WEEKAGENDA tevr. De Haas-Turk uit Noordwijk \ji respondeert met grootheden •Jet De Gaulle nooit gelukt Israëlisch koor in de Gehoorzaal Burggravenlaan en de De Sitterlaan voorrangsweg Handkus l erste steen Ino/loschoo/ )icl stembureau Astronaut Munten Gevangenisstraf voor praalrijders BEWONDERENSWAARDIG. VOORAL IN DE JOODSE MUZIEK Echtpaar De Roode 60 jaar getrouwd f IEIDSE COURANT ;roeten van luns d v< een WOENSDAG 8 APRIL 1970 ORDW'IJK Waar vindt men te- voordig nog een woningwaar een viisietoestel in de kamer ontbreekt hebben er geen. Er zijn vier kinde die nog studeren en wij hebben geen 3isP iefte aan een teevee. Wij hebben nog voor een gezelschapsspel en voor ivV', aldus mevrouw N. de Haas- 40 jaaruit de Jacobus Juchstraat JSoordwijk. Het is dank zij haar hob- at zij nu in 't nieuws komt. Tot dus- feijp bracht zij het niet verder dan een ar de plaatselijke verschijnende Rij >nost". maar nu is het dan zover dat '~taL l mei televisie-kijkend Nederland ide! aftr kan kennismaken via het NCR- televisieprogramma Kijk-KijkDe PTT in Noordwijk kan over haar hobby meepraten. Het is immers op het adres van mevrouw De Haasdat de meest merkwaardige brieven worden bezorgd. Brieven uit vele landen van staatshoof denkerkelijke hoogwaardigheidsbekle ders en astronauten komen in de brieven bus van de J. Juchstraat 9. Mevrouw De Haas houdt er een uitgebreide corres pondentie op na. Vooral met minister Luns. En het blijft niet alleen bij brie ven. Ook pakjes, vaak met waardevolle inhoud althans voor de verzamelaar worden bij mevr. De Haas afgeleverd. >gon zeven jaar geleden. Ik amelde toen alleen pestze- O. Wij hadden Duitse gasten hote teiden dat ik niet naar bonds- 5 tra selier Adenauer dorst te •zuil jjven om een foto met hand- ri.1 ning. Wel, ik deed het en bin- veertien dagen had ik de foto de handtekening. Ik dacht i, als dat zo gemakkelijk gaat, "W rom dan ook niet naar andere (Z.) tshoofden geschreven?" leef daar niet bij. Het resul- liel zij ons nu zien. Albums foto's, kaarten, brieven J. alles voorzien van originele Itekening. jn er te veel om op te noe- daarom een greep uit de Jheid: Bisschop M. A. Jan- >tterdam), Josef Kardinaal (Duitsland), mgr. Beckers. Henry de Greeve. koning irik van Denemarken en zijn (ter prinses Benedicte. prin- iracia van Monaco, Brandt, Lübke, van ons eigen ihuis en de ministers, maar is Paulus. Johnson (vroe- [esident U.S.A.), Ethei en iennedy en natuurlijk de Iwoordige Amerikaanse pre- ilaulle had ik ook graag ge- j maar dat is mij nooD ge- I Wel kreeg ik een keer zijn via de ambassade", zegt me- De Haas. met minister Luns gaat de spondentie gesmeerd. AU de i ster naar het buitenland gaat IN' Onder kindergezang en nel vol kleurige ballons heeft Fe der Sannes gistermiddag de iteen gelegd voor de openbare iüchool aan het Strausspad. He- de eerste steen was het niet: iuw telt al twee verdiepingen halverwege". :hool huist nu nog in het ge- aan de Berlagestraat, maar ie nieuwbouw aan de andere n an de Churchill-laan, nu nog Vaarlijke oversteek voor veel tjes, binnen enkele maanden te en noi i ouder Sannes zei. dat dit de d basisschool is, die in Zuid- od 'ordt gebouwd. Hij sprak de ne M dat de Apolloschool onder van schoolhoofd Dubbelde- n modelschool voor het nieuwe pijs zal worden. steenlegging waren o.a. aan de heer A. Boogaard, inspec- n het lager onderwijs in Lei- ■7- heer Roosenschoon, chef van K ling onderwijs, en de heer J. Riesen, gemeentelijk inspec n het onderwijs. slid vraagt: di Het raadslid mevrouw pJ -Simons heeft B. en W. ge- i. °f het niet mogelijk is yoor jjj] ende raadsverkiezingen een na "embureau in te richten ten van de bewoners van be un en verpleeghuizen. zei prominenten Tijswinnaars van de kruis- Puzzel in ons zondagsblad 1 maart zijn: le prijs f 10: o Eskes, H. de Boerstraat 19, d higge; 2e prijs f5: Peter wijn, Brederostraat 28, Lei- Pfijs f 5: mevrouw L. Zoe- Viaduct, Nieuwe Wete- jvinnaars van de puzzel van |£r' zijn: le prijs: D. Tref- apelaan 114, Voorschoten; 'js: W. Oster, Fred, van B|an 30, Leiden; 3e prijs: jphteloo, Kerkvaartsweg lfi, "derveen. kan mevrouw De Haas erop reke nen een kaart of brief van hem te krijgen en zo nu en dan zelfs een geschenk. Zo ontving zij vorige week nog een badhand doek, waarop een afbeelding van koningin Nefertite. „Greetings from united Arab. Airlines"., staat er verder op te lezen. Ook ontving de Noordwijkse huis vrouw onlangs een fraai flesje parfumdat de minister meenam van zijn reis naar Bulgarije. „Ik vond het allemaal zo geweldig van de minister, dat ik hem vorig jaar augustus, toen hij 53 jaar werd, wilde verrassen. Ik ben toen bij hem op verjaars"isite geweest. Het was bijzonder leuk en ik kreeg zelfs een handkus van hem". Nog een unieke kaart uit het album van mevr. De Haas: Noordwijk honderd jaar badplaats. met daarop de handtekeningen van onder meer Kees Verkerk, Ard Schenk. Tony Boltini en burge meester Bonnike. Ook is er een pracht van een be- dankkaart van prinses Irene e\i Carlos, naar aanlëiding van de felicitatie Van mevr. De Haas in verband niet de geboorte varl prins Carlos. Negenentwintig albums vol! Daar onder zijn er ook met postzegels. „Ik verzamel o.a. zegels die be trekking hebben op de ruimte vaart, want daar ben ik nu de laatste tijd mee bezig. Heeft u ooit geweten dat er alleen op het gebied van de ruimte vaart een zo grote verscheiden heid aan postzegels is?", Het zijn er zeker duizend die mevr De Haas heeft. En er zijn zeldzaam mooie exemplaren bij. Datzelfde geldt ook voor de zegels van het Vaticaan. „Er zijn er wel die zeggen dat ik alles moet ver kopen, maar dat doe ik niet. M'n hobby is niet te koop. En een mens moet toch wat te doen heb ben". De ruimtevaart heeft de laatste tijd de volle aandacht van mevrouw De Haas. Enkele albums bevesti gen dat. Zeer fraaie foto's van raketten, van maanreizigers. de landing op de maan. Foto's van de astronauten, Russische en Amerikaanse, zijn voorzien van de handtekeningen. Een fraai exemplaar is de huwelijksfoto van de vrouwelijke astronaut Valen- tina Tereschotwö met Kikolajev. De prent toont hoe de astronaute haar handtekening zet in het huwelijksregister. Foto's van Frank Borman en de andere astronauten zijn er plenty. Maar ook de kopstukken van de ruimtevaart, zoals prof. Werner von Braun en de NASA-mede- werkers. ontbreken niet. En dan zien wij plotseling weer een menukaart uit Roemenië (van minister Luns) en het program ma dat president Nixon aanbood aan president De Jong en minis ter Luns tijdens hun bezoek aan de V.S. Minister Luns nam voor mevrouw De Haas het program ma mee met de handtekening van Nixon erop. ook lucifers doosjes. met Nixons handteke ning. Hoe reageert uw omgeving op uw hobby? Mevr, De Haas: „Heel verschillend. Er zijn er dielijken wel jaloers te zijn, anderen vinden het gewel dig leuk en leven echt mee. Voor al clie televisie-uitzending heeft nogal wat kritiek opgeleverd. Sommige denken dat ik er voor betaald krijg. Maar een welden kend mens weet dat het onzin is". Mevr. De Haas-Turk: geboren en getogen Noordwijkse. De oudste uit een gezin met zeventien kin deren. Haar man is machinebank werker. „Hij leeft enorm mee. Bij hem op de fabriek trouwens ook". Zij voert al haar correspondentie in het Nederlands. Het echtpaar De Haas heeft vier kinderen, drie zonen (18. 14 en 13 jaar) en de 7-jarige dochter Elly, die voor het geluk geboren schijnt të zijn. Vorige week won zij met een wed strijd een fiets, daarvóór won zij al eens een schooltas. „De twee jongsten zijn ook echte verzamelaars. Zij verzamelen munten, laat mevrouw De Haas weten. Zélf doet zij dat ook nog tussen alle bedrijven door. Zij laat ons in ieder geval enkele kostbare munten zien. Het programma van de N.C.R.V zal volledig aan de correspondentie met minister Luns gewijd zijn. Er zou een hele pagina te schrij ven zijn, wanneer wij alle namen gingen noemen. De zetter zou z'n lol op kunnen, want er zijn moei lijke en ingewikkelde namen bij. Mevr. De Haas is nogal vaak ziek zij was nu juist herstellende van een longontsteking maar haar hobby houdt haar levens lustig en blij. En dat is met geen goud te koop. HENK KAMIES DEN HAAG/LEIDEN - De Haag- se rechtbank heeft een 18-jarige bijrijder uit Delft, die in Leiden een geparkeerde auto had gestolen om daarin met een negental kor nuiten naar huis te rijden, ver oordeeld tot een maand gevangenis straf. De auto was na een wilde rit in een sloot terecht gekomen. Een vriend van de bijrijder werd eveneens tol een maand gevangenis straf veroordeeld. Een en ander overeenkomstig de eis van de offi cier. Een 35-jarige timmerman uit K a t w ij k werd veroordeeld tot f 500 boete en twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk. De man was met zijn auto naar zijn werk in De Lier gereden, hoewel hij nog een rijverbod had lopen. Mevrouw De Haas-Turk, met in haar hand een geschenk van minister Luns (een ka- meelt je). Aan de wand hangt een badhanddoek, ook al een geschenk van onze minister buitenland. Woensdag 8 april Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Loge-gebouw, Steenschuur 6. 10.30 tot 3 uur: UW en Ned. Ver. Hulsvrouwen, kledlngbeurs. Beloftekerk, Robijnstr., 8 uur: afdeling Mors Christenvrouwenbond, ds. Mackaay le Oegstgeest over „Afrikaanse christenen tussen verleden en toekomst." Breestraat 19. 8 uur: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrouwenband, mevr. H Smit uit Vught over; „Hoe wonen wij?". Donderdag 9 april Bovenzaal Bevrijdingskerk. 7.45 uur: af deling Zuid-west Chrlstenvrouwenboijd, over veranderende moraal, discussie leidster mevr. Van Daatselaar. Kantine Clos en Leembruggen. Derde Binnenvestgracht, 2 uur: afd. Lelden Ned. Ver. Huisvrouwen causerie over brand en brandweer door commandant brandweer, A. C. Broeshart. Gehoorzaal, 8 uur: K en O. promenade- concert. met Jenny Veenlnga sopraan en Henk Smit -bas-bariton. Schouwburg. 8 uur: K en O. toneel groep Globe met „Play Strlndberg." Hooglandse Huys. Moriaansteeg. 7-10 u bazaar voor Nigeria-Biafra. Vrijdag 10 april Schouwburg, 8 uur: K en O. toneel groep Globe met „Play Strlndberg." Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde, 4 tot 5.30 uur: receptie t.g.v. X0-jarig bestaan Stichting Duivenvoorde. Gehoorzaal, 8 uur: Kunstkring Voor Al len, Tatrai-kwartet. Boshuis, achter Hof laan 76. 7 tot 9.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Korte Mare 34. mil. tehuis. 8 uur: Ned Bond van oudstrijders, aid. Leiden, wed- strijdsctiieten. Hooglandse Huys, Moriaansteeg, 7-10 u bazaar voor Nigeria-Biafra. Zaterdag 11 april Schouwburg, 8 uur: operette-uitvoering van chr. operetteclub Staalwijk. Antonius-clubhuis. Mare 43. 8 uur: Ons Grunncgerlaand. feestavond. Zuiderkerk. 8.15 u.: Jeugdkarnerorkest. Hooglandse Huys. Moriaansteeg. 1-8 u.: bazaar voor Nigeria-Biafra. FILMS IN LEIDEN CAMERA Uw vrouw, het onbekende wezen 18 jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur: Nevada Smith. 18 jaar; di 2.30. 7 en 9.15 uur (K en O): Edipo Re. 18 jaar. LIDO De brug bij Remagen. 14 Jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. LUXOR De verdoemden. 18 Jaar, dag. ook zo. 2 en 8 uur. REX The Love Bug a.l.. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4,45. 7 en 9.15 uur: vr. en zat-nacht 23 30 uur: Gevaren der liefde. 18 jaar. STUDIO Astérlx en Cleopatra, a.!„ dag. 2,30. 7 en 9.15 lïür: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Le clan des Sicillens, 18 j-, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. Nieuwe films in Leiden CAMERA: Uw vrouw, het onbekende wezen, 18 jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: vr. en za. nacht 23.30 uur: A bout de soufflé, 18 jaar. LIDO; Midnight Cowboy. 18 jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo. 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur LUXOR: De vijf vogelvrije. 18 jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX: Mondo Extremo. )8 jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr. en zal nacht 23.30 uur. De doden sprong. 18 jaar. STUDIO: Asterix en Cleopatra, a.l Dag. LEIDEN Het Rinat Israël Chamber Choir zong gisteravond, onder auspiciën van K. en O., in de, nog niet eens geheel bezette, kleine Gehoorzaal. Dirigent Gary Bertini, die, zonder veel omhaal leidt, met gedecideerde bewegingen ook alle détails aangeeft, richtte het koor in 1955 op. Het heeft zich in vijftien jaar een internatio nale bekendheid verworven. De samenstelling is, wat althans ge tallen betreft, evenredig: zeven a acht vocalisten in elk van de vier stemgroepen. Ook de stemmen zelf lijken van zeer goede kwali teit; de zuiverheid is perfekt. de technische vaardigheid, de zegging zijn tot op grote hoogte ontwikkeld. Ook in zeer rappe passages blijven de afzonderlijke tonen duidelijk hoorbaar. De uitspraak van andere talen: italiaans. frans en (zelfs) nederlands wordt sterk door het hebreeuws 'beheerst. Voor de pauze, toen het koor uit sluitend 16de eeuwse, dus renais- sance-muziek zong. heeft het mij technisch geboeid, maar muzikaal weinig kunnen overtuigen. Behalve het begin „Bid voor de vrede van Jerusalem" (psalm 122) van Richard Nicholson en vooral „Eco" van Las- sas en „L'oisillon du bois" van Jean Mouton, frappeerde de soepele be hendigheid. de niet falende samen werking het meest Klank en voor dracht werden op de duur wat een tonig. Kennelijk bewogen zich hier de zangers in een hun niet of nau welijks verwante wereld. Het is wel zeker, dat enkele Nederlandse ko ren. om nog niet eens van het Kamerkoor te spreken, het beter en ook muzikaler doen. In het tweede concertdeel sloegen ze met een aantal typisch joodse LEIDEN Het echtpaar De Roo- de-Spies, Doelengracht 9, viert zijn diamanten huwelijksfeest. Burge meester Van der Willigen en zijn vrouw zullen het bruidspaar maan dagmiddag een bezoek brengen. Ds. 1 'erploeg beroepen ALPHEN De Hervormde Ge meente wijk II te Oudshoorn heeft in de a.s. vacature van ds H. Kond- staal ds S. IV. Verploeg te Leerdam beroepen. Ds S. W. Verplogg is 40 jaar, getrouwd en heeft vier kinde ren. composities glansrijk ieder westers record. Het begon al met het sterk expressieve, atonaal en zelfs eerlijk rauw klinkende „Be ye not as your fathers" van Abel Ehrlich, „Blessed be the Lord, my strength" van Mor- decai Seter sloeg nog sterker aan. Het hoogst heb ik echter twee „Traditional melodies in unison" (bovenal het yemenitische „Dror Yikra") en twee „Israëli songs" („I have a garden" en „Jerusalem the Golden") bewonderd. De melodische rijkdom van deze melodioën met hun gebonden dynamiek is zeer hoog te waarderen. En de golvende, steeds wisselende klank boeide bo venmate. Hier tussen stonden composities van Darius Milhaud (het prachtige werk: Babylone) en Benjamin Brit ten (het eveneens bewonderenswaar dige „Hymn tot St Cecilia). Dat het koor de klank en de geest van „Auprès de ma blonde" en „Komt vrienden in het ronde" niet juist trof (de Nederlandse uitspraak is ook zó moeilijk) viel weg in verge lijking met de schoonheid van de vertolking der joodse liederen. Het pübliek was opgetogen, zodat enkele toegiften wel moesten volgen. Joh. van Wolfswinkel. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.1» uur TRIANON; De omhelzing. 18 jaar. Dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.ld Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maaJ 2 bellen, u>t zondag 24 uur APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastr. 31, tel. 21313. De zondagdienst van Apotheek Voorscho ten wordt van 8 tot 22 uur waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R. van Brecst Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgcestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit rooi kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond vaLn 8.30 uur tol 11 uur woensdagavond van 8.30 uur tol U uur vrijdagavond van 8 30 uut tot Li uur. zaterdagavond van 820 uur tot 11.20 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10 tot uur uur op de Lammermarkt (tot 27 februari» Behandeling aa ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het DlaconessenhuLs Vrijdag 13 uur tot zaterdag 12, uur door bet Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door bet Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst. 5 maal i (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur) Brandweer 6 maal 3. Politie 5 maaJ 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverierungs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretarial Jao ques Ursusplanisoen 83: voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telei. 10460 voor informatie telef 33921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; oezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 1900—1945 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15 00—16 00 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 14.30—16 00 uur Vrouwenkliniekmaandag. dinsdag, woensdag, donderdag tri vrijdag 19.00—19.45 uur; zaterdag 1535—163Ö uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 1535—17*00 uur. Klnderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.05—16.00 uur; zondag. aJg. Christ, en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur El!sabeth2iekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 8 en dagelijks van half 7 tot half 8. AnnakJLnJeK Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tol zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tol acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags il tot 12 en 2 tot Jelgersmakllntek: maandag lot en mot vrijdag van 16.45 lot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag U tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Dtaconessenhuts. dagelijks eerste Kl. II tot 12. 1.15 lol 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tol 2 en 1 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot J en 7 tot 8 li., kinderafdeling dagelijks van 1.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis flljnoord: dage lijks look zondag)- le en 2e tlas: van 10,30—li.ut» uur van 14.0015.00 uur van 18.00—19.00 uur ie klas- van 14.0015 00 uur van 18.05— 19 30 uur Kraamafdellng. van 14.00—15 00 uur. van 19.00—1930 uur alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, varl 18.0018 30 uui dinsdag en donderdag al leen voor vaders Kinderen oencden 16 laar geeD toegang NUUKDW1JK - Sole Uiiu klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot hau 5 en des avonds van 7 tol 8 zaaipatienten zon. dgs. van I lol 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van hall 7 toi half 8 en zaterr dag.' van i rol hal' 3 Katwijk zeehospitium longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-afde-; ling dagelyks van half 3 tot hall 5 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tol 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tof 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tol balf 4. Musea en Hortus Museum VoLkeruzunae. Sieenstraat: op werkdagen van 10 lol 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 lot 6 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 lot 6 u„ ook zaierdag, zondag van l tol 5 uur Sted Mustum De Lakenhal. Oude Sin- ge) op werkdagen van 10 tot 4 uur zon dag van l tot uur Hortus Botanicus (Kapenourg). op werkdagen van 0 lol 12 en van 2 tot B uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten Tentoonstellingen Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94: grafiek van Bettine Scherft en ceramiek van Franclne Tlmmers van 17 maart tot 8 april, dinsd lot en met zondag van 2 tot 8 uur Legermuseum tot 30 tuni: aquarellen- expositie Verbeeld verleden dag 9-17 u„ zond 13-17 u zal gesloten Galerie Walenkamp Nieuwsteeg 11: af fiches en objecten van Hans Kretschmar, van 20 maart tot 10 april De Lakenhal: tentoonstelling „Dubbel beeld" (beelden en tekeningen van Jan Maaskant en Frans de Wit), van 3 april—4 mei, dag 10-17 uur. zondag en 30 april van 13-17 uur. Molenmuseum De Valk: molenaarswo ning. werkplaats, documentatie over mo- icniypes (tot half sept.. dl. t/m za. van 10-17 u„ zo. 13-17 uun. Galerie v.d. Vlist. Botermarkjt 3. 1-30 april grafiek Rob Clous en keramiek van Babs van. Elsdlngen (dl. t.e.m. za. van 9-18 uur). Juwelier Maarlense. Hoogstraat: edelsmeedwerk van Bert van Zanten (t.e.m. 18 april). WASSENAAR Kunstzaal Heuff. plastieken van Katinka Bruyn - van Rood en schilderijen van Bob Bruyn. van 4 tot eg met 29 april, maandag tot en met za. 10—17 u„ di. 20—22 u.. zo. na afspraak, Hoflaan 7. HAZERSWOUDE, Rijndijk r- Arch.- bur. P Roelands en W van Kestcren, Wil lem Kioosstraat 4: openingstijden-: werk dagen van 9 lot 5 uur, zaterdags van l tot 5 uur. zondags niet: expositie van IR april tot en met 9 mei Frans de Jong grafiek. Amsterdam LEIDEN De kledingbeurs in het Loge-gebouw aan het Steenschuur werd vanmorgen nogal stormachtig geopend. Doordat een groot aantal vrouwen voor de deur stond te wachten moest men de beurs tien minuten te vroeg openen. Zeventig vrouwen mochten naar binnen, toen gingen de deuren weer even dicht. „Meer kunnen we niet hebben, anders wordt het te onoverzichte lijk", zei mevrouw Van Aken, een van de organisa toren. In de rekken hingen twee duizend kleding stukken, die gisteren waren binnengebracht. Dameskleding voor enkele guldens, kinder- kleertjes voor de laagste prijzen. „We zijn streng geweest bij de selectie", aldus mevrouw Van Apen; „al het goed moet schoon, heel en niet te oud zijn". Vele moeders met kinderen, die binnen enkele maanden weer uit hun kleren zijn ge groeid, maakten gretig gebruik van de mogelijk heid om hier goedkoop kinderkleding le kopen. Het goed dat niet door de selectie kwam werd in een bak gelegd. Dat mocht men voor twee kwart jes meenemen. Foto NLC Dirk Ketting Buzuur voor hulp aan Nigeria-Biafra LEIDEN Een groep catechisanten van dr. P. L. Schoonheim houdt don derdag- en vrijdagavond van 7-10 uur en zaterdag van 1 uur 's middags tot 's avonds 8 uur een bazaar in het Hooglandse Huys aan de Moriaan steeg ten bate van hulpverlening aan Nigeria- Biafra. De jongeren hebben allerlei \yaar- devolle artikelen verzameld en een aantal attracties georganiseerd. Via aanwijzingen van het Zendingsbureau te Oegstgeest en deskundige hulpor ganisaties zal de opbrengst van de bazaar aan een concreet doel van hulpverlening in Nigeria-Biafra wor den besteed. I rijdagochtend 9 uur: LEIDEN Vrijdagochtend om 9 uur heeft een belangrijke gebeurte nis plaats voor alle mensen, die dagelyks over de De Sitterlaan. de Burggravenlaan en omliggende straten rijden. De Burggravenlaan en de De Sitterlaan worden dan namelijk geheel voorrangsweg tussen do Laminenschansweg en de Hoge Rijndijk. Ongetwijfeld een flinke ver betering voor een vlotte en veilige doorstroming van het verkeer maar wel een verandering, die van velen aanpassing zal vragen. Momenteel worden de borden geplaatst en zodra de weersomstandigheden dit toe laten. worden de wegmarkeringen aangebracht. De voorrangsregeling geldt ook voor de De Sitterbrug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3