Kwart meer ingeschrevenen bij centrum „huwelijkscontacten" Kees Bakker wil niet meer „lief zijn voor elkaar" FORMAAT Meer Duitsers verlaten kerk DuidehJke ,taal beroepWgswerk krant van Zo ziet beschrijving van contact eruit al Een woord voor vandaag LANDELIJKE STICHTING VOORZIET IN BEHOEFTE Weg die moeilijk altijd blijft jegens kerk in Overleg over tarieven van specialisten Zuid-Af rika Theologisch student lijsttrekker CPN in Kampen regering vormen Kraampje van kerkC op de bloemenmarh „Uitbouw medische ethiek noodzaak" New Delhi neemt bestuur West- Bengalen over Ds. S. E. TreffV overleden Kajafas, de hogepriester van het jaar, is de man, die het eerste deel van het onderzoek naar het optreden van Jezus moet lei den. Kajafas, die over deze zaak wat heeft gefilosofeerd en tot deze conclusie is gekomen: „Het is nuttig, dat één mens sterft ten behoeve van het volk". De man weet zelf niet welk een diep zinnige waarheid hij hier uitspreekt! Men zou bijna denken, dat het hem vóór alles gaat om het be houd, omde redding van het volk, dat het volk reddeloos verlo ren is, als Jezus nog langer gelegenheid krijgt Zijn leer te predi ken. Wat een zorgen om het volk! Zijn conclusie mogen wij on derschrijven maar dan op een totaal andere wijze dan Ka- jafas bedoelt. Het is nuttig, dat deze éne Mens sterft voor het volk. Daarvoor kwam Hij naar de wereld, daarvoor werd Hij in alles solidair met de mensen. Het behoud van het volk van de mensheid, van u en van mij, ligt in Zijn sterven op Golgotha. Kajafas heeft waarschijnlijk tóch wel iets begrepen van de achtergronden van Jezuskomst en optreden. Hij heeft toch wel iets aangevoeld van de zo kennelijke vervulling der profetieën uit het Oude Testament. Maar hij wenste de feiten niet te aan vaarden. En zo komt het ook hier tot een volstrekte omkering van begrippen: wat Kajafas verstaat onder behoud van het volk is de radicale ondergang. Dat echte behoud is een gevolg van het offer dat de Zoon des mensen bracht. We lezen vandaag: Marcus 13 vers 28 tot 37. VRIJDAG 20 MAART 197# (Van onze kerkredactie) HANNOVER Het aantal uittredingen uit de kerk is in 1968 in West-Duitsland met een grote sprong omhoog gegaan. In vele delen van het land is zelfs de sterkte van de eerste uittre- dingsgolf van na de oorlog (be gin jaren vijftig) overtroffen. Overigens is het aantal dat de kerk verlaat, op het totale ledental nog gering: van elke duizend leden van de Evangelische Kerk traden er twee uit. De regionale verschillen zijn groot. Landskerken met een grote verstede lijking noteerden veel groter verlie zen dan landskerken met een over wegend agrarisch karakter. De kerk van Hamburg verloor 6,7 per duizend leden en die van West-Berlijn 5,9 te gen bijvoorbeeld die van Schaum- burg-Lippe maar 0,6. Opvallend is het verloop van de uittredingsbeweging In het begin van de jaren vijftig was er in alle Westduitse landskerken een eerste golf van uittreding. In 1950 verlieten ook twee per duizend leden de kerk. Dat werd elk jaar minder, totdat de kerken in 1957 hun gunstigste jaar hadden 1,1. Daama werd het aantal weer heel langzaam groter, totdat het in 1968 met een grote sprong omhoog ging. De totaalcijfers van 1969 zijn voor lopig nog niet klaar, maar men ver wacht dat in dit jaar eveneens een grote toename te constateren zal zijn. (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG De minister van economische zaken, mr. R. J. Nelissen en staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga zullen met de Landelijke Specialisten Vereniging spreken over het verschil in tarief voor zieken fondspatiënten en particulier verze kerden. Het centraal bestuur van de Speci alisten Vereniging heeft reeds be zwaar gemaakt tegen dat tarief- verschil, zo deelden de bewindslieden gisteren mee aan de Tweede-Kamer leden J. H. J. Maenen en A. J. Hutschemaekers van de KVP. Zij verklaarden verder, dat van een bij zonder sterke stijging van de tarie ven niet gesproken kan worden. (Van onze kerkredactie) DELFT Een werkgroep van de studentenvereniging SSR wil, dat de gereformeerde synode alsnog duidelijke taal zal spre ken over Zuid-Afrika. In een open brief aan synodeprae- ses dr. P. G. Kunst wijzen zij er op, dat de Zuidafrikaanse afgevaardig den hun ontmoeting met de gerefor meerde synode in Lunteren in eigen land uitgelegd hebben als een grote overwinning voor Zuid-Afrika. De mening van de synode is in Zuid-Afrika niet correct weergegeven en dr. J. S. Gericke heeft zijn toezeg ging van een gesprek tussen de Ne derduitse Gereformeerde Kerk en het Christelijk Instituut ontkend. Daarom willen de studenten, dat de nog te verzenden brief aan de Neder duitse Gereformeerde Kerk opgesteld wordt in duidelijke en niet mis te verstane bewoordingen en zowel in Nederland als in Zuid-Afrika gepu bliceerd wordt. De gereformeerde synode moet een actieve rol spelen bij het totstandko men van een gesprek tussen de Ne derduitse Gereformeerde Kerk en het Christelijk Instituut en zo nodig een bemiddelaar naar Zuid-Afrika sturen. Ook moet ze haar solidariteit uitspre ken met de ontrechte niet-blanke be volking. (Van een onzer redacteuren) DE BILT Sinds de fusie, nu vier maanden ge leden, van de vier levensbeschouwelijke huwelijks- contactsbureaus in één landelijk centrum is het aantal personen dat van de diensten van het nieuwe „Lan delijk centrum voor huwelijkscontacten"' gebruik wil maken met meer dan 25 procent gestegen. De vier aparte bureaus brachten vorig jaar 2600 con tacten in, te weten 1000 mannen en 1600 vrouwen. Dit aan tal is in korte tjjd toegenomen tot 3300. verdeeld in 1400 mannen en 1900 vrouwen, waarbij dus ook de verhouding tussen het aantal mannen en vrouwen gunstiger is ge worden. Deze, in feite niet voorziene, ontwikkeling gaat door, zodat directeur J. C. W. van der Linden er gegronde redenen voor heeft te verwachten, dat dit jaar het totale aantal contacten zich tussen de 4000 en 5000 zal bewegen. Enerzijds verwacht hij die ontwikkeling omdat het lan delijk centrum steeds meer bekendheid blijft krijgen, an derzijds omdat in ons land nu een Raad van toezicht op huwelijksbureaus functioneert, die met erkenningen zal gaan werken, zodat er over bonafiditeit veel meer klaar heid kan komen. J. C. W. VAN DER LINDEN Directeur Landelijk centrum voor huwelijkscontacten De groei schrijft hij ook toe aan het feit dat het landelijk centrum dienstbaar blijkt te zijn aan een groep, die tot voor kort tussen wal en schip is gevallen. Hij heeft daarbij het oog op degenen, die niet kerke lijk gebonden zijn of die dat wel zijn, maar die het van de ander niet als eerste vereiste vragen. Na vier maanden functioneren is de heer Van der Linden van oordeel dat men de grotere verantwoordelijk heid die door de fusie bij de mensen is gelegd blijkt aan te kunnen. De toenemende werkzaamheden er moet veel worden overgewerkt maken het aantrekken van nieuwe krachten noodzakelijk. Ook dat is een zaak waar hard aan wordt ge werkt, maar waarbij men ook weer niet te snel wil handelen, gezien de vrij zware maatstaven die voor elk personeelslid moeten worden aange legd. Gunstiger Verwacht wordt, dat bij het toene men van het aantal contacten de ver houding vrouwen-mannen steeds gunstiger zal worden, hoewel men bij het centrum nu ook weer niet de illusie koestert, dat er ooit van een volledig evenwicht sprake zal kunnen zijn. Een vraag die steeds gesteld wordt: hoe groot is de kans van slagen, wanneer men zich bij het landelijk centrum (kosten 95) laat inschrijven na de nodige formulieren die volledig geheim blijven, te hebben ingevuld en een gesprek met een der raadslie den in den lande te hebben gevoerd? De heer Van der Linden: We wach ten er ons wel voor, veel verwachtin gen te wekken. Al is het een weg, het blijft een lange en vaak moeilijke. waarbij men zich tegen teleurstellin gen moet wapenen. En verder: ook al zijn we van plan in de toekomst meer aan begeleiding te doen, in feite gaan onze diensten (zonder winstoogmerk, zelfs met subsidie) niet verder dan het moge lijk maken van eerste contacten. Al het overige moeten de ingeschreve nen zelf doen. Van bevoogding of iets van dien aard is in geen enkel op zicht sprake. Maar wat de kansen betreft, bij de dames is het percentage het laagst. Het aantal geslaagden komt hier in het algemeen niet hoger dan 30. Bij de heren is het aantal geslaagden aanmerkelijk hoger, namelijk om on nabij de 50 procent, dit dus voora' omdat er minder heren zijn. Dit zijn dan cijfers over de laatste jaren; de mogelijkheid is niet uit gesloten, dat bepaalde cijfers in de toekomst wat gunstiger gaan uitval len. Daarbij geven de diverse groepen weer de nodige afwijkingen te zien. Zo is bij de heren uit de mid denstand en de hogere milieus het percentage weer hoger, namelijk 60 tot 70 en liggen de mogelijkheden voor dames uit agrarische kringen en uit de arbeidende stand weer gunsti ger dan het gemiddelde percentage. De moeilijkste groep is die tussen de 30 en 40 jaar. Procedure Wie ingeschreven is, zoekt zelf een partner met wie hij of zij voor alsnog anoniem wil corresponde ren. Dat kan, omdat men maandelijks een circulaire met persoonsbeschrij vingen ontvangt: de dames krijgen de globale gegevens van alle bij het centrum ingeschreven heren en om gekeerd de heren de gegevens van alle ingeschreven dames. De namen zijn vervangen door nummers. De woonplaats of streek wordt globaal aangegeven. Er kan een brief worden geschreven, op de dichtgeplakte envelop wordt het nummer gezet, waarna het geheel in een grotere envelop aan het centrum (Prinsenlaan 1, Kloosterpark, De Bilt) wordt toegezonden. De brief, dte niet wordt ondertekend, maar alleen het correspondentienummer van de af zender vermeldt, wordt dan door het bureau naar de betrokkene gestuurd. Volgens dezelfde methode wordt antwoord ontvangen (hierop ziet het centrum toe). Wil men stoppen, dan kan men dit aan de betrokkene laten weten zonder dat de namen bekend worden. Wil men de correspondentie vortzetten, dan kan dat evenzeer. Ook in het verbreken van de anoni miteit en het opnemen van pex-soon- lijk contact is men volledig vrij. Tot zover in het kort de gang van zaken. Wie nadere inlichtingen wil, wende zich schriftelijk, dan wel tele- fonisch tot het landelijk centrum (te lefoon 030 760630), waarna men geheel vrijblijvend het nodige infor matiemateriaal krijgt thuisgezonden. NED. HERV. KERK Beroepen te Dokkum: G. A. Cnos- sen te Twijzelerheide; te Ede: T. Lek- kerkerker te Oosterwolde. GEREF. KERKEN Benoemd tot studentenpastor te Kampen: E. Th. Thijs, aldaar. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Haarlem: D. Hakken berg te Dordrecht. (Van onze kerkredactie) J^AMPEN Eerst wil Kees Bakker niet met de krant praten. „Ik heb de protestants- christelijke lezers nu al genoeg gepest. Ik heb geen enkel voordeel van al die publiciteit, maar wel nadeel." Als we hem er op wijzen, dat de lezers toch wel erg graag willen weten, of zijn politieke optreden een grap is of werkelijk serieus be doeld, wil hij toch. De feiten: in Kampen, het gereformeerd Jeruza lem, gaat dit jaar voor het eerst in d.e geschiedenis de CPN meedoen aan de gemeenteraadsverkie zingen. En de lijsttrekker is gereformeerd theolo gisch student Kees Bakker, 24 jaar. Kees Bakker vindt, dat het maar eens uit moet zijn met de mythe van het lief zijn voor elkaar. Hij noemt het een verdovingsmiddel, dat de werkelijke Fnnfoni Irov» (Yoon problemen versluiert. Daarom is hij sinds een half 17 dllJLclIll IVd.Il gCCll j jaar na van de CPN. Dat is een eerlijke partij, dir ROME Oud-premier Fanfani heeft gisteren zijn poging opgegeven een oplossing te vinden voor de thans 40 dagen durende Italiaanse rege ringscrisis. Hij is de derde die er niet in geslaagd is een kabinet te vormen. In welingelichte kringen is men van mening dat er twee dingen kun nen gebeuren: of Rumor zal opnieuw proberen een coalitie van centrum en links te vormen of hij zal het parle ment om een vertrouwensvotum vra gen voor zijn demissionair, geheel uit christendemocraten bestaand kabinet. Buiten deze twee mogelijkheden blijft er volgens waarnemers niets anders over dan algemene verkiezin gen uit te schrijven. de klassenstrijd niet schuwt. Biesheuvel In 1967 stemde hij Biesheuvel. Maar toen dezf met de WD in zee ging. zei Kees Bakker een vloek en de AR vaarwel. Aan de christelijke partijen ligt de conceptie van de klassensamenwerking ten grondslag. Dat vindt Kees Bakker niet reëel. Bij de Partij van de Arbeid moet je maar wachten, wat eruit te voorschijn komt. In de PSP staat het pacifisme hem tegen. Met de PPR zou hij wel in zee willen, als ze maar wilden toegeven, dat onze maatschappij eer klassenmaatschappij is en klassenstrijd dus noodza kelijk is. „Maar dat zullen ze niet doen, omdat ze zich dam onpopulair bij de kiezers zouden maken. Dat kan de CPN niets schelen. De mensen worden kwaad, i als ik zeg dat ik op de CPN stem. Omdat ze die| keihard vinden. Met de PSP en de PPR valt te praten. De CPN| praat niet. Die snijdt de dialoog radikaal af met i mensen boven een bepaalde loongrens." De woorden, zacht en schuchter uitgesproken, I zijn niettemin van een knallende radikaliteit, zoals, men eerder van een student van de andere Kampe» Theologische Hogeschool zou verwachten. Shocktherapie 'i Er staat in de Bijbel, dat een rijke moeilijk het. j Koninkrijk Gods kan ingaan. Als men Kees Bakker I er op wijst, dat hij het de rijke dan nog moeilijker1 KEES BAKKER maakt, door niet eens meer met hem te willen praten, spreekt hij van shocktherapie. Do armen zullen het Koninkrijk beërven. Veel teksten zijn volgens hem terug te brengen tot de macht van het proletariaat. Hij ziet geen verband tussen zijn politieke visie en zijn studie. „Ik ben christelijk. De teksten, waar het om gaat kent iedereen." Wel vertelt hij, dat een werkgroep Kamper stu denten behoorlijk wat aan Marx heeft gedaan. Heel wat Kamper studenten hadden de afgelopen dagen een biljet van het PAK op hun raam. Ook Kees Bakker zelf, tussen twee biljetten van de CPN in. Dat is voor een lijsttrekker wat ongebruikelijk, maar moet verklaard worden uit het betreu renswaardige feit, dat zijn vrouw, die in Utrechl geschiedenis studeert, nog niet zover is als hij. Ze durven nog niet CPN te stemmen, meent hij. Wel zijn zes studenten met hem meegeweest naai de oktoberdemonstratie van de CPN in Amsterdam. Hij rekent er ook op, dat een stel hem zal helpen bij zijn campagne. Hij verwacht, dat zeker de helft van de 200 studenten op hem zal stemmen in juni. Verder gokt hij op de PSP- en PPR-stemmen en op de Kampei jeugd. Alles bij elkaar denkt hij de ruim 400 stemmen, die nodig zijn voor een zetel, net te zullen halen. Woensdag kreeg de CPN 150 stemmen in Kampen. Kampen uit NAVO Het eerste voorstel van Kees Bakker in de ge meenteraad zal zijn, dat Kampen uit de NAVO moet treden. Borden bij de invalswegen moeten duidelijk maken, dat militairen in uniform niel langer gewenst zijn. Een greep uit zijn verder programma: meer voor zieningen voor de jeugd, subsidie voor de bioscoop, zodat er betere films kunnen komen, betere huisvesting voor de gastarbeiders. Hij is tegen de burgeractie voor een betere brug over de IJssel. Die brug moet er wel komen, maar dan betaald door de industrie. Die heeft er de baat bij. De politieke aspiraties van student („geen aanstaande dominee," zegt hij met nadruk, maai wel wil hij zich graag verder specialiseren bij prof. Rothuizen in de ethiek) Bakker werden vorige week bekend door een publikatie in een plaatse^ lijke krant Verontruste gereformeerden belden de hogeschool om inlichtingen. Volgens het Friesch Dagblad „werden reeds financiële bijdragen inge trokken." Kees Bakker had tot gisteren nog niets gehoord van de leiding van de hogeschool of van de profes soren. Wel van zijn medestudenten. Prof. Kuitert Student J. G. Hoekstra schreef („namens vele medestudenten") een opgewonden van-dik-bout-zaagt-men-plankon ingezonden stuk, waarin hij suggereerde, dat Bakkers actie „de vrucht is van de moderne theologie, welke o.m. gepropageerd wordt door prof. Kuitert". Bakker heeft „een push van prof. Kuitert naar de linker i hoek meegekregen," toen hij van de VU, waar hij eerst studeerde, overstapte naar Kampen. Voorlopig heeft Kampen, naast de sex-boetiek, weer genoeg om over te praten. LE ho Op welke wijze zijn de anonieme gegevens van de ingeschrevenen de circulaire van het Landelijk centrum voor huwelijkscontacten op j nomen? Ter illustratie het volgende, uiteraard gefingeerde voorbe 1 Geboren 1932; middenstand; prov. Utrecht; 1.78 m. Na zijn mid< bare schoolopleiding heeft deze man o.a. door avondstudie zijn keio, verrijkt en hij heeft als administrateur bij een bedrijf een goede pos Volgens onze gegevens is hij een evenwichtige, correcte persoonlijk! die zich bij een eerste kennismaking niet spontaan uit, maar dit is ra bescheidenheid dan gereserveerdheid. Zijn vrije tijd besteedt hij v< namelijk aan muziek beluisteren (vooral klassiek), lezen (historis j(S romans) en hij ziet graag een goed toneelstuk. Zijn toekomstige leve partner stelt hij zich voor als een opgewekt, spontaan meisje, bij vijl O keur maar niet noodzakelijk evenals hij katholiek en in de leeftijd 30—35 jaar. V rk (Van een onzer verslaggeefsters) men in Masra. Nu, na mea' UTRECHT De Utrechtse kerken gaan zaterdag 21 maart de dag voor palmzondag de markt op. Temidden van de bloemen, die iedere zaterdag op het Janskerkhof worden uitge stald zal een plaats worden inge ruimd voor een kraampje van de kerken. De initiatiefnemer is de Utrechtse stedelijke raad van kerken, waarbij de rooms-katho- lieke en zeven protestantse ker ken zijn aangesloten. „We hebben het idee eigenlijk af gekeken van dr. Schoonheim, die een tentje voor de Hooglandkerk in Lei den heeft staan", bekent de Utrechtse hervormde evangelisatiepredikant dr. A. Dronkers. In het kraampje wordt lectuur ver kocht, waaronder het paasnummer van De'Open-Deur/Onderweg. Verder wordt informatie verstrekt over elk van de tien kérken van de Utrechtse raad van kerken. Masra-project Geld wordt ingezameld voor het Masra-project in Israël. Een stroom van vluchtelingen uit andere streken van Galilea is na 1948 terechtgeko- AMSTERDAM Dr. C. van der Meer heeft vanmiddag in zijn inau gurele oratie als hoogleraar in de in wendige geneeskunde aan de VU ge pleit voor uitbouw en bezinning op de nieuwe problemen van de me dische ethiek. „Het zou geen overdaad zijn", al dus dr. Van der Meer, „als de bestu ren van de Vrije Universiteit een be kwaam geleerde zouden aantrekken, die zich in samenwerking met artsen in de praktijk, kan bezighouden met deze vraagstukken." De titel van de oratie was: „Ge neeskundige confrontatie met de dood". Een duidelijk verschil tussen christen-arts en niet-christenarts zal blijken in de geneeskundige confron tatie met de dood. Over het rekken van het leven van een ongeneeslijke patient merkte hij op dat de arts mag afzien van alle niet verlichting gevende therapie. In wezen is dit passieve euthanasie. De grens van het toelaatbare zal tussen de actieve en passieve eutha nasie in liggen; de toepassing van de euthanasie die Van den Berg voorstaat, daarin bijgevallen door Kuitert, wijst prof. Van der Meer af. CALCUTTA De Indiase regering heeft het bestuur over West-Benga len gisteren overgenomen. Maandag is de dertien maanden oude rege ringscoalitie onder leiding van de marxisten afgetreden. Krachtens de Indiase grondwet kan de centrale regering in New-Delhi een half jaar lang het bestuur van een staat overnemen. Het afgelopen weekeind hebben zich in de staat West-Bengalen ernstige onlusten voorgedaan, waarbij zeker 30 mensen om het leven kwamen, en 300 perso nen werden gewond. Het weer in Europa wbi th twintig jaar woont men er rv slechtgebouwde houten barakken De opbrengst van het kraam] een bijdrage voor het bouwen nieuwe huizeiDe staat Israël dieert 75 procent. Paasvroegdieiist Op paasmorgen om zeven. wordt in de Domkerk een paasv 'nJ; dienst gehouden, die eveneens ui van de Utrechtse raad van kt Ondanks alle vroegte is de kerk jaar stampvol. Het thema is: Vrouwen hebb e_ boodschap het eerst gekregen, hervormde predikante, een roon tholieke „vrouwe van Bethani 'eg! een vrouwelijke Leger des Heil: n joor spreken in deze dienst. tc Pauselijke lintje lr( teruggestuurd ETTEN Dr. Chr. Mol, oud-f"'.] zitter van het Wit-Gele Kruis if. derland en oudlid van de TWJ" Kamer, heeft het ridder- en hete s mandeurschap in de orde vang Gregorius de Grote aan de pav ruggestuurd. Hij wil daarmee protesteren de manier, waarop Rome het Z lands episkopaat „zijdelings dei eert". Hij ontving zijn onderscl gen in 1947 en 1958 voor zijl disch-sociaal opbouwwerk in land. DOORVVERTH Op 6 leeftijd is overleden de doopsgfy emeritus-predikante mej. S. E. fers. De crematie heeft inm plaats gehad. Ds. Treffers was van 1919 to n onderwijzeres te Rotterdam. D studeerde zij theologie. In 1937 zij proponente. Na een period! hulpprediker in Alkmaar Utrecht werd zij in 1941 predik: Staveren. Vervolgens stond 2 Berlikum en te Akkrum. Na emeritaat in 1960 verleende z1|h enige tijd bijstand in het pastoi Amersfoort. kr mm. temp. neerslag gisteren Amsterdam regen Brussel geh. bewolkt Frankfort zw. bewolkt Genève geh. bewolkt Innsbruck sneeuwbui Kopenhagen onbewolkt Locarno half bewolkt Londen geh, bewolkt Luxembuie geh. bewolkt Madrid Majorca Miinchen Nice Partjs Rome Wenen Züricb 1 onbewolkt half bewolkt 7 sneeuw -1 licht bewolkt fi zw. bewolkt 4 onbewolkt 2 zw. bewolkt 3 regen en sneeuw 1 9 an ie' Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: l. karig-deel de dag, 2. rivier in Duitsland-] neet, 3. lange en smalle stro zuidvrucht, 4'. ondergrondse ga rle loot. 5. dwaling-meisjesnaam, radio omroep-hed-raap, 7. I (afk.)-boom-plaats in Zeeland, i ontkenning-met teer bestrijken soort antilope-peulvrucht-deel de bijbel. Verticaal: 1. verscheidenheid^! reukwater-lichaamsdelen, 3. chaamsdeel-ruiterfeest, 4. plaats.. N.Br.-ongaarne-scheik. element uitkrabben-voorzetsel, 6. wi van een kompas-maal, 7. re >0 traag, 8. lusthof-komn t, (meerv.). 9. troeflcaart-begai I heid. OPLOSSING VORIGE PUZZ HOR.: 1. markizaat, 2. agio- et der, 3. reseda-ara. 4. eren-lïias t< teer-Emden, 6. andante-sa, keet-Reest. 8. beu-eel-rei, 9. kel-sinc. VERT.: 1. maretak-bafe ageren-ecr. 3. risee-deuk, 4. ko fl rat-Ee. 5. indien-rel, 6. zaal- els. 7. Ada-idee-r.i.. 8. aera-Es< 9. tras-natie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2