[evr. Geense beroepbaar in de Geref. Kerken i rekvlietbrug tot 'asen afgesloten Scholenfusie in Voorschoten WEEKAGENDA b ïi 36 Sï' Nieuw Brunhilde (45) gaf leuke uitvoering Voorlopig geen kerken in de Merenwijk oetbalmenu Gemeentebode VanBeelen ging met pensioen 5rkeer moet worden omgeleid Mei in Leiden Kandidatenlijst PvdA in Leiden Vebo-kampioenen T 1 ior man is hervormd predikant in Leiderdorp ioc eef IS IEIDSE COURANT ZATERDAG 14 MAART 1970 an een onzer redacteuren) sRDORP Mevrouw A. |nse-Ravestein, echtgenote van van de hervormde predikan- alhier, is gisteren beroep- verklaard voor het ambt predikant in de Geref. Ker- Het examen voor de classis gewoonlijk op het kandi- 'Jsexamen, maar omdat de ef. Kerken indertijd de vrouw le no& n'et kenden, dit toen achterwege. On echter heeft de synode van Kerken de toegang tot de iel voor de vrouw mogelijk laakt. jaar is mevrouw Geense al in een gereformeerde kerk- v%t in Leiderdorp voorge- Formeel kon dat toen nog J maar de kerkeraad had geen bezwaren. Een bijzon- feeid hierbij is, dat mevrouw bi£nse in Leiderdorp en omge- ook al meermalen diensten hervormde gemeenten heeft wfed. In Hoogmade verleende leen half jaar lang bijstand atalhet pastoraat. Daaraan is nu eind gekomen omdat de herv. )r t eente aldaar morgen een et, iwe predikant ontvangt, ooimw Geense kon ons uiteraard the*b concreet antwoord geven de waag waartoe haar be- >baarstelling zal leiden. Door predikant-zijn van haar man reiderdorp verkeert zij in een eigenaardige positie. Toch er wel kerkelijk-ambtelijke cties denkbaar die zij in over- Bing zou willen nemen. Te ren is bijv. aan een zieken- ipastoraat. iuw Geense werd in Leiden oren. Na het chr. lyceum stu- )EN Het voetbalmenu 1 voor mende week-eind ziet er weer jkkelijk uit. gaat naar Gouda om Olympia delntje te schenken. Verder zien n VS niet komen na de teleur- e ide resultaten van de afgelopen reken. lenburg krijgt ook pijpestad- ers te bestrijden. Gouda komt ■d op bezoek. De beide puntjes echter in Leiden, lunum krijgt Alphen op be- ~al deze wedstrijd wel in stten. lat bij VUC op bezoek. Met nederlaag moeten de Ka- zich tevreden stellen. klasse: PDKSJC 2; Teylin- 'fjcs 1; Van Nispen—HVV 3; jicLiisse 2. 4de klasse: ConcordiaOoie- 1, Warmunda—SJZ 1, VTL— nt 1, ASC—GDA 1, VVSB— laar 1, AlphiaWoerden 3. Mevrouw en ds. Geense. deerde zij twee jaar aan de Leid- se universiteit en vervolgens aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Tien jaar geleden legde zij daar bet kandidaatsexamen af. Na drie jaar te Badhoevedorp assistent in kerkelijke arbeid te zijn geweest, was zij een half jaar vicaris bij de Nederlandse Gemeente in Berlijn en vervol gens drie jaar geestelijk verzorg ster aan het psychiatrisch zie kenhuis te Vogelenzang. In 1966 traden ds en mevrouw Geense in het huwelijk. In het academisch ziekenhuis van Hei delberg was zij enige tijd gees telijk verzorgster. Ds Geense ont ving een beroep naar Leiderdorp toen hij in Heidelberg studenten predikant was. De eenheid tussen hervormden en gereformeerden is een doel waar voor ds en mevrouw Geense met alle beschikbare mogelijkheden graag ijveren. Daarin ligt ook voor mevrouw Geense de reden om niet naar de Herv. Kerk over te gaan. Zij wil juist van uit de Geref. Kerken waarvan zij lid is, dit proces naar eenheid mee stimuleren. KATWIJK Gistermiddag waren zeer velen bijeengekomen in het. restaurant „Cleijn Duin" om afscheid te nemen van gemeentebo de/conciërge W. G. van Beelen, die Lil ÏIDEN Provinciale Waterstaat zal met ingang van woensdag de vlietbrug in de Voorschoterweg voor het uitvoeren van spoed- faties voor alle verkeer moeten afsluiten voor een periode van rhalve week. In verband met de verkiezingen zal op die eerste in elk geval wel voetgangers- en fietsersverkeer worden door menen. Kiezers aan de verlengde Lammenschansweg moeten nl. in kleine verkeer zal overigens S< al gedurende de reparatiewerk- A heden kunnen passeren, op een f.), 1 keren na, als het voor het nodig is de brug te openen. het wegverkeer is een omlei- di route uitgewerkt via Tomaten- P- Zoeterwoudseweg, Vijf Mei- rellen Churchill-laan in zuidooste- J.' ijk west naar de stembus. richting en via Rooseveltstraat, IDEN Een comité bereidt op enblik de 5-mei-viering in Lei foor. Hierin hebben zitting mr. le Ruijter de Wildt en de heren n der Loo, A. J. Kots, J. C. J. k'ti ïrmont, H. C. Kwik, H. W. J. oldermans, G. Steinbach, S. :1 en J. van Egmond. Ter ge leid van 5 mei zal die week Burgerzaal een tentoonstelling en gehouden, die de herinnering le bevrijdingsdagen van 25 jaar zal doen herleven. Voor 5 elf wordt een -.ochtend-, een een avondprogramma ijgjereid. Voor een deel zal zich dat 3re£ri in de Groenoordhal afspelen. contact opgenomen met een rrnfvan radio- en tv-artiesten. ffi toningnood" contra ..Woningnood'' DEN Leden van het comité X ignood zijn volgens een door va duw Otten-Seholten en Kees ooi ondertekend schrijven in be ide gegaan bij de Kiesraad in Den NI tegen de beslissing van het ier. a: stembureau te Leiden de t, 1 ..Politieke partij Woningnood 1 n" in te schrijven in het regis- !ch or de gemeenteraadsverkiezin- ij verklaren, dat er geen relatie tussen het een en ander en daarom, dat dit verwarrend Vijf Meilaan en Tomatenstraat in te gengestelde richting. Het verkeer vanaf de Haagweg in de richting Zoeterwoudc of Alphen zal op de C'hurchill-laan ter hoogte van de Vijf-Meilaan binnendoor wor den verwezen. Ook het openbaar ver voer zal van deze omleidingsroute ge bruik maken. Provinciale Waterstaat heeft extra maatregelen genomen om de werk zaamheden voor het Paasweekeinde gereed te hebben. Mocht dit door on voorziene omstandigheden niet luk ken, dan zal de brug op die drukke dagen toch voor het verkeer worden opengesteld. Van de afsluitinng maakt P.W. gebruik om gelijktijdig een nieu we asfaltlaag op de brug aan te brengen. Eerste paal voor SJZ-eomplex ZOETERWOUDE „Een nieuwe mijlpaal" noemde voorzitter Van der Geest gistermiddag het moment, waarop burgemeester Detmers de eerste paal sloeg voor de nieuwe be huizing van S.J.Z. op het sportcom plex aan de Nieuwe weg, dat eind augustus in gebruik zal worden ge nomen. De voorzitter bracht dank aan het gemeentebestuur en zag bij zonder gunstige aspecten voor de Zoeterwoudse jeugd, die sport wil beoefenen. Burgemeester Detmers prees de zelfwerkzaamheid van S.J.Z. en de grootse wijze waarop de zaken worden aangepakt. Aan de Nieuwe weg komt een complex, omvattende zes kleedka mers met veel sanitair, kleedgelegen heid voor de scheidsrechters, een gro te bestuurskamer, magazijn en keu ken. Aansluitend komt het huidige clubhuis, dat hiertoe wordt overge plaatst. Het geheel volgens ontwerp van ir. L. Bosman, aanoerder van het eerste elftal van de groen-witten. na 38 jaar gemeentedienst met pensioen ging. Vele waarderende woorden wer- den gesproken aan het adres van de scheidende functionaris, die met zijn echtgenote en kinderen aanwezig was. Burgemeester A. G. Vermeulen zei tot de heer Van Beelen, dat deze hem veel steun heeft verleend, terstond al bij zijn komst naar Kat wijk. Wethouder C. van der Plas prees de heer Van Beelen voor het feit, dat hij het vertrouwen, dat van hem is gevraagd, steeds volkomen waard is geweest. Namens B. en W. bood hij een tuinameublement aan. Gemeentesecretaris J. C. Tieleman sprak eveneens zeer waarderend. Namens de gemeenteraad haalde raadslid M. A. de Vries op amusante wijze vele voorvallen uit de loop baan van de heer Van Beelen op. Hij bood een wandbord aan. De heer V. Stokhuyzen voorzitter van de personeelsvereniging, schonk een polshorloge. Een kunstig uitgevoerd album, vervaardigd en aangeboden door de heer D. Löning, uitbeeldend de be langrijkste feiten uit het leven van de heer Van Beelen oogstte veel waardering. Benoemingen aan Leidse universiteit LEIDEN Benoemd aan Leidse Uni versiteit: drs. R. A. G. de Graaft tot wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de organische chemie, mej. mr. F. M. de Groot tot wetenschappelijk me dewerker in vaste dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid (oud-vader- landsrechu, drs. J. Haveman tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de blofyscia, mej. drs. J. e. L. Heiaeman tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst Dij de faculteit der letteren (kunstgeschiedenis), dr. M. P. Hennink tot wetenschappelijk medewer ker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de sociale geneeskunde, ir. j. Hobbij tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij het centraal rekenlnstl- tuut, mej. drs. P. Hogeweg tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de theoretische biologie, dr. F. Ivanovici tol wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de urologie, dr. H. L. Jalink tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de fysische chemie I. dr. W. VV. W. de Jong tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de anthropoge- netlca. drs. h. e. d. j. ter Keurs tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de fysiologie, dr. K. J. Klabe tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij dc organische chemie, drs. L. van Klin ken tot wetenschappelijk medewerker - eerste klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleeraheid, drs. M. J. Koornstra tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst Dij de faculteit der sociale wetenschappen (algemeen), dr. H. M. J. Krans tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de stofwisselingsziekten en endecrinologie, E. Kummer tol wetenschappelijk medewer ker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren (franse taal- en letterkunde), drs. J. de Leeuw tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de experimentele psychologie en psychologische statistiek, mej. drs. L. C. Levy tot wetenschappelijk hoofdmede werker in vaste dienst bij de kinderge neeskunde. dr. J. W. Marsilje tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der lette ren (middeleeuwse geschiedenis), drs. Th. J. Meijer tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse in vaste dienst bij het bu reau van de universiteit (academisch historisch museum), drs. J. N. van dei- Molen tot wetenschappelijk medewerker In lijdelijke dienst bij de experimentele zoölogie (dierfysiologie), drs. J. W. On- derdelinden tot wetenschappelijk mede werker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der letteren (Duitse taalkun de). dr. N. J. A. van Oudenhoven tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de psychologie, dr. M. C. Planje tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de algemene inwendige ge neeskunde, dr. J. S. Ploem tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in tijde lijke dienst bij de pathologie: drs. P .L. Polak tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de fysische chemie I, dr. V. Ponec tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de heterogene katalyse, dr. L. M. van Putten tot wetenschappelijk hoofdambte naar A in tijdelijke dienst bij het insti tuut voor radiopathologie en stralen- bescherming. drs. A. P. Ra.mer tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerd heid (economie), mej. drs. M. C. A. van Reisen tot wetenschappelijk medewerker In' tijdelijke dienst bij de fysiologische scheikunde. PPR in Het Witte Huis OEGSTGEEST De ledenvergade ring van de PPR in Oegstgeest vrij dag 20 maart om 8 uur is niet in De Roode Leeuw, maar in Het Witte Huis, Wilhelminapark 33. LEIDEN De afdeling Leiden van de PvdA heeft gisteravpnd op een ledenvergadering de kandidatenlijst; voor de gemeenteraadsverkiezingen opgesteld. Men nam behoudens enke le wijzigingen het bestuursvoorstel over. De PvdA stelt achtereenvolgens kandidaat: 1. mevr. C. Kerling-Si- mons; 2. M. van Aken; 3. Th. J. Dirks; 4. W. G. den Dubbelden; 5. D. C. J. van Peype; 6. J. van Baaren; 7. A. Verboom; 8. J. A. van der Horst; 9. C. J. D. Waal; 10. R. J. in 't Veld; 11. L. Jonker; 12. H. C. Kwik; 13. H. van Dam; 14. mevr. E. van Seters-Banen 15. H. H. van der Neut; 16. J. G. Duivensteyn jr; 17. B. Haneveld; 18. R. Hartman; 19. B. Werk; 20. P. L. Schoonheim. De zittende raadsleden mevr. Ker- ling en de heren Van Aken, Den Dubbelden, Van Baaren en Van der Horst bezetten resp. de eerste, tweede vierde, zesde en achtste plaats. LEIDEN In een redelijk be zette Stadsgehoorzaal gaf de da mesgymnastiekvereniging „Nieuw Brunhilde" een uitvoering. De ver eniging bestaat 45 jaar en dit was natuurlijk aanleiding tot een groot festein. Men had hiervoor de Aals- meerse trampoline kampioensploeg uitgenodigd een demonstratie te ge ven. In haar openingswoord bood de presidente beschermvrouwe J. M. M. v. d. Willigen-Reddingius een boeket bloemen aan. Ook kreeg de erepresidente, mevr. M. van Dros ten-Hoogendoorn, een boeket aan geboden. Het spel begon met een uiting van vreugde door zowel jongere als oudere leden. Met knotsen en ballen wisten zij het publiek te amuseren. Daarna kwamen de meisjes aan bod voor het kastsprin- gen. In een goed tempo werd deze oefening vrijwel feilloos afgewerkt. De oefening met het touw ring leverde aan het eind nog hilariteit in de zaal op, toen de meisjes over de grond gleden bij het afgaan. De brug met ongelijke leggers is een moeilijk instrument om mee te werken. Dit hebben de meisjes on dervonden. Het verliep helaas niet feilloos. De lintjesoefening was een leuk evenement. Trampoline Uitgangspunt commissie: LEIDEN De dekenale raad heeft gisteravond in een openbare vergadering in een van de zalen van de Zuiderkerk onder voorzitter schap van de heer J. L. J. Toelen, zijn goedkeuring verleend aan het verslag van de Commissie Merenwijk. Deze commissie werd vorig jaar door de Raad van de Leidse Gemeenschap van Kerken, waarvan deken dr. L. van Noort voorzitter is, opgericht onider voorzitterschap van dr. W. v. d. Zwaan met als opdracht, het werk van de verschillende kerke lijke commissies te overkoepelen en te coördineren. De Commissie Merenwijk heeft in haar verslag een aantal uitgangs punten geformuleerd. 1. De participerende Kerken die nen zich duidelijk uit te spreken, dat pas tor aal-kerkelijk gezien, de Merenw:jk een eigen karakter kan hebben. Op grond daarvan wórdt gepleit voor een zeer grote flexibili teit t.a.v. vragen betreffende bouw en structuren. 2. Met het oog op het eigen ka rakter van de Merenwijk en de no dige flexibiliteit in het kerkewerk, is het gewenst in de aanloopperiode de pastorale bearbeiding te doen uitgaan van een klein pastoraal team, dat zou bestaan uit twee pas tores, waarvan één reformatorisch Tien in één stichting O VOORSCHOTEN Binnenkort keert het protestants-christelijk onderwijs in deze gemeente terug naar de toestand van de twintiger jaren, toen hier één schoolvereniging was. Later kwam er een splitsing in een Hervormde en een Gereformeerde schoolvereniging maar alweer vele jaren is er een goede samenwerking tussen beide verenigingen. Zo goed. Hat ten slotte gezamenlijk een stichting in het leven werd ge roepen. Hieronder ressorteerde aanvankelijk één ulo-school; vandaar de naam Stichting Christelijke Ulo-school. Later kwamen ook twee lagere scholen en drie kleuterscholen in de stichting. De verdere fusiebesprekingen van de schoolvereniging zijn nu zover gevorderd, dat in augustus aan staande alle scholen, die nu nog van de respectieve verenigingen uit gaan, in de stichting worden onder gebracht. De naam van de stichting wordt dan „Stichting protestants- chris telijke scholen te Voorschoten en onder deze stichting vallen tien scholen: vier kleuterscholen vijf scholen voor basisonderwijs (de voormalige lagere scholen) en een ulo-school. Rayon-indeling O Er worden van deze concentratie ook praktische voordelen verwacht, bijvoorbeeld inzake het aankopen van leermiddelen, het aanstellen van vakleraren en het overleg tus sen de hoofden der scholen. Om het aantal leerlingen per klas in het belang van het kind zo klein mogelijk te maken, zal het bestuur een rayon-indeling gaan hanteren. Voorzitter van de stichting is mr. T. H. Asselman, die tevens voorzit ter is van de Hervormde school vereniging. Voorzitter van de Ge reformeerde schoolvereniging is drs. S. Offringa. Leielse Spaarbank LEIDEN In februari werd bij de Leidse Spaarbank f 7.858.538.46 inge legd en f 6.832.608.88 terugbetaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 688 en het aantal afbetaalde boekjes 559. Op 4231 rekeningen van deelne mers aan de afhaaldienst word f 159.085.50 bijgeschreven. Er werden 1449 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van f 60.501.48. Het tegoed der 67. 562 inleggers be droeg aan het einde van de maand f 103.277.536.55. en één rooms-katholiek zal zijn, en een vormingsleider (ster). 3. Het pastorale team zou zo spoedig mogelijk (b.v. september) moeten worden samengesteld opdat het op elkaar ingewerkt kan raken. Er zou, met inspraak van de wijk bewoners, gestreefd moeten worden naar de oprichting van een eigen wijik-raad van de in de Merenwijk aanwezige Gemeenschap van Ker ken. 4. Voorlopig moet niet worden overgegaan tot het houwen van één of meer kerken. In de eerste periode dient gebruik te worden gemaakt van een schoolaula. Ter vergadering werd echter medegedeeld, dat de bouiv van de eerste school wel eens andeihailf jaar op zich zou kunnen laten wachten. Daarom zal naar an dere wegen moeten worden gezocht. Mi rel Ie heeft mode voor de jonge vrouw LEIDEN Een wat vergeten groep bij de kledingzoekenden is de groep van jonge vrouwen, die niet in het allerhipste willen rondlopen, maar die zich in de wat oudere modellen toch ook niet helemaal lekker voelen. Speciaal voor deze groep vrou wen is vanmorgen op de hoek van de Lange Mare en Haar lemmerstraat een heel gezellig winkeltje geopend. Jonge mode in de maten 36 tot 44 van be kende ontwerpers als Betty Barclay en Philippe Champagne. De zaak draagt de naam Mirelle en is erg aantrekkelijk ingericht door etaleur .7. van den Berg en de heer A. Lesgever. In wat vroeger een heel oud snoep winkeltje was heeft de mode bewuste vrouw van nu volop de gelegenheid kleding uit te zoe ken die precies bij haar past. LEIDÉN In de dienst zondag morgen 10 uur Hooglandse kerk zingt het koor van de Leidse Can- torij o.l.v. Joop Brons, die tevens als organist de samenzang begeleidt. De preek van dr. P. L. Schoonheim is voorbereid in enkele gespreks groepen. Dj gedachten die daarbij naar voren zijn gekomen worden in een samenvatting verwerkt, zodat geen éénmans-preek maar een preek in meervoud ontstaat. Onderwerp: Is Pilatus zo belangrijk? Na de pauze werd de tijd groten deels volgemaakt met het geven van een trampoline-springles. De Aalsmeerse kampioensploeg „Olym pia" gaf aan de toeschouwers een les, hoe men een trampoline-sprong opbouwt. Toen de vele moeilijke sprongen waren voltooid, volgde een daverend applaus. Daarna kwamen de dames weer aan bod om het restant var. de avond te vullen met een spring oefening en een oefening op de evenwichtsbalk. De lange mat en „beweging" waren eveneens een groot succes voor de jarige ver eniging. j Onder de vele toeschouwers be vonden zich burgemeester Van der Willigen en de voorzitter van de Leidse Sportstichting, de heer Bieg- straten. LEIDEN Dc twintigste Vebo en tevens de eerste in de Groenoordhal is achter de rug. Speciaal voor de mesters en de jury was het een lan ge en zware dag. Een dag ook niet veel spanning. Enkele uitslagen: algemeen kam pioen koe nr. 40 van de Gebr. De Lint uit Zevenbergen; reserve-kam pioen koe nr. 163 van Van der Werf Kooter uit Hazerswoude. Kampioen zwart-bont Gebr. De Lint en J. Knoop uit Nieuw-Vennep; idem rood-bont E. C. Westgeest. Wassenaar; Van der Werf Kooter (2x); Van der Poel, Zoeterwoude. Kampioen mestvee: E.C. West geest, Wassenaar, en Gebr. Schou wen, Zevenbergen. Mestkalveren: Meerdink, Barne- veld; Uilenberg, Rijnsaterwoude. Wolvee: kampioen K. van der Spek, Abbenes; reserve: P. Roos, Ter Aar. Zaterdag 14 maart Schouwburg 8 uur: K en O.. Fons Jan sen. Micro-Theater. Vestestraat 40. 8 uur: Im perium me t.,The public Eye" en .De Schat" (tel. 01717-410:15) Marekerk. Mare 50. halt acht: Jeugdap- pèl Sprekers: ds. A Talsma. Brandwijk: ds. G C Post. Leiden: ds. A J de Jong. Lelden. Medewerkers: Feike Asma en Vox Jubilans Waddinxveen. Maandag 16 maart Foyer Gehoorzaal. 8 uur: Filmtezing K. en 6.. dr. Paul Julien over restvolken in Zuid- en Oost-Azië. Schouwburg, 8 uur: K. en 6.. Nieuw Rott. Toneel met „De huisbewaarder." Mus. Volkenkunde. 8 uur: drs. G. M. Reiss over films van Neger-Afrika. Oegstgeest: Gemeentecentrum Lljtweg. 8 uur: afd. Christenïvrouwenbond. lezing over Mattheus-Passion. Dinsdag 17 maart Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Nieuw Rott. Toneel met „De huisbewaarder." Gehoorzaal, 8 uur: Res. Orkest. George van Renesse piano. Stadhuis. 7-8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7-8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Doopsgezind Centrum. Pieterskerks Vraat 1. 8 uur: Leidse Assuranieclub, IJ. E.; Nllsson over „Outside risks." Museum Oudheden. 8 uur: dr. B. H. Strieker over de oorsprong van het ro- meinse circus. Zijlsingel 2, 8 U.: zendingsftlin ..Het Athene van India". Woensdag 18 maart Stadhuis. 4-6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, het landschap ln details. Gehoorzaal, 12.45 uur: pauze-orgelcon cert Theo Saris. Schouwburg, 8 uur: toneelgroep „Cen trum" met „Gered." Sociëteit Minerva, 8 uur: politieke bij eenkomst t.g.v. de statenverkiezingen. Geref. jeugdhuis Breeslr. 19. 8 u.: afd. Leiden vhr. plattelandsvrouwen, paas- declamatorium. Donderdag 19 maart Speeltuin Ooster kwart ier. hoek Borne- osrtaat-Ambonstraat. 8 uur: afd. Noord Christen-vrouwenbond. jaarvergadering. Gehoorzaal. 7.15 uur: Matthaus-Passion door Ex Animo. Kantine CIos en Leembruggen. I.ange- gracht 8-12, 7.30 uur: ruilavond afd. Lei den Phllatelica. Vestestraat 40. 8 uur: microtheater Im perium (01710 - 41035). The public Eue en De Schat. vrijdag 20 maart Rapenburg 74, universiteitsbibliotheek, 8 uur: Mij. Ned. Letterkunde, drs. G. Bor- gers over poëtiek en praktijk bij Paul van Ostayen. Schouwburg. 8 uur: K en O. De Nieuwe Komedie Arena met „Dag stoel naast de tafel." Chr. technische school Vijfmcllaan, 2-4 en 7-fl uur: openbare les. Zaterdag 21 maar i Stadsgehoorzaal. 8 uur: K en O. prome nadeconcert Rott. Philh. Orkest. Mar. Flipse plano. Schouwburg. 8 uur: Leidse Balletschool. Movement in spring, klassiek modern jazz. Rest. Boerhaave. Boerhaavelaan 188a. 3-5 uur: receptie t.g.v. 60-jarig bestaan van Letdse Chr. Besturenbond. Groenoordhal. 8 uur: K en G-show. vestestraat 40, 8 uur: mlcrotheaier im perium (01710 - 41035), The public Bye en De Schat. Den Burcht. 2.30 uur: CH-Jongerenorga- nisaties Zuid-Holland, mr. C. A. Bos. lid Tweede Kamer, over de politiek en de moderne strategie. Zondag 22 maari Schouwburg. 3 uur: leidse Balletschool. Movement in Spring, klassiek modern jazz. FILMS IN LEIDEN CAMERA Rosemary's baby. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 cn 9.15 uur; nachevoorstelling vr en zat 23-30 uur; Who's afraid of Virginia Woolf. 18 jaar. LIDO De terugkeer van de 7 gladiato ren. !4 jaar. dag. 2.30 7 en 9.13 uur: zo 2.30. 5.45. 7 en 8.15 uur LUXOR Uw vrouw, het onbekende wezen 18 jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45 7 en 9.13 uur REN Nachtvlinders. 18 jaar. dag 2-30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr en zat-avond 23.30 uur: Sexpartners. STUDIO Striptease tussen knevels en bakkebaarden. 14 jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Hello Dolly. 14 Jaar dag 2 en 8 uur; zo 2. 5 en 8 uur Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Drlesum Mare 110. telefoon 20406. De zaterdagdienst na 18 uur. de zondag- dienst. de avonddienst na 18 uur* en de nachtdienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door aptotheek Van Drlesum. Apotheek Voorsel I n en apotheek t< van Breest Smallenbyrg te Leiderdorp zijn de gehele week geopend. Onklf Tot zaterdag to uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maat 7 bellen U»1 zondag 74 uur Sorietelt „Twentwel". Breestraa» I» (coclëteli voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openlngstilden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavond van S-30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot U uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10 tot uur uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) BehandeUng na ongevallen De poliklinische behandeling aa onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('b mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 13 uur tot zaterdag 12 uur door het Et. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondageD door het Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal s. Politie 6 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telef. 10400. voor informatie telef. 33981 Bezoekuren ziekenhuizen Acadcmi.scn ziekenhuis; oezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—19.45 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 14.30—16 00 Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag. chrlst en nationale feestdagen 1550—17 oo uur. Kinderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dinsdag IS.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur Eilsabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en s avonds van kwart voor 7 tot balf acht; tweede klas dagelijks van half 12 tol 12. 2 tot S en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van balf twee tol naif drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tol zeven Klassepatlénten dagelijks van zeven tot acht. psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags il tot 12 en 2 tot J. Jelgersmakllntek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 o.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kL 1.15 tot 7 en 7 tot 8 u.kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN ziekenhuis Rijnoord; dage lijks (ook zondag): le cn 2e kiaa: van 10.31)n.OO uur van 14.0015.00 uur van t8.00-l9.00 uur ïe klas van 14.00—15 00 uur van 18.00— >9 30 uur kraaiiiatdeiiiig. van 14.00—15 00 uur. van I9.U0—19.30 uui alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur van 18.00—1830 uui dinsdag en donderdag al- loor. voor vaders Kinderen oeneden ie )aai geen toegang NUDK|>W|JK - Bote Miio Uasse-pa- •leiiter. dagelijks van tol nail 5 en des avonds van J tol 8 zaaipatienlen zon. Us van I tot S. dinsdag van 1 tot half 3. 'londernags van nait 7 int t>alf 8 en zater dags van l tot half 3 KATWIJK Zeehospitium, iongkllnlek dagelijks van half 3 tot huir 4. dinsdag cn donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Uns dagelyks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot naif 5 RevalldaUecentrum kinderen woensdag van 7 lot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdeltng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdsig en zondag van half 3 tot half 4. 31 use, en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op Actkilagen van iu tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 6 uur Museum Oudheden Rapenburg op *eikdagen van lb tot b u. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uut Sted Museum Oe Lakenhal. Oude Sln- <ei op werkdagen van te tot t uur con- 1a« van t tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 8 tot 12 en van 2 tot 0 int kassen zaterdags en zondags gesloten. Tentoonstellingen Buut lil). Nieuwe Beestenmarkt: werk van Judith Heuzen cn Maryke van der Stoep, tot april, na 8 uur 's avonds, niet op maandag en dinsdag. Galerie 't Dttivenhuys. 'Rapenburg 94: grafiek van Bettlne Scherft en ceramiek van Francine Timmers. van 17 maart tot 8 april, dinsd. tot en met zondag van 2 tol 8 uur. De Lakenhal: postzegel tentoonstelling (van zal 14 tot cn met zondag 22 maart). Rapenburg 13 werk van Joep Guetlng (tot t8 maart) Lelds Akad Kunstcen trum Galerie v d. Vltst. Botermarkt 3: ten toonstelling van schilderijen en grafieken van Theo Kurpershoek (23 febr-28 maart, dlnsd t.e.m zaterdag 9-6 uur) WASSENAAR Hoflaan 7 Kunstzaal Heuff schilderijen en aquarellen Hans van Blooys keramiek Lou Schwtrtz. van 9 maart tot en met 1 april maand. tm. zat 10 tot 17 uur. dinsdagavond 8 tot 10 uur. 13 en 16 maart gesloten. Legermuseum, tot 30 Juni; aquarellen- expositie Verbeeld verleden, dag. 9-17 u.. zond. 13-17 u.. zat. gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3