Ik blijf koersen tot ik er bij zal neervallen... SPORTCOMPLEX 1 AUGUSTUS OPEN Scheveningse slag twee dagen verkeerschaos Voor zeven miljoen modern centrum in Leidschendam PERSONALIA Jonge onderzoekers ontvingen prijs uinder-beroepsrenner Wout v/d Berg: r VIER DODEN IN VERKEER UIT NACHTCLUB f 25.000 WEG LEIDSCHENDAM Als het weer een beetje meewerkt zal op I au gustus het nieuwe Leidschendamse sportcomplex een overdekt zwem bad met buitenbaden en een sport hal) opengaan. De sporthal krijgt een tribune met circa 500 zitplaat sen, Ook worden reeds voorzienin gen aangebracht vóór radio- en televisie-uitzendingen. Door middel van vouwwanden kan da hal in tweeën worden gedeeld. Ook de schooljeugd zal gebruik gaan maken van de hal voor gymnastieklessen. Het bijna vier miljoen kostende overdekte zwembad krijgt een bas sin van 14 bij 25 meter en een in- structiebad van 8 bij 20 meter. De baden hebben vier gemeenschappe lijke kleedkamers voor schoolzwem- mers en 48 wisselkabines. Door de activiteiten van de Leid schendamse jeugd, die daarvoor een fonds heeft gevormd, zullen voor minder validen accommodaties wor den aangebracht zoals douchestoe- len, speciale liftjes en aangepaste kleedcellen en -toiletten. Het fonds van de jeugd zal ook worden ge bruikt voor gelijksoortige accommo daties in de sporthal, die voor de minder validen reeds „drempelloos" is gemaakt. Een groot zonneterras wordt op het dak van het instructiebad aan gelegd voorzien van een klein buf fet. In de grote zwemzaal komen verwarmde ligplanken. Met het ge hele complex is 7 ijiiljoen gulden ge moeid. Binnenkort zal het gemeentebe stuur voor de naamgeving van het sportcomplex een prijsvraag uit schrijven, waaraan de gehele bur gerij kan meedoen. Eveneens is op korte termijn de benoeming van een directeur voor dit sportcentrum te verwachten (er waren voor deze functie 280 sollicitanten). De bovenste foto toont het zwem bad, de onderste het geraamte van de sporthal. WATERSTANDEN DEN HAAG. 31 maart Waterhoogten. Konstanz 318 —2. Rheinfelden 255 —9, Straatsburg 392 —2. Plittersdoj-f 455 —17. Maxau 525 —9. Plochlngen 196 —3. Mann heim 401 —28. Stelnbach 267 —31. Matnz 409 —24 Bingen 314 —20. Kaub 368 —23. Trier 414 -8, Koblenz 386 —22. Keulen 426 —27 Ruhrort 851 —24. Loblth 1295 —23, Nijmegen 1078 —18. Arnhem 1052 —17. Eef- de IJssel 640 —10. Devenjer 518 6 Mon- sin 5492 —8. Borgharen 4115 —18. Belfeld 1320 —15. Grave beneden de sluis 597 +2. \ca<lpn:Whe examens GRONINGEN Aan de RU zijn ge slaagd voor doet. ex Ned. recht: A H Brandt Corstius Wassenaar: voor artsex. le gedeelte: A Kolmer. Rijswijk: voor kand. ex. sociologie: J R Lette. Den Haag. DEN HAAG Bij het ministerie van economische zaken zijn benoemd tot referendaris in vaste dienst mr. W. C. Koomans, bevorderd tot referenda ris drs. F. Hofmeister en drs. C. Vis ser. Op zijn verzoek is aan ir. G. van Herson, hoofdingenieur, te rekenen van 1 februari eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd met dankbetui ging voor de bewezen diensten. Op hun verzoek is aan mr. J. P. Cochlovius en drs. H. F. Vrieling, refe rendarissen. met ingang van 1 april eervol ontslag verleend. Bevorderd bij de accountantsdienst tot adjunct-accountant le klasse A. J. van der Sluijs. Op zijn verzoek is aan M. J. van Straten, hoofdaccountant, met ingang vah 1 april eervol ontslag verleend, Haagse agenten joegen koe in handen van Wassenaarde politie DEN HAAG Op de Rijks straatweg bij het viaduct Wasse naar liep zaterdagmiddag kwart voor twee een koe op de rijbaan. De politie werd er naar toe ge stuurd, die de koe naar een wei land op grondgebied van de ge meente Wassenaar dreef. De politie in Wassenaar werd ken nis gegeven om de zaak verder wit fe zoeken. wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, met dankbetui ging voor de bewezen belangrijke diensten. In dienst getreden bij het Centraal Bureau voor de Statistiek J. W. H. van den Berg, arts, hoofdadministra teur. Bij de Octrooiraad en het Merken bureau zijn benoemd tot lid ir. J. C. Bos, dr. C. A. Goethals, drs. J. van dei- Heide, ir. H. A. Meesters, ir. E. F. de Neve, en drs. H. A. Robbers: ntHNninniDiiiiiiiitiiMittiiifniiiimniiiiiiinimnHiininiii NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 31 MAART 1970 WATERINGEN Enkele van de ongeveer 50 bekers staan op het televisietoestel afzieh bleven hem ten slotte niet be spaard. Aan een valpartij in het Belgi sche Sint Jansteen hield de tuinder zelfs een letsel over waardoor hij tot op vandaag niet in staat is te proeven wat hij eet, terwijl zijn reukorgaan eveneens niet meer functioneert. Wout met lachend gezicht: „Ach. zoiets merk je na een paar jaar niet meer. Hoe het WATERINGEN Wout van den Berg Neerlands enige renner in de rijen der professionals die de dag sjouwend, spittend en potend pleegt door te brengen, kan het nog steeds niet laten. Op een leeftijd gekomen, dat het gros van de „gearriveerde" col lega's spint op een gunstige gelegen heid om het fragiele racekarretje zon der prestigeverlies aan de bekende wil gen te hangen, bereidt hij zich nog net zo intensief voor op het wegseizoen als de jongeman van twintig jaar die de image heeft opgebouwd rijk geta lenteerd te zijn en derhalve een grote toekomst als beroepsrenner voor de boeg heeft. Dat talent, weet Wout van den Berg maar al te goed, is bij hem zeker niet aanwezig. Toch is de tuin der uit Wateringen in zoverre een be zienswaardigheid in de bont gekleurde wielerpelotons dat de meeste inrich ters van profkoersen de lange man met het ene oog graag aan de start j krijgen. Niet alleen omdat Wout met J zijn 36 jaar een sympathieke renner is, maar bovenal omdat hij Pierre de Cou- bertins edele gedachte het is zaliger deel te nemen dan te winnen in het keiharde profmilieu tot de zijne heeft gemaakt en als zodanig als een witte raaf beschouwd dient te worden. Dat de groten hem daarbij vaèk blikken toewerpen die het midden houden tus sen spot en respekt deert hem aller minst. Ook het besef dat hij nimmer de voorpagina zal halen, wellicht nooit via een vlammend eindschot als triom fator over de meet zal snéllen en kiss- missen voor hem, Wout 'van den Berg, taboe zullen blijven, kan zijn liefde voor de sport op twee wielen niet doen verflauwen. We praten met Wout in het ouderlijk huis aan de Westblok. Tussen het „bakkie doen" en Wouts visie op de wielersport liggen nogal wat nerveuze blikken op de klok „ik moet de temperatuur in de kas nog even controleren" maar even J later lukt het toch. Eerste vraag, waar- j om koerst Wout niet liever bij de ama teurs; ligt het niet voor de hand dat de successen daar voor hem eerder binnen bereik liggen? Wout: „Dat ben ik met je eens, ware het niet dat het rijden bij de amateurs méér moeilijkheden voor mij met zich meebrengt." En na een nieuwe slok koffie: „Kijk, wanneer ik als amateur inschrijf ben ik ver plicht aan de start te Komen. In mijn beroep is het vaak moeilijk verplich tingen aan te gaan. Op het allerlaatste moment kan er altijd een kink in de kabel komen omdat het werk nog altijd voor het meisje gaat. Als amateur loop je na verstek laten gaan altijd zoiets als een boete of een schorsing op. Om- WATERINGEN Het aandraaien van de afsluiters in de kas, een beste wielrennerstraining'. AMSTERDAM In het RAIïcon- grescentrum kregen zaterdagmorgen de 19-jarige Aat Plugge. de evenoude Hans Payens en de 17-jarige Ger- rit-Jan Schultz allen uit Den Haag de tweede prijs (f300) uitgereikt van de stichting „De Ion ge onderzoekers". Zij atelden gezamenlijk een onderzoek in naar de aansluiting v^n de leerpro gramma's van havo- en mavoscholen. Voorts ontvingen de jongelui een vierde deel van de Steringa Idzerda- prijs f500), die zij moeten delen met de 18-jarige Has v/d Biggelaar uit St. Michielsgestel voor zijn beveiliging van modelspoorbanen, de 18-jarige Gerrit Jansen en de ven oude Rob Piederiet uit Eindhoven, die samen een geprogrammeerde besturing van een model hijskraan ontwierpen, en de 17-jarige Gerrit Ary Slavenburg uit Enschede, die een ontwerp van een digitale computer inzond. Zoals bekend was de eerste prijs voor de 17-jarige Guus v/d Burgt uit Eindho ven. voor zijn onderzoek dat erop is gericht een apparaat te construeren, dat snel en met pen redelijke nauw keurigheid de oppervlakte van grillig gevormde plaate vlakken kan bepalen. Het meten gebeurt met een lichtstraal, zodat het te meten materiaal niet beschadigd kan worden. Eenvoudige aflezing is mogelijk op een pulsteller. Veel auto's, weinig wandelaars SCHEVENINGEN ln het paas weekeinde, maar vooral op tweede paasdag, hebben duizenden auto mobilisten een tochtje over de Strandweg gemaakt. Slechts weini gen lieten zich verleiden uit de goed verwarmde auto te stappen om de frisse en vooral krachtige zeawind op te snuiven. Extra trekpleister was de nieuwe weg naar de Boulevard nu de Pa- laeeétraat is afgesloten. Het kruis punt Scheveningseslag-Gevers Dey,- nootweg-Rotterdamsestraat heeft de politie handenvol werk gegeven Gedurende het hele paasweekeinde zijn tien man extra politiepersoneel in de weer geweest om de onafge broken stroom verkeer de Strand weg op te krijgen. De moeilijkheid is, dat de J'alacestraat. over vier rijbanen beschikte en de Scheve- ningseslag maar over twee. Daarbij komen nog het normale doorgaande verkeer en de trams van lijn 8, genoeg om er een chaotisch geheel van te maken. Leden van jeugdver- keersbrigade hebben veel werk verzet om de wandelaars veilig de straat over te zetten. DEN HAAG Bij Nootdorp, op een plaats waar de weg niet door een vangrail wordt gescheiden, werd de 21-jarige militair F. J. Salomo uit Den Haag, die op een motor reed, door een auto uit tegenover gestelde richting aangereden. Het ongeluk gebeurde zondagavond. De heer Salomo over leed aan de verwondingen. BIJ een slippartij op de Hedelse brug zijn de 44-jarige B. W. Lut uit Leiden en de 30-jarige mejuffrouw A. G. Rademaker uit Rijswijk om het leven gekomen. Zaterdagavond elf uur werd de 26-jarige motorrijder Vissers van de Rhijnvls Feithlaan op de rijksweg tussen Westerbork-Borger door een tegenligger verblind. Hij raakte van de weg. Zijn 21-jarige echtgenote B. Vissers, die achterop zat, viel van de motor en liep ernstige verwondingen op. Ze werd in een ziekenhuis in As sen opgenomen. In de loop van de nacht bezweek de vrouw aan de ver wondingen. WATERINGEN De twaalf jaar oude hond Bobby is nog nooit van de tuin af geweest. Hij vindt het er best en dat zijn baas op de plek waar hij nou met hem stoeit een bungalow wil bouwen, kan hem weinig schelen. dat dat bij de professionals zo'n vaart niet loopt ben ik een paar jaar geleden overgestapt. Ik heb het nu zelf voor het zeggen, koers wanneer ik wil en blijf thuis indien het werk dat noodzakelijk maakt." Wout van den Bergs wielercarière blijkt na enig praten niet helemaal over rozen te zijn gegaan. Niet omdat de zegepraal voor hem een eeuwig Fata Morgana was, want daar tilt hij niet zo zwaar aan, maar blessures en WATERINGEN Wout v. d. Berg in de kas met sla op zijn een mansbedrijf. kwam weet ik niet meer precies, maar we waren met een man of zes weg toen die valpartij tot stand kwam. Het enige wat ik me er van herinner is dat ze me in België naar het ziekenhuis brachten." En na enig gepeins: „Ach teraf realiseer je je dat wanneer je alles van te voren weet, je bepaalde dingen nooit had moeten doen. Die dag dat ik naar het ziekenhuis ging, was ik al om half vijf gaan werken. Toen Leo Tekst Ger Stolk Foto's Igor Kaïn Duyndam om een uur of negen langs kwam met de vraag of ik mee ging om te koersen in den Bels moest ik nog honderd „bakkies" sla op een wagen gooien. In feite had ik er toen al een dagtaak opzitten, maar dat kon me ei- na enig dubben niet van weerhouden toch met Leo mee te gaan. Later zeg je dan, ik had nooit moeten toestemmen. Maar dat zijn dingen waarover je niet moet zeuren." Wout van den Berg kan het dus nog steeds niet laten. Na een dagtaak die vaak 's morgens heel vroeg begint en om half acht 's avonds ten einde is, kruipt de noeste tuinder nog even op het smalle zadel om een slordige hon derd kilometer in de benen te fietsen. Wout van den Berg: „Ik begrijp al die jonge gasten niet Moe? Dat is toch onzin. Schrijf maar op: ik blijf koersen tot ik niet meer kan, tot ik erbij neer val. En daarna kan ik altijd nog gaan voetballen. Nee niet in Feijenoord, dat is me te vèr. Hoewel die club voor mij wel alles is. Gewoon, lekker tegen een bal trappen met een stel gezellige binken". En met een laatste blik op de klok: „Want sport is voor mij heel be langrijk. Na de tuinderij komt dat zelfs op de tweede plaats De lezer dient daarbij wel te be seffen dat Woutje nog immer de vrij- gezellenstatus heeft. Al lijkt daar bin nenkort verandering in te komen WATERINGEN Koud kunstje voor Wout v. d. Berg: band ver wisselen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim Kluis ojiengebrand DEN HAAG In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bar aan de Nieuwe Schoolstraat. Een stuk plastic dat voor een kapot raam zat, werd open gescheurd. Uit een geldkistje werd f900 gestolen. Uit de machtcluli Joseph's Flace aan de Gevers Deynootweg werd zondag nacht f25.000 ontvreemd. Men kwam binnen via een ruit aan de voorzijde. In het kantoor werd de brandkast opengebrand. In twee geldkistjes die werden meengenomen zat 25 mille. De breekschadc bedraagt f 750. MAASTRICHT De raad van bestuur van de Kon. Ned. Papierfa briek NV stelt aandeelhouders, die op 1 mei bijeenkomen, voor het dividend te bepalen op 12 procent. (Over 1968 werd 10 procent uitgekeerd—Red.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 19