DOCOS laat kostbaar punt liggen bij Concordia (1-1) saac Klinkhamer werd fatchwinner Roodenburg Eric Leman was de gelukkigste SB nu naast Postduiven Arsenal-Ajax op televisie Beenbreuk oorzaak voortijdig einde Lugdunum een stapje dichterbij 1ste klas Waardhuizen schoot De Musschen naar 1-0 SPARTA IN INTERTOTO Ronde van Vlaanderen Belgische aangelegenheid Blunders vellen matig Alphen: 0-4 I lEIDSE COURANT Baandag 6 april tr70 DEN In de vierde klas heeft kampioenskandidaat DÓCOS een laten liggen bij Concordia. Zij kwamen hier niet verder dan FvTL wist het beter te doen. Zij wonnen met 20 thuis tegen I Steps. In de derde klas roerden de degradatiekandidaten zich ook Iht. Teylingen ondervond dit bij Van Nispen, Met een 33 gelijk- ]nochten zij beide handen dichtknijpen. Lisse en SJC zagen toe i bedde punten by de tegenpartij bleven. WSB wist «ich naast en te nestelen. Mei 21 werd Cromvliet verslagen. ASC won «dub Hoek van Holland met 21. Foreholte verpletterde met 50. maar konden geen vuist maken. VEP nam daarna het initiatief over en maakte in de 20e minuut 10. waarmee ook de rust in ging. Na rust maakte VEP nogmaals twee doelpunten alvorens C. v. Maris de eer voor SJC redde. De kans, die hij daarna nog kreeg werd door de VEP doelman kundig gestopt. NGEN—VAN NISPEN Nispen ging direct sterk van ;et het spook achter zich aan lil) mannen uit De Zilk wel llen voor hun behoud van de iklas. Na tien minuten een int» Witteman, welke met een doelpunt werd afgerond, onbegrijpelijke reden afge- |Van Nispen treurde daar niet Vijf minuten later was het door een doelpunt van J. die een solo prachtig af- Twintig minuten later was er raak, toen v. Maris, met pbal uit eigen voorzet 20 |ende. Teylingen wilde dit niet 71' aft verder laten gaan en drie 60 n later zorgde T. de Boer. 50 v. Veelen de bal voor de voe- 35 ieg, welke deze unieke kans 43-jorbij liet gaan. Na rust was 41-jjen iets sterker, maar kon dit 36irect in doelpunten uitdruk- 7 38© 20 minuten vergrootte Van 5 3fy zelfs de voorsprong, toen na 5 29 opzettelijke hands L. v. d. 3 23i een strafschop mocht ne- 3 16—1. De laatste vijftien minu- 2 24)ren voor Teylingen. Jonker 8 26^ voor twee doelpunten en de 6 20 aker. -TEXAS n 91 heeft een onnodige neder- leden tegen Texas. In de 7e zorgden de gasten reeds voor - cste doelpunt. Lisse bleef 16 43 end in de aanval, maar kon 15 40 ist maken. Men moest wach- !5 34in de 22e minuut voordat v. 15 3S g de gelijkmaker voor zijn 19 21jg nam. Na rust nam Texas 16 31 veer een voorsprong. Lisse 26 2' oede kansen, maar er kwa- 25 31 ;n doelpunten. In de 33e mi- 3( lakte F. v. d. Laan dan ein- 27 elijk. Nauwelijks 3 minuten 38fcrstoorde Texas echter weer 22 31tgde door een derde doelpunt 21 23i totaal toe te voegen. Lisse 20 30-|tenslotte met 32. 20 21-kc iR 29®*vertrouwen *s volkomen 18 23yoor^oe^e van SJC wegge- Het eerste kwartier waren rdwijkers wel iets sterker IC 33 4i 33 31 31 4' 30 30 den. Nu werd Cromvliet daar het slachtoffer van. In de 5e minuut was v. Duivenvoorde doorgebroken, maar op het laatste moment werd hij gevloerd. V. d. Ploeg nam de toe gewezen strafschop goed, 10. Na 20 minuten was v. d. Lippe doorge broken, een voorzet naar Oostdam- welke hard inknalde. De back van Cromvliet redde echter fantastisch, ten koste van een strafschop. Weer was v. d. Ploeg op zijn plaats en 20 was een feit. Uit een corner wist de Cromvliet ploeg nog 21 te maken. Dit was genoeg voor WSB en liet het niet verder komen. DOCOS—CONCORDIA H. DOCOS heeft in de wedstrijd te gen Concordia een zeer belangrijk puntje laten liggen. Direkt na de af trap nam de thuisclub het initiatief. Stan v. d. Meeuw kreeg al snel twee enorme kansen, maar zijn schoten vonden geen genade in de ogen van de Concordia-keeper. Het eerste doelpunt kwam na een half uur spe len. Een indirekte vrije trap werd door Dubbeldeman naar Kees Heemskerk geplaatst, die van dicht bij hard inschoot (1—0). In de twee de helft beperkte DOCOS zich tot het verdedigen van deze kostbare voorsprong. Een goed genomen vrije trap van N. Keizer van 35 meter afstand kostte DOCOS echter de overwinning. HILVERSUM Het dagelijks be stuur van de KNVB heeft alsnog be sloten de NOS toestemming te ver lenen voor een rechtstreekse tele visie-uitzending op woensdag a.s. van de voetbalwedstrijd Arsenal Ajax in de halve finale van de jaarbeursbeker in Londen. Onder druk van een groot aantal clubs uit het betaalde voetbal had de KNVB in eerste instantie geen toestemming voor de uitzending ver leend. De clubs hebben bezwaren tegen al te veel topwedstrijden op de TV gemaakt, omdat de belangstel ling voor de competitiewedstrijden er door zou teruglopen en de clubs erdoor in hun financiële belangen zouden worden geschaad. De uitzen ding van de voetbalwedstrijd begint woensdag om enkele minuten voor 19.30 uur op Nederland 1. De wed strijd wordt ook rechtstreeks door de radio verslagen. Lugdunum op weg Tiaar een beslis sende voorsprong. Leonidas-kee- per Jongeneel zal enkele secon den later de door Gijs Collé in geschoten bal uit het net moeten halen. ASC—HOEK VAN HOLLAND Voor rust was het pleit al be slecht bij ASC. Na tien minuten mochtén de gastheren al een straf schop nemen, omdat de H. v. Hol land defensie zo vriendelijk was H. Kram onder de grasmat te stoppen. B. Boers nam de strafschop onberis pelijk. Na 20 minuten maakte W. Bergers uit een voorzet van H. Krom er 20 van. Uit een defensie fout wist de Hoek v. Holland aanval 21 te scoren. Verder liet ASC het niet komen. WSB—CROMVLIET WSB laat niets aan het toeval over. De kans om te promoveren wil men volledig in eigen hand hou- ROELOFARENDSVEEN Een beenbreuk in de derde minuut zorg de ervoor, dat de wedstrijd slechts drie minuten duurde. De DOSR- spelers waren zodanig aangeslagen, dat zij niet verder wilden voetballen. De ongelukkige was Jaap Bakker. Bij nadere informatie bleek, dat het allemaal nog wel meeviel en dat er waarschijnlijk reeds aan het eind van de week een loopgips komt. Het been was zogezegd „mooi gebroken". De eerste reactie van de rechtsach ter van DOSR Jaap Bakker was: „Maak van mijn voetbaltas maar een grabbelton, ik scheid er direct mee uit, dit is me te bar". Waarschijnlijk zal dit wel weer bijdraaien. De eerste opwelling wordt meestal wel weer omgedraaid. LEIDEN Lugdunum is weer dichter bü de eerste klasse. En stellig niet onverdiend. Vooral door een enorme inzet in de twee de helft en door de uitblinkende v. d. Starp wisten d© groen- witten, ditmaal in oranje shirt gestoken, Leonid as te verslaan. Dat er na bet laatste fluitsignaal van de uitstekende arbiter slechts 10 op het scorebord vermeld stond, was voornamelijk te wijten aan het gebrek aan een goede afmaker. Lugdunum en Leonidas hebben gistermiddag bewezen, dat ze beide in de top van de tweede klasse thuis horen. De ploegen zorgden voor een aangename voetbalmiddag. Leuke combinaties en spannende momenten wisselden elkaar snel af. Met de harde wind in de rug kreeg Lugdunum al snel enkele goede kan sen. Maar de Leonidas-verdediging, met de uitstekende doelman Johnny Jongeneel aan het hoofd, bleef baas in eigen huis. Snelle uitvallen meest al geleid door linksbuiten Treytel broer van Feij en oord-doelman Eddy ïN Hoe Roodenburg destijds met 50 heeft kunnen ver- an Neptunus is een raadsel. Vrij soepel en vlot spelend hebben enaren zich naar de overwinning gespeeld, die zeer klein uit- omdat Roodenburg nu eenmaal bijzonder moeilijk tot scoren len. 1 25 2 23 5 20 5 18 5 15 4 15 4 15 7 14 7 14 6 12 10 10 10 7 Verdedigen nis moest tegen dit tech- tere en met meer overleg gaande Roodenburg zich ilijk tot verdedigen beper- s in de tweede helft toen rdammers toch tegen een Jnd aankeken. Zij wonnen op het punt schotvaardig- hun tegenstanders. De erweer moest in ieder ge- de modder in als de Iers" schietpositie kwa- >tunus-doelman v. d. Mer- het in feite veel rustiger, rscheen Sam den Os al spoe- hem. Maar evenals later in helft kon de ontluisterde nauwelijks van anderhal- afstand een redelijk schot erballetje geven. Op die n leek het erop alsof de Dtseling wegvloeide uit zijn e hij niet meer onder con- *n te hebben. Rinus Smits, die wat krampachtig opsprong na het winnende doelpunt weet in ie der geval, waar het aan schort. Over de verdediging behoeft hü zich niet al te veel zorgen te maken, al was het wel opvallend dat jongens ajs Isaac van Weerlee en Bert dé Jonge ook nu weer snel hun kalmte verlo ren als de Rotterdammers serieus aanvielen. Want over het algemeen kon je over aanvalsspel van de gas ten nauwelyks spreken. Daarvoor liep het aanvalstrio, Hoek, v. d. Poel en Vonhoff te plompverloren rond en bovendien te ver uiteen,, waar door van enig contact geen sprake kon zijn. Zo kon André Ooyendijk onbezorgd ook weer eens aan of fensieve daden denken. Schaarser Al met al moeten we echter con cluderen dat Roodenburg steeds meer het UVS-systeem gaat benade ren. In de derby is dat er niet hele- Mattie Keereweer redt voor Roo denburg. De Jonge schermt zijn doelman af voor de aanstormende aanval. maal uitgekomen, maar nu des te beter. Het samenspel wordt steeds beter en dieptepasses worden steeds schaarser. In één opzicht was Roo denburg ongetwijfeld graag zichzelf gebleven: het afronden. Maar ook op dit punt wedijveren de Noordbewo ners met hun vrienden uit de Kik kerpolder. Een uitzondering werd gemaakt in de 5e minuut toen Jan Rietkerken een corner van Klinkhamer ineens in wilde schieten. Centrumverdedi ger Den Ouden veranderde de bal van richting en rakelings vloog de bal langs de paal. Opnieuw een cor ner. Deze werd moeizaam wegge werkt, de bal kwam voor de voeten van Klinkhamer, die met een hoog hal over het defensieblok doel trof. Ten onrechte zou deze winst de Leidenaren nog bijna ontnomen worden toen in de 30e minuut v. d. Poel vanaf de linkervleugel een schot via de handen van Keereweer en de lat achter zag belanden. ROTTERDAM Het is moeilijk voetballen tegen De Musschen. Vooral UVS heeft hier nogal eens een puntje moeten laten liggen. De eerste helft gaf aardig voetbal te zien, maar geen van beide ploegen kon een vuist maken. De eerste twintig minuten speelde zich voor namelijk op het middenveld af. De Zoeter en Sloos hadden in deze tijd weinig werk te verrichten. Na een half uur spelen eindelijk het eerste gevaarlijke moment. J. Verver brak door en gaf voor. A. Koren kopte vallend in, doelman De Zoeter was reeds gepasseerd, maar de onderkant van de lat bracht red ding, waarna de bal weer het veld in sprong. Na rust een aanvallend De Mus schen. Het maakte ook geen vuist. We moest A. Koren in de 12e minuut Sloos te hulp komen door op de doel lijn te redden. Schoten van Lancer, Waardhuizen en Kruyt scheerde ra kelings over of naast. Na een kwartier spelen kreeg L. Holl het op zijn heupen en passeerde vier man, maar op de teruggekomen Verchoor en Luyk strandde hij. Na 22 minuten spelen kreeg Kruyt de bal voor het heiligdom van Sloos. maar deze vist de bal voor de voeten van v. d. Most weg te plukken. Nau welijks een minuut later scoorde Waardhuizen, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens vermeend gevaar lijk spel. Dit was echter uitstel van excecutie, want in de 30ste minuut was het dan toch raak. Verhey trok voor en Waardhuizen liet Sloos kans loos. De verdere strijd verliep nu iets onvriendelijker temeer, daar UVS druk protesteerde wegens het buitenspel doelpunt en scheidsrech ter P. Wagenaar zich daarover een beetje\opwond. De oninteressante derby tegen UVS werd in ieder geval vergeten. Persoonlijke duels waren vrijwel steeds voor de Roodenburgers (Ooy endijk en Rijsbergenü) en ook de combinaties waren heel wat beter verzorgd. Dat alles stond niettemin borg voor slechts vlagen van goed spel. Aantrekkelijk werd het bij voorbeeld na de openingstreffer van Treytel bezorgden de Leidse ach terhoede af en toe hoofdbrekens. Doelman Honsbeek, met Henk de Kier en Hans v. d. Starp de beste mensen bij Lugdunum, voorkwam een achterstand door enkele fraaie reddingen. Langzamerhand werd de druk van Lugdunum echter groter. Schoten van v. d. Starp en Kees de Cler wer den door Jongeneel echter fraai ver werkt. Gijs Collé kreeg de kans van de dag. Vrij voor de keeper staand, wist hij niets anders te doen dan te gen hem aan te schieten. Na 12 minuten in de tweede helft maakte hij zijn fout echter ruim schoots goed. Na een misser van rechtsback v. d. Broek kreeg hij een vrij veld voor zich. Met een hard en strak schot passeerde hij de uitgelo pen Jongeneel kansloos (10). Voor dit openingsdoelpunt was Lugdunum enkele malen door het oog van de naald gekropen. Drie zeer gevaarlijke hoekschoppen van Trey tel leverden even zo vele kansen voor zijn mede-voorwaartsen op. Op het beslissende moment faalden zij echter hopeloos. De treffer van Gijs Collé bracht de ommekeer. Furieus trok Lugdunum ten aanval. Bouwers had de grootste moeite met Hans v. d. Starp. Keer op keer glipte hij langs zijn bewakers en leverde fraaie passes af aan zijn medespelers.. Roodenburg, in de vijfde minuut na rust. Een juweeltje van de overi gens matige Isaac Klinkhamer. Maar wie zal hem dat laatste kwalijk ne men? Als matchwinner kun je je heel wat veroorloven. Isaac, anders beweeglijk, doorzettend, bleek nu een afwachtende buitenspeler, die meer dere malen spelers als Sam den Os en Jan Rietkerken over zijn wing zag dribbelen. Op de andere, linkervleugel deed Bram Jansen het heel wat beter. FC Twente. Sparta, ADO en MVV zullen deze zomer Nederland verte genwoordigen in de intertotocompeti- tie. Eerder was besloten dat de com petitiestand van 5 april beslissend zou zijn voor deelneniing aan deze competitie. Gezien de rangschikking in de eredivisie zouden Ajax, Feijen- oord, PSV en FC Twente voor deel neming in aanmerking komen, de eerste drie clubs hadden echter geen belangstelling voor het tornooi. Eric Leman, de bfconde Belgische \vegspurte:r, heeft de Ronde van Vlaanderen, klassieker op- de be ruchte kinderhoofdjes, gewonnen. Jan Janssen werd de eerste niet- Belg. Een achtste plaats en een elfde voor Eef DoJman vormden het Nederlandse resultaat. Zy finishten, met een achterstand van 25 secon den op het Belgische kopgroepje van drie, Leman, Godefroot en Merckx die in deze volgorde over de streep kwamen. Eric Leman, die zijn eerste klassieker won, reed onder gunstige omstandigheden, want Walter Gode froot kreeg in de laatste meters van de sprint last van kramp en ver speelde anderhalve lengte en Eddy Merckx, die de sprint, 800 meter voor het verlossende einde had ingezet, voelde kort daarna langzaam de lucht uit zyn achterband lopen. Met Eric Leman kreeg de ronde van Vlaanderen een goede winnaar. Leman is voortdurend attent geweest en miste met zijn ploegmakker Jean Pierre Monsere geen goede aanval. Maar Leman heeft zich niet inge spannen als Eddy Merckx en zijn ploeggenoten, die hebben geprobeerd de koers van begin tot eind te neutra liseren om Merckx in de goede uit gangspositie te brengen voor een prolongatie van zijn succes van vorig jaar. Door de angst voor elkaar, de grote rivaliteit tussen alle kopstukken uit België, heeft de Ronde van Vlaan deren op het traject van 268 km slechts een echte ontsnapping ge kend. Een prachtige solovlucht van Roger Pingeon, die bijna honderd ki lometer voor de finish zijn slag pro beerde te slaan. Op de muur van Geraardsbergen, trap-steile bult in het vlakke Vlaamse land, moest het grote veld de slanke Fransman laten gaan. In een spaarzame zonnestraal zweefde hij weg van het veld, maar in het vlakke land moest hij voor iedere meter winst vechten onder omstandigheden, die voor een bege nadigde klimmer niet ideaal zijn. Pingeon ploeterde alleen tegen de storm, vergrootte zijn winst meter voor meter tot hij na een eenzame jacht van ruim een uur een wiqst had opgebouwd van 1 minuut 'en vijftig seconden. Die marge van de Fransman riep de verschrikkelijkste reacties op. In het veld vormde zich een monster verbond onder keizer Eddy, die voor ging in de jacht. De meute won het van de eenzame vos. Zelden heeft een groep Belgische renners zo een drachtig gewerkt om een doel te be reiken. Dat doel was een Belgische overwinnaar in Gentbrugge. Pingeon werd 35 kilometer voor de eindstreep gevangen. Daarna konden de Belgen het weer onder elkaar gaan uitvechten. Geen Janssen, geen Dolman, geen Duyndam, die in de beginfase actief was geweest, kon zich nog mengen in het gevecht der Belgen. Nadat Merckx en Verbeeck als eersten Pingeon hadden achter haald en nog elf renners vrij kort daarna aansluiting vonden, ontstond uit die groep van veertien een niet meer aflatende reeks van aanvallen. Godefroot, Leman, Roger de Vlae- minck Gimondi en Eric de Vlaeminck. Zijn actie bleek beslissend. In de en kele kilometers die nog waren te rij den konden alleen Godefroot en Merckx nog aansluiten. In de strijd op de laatste meters werden zij niet beloond voor hun in spanningen. Leman, bijna 24 jaar, greep zijn eerste klassieke overwin ning in de ronde der Vlamingen als opvolger van Eddy Merckx. ALPHEN Een wedstrijd waar in blunder op blunder in de defen sie van Alphen zorgde voor de 40 nederlaag tegen Laakkwartier. Hier door is de toestand voor de mannen uit Alphen er niet beter op gewor den. Voor rust zorgde de defensie van de Alphenaren voor een 20 stand voor Laakkwartier terwijl na rust de doelman ook nog even voor een kardinale blunder zorgde door de bal voor de voeten van een Ha genaar te laten vallen, waardoor deze gemakkelijk de derde treffer op het scorebord kon brengen. Een foutieve terugspeelbal zorgde ten slotte voor de vierde in successie. Voor de Hagenaars zorgde Nudde voor twee treffers. JAN JANSSEN beste Nederlander De Koning Matthijs de Koning (Scherpenzeel) heeft de Omloop van de Baronie, een klassieker voor amateurs met start en finish in Breda gewonnen. Hij legde de 168,5 kilometer af in 4 uur 22 minuten en 23 seconden. Pop- ke Oosterhof won de Sprint van een groepje en werd met bijna een halve minuut achterstand tweede. WIM BRAVENBOER eerste Bravenboer Na zijn derde plaats in de Ronde van Zuid-Holland heeft Wim Bra venboer uit Rotterdam opnieuw blijk gegeven van zijn goede vorm door de omloop van de Braakman door Zeeuws Vlaanderen voor zich op te eisen. Bravenboer won de eindsprint van een groepje van zeven renners. Ditzevental had zich op ongeveer veertig kilometer van het einde los gemaakt uit een kopgroep van vijf tien man. Van de ruim tachtig ge starte renners moest ongeveer de helft opgeven wegens de zeer slechte weersomstandigheden. 1. Wim Bravenboer (Rotterdam) de 145.5 km in 3.35.40 2. Jan Aling (Bunne) z.t.; 3. Ben Jurriaans (Am sterdam) z.t.; 4. Piet van Stralen (Heerhugowaard) z.t.; 5. Frits Schuer (Zwitserland) z.t.; 6. Ad Duiker (Be verwijk) z.t.; 7. Sjef v. d. Burgh (Ber- kel) z.t. Eric Leman gaat winnend over de meet in de geheel door Belgen beheerste Ronde van Vlaanderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13