Cor de Koning ontwierp 'dag met bloemen Jubileumnummer ROOYAKKERS N.V. VIERMAAL ANDERS IN LEIDSE SCHOUWBURG MERCEDES-BENZ Pop-musical Hunka Hunkci in Schouwburg Man woedend omdat hij geen taart kreeg Bloemencorso Rijnsburg-Leiden School voetbal Suriname-tentoonstelhng begint in Oegstgeest Fabeltjeskrant in Schouwburg OCGSTGEEST - TELEFOON 017TO 51P6 Roads 30 jaar dealer ven Onze krant bestaat vandaag, 1 april, vijftig jaar. Ter gelegenheid daarvan zidt n deze week een D C> Jubileumbijlage ontvangen. Mocht deze maan dag nog niet in uw bezit zijn, dan kunt u ons bellen 01710-31441. tussen 9 uur v.m. en 5 uur namiddag. Loting Medegedeeld werd dat het West- landse corso van groenten en fruit dit jaar waarschijnlijk niet door gaat. in verband met financiële moeilijkheden. „Ik hoop toch dat het corso het volgend jaar weer op de weg zal komen", aldus de heer Leeuwenburg. Hij somde ver volgens de beschikbaar gestelde faciliteiten voor een praalwagen op. Voor het eerst zal de opbouw worden verzorgd door de technische school in Leiden (aan de Haag- weg). De filmclub uit Rijnsburg heeft de opname van het corso in al de fases op zich genomen. De beer De Koning gaf een toe- Leilento kreeg bijna 17.000 bezoekers LEIDEN De Leilento heeft in totaal bijna 17.000 bezoekers gehad. Vooral de tweede paasdag was het druk en gezellig. Het parkeerterrein was vol. LEIDEN Maandag 6 en dinsdag 7 april brengt toneelgroep Studio de popmusical Hunka Hunka 69 in de Leidsc Schouwburg. Het is een eigen tijdse bewerking van de aloude Drie koningenavond van Shakespeare. Hunka Hunka houdt zich bezig met de man-vrouw-verwisseling en de momenteel zo actuele unisex (gelijke kleding o.a. van jongens en meisjes). In een geweldig speltempo en onder regie van Johan Greter wordt alles en iedereen op de hak genomen, maar wel zo, dat niemand zijn hart hoeft vast te houden. Hunka Hunka is een persiflage op Shakespeare en de hippe jongeren- wereld van nu. Een eigentijds stuk vol popmuziek. Fotov.l.n.r- Wim de Meiter. Hein Boele en Hugo Metsers. 1 APRILGRAPPEN LEIDES Het stadhuis werd vanmorgen overstroomd door mensen, die het slachtoffer zijn geworden van twee 1-april-grappen. In beide speelde Willem Duys min of meer de hoofdrol. Zelf kondigde hij in zijn programma gisteravond voor de televisie aan. dat in het kader van de anti-Dolle Mina-actie op de stadhuizen van de grote steden taarten voor huisvaders zouden kunnen worden afgehaald. En inderdaad kwamen er vanmorgen zeker twintig kinderen een taart voor papa halen, die in de meeste gevallen zelf verstek liet gaan. Zelfs had een jongetje een briefje bij zich, waarop stond: ik ben zelf ziek, maar geeft u de taart, maar aan mijn zoontje mee. Verder belde er nog een woedende meneer op, die in de veronder stelling verkeerde, dat het Leidse stadhuis hem de taart onthield, waar hij recht op meende, te hebben. En dat terwijl ik erop gerekend heb en mijn vrouw vandaag jarig is, voegde hij eraan toe. De tweede grap werd vanmorgen omstreeks tien uur voor de radio gelanceerd. Hierin werd gezegd dat Willem Duys van plan was zich in Zuid-Afrika bij zijn zeven broers te vestigen. Er was nu een handtekeningenactie ontketend met het doel ome Willem hier te hou den. En er werd een beroep op het hele Nederlandse volk gedaan in de registers van het stadhuis een handtekening te zetten. Nog geen kwartier daarna kwam een bejaard echtpaar zich melden bij de bode en vroeg, waar het zijn handtekening konden zetten voor Duys. Ze hadden direct toen ze het hoorden, hun jas aangetrokken en hun koffie laten staan, om geen tijd te verliezen. En dat allemaal op 1 april. En TOCH bestaat onze krant vandaag echt 50 jaar. ►ffiUWE IE1DSE COURANT 5WOENSDAG 1 APRIl 1970 LEIDEN Groot feest voor kleine en grote fabeltjeskrant abonnees, want zaterdag zullen alle dieren uit het grote dieren bos in de Leidse Schouwburg aan de Oude Vest een voorstel ling geven. Jacob de Uil, Boe de Wolf, juffrouw Ooievaar, Lowieke de Vos. Zoef de Haas. Monfer de Mol, Ed en Willem (zie foto) Bever en nog veel meer figu ren zullen spelen in het stuk „De fabelachtige uitvinding van Ed en Willem Bever". De lezer tjes van de fabeltjeskrant zul len ongetwijfeld weten dat het over de Manometer gaat De voorstellingen beginnen om 2 uur en om kwart over vier. j Geen Gorilla Queen LEIDEN I.v.m. technisch- organisatorische moeilijkheden gaat vrijdag de voorstelling van Gorilla Queen door de Rotterdamse toneel groep Sarst niet door. Exploitatie veemarkt LEIDEN Op vragen van de raadsleden Driessen en Lijten hebben B. en W. geantwoord, dat het niet reël lijkt, dat het georganiseerde be drijfsleven bereid zal worden ge vonden om in de exploitatie van de Leidse vëemarkt Ie participeren. Evenmin lijkt dit dit het geval met betrekking tot het Leidse slachthuis. LEIDEN De school voetbalwed strijden die vanochtend in de Kik kerpolder zouden worden gehouden, zjjn afgelast cn verschoven naar morgenochtend. Morgenmiddag zal de finale van het Leidse schoolvoet- bal om 1.30 uur beginnen. OEGSTGEEST Wethouder J. J. Thorn van onderwijs heeft voor Oegstgeest een primeur weten te verwerven. Van 8 tot 18 april zal in het oude Rijn lands Lyceum aan de M. H. Tromplaan een tentoonstelling over Suriname worden gehou den. Samensteller is de Stich ting voor Culturele Samenwer king tussen Nederland, Surina me en de Nederlandse Antillen (Stlcusa) te Amsterdam. Van uit Oegstgeest zal de tentoon stelling straks een tournee door Nederland gaan maken. Dat Oegstgeest het beginpunt werd is in niet onbelangrijke mate te danken aan dr. G. D. van Wengen. hoofd van de educatieve dienst van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden. De expositie zal zyn op gebouwd uit fotopanelen en Suri naamse voorwerpen. Gastheer is de heer Mungra, een Surinamer die door de Sticusa speciaal voor dit werk is aangetrokken. Hij zal de leerlingen van de 5e en 6e klassen van alle lagere scholen in Oegst geest rondleiden op deze onderwijs tentoonstelling en hen tevens een kleurenfilm over Suriname laten zien. De educatieve dienst van het Rijksmuseum van Volkenkunde heeft een uitvoerige documentatie map over Suriname samengesteld, die aan alle deelnemende scholen is gezonden. Ook heeft de Sticusa vijf sets kleurendia's beschikbaar ge steld, om de kinderen o school voor te bereiden op het tentoonstel- lingsbezoek. De heer G. A. J. van de Voort van het bureau onderwijs van de ge meente Oegstgeest verzorgt de co ördinatie tussen de scholen en de organisatoren. Ter gelegenheid ran Je tentoon stelling wordt op 11 april in de aula van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan een avond gehóuden, d'e zal worden opgeluisterd door het Surinaamse orkest Guyana, 's Mid dags zullen de leerlingen van de 5e en 6e klassen, die direct bij het Su- riname-próject zijn betrokken, zin gen en dansen, 's Avonds zal ook de film Wij Surinamers worden ver toond, die wordt ingeleid door dr. Van Wengen. het bulldozers geweest, en niet de natuur, die het statige station netje aan de Herensingel in deze puinhoop veranderden. Eens vms het een deftig huis, waarin het stationspersoneel woon de. Met schoongeschrobde trappen, blinkend koperwerk aan de deur en marmeren gangen. Men ontdekte dat veel meer mensen in het grote huis konden wonen. Het gebouw werd verwaarloosd, toas ten slotte geheel uit geleefd. Op de bovenste verdieping woonden nog twee gezinnen, de rest van het huis was onbewoonbaar. Maar ook de laatste bewoners moesten plaats maken voor de bulldozers. Nu is de puinhoop een wat gevaarlijk, maar aantrekkelijk speel terrein voor de jongetjes uit de buurt. Zij graven gangen in de brok stukken. wanen zich in de wolken als zij helemaal bovenop de in gestorte muren zijn geklommen Nu kan het nog. over enkele weken zal het verkeer over de plek rijden, dan moeten de kinderen weer naar watanders uitzien. LEIDEN In de serie inhaalvoor stelling en van K. en O werd gisteravond Quatre pièces sur Jardin" van de Franse schrijvers Barillet en Grédy gespeeld onder de titel „Vier maal anders". Vier maal anders waren de oud-, toekomstige of huidige bewoners van I eenzelfde Parijse parterre-flat met tuin, die op hun eigen wijze de liefde beleven of beleefden en het mogelijk maakten dat vier korte komedies worden gespeeld in hetzelfde goed geslaagde décor met I een minimum aan reguisieten. Het stuk is een aaneenschakeling van vier momentopnamen op het thema „liefde", dat steeds weer op een andere wijze werd belicht. In het eerste stuk probeert een voormalig echtpaar het nog eens maar het resultaat horen we in de slotzin: „dat er toch eigenlijk niets te lijmen valt". In het tweede deel zien we de liefdesverhouding ussen een rijke oudere heer en een jong meisje, dat na de ontboeze mingen van de „hippe" moeder, misschien weieens zijn dochter zou kunnen zijn. Het derde deel laat het omge keerde zien van het tweede: dit maal een oudere vrouw, die een jongen aan zich weet te binden. aarbij ten slotte een levensechte huisschilder aan de verlangens van de oudere minnares tegemoetkomt. De climax is in de vierde episode als de minnaar van een zaken vrouw op kerstavond terugkeert uit Canada en zij samen proberen oen nieuw leven te beginnen, wat ech ter niet mogelijk blijkt, omdat de door hen uit de weg geruimde Emile toch nog tussen hen in blijft staan en Georgette zich afkeert van de de aan de TV gekluisterde minnaar tn samen met de loopjongen Jean- Loup het champagneglas heft, ;erd *raarna het doek valt en de rest 3gs- ian de verbeelding van de toe schouwer wordt overgelaten. De Haagse Comedie speelde dit 4-uk met 5 acteurs, die gezamenlijk 16 rollen voor hun rekening namen. Het werd gedragen door Paul Steenbergen en Myra Ward die steeds weer anders, maar toch al tijd juist de typering aangaven, die vereist was. Om in één voor stelling 4 zo verschillende karak ters weer te geven, is een opgave waar men niet licht over moet den ken, Myra Ward deed niet voor Paul Steenbergen onder. Zij was werke lijk 4x anders en de wijze waarop zij b.v. in de derde episode haar „kippigheid" demonstreerde, was kostelijk Daria Mohr speelde op verdienstelijke wijze de rollen van Jessica en het dienstmeisje. De overige werden bezet door Roelof den Ambtman en Wiebe Brandsma. waarbij de eerste in de derde episode als Joel wat tegenviel, wat hij in „Vrolijk kerstfeest" ruim schoots vergoedde. GH. L. Huisman beroepen te Rijnsburg Roé Vun* RIJNSBURG In de vakature we -"oor de vierde predikantsplaats dage de gereformeerde kerk een beroep uitgebracht op ds P Huis- ap man uit Franeker. ag. 4»^ Predikant werd geboren op it. O? augustus 1931. Zijn eerste ge- I ,pen nf°nt« was Ookgensplaai. S.nds 3 preefcroruar' 1963 werk: ds Huisman in j rran^ker Hij is gehuwd en heef v*«r kinder en. Cor de Koning toonde gis teravond de tekeningen voor het bloemencorso Rijnsburg/ Leiden. Hoger-onHerwijspersoneel viert vrijdag feest LEIDEN De Bond van Hoger- Onderwijspersoneel afdeling Leiden bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt vrijdag een feest avond gehouden in het Rijnlands Lyceum. Het cabaret Hessel vain de Wal en de Skyliiners zullen voor verstrooiing zorgen. Het bestuur recipieert diezelfde dag van half vijf tot kwart voor zes in het aca demiegebouw, Rapenburg 73. nquête in Fortuimvijk LEIDEN Op 2 en 3 april zal in een deel van Zuid-West. nl. de For- mge u In wijk een enquête worden ge- d louden In het kort komt het hierop ïibe ieer: kiezen de bewoners voor .de ïs lestaande vorm van speeltuinen of s er behoefte aan vernieuwing? Als initiatiefnemer van deze en- buète wordt in de inleiding een groep Drie onge mensen, onder de naam „Lu- loog jiek Sentrum", genoemd. Naast wer- tende jongeren zitten in deze groep wen nejuffrouw M ,T. E. Kerckhoffs. leid- BE2 iter van „Troef" (vormingscentrum mor jong-volwassenen), C. Elzinga, >estuurslid van de speeltuinvereni- ting Beatrix en V. A. Guttinger, stu- lent psychologie en samensteller van leze enquête. RIJNSBURG Als op de eerste zaterdag van augustus het visite kaartje van Rijnsburg/Leiden aan het bloemenminnend publiek zal worden getoond, in de vorm van een bloemencorso, zal er weer heel wat werk zijn verzet. De voorbereidingen beginnen altijd al direkt na de afloop van het voorgaande corso. Ruim vier maanden geleden kreeg de heer C. G. de Koning, leraar in de bloemsi er kunst, de opdracht het bloemencorso 1970 te arrangeren. werd op tien tekeningen al beslag gelegd. Bij loting werd uitgemaakt wie het eerst een keus mocht doen. Het resultaat is als volgt: Raif- feisenbank (Oogstdag), buurvereni- ging „Het Centrum" (Exotische dag), buurtvereniging „Sandtlaan" (Feestdag), de gezamenlijke kwe kers uit Noord wijkerhoul en De Zilk (Vaderdag). Flora (Jubileum dag), buurtvereniging „De Kanaal- straal" (Oosterse dag), de IJsclub (dag der Verenigde Naties), Men ken (Snipperdag). In de kantine van veiling „Flora" lagen gisteren zestien tekeningen ter inzage. „Het kostte ons dit jaar heel wat kopzorgen", aldus de heer De Koning, „omdat Leiden er prijs op stelde dat aandacht zou worden besteed aan het feit dat 350 jaar geleden de Pilgrim Fathers vanuit Leiden aan hun tocht naar het nieuwe vaderland (Amerika) begonnen." Twee praalwagens zul len hieraan worden gewijd. In 't algemeen gesproken is men over het corso 1969 best te spre ken. Er waren wel enkele moei lijkheden te overwinnen, zoals het aantrekken van voldoende muziek korpsen. „Minimaal hebben wij vijftien muziekkorpsen nodig, maar het gewenste aantal is twintig", zo zei voorzitter C. Leeuwenburg. Hij vestigde er de aandacht op dat het karakter van het corso in de eer ste plaats een manifestatie van „Flora" moet zijn. Bijzonder te vreden toonde men zich gister avond over de kwaliteit van de luxe wagens in het vorige corso. „Het zaJ niet meevallen om in deze categorie de stijgende lijn te handhaven, maar het is te pro beren en zeker niet onmogelijk." lichting. „Het allereerste wat men moet bedenken is het motto. Dit keer heb ik gekozen voor een „dag met bloemen". In een zestiental tekeningen had hij de gedachten uitgewerkt. Tijdens de bijeenkomst

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3