Kerkgang moet het kind een ook feest voor zijn Tweede hal nodig voor Graham-actie Oecumenische ontwikkeling is tot staan gekomen Op slotzitting AKV alleen afgevaardigden stemrecht Besselaar wijst beraad af Paul met Tillich theoloog meeste invloed Een woord voor vandaag Jaarvergadering GJO Vragen losmaken Geen aparte diensten Uw probleem is het onze... ..Geen kijkgeld voor AOW'ers" Jaarvergadering zondagsscholen Raad van Kerken geen oplossing VIERHONDERD MENSEN VERWACHT 19 Israël-rappo komt terui antwoordde hun en zeide: Geeft gij hun te et£n Marcus 6 37). Daar begrijpen de discipelen niets van en, latten we eerlijk zt/n, als wij in hun plaats waren geweest hadden we er ook niets van begrepen. Daar is dan die grote schare. Jezus, zo schrijft Mar cus, werd met ontferming bewogen en Hij begon hun te leren. Maar de avond valt. Aan de bijeenkomst, zo redeneren de discipelen, moet een einde komen. Al die mensen moeten naar hub Wie zal voor hen zorgen? Ze moeten toch eten Ja te eten geven. WaarvanVan wat gij hebt. Van wat wij hebben? Maar Here, dat is slechts: vijf broden en twee vissenJ 2iegt jezy.s' g^oeg GenoegAl die mensenOp dat ogen- "ebben de discipelen maar één ding gedacht. nL dit: "goed. He te, doet Gij dat dan maar." En zonder dat zij het weten geren zij de oplossing voor hel hele probleem - en feitelijk voor alle problemen- des levens. Waar de mens in gebreke blijft, daar helpt de Here Want de mens niet kan, dat kan Jezus wel Weiezen vandaag: Genesis 32 vers 13 tot 32. Weiezen morgen: Genesis 33 vers 1 tot 20. ZATERDAG 4 APRIl 197D SCHEVENINGEN Dat in het jeugdwerk heel wat wanbegrip van ouderen die zo graag hun plannen en hun ideeën aan de kinde ren kwijt willen, moet overwonnen worden, maar ook, dat er ander zijds hard wordt gewerkt om aan de jeugd die ruimte te geven waardoor op ongedwongen wqze die vragen loskomen waarmee de hedendaagse jeugd rondloopt zodat z\j zelf kunnen, leren te onder scheiden wat wijs of dwaas, hatelijk of liefdevol is, werd wel duide lijk op de 58e jaarvergadering die de Bond voor gereform. jeugd organisatie vandaag in het Kurhaus hield. Voorzitter drs. D Jol wees in zijn openingswoord op het feit dat de jeugd vandaag weer interesse heeft voor de beeldbuis dan voor het leer huis (de kerk) en de jeugdklub eerder Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient en gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Mijn vrouw heeft suiker- dieet, ik zoutloos dieet, beide op doktersadvies. Zoutloze vleeswaren e.d. zijn evenals suikervrije artike len duurder dan andere, terwijl er behoorlijke porties worden voorge schreven. Zijn de meerdere kosten aftrekbaar voor de belasting? Antwoord: Inderdaad heeft de fis cus daarvoor normen bepaald: sui kerpatiënten ƒ450 per jaar; streng zoutloos met zoutloze melk aftrek ƒ360; streng zoutloos behalve melk ƒ150; alleen voor zoutloos koken geen aftrek. Bij de extra-aftrek is ervan uitgegaan dat deze diëten moeten worden gekookt naast de normale maaltijd. Zijn er behalve het dieet ook geen normale maaltij den. dan moet men het totaal van de extra-kosten lager stellen dan het totaal van de beide normbedragen. Hiervoor bestaan geen vaste regels, doch men moet door schattin;; de werkelijkheid benaderen. De aldus bepaalde extra-kosten behoren tot de ziektekosten, die na aftrek van een wettelijk normaal geacht bedrag als buitengewone las ten gelden. Voor deze en andere bui tengewone lasten kan men aitrek krijgen mits ze een zeker minimum te boven gaan De grote belangstelling voor deze rubriek noodzaakt ons de lezers te verzoeken temeer nu een onzer medewerkers ziek geworden is voorlopig geen nieuwe vragen meer in te zenden. De meeste vragenstellers van de laatste weken hebben al persoonlijk antwoord ge kregen; de publicatie van de antwoorden in de krant kan, gezien onze grote voorraad, gewoon doorgaan. Nu nog bin nenkomende problemen zullen we echter op zeer drin gende gevallen na even moeten laten liggen. REDACTIE Vraag: Op het echt marmeren blad van een salontafel zitten krin gen van wijn, vla, e.d. Het is me niet gelukt de/° te verwijderen. Antwoord: Kringen van wijn, vruchtensap e.d zijn doorgaans ge kleurd en bevatten citroenzuur. I>? kleur van de krir.gen is wel te ble ken met 3 pet. waterstofperoxyde of wolbleekmiddel. Erger is als het zuur het marmei ter plaatse heeft opgelost. Is dit zuur diep ingevreten, dan kan alleen een marmerslijper het marmer we»?i glad maken. Al leen in lichte gevallen kan u met koperpoets het marmer wat bijpo- lijsten. Hierbij zal u veel geduld no dig hebben. Vraag: We hebben een gekleurde schets van een klooster. Deze kun nen we met water afnemen, want ze is van een speciale laag voorzien (gefixeerd). Daar we deze op een spaanderplaat wilden plakken heb ben we dit op grond van een raad geving gedaan op dezelfde manier als behang plakken «ingesmeerd nvt behangplaksel en het stuk plaat goed afgeschuurd) Maar er zijn een paar plooien Ir blijven zitten, die niet meer wegtrekken. We hebben haar bij een warmtebron afge droogd. We heboen al geprobeerd de plaat een paar uur in een bad lauw water los te weken, maar dit is niet gelukt Antwoord: Daar de plaat behande lingen heeft overleefd waaraan een normale tekening bezweken zou zijn, zou u nog een paardemiddel kunnen gebruiken (we aarzelen echter dit tan te raden), namelijk afstomen. Hieraan zijn risico's verbonden. Be ter is zich in verbinding te stellen met een kunsthandel. De staat van de plaat na behandeling zal bepa lend zijn voor verdere bewerkingen, zoals nieuw opplakken en de keus van de lijm. GELD STROOMDE IN NEDERLAND (Van onze kerkredactie) HILVERSUM De Expohal is van zondag aanstaande tot en met de volgende zondag, wan neer de Graham-campagne Euro 70 zal zijn beëindigd, avond aan avond meer dan volgeboekt. Vooral in de loop van de vol gende week worden veel meer mensen verwacht dan er in de hal, die maximaal aan 6.600 per sonen plaats biedt, kunnen. Daarom heeft men in de omgeving van de Expohal ook de zg. Totohallen gereserveerd, waar nog maximaal 3.000 personen het gebeuren in Dort mund. zij het dan niet op groot- scherm. maar op tv-monitors. kunnen volgen. Het zg. stoelenplan betaal een stoel voor een buitenkerkelijke, die vier gulden Der avond kost is meer dan geslaagd. Zo velen hebben hun financiële medewerking aan de Gra ham-campagne in Nederland gege ven. dat het mogelijk zal blijken an dere landen, die moeilijker zitten vanuit, ons land financieel te hulp te komen. Dat peidt in de eerste Dlaats België, waar schermen staan in Brussel en \niwerDen. Voorts Joegoslavië, waar de kleine BaDt'steneemeente van 300 zielen te Zagreb ondanks grote offer vaardigheid niet in staat bliikt de ho ge kosten van tv-aansluiting met Dortmund en wat er verder allemaal aan te nas komt te dragen. Ja. zelfs zal Nederland ook nog in staat zijn Oostenriik, dat met tekorten kampt financieel te steunen. Veel media Zondagavond, als de eerste verbin ding met de Westfalenhalle tot stand komt, wordt in de ExDohal een grote onkomst van pers, radio en tv verwacht. Alleen van tv-zijde hebben al aangekondigd te. zullen komen: bet NOS-journaal. Scala, Vara's Achter het Nieuws, NCRV's Hier en Nu en ook EO, de nieuwe Evangelische Om roep. Speciaal voor alle medewerkers zal er zondagmiddag van drie tot half vier al een tv-verbinding met de Westfalenhalle zijn. Het eigenlijke programma begint 's avonds om vijf voor acht en duurt tot half tien. Na een welkom is er zang. zowel solistisch als gemeenschappelijk, zul len enkele bekende Europeanen korte geloofsgetuigenissen geven, waarna de evangelist Graham gedurende onge veer twintig minuten zal spreken. Kiezen Na afloop daarvan zal hij de men sen uitnodigen, voorzover zij dat nog niet hebben gedaan, voor Christus te kiezen en naar voren te komen. Ge bruikelijk is, dat aan dit verzoek door honderden gevolg wordt gegeven. Er zijn teams van nazorgers, met wie men desgewenst kan praten en nade re contacten kan leggen. De organisatie die een en ander in Nederland voorbereidde verzoekt ons mede te delen, dat groepen personen die een avond in Hilversum bij wil len wonen, tevoren plaatsen dienen te reserveren, wat kan door een verzoek te richten tot de Stichting Billy Gra ham Appèl, postbus 23 te Doorn. Laat men dat na dan is de kans zeer groot dat er in de Expohal geen plaats is. De Hilversumse Expohal, waarin maximaal 6600 mensen een plaats kunnen vinden, zal van morgenavond af d ehele week in het teken van Euro 70, de Billy Graham-campag ne staan. ziet als een „speelhuis" dan als een instituut voor bijbelonderricht Het thema van deze öruk-bezochte toog- dag „Geef ze de ruimte" wil dan ook nadruk leggen op deze eigentijdse be hoefte, zodat de jeugd zijn eigen spel kan spelen in onze moderne samenle ving. Hoe dit gerealiseerd kan wor den maakte alijreerst mejuffrouw drs. A. Kok. stafdocente academie voor educatieve arbeid „De Jelburg" duidelijk in haar referaat .Luister rijke ruimte". Zij stelde primair dat het jeugd werk er is voor de jeugd, als ontmoe tingsplaats voor elkaar enals middel om samen jong le zijn. De taak der ouderen is dan dat zij daarbij zijn om ze te helpen en om daaraan vorm te geven. Niet in die zin datwij de kinderen moeten opvoeden naar onze toekomst, vasthoudend aan onze orde, onze kui tuur en onze zekerheden "maar dat ze die vragen losmaken waarmee de scherpziende en scharp-critisch inge stelde jeugd nu eenmaal „zit". En dat eist allereerst veel luisteren! Een breed Europees onderzoek wees uit dat de leeftijdscategorie van 17 tot 25 jaar de gunstigste kans biedt voar begrip en contakt Ook voor vertrouwen, al war het alleen maar omdat de leider of leidster ook jong is en niet a priori alles „gek" vindt. Natuurlijk, idealen veranderen niet, maar men moef wel het allerbeste „inzetten" om deze waar te maken, en dat is erg moeilijk. Alleen die oudere die kan juisteren en niet me teen begint met kant-en-klaar-ant- woorden rond te strooien, kan de he dendaagse jeugd vasthouden. Hoe spoedig wordt de blijdschap en de „trots" van de eerste kerkgang of het eerste catechisatiebeozek niet tot een desillusie. De meeste preken zijn ..onverstaanbaar", gaan langs het kind heen, en op de catechisatie wordt over begrippen georeerd die het niet interesseren. Bij hethuisbe- zoek wordt het kind in de regel ge passeerd. En ofschoon iedereen in de kerk ervan overtuigd is dat de jeugd „erbij behoort", zijn vele volwassenen niet bereid daarvan de consequenties te trekken. Wat samenhangt met het jóng-zijn te identiticeren met nietvol- wassen zijn dus., mond houden. En je schikken naar de volwassen-wereld. Hierbij komt nog dat de kerk zich bij de bezinning op de eigen struk- tuur veel meer liet leiden door theo logische inzichten dan dat gebruik werd gemaakt van anthropologic, so ciologie, psychologie of pedagogiek. En zodoende de enorm sterke ver vreemding tussen haar en de jeugd in de hand werkte Gezinnen Vervolgens wees drs. Broek aan op welke wijze voor de jeugd in de kerk de nodige ruimtp kan worden inge ruimd. Waarbij hij ondanks het vele goede van aparte kinder- en kindernevendiensten, toch het ideaal vasthield dat de gezinnen bij elkaar blijven. Minstens eenmaal permaand wenst drs. Broek een eredienst, spe ciaal afgestemd op de jeugd. Blijkt de dominee daarvoor niet de geschikte figuur, dan zal hii en de gemeente dit moeten aanvaarden en naar andere oplossing zoeken Hij wees ook op het ontmoedigende voor de predikant wanneer op een bepaald moment de kinderen uit de kerk verdwijnen. Het is als een bre vet van onbekwaamheid en., kan de kinderen op bedenkelijke wijze van de gewone kerkgang vervreemden. Waardevolle dingen werden voorts gezegd over de catechese waarbij te veel vergeten wordt dat deze een stuk „vorming" inhoudt. Uit de jaarrede van de voorzitter stippen wij aan het voorstel, inge diend door de struktuurcommissie bij het LCGJ, inhoudend dat daarin voortaan vertegenwoordigers van de bond voor GJV, GJO, en de provin ciale centra paritair zullen zitting hebben. Verder uitte hij zijn ernstige be zwaren op de voorgestelde rijksrege ling subsidiering jeugd en jongeren werk 1970 en pleitte hij voor een ge lijkwaardige subsidiering van vrije jeugdvorming en het bijzondere jeugdwerk. De pog ng om samenwer king te stimuleren tussen deze orga nisaties met als lokaas een hoger sub sidiepercentage wees hij resoluut af. In de plaats van de aftredende be stuursleden mevrouw M. J. van der Veen-Schenkeveld (Rotterdam), me juffrouw drs. A. Kok (Amstelveen) en dr. ir. J. Doelman (Oegstgeest) wer den gekozen mevrouw N. Bruinix- -Grashoff (Rotterdam), de heer D. Koffeman (Mijdrecht) en ds. G. War ner (Kamerik). Zowel 's morgens als in de namid dagvergadering zorgde een kindermu sical voor een zeer gewaardeerde af wisseling, met teksten geschreven door H. Stenfert Kroese en gecompo neerd door Koos Bons. (Van onze kerkredactie) EINDHOVEN De weg. die i predikanten M. P. van Dijk Vlaardingerbroek aan de Gereld meerde Kerken aanwijzen, is ge begaanbare weg. Dit schrijft ds. A. T. Besselaar i Eindhoven in het (gereformeei Kerkblad voor Noord-Brabant Limburg. Ds. Besselaar waardeert nun initiat tot een „confessioneel-gereformei beraad" inzoverre het een poging aan de onzekeren en de verontrus in de Gereformeerde Kerken de 1 beraad" inzoverre het een poging nifest geeft volgens ds. Besselaar i weer nieuw voedsel aan die vera rusting 'en dat wantrouwen, als ei gesproken wordt over vrijzinnige vattingen, modernisme, horizontal! i me, activisme. „Wat wilt u met deze etiketti plakkerij bereiken? En wat bedoell n nu eigenlijk wel groepsvorming niet?" vraagt hij de beide prediki ten. „Uw Nederlandse pendant van Duitse beweging „Kein ande Evangelium" geeft zonder meer aa leiding tot wat u juist zegt te will vermiiden, namelijk dat er een k terjacht komt want u wilt in kerkelijke weg de juridische tui EE verscherpen." Conclusie van ds. Besselaar: h hoop van harte, dat onze generale node in april een betere weg zal vird zen, die niet tot partijvorming, m tot herstel van vertrouwen en tot rugkeer tot het centrum van de kondiging zal leiden: Jezus Chris'4 en die gekruisigd, opgestaan uit )e doden, het vleesgeworden Woord." lij! Boeien Drs. A. Broek, directeur christelijke jeugdraad in Nederland, benadrukte- in zijn referaat ..Leerrijke ruimte" met name de noodzaak en de moge- lijkhcdeft'om de jonge kinderen, bij kerkgang en catechisatie zo te be trekken dat deze hen gaat boeien, iets geeft en brengt tot meerdere belang stelling en oprecht medeleven. Waar om zijn er zo vaak bezwaren tegen het „meegaan naai de kerk", het re gelmatig bezoeken van de catechisa ties? Omdat met hun aanwezigheid eenvoudig niet gerekend wordt. In al le drie kernztaken der Kerk: De ver kondiging, de gemeenschap en het dienstbetoon schiet zij schromelijk te kort! DEN HAAG Nu de A.O.W.-uitkeringen per 1 januari jl. omhoog gaan. dienen de vrijstellings normen voor luister- en kijkgeld zo danig te worden verhoogd, dat zij die uitsluitend A.O.W. - inkomen hebben vrijgesteld blijven van betaling van omroepbijdragen, aldus verzoeken de Tweede-Kamerleden Engels en Mae- nen (beiden kath. v.). I Onder studenten in FS Dr«- Van Boclioven aH'imrt bii GS A UTRECHT Tot adjunctdirecteur van de Raad voor gereformeerde so ciale arbeid (GSA) is met ingang van 1 april benoemd drs. R. van Bochoven (31). Hii volgt de heer A. R. Koffeman op, die directeur van de provinciale Ulrechtse reValidatiestichting is ge worden. Drs. Van Bochoven studeerde eco nomie in Rotterdam en was vervol gens in het bankwezen werkzaam. Sinds 1966 was hij staflid van de GSA voor de bejaardenzorg. AMSTERDAM Zaterdag 30 mei zal in Esplanade te Utrecht de jaar vergadering worden gehouden van de Nederlandse Zondagsschoolvereni ging. Waarnemend voorzitter ds. M. G. Kampstra uit Stedum aal spreken over het zondagsschoolwerk in deze tijd: „Wat moet dat kan'.'. (Van onze kerkredactie) NEW YORK Paul Tillich is de theoloog, die op het ogen blik het hoogst genoteerd staat onder de theologische studenten in de Verenigde Staten. Dat heeft een uitgebreid onderzoek uitgewezen, dat verricht werd onder leiding van de kerkredacteur van de Christian Science Monitor. Louis Ga- ringer. Tillich, Duits, later Amerikaans, theoloog en filosoof overleed in 1965. Het zijn vooral bisschop Robinson en de God-is-dood-theologen, die op zijn werk voortborduren. Dietrich Bonhoeffer heeft na Tillich de meeste belangstelling van de Amerikaanse theologische studenten. Hij wordt gevolgd door Reinhold Nie- buhr (de enige in dit rijtje, die nog in leven is), Sören Kierkegaard, Albert Camus en Teilhard de Chardin. Het meest opmerkelijke is mis schien nog wel, dat Karl Barth de studenten van nu, op een enkele hoge uitzondering na, niets meer blijkt te zeggen, al moet men daarbij beden ken, dat Barth in Amerika nooit zo'n opgang heeft gemaakt als in Europa. PAUL TILLICH 10 rki Na de Bijbel zijn de meest invli rijke boeken onder de Amerika! aanstaande dominees de gevange brieven van Bonhoeffer en de s biografie van de radikale negerlt Malcolm X. In de beeldende kunst werd Pici j: (en speciaal zijn „Guernica") meest genoemd. ie: DEN HAAG Alleen de 307 afgevaardigden zullen stemrecht hebben op de algemene kerkver gadering van de Nederlandse Hervormde Kerk, die met Pink- streen in Driebergen wordt ge houden. Spreekrecht hbeben alle aan wezigen. Maar daarbij is be paald, dat niet-afgevaardigden in de plenaire vergaderingen al leen het woord zullen mogen voeren, indien de vergadering of het presidium dit verzoekt. Er zal niet in secties worden verga derd. Gekozen is voor het systeem van de provinciale delegaties. Deze provinciale delegaties worden mo menteel aan de hand van de aanbe velingen uit de plaatselijke bijeen komsten samengesteld. Elke provin ciale delegatie heeft het recht aanbe velingen te formuleren, die desge wenst in de pinkstervergacfèring in stemming worden gebracht. Naast deze 307 afgevaardigden uit de elf provincies worden in de slotzit ting verwacht de 54 leden van de ge nerale synode, twee vertegenwoordi gers van de Gereformeerde Kerken, twee vertegenwoordigers van de Rooms-Katholieke Kerk en van ver schillende kleinere kerken elk één gast. Voorts adviseurs van de synode en vertegenwoordigers van de hervorm de raden van bijstand, leden van in gestelde commissies van de AKV en vertegenwoordigers van de publici teitsmedia. De gasten uit de andere kerken, die dis geen stemrecht hebben, kunnen wel een adviserende stem uitbrengen. Zij kunnen bijvoorbeeld voor een stemming uitspreken, dat de voorge legde aanbeveling "oecumenisch on aanvaardbaar" is of iets dergelijks. Zo doet men het ook op het pasto raal concilie in Noordwijkerhout. De gasten van de andere kerken hebben daar wel spreek—, maar geen stem recht Voor de stemming kunnen zij hun mening laten horen. Het presidium van de slotzitting, die gehouden wordt in het gebouw van de sociale academie De Horst, bestaat uit ds. G. Samsom uit Rotter dam, mejuffrouw drs. N. H. M. H. Vol telen, directrice van het vor mingscentrum Oud-Poelgeest en de heer R. Wijkstra, voorzitter van de hervormde raad voor overheid en sa menleving. De slotzitting van de AKV wordt zaterdag 16 mei om 11 uur geopend door synodepraeses ds. J. A. G. van Zanten uit Wassenaar. Op Eerste Pinksterdag zal het IKOR in het kader van de kerkver- (Van onze kerkredactie) ALKMAAR Ondanks alle goede wil is de weg naar oecu mene blijkbaar gebarricadeerd of onvindbaar. Het is eerlijk onze onmacht -te erkennen om eenheid te bewerken. De oor zaak v£.n de blijvende verdeeld heid ligt bij de mens en bij elke kerk. Zij ligt, hoe tragisch het mag klin ken, bij onszelf. Op weg naar de een heid zijn we aan een grens gekomen en niemand kan eroverheen stappen, omdat men dan in een leegte, een vacuüm komt. Nietwaar niemand gaat verhui zen naar een woning die niet bestaat, zo zegt pastoor A R Heijligers van de Oud Katholieke Kerk in het blad Gemeenschap der Kerken, het orgaan van de Raad van Kerken in Neder land. Men verhuist, als het te betrekken huis klaar staat. Het is natuurlijk goed als we in en door Christus met anderen in familierelatie staan. Dan kunnen we wel een? op visite bij de ander, kunnen desnoods bewondering en waardering hebben voor de geest, de sfeer, de gewoonten en de activi teiten van de ander Maar na de visi te gaan we toch weer terug naar het eigen, vertrouwde home. Gaan naar de kerk in eenheid zou betekenen: onze eigen kerk verlaten adering een Eurovisiedienst uitzen den vanuit de Buurkerk te Utrecht. Vele Europese landen zullen deze kerkdienst op hun tv-stations overne men. Vanuit Driebergen zendt IKOR- -radio op dezelfde ochtend een spe- iale KV-kerkdienst uit. Maandagmiddag om half vijf zal de pinkstervergadering worden gesloten. om te gaan naar de kerk.... die er niet is. Die stap kan niemand zetten. Alle samenwerkende kerken, alle waar achtig oecumenisch gezinden, weten niet van één werKelijk oecumenische kerk, omdat zij eenvoudig niet be staat. Daarom komt dp oecumenische be weging niet verder. Voor dit vacuüm kwamen ook de oecumenische raden te staan. En opnieuw is er, voorlopig althans, geen verder meer. Voor deze realiteit zal men een open oog moeten hebben. Daarom kan en mag men niet verwachten, dat een Raad van Kerken in Nederland de oplossing zal brengen. Geen plaatse lijke, geen landelijke raad is daartoe in staat. Pastoor Heijligers vervolgt: Als er dan geen voortgang meer is, zou men kunnen voorstellen de Raad op te heffen. Welk bedrijf, dat geen toe komst meer ziet, zet zijn werk voort? Liquidatie is dan het slot. Maar het ga'al hier niet om een aardse, materialistische bedrijfsvoe- Beroepingswerk NED. HERV. KERK Emeritaat verleend aan F, C. G. van Anrooy te IJzendijke. GEREF. KERKEN Beroepen te Zevenhuizen (Gr.), Tj. Kuipers te Dwingelo. Emeritaat verleend aan M. J. van Dijken te Amsterdam-Noord. Praeparatoir geëxamineerd, maar nog niet beroepbaar, kand. H. Mint- jes. Emmalaan 22 boven, Amsterdam- Zuid. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Drogeham, kand. J. van der Vlies te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leerdam, L. Vogelaar te Uddel. 5C ring, zo besluit hij toch nog hoop Haar bedrijfsvoering is bepaald f geloof in Jezus Christus. De trias geloof, hoop en liefde bewerkt, da kerken bij elkaar willen blijven. Als de kerken aan met een gei van machteloosheid bij het vai staan, zullen zij elkander toch houden en in Christus' naam alles men blijven doen wat zij gemf schappelijk doen kunnen. DEN HAAG Het omstre< Israël-rapport komt toch w J£st terug in de hervormde syno uaai Zeer waarschijnlijk zal dat Jütn juni zijn. «tr-. Gelijk bekend heeft de synod üt?as haar februari-vergadering dit l port „in grote lijnen aanvaard". *r.~ synode gaf de commissie-Berkhof, b! het rapport had samengesteld, «r.. dracht, om het samen met de sj [r dale commissie van rapport nog tr., k te bekijken, gehoord de discussie ort synode. «g» De synode vond het niet nodig, uijS de alsdan gewijzigde versie nog i Wiui- in bespreking te nemen, want £nro' machtigde haar breed moderamen, tgênts de eindredactie vast te stellen. «str. Mede gezien de discussie, die ni PPf11 synodevergadering over hel rapj ,r Fr is ontstaan, acht het breed modi «n x men het uit een oogpunt van l nHi dentie juister, dat het stuk toch i^ad weer in de synode terugkomt. Dit 'kade. sluit van het breed moderamen gwsk genomen met instemming van commissie-Berkhof.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2