Pasloraal concilie wordt permanent voortgezet Nieuwe gezangenbundel volgend jaar in gebrui] Spaanse psalmen op de plaat Een woord voor vandaag Studentenblad geboycot Uw probleem is het onze.... Bijbel te koop voor tien miljoen gulden Russen doen VS voorstel over Nabije Oosten r Studiedag CJVF over onderwijs en maatschappij Alf'rink: gezag in dialoog Wel „open communie 'X Karakter voorlopig definitief PROTESTANTSE GEMEENTEN LEREN ZO DE MUZIEK KENNEN DONDERDAG 9 APRIL 19) Wanneer gij Mij liejhebt, zult gij Mijn geboden bewaren" (Johan nes 14 15). Wat is dat nu: liefhebben l O ja, we weten het wel. We kennen de liefde tussen de jonge man en de jonge vrouw, tussen moeder en kind, tussen de leden van een gezin. En we weten ook wat de liefde van ons vraagt. In het algemeen gezegd, dat we tege moet komen aan de wensen van de ander. Dat we onszelf wegcijfe ren en die ander centraal stellen. In de bezettingsjaren werd op een muur van een cel in de Scheveningse gevangenis geschreven: "Here, red de ander, ik kom wel terecht". Dat is wat wij onder liefde verstaan. Nu zegt Christus: "Wanneer gij Mij liefhebt, zult gij Mijn geboden bewaren". Met het bewaren van die geboden gaat het, als we het eerlijk durven bekennen, niet zo best. We willen misschien wel, maar het lukte nu eenmaal niet. Er is eens gezegd: "Je kunt makkelijker van een mens houden dan van God". En daar zit een kern van waarheid in. Maar God, de Almachtige, de Eeuwige, eist wat van ons. Dat wij in. ons leven de weg gaan, die Hij ons zegt te gaan. Van de mens uit gezien onmo gelijk. En daarom zegt God: "Wanneer gij .Mij liefhebt...". Daar draait alles om. De liefde tot Hem is de bron, waaruit wij, mensen, de kracht kunnen putten, het voor ons onmogelijke te doen Wc lezen vandaag: Genesis 39 vers 1 tot 23. Ml AMSTERDAM De Nederlandse Studenten Raad (NSR) heeft de le den opgeroepen tot een boycot van het nieuwe „Nederlands Studenten blad". De studentenraad acht het niet juist, dat een stichting van buiten de universiteit gebruik kan maken van het universitaire adres- sensysteem. Het nieuwe studenteblad is een uitgave van de stichting Intermediair en de stichting Studentenpers Lei den. De protesterende studenten ba seren hun boycot op een uitspraak van de Leidse universiteit, die een paar jaar geleden zou hebben ver klaard, dat buitenuniversitaire in stellingen in principe geen gebruik kunnen maken van het adressen- systeem der universiteiten. De Leidse universiteit nam deze beslissing, nadat was gebleken dat de Binnenlandse Veiligheids Dienst kon beschikken over de adressenlijsten van de studenten. Het is natuurlijk wel de vraag hoe ruim het aan deze beslissing toegevoegde „in principe" moet worden genomen. De boycotactie heeft tot resultaat gehad, dat het nieuwe studentenblad slechts in een paar plaatsen wordt verspreid: Tilburg, Leiden^ Wage- ningen en aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De NSR overweegt een proces, dat duidelijkheid zou moeten verschaffen over de vraag of persoonlijke gegevens van stu denten aan niet-universitaire instel lingen mogen worden verstrekt. Vraag: Een bejaarde vrouw wordt sinds een jaar verpleegd in een psy chiatrische inrichting. In het eerste jaar zijn de verpleegkosten betaald door het ziekenfonds en nu is de wet op zwaar geneeskundig risico van kracht Zij is weduwe en heeft AOW en een pensioentje. Ook bezit ze nog wat kapitaal. Kan in geval van haar overlijden de erfenis nog belast wor den met terugbetaling van verpleeg kosten? Antwoord: Inzake de eigen bijdra ge in de kosten van verpleging e.d. in een psychiatrische inrichting be paalt de wet dat ongehuwden van 65 jaar en ouder, die een jaar in een inrichting hebben doorgebracht, vanaf de 366ste dag van hun verblijf een bedrag van 211 per volle ka lendermaand van hun verblijf ver schuldigd zijn. De erfenis loopt dus o.i. geen gevaar. Vraag: Drie jaar geleden werd ik lid van een boekenclub. Ik besloot dit voor een jaar te doen en annu leerde mijn lidmaatschap begin juli 1968, drie maanden voor het eind van het lidmaatschapsjaar op 1 ok tober. Ik hoorde toen niets tot het einde van dat jaar, toen ik weer boeken ontving. Die boeken stuurde ik terug met de mededeling dat ik begin juli had opgezegd. Daarna kreeg ik aanmaningen, die ik niet betaalde en werd de zaak in handen gegeven van een incassobureau. Antwoord: Als u inderdaad begin juli opzegde was u enkele dagen te laat en zat u er weer voor een lid maatschapsjaar aan vast. Er zit dus niets anders op dan te betalen. Zeg ik elk geval dergelijke contracten per aangetekende brief op. Vraag: Kan u mij helpen aan het adres van de weduwe van de be roemde musicus Glenn Miller? Antwoord: De weduwe van Glenn Miller is thans ook overleden. Vraag: Een achttienjarig meisje doet in mei eindexamen MMS. Nu wil zij als tijdelijke hulp twee of drie maanden in het buitenland werken, in een gezin. Is er een orga nisatie die haar daarin van dienst kan zijn, of hoe moet zij anders aan een degelijk en verantwoord adres van een christelijk gezin komen? Antwoord: Wend u tot een MAI- bureau. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. vlaskam. 5. plaats in FriesL 10. plaats in N.H., 12. plants in Limburg, 13. pers. voornaamw.. 14. wa pen. 17. voorzetsel. 18. nauw, 20 koor van zangers. 21. aansporing. 22. spil. 24. slede. 25. niet gesloten. 2b. hemelli chaam. 28. voegwoord. 30. bergplaats, 32. Wociwijzc, 34. vierhandig dier. 36. ontkenning. 38. bevel 39. eenjarig kalf. 41. Rijkstelefoon. 42. achten. 44. dep. in Frankrijk. 46. schoenvorm, 47. monster. Verticaal. 1. orde. 2. lusthof. 3. fami lielid. 4. plaats in Duitsl.. 6. troefkaart. 7. en personne (afk.). 8. eenmaal. 9. jon- Ecn. 11. bijb. figuur. 15. glijvoertuig. 16. voedsel. 19. uithangteken, 21. oogvocht 23. vreemde munt. 24. vis. 27. struik. 29. klap. 31. keukengerei. 33. rivier in Zwit- serl. 34. mcisicmaam. 35. per express (afk.). 37. meisjesnaam. 39. plaats in de N.O.P.. 40. bedorven. 43. water in Fries land. 45. Zonnegod. Oplossing lorigc puzzel Hor. I. repel. 5. hart.'7. ageren. 9. stcscl. 10. K.P.. 12. Stal. 13. degel. 14. pat 15. ter. 16. ra. 17 Aa, 18. gin. 19. Oka. 20. armee. 21. -met 22. kt.. 23. snater. 25. ecdrag. 27. kaal. 28. slaap. Vert. 1. re. 2. patat. 3. egel. 4. leg. 5. heler. 6. An. 8. reden. 9 staart 10. leer- kcr. 11. plaat. 12. spaak. 15. tiend. 18. gesel. 19. omega. 21. stal. 24. Ars. 25. ga. 26. A P. OUDSTE GEDRUKTE TER WERELD (Van onze kerkredactie) NEW YORK In New York is op het ogenblik een bijbel te koop, waarvoor een prijs van negen tot tien miljoen gulden gevraagd wordt. Het is dan ook een Gutenberg- bijbel, de oudste gedrukte bijbel ter wereld. Johann Gutenberg te Mainz begon in 1452 met de druk van deze Latijn- se bijbel op perkament. Tegen het einde van 1455 was hij gereed. De Gutenberg-bijbel bestaat uit twee fo- liodelen met samen 643 bladzijden. Er zijn nog maar enkele exemplaren van bekend. Het exemplaar, dat in New York is aangeboden, mist vijf bladen, waaronder een onbedrukte. TEL AVIV De Russen hebben de Amerikanen voorgesteld, dat er langs het Suez-kanaal een bestand in acht wordt genomen, dat niet officieel bin dend zou zijn voor president Nasser. Dit hebben gisteren de Israëlische bladen Maariv en Jedioth Aharonoth gemeld. Zij zouden dit hebben verno men in kringen in de omgeving van het Israëlische ministerie van bin nenlandse zaken. De bladen spreken van een „nieu we Russische manoeuvre" en een „grove valstrik". Moskou zou net doen alsof het akkoord gaat met het Amerikaanse streven naar een staken van het vuren. Intussen zou Egypte echter de kans krijgen om zijn posi ties langs het Suez-kanaal te verster ken met Russische luchtdoelraketin- stallaties. Bovendien zouden de Egyp- tenaren elk moment de strijd kunnen i hervatten. Het Israëlische parlement heeft twee moties van wantrouwen met grote meerderheid verworpen. De moties betroffen de afwijzende hou ding van de regering ten aanzien van het vredesinitiatief van dr. Nahum Goldmann, voorzitter van het Joodse Wereldcongres. Ilol «oor in Enropa weer max. temp. gisteren neerslag msterdam onbew. 6 1 Brussel regenbui 6 3 Frankfort zw.bew. 5 11 Genève Innsbruck regen 5 Kopenhagen Locarno Londen 6 12 Luxemburg h.bew. 7 0 Madrid l.bev. 13 0 Majorca zw.bew 15 0 MHnchen sneeuw 6 5 Mice onbew. 14 1 Parijs zw bew. 8 1 Rome zw bew 19 3 Wenen regen 3 Zürlcb sneeuw 6 10 Dit exemplaar is eigendom van de handelaar Hans Kraus. Hij kocht het van de bekende bibliofiel Arthur Houghton jr. In 1951 kwam deze bij bel uit Engeland in Amerika. De eerste reformatorische bijbeluit gave is het Nieuwe Testament in de vertaling van Maarten Luther. Het verscheen in 1522. Men schat, dat in de zeventig jaar van Gutenberg tot Luther 300.000 bijbels verspreid zijn in Frankrijk, de Nederlanden en Midden-Europa. De oudste Nederlandse gedrukte bijbel is in 1477 in Delft gedrukt. Nalatigheid oorzaak stoleii vaii schip: kapitein gestraft l AMSTERDAM ,.'f— Wegens schuld, aan het Stoten van het ms Delfborg nabij Rame Head bewesten Plymouth Sound, op 22 januari strafte de raad voor de scheepvaart de 33-jarige ka pitein R. van K. uit Delfzijl door hem de bevoegdheid om als kapitein op zeeschepen te varen voor de tijd van drie maanden te ontnemen. Het stoten is volgens de raad het gevolg geweest van enige grove nalatigheden in het navigatorische beleid van de kapitein. De raad hoopt dat hij van dit ongeval iets heeft geleerd maar is daarvan niet overtuigd. Deze zaak leert volgens de raad, dat het aan te bevelen is om bij het naderen van de kust of moeilijk na- vigeerbare dan wel drukke vaarwate ren, onder omstandigheden van be perkt zicht de organisatie op de brug zodanig op te zetten dat de verant woordelijke navigator zich geheel aan een zorgvuldige navigatie kan wijden en het totale overzicht over die navi gatie blijft behouden. Voor controle op de koers c.q. stu ren en het houden van goede uitkijk is onder die omstandigheden op klei ne vaartuigen op zijn minst één man extra nodig. UTRiECHT De hristen Jon-ge Vrouwen Federatie YWCA belegt op dinsdag 28 april haar voorjaars studiedag, waar het onderwerp „De aansluiting van het onderwijs op de maatschappij" aan de orde zal ko men. Dr. P. J. Gathier, directeur van het algemeen voortgezet onderwijs van het ministerie van onderwijs en we tenschappen, leidt het thema in. De studiedag begint om half elf. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. Men kan zich opgeven bij het secretariaat van de CJVF-YWCA, F.C. Dondersstraat 23, Utrecht NOORDWIJKERHOUT Het pastoraal concilie is gesloten, maar krijgt een permanent vervolg, heeft kardinaal Alfrink gisteren in een magistrale slotrede gezegd. Over de vorm zal binnenkort het eerste advies van een speciale commissie aan de bisschoppen worden uitgebracht. In een overzicht van hetgeen met het concilie is bereikt noemde hij als belangrijkste factor de groei van nieuwe gezagsverhoudingen binnen de Rooms-Katholieke Kerk. Wij hebben als bisschoppen leiding geven bewust willen leren verstaan als gezagsuitoefening in dialoog en de schijn van autoritair handelen willen vermijden, zo merkte hij op. Om daar (in verband met allerlei kri tiek) onmiddellijk aan toe te voegen- begrijpelijk, dat sommigen daar nog aan moeten wennen. Op kritische opmerkingen in de zin van de onvoldoende greep die dit concilie, als uitwerking van het twee de Vaticaans Concilie, op de meest belangrijke geloofsvragen heeft ge kregen, reageerde de kardinaal met het noemen van twee factoren. In de eerste plaats is er nog gebrek aan ervaring en in de tweede plaats le ven we nu eenmaal in een tijd vol onzekerheden. Maar kernproblemen als: oorlog en vrede, ontwikkelingssamenwerking, politiek engagement van de christen, de vraag of er sprake is van een ge- loofs- of een geloofwaardigheidscrj- sis in ons land. het christelijk geor- gahiseerd-zijn zullen nadrukkelijk opgaven worden van het „permanente concilie" of hoe het ook heten gaat. Inspiratie Namens andere kerken sprak de re monstrant prof. dr. L. van Holk een dankwoord, waarin hij inspirerend onder meer wilde opmerken, dat men zich niet moet laten intimideren door kritiek van buiten de grenzen, „om dat anders uw indrukwekkende voor beeld niet waar kan worden ge maakt". Van binnenkerkelijke r.k. zijde werd ter afsluiting tot de bis schoppen gezegd: door uw gezag op het spel te zetten, hebt u alleen maar gezag gewonnen. Zonder dit concilie waren we niet, waar we nu zijn. Men is gisteren ook uit de impasse over de „open communie" gekomen. Men sprak uit dat leden van de RK Kerk en van andere christelijke ker ken „onder zekere voorwaarden" over Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Goudswaard: kand. C. Evers te Putten: te Sittard: A. Ie Coq, jeugdpred. te Schiedam. Aangenomen de benoeming t. geest, verzorger v. h. Zonnehuis te Zuid hom: L. C. Vogelaar te Oudega. Bedankt voor Leens, c.a.: kand. J. Klinkhamer te Leeuwarden. Beroepbaarstelling: kand. C. .T. G. Keyzer, 73 Avenue Paul Painlève, Chatellerault 86 (Frankrijk). GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Bedankt voor Hoogeveen: Tj. Boers- ma te Assen. en weer aan eucharistie en avond maal kunnen dèelnemen. Dit zelfs met praktisch algemene stemmen. Bij dit punt onthielden zich de bis schoppen van stemming, zodat de uit spraak gezien moet worden als een aanbeveling aan het episcopaat om in deze zin hun beleid te voeren. Kar dinaal Alfrink stelde verder bisschop pelijk beraad over dit punt in het vooruitzicht, uiteraard ook in Rome en in oecumenisch verband voorts binnen de raad van kerken in Neder land. Onder de „zekere voorwaarden" valt onder meer dat wederzijdse deel name nog qiet impliceert dat de ker ken als geheel elkaar erkennen. In tercommunie moet vooral gezien wor den als een onmisbare factor in de dialoog tussen de verschillende ker ken. Verder is op deze laatste dag het r.k. rapport over de verhouding jo den-christenen aan de orde gekomen. Daarin kwamen als aanbevelingen voor: verwerping van iedere vorm van antisemitisme, bereidheid om sa men met het joodse volk te leven en erkenning van de bijzondere banden tussen de bijbelse boodschap en de joodse gedachten- en geloofswereld. Hoewel men het wel eens werd over de algemene strekking van het rapport, wilde men het toch niet als definitief aanvaarden. Er zal nog een uitgebreid beraad over deze materie plaatshebben. Over de vrede een moeilijk on derwerp, waaraan men eigenlijk nog maar heeft „geroken" werd ook nog gesproken. Als belangrijkste praktische aanbevelingen, die meer als „wensen" moeten worden gezien golden daarbij: voorlichting over de krijgsmacht op scholen moet verbon den worden met een discussie over oorlog en vrede; het vervullen van militaire dienstplicht dient een be- Op de laatste dag van toraal concilie kreeg k Alfrink een staande Achter de rechtse lesi klapt minister Veringa partij mee. Op de lessenc nieuw gekweekte nar die de naam Oecumene dr en die op deze laatste zi van het pastoraal concilie den aangeboden. SO wuste keus te zijn en: gc IFC* verzorgers in de krijgsmach zich verder op hun positie nen. So •Idi m i ran Ten slotte wilde het conc solidariteit met de bisschopp Dez Rhodesië betuigen, die zich t n c rassenwetten van premier Iai hebben verzet. Ook kwam er hesiebetuiging tot stand met bisschop van Zambia, die ziel gekeerd tegen het zich indent! van de rk kerk in de PortuJF loniën met het regiem van f (Van onze kerkredactie) UTRECHT De nieuwe ge zangenbundel zal dit najaar ter perse gaan. Deze verwachting spra kde secretaris-generaal van de Nederlandse Hervormde Kerk, ds. F. H. Landsman, giste ren uit op de hervormde predi kantenvergadering. Het lag op de gereformeerde syno de allemaal nogal moeilijk. Een gere formeerde commissie is nu nog weer eens bezig, de hele bundel kritisch door te nemen, maar ds. Landsman hoopte, dat alle partners het binnen kort met elkaar eens zouden zijn over de 450 liederen. Is de bundel dan definitief? Ds. Landsman: Voorlopig definitief. Hij gaat de kerken niet in als „aan vaard", maar als „aangeboden", Overigens, de huidige hervormde bundel van 1938 is ook nooit officieel aanvaard, maar alleen aangebo den. De gemeente moet ruim de tijd krijgen, om de bundel door te zingen. Over tien a vijftien jaar komt de tijd, om de bundel definitief vast te stellen. Al is de kans dan zeker niet uitgesloten, dat de liturgische smaak inmiddels al weer zo veranderd is, dat we dan weer heel iets anders willen. De hervormde predikanten konden gisteren alle mogelijke vragen over (Van een onzer verslaggeefsters) RIJSWIJK (Z.H.) Een set van drie grammofoonplaatjes met psalmen in het Spaans is dezer dagen door bemiddeling vrijgemaakt (buiten verband) vrijgemaakt (buitenverband) te Rijswijk (Z.H.) uitgekomen. De psalmen worden gezongen door het NCRV vocaal ensemble onder leiding van Marinus Voorberg en het resultaat is gaaf werk, dat enigszins sereen aandoet. Al twaalf jaar houdt de Rijswijkse gemeente zich bezig met hulpwerk j voor de protestanten in Spanje. Toen ze indertijd begonnen hun interesse voor de Spaanse protestanten te tonen j bleek, dat er in dat land gebrek was aan bijbels, aan goede literatuur 1 voor de evangelisten en predikanten j en aan bruikbare liederen. Bijbels Men begon met het verspreiden van bijbels en protestants-christelijke literatuur in het Frans, Engels en I Duits. In 1968 kwamen de liederen aan de beurt. Verschillende vondsten brachten aan het licht, dat er in de zeventiende eeuw psalmen in de Spaanse taal zijn geweest. In de kelders van de Bi- bliothèque Nationale in Parijs werd een Spaans psalter uit vroeger eeu wen opgediept met zeventig psalmen, de tien geboden en de lofzangen van Simeon. Terwijl in de universiteits bibliotheek van Princeton in Amerika een psalmboekje in de Spaanse taal werd gevonden. Wel is gebruik gemaakt van beide vondsten, maar aangezien de Spaanse taal in de loop der eeuwen veel ver- 1 anderingen heeft ondergaan is de authentieke tekst drastisch omge werkt Boekjes Inmmiddels is men met versprei ding van de grammofoonplaatjes in Spanje begonnen om de kleine pro testantse gemeenten bekend te maken met de melodie en het ritme. Ze gaan vergezeld van psalmboekjes. De plaatjes zijn ook in Nederland te bestellen om de evangelisatie-arbeid in Spanje te steunen. Een exemplaar kost 7,20 te gireren op nummer 210453 van „Spanjewerk" te Rijswijk (Z.H.). 1 beleid en leven van hun kerk aan het synodemoderamen stellen. Bezuinigen I Een minder prettig nieuwtje was de mededeling van ds. Landsman, dat de Nederlandse Hervormde Kerk ge dwongen is, om voor 1971 zeer ingrij pend te bezuinigen. Vijf tot zes ton zal er zeker van het landelijk budget af moeten. Mogelijk zal dit een inkrimping van het aantal vrijgestelden moeten betekenen, hoewel dit praktisch niet kan, want de uitslag van efficien- cy-onderzoeken is tot nu toe steeds, dat er al met veel te weinig mensen gewerkt wordt. Natuurlijk kwam ook de algemene kerkvergadering gisteren verschil lende malen ter sprake. Ds. J. van Noort Amerongen sprak er zijn be vreemding over uit, dat op de omslag van de pocket AKV70 gesproken wordt van de „eerste" algemene kerkvergadering, maar zo vertelde synodepraeses ds. J. A. G. van Zan ten, dat is geheel voor rekening van de samensteller drs. A. van der Mei den. Hij onderstreepte nog eens, dat het bepaald niet de bedoeling is, dat de AKV een nieuw beleidslichaam wordt, dat de ambtelijke vergaderin gen gaat verdringen en was het hele maal met ds. Van Noort eens, dat de ambtelijke vergaderingen, waar ze niet functioneren, tot nieuw leven gebracht moeten worden. Daartoe zal het moderamen in het najaar een nieuwe bezoekactie aan de ambte lijke vergaderingen op touw zetten. Secretaris algemene zaken dr. R. J. Mooi zei, dat de AKV alleen maar bepaalde dingen onder de aandacht van de synode kan brengen. Wel mag men aannemen, dat de synode er dan serieus mee bezig zal willen zijn. En wat de overladen agenda betreft, er zal een prioriteitenschema worden opgesteld en er zal echt niets doorge drukt worden. Hoe zit het met het reorganisatie plan geestelijke verzorging strijd krachten, dat de synode enkele jaren geleden aanvaardde? Komt daar nog wat van? Ds. Landsman kon uit de CIO-M vergadering van maandag vertellen, dat de subcommissie van de commissie Fockema Andraeae nu inderdaad met haar rapport klaar is. Dat moet nu eerst nog naar de krijgsmachtpredikanten, vervolgens naar het CIO en dan naar de kerken. Misschien komt het op de najaarssy node aan de orde. maar ds, Landsman betwijfelde, of het rapport dan nog de naam „reorganisatieplan" waard zou zijn. Het interkerkelijk houdt zich bezig met de alt^ dienstplicht, maar men bestaande mogelijkheden h overschatten. Aan het CIO zal gevraagd] om de kwestie van de van theologen in studie te i het verleden was er met 1 rooms-katholieke kring nog]1 verzet tegen afschaffing vrijstelling. Volgend jaar bestaat het de kernwapenrapport ja" tien jaar. Dat zijn we i niet vergeten, verzekei Landsman. We moeten er s opnieuw mee aan de gang. I zich voor een aantal Hervormd Nederland om deze zaak weer in disf brengen. De kwestie van de buit wijkgemeenten moet dit jaa vember weer ter synode kor de desbetreffende overgang termineert dit jaar. Visitator- ds. M. Groenenberg vond hfendi niet juist, om de kerkeraderh lij schrijven, dat ze moeten ililis Dan zou het einde niet tefepel zijn. Wel moet er voortdurl lij) tact zijn. Er zijn nu 26 buit wijkgemeenten in wording. Ds. Landsman weerlegde^ ning, dat het predikanten tel kaal zou kunnen vermindere| die vrijgestelden weer de i gingen". De meeste predikl algemene dienst doen net I pastoraal werk. Er zijn maai] dikanten bestuurlijk aan hetj tien zitten in het maatsc werk. Het breed moderamen 1 of niet een deel van hen i zou kunnen worden door i gen, maar ds. Landsman wsjj de, dat aat financiële offert kerk zou vragen. GelijlJ krachten, niet-predikante elders veel meer verdienen. Ds. H. J. ter Haar Rom te sprak de wens uit, om f met de dominees van alle 1 men de predikanten vergad houden, of toch in ieder j met de gereformeerden. Voorzitter ds. J. T. Wie] Wassenaar zei, dat hierove verleden al eens contact met de gereformeerde prei vereniging, maar dat men vreesd is voor de te grote r Misschien kan het regional worden. Ds. Van Zanten graag in het moderamina-ct de orde stellen in het kader f men op weg".

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2