Theologische faculteit houdt 11 april open VU hof Aanval aanval op KVP op ons U hebt nu nog de kans! Voor geïnteresseerde gemeenteleden Kwestie verontrusten komt nog aan de orde Haags protest tegen( Zoon des mensen GERICKE: GEEN RONDE TAFEL Een woord voor vandaag Adviesaanvrage inkomenspolitiek GEREFORMEERDE SYNODE BIESHEUVEL IN HEERLEN: Studiedag van lierv. vrouwen Van Capelleveen vertaalt Graham VU ook voor hervormde predikanten? Qpen dag h theologei Chr. gerei distantiëre zich gehe< Josef Pavel uit partij gestoten Antichristelijke film op tv BEROEPINGSWl „Geen slaaf kan twee heren dienenEen waarschuwing, ge- richt lot alle mensen. Geen twee heren dienen. Het is het kardinale punt in het mensenlexen. Wie zichzelf ook maar een tikkeltje kent, weet dat hier de moeilijkheid ligt. Natuurlijk, we zijn bereid God te dienen, maar..... Er is altijd nog iets anders. Er is altijd nog die wereld met al haar schijnbare aantrekkelijkheden, die wereld waar we middenin staan en die ons met stevige handen aan zich gebonden houdt. En nu zegt God: Dat kan niet. God zegt: Het is of Mij of een ander. In de verhouding van de mens tot God is het óf..... óf..... en nooit én..... én..... God zegt: Alleen Mij, maar dan helemaal. Wie God kiest moet radicaal breken met alles. Gij kunt niet God dienen én Mammon. Met God valt geen. overeenkomst te sluiten, het is nooit een beetje zus of een beetje zo. Het is het hele hart, al het denken, alleen voor Hem. Moeilijk? Ja, razend moeilijk. En niemand lukt het, niemand slaagt erin zonder dal God hem helpt. En Hij wil helpen. Nog nooit heeft Hij een gebed onbeluisterd gelalen. Niet twee heren dienen. De keus moet toch niet moeilijk zijn. De wereld geeft niets, Hij alles. De wereld gaat voorbij. Hij blijft. ZATERDAG 14 MAART 1 We lezen vandaag: Marcus 11 vers 20 tot 33. We lezen morgen: Marcus 11 vers 1 tot 12. AMSTERDAM De theologische faculteit aan de Vrije Universiteit kan niet klagen over gebrek aan aandacht. Zij staat nogal eens in het middelpunt van de belangstelling en er zijn de laatste jaren nogal eens stormen of stormpjes van kritiek over haar hoofd losgebarsten. Misschien moet ik zeggen: „over haar koppen". Want naar een eigen aardig universitair spraakgebruik worden de hoogleraren en de leden van de wetenschappelijke staf in de begroting als koppen aangeduid. De theologische koppen van de Vrije Universiteit hebben nogal eens wat te verduren en sommige koppen zijn speciaal koppen van Jut. Sommigen (misschien velen) zeg gen: daar hebben zij het dan ook naar gemaakt. Het lijkt wel, of ze erop uit zijn om gelovigen te veront- DEN HAAG Binnen enkele da gen hoopt de regering een adviesaan- vrage inzake de inkomenspolitiek naar de Sociaal-Economische Raad te sturen. Dit deelde premier De Jong gisteren mee na afloop van het weke lijkse kabinetsberaad. De regering met name de minister Roolvink (soc. zaken), Nelissen (economische zaken) en Witteveen (financiën) voert daarmee de moeite uit die tijdens het debat over de wet op de loonvorming in de Eerste Kamer werd aangeno men. (Van onze kerkredactie) UTRECHT Het is zeker de be doeling van het mode ramen der gere formeerde synode de kwestie van de verontrusten nog voor deze synode gesloten wordt in behandeling te ne men en deze behandeling ook af te ronden. (Van onze parlementsredactie) HEERLEN De drie christe lijke politieke partijen zijn in de aanval gegaan. In Heerlen dis cussieerden gisteravond de frac tievoorzitters in de Tweede Ka mer Biesheuvel (a.r.), Mellema (c.h.) en Schmelzer (kath.v.) fel met de oppositie. Het was voor het eerst na de ver kiezingsbijeenkomst in Dronten afge lopen herfst dat de drie weer geza menlijk optraden. Mr. Biesheuvel zei: „We zijn als partijen te lang in het defensief ge weest. Vooral de KVP moet het de laatste tijd ontgelden. Maar een aan val op de KVP is een aanval op ons." Ook zei de ARP-fractieleider: „Ik hoop dat de WD met de komende verkiezingen een even bescheiden plaats houdt als tot dusver." Maar drs. Schmelzer zei later in de WD zeker mogelijkheden te zien als regeringspartner na 1971. De heer Mellema: „De christelijke partijen brengen stabiliteit, in de poli tiek Reële politiek in Nederland is on denkbaar zonder de samenwerking tussen de drie christelijke partijen." PPR weert zich Drs. Schmelzer poneerde in de steeds voller wordende foyer van de Heerlen.se schouwburg, waar vooral de PPR zich ducht roerde: „De sa menwerking tussen de christelijke partijen is het enige duidelijke op het ogenblik in politiek Nederland. De andere partijen, die geen regerings verantwoordelijkheid dragen. zijn machteloze discussiegroepen". Mr. Biesheuvel, die bewust in Lim burg een calvinistisch geluid liet ho ren, hoopte dat de Limburgse KVP iets van zijn rechtlijnigheid zou over nemen. Ook zei mr. Biesheuvel: „In de protestantse kerken en in de r.k. kerk moet vreugde bestaan over ons samengaan. Het moet voor de kerke lijke leiders toch van belang zijn dat wij een christelijke politiek willen voeren." Het was juist deze pretentie van de christelijke politiek waarop de se rieu ze vragenstellers de christelijke frac tieleiders aanvielen. Vraag aan Bies heuvel: „Hebt u het monopolie van Onze Lieve Heer?" Scherp keerde Schmelzer zich tegen D'66. Strijdt tegen deze partij, zei mr. Biesheuvel, die het normatieve prin cipieel verwerpt. Onder luid applaus zei drs. Schmel zer dat verplichte sterilisatie mens- OEGSTGEEST De Zuidhollandse afdeling van -de Hervormde Vrou wendienst houdt dinsdag en woens dag zijn studiedagen op kasteel Oud- Poelgeest in Oegstgeest Het thema is: Spannende tijd - spannende vra gen. Spreker op de eerste dag is de heer J. H. Dint, lid van de Tweede Kamer voor de KVP. onwaardig is. Het rapport van de D'66-werkgroep over de bevolkings politiek is ouderwets en provincialis tische. Er worden veronderstellingen ge daan zonder enig bewijs. Het stand punt is conservatief en statisch en de voorstellen om bijvoorbeeld de kin derbijslag af te schaffen ondoordacht, onbruikbaar en sociaal niet recht vaardig. De PvdA kreeg nog van drs. Schmelzer te horen: als de partij twee weken regeringsverantwoorde lijkheid draagt, barst ze aan alle kan ten uit elkaar. Voorzitter Veringa concludeerde in zijn slotwoord: „Het was geweldig, het was een van de beste vergaderin gen die we gehad hebben." Maandagavond treden de drie chr. fractieleiders op in Leeuwarden. DORTMUND De Haagse journa list Jan J. van Capelleveen en de Le- ger-des-Heilskolonel L. Nijman uit Antwerpen treden op als Nederlandse tolken tijdens de Euro-campagne van dr Billy Graham, 5 tot 12 april in Dortmund. Er zullen veertien tolken zijn om de toespraken van Graham te verta len, voor elke taal twee. De talen zijn Deens, Duits, Frans. Kroatisch, Ne derlands, Noors en Welsh. Op deze wijze zullen de samen komsten in Dortmund mee te beleven zijn in 35 Europese steden door mid del van een grootbeeld televisiecir cuit, van Tromsö in het nóorden van Noorwegen tot Zagreb in Joegoslavië. Voor Nederland zijn dat Hilversum (Expohal) en Antwerpen. AMSTERDAM De Vrije Univer siteit en de Nederlandse Hervormde Kerk onderzoeken de mogelijkheid van opleiding van hervormde predik anten aan de VU. Volgens het VU-weekblad Ad Val- vas is er een bespreking geweest tus sen een commissie uit de hervormde synode en leden van de colleges van directeuren en curatoren, de senaat en de theolagische faculteit van de VU. Deze bespreking was nuttig en wederzijds informerend. Op grond van deze ontmoeting zal deze aange legenheid in hervormde kring nader onder ogen worden gezien. „D'66 gereformeerd" (Van onze correspondent) GRONINGEN Hans van Mierlo, fractievoorzitter in de Tweede Kamer voor D'66. heeft in Groningen gezegd dat D'66 in feite df tweede gerefor meerde partij is ir Nederland. Dat zou uit een wetenschappelijk onder zoek zijn gebleken. Zoals bekend heeft mr. Biesheuvel, a.r. fractievoor zitter, gezegd dat D'66 een beginsello ze en daarom onnederlandse partij is. De speciale commissie die over deze zaak tal van gesprekken voert en de verdere voorbereiding van dit punt vergen echter veel tijd, waardoor het nog niet eerder op de agenda kon wonden geplaatst. Er is derhalve geen reden om ver ontrust te zijn over het nog niet op de agenda plaatsen van de kwestie van de verontrusten. Telegram Naar wij namelijk vernamen heb ben studenten van de Theologische Hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Kampen in een telegram aan de synode hun bezorgdheid geuit over het uitblijven van een antwoord van de synode aan die leden der ker ken die zich verontrust hebben be toond over de gang van zaken met name op theologisch gebied in deze kerken. rusten, om gevestigde meningen om ver te werpen, om heilige huisjes af te breken. Is dat nu allemaal werke lijk nodig? Wat bezielt hen eigenlijk? Soms gaat de kritiek zover, dat men vraagt: zijn ze daar nog wel te vertrouwen? En soms is dat zelfs geen vraag meer en wordt openlijk beweerd: ze zijn niet meer te ver trouwen. VRAGEN Wat bezielt hen? Wat bezielt ons? Het is een vraag, die wij ook onszelf voortdurend stellen. Waardoor wor den we bezield? Worden we nog echt door het evangelie geïnspireerd? Staat ons theologisch bedrijf nog in dienst van de levende Heer en zo in dienst van de medemens? Wij voelen ons bij het stellen van deze vragen bepaald niet los van de gemeenteleden van vandaag. Wij wil len beslist niet in een ivoren toren van geïsoleerde wetenschap theolo gisch bezig zijn. Vandaar is geboren de idee van een ontmoeting tussen de theologische faculteit en geïnteres seerde gemeenteleden. Wij organiseren op 11 april een open dag. De bedoeling van die dag is, om aan de bezoekers te laten zien, hoe er aan de theologische faculteit van de Vrije Universiteit wordt ge werkt. Wie worden daar verwacht? In de eerste plaats diegenen, die kinderen aan de theologische faculteit laten studeren, of die overwegen hen in de toekomst daarheen te sturen. En dan zijn allen welkom, die de theologen van dichtbij bezig willen zien. Ook zij, die kritiek hebben op ons werk of die vraagtekens plaatsen. EXPERIMENT Deze open dag is een experiment. We weten niet van tevoren of het slagen zal. Maar we hebben wel be paalde verwachtingen. Dan denk ik vooral aan twee zaken. Inderdaad, u kunt nü nog f 25.besparen op de nieu we uitgave (4e druk, totaal oplaag 20.000 exemplaren) van het vermaarde geschiedeniswerk DISPEREERT NIET TWINTIG EEUWEN HISTORIE VAN DE NEDERLANDEN door A. en H. ALGRA Kompleet in 5 fraai gebonden delen, waarvan het eer ste deel inmiddels is verschenen. Totale omvang plm. 2200 tekstpagina's en ruim 400 bladzijden illustraties op kunstdrukpapier. BIJ voorintekening f 19,50 per deel. Na verschijning van deel 2 op 28 maart a.s. f 24,50 per deel. NO BESTELLEN GEEFT DUS PRIJSVOORDEEL VAN 5 x f 5,— f 25,— IN TOTAAL! In dit werk is niet alleen de geschiedenis van ons eigen land te boek gesteld, maar ook en die kombinatie is in de Nederlandse geschiedenis een unikuml de veelbewogen historie van onze voormalige koloniën en overzeese rijks delen, zowel in Oost en West als aan de Kaap. Het vijfde en laatste deel, waar in de jongste geschiedenis (vanaf 1940) wordt beschreven, zal tot op het moment van verschijning worden bijgewerkt. Bovendien zal dit deel een uitvoerig alfa betisch register op het gehele werk bevatten. Dankzij dit register heeft DISPE REERT NIET alle eigenschappen van een handig naslagwerk, dat op elk wille keurig moment onmiddellijk kan worden geraadpleegd. De vijf delen van DISPE REERT NIET, fraai uitgevoerd in geheel linnen banden met geplastificeerde stof omslagen in drie-kleuren-druk, verschijnen met tussenpozen van ca. vier maan den, zodat het werk eind 1971 kompleet zal zijn. Meesterlijk verteld, uitmuntend geïllustreerd! Dat is het unanieme bordeel van de pers over deze geschiedschrijving. De vol gende recensies geven daarvan een indruk „Zeer levendig en boelend geschreven. De heren Algra geven een geschiedverhaal dat histo risch volkomen verantv/oord en bovendien prettig leesbaar is. De goed gekozen citaten, die in de tekst verv/erkt zijn, dragen ertoe bij een helder beeld te geven van de behandelde periode. terwijl de vele portretten en illustraties de eanlrekkeli|kheid nog verhogenDit Is populaire geschiedschrijving van uitstekend gehaltel" Dr. J. A. van Arkel, historicus ..Deze boeken zijn zo rijk, dat men er avonden in verzonken blijft en er de radio en tv voor vergeet, wat op zichzelf al een weldaad kan zijn. Juist jonge mensen, die tegenwoordig over een ruim zakgeld beschikken, kunnen zich door het aanschaften van deze vijf delen enorm ver rijken. De boeken zijn bovendien uitmuntend geïllustreerd en voornaam uitgegeven." P. J. Riste uw, auteur van o.m. „De Glazen Stad" ..WIJ kennen geen geschiedeniswerk dat de weg van ons volk zó boeiend, zó illustratief en vanuit een zó bewogen positieve overtuiging beschrijft als ditEn in wat een fraaie uitgave. Wie dit boek niet In zijn bibliotheek heeft staan, doet zichzelf tekortl" Drs. T. M. Gilhuis, onderwijsdeskundige Recensies als deze (en die zijn er honderden!) laten er geen twijfel aan be staan: DISPEREERT NIET spant werkelijk de kroon onder de geschiedenisboeken Oud ên jong kunnen hier ontdekken, hoe boeiend en leerzaam onze geschiedenis is. Schaf dit werk aan, voor uzelf èn (niet te vergeten) voor uw opgroeiende kinderen. Geef hun de kans deze wonderlijke ontdekkingstocht door 's lands historie te maken, door nu in te tekenen op dit prachtige kijk- en leesboek, dat als bron van vaderlandse historiekennis zijn weerga niet heeft! De betaling behoeft geen bezwaar te zijn. U kunt desgewenst betalen In termijnen SLECHTS f5,— PER MAAND Laat dit dubbele voordeel u niet ontgaan! Profiteer van de lage voorintekenprijs (besparing f25.èn van de gemakke lijke betalingsregeling, door gebruik te maken van het intekenbiljet. U kunt dit ongefrankeerd in open envelop verzenden, met vermelding: drukwerk. Er hoéft dus geen postzegel op; die betalen wij voor u. Adresseer als volgt: Uitgeverij T. Wever ANTWOORDNUMMER 5 FRANEKER Telefoon 05170 - 2469. b.g.g. 2405 INTEKENBILJET Zend mij tegen voorintekenprijs rechtstreeks/via boekhandel*: ex. A. en H. Algra: DISPEREERT NIET. Kompleet in 5 delen. Prijs bij voorintekening f 19,50 per deel. Ik betaal elk deel onmiddellijk na ontvangst ineens/in termij nen van f5,per maand* Naam: Adres: Woonplaats: Doorhalen a.u.b. wat u niet wenst. De vier docenten waaruit men een keus kan maken tijdens de open dag die de theologische fa culteit van de Vrije Universiteit Het lijkt in de eerste plaats nuttig, om aan een breder publiek duidelijk te maken met welke problemen wein de theologie bezig zijn. Dat zijn biet meer de problemen van gisteren of eergisteren, maar die van vandaag en morgen. Op deze vragen passen dc antwoorden van het verleden niet meer. Daarvoor is er in de laatste jaren te veel verschoven en te veel in beweging. Christenen in het algemeen en theologen in het bijzonder kunnen niet met heimwee achteruit kijken naar de jaren, toen alles nog zo dui delijk en zeker leek. We moeten vooruit, maar we gaan vooruit, niet blindelings, niet verstoken van alle licht en leiding. Want in één opzicht zijn we wel aan het verleden gebon den, namelijk aan dat centrum van alle geschiedenis, dat gevormd wordt door leven, dood en opstanding van Jezus Christus, Vanuit dat centrum moeten we worden bezield en juist omdat Jezus de levende Heer is, die naar zijn toe komst gaat, kunnen we niet blijven stilstaan, maar moeten we mee de toekomst in. Als we duidelijk kunnen maken, dat dit het is, wat ons bezielt, zal er veel gewonnen zijn. In de tweede plaats, het gaat er niet alleen maar om, wat bezoekers van ons zouden kunnen leren, maar evengoed om wat wij van onze bezoe- organiseert. Van links naar rechts boven drs. Tj. Baarda en prof. dr. J. Fieret en beneden prof.dr. H. M. Kuitert en prof. dr. D. C. Mulder. kers kunnen opsteken. Wil de open dag slagen, dan zullen we aan beide kanten open moeten staan. De bezoekers kunnen ons helpen te voorkomen, dat we in een luchtledig werken of i.n een onvruchtbare isola tie. Zij kunnen ons wijzen waarop we in wetenschap en opleiding gespitst moeten zijn. Zij kunnen ons waar schuwen, als zij menen, dat wij van het centrum zijn afgeraakt. De theologische faculteit aa Vrije Universiteit organiseei zaterdag 11 april een open onder het thema „Wat b< ons?" Na een kopje koffie is er kwart voor elf een introduce eenkomst. Een hoogleraar en student zullen daar opzet en van de opendag nader toelicl Daarna splitst het gezeli zich in groepen, om iets te van de dagelijks arbeid. Men kiezen uit de groepen bijb< tenschappen (onder leiding drs. Tj. Baarda), praktische logie (prof. dr. J. Firet), syst tische theologie (prof. dr. I Kuitert.) en godsdienstweten! (prof. dr. D C Mulder). Na de lunch, die door de 1 teit wordt aangeboden, begin half twee een gezamenlijke eenkomst met een ruime n lijkheid tot het stellen van gen. Dat kan zijn over wat in do groepen heeft meegem Het mogen technische vragei over inrichting en duur va studie, maar ook indrinj vragen over de wijze en d houd van het theologiseren de VU. Om half vier sluit dr. G. C. Berkouwer de bi komst. Men kan zich opgeven doo briefkaart te schrijven, w men naast naam, adres en foonnummer ook het aanta wijzen van deelname opgeef men wil ontvangen en voor bijeenkomst (Baarda, Firet, tert of Mulder) men vooi heeft. Het adres van de the< sche faculteit is Postbus Amsterdam. j „Zoon des mens (Van onze kerkredactie HILVERSUM Deputaten kerkdienstuitzendingen van de telijke Gereformeerde Kerken nog weer eens met nadruk vei dat zij in het Convent van uitsluitend verantwoordelijk^ vaarden voor de eigen rac diensten. Er bereiken deputaten klachten over uitzendingen v Convent, al dan niet in sam king met IKOR. Ook nu wor benaderd in verband met de k uitzending van het telev „Zoon des mensen". De christelijke gereformeerd putaten stellen zich op het staih dat het niet. op de weg van d, als instituut ligt, om allerlei dingen te verzorgen. Als het a ligt, zou het Convent van Kerkl uitsluitend tot kerkdiensten bef PRAAG Het Tsjechische blad „Rudc Pravo" meldt dat Josef Pavel, minister van binnenlandse zaken tij dens de regering Dubcek, uit de com munistische partij is gestoten. Hij zou staatsgeheimen hebben ge schonden en tijdens de inval van het Warschau-pact hebben gelast de Rus sische troepenbewegingen in de gaten te houden en de ambassades van de socialistische landen in Praag te iso leren. li- DEN HAAG Een aantal predikanten en anderen van ver schillende kerkgemeenschappen in Den Haag en omgeving hee£t bij het Convent van Kerken en het IKOR scherp geprotesteerd tegen de voorgenomen uitzen ding van de Britse tv-film „Zoon des mensen", waarover de laat ste dagen reeds veel te doen is. Zij noemen de film godslasterlijk. De Here Jezus zou erin gesmaad wor den. De film zou een karikatuur van Christus maken en een leugenachtige voorstelling geven, als zou Hij get wij-, feld hebben aan eigen messiasschap. Zij vragen CVK-IKOR deze „in we zen antichristelijke film" niet uit te zenden als volkomen in strijd met de taak die IKOR en CVK zich stellen: het verbreide nvan het evangelie. De brief is opgesteld door ds. J. En ter, Den Haag, E. J. M. Jonker, Rijs wijk, C. J. Smits, Zoetermeer en ds. F. de Vries, Den Haag. Hun instem ming hebben betuigd: Dr. C. Bezemer, Scheveningen (her- v.); ds. G. Boer, Zoetermeer (herv.), ds. G. Bouw, Scheveningen (chr.geref.), Met Christelijk Instituut JOHANNESBURG/AMSTER DAM Dr. J. S. Gericke, mo derator van de Nederduitse Ge reformeerde Kerk, heeft ont kend dat hij verleden week in Lunteren het Christelijk Insti tuut zou hebben uitgenodigd voor een ronde-tafelgesprek. In een interview met het blad Dagbreek zegt dr. Gericke. dat „de deur open is", als het Christelijk In stituut wil komen praten. Maar hij liet duidelijk uitkomen dat dat dan geen samenspreking op gelijk niveau zal zijn. Volgens dr. Gericke was er op de gereformeerde synode in Lunteren „gruwelijke ontsteltenis" ontstaan door de toespraak van dr. Bruckner de Villiers van het Christelijk Insti tuut. „Toen hebben wij gezegd, dat we met hem zouden praten, om het In stituut tot zijn zinnen te brengen en dat wij rechtuit met hem zouden praten." Inmiddels heeft „Synoodkreet" aan de gereformeerde synode gevraagd, alsnog een duidelijke uitspraak te doen, die iedere verdraaing van de betekenis van het meerderheidsrap port van de GOS onmogelijk maakt. „Synoodkreet" wijst op de reacties in Zuid-Afrika deze week. De synode had moeten beseffen, dat de GOS- uitspraken verkeerd zouden worden geïnterpreteerd in Zuid-Afrika, als ze niet door expliciete uitspraken zou den worden aangevuld. ds. A. W. Drechsler, Den Hafl geref.), ds. F. D. Emous, DeiT (herv.), ds. K. de Gier, Den Haj ref.gem.), ds. F. Harinck, Den (geref.gem.), ds. A. Hofman, 9 ningen (geref.gem.), drs. M. Cl. ten,, Scheveningen (geref.) ds.H Keur, Scheveningen (geref.), iv Kremer, Den Haag (geref.), ds. L Den Haag (geref.vrijgem.), dsL Moggré, Rijswijk, Z.H. (geref. L J. N. Oudesluys, Rijswijk, Z.H. r ds. T. W. Penning, ZoetermeJ® ref), ds. Joh. Prins, Rijswijk (iv ref.), ds. J, P. Prins, Den Haai duinen (geref.), ds. P. N. Ribbel Haag (chr.geref.), ds. A. C. Sas nisse, Scheveningen (geref.), Ah Schwartz, Rijswijk (chr.geref.), Stolk, Scheveningen (herv.), j Talsma, Den Haag (herv.), ds. |l vries, Scheveningen (herv.), dlr d. Werf, Den Haag (bapt.), P. tt, de Zwart, Scheveningen (gerefje Correspondentieadres: E. J. l'r ker, Bilderdijklaan 52, Rijs wij kt NED. HERV. KERK f Beroepen te Bruchem, kandj van de Akker te Monster. I Aangenomen naar Blokzijl. man te Weert, die bedankt^ Biervliet (toez.). Bedankt voor Hasselt (toez je Besten te Huizen. GEREF. KERKEN Praeparatoir geëxamineerd (r£ beroepbaar, maar wel bereid c waar te nemen), kand. J. Blok,U 1111, Hoofddorp. GEREF. KERKEN (vrijt. Beroepen te Emmeloord-Cn Koop te Daarlerveen; te Oosteli voland, T. J. Keegstra te Eri Bedankt voor Baflo-Warfl voor Brunssum, H. J. Begen- Drogeham. CHR. GEREF. KERKE* Beroepen te Hoogeveen (vac. vit) en te Papendrecht, J. W« te Kerkwerve-Haamstede. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Almelo, J. C. v! venswaay te Arnhem; te Hooi H. J. Ligtenberg te Genemuidf OUD GEREF. GEM. IN NI Beroepen als lerend oudei Kampen, Loenen aan de Vecht, Beijerland, Oud-Beüerland, en te Werkendam, dhr. J. Scl hoek te Werkendam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2