!ADIO ,Zoon des mensen'' volgende week toch op het scherm TV-commentaar SF beijvert zich voor itbreiding trim-actie erdrietigheid )ver Dombey „Geen godslasterlijke film", houden CVK en IKOR vol 3 i Japan Vanavond te zien Vanavond te horen CAROLINA YES i ?T 197_a WOENSDAG 11 MAART 1970 «ntei -78. 17. e assla Aam stuk laj in onze radio- en tv-redactie iVERSUM Het is weer maandagavond verhuist de V na 8 weken terug naar het i'efde tv-nct, en nu met medene- van de romantische Dickens-se- ibey en zoon. Karei' 1 betekent verdrietigheid over va ifscheid bij degenen, die het nog !Ce. 5 moeten stellen zonder Ned. 2 lom? to;51'!.1 en dat zijn veelal be- Mirj ien, die juist zo genieten van de ;n. >nsverhalen. li belt men vol verwijten aan bij ÏCRV: „Kan dat. nou niet an- Neen, zegt de NCRV, dat kan Wij moeten onze vaste tv-avond dken voor het brengen van we- kse afleveringen. Masiar het ..zonnetje" met Rien en blijft altijd op Ned. 1, dat staat .a Dat is een echt bejaardenpro- ima en dan rekenen we heus wel le één-net-apparaten. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Neen", zegt ds. W. Koole, directeur van het IKOR, tegen ons, „wij zullen ons door de vragen die ds. Abma (s.g.) in de Kamer heeft gesteld, niet laten weerhouden om op 19 maart de film van Dennis Potter Zoon des mensen uit te zenden. Iemand die het werk niet heeft gezien, kan het niet beoordelen. Ik verzeker u, dat het niet gods lasterlijk is". „Het is waar, dat verleden jaar na de vertoning in Engeland een storm van protesten is opgestoken. De kij kers die protesteerden, hebben de be doeling van de film niet begrepen. Wij willen dat voorkomen en daarom zenden wij zondag om 7.04 uur op Ned. 1 een vraaggesprek met Potter uit. Ik zou iedereen willen vragen eerst daarnaar te kijken en te luiste ren en dan donderdag de film bekij ken. Zelf kijken, zelf oordelen: de |EN HAAG Met een aan- feling van staatssecretaris singa (sociale zaken en bgezondiheid) is gisteren in I Haag een campagne begon- |om het Nederlandse volk te deren tot meer lichaamsbe- fag- t betekent een intensivering van ^trim-actie", waaraan al in vele in het land wordt meege er. Kruisinga wees erop dat Neder- als zovele andere welvaarts- n het probleem van de hart- en (ziekten, kent, een ziektebeeld wereldgezondheidsorgani- t als belangrijkste plaag van de e mens wordt gekenschetst en )or cardiologen epidemisch wordt ,enoemd. Een van de factoren die de- ra wtnartsziekte medeveroorzaakt, k de „%regingsarmoede". De door de Nederlandse Sport Fe derate (NSF) in het leven geroepen er op gericht om de in ■f algemeen slechte lichamelijke conditie van de Nederlanders te ver beteren en voorts „om de fitheid van een grotere weerstand tegen ziekten en spanningen van het moderne leven te bevorderen". De bedoeling van de actie is dat men, liefst een uur per dag, gaat lopen, fietsen, zwemmen, of een andere sport of lichaamsbewe ging gaat beoefenen. Een nationaal „trim-comité", sa mengesteld uit de Nederlandse Sport Federatie en organisaties uit de sec tor van de lichamelijke opvoeding, gaat de trimactie samen met de Ne derlandse hartstichting en de Neder landse Christelijke Sport Unie stimu leren. „Trim-parcoursen" Verzekeringsmaatschappijen heb ben het mede mogelijk gemaakt dat er in een tiental steden „trimparcour- sen" aangelegd zullen worden en dat er 200.000 affiches over de actie in het land worden verspreid. De NSF heeft voor de actie 175.000 op de begroting staan, daarvan is een deel verkregen uit de opbrengsten van de sporttoto. Nederlandse kijker is daartoe volko men bevoegd". (In hetzelfde Engeland heeft Colin Blakeley, de hoofdrolspeler in de film deze week daarvoor de hoogste tv-on- derscheiding gekregen-red) „Het is waar, dat de kerk altijd dt goddelijke kant van Jezus Christus naar voren heeft gebracht. Maar Hij was ook mens. Potter heeft, juist in deze tijd nu vooral de jongeren zo betrokken zijn bij het maatschappe lijk gebeuren, bij politiek en gods dienst, de mens Jezus willen ontdek ken. Hij heeft dit gedaan zuiver aan de hand van wat in de Evangeliën over Hem is verteld". „Ik heb theologie gestudeerd, maar ik moet u zeggen, dat ik uit deze film heb geleerd. Inderdaad is ons als theologen ook teveel ontgaan van de mens Jezus in zijn tijd, in zijn omge ving. Hij wordt in de film niet alleen voorgesteld als een agressor, ook als een bijna verlegen man, die niemand kwaad wil doen, die bang is dat zijn optreden verkeerd zal worden uitge legd". „We kunnen zelf lezen in het Nieu we Testament, dat Jezus niet altijd zacht was, niet altijd de vriendelijke, wijze leraar: Hij moet een hartstoch telijk en meeslepende redenaar zijn geweest om zo zijn gehoor aan zich te binden. Hij heeft ook getoornd en heel scherpe dingen gezegd. Hij joeg niet zachtzinnig de geldhandelaren de tempel uit". „Ik geloof, dat wij het leven van Jezus op aarde eerlijk ook door de ogen van de vorser Potter mogen zien. Niet de film is schokkend, Jezus' leven was schokkend. Er is geen ex tra sensatie aan gegeven, al blijven er wel wat bezwaren, omdat het god delijke dat hij in zich had en het feit van de opstanding na de dood er niet bij betrokken zijn." „Maar mogen wij niet kennis ne men van de zuiver menselijke visie op de menselijkè kant van Jezus, ook al staat bij ons, christenen, zijn god delijkheid voorop? Potter heeft heel zeker niet de bedoeling gehad, het Christendom aan te fluiten, noch godslasterlijk te werk te gaan. U zult hem dat zondag zelf horen zeggen." „Ik geloof dat het nooit mogelijk zal zijn, een authentieke uitbeelding te geven van Jezus leven op aarde. 2000 jaar na de gebeurtenissen. Ik wil de uitzending van de film op 19 maart zelf inleiden met wat ik nu heb gezegd. Het is waar, dat er crue scènes in voorkomen, maar Jezus' lij den was een gruwel, dat weten en erkennen wij allen. En op de televisie zien wij al zoveel gruwelen, ook dit zal geen aparte sensatie zijn." Reclame: NOS: - Waiting ior the Robert E. 18.55 Journaal: STER: 19.00 Re- Lee; South of the border; lilvoi-cn, t *iv> -u.uu juuiiwoi. o i r.n. ne- aiong suv r.v mo S \^nwcia ii clame: Politieke Partij: 20.20 tour de l'amour i81' uitzending van de WD: 20.30 Politieke Partij: 18^0 Uit- Kleur: Uitzending Stichting clame; NOS: 19.04 Scala: infor matief programma; CVK/I- KOR/RKK: 19 30 Kenmerk: over kerk en samenleving; STER: 19.55 Reclame: NOS 20.00 Journaal: STER: 20.15 R< Swedish polka; If I had king picture of you; High So ciety; Flamenco boogie; Gior gio: Nel blu dipinto di blu; NOS: Smoke gets in your eyes; Sail heeft dat kind?, pedagogische along sllv'ry moon: Le grand rubriek. 10.20 Stereo: Muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actua liteiten; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nieuws) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). NOS: 10.00 Wat No i do; van D'66; VARA: 18.30 SN! - ereo: Klink Klaar -zonder rain' i- insens; 19.30 Nieuws; 19.35 - pltenlands "weekoverzicht; "i Stereo: Tango Rumba or- en zangsolisten; 20.10 2 Jeht instrumentaal trio; 20.30 ereo: VARA-Dansorkest met listen; 20.55 Uitkomst van aag en antwoord, gesprek; J5 Stereo: Uit eigen huis: Idlo-opnamen; 21.45 Nou, satirisch programma; 10 Country en Western mu it; 22.30 Nieuws; 22.38 Mede- lingen22.43 Actualiteiten; .55 Stereo; Moderne muziek r.): 23.20 Radio Jazz Maga- j Ine; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum ii. 298 m. NCRV: ■30 Nieuws: 18.41 Actualitei- n; NOS; 19.00 Openbaar Jnstbezii; 19.10 Doopdlenst nuit het Johan Maasbach w fangelisatiecentrum Socutera; 20.30 Singing in the strutters' ball; Patricia: Tiger CVK: vas en van de Gereformeerde erk (vrij-gem.). NOS: Ste- Radio Kamerorkest en so- 21.30 Reportage van het ïtste gedeelte van de wed- fijd Ajax C.Z. Jena: 22.05 een onderdaan maar burger: I staatkundige vorming van Nederlander; 22.20 Pro- amma voor blinden en ichtzienden: 22.30 Nieuws; 33 Parlementsoverzicht: 22.45 ereo: X, een sprong in het lister; 23.55-24.00 Nieuws. speelfilm (rijkskeuring: alle leeftijden); 22.15 Omroe porkest o.l.v. Zdenek Macal; 22.55-23.00 Journaal. Nederland n. NOS: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant; STER: 18.51 Reclame: NOS: 18.55 Journaal; STER: 19.00 Re clame; KRO; 19.04 MIK: muzi kaal amusementsprogramma: STER: 19.55 Reclame: NOS: 20.00 Journaal: STER: 20.15 Re clame: KRO: 20.20 Kleur: Poli tie New York. tv-film; 20.45 KLeur: Papa Doe en Haïti: President met machinepistool, filmreportage: 21.35 Zelf Doen adviezenrubriek; NOS: Journaal; TELEAC: 22.20 Spaanse les - les 7 (herh.); 23.00-23.30 Studeren - Genees kunde (herh.). België. Nederlands progr. Kanalen 2 en 10. 19.25 Zand mannetje; 19.30 Vergrootglas op de postzegel; 19.45 Hier spreekt men Nederlands: 19.50 Zoeklicht; 19.55 Mededelingen en De Weerman; 20.00 Nieuws; 20.25 Doris Day-show, tv-feuil- leton (28); 20.50 Panorama: 21.30 Zeif heb ik niets tegen Zuid-Kensingtoneenakter an Julian Bond: 22.00 Gast- programma: Het vrije woord; 22.30 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- rag; If someone had told me; Thedia; Stuffy; Indian blues; K. D.'s motion; The villa; venlta's dance. HILVERSUM i, 402 m. AWtO: 7.00 (Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 Stereo: HH Lichte grammofoonmuziek. 20*15 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour- rr" naal. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Stereo: Klankjuwe- len (gr). 9 35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw Beursberichten). 12.30 Sportre- vue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13.30 't Muzikan tenuur: I. Mono: Beiaardcon- Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 De Zonnebloem, programma voor de zieken. 11.54 Bericht Vastenaktie. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd program ma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten.) 14.00 Stereo: The Kilima Ha- waiians Show. 14.30 Schoolra dio. 14.50 Volksmuziek uit Is raël (gr). 15.00 Gereformeerde middagdlenst. NOS: 15.30 Meer over minder: informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nieuws). NCRV: 17.45 Sportaktualiteiten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: radiocompetitie koren en korpsen. en NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Mu ziek van toen voor luisteraars van nu. 10.00 Nieuws. 10.03 Mu- ziek bij de koffie. (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.03 1 Lichte platen. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.08 Platen programma. 14.00^ cert; II Viool en piano; III Qlproft. rli-Ant flmrnpnlrnftr- TV Stereo: Groot Omroepkoor; IV Stereo: Omroeporkest en so list. 14.25 Verslag van het be zoek van leden van de Pen- Club aan Duitsland. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: De wereld van de PROGRAMMA DRAADOM- opera; beschouwing over de ROEP VAN 18 - 20 UUR Marina; Spaghetti rag; Maria from Bahia: Launchin' roc kets; You're a sweetheart; Midnight blues; No matter what you are; Take your pick; Siebenmal in der Woche; Hawaiian war chant: Nobody's -I'm looking over 16.03 Popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualitei ten. 17.07-18.00 Verzoekplaten- programma. 5 TELEVISIE li opera Tannhauser van Wag- her. 17.00 Lichte grammofoon muziek voor de tieners. 17.30 ,,0" - een rondje radio. 17.55 Mededelingen. hilversum ii, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: Klassieke muziek MOKGKV I NEDERLAND I NOS/NOT: 10.45-12.00 en 14.00 en 14.50 School-tv BELGIË: Nederlands progr. 14.05-15.50 School-tv „Wat ik vraag", besluit ds Koole, „is ernstig en met begrip zelf kijken en pas daarna oordelen. Erkennen, dat de waas van zachtheid die wij altijd over Jezus' leven en zelfs lij den, hebben gesponnen, niet heeft te maken met de barre werkelijkheid in maken met de barre werkelijkheid in schappij vol gewone menselijke ge beurtenissen, reacties en gevoelens. Wat ik heb gezegd is niet alleen mijn visie, zo denken wij, als kerkelijke zendgemachtigden erover. Het gevoel, werkelijk te hebben ken nisgemaakt met een Japanner, heeft KRO's speciale avond niet achterge laten. Wij hebben van Brandpunt wel eens indringender reportages gezien dan deze, gemaakt in een land, waar volgens Aad van den Heuvel de in dustrie op de eerste en de mens op de tweede plaats komt Het werk staat voorop, de lonen zijn niet hoog, maar het leven is er goedkoop. Dr. Mansholt leerde ons onlangs dat de Nederlandse boter er 75 cent per kilo kost. Over die levensstandaard hadden wij graag wat meer gehoord, nu ging er veel tijd heen aan informatie over de oorlogsvoering in dè jaren '40, waarvan wij zondag al een en ander hadden gezien. Het was „te moeilijk" goede indrukken te geven van het bijzonder harde werken, dat de Ja panner doet. Over tien jaren pas kan hij gaan denken aan ruime vrijetijds besteding. Daarom zagen wij ook niets j van zijn gezinsleven. Jammer. De show uit 1968 muntte wel uit in feilloze presentatie, maar zal nie mand tot enthousiasme hebben ge bracht. Daarna volgde een politie- spel, dat een prijs voor het camera werk heeft gekregen en niet onver diend. Het verhaal bracht wel span ning, maar was nogal simpel van op zet Omdat er totaal niets is te ver staan van de taal, moest iedereen het doen met de onderschriften, en dat is altijd wat minder boeiend. Geen grote loftrompet over In KRO's onverwoestbare "Mik" zingt Ilonka Biluska van avond hel liedje Jongenlief, dat Godfried Bomans voor haar schreef. Sinds haar huwelijk woont Ilonka in België, maar zij studeert als het even kan aan de Amsterdamse VU Engels. Ze treedt wat minder op, maar zingt, nog even graag en goed. Japanse avond, maar het was weer eens wat anders. In „Verslag op dinsdag" werd een rechtstreekse poging gedaah een ver gadering van het GPV met de heer en mevrouw Jongeling als middel punt, belachelijk te maken, maar daarom lukte dat nog niet Wie wilde kon het vrij lange item zien als een wat stuntelige reportage van een bij eenkomst die alleen in franje op het scherm kwam". En het is natuurlijk niet moeilijk op zo'n manier ergens de draak mee te steken. Maar dan moet het wel een stuk geestiger zijn; nu was het een misser, die geen pijn deed. Ned. I NOS 7.04 uur Scala. 7.30 uur (Kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 8.35 uur Amerikaanse speelfilm „Singing in the rain". 10.15 uur Toonbeeld: Zdenek Macal dirigeert het Om roeporkest Ned. 2 KRO 7.04 uur Mik. 8.20 uur „De gluurder aflevering Politie New York. 8.45 uur uitgestelde film over Papa Doe, president van Haïti. deze 9-35 uur rubriek Zelf doen. Hilversum l VARA 7.45 uur gevarieerde lichte muziek, o.a. Malando en het Cocktail Trio. 8.55 uur gesprek met de uitvinder dr. ir. R. J. Meijer. 9.45 uur satire in „Nou, en 11.20 uur jazzmagazine. Hilversum IJ NOS 7.30 uur (CVK) Bidstond voor gewas en arbeid uit de geref. Petrakerk (vrijgem.) in Hardenberg. 8.30 uur Radio Kamerorkest en solisten. 9.30 uur slotfase voetbalwedstrijd AjaxCZ Jena. 10.U5 uur cursus Burgerschapskunde. 10.45 uur actueel magazine Iks. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 124 Ik wou, dat allö voorbij was!' zuchtte Nicolaas, terwijl hij op een stoel feing zitten, nadat hij enige wenken aan Smike had gegeven, die in het Stukje de rol van een arme kleermaker speelde. Op dit ogenblik ging Smike bij het eind van het stuk, onder algemeen applaus, aan de andere kant af. 'Wat is die meneer Digby toch lief!' rei .jöffrouw Snevellicci. Smike's theaternaam was Digby. - 'Ik zal hem straks,eens vertellen dat u dit gezegd hebt,' antwoordde Nicolaas. 'Stouterdzei Juffrouw Snevellicci. 'Maar het kan mij niet schelen of hij Weet hoe ik over hem denk, met sommige andere mensen zou...' hier bleef zij steken, als verwachtte zij uitgehoord te worden, maar Nicolaaa vroeg niets, want hij dacht aan ernstiger zaken. - 'Wat vriendelijk van u,* hernam juffrouw Snevellicci, na een kort stilzwijgen, 'dat u hier alle avon den op hem blijft wachten, al bent u nog zo moe, en dat u zoveel moeite voor hem doet en dat alles zo goed en zo vanzelfsprekend, alsof hij u met goud betaalde!' - 'Hij verdient alles wat ik voor hem doe, ja nog veel meer,' zei Nicolaas. 'Hij is zo goedhartig, zo oprecht en zo dankbaar als ik ooit iemand gezien heb.' - 'En zo onnozel,' voegde juffrouw Snevellicci eraan toe. Nicolaas beantwoordde deze opmerking slechts door treurig zijn hoofd te schudden. 'Hij is slim genoeg, en zo dicht als een pot,' zei meneer Folair, die nader bij gekomen was, en zich in het gesprek mengde. 'Niemand kan ooit iets uit hem halen.' - 'Wat zou men dan uit hem willen halen?' vroeg Nicolaas, terwijl hij zich driftig omkeerde. - 'Drommels! wat ben jij lichtgeraakt, Johnson!' zei meneer Folair. 'Ik spreek slechts over iemands natuurlijke nieuwsgierigheid, om te weten wat hij vroeger gedaan heeft.' - 'Het n vrij duidelijk naar mij dunkt,' zei Nicolaas, 'dat de arme jongen geen ver stand genoeg heeft om ooit iets van belang gedaan te hebben.' - 'Jawel T hernam de danser, zijn eigen gezicht in de spiegeling van een blinkend lampschermpje bekijkend. 'Maar men weet toch graag alles.' - 'Wat alles?' vroeg Nicolaas. 'Wel, wie en wat hij is, en hoe u, die zoveel ver schilt, zulke goede vrienden bent,' antwoordde Folair, blij dat hij iets on aangenaams kon zeggen. 'Iedereen spreekt erover. Lenville zegt...' - 'Ik meende, dat ik hem het zwijgen had opgelegd,' viel Nicolaas hem driftig in - de rede. - 'Misschien,' hernam de onverbeterlijke danser. 'Als dat zo is, zei hij het voordat u hem het zwijgen had opgelegd. Lenville zegt, dat u acteur van beroep bent, en dat het alleen de geheimzinnigheid waarmee n bent opgetreden is, die u hier zo'n opgang bezorgt, en dat Crummies uit eigenbelang het publiek in de veronderstelling houdt, dat er iets bij- zonders met u is gebeurd. Maar Lenville gelooft dal er verder niets is, dai* dat u hier of daar om een of andere reden bent weggelopen.' - 'Zozei Nicolaas met een gedwongen glimlach. - 'Dat is een gedeelte van wat hij zegt," vervolgde meneer Folair. 'Ik vertel het in vertrouwen, als vriend van beide partijen. Ik denk er niet zo over, dat weet u wel. Hij zegt, dat Digby meer heeft van een schelm dan van een gek, en de oude Flugger zegt, dat, toen hij verleden jaar bij Cooent-Garden aan de deur stond om loodjes aan te nemen er altijd een zakkenroller rondzwierf, die net zo'n gezicht had als Digby, hoewel het misschien, zoals hij met recht zegt, Dig by zelf niet was, maar een broer of nabestaande van hem.' - 'Zozei Nicolaas nog eens. - 'Ja,1 hernam Folair met dezelfde bedaardheid. 'Dat zeggen ze. Ik meende verplicht te zijn het u te vertellen. Odaar komt dat verwenste wonderkind mij halen. - Ik kom, liefje!' Alleen de drie laatste woorden werden met luide stem uitgesproken, daarop liet Folair Nicolaas staan, om zijn wildcmansrol te gaan spelen. - 'Zo kletsen ze dus over ons,* dacht Nicolaas. 'Als iemand een misdrijf wil begaan, groot of klein, laat hem dan maar meer geluk hebben dan anderen, men ?al hem alles ver geven behalve dat.' - 'U trekt het zich toch niet aan, wat die kwaadaar- .Jfige kerel zegt, meneer Johnson?' zei juffrouw Snevcllici op suikerzoete toon. - [V/£TSUPGi£Ml£CH9VLlE&TO/C, KSETastr.. «0 KAM ve VREMs. confer ewrte Y6J>SXR6,AAW.. ppie Loep in kokosnoten Jjïf- Op de veertiende dag werd iedereen wakker.' Er kwam |f[levcn >n de brouwerij. De planter nam vief de leiding, viff* er niets gebeurd was. De oluk en verznrpino vnn Ho nas. ik heb veel meer afgezet". "Dan koopt u er nog wat» O- bl.lZCI de planter vrolijk. Jonas ging daar verder niet od 1 'lltin h gebeurd was. De pluk en verzorging van de door. maar hij begreep, dat deze man geen crediet aaf en ^luitv C CCnmaand- Tocn beSon de planter aan dat zijn tinanmielc toestand deze nieuwe aankoop niet kon 2^rmgaVan ?og ''êêende orders. Het deel dat naar dragen. "Ach, ik heb toch wel voldoende" zei hii Een «wenoord verzonden had moeten worden, maar dat nu, weekje bleven de beide vrienden nog wal hangen in de Jvraae? T.W3S verdeeld en naar de -plantage. Toen besloot Jonas te vertrekken. "We hebben ifcnd-cm'X."^^ h=l£ r£,S Vn°r JC - Kareltje Knetter en de Bos-bubbel 134: „Ik ga naar het sta dion," zei smidje Verho len grimmig. „Ik zal wel eens even uitzoeken wat die kaart van die vreem de officier waard is Nu, dat was héél wat, merkte de smid al gauw. Er waren meer mensen, die zo'n kaart hadden en die mochten mee met een speciale autobus. Ook smidje Verholen wist zich een plaatsje te veroveren en van het achterbalkon af had hij een mooi uit zicht op de naargeestige straten van de sombere stad Humbuksk. En ook bij het stadion bleek, dat de kaart van de luitenant Haverzak goud waard was. Bij een van de ingangen van het stadion stond namelijk een dikke suppoost en die zei: „Aha! Ik zie het al! U bent in bezit van een kaart, afgetekend door de luitenant Haverzak. Goed zo, kameraad. U bent dus zojuist benoemd tot ringveger der eerste klasse. Dat bewijst, dat er in U een goed partijman steekt. Veeg alle hinderlijke rommel maar ste vig voor je voeten weg, dan blijft je eigen pad ten minste schoon, .zeg ik altijd maar. Deze kant op. kameraad. Je ziet vanzelf wel, waar je wezen moet„Nou nou, dat gaat gesmeerd," dacht smidje Verholen, toen hij een lange, kale en tamelijk donkere gang inliep. Maar aan het eind van die gang was een open deur, waar geroezemoes van stemmen doorheen klonk. „Hédacht de smid. „De bokswedstrijd vindt zeker plaats in een van de grote sportzalen onder de tribunes van het stadion FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11