U en de krant wat abonnees van de Nieuwe Leidse vinden 50 jaar jong Onze hoofdredacteurdr. E. Diemer. schreef in zijn laatste kanttekening van 1969 (27 december): ,£en krant maken is niet alleen bezig zijn met het nieuws maar ook met de lezer. De lezer is onzichtbaar aanwezig. Maar hij is er natuurlijk wel. Een krant behoort geadresseerd te zijn." Welnu, geheel in deze lijn vonden wij het zinrijk, ons blad ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan eens voor de spiegel van de lezers te plaatsen. Een aantal lezers geeft hier zijn mening over de krant. Het is een prettige confrontatie geworden, die ons moed geeft verder te gaan, ook op nieuwe wegen. ONZE krant heeft een tijdlang een nogal pre tentieuze leus gevoerd. .Sfeer in 't gezin? De NIEUWE LEIDSE er in!" De propaganda van te genwoordig steunt meer op controleerbare feiten Maar aan dit tafereeltje in de huiskamer van mevrouw Speet in NIEUWVEEN zou men zeggen dat geen slagzin zó werkelijk is geweest als juist deze. De hoofdredacteur mag tevreden zijn, want zelfs de poes volgt zijn commentaren, terwijl het toch een uitgemaakte zaak is dat zij niet het meest gelezen deel van de krant zijn. En de hond maakt de redacteur binnenland dolgelukkigHoe veel lezers zullen die dag zijn kolom zó intens hebben bekeken. Maar arme regionale redacteuren en plaatse lijke correspondentenToen mevrouw Speet DIE pagina's opsloeg, begon Kobus te blazen en Bello te grommen en was het met de sfeer in het gezin terstond gedaan. En er stond nog wel in dat in Nieuwveen juist de zoveel duizendste was géboren. Zo zie je, de krant kan binden, maar ook ver wijderen. In die voortdurende spanning werken wij mensen van de krant. Waarom zou u, lezer dat eens niet mogen weten? Elke lezer heeft zo zijn eigen kritische leesbehoefte. Met het registre ren en honoreren daarvan zijn wij dagelijks be zig. Daar zitten risico's in, maar het is véél meer een bron van arbeidsvreugde. Dat mag u net zo goed weten. Uit die bron hopen wij ook in de komende tijd te putten. Met dit stimulerende plaatje uit Nieuwveen in onze herinnering. Wij weten ons in ieder geval welkom. En dat is al heel wat. ook een intensievere, systematische en kritische begeleiding van de plaatselijke politiek in de gemeenten van het verspreidingsgebied. Daar onder valt o.m. het toetsen van het beleid aan de door bestuurders mon deling of schriftelijk beleden uit gangspunten in het verleden. Niemand van uw lezers zou het periodieke universitaire nieuws mis sen. dat nu plichtmatig nog steeds wordt gebracht. De onbegrijpelijke samenvattingen van onbegrijpelijke proefschriften over onbegrijpelijke onderwerpen, de lijsten van uni versitaire benoemingen, de rectorale of andere oraties worden zelden of nooit gelezen, behoudens misschien door de enkele (twee of drie?) uni versitair ingewijden die ook op de Nieuwe Leidse zijn geabonneerd. Ook de reeksen overgangen en exa mens aan het eind van het school jaar mogen er van mij uit. In mijn naaste omgeving doet uw blad het redelijk goed. Ten slotte, een plaatselijk blad zou plaatselijk of regionaal nieuws van landelijk belang op de voorpagina moeten brengen. De vestiging van Heineken in Zoeterwoude kwam er nu op pa gina vijf wel heel bekaaid af. mr. J. C. Lelieveldt. chef bureau voorlichting stadhuis Leiden. LEVENSHOUDING LJET BEGRIP christelijke krant is natuurlijk onzin. Ten hoogste kan men spreken van een krant, die wordt uitgegeven en samengesteld door mensen die zijn gegrepen door de Bijbelse boodschap. Deze boodschap spreekt van gerechtigheid en verzoening, van een geheel nieu we, andersoortige levenshouding, van het afbreken van scheidsmuren, van het wegtrekken uit het oude en vertrouwde, van het nieuw worden van alle dingen. Beter dan van een christelijke krant kan men daarom spreken van een kritische krant, kritisch ten op zichte van bestaande, situaties, van zelfsprekendheden en machten, en open naar de toekomst. Analyseert men de jubilaresse on der dit oogmerk, dan constateert men. dat zij in het verleden vaak schromelijk in gebreke is gebleven, valt toe te juichen dat een duide lijke verbetering is te bespeuren, en mag men hopen dat zij over niet al te lange tijd zal worden, wat zij behoort te zijn. B. van Duijn. journalist te Noordwijk. MEER SPORT TJE NIEUWE Leidse Courant vervult bij mij (met mijn 23 jaar een jonge lezer) een aparte functie. Mijn interesse gaat uiteraard uit naar internationaal en nationaal nieuws, maar het regionaal en plaatselijke nieuws vind ik zeker niet minder belangrijk. Als lezer van een groot landelijk ochtendblad en van een vooraanstaand opinie-week blad. en als beschouwer van TV-nicuwsreportagcs en -commenta ren. aeht ik mezelf wat betreft het internationale en nationale nieuws vrij ruim geïnformeerd. Belangstelling voor dit nieuws In uw krant is dan ook voor mij geen eerste reden, hoewel men natuurlijk nooit van voldoende kanten kan zijn geïnformeerd. Mijn belangstelling voor uw blad geldt in de eerste plaats het regionale en plaatselijke nieuws. Uw krant Is in dit opzicht voor mij onmisbaar. Als dooplid van de Nederlands Hervormde Kerk zou men van mij kunnen verwachten, dat ik uw blad lees, omdat het het stempel christelijk draagt. Toch is dat voor mij geen reden geweest me op de NLC te abonneren. Uw objec tieve en duidelijke wijze van 1 VOORBAAT kies ik een christelijk dagblad omdat ik dan j verwachten, dat ik. bij uw lawsgaring over het christelijk le- i in de breedste zin van het woord, gelijks wordt geïnformeerd. Naast krant lezen we ook Trouw, dus ■gelijken we natuurlijk. En ik wil wel zeggen, dat uw krant er nstig uitkomt, hoewel ik toch nog wensen heb. Pluspunt voor u is u uw blad overzichtelijk indeelt bepaalde rubrieken een vaste ats geeft. Ik hoop dat u dat hand- ifi. )e plaatselijke en regionale func- die uw krant wil vervullen is ■as mager. Dat is geloof ik de fcn waarom in vele christelijke innen in Alphen de regionale edi- van het Algemeen Dagblad (Rijn Gouwe) wordt gelezen. Verder ik graag meer lezen over film, cel en kunst. Is dacht ik, een moeilijke opga- om altijd temidden van een ver lerende moraal, de christelijke le- isbesehouwing en het commer- le inzicht parallel te laten gaan. vraag ik me af. of u door het slaan van de zondagsport niet ds van een conflictsituatie doet jken. Ik meen dat bij het zoeken een harmonisch parallellisme die twee „belangen" de toe- nst van uw krant steeds in het ing is, omdat het voldoen aan de i steeds wijzigende wensen van lezerskring een moeilijke zaak zal jven. k hoop van harte, dat uw krant j't bestaan, en ik wens u wijsheid inzicht toe bij uw ernstig pogen christelijk in en voor te lichten le dagelijkse nieuwsmelding. Boer-Van der Perk, huisvrouw moeder, ook met taken buiten het m, Alphen. I ITO 4GEND 'AAROM IK deze krant lees? Om geïnformeerd te zijn over i terrein waar de andere pers mij de steek laat. Principiële reden It er in de kerk te koop is dient de meente, die weinig van kerkbla- Qh (en terecht) of kerkeijke week- Jkden houdt ten onrechte), steeds **|er onder de aandacht te worden jbvaeht. hdere principiële reden wie —•.brijft tegen de achtergrond van .et Evangelie, zal anders tegen al- frlei zaken en situaties aankijken w zij clie daar geen rekening mee uden. Dat klinkt aanmatigend en lijnt van de k'ranterlmakers het venmenselijke te eisen. Toch is I van gewicht het woordje christe- te laten staan. Zo'n kop kan de er zien als de samenvatting van er aan wezenlijke dingen wordt egd Bovendien kan het de cussie bevorderen, f u zich moet opstellen t.o.v. wat in de maatschappij aan de gang Luisteren naar wat er in de kerk rdt gezegd, niet minder aandacht enken aan wat daarbuiten wordt egd. en als journalist zelf, soonlijk naar de Bijbel luisteren, slotte zijn we nog protestant. In Evangelie werken 1 overigens )gen en duiven soms positief sa- i. lezer van Trouw kan ik uw mid- ipositie wel aanvaarden. Al kan in toe een redactioneel artikel dat lagend is geen kwaad. De zelfge- gzaamheid van vele Christenen g best eens ter discussie worden teld. verdwijnen van deze krant zou als een verarming ervaren. Dat nt ook omdat naar mijn mening e kracht telkens toont met de tijd e te gaan. Wel moet u eens wat er doen aan voorlichting onder dikanten. Roep ze eens samen in e jubileumtijd. de plaatselijke functie betreft: heb ik het gevoel dat die in imige plaatsen wat eenzijdig is. zgn. verontrusten komen meer bod dan de anderen. Al heb ik begrip voor dat uw lezers meer de verontruste hoek komen. Wel- it kunnen de correspondenten duidelijker instructie ontvangen, slotte: hartelijk gelukgewenst. Jankt voor wat u doet. Bogers, hervormd dikant in Alphen ERSTE INDRUK AN AF 1959 woon ik in Alphen en ben ik geabonneerd op uw blad. lelfsprekcnd hebben in ons gezin icipiële redenen gegolden bij de in het dagblad. Uw blad ft steeds een positieve berichtge- bv. op kerkelijk en christe- ■sociaal terrein. Dc NLC geeft de zo juist mogelijk weer, maar i dit zeker in tegenstelling tot an te dagbladen) kiest geen partij, rder blijkt een meeleven in de kagstukken. en daarom leest men t blad graag. krant dient zich aan als istelijke. Ik heb de indruk dat u ernstig naar streeft een christelijk zijn. Of u daarin altijd [agl? Dat geloof Ik niet. Het heeft er zin zich als christelijk dagblad presenteren en ernaar te streven, hetgeen u brengt in vormgeving beschouwing daaraan beant- •ordt. U mag van mij „vooruitstre- •nd" zijn, maar een middenpositie knisschien beter. tt moet mij van het 't hart. dat uw Cichtgeving t.a.v. sport en bioscoop tl wat veel op de voorgrond treedt, eerste, maar vooral het laatste, heb ik vroeger in De Rotterdammer gemist (niet als een gemis). Onze - eerste indruk van de NLC was dan ook: een goede krant, maar niet zo positief als haar zusje. Zorgt u ervoor, dat de algemene in houd niet verschraalt. Er zijn in den lande organisaties, die trachten een dagblad uit te geven van meer posi tieve en reformatorische Inhoud. Ik ben er haast van overtuigd dat die acties niet tegen de NLC en haar zusterbladen zijn gericht, maar ze staan er ook niet los van. Weest vooral op uw heode. Als aan het bestaan van uw blad als christelijk streekblad een eind zou komen, zou dit voor ons een verschraling en een verarming betekenen. Betreffende de plaatselijke en regio nale functie van uw blad is de be richtgeving soms wel eens wat sum mier. In mijn omgeving kom ik te gen: conservatieve mensen: De NLC? Binnen vijf minuten heb ik de krant uit. 't Is allemaal sport en bui tenlandse ellende; vooruitstrevende mensen voor wie uw blad nooit ver genoeg gaat, die hun krant zien als een politiek blad en het er niet mee eens zijn dat het geen partij kiest, noch in kerkelijke, noch in politieke conflicten (wanneer dit laatste speci fiek de christelijke partijen betreft). En juist dit laatste wil ik behouden: positieve berichtgeving, feiten, geen keuze in een conflict. Ik ben er ook van overtuigd dat u bij uw gehele beleid de tijdsomstan digheden in acht moet nemen. U kunt met uw dagblad geen vijftig jaar achterlopen. Overigens. de eerste vraag 's avonds is; „Is de krant er al?" En hiermee bedoelen wij dan uw blad. dc NLC. M. Warnaar, administratief beambte bij het beroepsonderwijs in AL PHEN. LUDIEK CINDS ik de krant inkijk, lees ik de Nieuwe Leidse. Thuis in Sas- senheim (m'n vader heeft de NLC van 't begin af aan in huis gehad) en in Leiden, waar ik nu theologie stu deer. krijg ik de NLC van mijn hospita, omdat ik hem niet zou wil len missen, al zeg ik er eerlijk bij dat ik ook de Volkskrant lees. Het unieke van de NLC vind lk na melijk pagina twee: de informatie die daar wordt gegeven, is erg waar devol. terwijl het „Woord voor van daag" dat op een andere manier ook is. Deze pagina bepaalt voor een groot deel het christelijke karakter van de krant. Nu zou ik niet zonder meer een christelijke krant nemen uit het principe dat deze krant gesteund moet worden, maar pas als die krant haar predikaat waarmaakt, voorzover ik dat kan beoordelen. Dat christelijke kan niet blijken uit de verslaggeving zelf, al is de krant wel het resultaat van kiezen uit een grote hoeveelheid nieuws. Een christelijke krant mag het nieuws niet anders brengen door tussen de regels door, temdentieus, de vinger op te heffen of hoera te roepen. Je moet je zo objectief mogelijk op de hoogte stellen van alles wat er ge beurt, ook de sport op zondag hoort daarbij. Het gezicht van de krant blijkt uit de commentaren en m.i. tracht de NLC het landelijke en wereldgebeu ren evenwichtig te commentariëren (de af en toe opduikende anti-revo lutionaire addertjes onder het gras daargelaten). Daarvoor is nodig: zorgvuldig afwegen en juist omdat anno 1970 wel. niet makkelijk zal zijn. hebt u een verantwoordelijke taak om, met de Bijbel als norm. de lezers te helpen bij de opinievor ming. De norm kan natuurlijk wel tot verschillende kanten leiden: een uit het geloof voortkomende pessi mistische wereldbeschouwing, die somber en passief maakt, of ander zijds een krampachtige huma- nistisch-christelijke visie die je wilt laten geloven dat WIJ het Konink rijk Gods tot stand zullen moeten en kunnen) brengen. De koers moet tussen die uitersten liggen, vind ik. Het gevolg is inder daad niet de krachtige taal die ande re kranten wel bezigen, maar ook niet kleurloosheid. Want als er ver trouwen is in uw door de Bijbel geïnspireerde aanpak, is er ruimte om zeer kritis'ch te wijzen op de vele mensonterende toestanden die er zijn en waaraan nu wel eens wat gedaan mag worden. Dit moet u in de toekomst nog meer beklemtonen, want als je sommige Ingezonden brieven leest, griezel je wel eens. Ik geloof oprecht dat zo'n koèrs al lesbehalve het verkwanselen van de Bijbelse boodschap is, als ook maar de liefde van God en Zijn troost in die kolommen duidelijk doorklinken. Wat betreft de inhoud van de krant: graag wat meer achtergrond-infor matie over het buitenland; in mijn naaste omgeving wordt een „grote" ken evenveel mijn aandacht De tweede pagina trekt mijn belangstel ling het meest, eveneens commen taar op het politiek gebeuren. Grote koppen vind ik in de regel niet pret tig. Nu er zoveel ruimte wordt gege ven aan de sport, één der afgoden van deze tijd, moet m.i. 't zondags blad meer aandacht schenken aan belangrijke personen, die in vorige eeuwen hebben getracht ons de weg te wijzen op kerkelijk en politiek terrein, aan de stromingen op die terreinen vroeger en nu en aan de uitingen van de cultuur. Ik heb wel eens het gevoel dat de NLC in dat opzicht meer zou kunnen bieden en misschien bij bladen als Trouw en NRC achterblijft. Ik hoop dal de NLC nog vele jaren haar taak zal blijven vervullen als christelijk dagblad en enig licht mag brengen in deze donkere tijd. M. J. de Jonge, schoolhoofd in Lei den. KRITISCH TTW KRANT lees ik uit behoefte aan plaatselijke en regionale in formatie. Met name uw blad, omdat ik mij in de sfeer daarvan thuisvoel. Dit heeft natuurlijk veel met de le vensbeschouwing te maken. Ik ben ervan overtuigd, dat u ernstig pro beert inhoud te geven aan de bedoe ling van uw blad om zich bij de voorlichting door het Evangelie te laten inspireren. Juist in onze tijd- en zeker ook in de toekomst-met zijn sterke nadruk op de technische en economische aspec ten van het leven, dreigt de indivi duele mens in de knel te komen. Juister, die zit vandaag al in veel opzichten al in de knel. Waar het gaat om de mens en het meer menswaardig maken van de samenleving, kunnen we het Evan gelie niet missen. Een krant als de uwe blijft daarom broodnodig. Uw krant dient zich ook als christelijk blad aan de lezers te presenteren, (stuk duid.elijkheid ook in de naam). .De maatschappij .zal aan verande ringen en woelingen onderhevig blij ven. Hetgeen positief is daarin, zult u naar voren moeten brengen, maar eveneens zult u uw lezers de negatie ve kanten niet mogen onthouden. Daar het Evangelie niet gebonden is aan een bepaalde tijd of maatschap pelijke orde, zult u als christelijke krant constructief kritisch dienen te staan ten opzichte van het bestaande. Ik acht uw blad in dit opzicht vol doende vooruitstrevend. Mij valt vooral op, dat hoewel uw blad niet een bepaalde partijpolitieke binding heeft en 't qua politieke en geeste lijke ligging een breed geschakeerde lezerskring heeft, het allerminst een kleurloos centrumblad is geworden. Integendeel, uw krant ontplooit een frisse vooruitstrevende visie, dip op constructieve wijze het nieuwe zoekt. Ook in mijn omgeving hoor ik steeds waarderende klanken. Persoonlijk waardeer ik in het bijzonder de wij ze, waarop u. met name de laatste jaren, het gebeuren in Leiden met commentaar begeleidt. Graag mijn beste wensen voor de volgende vijf tig jaar, J. G. Lamers, ambtenaar in Leiden. GEEN STEMPEL WAAROM IK de NLC lees? Wel. beroepshalve, dus zonder princi piële reden. Evangelische inspiratie? De categorie die mijn belangstelling heeft. nl. plaatselijk en regionaal nieuws, laat zich m.i. moeilijk Evan gelisch inspireren. Alleen in com- mentariëring vind ik af en toe enig christelijk mededogen, al dan niet terecht. Overigens acht ik Evangelische inspiratie of een christelijk stempel voor een daghlad uit den boze. Een krant hoort nieuws te brengen en meningen te vormen. Als ze dat za kelijk en eerlijk en weloverwogen doet. handelt zij Evangelisch genoeg. Opstelling La.v. veranderingen en woelingen: een duidelijke midden positie. Daarin weerspiegelt zich m.i. al een zekere kritische instelling. Deze krant heeft zeker toekomst zo lang ze een goede krant blijft. Haar verdwijning zou inderdaad een verschraling en verarming beteke nen. Voor mij is de plaatselijke en re gionale berichtgeving een hoofdfunc tie. Wat de inhoud van het plaatse lijk en regionaal nieuws betreft, ver vult de NLC haar functie naar beho ren; aan de follow-up ontbreekt nogal wat. Een blad als het uwe zou bijv. veel meer aandacht moeten besteden aan de plaatselijke en regionale consequenties van landelijke (rege- rings-) voornemens en plannen. Als voorbeeld: waarom niet gelijk met het nieuws over de plannen van mi nister Beernink (opheffing kleinere gemeenten) een beschouwing over de levenskansen van deze gemeenten in de Leidse agglomeratie? Hoog op mijn verlanglijst staat verslaan van het plaatselijke gebeu ren is wél een reden om uw blad t« prefereren boven andere bladen. Wellicht volgt deze wijze van infor matie geven uit uw christelijk stem pel. Het is zeker niet aanmatigend uw krant als zodanig te presenteren, daar ik graag weet waar ik aan toe ben. Mijns inziens bent u echter nogal eens wat vaag in uw stellingneming t.o.v. maatschappelijke en plaatse lijke problemen. Vooral in onze tijd. waarin zich veranderingen snel vol trekken is het belangrijk een eigen visie en gezicht te handhaven, uite raard wel op vooruitstrevende wijze. Uw verslagen van het plaatselijk nieuws vragen m.i. om nog meer uit breiding. ook wat betreft sport (meer informatie over plaatselijke verenigingen.) Het zondagsblad lees ik altijd met plezier. Uw boekenrubriek zag ik graag wat uitgebreid. De filmre censies zijn af en toe te moralise rend. Het valt mij steeds weer op. dat veel van mijn kennissen vooral het plaatselijke nieuws en ook het kerkelijke nieuws zeer belangstel lend lezen. De NLC heeft naar mijn mening zeker toekomst. Conclusie: het is erg belangrijk dat de NLC haar eigen gezicht be waart. openstaat voor vernieuwin gen. deze echter kritisch beschouwt, met een vooruitstrevende visie. J. C. J. van der Meij, bloemkweker in Rijnsburp. VOLDOENDE TAE KRANT LEES ik omdat in het bij het leven vind horen. Je moet gewoon iets afweten van binnenlandse én van buitenlandse problemen. Deze krant lees ik mede doordat mijn ouders er een abonne ment op hebben. Er zijn voor mij wel degelijk principiële redenen de ze krant te lezen. Een christen mag nooit zijn christen-zijn verlooche nen. al is het dan ook maar voor een krant. Ik wil hier niet mee zeggen dat ik nooit een niet-christelijke krant lees. Ik wil zoveel mogelijk op de hoogte blijven van wat de landelijke kran ten schrijven. Dat ik deze krant lees. vind ik al een antwoord op de vraag of NLC voldoet aan haar bedoeling zich door het Evangelie te laten inspireren. Het blijkt ook hieruit dat de elke tweede pagina zich bezig houdt met het wel en wee van de kerken. Ik zou het inderdaad als een ver arming en verschraling ervaren, als er geen christelijke krant meer verscheen. Wat betreft de regionale functie van de krant, wil ik graag het volgende opmerken. Deze krant doet het naar mijn idee precies zoals nodig is. Er moet echt niet méér plaatselijk nieuws in, daarvoor zijn de plaatselijke krantjes. Tot slot zou ik een compliment willen maken voor het zondagsblad. Zaterdags is dit het eerste deel van de krant dat ik lees. Zou het niet mogelijk zijn een wedstrijd uit te schrijven voor personen; die menen dat zij literaire aanleg hebben hetzij in proza, hetzij in dichtvorm? Mej. C. Peursum. kweekschool- leerlinge uit Rijnsburg. ZONDAGSPORT TAEZE KRANT lees Ik omdat ik vind dat een christelijk dagblad in ons gezin, maar ook in onze sa menleving zeker op zijn plaats is. Om zicb als christelijk dagblad te handhaven in deze tijd. lijkt mij dikwijls moeilijk. Maar ondanks alle veranderingen, probeert u tóch dit karakter van uw dagblad te bewa ren en christen te zijn en te blijven in deze wereld. Het lezen van deze krant betekent voor ons ook een verbondenheid met anderen. I»e NLC doet liet goed in ons gezin met opgroeiende kinderen. Alleen moet de zondagsport wat uitgebreider wor'den vinden mijn zoons. Mevr. T. A. Kromhoul-De Vries, huisvrouw en moeder uit Rijnsburg. krant geprefereerd, omdat men denkt, dat het regionale nieuws de hoofdmoot is; plaatselijk nieuws vind ik trouwens belangrijk, het Sassenheims nieuws is (al dan niet ingekort) altijd tot in de puntjes; soms kan de NLC beter Nieuwe Kat- wijkse Courant heten; over het zon dagsblad kan ik niet juichen, inhoud en typografische vormgeving zijn niet erg origineel; ik zou meer aan dacht willen voor kunst en ook een ludieke pagina voor poëzie, proza, foto's of andere artistieke uitingen van jonge lezers; verder interviews met bekende figuren.In elk geval, proficiat met deze mijlpaal en succes voor de toekomst. R. J. Bakker, theologisch student in Leiden. VOORLICHTING 1 k heb me geabonneerd op de NLC omdat in de kop vermeld staat: christelijk dagblad. Al is misschien de invloed van de krant, na de komst van radio en televisie vermin derd, toch heeft de pers nog een grote invloed. In een gezin is het van belang welke Invloeden worden toegelaten. Ik meen dat de pers juist in deze verwarde tijd een grote taak heeft en zich niet mag schamen het Evangelie hoog te houden. Vele dag bladen laten duidelijk blijken welke principes zij zijn toegedaan, dan mag een zich christelijk noemende krant niet achterblijven. Ik voel ook wel dat het moeilijk kan zijn te beslissen wat wel en wat niet zal worden opgenomen in berichtge ving of advertenties. De voorlichting moet voorop staan en duidelijk zijn. Dit vraagt ongetwijfeld van dc re dacteuren veel kennis, goede oriëntatie en soms moed. Zou u er van uitgaan dat de inhoud reeds vol doende is en voor zichzelf moet spreken, dan gaat u dezelfde weg op als het weekblad De Spiegel. Vele van uw lezers zullen moeite hebben de vele veranderingen van de laatste ^aren bij te houden of te bqgrijpen. ,De NLC heeft ^eeu taak om leiding te geven en zo mogelijk inzicht te verschaffen. Ze zal niet moeten aarzelen het goede in deze veranderingen te prijzen, maar ook het verkeerde af te wijzen, maar dan duidelijk in beide gevallen de redenen aangeven. Dat ik de NLC koos. was mede om enigszins op de hoogte te blijven van de plaatselijke gebeurtenissen. In dit opzicht ben ik hoogst tevreden en meen zelfs te moeten opmerken dat de NLC zeker niet bij andere plaatselijke bladen achterstaat. Natuurlijk hebben niet alle rubrie-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 47