Interreligieus beraad zal op gang moeten komen Commentaar Nieuwe Engelse bijbelvertaling 1970 Over oiitwikkelingswer hoopvoller schrijven Ook het GPV krijgt zijn wetenschappelijk bureau 1 TV-commentaar beroepIngswei Em noord voor vandaag Taak voor christendom Verblijdende on twikkeling Bestseller van mportschoenen niet slechter voorzitter VNG Een op zes mensen is rooms-katholiek W erken boeren voor mesthoop? Overtrokken Methodistenleider Hagen overleden Studenten in debat over de strategie Motie ARP? aanvaard Christus zegt Strijdt om ia te gaan" niet omdat Iku moeilijk is om behouden te worden, maar omdat de deur op een gegeven moment dicht zal gaan. „Van het ogenblik af aan dal de Inxr des huizes is opgestaan en de deur gesloten heeft...", vervolgt Christus. Dat is hel tragische ogenblik dal komt voor ieder mens en voor de gehele we reld. yog is de deur open. Nog zt/n de handen van Cluisais naar ons uitgestrekt, maar Gods goedertierenheid blijft niet oneindig. Ergens loopt een streep. Eens komt hel moment dat we net te vaak „neen" gezegd hebben tegen Gods genade. Nu kunnen we nog zingen: ..Ik zie èen poort wijd open slaan." Maar dan is die poort dicht en tot degenen die huilen slaan zal Christus moeten zeggen: .Jk ken tt niet.De liefdevolle en alwetende God zal zeggen: lk ken u niel Zonde maakt eenzaam. Zonde brengt een kloof lussen God en mens. Maar hier zien wij. hoe eenzaam wij worden, hoe breed de kloof is. De alwetende God zal zeggen: ..lk weet hel niet." Dan hebben wij ons builen Hem en builen Zijn schepping en buiten Zijn werk geplaatst en is er geen contact meer mogelijk. Moor nog is de deur niet dicht. Nog zegt Christus: Komt.' Weiezen vandaag: Marcus 11 vers 1 tol 19. VRIJDAG 13 MAART 1971 (Van onze kerkredactie) DEN HAAG „Ik ben verschrikkelijk blij met dat bericht", zegt de heer H. J. J. Spitzen, documentalist bij het ministerie van CRM. Hij doelt op het gisteren door ons gemelde nieuws uit Genève „Vredesactie van wereldreligies", waarin sprake is van een treffen van vertegenwoordigers van alle godsdiensten, begin april, om zich te beraden over een gezamenlijke vredesactie. De heer Spitzen ijvert al jaren voor wat hij noemt interreligieuze solidariteit. Hij zou zo graag naast de United Nations Organisation UNO een United Religious Organisation URO opgericht zien. Daarin zouden vertegenwoordigers of vertrou wenslieden, gekozen of benoemd uit de grote wereldreligies, met elkaar overleg kunnen plegen over prak tische samenwerking ten bate van de gehele mensheid. Daarbij gaan zijn gedachten be paald niet in de richting van het Naar 70 procent VURIG jaar heeft het CNV uitge sproken, dat op middellange ter mijn krachtig gestreefd moet worden naar een welvaartsvast pensioen van 70 procent van het laatstgenoten in komen. uiteraard met minimum- en maximumgrenzen. Dit ideaal is mede ingegeven door de omstandigheid dat in het particuliere bedrijfsleven nog steeds vele uiterst povere pensioenregelingen bestaan, die bovendien niet waardevast (laat staan: welvaartsvast) zijn. Meer en meer ook blijkt een goed pensioen niet of nauwelijks te finan cieren vla het zgn. kapitaaldekkings stelsel. daarentegen wel via het om slagstelsel. zoals bjj de aow. Minister Roolvink van Sociale Zaken j heeft met een gedegen advies van de Stichting van de Arbeid in dc rug thans een forse stap naar het be oogde ideaal gezet. Niet alleen wil hij nog dit jaar tot een structurele aanpassing van het wettelijk ouderdomspensioen komen en ook voor de aow-ers een vakantie toeslag inbouwen, bovendien wil hij intensief streven naar een meerjaren plan om de pensioenen in eerste in stantie ter hoogte van het minimum loon te brengen en vervolgens op 70 proeent van het laatstgenoten inko men. Een verbod aan bedrijfspen sioenfondsen om de aow-verhogingen te korten is in dit verband eveneens een belangrijke beslissing. De minister heeft hiermee een duide (Van onze kerkredactie) LONDEN Overal ter we reld, waar Engels gesproken wordt, zal maandag een nieuwe bijbelvertaling te koop zijn, die officieel de „Nieuwe Engelse Bij bel" genoemd wordt. De vertaling van het Nieuwe Tes tament verscheen reeds in 1961. Daarvan zijn sindsdien zeven miljoen exemplaren verkocht. De Britse uitgevers Oxford en Cambridge University Press ver wachten zo'n grote belangstelling voor deze nieuwe bijbel, dat hij in de kortst mogelijke tijd uitverkocht zal zijn. Men voorspelt, dot deze uitgave in Engeland de bestseller van 1970 zal zijn. In de Verenigde Staten is ze door de Boek-van-de-Maand-club ge kozen als zijn speciale voorjaarsaan bieding. Het was nog nooit eerder voorgekomen, dat deze club de Bijbel aanbood. Tienduizenden exemplaren zijn al verscheept naar de Verenigde Staten, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland, I Afrika, het Verre Oosten. Japan be- stelde alleen al tienduizend, lijke weg aangegeven voor het pen- sioenvraagstuk. Waar het bedr(jfsle-Evenals bij het Nieuwe Testament ven door onmacht gedwongen j is ook bij het Oude geen poging ge in gebreke blijft, is die weg stellig de daan. om het Hebreeuwse idioom beste. NEW YORK Gistermorgen zijn bij de gebouwen van drie grote maat schappijen bommen ontploft. De „Re volutionaire Beweging", een Ameri kaanse anarchistische groepering heeft de verantwoording voor dc aan slagen op zich genomen. De actie was bedoeld om „de krachten van de uood en de uitbui ting te vernietigen en een rechtvaar dige maatschappij op te bouwen". Kruiswoord-puzzel Horizontaal:' 1. kortademigheid, 5. zuivelprodukt 7. stil. 9. lui paard, 10. franco boord (afk.), 12. makker. 13. oudste bijbelvertaling, 14. nauw, 15. plaatsje onder Gramsbergen. 16. oude rekening (afk.). 17. pers. voornaamw., 18. kloostervoogd, 19. vreemde munt, 20. oude vr. datief van een. 21. leedwezen. 22. namelijk (afk.), 23. onderzoeken. 25. kolom, 27. rivier in Ned.. 28. hijswerktuig. Verticaal: I. spil, 2. langzaam. 3. geldstuk. 4. droogoven (VI.), 5. heester. 6. landbouwwerktuig. 8. kleur. 9. schilderij, 10. gouden munt van Florence. 11. hoofddek sel, 12. plaats in N.Br., 15. boom, 18. dierentuin, 19. muzikaal to neelspel. 21. strak, 24. vroegere damesjapon. 25. familielid. 26. voegwoord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. port - email, 2. Ari - reek - de. 3. genade - eed, 4. es kader - Aa. 5. stenogram. 6. Peter - Ee - la, 7. es - si - plein, 8. en tree - dei, 9. reëel - Este. Vert.: 1. page - speer. 2. Orestes - Ne. 3. rinket - sté, 4. tram - Eire, 5. eed - dorpel, 6. mee - egel - Ee. 7. aker - reeds. 8. ideaal - iet, 9. Le- da - manie. nauwkeurig na te volgen. De verta lers geven soms meer een parafrase, wanneer zij dat nodig vonden, om de bedoeling beter te doen uitkomen. In de zeventiende eeuw werkte men drie jaar aan een Engelse bijbel vertaling. Een bijbelvertaling in de vorige eeuw duurde veertien jaar. De Nieuwe Engelse Bijbel heeft 25 jaar gekost als gevolg van de voortdu rende toename van het moderne bij belonderzoek. De Kerk van Schotland nam in 1945 het initiatief. Spoedig werd de vertaling een gemeenschappelijk pro ject waaraan ook de Anglicaanse Kerk, verschillende kleinere kerken en het Britse en het Schotse bijbelge nootschap meewerkten. De laatste ja ren toonde ook de Rooms-Katholieke Kerk belangstelling. De bedoeling was een bijbelverta ling in eigentijds Engels, zonder ker kelijke en dogmatische kleur. Het is niet de bedoeling, dat deze nieuwe vertaling in de kerken de plaats van de King James Version zal gaan innemen, de klassieke Engelse bijbelvertaling, die uit de zeventiende eeuw stamt. Premies voldoende verlaagd? Nelissen belooft onderzoek Van onze parlementsredaclie DEN HAAG Minister R. J. Ne lissen van economische zaken heeft gisteren in de Tweede Kamer beloofd na te gaan of de levensverzekeringen, die profiteren van de hoge ren testand, dit voordeel wel voldoende doorgeven. De heer A. de Goede, did hierover vragen stelde, drong zelfs aan op nadere maatregelen om zo nodig de verzekeringsnemers wette lijk te beschermen. Mr. W. Aantjes van de ARP deed de suggestie, dat het voordeel, dat de maatschappijen van de geldontwaar ding genieten, besteed zou worden voor de sociale woningbouw. Maar ook op deze vraag kon mi nister Nelissen niet direct antwoord geven. Wel noemde hij enkele maat regelen, die de maatschappijen al ten gunste van de cliënten hebben geno men. syncretisme, dat zoveel beoogt als het beste uit alle wereldgodsdiensten te doen toegroeien naar één religie. Neen, hij gelooft dat een dialoog tussen de wereldreligies juist tot ei gen geloofsverdieping zal leiden. Andere grenzen Bovendien kan er praktisch zoveel samen worden aangepakt. Op het ge bied van oorlog en vrede, maar ook op gebieden als ontwikkelingshulp, de ongerechtigheid in de wereld, gro tere bekendheid met eikaars religies. Alleen al dat in een organisatie als de URO politieke grenzen nu eens vervangen worden door kerkelijke, acht hij al belangrijk. Men kan de problemen dan als het ware uit een andere gezichtshoek benaderen. De heer Spitzen, zelf rk, kan zich wel vinden in de schematische voorstelling van een zich ontwikke lende religieuze werelddialoog, zoals paus Paulus die in zijn eerste ency cliek Ecclesiam Suam 1963 heeft aan gegeven. Daarin is sprake van vier steeds groter wordende cirkels met hetzelf de middelpunt. De kleinste geeft de dialoog weer binnen de rk kerk, de tweede die binnen de christenheid, de -derde die binnen de wereldreligies en de vierde, de grootste, die in mon diaal verband: alle levens en we reldbeschouwingen. Daarmee is dan het program van de dialoog aange geven. Verschil Op een belangrijk punt is er een groot verschil. Paus Paulus wil in die zich ontwikkelende dialoog de rk-kerk steeds centraal blijven stel len. De heer Spitzen ziet het zo: eerst het gesprek binnen -de rk kerk,dan het gesprek van Rome met de overi ge christenheid, vervolgens de gehele christenheid in gesprek met de we reldreligies en tenslotte hebben alle wereldreligies een gesprek in totaal mondiaal verband. Géén centrale positie dus voorde rkkerk. Met interreligieuze solidariteit is al een begin gemaakt. Men denke aan de Wereldraad, aan -de grotere open heid van de rk kerk. Maar daarbij mag het niet blijven. Alle religies zullen bij dit streven moeten worden betrokken: jodendom, islam, boed dhisme, hindoeisme en andere grote levens- en wereldbeschouwingen die in feite -de plaats van een religie in nemen, zoals het georganiseerde hu manisme en marxisme. Naar de mening van de heer Spit zen, die vanuit een oecumenische gespreksgroep langzaamaan in deze richting is gaan denken en deze ge dachten al heeft hij er tot op heden niet veel bijval voor gekregen nu al jaren lang propageert, kan de grote stoot aan een interreligieus beraad op wereldniveau het beste ge geven worden door de christenheid. Waarom? Om-dat de christenheid een wereldreligie is, die én door haar getal ze is de grootste én door haar organisatie daartoe het beste in staat is. Getuigenis Bij dit interreligieuze gesprek is een gezamenlijk getuigenis van de i christenen over de kerken van het christendom onmisbaar. Daarbij zal, naar de mening van de heer Spitzen, 1 de interreligieuze dialoog zich de ko mende jaren moeten concentreren op -de vier geloofspunten, die het wezen j van het christendom vormen: het geloof in een persoonlijke God Hij is de Ander, onze Vader, Hij houdt van ons het geloof in een persoonlijk eeu wig leven na de dood Hij wil ons gelukkig, d.w.z. eeuwig, maken. Zijn boodschap is daarom blijde boodschap omdat deze ons persoon lijk perspectief geeft over het graf heen het geloof in -de Godheid van Je zus Christus Hij is voor ons in Christus mens geworden, op ons ni veau dus het geloof in de liefde als het grootste gebod Hij vraagt dat wij onze medemensen liefhebben als onszelf. Maar om mensen te kunnen lief hebben moeten wij hen eerst leren kennen. Aan liefde moet gesprek, aan solidariteit dialoog voorafgaan. Zoals gezegd, tot nu toe ondervond de heer Spitzen meer kritiek dan bij val. Hij zelf: „Och ja, als je van het midden houdt, krijg je van beide kanten verwijten te horen". Illustratie Een dominee vroeg hem onlangs waarom hij zich beperkte tot de vier genoemde punten en niet de gehele Apostolische Geloofsbelijdenis ver meldde. Terwijl wat later een pastoor weer vond, dat hij door de godheid van Christus te noemen vrij zinnigen moeilijkheden zou bezorgen. Met andere woorden: de een vond hem vrijzinnig, de ander orthodox. Ik troost me maar met het woord van Chesterton, aldus de heer Spit zen, die eens heeft opgemerkt: „Als je ene buurman zegt, dat je op straat teveel rechts loopt en de ander zegt dat je teveel links houdt, dan kon het wel eens zijn. dat je het goede mid den houdt". Ernstiger: „in mijn eenvoudig po gen kan een synthese ontdekt wor den tussen de beide opdrachten die de Heer ons geeft: zoeken naar waar heid en zoeken naar eenheid. Ons menselijk overleg is eenvoudig niet af, als we alleen 'n wereldforum hebben, waar we met elkaar kunnen praten over politieke, economische, culturele en technische kwesties. We moeten ook en misschien nog wel eerder een wereldforum 1 voor een gesprek over vragen godsdienstige, levens- e beschouwing. Want we weten imn dat de antwoorden op die medebeslissend zijn voor de vorn ving van ons samenleven op aan Kardinaal AHfrink op Kerk en Wereld (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Publiciteitsmedia mogen met hun voorlichting over (de moeilijkheden van) ontwikkelings werk niet ontmoedigen, zodat de an der het gevoel kan brijgen dat het een hopeloze zaak is, waar we eigen lijk machteloos tegenover staan. Kar dinaal Alfrink zei dit gistermiddag op Kerk en Wereld, waar een internatio nale conferentie over „Kerken, com municatie en ontwikkelingswerk" wordt gehouden. Uitgangspunt moet blijven een voortdurend appèl om mee te bouwen aan een betere wereld. De kerken moeten hierbij inspirerend bezig zijn. Er zijn namelijk gefundeerde gron den voor optimisme en menselijke hoop. Aan de conferentie nemen vijftig deskundigen uit de hele wereld deel. Hij wordt gehouden onder auspiciën van de Wereldraad van Kerken en de pauselijke commissie Justitia et Pax. Kardinaal Alfrink memoreerde dat de I-teer de kerken de opdracht van de liefde heeft gegeven, een liefde, die geen grenzen van naties en we relddelen kent. Publiciteitsmedié moeten ervoor zorgen dat iedereen op de hoogte kan zijn van schrijnend onrecht, dat appelleert aan het ver antwoordelijkheidsgevoel van ieder mens, christen, of niet-christen. De kerken, zo besloot hij, zouden juist nu een theologie van de hoop moeten ontwikke'en, ook voor dit Too «dag met Malgo en J. A. Visser Op Tweede AMSTERDAM De suggestie als zou de import van schoeisel in be langrijke mate uit minderwaardige kwaliteit bestaan, wijst de Neder landse vereniging van agenten en im porteurs van schoeisel met veront waardiging van de hand. De voorzit ter van het Schoenmakersgilde, de heer A. Stöcksen, maakte vorige week in Utrecht opmerkingen in die richting. De vereniging is integendeel van mening dat d-? kwaliteit van buiten lands schoeisel die van het Neder landse schoeisel niet zelden overtreft, al is er natuurlijk wel wat minder goed maar goedkoop buitenlands schoeisel op de markt. AMSTERDAM up xweeae -r /""i T 11 Paasdag zal in het gebouw Abee- I I I ,infl0DOOIÏl luiden, dichtbij sta- v-4* lenstraat 3 te IJmuiden, dichtbij sta- tion Velsen - IJmuiden-Oost een gro te toogdag worden gehouden. De sprekers zijp ds. J. A. Malgo. voorganger van de onafhankelijke i baptistengemeente van Amsterdam, j en ds. J. A. Visser directeur van de j Europese Christelijke Zending, be kend door zijn reizen naar Oost-Eu- I ropa. De diensten beginnen om haf elf, een uur (zangdienst) en om half drie. DEN HAAG De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de heer J. C. Lindeboom (63) tot voor zitter gekozen. Hij is sinds 1902 bur gemeester van Bedum. Hij is lid van de ARP. H ijvolgt mr. H. J. Wytema op. tot voor kort burgemeester van i Alkmaar. Helft in ontwikkelingslanden (Van onze kerkredactie) ROME Het aantal rooms-katholieken in de wereld bedraagt thans 614 miljoen. Dat is 17,2 procent van de wereldbevolking. in 1965 waren er 500 miljoen rooms-katholieken. Dat was toen 16,9 procent. In 1960 waren het er 392 miljoen (14.8 procent). De groei van de Rooms-Katholieke Kerk heeft zich in de tweede helft van de jaren zestig dus voortgezet, hoewel in veel mindere mate dan de jaren I daarvoor. Deze groei heeft zich grotendeels voltrokken in de missiegebieden, al moeten daar de cijfers met enige voorzichtigheid gehanteerd worden, omdat ze nog al eens op schattingen berusten. De helft (49,8 procent) van alle rooms-katholieken woont in de ontwikke lingslanden. In scherpe tegenstelling hiermee staat het gegeven, dat daar zich maar 22 procent van de priesters bevindt. Het aantal protestanten bedraagt 272 miljoen (7,6 procent). Met de ortho doxen en andere christenen mee kan gezegd worden, dat ruim dertig procent van de wereldbevolking als christelijk te boek staat. Studiedag CPS Van onze sociaal-economische redactie AMERSFOORT „Produceren de boeren voor dc mesthoop? Voeren dc jonge boeren een loopgravenoorlog?". Over dit thema spraken gisteren de leden van de Nederlandse Christe lijke Plattelands Jongeren Bond op een studiedag in Amersfoort. Dr. J. Bütter, secretaris van het Al gemeen orgaan voedselvoorziening, disputeerde met drs. C. v. d. Sluys, perschef van het landbouwschap. Middelpunt van de discussie waren de grote produktieoverschotten in de landbouw, die nationaal maar ook in ternationaal reden geven tot ontstem ming en ongerustheid. In de middagvergadering sprak de heer R. E. Mathon, adjunct-directeur van de Stichting public-relations land- en tuinbouw, over de vraag „Hou houden we onze reputatie hoog, wanneer we uit de loopgraven ko men". Vele positieve kanten van onze land- en tuinbouw werden uitvoerig belicht. Deze sectoren hebben "welis waar met structurele moeilijkheden te kampen, maar voor een algemeen pessimisme is geen reden. Zowel land- als tuinbouw dragen in aan zienlijke mate bij tot onze nationale export en zullen dit ook Sn de toe komst nog blijven doen. De leden van de CPJ zijn er van doordrongen op deze studiedag, dat er structureel in onze land- en tuinbouw nog wel wat moet veranderen, wil men een gezonde, goed-renderende, efficiënte bedrijfstak overhouden in het kader van de Europese samen werking. Goedkoper produceren en in bepaalde gevallen ook minder produ ceren moet het antwoord zijn op de vraag, of de boeren voor de mesthoop produceren. Dan alleen kunnen de jonge boeren hun reputatie hoog hou den, wanneer ze „uit de loopgraven komen". Opbrenst van Unie collecte 1/2 miljoen DEN HAAG De Unie-collecte van vorig jaar heeft een half miljoen gulden opgebracht voor de centraale kas van de Unie School en Evangelie. Dit is overigens maar de helft van het miljoen, dat de Unie nodig heeft om alle projecten voor het christelijk onderwijs in de ontwikkelingslanden, die in 1969 op de lijst stonden, te voltooien. Daarom vraagt de Unie in het laatste nummer van School en Ouders of het niet mogelijk is het miljoen alsnog vol te maken. DEN HAAG Vrijdag en za terdag houdt het Gereformeerd Politiek Verbond in het Utrecht- Op kinderen die na 7 uur nog even mogen blijven kijken, rekent de VPRO blijkbaar nietof zien die geen been in de afschuwelijkes rat- tenfilm? De indruk werd gauw weg gewist door treffende Pakistaanse muziek in de Amsterdamse Wester - kerk voor een dankbaar luisterend publiek. De rebelse liedjes van 1970 tref fen een stuk minder dan die uit de historische roerige tijden. Dat leer de ons het tweede deel van Jaap van de Merwe's „Dagboek van een op roerkraaier". 't Was alles te over trokken, te opzettelijk, ook de pre sentatie in aldoor weer een andere houding op of in de fauteuil, op net draaitoneel. Het enige wat echt boeide was de conference. Na de VARA met de Spaarndam- merbuurt, de KRO met de Haagse schilderswijk en de NCRV met Wittenburg kwam de VPRO nu met een ongeveer gelijkluidende reporta ge over de vervallen en onleefbare Amsterdamse Kankerbuurt, waar de mensen toch zo oergezellig wonen en niet weg zouden willen. In de af gelopen dagen kreeg de NCRV boze brieven van Wittenburg-bewoners, die nu voor a-socialen worden ver sleten, de VARA en de KRO hebben dezelfde reacties gehad, de VPRO zal ze dus ook wel krijgen. Dat be hoort bij het signaleren van krotten- buurten. De kwalitatieve uitzending over Winnie-de-Poeh en zijn tekenaar Shepard hebben we voor een deel verlaten om bij de TROS de prima documentaire over natuurbescher ming in Europa te zien. Deze serie over natuurbehoud is een treffer; programma's als deze ziet het kijk- publiek heel graag. Bij de VPRO zwoegde Onno Mo lenkamp vergeefs op de uiterst moei lijk te vertolken pantomine van Sa muel Beckett. De opgave was te groot voor hem, hij kon er niet in slagen de levensellende van de on der schuldgevoelens gebukte man. die zijn kansen niet weet te krijgen en zijn nederlagen niet aan kan, emotioneel tot werkelijkheid te bren gen, al deed hij wat hij kon. Ook bij de meest welwillende kijker kar dit spel niet sterk zijn aangeslagen. se Jaarbeursgebouw de jaarlijkse Generale Verbondsvergadering. Het belangrijkste besluit dat dit congres gaat nemen is ongetwij feld de oprichting van een we tenschappelijk bureau. Dit bureau, de Groen van Prïnste- rer Stichting, zal in de toekomst we tenschappelijk moeten aantonen, dat het voeren van een overheidsbeleid aan de hand van de Heilige Schrift niet in tegenstelling met elkaar is. Het bureau zal in Dordrecht worden gevestigd. In het jaarverslag wordt melding gemaakt van een ledenverlies, dat echter door het uitstekende optreden van Kamerlid P. Jongeling „beperkt bleef". STOCKHOLM Op 64-jarige leef tijd is overleden bisschop Odd Ha gen, voorzitter van de Wereldraad van Methodistenkerken. Sinds 1953 leidde deze Noor de me thodisten in de vier Scandinavische kerken en Rusland. Sinds 1966 was hij voorzitter van de Wereldraad van Methodistenkerken. PARIJS President Pompidou heeft voor het eerst sinds zijn terug keer in Frankrijk gereageerd op de betogingen tijdens zijn Amerikaanse reis. „De medeplichtigheid van de auto riteiten aan de anti-Franse manifes taties in Chicago had Frankrijk kun nen beledigen", verklaarde de Franse president -in een interview voor de t.v. „Om die reden reageerde ik uit naam en om de eer van Frankrijk". Bet weer in Europa weer min. temp. gisteren neerslag Amsterdam zw.bew. 1 0 Brussel geh.bew. h.bew. 2 0.4 Frankfort -3 0 Genève l.bew. -3 0 Innsbruck Kopenhagen zw.bew. -2 0 Locamo zw.bew. -1 0 Londen l.bew. 1 0 Luxemburg onbew. 0.1 Madrid h.bew. -2 0 Majorca SS" 6 4 München -7 0 Vice h.bew. 0 i'arijs regen 1 1 'lome h bew. 2 0 Wenen ZUrlch mist -5 0 aardse bestaan. Samen eerlijk d is een stuk evangelieprediking. De conferentie die onder leid staat van Martin Haley, bekend blic relations-adviseur en Matti Ogawa van de Oostaziatische chrii «n lijke raad, zal tot maandag dn Men wil komen tot regelmatig ot leg en zo mogelijk tot een gezam lijk publiciteitsbeleid op dit terreii NED. HERV. KERK Beroepen te Grijpskerke (Z! kand. A. G. van Beem te Doorn pf Nieuw-Beijerland en te Schoot woerd, kand. W. G. J. van der S! Zt te Putten: te Scherpenzeel (G kand. L. Westland te Huizen. Bedankt voor Ridderkerk, J Besten te Huizen; voor Sleeu ar (toez.), G. E. Huizing te Haams! voor de benoemingen tot bijstan og het pastoraat te Eemnes-Binnen E Urk, J. Hovius, a.s. em. pred. te W" drecht. Beroepbaar kand. H. Buning, telaan 14, Roden; kand. J. Klinkhi Annie Westlandstraat 13/3, Leei den; kand. H. A. van Olst, Hoi Oosterwolde (Fr.); kand. G. J. van Stouw, Herderplein 161, Utret kand. J. J. Valk. Soestdijksoweg Bilthoveni GEREF. KERKEN Aangenomen naar Doesburg, k B. Baak te Beverwijk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Soestdijk, kand. J. der Vlies te Apeldoorn. Van onze onderwijsredacteur UTRECHT Moet de studen! oppositie de raden waarmee mi! ter Veringa de universiteiten wil 1 rusten geheel boycotten of zullen activisten toch maar in die colle gaan zitten en er zich zo lastig mo lijk gedragen? Bij een discussie van het „polit sentrum" die gisteren in Utre werd gehouden, bleek dat over strategie nog verschillend geds H wordt. Voor Veringa's opzet bestaat n welijks een grein sympathie, m sommigen vrezen dat wanneer l niet meedoet er een studentenva genwoordiging naar voren zal kon met D'66-achtige trekken: wel geïi resseerd in praktische oplossini maar niet in de politieke achtergn den van de universitaire prol matiek. Snel hulp fruitteelt Van onze parlementsredactie j DEN HAAG Minister R. J. J R. Zijlstra van de ARP, waarin i de regering om aanvullende maat gelen wordt gevraagd voor de nood verkerende fruitteeltbedriji zj is gisteren met overgrote meerd 11 heid door de Tweede Kamer ai d vaard. Er waren twee stemmen gen, afkomstig van de Boerenpar fi De motie eist dringend, dat maatregelen in overleg met het drijfsleven voor 1 april worden troffen. De moties van de heer S. van Ploeg, die door het aannemen van motie-Zijlstra overbodig waren worden, werden met de stemmen v de oppositie en van de SGP en Gi voor, verworpen. Drs. Zijlstra reageerde in stemverklaring nog fel en waardig de aantijging van de heer Van Ploeg, dat.de interpellatie en het bat met.' minister Lardinois onwaï achtig zouden zijn geweest. Bovendien vond de heer Zijtó het kwalijk, dat de socialist moti indiende, waarin de maatregel werden gevraagd, waarom hij Zijlstra tijdens het debat al nadn kelijk had verzocht. Dat was volgt de a.r. afgevaardigde politiek fatsoenlijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2