Omroepen willen huur voor radio-studio's Schoolradio NCRV: sexuele voorlichting BLIK OP PAASTELEVISIE Fraaie toneelrollen beste herinnering lusic for Pleasure niet in de platenwinkel Oud-mijnwerkers tevreden over werkverandering Breuk in Langeslag Luisterpot is er goed voor VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN CAROLINA YES Karelfje Knetter en de Bos-bubbel 9 DINSDAG 31 MAART 1970 AMSTERDAM Omdat de nieuwe atenmaatschappij „Music for Plea- re" niet als lid is toegelaten tot de :derlandse vereniging van grammo- onplatenimporteurs, gaat zij vanaf april haar goedkope l.p.'s verkopen i kantoorboekhandels, warenhuizen, permarkten, drogisterijen, kappers dergelijke en niet via de normale itenhandel zoals onder meer de be- elingwas geweest. Music for Pleasure wil bepaalde orwaarden in haar verkooporgani- tie niet wijzigen en voldoet volgens chzelf aan de eisen die de NVGI >or het lidmaatschap stelt. Er zijn reeds contracten afgesloten lor de levering van 125.000 l.p.'s aan 1 zaken... Een grote platendetaillist Amsterdam deelde mee dat hij on- inks het verbod van de NVGI toch bestelde platen van Music for leasuregaat verkopen. HEERLEN -Ruim zeventig pro ent van de oud-mijnwerkers is te reden over de wijze waarop zij aan en nieuwe baan zijn geholpen. Dit leek uit een onderzoek van de Hoge- ehool in Tilburg, in opdracht van het linisterie van sociale zaken, gehou- en onder 602 ex-mijnwerkersgezin- »n. Slechts 23 procent van de onder- raagden meende dat er geen goede oorlichting is geweest over het nieu we werk, veertien procent zei dat de nijnwerkers zelf teveel moeite moes- en doen om aan een andere baan te :omen, terwijl zeven procent vond lat er onvoldoende rekening is ge- ïouden met persoonlijke kwaliteiten. Eenenzestig procent heeft minder rioeilijkheden ondervonden dan was 'erwacht. Met ingang van 1 april krijgt het jele mijnpersoneel een loonsverho ging van 4,75 procent. De mijn-indus- trieraad heeft besloten afhankelijk van de kosten van levensonderhoud, de lonen per 1 juli 1970 en per 1 anuari 1971 maximaal tot zes procent ;e verhogen. Werknemers van 23 jaar en ouder ontvangen volgens de nieuwe veror dening een vakantietoeslag van 650 gulden, terwijl werknemers beneden ie achttien jaar per week een dag verlof krijgen, met behoud van loon, om algemeen vormend onderwijs te volgen. Fraaie toneelrolllen behoren tot de beste herinneringen aan de Paas-televisie. Zaterdagavond Albert van Dalsum en Nell Knoop, hoog bejaardmaar wat een kunstenaars! in „Nathan en Tabileth". Zondagavond Ber nard Droog als Pancras Duif in Heijermans' ,£chakels". Twee belangrijke stukken, toch ui tersten in betekenis voor het kijkpu- bliek. De NCRV maakte het de toe schouwers bepaald niet gemakkelijk. Wie op een boeiend verhaal uit was, moet zich hebben verveeld bij „Na than en Tabileth", want dit was een zuiver psychologisch afgestemd stuk verbeelding, volkomen gericht op de contactloze eenzaamheid van zeer oude mensen, die geestelijk wegglij den in de dood en geen communicatie meer hebben met de wereld om hen heen, terwijl alleen de ingeroeste sleur van dagelijkse dingen om het lijfelijk behoud: het wandelingetje, de maaltijden het slapengaan, auto matisch nog een soort natuurlijke schijn aan hun leven geeft. Een brok bijtende tragiek, zeld zaam gaaf en gevoelig uitgebeeld door deze twee acteurs van grote klasse. VOLWASSEN Sterk daarmee in tegenstelling Heijermans' moralistische stuk volks toneel, regelrecht spelend op de emoties van de toeschouwers. Het thema van de volwassen kinderen, die hun vader alleen nog zien als bron van begeerd geld en in hun egoïsme diens leven meedogenloos verwoesten. In zijn tijd deed Heijermans hier mee een schok door het grote publiek gaan. Nog altijd is hij niet „uit de tijd", alleen al om de onnavolgbare kunst van zijn treffende dialogen, die onbarmhartig de kleinheid van de mens tot op het bot uitbenen en te kijk zetten. En waarin is de moderne mens innerlijk verschillend met die van een dikke halve eeuw geleden? Bernard Droog is een acteur, die altijd weer verrast. Zoals hij de fi guur van Pancras speelde, moet Heijermans hem zich hebben voorge steld. Bij Heijermans is het haast niet mogelijk alleen het bonte verhaal te volgen, zonder af en toe het eigen geweten te voelen tikken bij het een of andere gezegde van wie dan ook; zijn schakering van typen is daarvoor te menselijk. Twee andere opmerkelijke uitzen dingen op zondagavond: Gamma bij de KRO en Kort geding bij de NOS. In Gamma werd gesproken over meer benadering van de werkelijkheid be treffende het leven van Jezus op aar de. Tot soms nogal verrassende nieu we inzichten kwamen de Evangelie- vorser uit Amerika dr. Robert Lind- sey en de Israëlische prof. David Flusser, die zijn ideeën (o.m. als zou Jezus in een groot gezin zijn opge groeid en dat vanwege spanningen hebben verlaten, ook al omdat zijn ouders niet wisten dat Hij Gods Zoon was) in een boek heeft vastgelegd. In Kort Geding ging voor het eerst de stelling ten onder. Met 14 tegen 7 stemmen ontkende de voorgelichte jury dat „velen in de kerken terecht verontrust zijn over het autoritaire optreden van zgn. progressieve groe pen". Er werd o.m. in de getuigenver- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Ook de NCRV gaat, in samenwerking met de KRO, een zesdelige cursus schoolradio met sexuele voorlichting uitzenden. Deze lessen zijn bestemd voor de 5e en de 6e klassen van het basisonderwijs, lo pen van 1 februari tot en met 26 april 1971 en krijgen de titel "Ik-jij-wij". „Wij gaan", aldus de pasverschenen brochure voor het schoolradioseizoen 1970/'71 van de NCRV, „niet op de plaats van ouders of onderwijzers staan in deze voorlichting. Wij willen de onderwijskrachten „iets aangeven" voor het intieme gesprek dat zij met hun leerlingen moeten voeren en wij hopen dat de ouders thuis zoveel mo gelijk meeluisteren, om het gezinsge- sprek verder te ontwikkelen". Op deze wijze, meent de NCRV, is bij dit tere onderwerp een goedv sa menspel tussen school en huis moge lijk. De NCRV en de KRO betreuren het, dat de Ned. Schoolradio, waarin AVRO, VARA en VPRO samenwer ken, het bericht over hun eigen voor lichtingslessen in voorjaar 1971 zo vroeg hebben gelanceerd: „Ook wij hadden deze plannen en we wisten het van elkaar. We hadden het prettiger gevonden, als dit nieuws compleet was gebracht. Wij lopen be paald niet achter het initiatief van de Ned. Schoolradio aan". horen betoogd, dat deze groepen geen kerkscheuringen op het oog hebben, maar de kracht van het evangelie op andere wijze in de te hervormen maatschappij willen projecteren. Heel geestig en soepel voerden Al- lard van der Scheer en Ton van Duinhoven gisteravond voor de NCRV de eenakter „Het restaurant" ten tonele. Een absurdistisch Frans geval van communicatiestoornissen, waarin een kern van waarheid ridi cuul wordt doorgetrokken. Twee kos telijke rollen, waarmee de acteurs zich wel zullen geamuseerd, evenals het kijkpubliek dat absurdisme aan kan. De NCRV maakte ook een begin met een zesdelige Italiaanse film over de Handelingen der Apostelen. De opnamen werden in Italië en Tunesië gemaakt en daarbij mist men de ty pische achtergrond van het nu be kende Jeruzalem. De stof is met eerbied en grote toe wijding behandeld, maar de dramati sering is typisch Italiaans. Wel veel sfeer, echter een wat simplistische voorstelling van zaken, toch heel aan nemelijk gebracht in een goede verbeelding van de gecompliceerde samenleving, waarin de apostelen hun eerste openbare optreden begon nen. Men ontkomt niet helemaal aan de idee van zeer mooie levend-geworden schilderijen, waaronder de overtui gende werkelijkheid enigszins lijdt. Regisseur Rosselini heeft zich boven dien onthouden van commerciële ef fecten en maakte ook geen gebruik van grote filmsterren. Daardoor ver liep soms het solistisch optreden enigszins stroef. Het is echter ook mogelijk, dat dit slechts in de eerste aflevering, waarin veel moest worden verklaard, merk baar is. Met veel belangstelling wachten wij de volgende delen van de film af. LAAG ZUTHEM De gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) van Lan geslag (Laag Zuthem) heeft haar pre dikant ds. J. B. Welmers geschorst, omdat hij op 8 maart is voorgegaan in een gemeente buiten het kerkver band. Gesteund door een ouderling belegt ds. Welmers thans eigen kerk diensten in Laag Zuthem. UTRECHT De Algemene bond van kunstenaars, de Bond van chris telijke kunstenaars in Nederland, de Nederlandse beroepsvereniging voor muziek en dramatische kunst en het orkestenverbond hebben besloten sa men te gaan in een nieuwe organisa tie, de Algemene Nederlandse organi satie van uitvoerende kunstenaars. Deze ANOUK zal per 1 april de werkzaamheden en taken van de ge fuseerde bonden overnemen. De nieu we organisatie (2100 leden) gaat zich aansluiten bij het NW en bij de Fe deratie van beroepsverenigingen van kunstenaars. (Van onze radio-en tv-redactie) HILVERSUM Na jarenlange be raadslagingen ligt er nu eindelijk een brief van de omroepen bij de pries ter vari CRM. waarin toestemming wordt gevraagd voor het verhuren van radiostudio's aan nieuwe omroe pen. Het geld daarvoor zou uit de omroepbijdragen moeten komen, het geen de NOS „een billijke zaak" noemt. In tegenstelling tot het tv-complex, dat altijd uit de kijkgelden is gefi nancierd, zijn de radiostudio's eigen dom van de omroepen. Zij hebben die betaald uit eigen middelen: de contributie van de leden en de gids- exploitatie leveren die middelen op. In de loop der jaren hebben de om roepen zeer veel geld in hun gebou wen gestoken. Oorspronkelijk werkte elk in eigen huis, maar na de oorlog hebben de zes gevestigde componen ten alle studioruimten gepoold. Met toe-beurs gebruiken zij nu el- kaars studio's, al naar zij die nodig hebben. Dit voorkomt, dat er zes gro te concertzalen, zes hoorspelstudio's, zes complete opnameruimten voor stereo enz. zouden moeten zijn. Heel economisch dus. Maar de wet zegt, dat aan nieuwe omroepen alle faciliteiten moeten worden verleend. Nu gaat dat best op tv-gebied, omdat de uit de kijkgelden betaalde NOS-studio's toch „van iedereen" zijn, maar voor de radio moeten nu de omroepen de nieuwe lingen gratis toelaten in. eigen huis, terwijl deze niets voor de pool kun nen aanbieden. Daarom menen de zes, dat zij huur mogen vragen voor het gebruik van studio's door de nieuwelingen, die niets behoeven te bouwen. (O.i. zou het logisch zijn, indien de ze nieuwe omroepen, die ook contri butie ontvangen en een gids exploite ren, deze huur zelf op tafel zouden leggen, maar Hilversum denkt daar anders over en meent dat ook hier voor de omroepbijdrage goed moet zijn. Hierdoor wordt iedereen tevre den gesteld. De vraag aan de minister wordt met des te meer vrijmoedigheid ge daan, omdat Hilversum er op rekent, van 1971 af het volle bedrag van de reclamegelden te kunnen ontvangen.) U herinnert ze zich nog wel als hitmakers op het Grand Gala: The Four Tops. Dynamisch, swingend, heel luid en indringend laten ze zich horen. Vanavond zijn ze weer op uw scherm, en wel bij de KRO (Ned. 2) in de David Frost-show. De foto toont The Four Tops in volle actie. Behalve dit viertal zijn vanavond ook te gast bij Frost: Julie Felix en de komische zanger Vincent Price. Ned. I AVRO 7.04 uur Tobben voor Tokio, scholierenquiz 7.30 uur Peyton Place 8.20 uur De overlevenden, deel 13 9.10 uur Voor de vuist weg 10.05 uur actualiteiten Ned. 2 KRO 7.30 uur aflevering „Geen zee te hoog" 8.20 uur Brandpunt-buitenspel (sport) 9.10 uur aflevering De Wrekers: „Post voor U 10.00 uur David Frost-show Hilversum I AVRO 7.35-r-10.00 uur Vanavond, groot amusementsprogramma 10.00 uur jongerenprogramma „O, een rondje radio" 10.55 uur (NOS) eigentijdse muziek, daarna Horizon, muziek uit India, Perzië, Japan e.a. landen. Hilversum II KRO 8.00 uur Collage 24: Koning Arthur, spel met teksten en muziek 9.15 uur hoorspel van Berry Bermange: „De kastijding" 11.00 uur Contekst, discussiemagazine 11.30 uur Zingen over.... water. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAK NICOLAAS NICKLEBY 139 «Wel, dat is grappig. Ha, ha, ha! Doen!» -"Wat wit u hebben, me- neer?' vroeg Ralph bars. - 'Geld,' zei Mantalinï, met een grijns, en liet 1 schalks zijn hoofd wiegelen. 'Geld voor een paar wisseltjes.' - 'Het geld is schaars,' zei-Ralph. - 'Verduiveld schaars,' viel Mantalini hem in d« rede, 'of ik zou er geen gebrek aan hebben.' - 'Het is een slechte tijd,' ver volgde Ralph, 'en men weet haast niet, wie men vertrouwen kan. Hoeveel is het bedrag samen?' - 'Een kleinigheidje. Vijfenzeventig pond.' - 'Eu de vervaldagen?' - 'Over twee en vier maanden.' - 'Welnu,' zei Ralph langzaam, 'ik zal ze nemen, om u plezier te doen; want ik nam ze liever niet. Ik geef er u vijfentwintig pond voor.' - 'Duivelsriep Mantalini uit, die bij dit milde aanbod een lang gezicht zette. - 'Laat mij de endosse menten eens zien,' zei Ralph. 'HmZij zijn goed, tamelijk tenminste. Nu, wat wilt u! Ik voor mij neem ze liever niet.' - 'Maar Nickleby!' begon Mantalinï,'kuntu...' 'Nee!' viel Ralph in de rede. 'Ik kan niet. - Wilt u het geld hebben, maar dan direct. Geen bedenken, geen heengaan om met iemand anders te spreken, die er toch niet is en nooit geweest is. Doet u het, of niet?' Dit zeggend, stootte Ralph, als bij toeval, tegen een geldkistje, dat op tafel stond. De klank van de guinjes bewoog Mantalini het voorstel aan te nemen, en Ralph telde het geld op tafel uit. Terwijl' dit gebeurde, werd er gebeld, en Mantalini had het geld nog niet opgestreken toen Noggs dc deur van het kantoor opende en niemand andera dan madame Mantalini binnenliet. Meneer Mantalini keek ont steld en stak haastig de laatste guinjes in zijn zak. 'Zo ben je hier?' zei madame Mantalini, terwijl zij haar hoofd in de nek wierp. - 'Hier ben ik, mijn liefste leven!' antwoordde haar echtgenoot, op zijn knieën vallend en met de speelsheid van een jong katje een wegge rold guinje grijpend. 'Hier grabbel ik nam- dat verduivelde goud en zilver. Ik...» 'Je moest je schamen,' viel madame Mantalini hem vol veront waardiging in de rede. 'Dat kan mijn zoet wijfje niet menen,' hernam Mantalini. 'Ik weet zeker, dat zij met mij de gek steekt.' Het bleek evenwel, dat het madame Mantalini ernst was; want zij keek hem verachtelijk aan, wendde zich toen tot Ralph, en vroeg deze excuus voor haar vrijpostigheid, 'die' vervolgde zij, 'alleen het gevolg is van het verregaande wangedrag van meneer Mantalini.' - 'Van mij, hartediefje? riep Mantalini uit. - 'Ja,' antwoordde madame. 'Maar ik duld het niet langer. Ik wil mij niet door je buitensporigheden laten ruineren. Ik neem meneer Nickleby tot getuige van wat ik met je van plan ben.* - 'Neem mjj niet tot getuige verzoek ik u, mevrouw/ zei Ralph. 'Maak het tussen u beiden uit.* - 'Nee, ik moet u als een gunst verzoeken/ hervatte madam» Mantalini, 'mij te horen zeggen wat mijn voornemen is, mijn vaste voor nemen, meneer!' herhaalde zij, met een toornige blik naar haar echtge noot. 'Zij zegt meneer tegen mijriep Mantalini uit. 'Tegen mij die zo gloeiend op haar verliefd ben. Zij die mij met haar bekoorlijkheden om slingert als een ratelslang! Dat kan mijn gevoel niet verdragen.' - 'Praat niet over gevoel, meneer,' antwoordde madame Mantalini, en ging rit ten, met haar rug naar hem toe. 'U denkt ook niet aan het mijne.''Denk ik daar niet aan, mijn hartje!' riep Mantalini uit. - 'Nee,' antwoordde zijn vrouw. En in weerwil van nog meer vleiende woordjes bleef madame nee zeggen, met zoveel vastheid en scherpheid, dat Mantalini het blijkbaar benauwd kreeg. 'Zijn verkwisting, meneer Nickleby!' zei madame, terwij! zij zich tot Ralph wendde die met de handen op de rug, tegen zijn grote armstoel leunde en het beminnelijk paar met een glimlach vol verachting be schouwde, 'zijn verkwisting gaat alle perken te buiten/ - 'Dat zou ik niet gedacht hebben,' zei Ralph spottend. 'Het is toch zo/ hernam madame Mantalini. 'Ik verzeker u, dat ik van verdriet verga. Ik zit telkens in verlegenheid en angst. En dit,' vervolgde zij, terwijl zij haar ogen afwiste, 'dit is het ergste nog niet. Deze morgen heeft hij enige papieren van waar de uit mijn bureau gehaald, zonder mijn toestemming te vragen.* Mantalini zuchtte en knoopte zijn jas dicht. 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re- nasüek Stereo: Lichte dame. AVRO: 19.04 Tobben grammofoonmuziek. (7.30—7.3S Stereo: Hilversum I: 402 m: AVRO 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18 25 Liedjesprogramma. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Tref punt: discussie-rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, aktualiiteiten en we tenswaardigheden. 22.00 „o", een rondje radio. 22.30 Nieuws. 22,38 Mededelingen. 22.40 Ra diojournaal. NOS: 22.55 signaal - muziek van eigen tijd (opn). 23.35 Horizon: muziek in dia loogvorm (India. Perzië, Ja pan) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n 298 m: KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Licht orkest met so- !9.40 voor Tokio: kwls voor scholie ren var. de middelbare school. 19.30 Peyton Place. TV-feuille- ton. STER: 19.55 Reclame. NOS: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. AVRO: 20.20 Kleur: The Survivors Overlevenden) TV-Fllm. Voor oe vuist weg. AVRO's Televizier. 22.55-23.00 Journaal. Nederland II: NOS: Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. NOS: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. NOS: 19.04 Scala; infor matief programma. KRO: 19.30 Kleur: Geen zee te hoog. Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws 8.11 AktuaUteiten. 8.20 Stereo. Lichte grammofoon muziek. (8.30-8.35 Voor de huis vrouw). 9.00 Stereo: Klassieke muziek (gr). 9.35 Waterstanden. 11.55 Mededelingen. KRO 12.00 Stereo: Gevarieerd program ma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Ndeuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar....) NCRV: 14.10 Stereo. Klassieke muziek (gr.). 15.00 In 't zilver: voor oudere 21.10 9.40 Stereo: Lichte grammo- luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 - - voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien—CPopradio. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Strictly Country Style: country and westernrubriek. 22.05 18.45 foonmuijek. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Plano recital. 12.00 Stereo: Pools Radio-Symfonie orkest. 12.55 Stereo: Metropole orkest. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Licht instru mentaal ensemble. 13.45 (The queen and I). TV-serië! sproken portret 14.00 Stereo: STEK: 19.55 Relame. NOS: Hilversum IQ. 240 m. en I-'M- kanalcn. ViAffBA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk ge va- Bui tens pel. Hi I ma.21.10 Kleur: De Wrekers. TV-film. 22.00 Kleur: David Conclliepostbus Frost-jnow. (Frost on Sunday). NOS: 22.50-22.55 Journaal. Licht instrumentaal octet. 14.30 rieerde visite: licht program- Stereo. Eten doodonschuldig ma. (12.00 Nieuws) 13.00 burger, hoorspel. 15.15 In de Nieuws 13.03 Ekspres: licht 14.00 sportprogram- toonzaal: muziek door en voor piatenprogramma. jeugd. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor boven de zestig. NOS: 17.02 O ide liedjes. 17.20 Toeris tische informatie uit binnen- en buitenland. VARA: 17.40 Belgic: kanalen nederlands: Noordhrilands Filharmonisch 18.55 Zandmannetje, orkest en koor „De Stem des (herhaling). 19.45 Wie godsnaam Jezus Christus, le zing. 20.00 CoUage XXIV: Ko- tekfte^Sï^müziek" 21A5 "üe 19.00 Tienerklanken. 19.25 Kijk Voiks V Haarlem'.' Ï7.55 Mede- kastljding, hoorspel. 22.25 gn book^ Sprookjesmenu.19.50 delingen. Nieuws 14.03 De feddy Becker Show. 13.00 Nieuws. 15.03 Drie- -draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mixlicht piatenprogramma. (17.00 Nieuws.) Overweging, 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Kon- tekst: magazine waarin op de airvTon n.-r>rH4 door-eeoraat. romantiseerde dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zingen over water. 23.55-24 00 Nieuws. Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Tarahumara: ge- Hilversum II, 298 m.: NCRV: documentaire 7.00 N.euws. 7.11 Het levende TELEVISIE VANAVOND!; •ffwmawx vain Luis Alcoriza over het ie- woord. 7.16 Stereo: Op het de Tarahumara-India- eerste gehoor: klassieke mu- Noord-Mexlco. 22.05 ziek. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Actuali teiten.) TROS: 8.00 Verzoekpla- tenprogiamma. (8.30-8.32 Nieuws, 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor Nederland Kleur: De STEJR: 18.51 lï NOS: 18.45 Fabeltjeskrant. Reclame. NOS: Hilversum I. 402. m.: VARA: HL België Nederlands progr. de kleuters. 9.45 Van 1685 tot. Kan. 2 en 10. Ln de loop van vandaag, muzikale lezing. 10.15 de middag: Wielrennen-. Voor de vrouw. 11.00 Nieuws, rechtstreekse reportage van de GentWe vel gem. Piek uur: wedstrijdpro- wedstrijd Nieuws en ochtendgym- gramma. 11.45 Actualiteiten. 17.30 Jcvanjong. „Da's een knappe ballon, Kareltje", prees H. Haver zak. „Maar wat er nu voor een toverkracht in zo'n kleffe rubberblaas kan zitten, is mij een volslagen raadsel". „Dat ding is zo behekst als wat!" steunde Kareltje. „Hij blijft aan mijn mond plakken en bubbelt maar verder zon der dat ik blaas!" „Al lergeweldigst!" riep Hen drik Haverzak uit. „Als dat de bedoeling is, ga ik óók bubbelen!" En meteen voegde H. Haverzak de daad bij het woord, waar uit men evenwel niet mag afleiden dat voormalige luitenants van het Barre- berische leger blaaskaken zijnTja..., en zo brachten die twee gestraf ten in de boevewagen hun tijd dus door met het blazen van bubbels, en wel échte toverbubbels van de beste soort De beide blazers behoefden zich name lijk helemaal niet in te spannen. Hun bubbels groeiden maar door en toen ze eenmaal groot genoeg waren, begonnen ze zich over de bubbelaars heen te stolpen als een kaasstolp over een stukje Edammer. „Als dat zo doorgaat, komen we nog in een luchtballon te zitten", zei Kareltje. „Het zal mij ten minste benieuwen wanneer die bubbelgroeierij eindelijk eens ophoudt". En ik wou wel eens weten waar die grapjasserij allemaal goed voor is", vond Hen drik Haverzak. En intussen zat het boosaardige geheime agentje fopneua voor in de cabine en hij wist niet wat zich allemaal achter zijn rug afspeelde.,,

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9