bij de VLEET Hz, ami B hak. Bootie. Rijnsburg heeft nu een Westerpark schoenenbulletin Kreukellak. CR0C0-M0DE. Open Nel. Visserij nieuws \6et korrigerend. IRijnsburgse Boys tregen bondsvlag Adjunct-directeur nam afscheid Diploma s uitgereikt op tuinbou wschool Rijns burg Scholencomplex in de Hoornes Auto tegen lichtmast cJBNGEMBQE 27-30 2175 27-30 1575 31-35 17,75 27-30 2175 Van Haren volgt de mode op de voet. NIEUWE IEIDSE COURANT 193,. WOENSDAG 25 MAART 1970 m f KW 15 had goede vangst JJMUIDEN Opmerkelijk was ook nu dat de vissoorten die voor de export van belang waren 'het hoogst in prijs genoteerd bleven. Hiervan profiteerde de KW 15. Dit schip had nu het geluk om een goede 70 kisten hake te koop aan te bieden. Het was wel geen grote, maar de prijs werd erg groot aangepakt. Daarnaast wa ren er nog een goede 170 kisten blankwerk. 150 kisten schelvis, een leuk partijtje poontjes, allemaal spuillen die de besomming een flin ke duw in de goede richting konden geven. Na telling kwam men dan ook tot het prachtige eindresultaat van f 62.800. De KW 81. die een grotere lading had dan de KW 15. maar al die rompslomp er omheen miste, maakte toch geen misse reis. wan' het eind resultaat van schipper Jonker en zijn mannen bedroeg toch ook nog altijd f51.300. LISSE De Hervormde Vrouwen dienst (HVD) hield gistermiddag in Rehobotlh een bijeenkomst voor de bejaarden. De RVD had films af gestaan over het Oranjehuis en die werden vertoond. Er waren kleuren films bij ovzr 't zilveren huwelijks feest van de koningin, de huwelijks dag van Beatrix en Claus en over het leven op Drakesteyn. RIJNSBURG Een drukte van be lang was het gisteravond op de re- tepte van de Rijnsburgse Boys. De ierste die de jubilerende voetballers le hand drukte was burgemeester B. H. Koomans, die werd gevolgd door wethouder W. L. van der Gugten. [Vrienden, spelers en vele vertegen woordigers van andere verenigingen [waren op de receptie aanwezig. Voor- Britter Den Haan hoopte dat de ko- ende wedstrijden net zo zullen agen als deze receptie. De heer Remmers van de K.N-V.B. tyood het bestuur een bondsvlag aan. Foto Kruyt \Architect Bakkers Em t; U l«pp WARMOND Gisteravond heeft lemeentearchitekt A. J. P. Bakkers afscheid genomen wegens het berei den van de pensioengerechtigde leef tijd. Op de afscheidsreceptie vertelde Wethouder Groenendijk in een toe- 'Praak iets over de levensloop van heer Bakkers, die ruim 37 jaar in Warmond werkzaam is geweest. En- |kc/e projecten die hij in die tijd leeft behandeld zijn de reconstructies [van de Oranje Nassaulaan. de Heren weg en het Oosteinde. Hij zorgde Ivoor het ontwerp en de aanleg van [het sportveld Overbos en ontwierp [het monument 1945, dat tegenover het temeentehuis staat. De heer P. CPriester sprak na mens de Bond van Hoofden van Ge- wentewerken. Een verrassing was lat de heer Oudshoorn een toespraak hield. Deze nu 83-jarige man was wethouder in de tijd dat de heer makkers bij de gemeente kwam wer- IJMUIDEN In de Noord bestre ken de Nederlandse treilers voorna melijk het gebied tussen 58 en 60 NB. Ook ditmaal was de koolvis in de meerderheid. Vooral van de kleine zwarte soort kregen de vaartuigen behoorlijk wat aan boord. Door el kaar genomen vijftig manden per trek. Voor enkele schepen was wat meer over het algemeen kleine schel vis en soms wat gul en kabeljauw weggelegd. De schelvis werd in de meeste gevallen in de zogenaamde Biesheuvelkistjes verpakt. De wijting was bijzonder schaars. Dat moet eveneens worden gezegd van de ha ring en makreel. Die schitterden door een bijna volledige afwezigheid. On der de Nederlandse kust moesten de kleinere eenheden tevreden zijn met een geringe buit aan gul en wijting. In het gunstigste geval leverde een trek tien manden op. Dikwijls kwa men zij nauwelijks aan de helft toe. Aan platvis was vrijwel niet te ko men. De vangst hieraan bleef beperkt tot enkele manden schol en schar. Soms lukte het aan het schaarse pak ket een paar kabeljauwen toe te voe gen. De grotere kotters, loggers en ook een stel treilers verspreidden zich in alle richtingen waarbij de na druk viel op het gebied tussen 52 en 54 NB. De vaartuigen bij de ST-boeien no teerden trekken van 10 tot 20 kilo tong en een mand of zes andere vis, voornamelijk schol. De tarbot was slechts in uiterst geringe hoeveel heden present evenals de rondvis. Meer dan een paar mandjes wijting en gul zaten er over het hele etmaal gerekend niet in. In de buurt van het Westhole was bijna alleen schol te halen, ongeveer een mand of tien per trek. Tegen 54 NB kwamen de schepen soms scholen kabeljauw te gen. Dit betekende steevast een uit dunning van het bestand. In de om geving van 53 NB werd geen tong maar wel wat schol en wijting aan getroffen. De belangrijkste vindplaats van tong was het gebied bij 52.40 NB. Uit een trek kon soms een kilo of 25 worden geborgen. Daarbij be vond zich ook wat schol en kabel jauw. Wat de tong betreft lag hier het gemiddelde per poging op 20 kilo. De beste resultaten waren gereser veerd voor de schepen met de meeste trekkracht. Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 14 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 4020 kisten vis, waarvan 275 kisten schelvis, 80 kis ten wijting, 30 kisten gul en kabel jauw, 270 kisten kleine gul, 2650 kis ten koolvis, 10 kisten haring, 630 kis ten schol. 15 kisten schar, 5 kisten leng, 8 kisten tarbot, 7 kist. griet, 40 kist. div., 640 st. stijve kabeljauw en 4000 kg tong. Verder waren er 720 kl. kisten schelvis, 610 kleine kisten wij ting, 135 kleine kisten hake en 15 kleine kisten haring. RIJNSBURG Dit kunnen jullie beschouwen als het toegangskaartje tot het leven Dat zei directeur G. Docter van de tuinbouwschool, toen hü aan 46 leerlingen het einddiploma uitreikte. Voor het eerst in de geschiedenis van de school waren er twee meisjes bij. In totaal zijn nu ongeveer duizend di ploma's uitgereikt De heer Van Vliet kon als voorzit ter van het bestuur wethouder G. van Delft, consulent De Groot, directeur Kwaad van de RMT uit Lisse en vele ouders welkom heten. Albrecht van Egmond kreeg te horen, dat hij de beste leerling was, en mocht een ge schenkje in ontvangst nemen. Voor adjunct-directeur Euwema was het te vens een afscheid van de schooL Hij is benoemd als hoofd van de schooi voor basisonderwijs in Berkel (ZH). In zijn toespraak zei de heer Docter.- dat hij acht jaar in goede harmonie had samengewerkt. U heeft een groot aandeel gehad in de goede naam van de school. De heer Euwema kreeg veel geschenken aangeboden van bestuur en leerlingen. Geslaagden De geslaagden zijn waar geen plaatsnaam achterstaat, is Rijnsburg bedoeld): Klas 4A: Ben Baak, Leiden: Peter Barnhoorn. Sassenheim; Mart de Boer, Katwijk aan Zee: Gerrit den Breejen. Lisse: André Durieux, Katwijk aan den Rijn: Albrecht van Egmond: Teun Guijt. Katwijk aan Zee: Aad Heems kerk. Kees Heemskerk, Wim Heems kerk. Kees den Hollander. Oegstgeest: Kees Imthora. Noord wijk: Jaap Jans sen, Valkenburg: Hans Kromhout, ge- orge Lindhout. Noordwijk; Jan Ooms. Valkenburg: Harry Oosterom, Voor schoten: Koos Paauw, Teun van de Plas. Katwijk aan Zee: Conny van Tuijl, Voorschoten: Arie Versteeg. Wassenaar: Peter Vianen. Oegstgeest: Nico Vonk. Sassenheim; Joop v d Zalm. Noordwijk. Klas 4B: Maarten Binnendijk. Leo v d Burg. Noordwijkerhout; Aad Durieux Katwijk aan den Rijn: Gerrit van Eg mond, Wim Grünbauer. Amsterdam; Gerrit den Haan. Oegstgeest: Ruud lm thorn. Peter Langeveld. Voorhout; Geert Lindhout. Jaap de Mooij, Niek Ouwehand. Katwijk aan Zee; J Plok- ker. Katwijk aan Zee: Jan Renny Rhijnsburger. Valkenburg; Hans van Rijn. Katwijk aan den Rijn: Jan van Rijn. Katwijk aan Zee; Klaas van Santen, Noordwijk; Kees Schut. Voor schoten; Piet Smeding. Noordwijk; Jan Piet Turenhout. Lisse; Jaap Vliegent- hart, Katwijk aan den Rijn; Jan de Vries. Valkenburg; Nel Warmenhoven. Voorschoten. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de IJM 46 De Hoop 4 met 337 kisten, 85 kleine kisten diversen en 700 stuks stijve kabeljauw, de IJM 4 Neeltje met 65 kisten en de KW 152 Soli Deo Gloria met 100 kisten, 20 kleine kis ten diversen en 150 stuks stijve ka beljauw. In Scheveningen. In Scheveningen werden aange voerd 250 kisten schelvis, 212 kleine kisten schelvis, 120 kisten wijting, 600 kleine kisten wijting, 100 kisten kleine gul, 1000 kisten koolvis, 110 kleine kisten hake, 80 kisten schol, 30 kisten diversen en 450 kilo tong. KATWIJK Er zijn plannen om in de Hoornes een scholencomplex te stichten, tussen de Biltlaan en de Van Lierestraat Tot dit scholencomplex behoren: a. een 8-klassige school t.b.v. het openbaar basisonderwijs; b. een 8-klassiige basisschool t.b.v. het bestuur der stichting Katho lieke scholen; c. een 2-klassige kleuterschool t.b.v. dit schoolbestuur; d. een gemeenschappelijk gymnas tieklokaal voor de basisscholen in de Hoornes. Om een acceptabel geheel te krij gen is in overleg met het bestuur der stichting Katholieke scholen be sloten de architectuur van het ge hele scholencomplex op te dragen aan één architectenbureau en de bouw door de gemeente te laten uit voeren. Hiermede zal ongetwijfeld een niet onaanzienlijke besparing op de bouwkosten worden bereikt. Voorts zal het hierdoor mogelijk zijn de bouw van het complex op zo danige wijze te laten verlopen, dat rekening kan worden gehouden met de behoefte aan lokaalruimte voor het basis- zowel als het kleuteron derwijs in deze woonwijik. De voor bereiding voor de bouw is zover ge vorderd, dat binnenkort de defini tieve goedkeuring van het schets - plan kan worden verwacht. KATWIJK Omstreeks half twee .gistermiddag verloor een 53-jarige inwoonster uit Wassenaar op de pro vinciale weg ter hoogte van de afrit naar de Zeeweg de macht over het stuur. Ze botste tegen een lichtmast en liep een hoofdwond en een lichte shock op. Op aanraden van dokter Bergman werd ze naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis in Leiden gebracht. RIJNSBURG De hoogste klas sen van de lagere scholen hadden vanmorgen wel een bijzonder les rooster. Om half tien waren ze aan wezig in het plantsoen in plan West 2 om te zien hoe Yvonne Mulder een bordje onthulde met daarop de door haar voorgestelde naam Wes terpark. De leerlingen gingen vervolgens in groepjes, al.v. de plantsoenen dienst. naar diverse punten in het park om daar hetzij een boom. het zij een aantal struiken te planten. Behalve b. en w. was ook de heer Paff van Staatsbosbeheer bij het gebeuren aanwezig. Burgemeester Koomans wees in een toespraak op het grote nut van de groenvoor ziening, die hij de „longen van de ■natuur" noemde. Hij vroeg de kinderen mee te werken aan i behoud van de beplanting, de i zons en perken. Vil tie ItOI.LEySTlU i k HILLEGOM De heer B. ten Hoeve uit Woerden gaf gisteravond in Weltevreden voor de leden van de N.C.V.B. een toelichting op de Matthaus-Passion van Joh. S. Bach. HILLEGOM Voor de gemeen schappelijke Passiedienst in de St Jozefkerk bestond gisteravond grote belangstelling. De ruime kerk wae tot de laatste bank bezet. De J, Hartkamp sprak een welkomst woord, pastoor Hilhorst heield de meditatie. Meer mode voor minder geld. Zwart leren heren derby moilere. Ook In bruin leer. ^07 5 Bruin leren herenbrooksmollere uit onze keurkollektie.Ook In zwart. Leren zool. 397S. Bruin kreukellak damespump met leren zool 0%r%fK Ook ln wit leer. jCzF' 9 Uiterst gemakkelijke pump met voetkussen. Extra comfort. In bruin of zwart laklei leren zool. 2775 Kreukellak herenloafec In bruin 27-30 2175 31-35 23,75 36-39 26,75 40-47 2975 Kreukellak domespump In bruin of zwort lakleer. Leren zoo''3275 Bruin kreukellak met leren zool en witte zool rand. Ook In wit leer. ^^75 Fantasie crocoiak herenioofer. In bruin of zwart 36-39 2975 40-47 3275 377 5 Herenioofer met hoge hak. In bruin schaduw crocoieer. leren zool. Blauw leren meisjes bandschoen, met voet steuntje. 20-21 1775 22-23 18,75 24-26 1975 Zeer voordelige dames openhiel^ schoentje In diverse moderne kleuren. 16" Blauw leren dames openhiel met witte bles|es over neus. Ook In rood of bruin I Dames open htelschoentje In de kleuren blauw, rood of gebroken wit leer. leren zool. Openhiel schoentje In blauw of wit leer.Ook In zwart lakleer. Rood antiek leren jongensmollere. Ook In bruin. Rood leren meisjes trotteur met open zijkanten. 31-35 2375 Zwart lak melsiesbondschoenti®. Ook In wit leer. Rood leren meisjes bandschoentje met metalen garnering 31-35 2375 Bruin crocoiak herenbooHe. Zo», gewild. 3275 MjJM

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9