NCRV begint met opnamen „De kleine waarheid" Caroline in de klem door EO-amateurs Student '70 NOS: sport-tv op woensdag Radio-Nordsee voor Britse kust „Iedereen blij met Willeke" ALLE BEGIN IS MOEILIJK VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN NICOLAAS NICKLEBY CAROLINA YES Kareltje Knetter en de Bos-bubbel WOENSDAG 25 MAART 1970 I Leo Akkermans maakte voor de ®0-televisie een rustige en vrij ob- ectieve documentaire over de Neder- andse student '70, die veelzijdige in- ormatie bood en niet naar de zin ran een jonge VU-student nogal eigde naar veel olie op de golven an de progressiviteit en drang tot naatschappijhervormihg. „U laat uitkomen, dat maar tien rocent van de studenten sterk links- eoriënteerd en'of actief is in de de- ïocratisering, en dat de studierich- ng en de plaats van de studie een elangrijke rol spelen. Van die tien rocent zijn nog een heleboel meelo- ers ook... het is toch jammer, dat dit e strekking van de documentaire is. at ondergraaft de belangrijkheid an de actie.' Lang niet alle ondervraagde stu- enten waren het eens met deze woordvoerder. Leidenaren en Delfte aren kwamen er rond voor uit, dat niet zo heftig willen democratise- en. maar liever de lijnen van gelei elij kheid volgen. Rotterdam, Gro- ingen en Utrecht vormen de mid- enmoot, Amsterdam is toonaange- end, Nijmegen en Tilburg volgen lijtig- Dit algemeen-oriënterende over- icht gaf een bredere kijk op de ge- teldheid van de studenten dan het apporteren van acties en extremitei- en alleen. Het door jongeren gemaakte pro- ramma „Verslag op dinsdag kwam eze keer een stuk beter te voor- :hijn. Vooral enkele items van rank Wiering, en dan vooral de ver- eelding 1989, troffen raak. In Cabaretaria, waar Thèrése teinmetz kwam vertellen van haar eeks buitenlandse uitnodigingen na aar overwinning op het Roemeense mgfestival, en Henk Elsink, Johnny ordaan en Leen Jongewaard hun leuwste successen ten gehore brach- en, zagen we via een korte film de ctrice Fie Carelsen ter gelegenheid an haar 80ste verjaardag in haar Koning terug. Zij kreeg ditmaal de „zilveren car- iéretrap, niet ter aanmoediging naar als symbool van een prachtige oopbaan. Heel treffend was het op reden van een jonge Poolse zangeres an „het literaire lied. HILVERSUM Met ingang van 8 pril a.s. zal de NOS wekelijks aan >et einde van haar woensdagse tv- irogramma op Ned. 1 een klein half ur sport gaan uitzenden, tenzij de vond al grotendeels in het teken van e sport heeft gestaan, bijv. door uit- ending van een voetbalwedstrijd. Deze 25 minuten sport komen in de laats van Scala op zaterdagavond, at met ingang van 4 april vervalt. )eze wijziging staat in verband met e zendtijdherziening, die nodig was >ij de komst van EO op 3 april. De EO verschijnt vier weken op rrijdagavond Ned. 1 en 4 weken op aterdagavond Ned. 2, steeds om en im en altijd van 7.04 tot 7.55 uur. Vrijdagavond a.s. vervalt Scala ten late van een ijshockeyreportage: de ebruikelijke verkeersinformatie ziet nen donderdag. De reportage van de Nederlandse lag op de Expo in Osaka wordt in (laats van op 1. op 2 april in Scala aitgczonden. LONDEN Radio-Nordsee, de pi- atenzender van twee Zwitserse za- tenlteden, opereer* sinds dinsdagoch- end voor de Engelse oostkust. Het 37 ton metende schip, waarop een terke zender staat (de „Mebo-2") ligt )ij de badplaats Clacton in het graaf schap Essex, juist buiten de Britse (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Willeke Al- berti met een lichtblauwe vlieg- strik in het blonde haar en een 1 wit strokenschortje voor, een aangesneden bruin brood op de plank, een huiselijk, ouderwets keukentje waarvan de ene muur dreigt om te vallen (hij is ook j maar van bordpapier!), een gele sprei over een mahoniehouten twijfelaar, een paar vermoeide mannenbenen lang uitgestrekt.... 1 in kleurenstudio 6 zijn vandaag de opnamen van NCRV's nieuwe seriespel „De kleine waarheid" begonnen. „En hoe gaat het?" vragen wij re gisseur Willy van Hemert. als we al die afzonderlijke beelden, afgegeven door evenzoveel camera's, op het mo nitorpaneel in de regiekamer zten en alles „in 't echt" beneden ons in de studio. „O best... alles best, alleen is de hele middag de ampex al kapot, we kunnen de scènes wel doornemen, maar niets vastleggen. Misschien over een kwartter..." De scriptgirl roept in haar micro foon: „Wil je Willeke op de speelvloer roepen, schat?" Ergens vandaan antwoordt een mannenstem: „Zeker, liefje!" Intussen vertelt. David Koning, NCRV's dramaturg, ons over de serie die maar liefst 26 afleveringen van 50 minuten zal tellen: „We hebben in Nederland maar zo weinig echte vertellers. Couperus was er een: van hem verfilmden we „De kleine zie len", en we komen zeker nog terug met een andere roman, „Van oude mensen, de dingen die voorbijgaan". Voor het volgende seizoen kozen we de trilogie van Jan Mens „De kleine waarheid", die na de Haagse welge stelde nu zo kostelijk de Amsterdam se kleinburgerlijke sfeer weergeeft. Na Jan Mens komt eerst Den Doolaard: „De bruiloft van de zeven zigeuners", dat wordt het Brabantse, zoals we in „De glazen stad" het Westland heb ben gehad.... o. we hebben nog zoveel plannen!" „Neen ,zo'n geweldig werk als „De kleine zielen" dat wil zeggen met zo'n immense rolbezetting, wordt „De kleine waarheid" niet, maar de serie op zichzelf is natuurlijk veel groter, die loopt een half jaar. Ik weet nog niet, wanneer we met de uitzending beginnen, ik denk half december. Maar de opnamen lopen veel langer, wel tot in februari 1971. We hebben juist toestemming gekregen van de Amsterdamse politie, om te filmen in de Brederodestraat, waar het huis van de familie stond volgens het ver haal, en in de typisch-oude omgeving van de Spiegelgracht. De buitenopna men zullen nog langer duren dan de studio-opnamen." „We hebben Willeke Alberti geko zen als hoofdrolspeelster, omdat zij volgens Guus Oster een opmerkelijk natuurtalent is. Hij is haar partner geweest in het fragment uit Pygma lion, dat ze in een van haar shows speelde en hij is verrukt van haar". „We vonden het ook fijn, om voor man geen kinderen kan verwekken), John Leddy als haar man Jan Engel- moer, Ton Lensink (prof. Buwalda), Sylvain Poons. Guus Verstraete, Wil van Seist, waarschijnlijk Joan Rem- melts en nog anderen. En het fijne is, dat al deze acteurs en actrices van naam en ervaring heel positief staan tegenover Willeke, iedereen is blij met haar, iedereen vindt het fijn, met haar te spelen". „Jan Mens laat Marleen telkens in j haar gedachten liedjes zingen. Die hebben wij tot werkelijkheid ge maakt. Willy van Hemert heeft ze ge- territoriale wateren. Aanvankelijk lag het vaartuig voor de Nederlandse kust, later verhuisde het naar de Belgische kust. Een woordvoerder van het Britse ministe rie van handel heeft al verklaard dat de uitzendingen in ernstige mate de verbindingen van de Britse kust wacht op een golflengte van 183 me ter storen. schreven (hij bewerkte de boeken voor tv en voert ook de regie) en de muziek is gemaakt door Harry de Groot. Cor Lemaire en Hans van He mert :in elke aflevering zingt Willeke een liedje buiten beeld, ais weergave van haar gedachten". „Het boek is overbekend, het is nog steeds in de boekhandel te koop en het wordt nog eens opnieuw uitgege ven. In kort het verhaal: Marleen is de dochter van de zichzelf opgewerkt hebbende kleine burger Spaargaren. Voor haar droom: vader een flinke toekomst: zij zal mogen leren. Maar een nakomertje in het gezin maakt dat onmogelijk. Marleen treurt er niet om. zij gaat opgewekt als dienst meisje werken en komt zo in ver schillende milieus, waar zij veel leert. Als het blijkt, dat haar huwelijk kin derloos zal blijven, krijgt zij bewust een zoon van een ander en haar man neemt blijmoedig het vaderschap op zich. Met hem verwerft zij zich ten slotte een antiekzaak. „Het kleine ver schil" geheten." Marleen Spaargaren, de opmerkelijke vrouw uit deze trilogie, een heel nieuwe figuur te hebben, niet -een ac trice die de kijker kan vereenzelvigen met andere rollen.' „Naast Willeke hebben we als ..moeder Spaargaren" Emmy Lopez Diaz, en als „vader" Jaques Comman deur. Verder spelen mee Lia Dorana, Caro van Eyck, Liane Saalborn, Hetty Verhoogt, Hella Faassen (de vrouw van Rien van Nunen), Coen Flink (hij is de schilder, van wie Marteen een kind krijgt als blijkt dat haar eigen De trilogie omspant de periode van 1900 tot 1938, de oorlogsdreiging is dan al merkbaar. De NCRV heeft de ze tijd ietwat verlengd; het verhaal eindigt nu in 1941, zodat de oorlogs beleving erin kan worden verwerkt. Willeke verschijnt in haar rol van Marleen als 14-jarige: aan het slot is zij een vrouw van 46 jaar. ..Een kwestie van goed schminken", zegt David Koning, „maar ook van veelei send spel". (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Door EO loop Ik de kans, dat de NCRV op vrijdag 3 april mijn concertprogramma niet uitzendt op de televisie", klaagt Caro line van Hemert tegen ons en het huilen staat haar na, „zij hebben zon der dat ik het wist mijn Biafra-con- cert in Rotterdam opgenomen om er hun televisie-debuut mee te maken... zomaar zonder te vragen, zonder te betalen, zonder contract... dat gaat toch niet" „Wij hebben de EO ton aangete kende brief op poten geschreven", vertelt haar man. Willy van Hemert, diep-verontwaardigd, „wij hebben geweigerd!" Bij de NCRV blijkt ons na dit ge sprek, dat de storm al is geluwd en dat Caroline's tv-programma met Schumann's liederencyclus „Frauen- Liebe und Leben" nu toch zal door gaan, aangezien de EO Caroline's deel aan het op 9 februari j.l. in de Rot terdamse Doelen gegeven Biafra-con- cert heeft laten vallen. Het gaat hier om het moeilijke be gin van een omroep, die nog niet van alle markten thuis is, en meende dat hij zonder meer zo'n belangeloos ge geven concert wel kon opnemen en op televisie uitzenden. Het zou een programma van 50 minuten zijn ge worden: de entree van EO op het scherm. „Ik wist nergens van", zegt Caro line, „ik wist dat er een camera in de zaal zou zijn, omdat een of andere omroep flitsen wou maken voor zijn actualiteitenrubriek. Maar na afloop kwam er een meneer naar me toe en zei: „Mevrouw van Hemert, U zingt nu wel psalmen, maar ©slooft U ook in God? Anders kunt u bij ons niet op het beeldscherm komen". Ik be greep er niets van. „Ik ben van de EO", zei die meneer. Maar ik had nog nooit van de EO gehoord". Via een redacteur van het AVRO- programmablad hoorde Caroline, dat EO op 3 april 50 minuten van het Biafraconcert zou uitzenden. De gids redacteur wilde een toelichting schrij ven en belde haar op. Dit vernam ook de NCRV. Reactie van die kant: „Geen twee concerten van Caroline op een avond, dan laten wij het onze voorlopig vallen" De NCRV vond het ook niet aardig van Caroline, dat ze niet had gemeld, dat zij met de EO een contract was aangegaan. „Het kwam niet bij ons op, dat de EO niet wist dat men zonder contract en zonder het betalen van honora rium geen artiesten kan filmen voor uitzending", aldus de NCRV. Zo raakte Caroline helemaal in de klem: „En het is allemaal buiten mij om gegaan!" zegt ze verdrietig. Intussen heeft de EO door de brief van het echtpaar Van Hemert alweer wat geleerd, en het programma van 50 tot 10 minuten, teruggebracht: al leen korte opnamen van het Radio Filharmonisch orkest en de koren Deo Cantemus en The Young Credo Singers worden nu vertoond, zulks onder de titel „Rotterdam zingt". „Ach", zegt de NCRV, „nu is er voor ons geen reden meer, het con cert van Caroline, dat later op de avond op Ned. 2 uitgaat, uit te stel len". Dit besluit moest gisteren na 5 uur echter nog worden meegedeeld aan het echtpaar Van Hemert. NED. 1 NOS 7.04 uur Scala 7.30 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk 8.30 uur Franse speelfilm „Hoofdbureau van politie" (18 jaar) 10.35 uur Eigentijds: filmimpressie van de schilderes Susanna Simon 11.00 uur IJshockey: TsjechoslowakijeOost-Duits land NED. 2 AVRO 7.04 uur Duitse film „Mode 1970" 8.20 uur voorbeschouwing Rallycross 8.45 uur eenakter „Gemeubileerd", bijdrage uit de AVRO Drama Workshop 9.30 uur Spreekuur: de arts A. C. van Swol aan 't woord HILVERSUM I VARA 8.10 uur Metropoleorkest speelt 9.00 uur special over ,West-Berlijn nu en straks 9.50 uur „Nou en...!" kritisch programma 11.20 uur jazzmagazine HILVERSUM II NOS 7.35 uur cursus Burgerschapskunde 8.00 uur Omroeporkest, klarinettist Gijs Karten en Vrouwenkoor concerteren onder leiding van Leo Driehuys 10.00 uur buitenlandse muziek in „Weer es wat an ders" 10.45 uur Iks, actueel magazine. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN 136 Toen het verhaal beëindigd was, drong Newman erop aan, dat Nicolaas 'zijn jas zou uittrekken, en naar de kwetsuren, die hij opgelopen had te laten kijken. Terwijl de pijnlijke striemen en kneuzingen op zijn armen en schouders met olie en azijn en andere middelen werden ingesmeerd die Noggs bij de buren ging lenen, vertelde hij, door welke samenloop van omstandigheden hij deze had opgelopen. Dit verhaal maakte een diepe indruk op de warme verbeelding van Newman, want toen Nicolaas tot het heftigste gedeelte van de ruzie kwam, begon hij zo hard te wnjven, dat hij zijn vriend grote pijn veroorzaakte. Toen deze marteling voorbij was, sprak Nicolaas met Newman af, dat deze de volgende morgen, terwijl hij andere bezigheden had, de nodige schikkingen zou doen om zijn moeder onmiddellijk een andere woning te laten betrekken, en juffrouw La Crcevy zou sturen om haar van het gebeurde in kennis te stellen. Toen wikkelde hij zich in de jas van Smjke en begaf zich met deze naar de herberg, waar zij de nacht zouden door brengen, en waar hij, nadat hij een briefje aan Ralph had geschreven, dat Newman de volgende morgen zou bezorgen, de rust zocht, die hij zo hoog nodig had. Dronkelicden, zegt men, kunnen van een berg afrollen, zonder zich te bezeren. Misschien zou men dit ook kunnen toepassen op kwetsuren, welke men in elke andere opgewonden toestand opdoet. Zeker is het, dat Nicolaas, ofschoon hij wel pijn voelde toen hij pas wakker werd, met weinig moeite uit bed sprong, zodra de klok zeven uur sloeg, en weldra weer zo bezig was, alsof er niets was gebeurd. Hij ging slechts even naar Strike, om hem te zeggen, dat Newman hem zou komen afhalen, stapte toen naar buiten, riep om een huurkoets, en gelastte de koetsier hem naar het huis van mevrouw Wititterly te brengen. Het was kwart voor acht toen hij Cadogm-Place bereikte. Nicolaas vreesde, dat er zo vroeg niemand op zou zijn, toen hij gerustgesteld werd door een meid, die de stoep veegde en hem naar de twijfelachtige page verwees, die met verwarde haren en een rood en dik gezicht tevoorschijn kwam, als een page die pas uit bed is gekomen. Door deze jongeheer werd hem verteld, dat juffrouw Nickleby haar och tendwandeling maakte in de tuin voor het huis. 'Zeg juffrouw Nickleby dat haar broer hier is, cn haast heeft,' zei Nïc<v laas. De blinkende knoopjes verdwenen met ongewone vlugheid, en Nicolaas bleef de kamer op en neer stappen. Algauw hoorde hij de lichte voetstap die hij zo goed kende, en nauwelijks had hij zich naar de deur gekeerd, of Kaatje sloeg haar armen om zijn hals en barstte in tranen uit. 'Lieve zusterl' zei Nicolaas, terwijl hij haar omhelsde. 'Wat ben je bleek geworden!' - 'Ik ben hier zo ongelukkig, lieve broerl' snikte Kaatje. 'Zo diep ongelukkig! Laat mij hier toch riet aan mijn lot over, of ik zal van verdriet sterven.' - 'Nee!' zei Nicolaas, 'ik zal je nooit meer aan je lot overlaten.' Hij begon te huilen toen hij haar aan zijn borst drukte. 'Geloof toch, dat ik alles met de beste bedoelingen heb gedaan. Ik verliet je, omdat ik bang wasje ongelukkig te maken. Het speet mij riet minder dan jou en ?ls ik verkeerd handelde, was het uitgebrek aan ondervinding. Maar je moet nu met mij meegaan, je had vannacht zelfs riet hier moe ten blijven, maar ik hoorde alles te laat. Wie kan ik hier spreken, voordat wij wegrijden?' Deze vraag kwam juist bijtijds, want op dat ogenblik kwam meneer Wititterly binnen en Nicolaas zei hem kort waarvoor hij gekomen was. 'Het kwartaal is nog niet half om,' zei meneer Wititterly met de deftig heid van iemand die het recht aan zijn kant heeft, 'dus...' - 'Dus kan er geen kwartaal salaris gevorderd worden. U zult mijn haast wel veront schuldigen, meneer, maar dringende omstandigheden vereisen, dat mijn zuster terstond een andere woning betrekt. Haar spullen zal ik in de loop van de dag laten halen.' EVLSIE •VANAVOND! Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. Politieke Partij: 18.20 Uit zending van D'66. VARA: 18.30 Stereo: Klink Klaar -zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19-45 Stereo: Tango Rumba Or kest met zangsolisten 20.10 Stereo: Metropole ork. en zangsolisten. 21.00 Stad zonder muur. documentair progr. 21.20 Licht muziekprogr. 21.50 Nou. en...! satirisch progr. 22.15 Country en Western mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.38 Me- ded. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Moderne gewijde mu ziek (gr). 23.20 Radio Jazz Ma gazine. 23.55 - 34.00 Nieuws. Hilversum U. 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. NOS: 19 00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Morele herbe wapening: 'n boek voor ieder een. gesprekken. NOS: 19.20 De vierde persoon Gods. le zing. 19.35 Geen onderdaan maar burger: de staatkundige vorming van de Nederlander. 19.50 Progr. voor blinden en slechtzienden. 20.00 Stereo: Omroeporkest. omroepvrou- wenkoor en solist, in de pau ze: Fermate -een luchtig pau zeprogramma. 21.35 Stereo: In strumentaal ensemble. 22.00 Weer es wat anders: minder bekend buitenlands repertoi re. 22.30 Nieuws. 22.38 Parle- mentsoverzicht. 22.45 Stereo: X. een sprong ln het duister. 23.55 - 24 00 Nieuws. Nederland 1: NOS: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. NOS: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. NOS: 19.04 Scala: Infor matief progr. CVK/IKOR: 19.30 Kenmerk: over kerk en sa menleving. STER: 19 55 Recla me. NOS: 20 00 Journaal STER: 20.13 Reclame. Politieke Partij. 20.20 Uitzending van de PSP NOS: 20 30 Hoofdbureau van politie, speelfilm (Rijks keuring: 18 Jaar). 22.20 Kleur: Uitzending Stichting Socutera. 22.35 Kleur: Eigentijds: Vrouw in de Kunst: filmimpressie van de schilderes Susana Si mon. 23.00 Kleur: Wereldkam pioenschappen ijshockey 5e Stockholm: samenvatting van de wedstrijd Tsjechoslowakije Oost-Duitsland. 23.20 - 23.3S Journaal. Nederland II: NOS: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. NOS: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. AVRO: 19.64 Kleur: Mo de 1970: filmimpressie van de zomermode 1970. met veel mu ziek en dans. STER: 19.55 Re clame. NOS: 20.00 Journaal. STEK: 20.15 Reclame. AVRO 20.20 Voorbeschouwing AVRO- Rallycross. 20.45 Kleur: Ge meubileerd, tv-spel. 21.30 Spreekuur: medische rubriek. Bond Zonder Naam 22.00 Casa Humana. NOS: 22.10 Journaal. TELEAC: 22.15 Spaanse les - les 9 herh. 22.55 - 23.25 Stude ren - Rechtsgeleerdheid herh. BELGIE Kanalen Nederlands: 2 en 10: 19.25 Zandmannetje 19 30 Ver grootglas op de postzegel 19.45 Hier spreekt men Nederlands 19.50 Zoeklicht 19.55 Meded. en weerbericht 20.00 Nieuws 20.25 Doris Day show, feulll. (28) 20.50 Panorama 21.35 Omroep Symfonie orkest 22.10 Gast- progr.: Het vrije woord: Het Humanistisch Verbond 22.40 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND l 18 - The Penny-whlstle song. Forgotten dreams. The synco pated clock Blue tango Bug ler's holiday A trumpeter's lullaby Fragm. ..Paganinl" Ho rln chin tzai rai. Nangoku tosa a atoni shote. Hanayome. Ko mi kokshi. Yama no kemure Suikerbossle. Fanagalo. Choco- cue. Popurri de Ale. Para que. Sarie Marais. Skokiaan. How to succeed in business without really trying Paris original. Gran old ivy. Brotherhood of man. I believe in you. Grand old Ivy n. Happy to keep his dinner warm. Hilversum I. 402 m.: AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte gramm. muziek. 8.00 Nieuws. 8.11 radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gramm. muziek (8.30—8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klankjuwelen (gr). 9.35 Waters tanden. 9.40 Paasfolklore ln 970. klankbeeld. 10.00 voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen (gr). (11.00—11.02 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw (11.55 Beursberlohten). 12.30 Sportre- vue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13.30 Stereo: 't Muzi kantenuur: I. Radiokameror kest, II. Radiokoor. 14.30 't Is historisch: progr. over geschie denis. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: De wereld van de opera: beschou wingen over de opera Dei Freischütz, van Weber. 17.00 Lichte gramm. muziek voor dc tieners. 17.30 „O" een rondje radio. 17.55 Mededelingen. Hilversum II. 298 m.: KRO: 7.00 Nieuws. 7.U Het levende woord. 7.18 Badinerie: klass. muziek (gr) (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging. 8.00-8.10 Nieuws) 8.30 Nieuws 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw) NOS: 10.00 Wa: heeft dat kind? pedag. kro niek. 10.20 Stereo: Muziek ui' de Barok. KRO: 11.00 Nieuws 11.03 Voor de zieken. 11.54 Be richt Vastenaktie. 11.55 Mede delingen. NCRV: 12.00 Hij wee wat lijden is. lezing. 12.05 Los- Vast, gevar. prgr. 02.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: i?.50 Passlestonde) 14.00 Stereo: The Killma Hawatians Show. 14.30 Klass. en mod. kamermu ziek. (opn) 15.00 Hervormde studlodienst. NOS: 15.30 Meer over m:nder: meer Informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond tre den. (16.00-16.02 Nieuws) NCRV: 17.45 Sportactualitelten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: radiocompetltie koren en korpsen. Hilversum III. 240 m en FM- kanalen: NCRV: 9.00 Nieuws 9.02 Muziek van toen voor )u:s- teraars van nu. 9.30 Lichte instr. muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie (11.00 Nieuws) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte platen KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13 08 Licht platenprogr. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop cn countrymuziek (15.00 Nieuws) 16.00 N:cuws. 16.03 Popmagazi ne. 17.00 Nieuws. 17.02 Actuali teiten. 17.07-18.00 Verzoekpia- tenprogramma. TELEVISIE 146: „Ik heb je hulp no dig, Kameraad", zei fop- neus. „Aan mij is de eer volle en verantwoordelijke taak opgedragen deze twee weerzinwekkende staats vijanden naar Ysberië te brengen. Mooi werk na tuurlijk. maar eh. „Nou wét eh.grom de smidje Verholen nors. „Ik.ik ben te klein om het slot op de deur te doen", legde fopneus ner veus uil en onder zijn mas kertje kleurde een diep schaamrood zijn wangen. „Dat is mijn kans!", juichte het diep in het binnenste van smidje Verholen. Maar uiterlijk bleef hij dood- ma'^r' ••Je kun' op me "*enen kameraad. Ga Jij Suweliikï^ari,uri'inrHÏ ,r,Je ?m,e" en s,art de mo,or- lk slu" dla lw<* want toe Wel !P ,ln Je wagen' En r» dan maar m«een weg. kunnen voor de eu!ri5 puls ln de toodmijnen is. hoe eerder ze aan het werk precies hm S'En nu wis< smidie Verholen r!Üf ond' H,) zoa Kareltje Knetter de bosbubbe] geven' Om nu geen argwaan te wekken, smeet hij de twee veroordeelden rèrsi met kracht en geweld de boevenwagen in. Toen smeet hij de deur dicht en liet de sloten klikklakken. Doch daarna fluisterde hij gauw door de tralies van het kleine venstertje: „Kareltje! IK ben het! IK..., SMIDJE VERHOLEN' Jammer genoeg is die truuk met de heksenbezem mislukt, maar hou goede moed! Hier is de bosbubbel! De bubbel van Boltje!" En onder het uitspre ken van deze woorden, wierp hij de bosbubbel door de tralies naar binnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 19