan. Denk maar aan de kerk van van daag. Er zitten onder het gehoor van de predikanten mensen van de ne gentiende, de twintigste en van de eenentwintigste eeuw, en allen vra gen de aandacht. We staan op de drempel van een nieuwe tijd. Sommigen hebben dan wellicht de neiging, de wereld als ho- Horizontaal: 1. dwaze gewoonte, 5. muzikaal toneelspel, 9. vogel, II. Niet Parkeren (afk.), 13. oogvocht, 14. scheik. clement, 15. uit of betreffende Ierland, 17. bruine kleurstof. 19. een zekere, 20. krantenjongen, 22. groente. 23. bijrivier van dc Moezel, 24. meisjesnaam, 25. vröuw van Jacob, 26. tam. 28: wandver siering. 30. gekheid. 32. vogel, 33. oude lengtemaat. 34. bekoorlijk, 37. bevel, 38. flink. 40. gedoe. 41. vloerlijst Verticaal: I. kleurstof, 2. maanstand. 3. een weinig. 4. vroeger, 5. rivier in Rus!., 6. veerboot, 7. Myth, figuur, 8. strijdperk. 10. getroffen, 12. verlkwastje, 14. slordig. 16. oude munt, 18. plaats in N.Br. 20. behoeftig, 21. zwaardvis, 25. een weinig scheel, 27. plaats aan de Ma ros, 29. gebint. 31. Myth, figuur, 32. Elaats voor dieren, 35. Myth, figuur, 36. outen bakje, 38. Katholieke Encyclo paedic (alk.), 39. Scheik. element. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: I. massage - Rg., 2. alienatic. 3. nerts - la - Mn., 4. krent - agio, 5. Etna - en - ent, 6. moede - teil, 7. Elden - sela, 8. Ni - aera - Lea, 9. tel - lastig. Verticaal: 1. mankement, 2. alert - olie, 3. sirene - dal. 4. set - nadeel, 5.' Ans - teen - ra, 6. galant - sas, 7. etage - eelt, 8. Rimini - lei, 9. genot - laag.' ■let weer in Europa temp. neerslag gisteren Amsterdam onbewolkt 12 Brussel beh. bew. 12 1 Frankfort regen 10 14 Genève regen 9 26 Innsbruck geh. Ijcw. 11 0.4 Kopenhagen onbewolkt 0 Locarno geh. bew. 16 0 Londen half bew. 11 0 Luxemburg Madrid halfe bew 20 Majorca mist 21 0 Mtlnchen regen 10 7 Nice zwaar bew IS 0 Parijs geh. bew. 13 7 Rome half bew. 17 0 Wenen licht bew 13 0 Zürich regen 8 16 (Van onze kerkredactie) DELFT De computer heeft dc eerste gegevens betreffende lidmaten- nadministratle voor hervormde ge meenten verwerkt. Hiermee is de Stichting mechanische registratie en administratie ten dienste van de Ne derlandse Hervormde Kerk in het stadium van praktische toepassing gekomen. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Drie hervormde predikanten, onder wie twee dienst doende, zijn de afgelopen dagen over leden. Het zijn ds. C. J. Pak van Bar- chem, ds. W. VVendte van Heemskerk en de emeritus-predikant ds. F. W. G. Verheul. Ds. Pak werd 44 jaar. Afkomstig uit Ouderkerk aan den IJssel werd hij in 1955 predikant te Oldenkeppel. In 1960 vertrok hij naar Assen. In 1966 deed hij zijn intrede in Bar- chem. De begrafenis is morgenmiddag in Barchem na een rouwdienst in de hervormde kerk, die om twee uur be gint. Ds. Wendte werd 54 jaar. Na drie jaar als hulpprediker in Oosterhout en in Eindhoven te hebben gewerkt, werd hij in 1942 predikant in Ter- horne. In 1945 vertrok hij naar De- demsvaart, om in 1958 intrede te doen in Beverwijk-Heemskerk. Ds. F. W. G. Verheul tenslotte be reikte de leeftijd van 91 jaar. Hij werd in 1907 predikant en stond ach tereenvolgens in Jukwerd, Zeerijp, Delfzijl en vanaf 1920 tot zijn emeri taat in 1945 in Gouda. Hij wordt don derdag begraven in „IJsselhof" te Gouda na een rouwdienst om elf uur in de Pauluskerk. Thans worden bij deze stichting de gegevens van nog maar 13 gemeenten verwerkt. Eind van deze maand is het aantal al opgevoerd lot 30. Naar verwacht wordt zullen de 100 her vormde gemeenten, waarvan de gege vens al naar de nodige magnetische banden waren overgebracht, nog voor juli in het nieuwe verwerkingssysteem zijn opgenomen. Vervolgens begint het „computer- rijp" maken van de gegevens der overige, ongeveer nog 200, bij de stichting aangesloten hervormde ge meenten. Per maand zullen straks de gege vens van ongeveer 100.000 personen in het nieuwe systeem kunnen wor den opgenomen. Tegen eind volgend jaar verwacht men dat de omschake ling geheel voltooid zal zijn. Hoe moeilijk een goede ledenadmi nistratie ondanks computerisering kan blijven, zal straks ook weer blij ken als de volkstelling 1970/71 wordt Gottnald: ,,Es ist nicht ivahr" (Van onze kerkredactie) GENEVE Nu in Lutherse kring nog steeds erg gediscussieerd wordt over de juistheid van de vergader plaats van dc vijfde assemblee van de Lutherse Wereldbond, die dit jaar in Brazilië wordt gehouden is daar een reactie van lutheranen uit Brazi lië op gekomen. Ds. Karl Gottwald voorzitter lu therse Kerk in Brazilië heeft aan de Wereldraad van Kerken in Genève (regerings)documenten gestuurd, waaruit zou moeten blijken dat het allemaal In Brazilië niet zo'n vaart zou lopen. Ontkend wordt, dat er folteringen zouden zijn. Internationale berichten als zouden politieke gevangenen uit verschillende lagen van de bevolking door de Braziliaanse politie gemarteld worden, worden ontkend. Ds. Gottwald zegt dat dit soort be richten door „subversieve groepen" in handen van de pers in Noord-Ameri- ka en Europa worden gespeeld. De assemblee zou aanvankelijk in Oost-Duitsland gehouden worden, maar vanwege Inreismoeilijkheden is daarvan afgezien. De beslissing om de Braziliaanse havenstad Porto Alegre tot vergaderplaats te maken viel voor in Brazilië de huidige machthebbers aan het bewind kwamen. Technisch is het onmogelijk nu nog de assemblee naar elders te verplaat sen. De Lutherse Wereldfederatie staat thans voor een politieke kracht meting. dit temeer daar het thema van de assemblee „Gezonden in de wereld" is en de reeds gevallen uit spraken van lutherse kerken en vele christenen daarin ook de maatschap pelijke verantwoordelijkheden niet uit de weg willen gaan. BERGUM Dc gereformeerde mannenbond heeft in één jaar 56 plaatselijke verenigingen verloren, die moesten worden opgeheven we gens gebrek aan belangstelling. „Geen aanvoer van jong kader, geen belangstelling meer", schrijft se cretaris L. van Berkel te De Lier in zijn jaarverslag. Het aantal abonnementen op het bondsblad Opdracht en Dienst is in 1969 teruggelopen van 7100 naar 6100. Over de toekomst van het mannen- bondswerk zal worden gesproken op de huishoudelijke vergadering, zater dagmiddag 2 mei in Amersfoort. Door het overlijden van drs. A. I. Koffeman en de ziekte van ds. L. Loosman wordt de bond thans tijde lijk geleid door de heer P. Hogeweg te Ermelo. HILVERSUM Gisteravond is de Billy Graham Campagne Euro 70 af gesloten. In totaal zijn via het televi siecircuit 800.000 mensen bereikt. Hil versum nam hiervan 35.000 voor zijn rekening. Zesduizend mensen bezochten zon dag de Expohal in de radiostad, ter wijl 205 mensen in het openbaar lie ten weten een persoonlijke beslissing voor Christus te doen. In de afgelo pen week lieten duizend mensen in de Expohal van hun keuze voor Jezus weten. In Europa gebeurde dit met in to taal 15.000 personen. Financieel is men in Hilversum „rond" gekomen, dankzij de stoelen- j actie, maar in het bijzonder dankzij spontane giften. De laatste dag kon j de opbrengst van de collecte zelfs worden bestemd voor andere centra i in Europa. In het bijzonder werd I daarbij gedacht aan Joegoslavië. Men gebruikte daar een zaaltje voor 500 j mensen, maar zaterdag en zondag j stonden er 1200 tegen elkaar gepakt I gehouden. In Delft delen computer deskundigen namelijk mee, dat er tijdens elke volkstelling weer mensen zijn die menen te kénnen volstaan met mededelingen aan de enquêteurs als zij verandering wensen in hun kerkelijke gezindte of in dat verband geschrapt zouden willen worden. Dat brengt de personalia-verwerking in de grootste moeilijkheden. Zelfs omroepen adviseren herhaal delijk straks als in feite buitenkerke lijken maar „geen" op te geven als bij de volkstelling mede naar eventueel kerklidmaatschap wordt gevraagd. Zo ontstaat niet alleen administra tief een ongelukkige situatie, maar wordt ook onjuist gewerkt, daar vol gens de wet de aanduiding van de kerkelijke gezindte slechts gewijzigd kan worden op schriftelijk verzoek van de betrokken persoon. Mensen die menen via een volks telling hun veranderde kerkelijke gezindte voldoende te hebben doorge geven, vergroten juist het verschil tussen de situatie op papier bij de burgerlijke en kerkelijke administra tie enerzijds en anderzijds de wer kelijkheid zoals men die privé bij de tienjaarlijkse telling tot uiting brengt. peloos af te schrijven en zich terug te trekken in het getto van het ver leden. Maar een schriftgeleerde die een discipel is geworden van het Ko ninkrijk der hemelen, zal dat niet mogen doen. Ook de nieuwe tijd is een tijd van de Heer. Reformatorisch Greet J. van 't Slot, praeses van de faculteitsvereniging, liet iets zien van de moeilijkheden der studenten. Con tact met anderen laat je zien, dat de gereformeerde theologië zich alleen tegenover zichzelf groot kan houden. Zodra ze iets ondergaat van wat an dermans ziel beroert, de hindoe, de Israëliet, de marxist en de hippie, trilt zij op haar fundament. Dat is goed reformatorisch: bekijk steeds weer opnieuw, hoe je in de be paalde omstandigheden van de tijd waarin je leeft de mensen om je heen of ver weg met welke overtuiging en met welke leefgewoonte ook, kunt ontmoeten in het licht van Gods open baring en kunt bewegen tot de dienst van Jezus Christus. De meeste studenten voelen het als een verrijking en een opfrissing van de van huis uit meegekregen, overge- erfde ideeën. In confrontatie met an dere theologieën behoudt de gerefor meerde theologie haar waardevolle karakter. Alleen blijkt ze relatief en aanvechtbaar te zijn, wat slechts po sitief gewaardeerd kan worden. Nadat verschillende professoren in sectiegewijze samenkomsten verteld hadden over het werk en men de bi bliotheek, de collegezalen, de werk kamers had mogen bekijken en van de kantine kunnen profiteren, kwam er dan het plenaire forum. Schriftverbondenheid Wat bedoelen de VU-theologen met „Schriftverbondenheid nieuwe stijl"? Prof. dr. R. Schippers: nog meer dan vroeger laten zien, dat je niet gebon den bent aan kerkelijke overwegin gen over de Bijbel, maar aan wat de Bijbel zelf zegt. De Schrift is onze enige en laatste maatstaf. Maar met drs. Tj. Baarda's Schriftbeschouwing (de meeste vraag stellers hadden hem al totprofessor gepromoveerd) hadden velen moeite. Hoe kunt u zeggen, zo werd hem ge vraagd, dat de evangelisfen Christus woorden in de mond hebben gelegd? Beloofde Christus Zelf zijn discipelen niet de Heilige Geest, die hen alles zou te binnen brengen, wat Hij hen gezegd had? (Johannes 14:26). Baarda liet de feiten zien. Als in Marcus 14:1 staat: „Nu was het na twee dagen Pascha" heeft Mattheüs (26:1 en 2) dat Jezus zeide „Gij weet, dat het over twee dagen Paasfeest is". Zo heeft Mattheüs veertien maal mededelingen in de mond van Jezus gelegd. De exegeet moet nagaan waarom hij dat zo gedaan heeft, an ders neemt hy de Schrift niet serieus. Het Adam-probleem kwam even om de hoek kijken. Blijkt uit het on derwijs van Christus zelf niet over duidelijk, dat Hij de historiciteit van Adam aanvaardde? Prof. dr. H. M. Kuitert: Wij mogen Jezus en de apos telen niet lastig vallen met de histo rische vraagstelling, omdat het dilem ma historisch-onhistorisch in die tijd eenvoudig niet bestond. Maar nu die thans wel bestaat, mogen wij hem niet uit de weg. Ik kan eenvoudig niet op grond van de genoemde nieuwtestamentische teksten Adam historisch verklaren, De eerste gegevens van de lidmaen- administratie voor hervormde ge meenten worden thans verwerkt. Geleidelijk aan zullen de „data'' (vakwoord voor gegevens) van alle hervormde gemeenten op deze wijze, dus via het computercentrum, door de molen" gaan. want dan zou ik zwart wit moeten noemen. En ik geloof niet, dat God dat van mij vraagt. Natuurlijk werd er over veel meer dingen gepraat Wij noteren nog even de opmerking, die prof. dr. G. C. Berkouwer maakte over de openheid. Hij herinnerde aan de rooms-katho- lieke theoloog Jean Daniélou, in 1962 een van de meest progressieven, die de kerk op de tocht zag staan en uit afweer nu zeer conservatief is. Vroeger meende ik het te weten. In discussies luisterde ik vooral met de gedachte „waar kan ik hem op vangen", aldus prof. Berkouwer. Nu hebben we meer werkelijke aandacht voor de ander gekregen, wat beslist geen relativeren van het eigene be tekent. Hij herinnerde aan het bijbel woord „de volmaakte liefde drijft de vrees uit". In zijn slotwoord zei prof. Berkou wer, dat hij tegen deze dag had op gezien, gelet op de niet bepaald pret tige ervaringen, die hij met de VU- kernavonden had gehad. Maar hij had deze dag als een geweldige sti mulans voor de toekomst ervaren. Er was nauwelijks één vraag gesteld die van kritiek-uit-de-hoogte getuigde. Het waren meelevende vragen, die toonden dat men de VU-theologen niet grenzeloos vertrouwt, maar dat moei ook helemaal niet. Wij willen u ook niet uit de hoogte behandelen. Wij willen u ook niet voor de gek houden (zo van: het is precies hetzelfde gebleven, alleen de formulering is wat anders geworden). Wij staan voor ingrijpende vragen. Samen willen wij proberen het schrikeffect te overwinnen en vol moed de toekomst ingaan. WENEN Foltering is een ganbare methode in Brazilië, Griekenland, Zuid-Afrika, Viet nam Haiti, Zanzibar en het Na bije Oosten, zo constateert het „Colloquium over de Vrede" dat onder voorzitterschap van kar dinaal Koenig in de Oostenrijkse stad Baden is gehouden. Het slotcommuniqué is opgesteld onder auspiciën van „Sodepax". (com missie voor maatschappij, ontwikke ling en vrede), waarin de RK kerk en de Wereldraad van Kerken samen werken. Aan dit beraad hebben vertegen woordigers uit 37 landen deelgeno men, onder wie de secretaris-generaal van de wereldraad, dr. Carson Blake. De belangrijkste resoluties die zijn aangenomen, zijn: oprichting van een internationaal informatiebureau over de behande ling van gevangenen. de kerk moet zich berouwvol to nen over haar deelnemen aan ge welddadige structuren, zelfs als zij zich daardoor aan geweld blootstelt. in de kerken moet „ieder spoor van rassendiscriminatie" worden uit gewist. veroordeling van het racisme te gen Amerikaanse negers, groepen Arabieren of Joden in het Nabije- Oosten, Chinese, Indiase of Islamiti sche minderheden in Azië, en van de vervolgingen in Soedan. het uiten van bewondering voor een solidariteit met de katholieke bis schoppen in Rhodesië en strijd tegen het regime-Smith. veroordeling van de apartheid en van discriminatie in Zuid-Afrika, Ango'a, Mozambique en Rhedesië. recht van iedereen op dienstwei gering, en van weigerirjg om deel te nemen aan een onrechtvaardige oor log en om onbillijke opdrachten te aanvaarden. rechtvaardiging van de guerilla en het passieve verzet door „onder drukte meerderheden" in zuidelijk Afrika en latijns-Amerika. Voor hën is „de bevrijding de nieuwe naam van de vrede". Drs. TJ. BAARDA Schrift serieus nemen,. ^"hg' elinge Indiër wordt liege s het ;enoe leling» spo: ht, t< kt bi; - en VATICAANSTAD Paus heeft zondag een dringend plf^„ gehouden, opdat meer jonge een priesteropleiding zullen Het tekort aan priesters neem terwijl de behoefte aan priestei neemt. Vorige week verklaarde de pi dit verband, dat het geen op zou zijn als getrouwde mannen ter zouden kunnen worden. V hem zouden jongemannen dat minder voor het priesterschap omdat dit in ideëel opzicht in w zou zijn gedaald. Zaterdag heeft de paus ook waarschuwing doen horen, na dat de kerk degenen die te de kerkelijke leer afdwalen zal fen. ling v "y ndien word wille: 1 zuil rust v Tijde et de d, die oordh DEN HAAG Het werkvi Ie g voor alcoholvraagstukken van h ie zo tionaal protestants centrum v< iroiee geestelijke volksgezondheid be tven, april in Esplanade in Utrecl studiedag over het onderwerp T rale zorg aan alcoholisten enl verslaafden". Bij de uitdrukkiif dere verslaafden" wordt in hl zonder gedacht aan druggebruil Drie predikanten zullen q cussie inleiden: ds. H. Ploegel tistenpredikant te Scheveningl voorzitter van de Nederlandse] telijke geheelonthoudersveren ds. H. J. Teutscher, pastoraal I van De Hezenberg te Hattem E. Daalder, directeur van een c»et di tatiebureau voor alcoholisme tt zo ningen. onve Aanmelding en inlichtingen, in. weg 23, Den Haag. DEN HAAG Uitgeverij V( fiih ve heeft De Veluwe(J. Hartn d Ede overgenomen en zal zich oor aanzienlijk uitbreiden op J bied van ontwikkelingsmateria de kleuterscholen en lagere sch Eerder nam Voorhoeve de boekenuitgeverij Jan Haan t ningen, de firma A. Vo< (Bredée) te Bussum en de uit - van de Van 't Lindenhoutstic te Neerbosch over. AMSTERDAM In oktob» de University Pess de werken van P. C. Hooft uit oif' titel "Alle de gedrukte werck( 1 - 1738" (zijnde de verzamelde voor zover deze tot in het van de achttiende eeuw in dr verschenen). Redacteuren zijl igenit dr. W. Hellinga en dTS. P. Tuyn on er Het werk bestaat uit negeend met gezamenlijk 4.500 pagina iurki' stillustraties en 100 dubbele jdige platen. De prijs bij intekening tot 1000 daarna 1.400. UTRECHT In tegensteli - de algemeen heersende opva' er geen sprake van een ex stijging van het gebruik van middelen. Dit schrijft het v< tingscentrum van de faTmac» I industrie in een overzicht o maand maart. Men baseert cijfers van het CBS over d 1960 tot en met 1968. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Dit najaar zal onder auspiciën van de Raad van Kerken een „evangelisch politiek beraad" worden georganiseerd. Doel is de relatie tussen Evan gelie en politiek te verduidelij ken. Het idee voor dit beraad werd eind vorig jaar geopperd door de hoofd redacteur van het dagblad Trouw, dr. Bruins Slot, die toen een politiek „pastoraal concilie" voorstelde, ge zien de verwarring rond de doelstel lingen van de christelijke politiek. Een adviesgroep zal de komende maanden samen met werkgroepen over verschillende problem! preadvies samenstellen. Teve die groep worden belast uitnodigen en selecteren deelnemers aan het beraad. De eerste bijeenkomst wor< 24 september in Kerk en W< Driebergen gehouden. De sl< komst is op 21 en 22 deceml in Driebergen. Met de uitvoering van het; zyn belast het Evangelisatie» van de Gereformeerde Kei Baarn en het Oecumenische te Driebergen. Het is niet de bedoeling organisatoren, dat de besli het Evangelisch politiek bei nemen, door de deelnemend» moet worden gevolgd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2