De telefonische hulpdienst laad Oegstgeest sprak >ver aankoop beeldje WEEKAGENDA Vrijdag NLC u I spreekt met: Een all-round auto, die Mercedes 280 Een klasse apart. Al eens gereden? geen een uitspraak over Hofwijk Geheim HULP PER TELEFOON Drugs Subsidie Be j aardencentrum Hof wij ek Laffe inbraak N.V. L.I.A.M. LE1DSE COURANT WOENSDAG 25 MAART 1970 «me Tenlarfeelsier) DEN Mensen kunnen ver- hrikkelijk eenzaam zijn. Ze ibben problemen, zitten hopeloos op in de put en kunnen in deze lastige wereld nauwelijks iemand nden, die naar hen wil luisteren. Doral onder jonge mensen, die isschien alleen in een vreemde wonen of helemaal geen cou rt hebben met anderen, doet het obleem zich m steeds groeiende ite voor. ile Leid» studenten, die de iioefte aan iemand om je hart uit te storten in hun eigen igeving opmerkten, besloten een efbrasche hulpdienst in 't leven pen, Ruün 'n jaar van voor leidingen was nodig, voordat dienst enkele weken geleden Emitief van start kon gaan. orlopsg alleen nog van acht r 's avonds tot acht uur 'smor- nc en de hele zaterdag en son- g, maar er wordt hard aan ge tto om de telefoon permanent gAruiken. riften er aan de andere kant r de lijn. als iemand- in nood I nummer 28202, vijf-en-twintig- ee-mul-twee draait? Het zijn m ais hijzelf, die ook wel i«i moeilijkheden zititen. ensen tegen wie hij alles kan jgen wat hij kwijt wil in de sfcenschap, dat het tussen hem de anonieme student aan de dere kant van de lijn zal jven. EEN huisje, ergens midden in stad, staat een bureau met 01710 daarop twee telefoons. Twee jongens zijn bezig verwijzing- adressen op te zoeken. Het zijn twee van de vijfendertig studen ten. die zich bereid hebben ver klaard één keer irt de zoveel weken bij de telefoon te zitten. Wat kunnen de jongens, die ab soluut anoniem willen blijven, vertellen over de telefoondienst, die nu enkele weken draait? ,,We moeten heel langzaam op gang komen. Tot nu toe hebben we twee ernstige gesprekken binnen gekregen. Voor hel overige waren er veel ..verkeerd-gedraaide- te lefoontjes" en natuurlijk de grap penmakers. De reden, dat wij ons zo anoniem houden, ligt voor de hand.,Zodra men weten wie de telefoontjes aanneemt, durft men waarschijn lijk niet meer te praten. Het is niet leuk te weten, dat die en die man precies weet met welke pro blemen jijrondloopt. Daazom E EGSTGEEST De raad nam gisteravond de vele agendapunten een gemoedelijke sfeer onder de loep. De heer Temminck (VVD) afwezig, maar nog tijdens de zitting kon burgemeester Van Eysinga delen, dot Hij vader was géwordén van een welgeschapen dochter, n/commissie van kunstopdrachten is vorig jaar in kontakt getreden <3t beeldhouwer Theo van den Nahnier te 's-Gvavenhage, inzake de van ©en beeld in bet nieuwe gedeelte van de gemeente. De s is gevallen op „De Forens" als typisch symbool voor de gemeente, tof dep laats van het beeld is al overeenstemming bereikt, nl. op het -Xiioir voor de ABN aan de Lijtweg. De kosten worden gesteld op "'00- gulden, maar aangezien de plaatsing pas in 1971 zal plaats heb- de financiering geen probleem. heer Stapel (WD) verklaarde nomen te zijn met het voorstel de kunstcommissie, maar wilde Y g de ingezetenen aan het woord H over de keuze. Dit d.m.v. een e expositie van het werk van Nahmer. De heer Brouwer (PC) ijde er niets voor om in dit sta- i andere wegen te bewandelen. heer De Graaf deelde mee, dat e kunstcommissie al geruime tijd gedachten is gewisseld om de tiking van Oegstgeest inspraak te kienen. Het is de bedoeling bij een end object dit te realiseren. Men hierna akkoord met het voor la mei wordt de schoolsportdag ,e luden. Daaraan nemen ongeveer kinderen deel en de organisatie een dergelijk festijn vraagt vele ewerkers. Men is verheugd mee unnen delen, dat de marine me- erking heeft toegezegd. De heer »s (PvdA) verklaarde er als paci- bezwaar tegen te hebben, dat mi- werden ingeschakeld. Hij e graag de toezegging dat ze in komen. ethouder Thorn kon het bezwaar goed aanvoelen. De medewerking de ouders is nog niet zo groot en jezien er 9 sportonderdelen zijn een bijzonder groot aantal deel- ers. kan de sportdag alleen maar i als het groots wordt aange- Het is een ideale gelegenheid een militair corps om zich ter blikking te stellen voor vredelie- ie bezigheden. Van Eysinga: wij en het op prijs, dat die jongens komen helpen. De heer Lagas laarde, dat het zijn persoonlijk idpunt was. Hij stemde tegen het «tel aanvulling krediet school dag. Molentje r subs rincie J ike b' oor wat betreft het molentje aan Lelielaan. daar is nog nooit de sem ingeslagen. De aanschaf van bliksemafleider vind ik eigen- weggegooid geld. aldus de heer Weizen. fractievoorzitter van de Chr. Om echter in aanmerking subsidie te komen van Rijk en icie zal de molen van een der beveiliging voorzien moeten wat neerkomt op een krediet van gulden. urgemeester Van Eysinga, dage bestuurslid van de Hollandse en verklaarde, dat het aantal mo- steeds geringer wordt. De mo- is een monument, vandaar de i Sdieregeling. Ik ben er niet zeker of de hoge bebouwing in de na- eid van de molen een garantie is, de bliksem niet in zal slaan. Raadslid Penning .oor de raadszitting werd mr. H. Penning (P.C.) geïnstalleerd als dslid. De voorzitter wenste de heer 1 ln'ng geluk en hoopte op een goe de samenwerking. Met algemene stemmen werd het nieuw benoemde raadslid gekozen in de commissie van openbaar vervoer en verkeer en in de commissie voor georganiseerd overleg. De heer Penning zal niet toetreden als lid van de Gewestraad. Zijn voor ganger. de heer C. Kamsteeg, wordt opgevolgd door de heer Brouwer (P.C.), die met 8 stemmen werd ge kozen. Bij de Floraschool werd de heer J. G. Wiggelinkhuizen in vaste dienst benoemd als onderwijzer. Op 8 mei zal vrijstelling worden verleend van de winkelsluitingswet met betrekking tot de avonduren. De winkels mogen tot 's avonds 9 uur geopend blijven. Dit in verband met de „feestweek". Een extra rit van de kraakwagen we gens de grote schoonmaak zit er niet in, zo deelde wethouder Van der Voet mede naar aanleiding van vragen van mevrouw Prins (PvdA), het brengt de planning in de war. Vlizo-trappen Volgens artikel 65 lid 1 van de bouwverordening mogen de zgn. „vlizo-trappen" niet meer toegepast worden. Deze trappen moeten ver vangen worden door vaste trappen. Wordt een zolderruimte bewoond of als slaapruimte gebruikt, dan is de brandbare, beweegbare vlizotrap ge vaarlijk en de ontsnappingsmogelijk heid klein. De heer Brouwer (PC) deelde dit bezwaar niet. maar andere raadsle den wilden uit oogpunt van brandge vaar de verantwoordelijkheid van aanhouden van de bepaling niet op zich nemen. Het bezwaar van G.S. werd bij stemming door de raad ge- Ledenwinst voor het Roodc Kruis OEGSTGEEST De afdeling Rijn land van het Ned. Roode Kruis hield onder leiding van voorzitter jhr. Van Eysinga haar jaarvergadering. Secre- cretaris Harmsen deelde mee, dat door de ledenwerfactie het aantal le den met maar liefst vijhonderd steeg tot 2890. De huis-aan-huis-collecte bracht f 8.500 op- Met vreugde werd gereleveerd, dat de afdeling, speciaal ten behoeve van het colonnewerk, binnenkort een goed onderdak krijgt in het oude po litiebureau aan de Geversstraat. KATWIJK De christ.-Ouderen- bond hield in het Jeugdhuis een samenkomst. De leiding was in handen van voorzitter G. Vooys. Er werd gezongen en mej. Klein- hout declameerde. Ook werden de zomerplannen besproken, waaronder een busreis. Besloten werd met een gemeenschappelijk broodmaaltijd. deeld met de heven Penning en Brou wer tegen. Hbfwijk In verband met plannen van de openbare bibliotheek zal de subsidie worden verhoogd. De leesintensiteit ligt in Oegstgeest zeer hoog aldus drs. De Graaf (PvdA). Met betrekking tot schriftelijk aan het college gestelde vragen door drs. De Graaf aangaande het bejaardencentrum Hofwijk en de vrijheid om daar pamfletten te ver spreiden deelden b. en w. mee dat zij via publikaties in de dagbladen op de hoogte zijn. Het bejaardencentrum Hofwijk is een door particulieren in het leven geroepen instelling. De verantwoor delijkheid voor de intern getroffen maatregelen berust bij het bestuur. Onze gevoelens binden dit bestuur niet. zodat wij ons van een uitspraak willen onthouden", aldus b. en w. De raadsleden wilden zich er nog niet over uitspreken. Men wil het een en ander nog nader bestuderen, hoewel men er wel op wil terugkomen. Op een vraag van de heer Lagas kon de voorzitter de toezegging doen, dal binnenkort een voorstel te ver wachten is over het inrichten van een zgn. „witte speeltuin". Het oog is ge vallen op een open veld nabij de IrislaanKamperfoelielaan. *«r|ip examens LEIDEN Rijksuniversiteit. Geslaagd: doet. ex. II Gen de heer N L M Ar- kesteijn (Delft). H H Cotlne (Voorscho ten). mej. MAL Th van Glnneken cum laude (Roosendaal), mej. K P M Kersse- makers (Aalst), mevr. M A J de Vries-van Kinderen (Leiden), de heer E J van Lan- gelaan (Den Haag). A Nicolai (Llsse), H S Nilssen (Noorwegen), K Ramratten (Den Haag). J M de Roon Hertoge cum laude (Alphen aan den Rijn), mevr. M Voogd-Schotanus (Oosterbeek), de heer R G Schuurs (Vleuten), E M Stuur (Heemstede), mej. W J v/d Velde (Dor drecht). mej. A H Vogelsan (Apeldoorn); semi-artsex. mevr. H W M van Vel- zen-Mol (Voorschoten), de heer J Miede- ma (Amsterdam). H M van Sprang (Lei den); artsex. mej. D M Hedeman (Den Haag), mej. BAS Kehmer (Kerkrade), de heer Ph Issa (Paramaribo). ERR Kadha Kishun (Nickerle). D Trip (Wasse naar). j Tj Wouters (Apeldoorn); doet. ex. rechten vrije studier. de heer L M v/d Meij (Rotterdam); doet. ex. Ned. recht de heer H Italiaander (Rotterdam); doet. ex. Ned. recht de heer Th C J Steenmetzer (Oegstgeest): doet. ex. Indo nesische taal- en letterkunde de heer E O van Reijn (Delft): doet. ex. kunstgeschie denis mej. L G A Thijssen (Den Haag); kand. ex pedagogiek mej. M van Rietschoten (Bussumt. mej. M P C Huyskens (Voorschoten); doet. ex. peda gogiek mevr. B J Kooreman-Frederlkse (Leiden): doet. ex. geologie de heer C M Kooter (Leiderdorp!. noemen wij geen namen, en blijft ons adres strikt geheim. Een moeilijkheid vinden wij al. dat onze stemmen herkenbaar zullen zijn. W IJ MOETEN op alles rekenen en proberen dan ook zoveel moge lijk verwijzingsadressen te ver zamelen. Je weet nooit met wat voor problemen je te maken krijgt. Je kunt iemand krijgen, die ..stoned" is .van de verdovende middelen. Je kan zo iemand moeilijk de straat op sturen, je moet blijven praten. We zouden wel een arts willen hebben, die weet wat de uitwerking is van verdovende middelen, die ze zelf heeft ondergaan, die ook weet. wat hij moet zeggen tegen zo iemand. Het zou trouwens toch geweldig zijn als we twee artsen hadden, die altijd klaarstonden voor nood gevallen, maar dat lukt ons niet. De artsen zitten ingedeeld in weekeind diensten en om dan ook nog eens permanent klaar te staan voor onze hulpdienst. We kunnen dus alleen naar het ziekenhuis gaan in noodgevallen. De dienst is nu eigenlijk alleen be stemd voor studenten. Maar daar kun je je onmogelijk aan houden. Iedereen kan opbellen en raad vragen of alleen maar praten. Studenten én niet-studenten. Alles blijft toch anoniem en dis creet. We willen het liefst zo gauw mogelijk uitbreiden en officieel voor iedereen bestemd zijn. Als we gaan uitbreiden zouden er ook werkende jongeren aan de telefoon moeten komen zitten. JJAX KUNNEN we ook de univer siteit niert meer voor de kosten laten opdraaien, we zouden ge meentesubsidie moeten krijgen. Maar ga daar maar eens om. Het idee om ongeselecteerde studen ten aan de telefoon te zetten en geen beroepskrachten (b.v. een sociaal werkeri hebben we uit Engeland, waar het echt wel vol doet. Ik geloof, dat ze het in Den Ophalen Leids huisvuil LEIDEN In verband met de ko mende feestdagen komen de huis- vuilophaalbeurlen van vrijdag 27 (Goede Vrijdag) en van maandag 30 maart (tweede paasdag) te vervallen. Bij de eerstvolgende ophaalbeurt op resp. dinsdag 31 maart en donder dag 2 april mag men dan de dubbele hoeveelheid vuil aanbieden. Haag en Rotterdam ook zo doen." 25202. Een nummer om te ont houden. Wie er ook belt. met wat voor probleem dan ook, achter dit nummer zit een groep mensen, die zo goed mogelijk raad zal proberen te geven, of alleen maar luistert aLs er niet om raad wordt gevraagd. Compliment voor Leiden HAARLEM Onder de kop Leiden deed in de barre (win- ter-)dagen veel voor het open- baar vervoer" wordt in het van daag verschenen maandblad van de NZH de loftrompet ge stoken voor de Leidse Reini gingsdienst. „Wat het strooien betreft, komt Leiden een eresaluut toe", zo lezen wij. „De gemeente be handelde niet alleen de hoofd straten maar schonk speciale aandacht aan de busroutes. Om er zeker van te zijn, dat geen straat werd overgeslagen, kreeg de chauffeur van de zoutauto een NZH-chauffeur met zich mee om de weg te wijzen. Op sommige ogenblikken reed de zoutauto voor de NZH- bus uit. zodat de bus als eerste van deg ebaande weg kon pro fiteren. Leiden bewees aldus dat het bijzonder grote waarde hecht aan een goedlopende vervoersvoorziening" Springplank Poelmeer niet ideaal OEGSTGEEST Tijdens de jaar vergadering van de zwemvereniging Poelmeer, die meer dan 1800 leden telt, werd geklaagd over de spring plank in het nieuwe zwembad, die niet voldoet. Er is geen verhaal mo gelijk op de aannemer, deelde het be stuur mee. In elk geval kunnen voor lopig geen schoonspningwedstrijden en demonstraties worden gegeven. Mevr. Spaargaren volgde mevr. Koe- kebakker op in het bestuur. De waterpolovereniging Vivax telt nu zes zeventallen. Ingezonden In het verweer van zuster Kühn tegen mijn ingezonden stuk van vorige week over Hofwijck wordt gesteld, dat door mij enige feiten niet zijn vermeld. Inderdaad, maar jammer voor zuster Kühn niet de feiten zoals door haar gesuggereerd. Welke feiten dan wel? O.a. dat mevrouw Van Belle op onbeschofte manier werd gesom meerd het gebouw te verlaten, dat van de mogelijkheid de folders neer te leggen niet werd gerept. in tegendeel. het werd nadrukkelijk verboden. Dat met de politie werd gedreigd en dat een telefoonge sprek. al of niet gefingeerd, om daadwerkelijk ingrijpen te verkrij gen werd gevoerd. O.a. ook. dat in het telefoongesprek, dat ik daarna heb trachten te voeren, mij te ver staan werd gegeven: „dat dit een neutraal huis was. waar politiek niet binnen kwam en dat niemand daar iets mee te maken had", waarna de verbinding werd verbroken. Er werd gesproken over huisre gels. huisvredebreuk en het roepen van de politie. Inderdaad is toen door mij gesteld, dat dat laatste dan maar moest gebeuren, inclusief de absurditeit van een proces-verbaal. Da,t is natuurlijk wel wat anders, dan dat ik om politie-ingrijpen zou hebben gevraagd. De heer Vos heeft opgebeld, niet ik! Dat na het telefoneren met de politie de concessie loskwam, dat de folders neergelegd mochten wor den. bewijst niet alleen dat de „doodgewone" huisregels waarover Zr. Kühn schrijft, niet éénduidig en vaststaand zijn. maar ook dat slechts uitzonderlijke druk enige wijzi'ging in de toepassing vermag te brengen. In het betoog van Zr. Kühn wordt aan de kern van de zaak geheel voorbijgegaan. Waarom toch is het „doodgewoon", dat zich rus tig en ordentelijk gedragende per sonen midden op de dag geen fol ders in de brievenbussen mogen stoppen? Is het soms omdat ook de post. zoals ik toevallig zag, niet direct, maar via het kantoor wordt bezorgd? Maar waarom is dat dan weerdoodgewoon? En waarom is het niet doodgewoon dat ingrepen in de individuele vrijheid en pri vacy worden beperkt tot het aller noodzakelijkste minimum? Van een deskundige inzake het besturen van een bejaardentehuis zou men juist hierop antwoord hebben verwacht, maar in het commentaar van Hof wijck zoekt men er vergeefs naar! Het aantal reacties en telefoon tjes. dat mij naar aanleiding van het eerste ingezonden stuk heeft bereikt is inmiddels zo groot, dat het mij onmogelijk is alle gegevens gunstige of ongunstige, te verifië ren en in het bovenstaande heb ik mij dan ook maar beperkt, tot wat mij uit eigen ervaring bekend is. Een en ander wijst er echter wel op. dat het door mij voorgestelde onderzoek naar de in Hofwijck gel dende huisregels en de toepassing daarvan van meer belang zou kun nen zijn. dan ik aanvankelijk heb vermoed. Dr. O. C. van Belle Oegstgeest Na het bekend worden van de laffe inbraak in de juwelierszaak van de heer Th. Kortekaas in de Mgr. Broerestraat (buit f 20.000 incl. huishoudgeld) heerste er on der de bevolking van Voorhout een grote verontwaardiging en tevens ook een groot medeleven. Veront waardiging omdat door deze laffe daad een jong echtpaar werd ge troffen in de aanloopperiode van een eigen kleine middenstandszaak. Enkele jaren hard werken en spa ren. zagen zij in één ogenblik ge heel de bodem ingeslagen. Niet verzekerd tegen inbraak? Neen. Maar zeer velen weten niet dat als een juwelier tegen inbraak verzekerd wil zijn. dat alleen mo gelijk is als een alarminstallatie is aangebracht, waarvoor duizenden guldens moeten worden geïnves teerd. Omwonenden hebben zich over het jonge echtpaar ontfermd en al les in het werk gesteld hen over deze klap heen te helpen. Bij de buren van het echtpaar Kortekaas werden enkele giften gebracht. Zal uit deze spontaniteit een aktie ontstaan om het echtpaar nog een duwtje te geven en deze grote schade enigszins te verzach ten? Een inwoner Voorhout De rijkst geïllustreerde brochure verbleekt, vergeleken bij een proefrit met de Mercedes 280 S of SE. Die is groots. Hier ondergaat u één harmonische totaliteit van veiligheid, betrouwbaarheid en comfort zoals u misschien niet voor mogelijk hield. In deze auto is-op alle punten nét dat stapje verder gegaan waardoor de volmaaktheid bereikt lijkt. Mooie woorden? Neen. Want zoals we al zeiden: de praktijk is nog veel mooier. Een praktijk die niet hoeft te éindigen met een proefrit. Leiden, Vondellaan 4S, tel. 01710-4 45 45 Dinsdag 21 maart Stadhuis. 7-8 u.: spreekuur Bouwlonds. Breestr. 19. 7-8 u.: spreekuuur Chr. Emigratiecentrale. Pieterskerk, 8 u.: concert Viking Cholr, met Wtm v.d. Panne, orgel. School De Valk. Rijnsburgerslngel. 8 u.: esperantistenvereniging Pacen. moderne wiskunde, quiz waarbij ieder werkzaam Woensdag 25 maart Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. De Lakenhal, 7.30 u.: ledenvergadering Oud-Leiden. Donderdag 26 maart Kantine CIos en Leembruggen. 2 u.: Ned. Ver. van Huisvrouwen, demonstratie diepvrieskisten. Wijkgebouw Staalwijk. 8 uur: jaarver gadering Door Eendracht Verbonden Rijnlandflat. Bachstraat. 8 uur: R. Groenewoud. bondsoefenmeester KNVB. over „Jeugdtraining". Vrijdag 27 maart Boshuis, achter Hoflaan 74, 7-9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. Gehoorzaal, 7 u.: opening meubelshow langezaal. Groenoordhal. Leilento. 13-17 u. en 19- 22.30 uur. Zaterdag 28 maart Groenoord-terrein, 2-10.30 u.: kermis. Gehoorzaal. 10-23 u.: meubelshow lange zaal. Groenoordhal. Lei lento 11-17 uur 19- Maandag 30 maart FILMS IN LEIDEN CAMERA Uw vrouw, het onbekende wezen. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en za-nacht 23.30 uur: Spel met de zonde. 18 Jaar. LIDO De wraak van de Saint. 14 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR Sheriff zonder ster. a.l.. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; z.a 2.30 4.45 7 en 9.13 uur. REX Eiland der lusten 18 jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 cn 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur; Maria Ro se. de meid. 18 jaar. STUDIO Aslerlx en Cleopatra, a.l., dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur: TRIANON - Hello Dolly. a.l.. dag. 2 en 8 uur; zo 2 5 en 8 uur NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA: Uw vrouw, het onbekende wezen. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo en ma 2.30 4.45 7 .?n 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23J0 uur: Wacht tot het donker is. 18 Jaar. LIDO; The bridge at Remarken. 14 jaar dag. 2.30 7 en 9 15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR: Hel gebeurde ln het Westen. 14 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX: Love Bug. a.l.. dag 2.30 7 cn 9.11 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 cn 9.13 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur: De kunst om te verleiden. 18 jaar. STUDIO: Astérix en Cleopatra, a.l dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo en ma 2.30 4 43 7 en 9.15 uur. TRIANON: Meester in de misdaad. 14 jr.. dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur Apotheken Geopend voor spoedeisen gevallen: Apotheek Zuid-West Bramslaan 20. tel. 21522. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeesise Apotheek zijn de gehele week geopend. De zaterdagdienst na 13 uur de zondag- dienst. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Zuid- West. Doktersdiensi rot zaterdag 10 uur de eigen doictei raadplegen Daarna 5 maai J bellen tot zondag 24 uur Sociëteit „rwentwel". Breestraaf 19 (sociëteit voor kamerbewoner» en alleenstaanden van 20 laar e.o.). Openlngstt)den: dinsdagavond van 8.30 uur tot li uur woensdagavond Op GOEDE VRIJDAG zal onze krant niet verschijnen. Ons kantoor is die dag open tot 12.30 uur. Advertenties voor de krant van zaterdag 28 maart moeten morgenmiddag (donderdag) vóór 4 uur in ons bezit zijn. Dir. NLC van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot El uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot li uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10 tot uur uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) BebandeUng oa ongevallen De poliklinische behandeling oa onge vallen wordt van dinsdag 12 uur mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door net Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door bet Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummer» Doktersdlenst: 3 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur). Brandweer 5 maal S. Politie S maal 4. EHBO 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jao- ques Ursusplantaoen 83; voor hulpverle ning telel 2101 btj geen gehoor telef. 10460. voor informatie telef. 83921 Bezoekuren ziekenhuizen Academlscn ziekenhuis; bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19,.00—19.45 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 14.30—16.00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag gn vrijdag 19.00—19.45 uur; zaterdag L5.30—182W uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 1520—17 00 uur. Kinderkllniek; maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg. chrisL en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur. Eltsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot hall acht, kraamafdeling dagelijks van s tot 4 en "s avonds van kwart Ooor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot X en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden dagelijks van half twee toi hall drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van ze» tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot aebt. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14J0 uur. zon dag» 11 tol 12 en 2 tot 3. Jelgersmakllnlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tot 12. t.15 tot 2 en 7 tot 8 <i.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALP HEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks iouk zondag); le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur van 18.00—19.00 uur. 3e klasvan 14.00—15 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kraaiiiafdellng: van 14.0O—15 00 uur. van 19,00—1930 uui alleen voor echtgenoten Kinderafdeling, van U.00—15.00 uur, van 18.00—18 30 uur dinsdag en donderdag al leen voor vaders. Kinderen beneden 16 laar geen toegang. NOÜKUWIJ K - Sole Mllo klasse-pa- tienien dagelijks van 1 tot ball 6 en des avonds van 7 tot 8. zaaipatienten zon. dgs. van I tot 8. dinsdag van 1 tot half I, donderdags van ball 7 tot half 8 en zater dag» van t tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8. tbc-afde- llng dagel.vks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot nalf 5. Fievalidatieceotrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van nalf 3 tot half 4. Musea en Hortus Volkenkunde, Steenstraat; op van lü tot 6 u.. ook zaterdag. 1 tot 5 uur. Oudheden, RapenDurg op van 10 tot G u.. ook zaterdag, I tot 5 uur. »eum De Lakenhal. Oude Sm it dagen van IS tot 4 uur. zon al 4 uur. Botanicus (Rapenburg), op van 9 tol 12 en van 2 tot 8 iterdag» en zondags gesloten. Museum werkdagen zondag van Museuro werkdagen zondag van Stcd Uu- gei op w-eri dag van I tc Hortus werkdagen uur. kassen ten. Tentoonstellingen Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt: werk van Judith Heuzen en Maryke van der Stoep, tot 1 april, na 8 uur 's avonds niet op maandag en dinsdag. Galerie 't Duivenhu.vs. Rapenburg 94: grafiek van Beitine Scherft en ceramiek van Franclne Timmers van 17 maan tot De Lakenhaf: postzegeltentoonstelling (van zat 14 tot en met zondag 22 maart). Rapenburg 13: werk van Joep Goetlng (tot 18 maart) Lelds Akad Kunstcen trum Galerie v. d. Vliet. Botermarkt ten toonstelling van schilderijen en grafieken van l'heo Kurpershoek (28 febr=-28 maart, dlnsd t.e.m zaterdag »-6 uur) WASSENAAR. Hoflaan j Kunsttaal Heufr: schilderijen en aquarellen Hans van Blooys keramiek Lou Schwlrtz. van 9 maart tot en met 1 april maand. un. zat. 10 tot 17 uur dinsdagavond 8 tot 10 uur 13 en 16 maart gesloten Legermuseum, tot 30 Juni: aquarellen- expositie Verbeeld verleden dag 9-17 u„ zond 13-17 u. zat gesloten Academiegebouw. Rapenburg 73: werk van Albert Roskam (Lelds Akad. Kunst centrum). Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: af fiches en objecten van Hans Kretschmar, van 20 maart tot 10 april.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3