Geen bezwaar tegen aanleg Rijnpoorthaven Meerderheid in Kamer mag interpellatie niet verbieden I rPPR op aarde een haastig pamflet REDE POMPIDOU VS CONGRES GEBOYCOT onderweg Expansie buiten Randstad PvdA: reglement van orde wijzigen alles goed Controle op Schiphol zeer streng Wat doet regering aan „somber" beeld voor 1971? Noodtoestand in fruitteelt NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 5 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering heeft geen bezwaar tegen de aanleg van de Rijnpoorthaven, heeft minister Bakker van verkeer en water staat gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld. Hq voegde snel aan deze mededeling toe dat deskundigen hem hadden verzekerd, dat de haven geen gevaar van verzilting van het Westland oplevert. Mr. H. C. Oud, de zoon van de vroegere liberale lei der prof. mr. P. J. Oud, heeft gistermorgen het pre sidium van de Tweede Kamer het borstbeeld van zijn vader aangeboden. Het beeld zal een plaats krijgen in de kamer van de huidige VVD-fractievoorzitter, mr. W. J. Geertsema. Op de foto bij het beeld, van links naar rechts: mr. Geertsema, Kamervoorzitter mr. F. J. F. M. van Thiel en mr. Oud. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De meerderheid van de Tweede Kamer heeft giste ren het verzoek van de heer H. Wierenga (soc.) een interpellatie te mogen houden over de kwestie van de oefenterreinen afgewezen. Dit was voor de fractie van de PvdA de druppel, die de bekende emmer deed overlopen. Ze zal nu contact zoeken met de andere oppositie partijen met als doel het reglement van orde van de Twee de Kamer te wijzigen. Maenen op 11 december, toen de in terpellatie van mr. Th. van Lier over de verhoging van de AOW door de regeringspartijen niet werd toe gestaan. De heer Maenen zei dat het maar eens afgelopen moest zijn met de interpellaties van de oppositie. Drs. J. M. den Uyl deelde mee, dat voorkomen moet worden, dat de meerderheid van de regeringspartijen een interpellatie door de oppositie on mogelijk maken. Wanneer een kwart of een derde van de Kamerleden geen bezwaar hebben tegen de interpella tie moet deze doorgaan. „Aan het afwijzen van de interpel latie til ik zwaar", zei de fractieleider van de PvdA. „Een meerderheid in de Kamer moet toch de kans krijgen aan het woord te komen." i ors. Den Uyl herinnerde aan de 'verklaring van de KVP-er J. H. J. Evoluiivthfnriv (2) „Men tracht het probleem der aan wezigheid van fossielen op te lossen door te zeggen dat zij ontstaan zijn tijdens een grote catastrofe, de zond vloed. Een absurde gedachte, want fossielen worden aangetroffen in vaak dikke sedimentlagen, die onmogelijk kunnen zijn ontstaan in het korte Isbestek waarin dè zondvloed plaatsvond." Aldus de heer A. Her- lans over de afwijzing van de evolu- jtheorie. Uit het laatste maak ik op dat hij rèl aan het zondvloedverhaal gelooft, rant anders zou het in, dit verband loemen van het woord „zondvloed" absurd zijn. Des te meer absurd is de gevolgtrek dat wegens het korte tijdsbestek geen sprake van het ontstaan van ■ielen zou kunnen zijn. Nou, de ;ren in Zeeland, die de ramp van 153 hebben meegemaakt, kunnen wel rrtellen welk een enorme kracht het iter kan hebben. Overigens zou ik de heer Hermans rillen wijzen op het feit van de rhijnbare ouderdom" van de aarde, ij of direct na de schepping. Alleen al door vallen al die rommelige on- loofstheorieën van evolutionisten als ledepoppen over en door elkaar. Ürk S. Baarssen Evolutivthcnrio (3) Als de heer A. Hermans zo sterk in evolutie gelooft vraag ik mij af of hij het mij kwalijk zou nemen als ik hem dan een aap noem. Prof. dr. H. M. iorris uit Amerika, een autoriteit op evolutiegebied, heeft een boek ge schreven, getiteld "De evolutieleer, een theorie op haar retour" (in Nederland verschenen bij De Vuurbaak). Daarin zegt en bewijst hij, dat „evolutie" een leugen is van de duivel. Dubbeldam W. J. v. d. Leer Sc/mutsen (2) Dat onze nationale kerkvaders van het schaatsen nog altijd geen kaas hebben gegeten blijkt wel uit het in gezonden stukje van ds. G. P. Klijn, Waarin hij de politie en zelfs Nasser en Dajan erbij haalt om aan te tonen dat het verslag van de schaatswed- strij jden Oslo termen van agressie en Irimitief geweld bevatte. Dat er gesproken werd van knock- -out-slagen en oranje sterretjesdreu- Mt-slagen en oranje sterretjesdreu- dit onsportief bij een zo onbezoedelde $ort als schaatsen, maar hij vergeet dat iemand als Dag Fomaes aan het hegin van dit seizoen zei „alles en Wereen wel even te zullen pakken." Dominee zou er beter aan doen zijn öjd te ïesteden aan de voorbereiding zijn twee preken voor de komende jndag. ten Ha Recht Den Uyl hoopte, dat wanneer zijn voorstel aan de orde zou komen, bij de regeringspartijen toch gevoel zou bestaan voor het recht van de min derheid, dat nu in het geding is. Zijn mededeling stappen te doen voor het recht van interpellatie vormde gisteren de climax van veel politiek geharrewar rond de oefenter reinen Eerder op de dag had de Tweede Kamer met de stemmen van de PvdA D'66, CPN, Boerenpartij en de Groep Aarden voor het voorstel van de PvdA verworpen om de commissie uit de Kamer die dit probleem be studeert, in het openbaar te laten vergaderen Geen openbaarheid besloot de meerderheid. Hierna diende de heer Wierenga zijn interpellatie-verzoek in. Weer weigerde de meerderheid van de Kamer. Schijn Tijdens het debat noemde drs. Den Uyl dit een schijnvertoning door de Kamer en later buiten de vergader zaal sprak hij van „belazeren" van de kiezers. De kwestie is namelijk, dat het er alles op lijkt, dat de meerderheid van de Kamercommissie niet voor de voorstellen is van de regering en dat de Harskamp, Oirschot en het Kuin- derbos wel uit de nota kunnen wor den geschrapt. Ook VVD? De PvdA is tegen het aantasten van recreatiegebieden voor militaire doeleinden en ook de WD-ers Von- hoff en Koudijs zouden verklaringen hebben afgelegd over andere metho- de's om te oefenen. Dit alles speelde zich niet in de openbaarheid af en het bezwaar van drs. Den Uyl was, dat de Kamer maar gewoon doet alsof er niets aan de hand is en alles maar zo laat tegen over de bestaande actie-comités Een voorstel van de PvdA tijdens een geheime zitting van de commissie de regering te verzoeken de voorstel len van de oefenterreinen in te trek ken, werd afgewezen. Tijdens het debat over de interpel latie-aanvraag wees de heer Wieren ga ook op de politieke schade, die zou worden berokkend. Niemand zou de houding van de Kamer begrepen. Dat zou ook schade betekenen voor de KVP. Drs. Schmelzer betoogde, dat de kwestie toch wel in de openbaarheid zou komen. Hij wilde ruimte over houden voor overleg met de regering. Minister Bakker sprak rich duide lijk uit voor een gespreid zeehaven- beleid volgens een ontwikkelingspro gram, dat geldt voor het gehele land. Dit beleid betekent vooral expansie buiten de Randstad. Als voorbeelden noemde hij: 1. Het Scheldebekken met een goe de aanzet aan het Sloe (Vlissingen- -Oost). Verder zijn er grote mogelijk heden ten oosten van Borssele op Zuid-Beveland. 2. De aanleg van de Eemshaven in Groningen voor schepen tot zo moge lijk 70.000 ton, Aan dit project hecht de regering grote waarde vooral met het oog op de ontwikkeling in het Noorden. Als verdere expansiemogelijkheden noemde de minister Temeuzen, waar een havenschap is gestart en Rei- merswaal. De uitvoering van dit pro ject zou synchroon kunnen lopen met de afsluiting van de Oosterschelde. Voor Zeeland kwam voor de minis ter Saertinge (natuurwetenschappe lijk gebied) op de laatste plaats. Pijpstraten De gespreide expansie maakt pijp leidingstraten nodig. In studie is zo'n straat (100 tot 200 meter breed) tussen het Rotterdamse, Brabantse, Zeeuwse en Antwerpse gebied. Vestigingen in de Delta zijn alle na zorgvuldige studie mogelijk. Het beleid van de gespreide expan sie betekent voor Rotterdam, dat de uitgifte van de industrieterreinen ui terst selectief zal geschieden. De be slissingen, betoogde de minister, zijn geen zaak meer voor de plaatselijke overheid. De Rijksoverheid heeft een duidelijke taak. De spreiding brengt met zich mee, dat cr meer geld nodig zal zijn voor vestigingen elders. De Rotterdamse expansie mag al leen betrekking hebben op bedrijven, die beslist aan diep water moeten lig gen, op overslagbedrijven en vestigin gen, die verbonden zijn aan de Rot terdamse agglomeratie. Maar in dit ge val moet men met zeer sterke argu menten komen. De Schelde en Eems zijn voor de minister de wateren voor de expan- Amsterdam Het probleem van Amsterdam is vooral, dat de haven het massagoed dreigt te verliezen, dat ook door steeds grotere schepen wordt aange- j voerd. De regering heeft alle begrip I voor deze ontwikkeling en werkt dan ook hard mee aan de studie over de aanleg van een buitenhaven bij IJmuiden. Het verzoek van Rotterdam om de Geul nog een meter uit te diepen vond de minister zeer het overwegen waard. De minister drong tot slot in zijn havenbetoog aan op het instellen vaneen federatief beheer. In tweede termijn vroeg drs. A. J. Lems hoe de minister, gezien de praktijk, het beleid van gespreide ex pansie wildé verwezenlijken. Jurgens venvacht zes Kamerzetels Op Schiphol zijn gisteren de Edwin Hawkins Singers, een van de deelnemende groepen aan het Grand Gala du Disque populaire aangekomen. Op de foto leider Edwin Hawkins met een van de leden van de groep. i Haag C. Sonnevelt (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering is vast besloten alles te doen wat in haar vermogen ligt om aanslagen op vlieg tuigen te voorkomen. De bescherming van de vliegtuigen zal zich vooral op Schiphol concentreren. Minister Bakker van verkeer en waterstaat legde gisteren tijdens het debat over zijn begroting deze ver klaring af inde Tweede Kamer. „De huidige situatie", aldus de mi nister, „geeft aanleiding tot de hoog ste waakzaamheid' De controle op aangeboden post en vracht is intensief. Postpaketten en briefpakjes worden doorgelicht. Brie ven gaan zonder vertraging door. Naar aanleiding van de aanslagen zal de Europese Burger Luchtvaart Conferentie het probleem van de aanslagen op vliegtuigen bespreken. Het zal van de resultaten van deze conferentie afhangen of minister Bakker het initiatief zal nemen de Europese ministers van verkeer bij een te roepen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Vandaag is het eerste boek (je) verschenen van PPR-voorzitter Erik Jurgens. Het „in een vloek en een zucht geschreven" werkje telt 61 pagi- naatjes en is praktisch voor niets te krijgen (4,90 gulden). Titel: „De PPR op aarde", ondertite ling: „Een haastig pamflet". Die haast typeert het boekje. Het is maar goed dat Jurgens zelf schrijft, dat het daarom geen fundamenteel- doorkneed politiek verhaal is gewor den. Gelukkig pretendeert de schrij ver dat ook niet. Het boekje verschaft de lezer veel informatie over het doel van de Poli tieke Partij Radikalen en levert „bij dragen aan de politieke bewustwor ding van de kiezer". Het is maar, wat je onder politieke bewustwording ver staat. Tegenstelling Dit boekje onderscheidt zich name lijk in niets met andere pamfletten, die al jaren achtereen proberen, de kiezer iets nieuws aan te praten. Jurgens bedient zich bovendien van een tegenstelling. Als hij het over die politieke bewustwording heeft, dan doet hij net alsof dat het doel van zijn boekje is. Erg doorzichtig als hij een alinea verder de aap uit zijn politieke mouw schudt: „Het boekje is geschreven om de kiezer te vertellen, dat de PPR be staat. Eind vorig jaar was de helft van het kiezerskorps niet van het be staan van de Radikalen op de hoogte." En daar moet dit pamflet dan een eind aan maken, met de verkiezingen voor de deur. Over de inhoud kunnen we kort z(jn. Nieuwe gezichtspunten staan er niet in. of het moet de stellige verwach ting van Jurgens zijn, dat z(jn party goed is voor zes Kamerzetels. Dat verschilt nogal met de Nipo-enquê- tes, die de PPR hooguit één of twee Kamerzetels toebedelen. De KVP zal 12 zetels verliezen, is de stellige overtuiging van de PPR- voorman, en de Boeren 5, ARP 2 en CHU 1. Natuurlijk wint D '66, maar Jurgens wil niet verder gaan dan een verdubbeling: 14. Enkele uitspraken van Jurgens: „lk heb geen enkele politieke ambitie". De PPR ZOU graag de ARP als part ner krijgen, maar ziet het somber in, de partij voelt grote verwantschap met D '66, weet niet wat socialisme is en Jurgens vindt het voorzitterschap „een pokkebaan". Gespierde taal voor een mini-partij, die een hemel op aar de belooft. Ook Elsevier Interessant is de enquête over de afkomst van Radikalen. De meeste zyn katholiek (79 procent) en komen uit de KVP (31 procent) en in mindere mate uit de PvdA (28 procent). Vyf procent is gereformeerd, evenveel her vormd. Uit ARP komt 6 procent, uit CHU 1 procent, wat de stelling van de PPR bewijst, dat er in de Unie geen radikalen waren of z(jn. Tien procent heeft eerder eens op D '66 gestemd, 14 procent mag in maart voor het eerst naar de stembus. Bijna 70 procent leest de Volkskrant 33 procent de regionale katholieke dagbladen en 24 procent de katholieke De Tijd, Vrij Nederland en De Nieu we Linie trekken 30 procent van de PPR-leden. Elsevier staat er in radi- kale kringen niet eens zo beroerd voor: 11 procent, die dit weekblad in de bus krijgt. P.J.D. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De fractieleider van de PvdA, drs. J. M. den Uyl, heeft de minister-president schriftelijk ge vraagd of het waar is dat hij heeft gezegd dat het Centraal Economisch Plan 1970 de indruk geeft dat het in 1970 nogal meevalt en dat in 1971 een iets somberder beeld zou geven. Drs. Den Uyl vraagt verder wat de regering bereid is te doen ter voorko ming van ongemotiveerde onrust. En hij wenst verder te weten welke maatregelen de regering denkt te treffen om aan de voorziene ongun stige ontwikkeling in 1971 het hoofd te bieden. Wordt, zo vraagt drs. Den Uyl, overwogen om de BTW-verho- ging per 1 januari uit te stellen? Interpellatie ARP DEN HAAG Drs. R. Zijlstra van de ARP is van plan in de Tweede Kamer een interpellatie te houden over de noodsituatie in de fruitteelt. De toestand zal voor een aantal be drijven catastrofale gevolgen hebben, zo zei hij gisteren. De maatregelen die reeds zijn genomen, rijn onvol doende. De heer S. van der Ploeg (soc.) was niet enthousiast over deze aanvraag voor een interpellatie. Hij vond de motivering van drs. Zijlstra onvol doende. De Kamer zal morgen beslis sen over de aanvraag. 9 Nieuwe docenten In De Tyd deed een „kritiese leraar" laatst verslag 'van zijn belevenissen bij „democratisch" lesgeven. Hij sprak van een onthutsende ervaring: de leer lingen toonden zich weinig dankbaar en vroegen meer dan eens om een straffere hand. Maar aldus de docent in kwestie wat moet je als je ervan overtuigd bent dat auto ritaire verhoudingen mensen verminken? Staat deze leraar voor gek? Nee, zou ik zeggen. Het is eerder tra gisch tc zien hoe zo'n man. met de beste bedoelingen bezield, de chaos over zich laat komen. Dat hij van z'n onthutsende belevenissen ook nog openlijk verslag doet, is moe dig. Blijft wel de vraag hoe zo'n ex periment te plaatsen valt in ons onderwijs. Ouders die graag de be staande gezagsverhoudingen door broken zien, kunnen als er vol doende leerlingen worden aange meld vroeg of laat een school naar hun eigen smaak „anti-autori tair" of hoe men het noemen wil starten. De moeilijkheden die zich de laatste tijd nogal eens voordoen, komen vaak hieruit voort dat „kri tische" docenten hun afwijkende ideeën willen doorzetten op scholen die gewoon zijn in een geheel ande re stijl te werken. Het ontbreekt vaak aan contact tussen deze docenten en de ouders. De eindeloos herhaalde kreet dat de ouders hun kinderen zo autoritair opvoeden, zal ook wel niet het meest geschikte uitgangspunt voor zo'n contact zijn. Toch zal het meer en meer nodig worden dat men el kaar leert verstaan. De conteste- renden van de universiteiten en pe dagogische academies blijven niet studeren: zij komen voor deklas. Er valt terecht bezwaar tegen te maken als zij op eigen houtje van zo'n klas een chaos maken. Maar van de andere kant kan men moei lijk verwachten dat deze leraren en onderwijzers hun hele denkwe reld verloochenen. En dat er steeds meer van die docenten-nieuwe stijl komen, is niet tegen te houden. Beverwijk Kan het nu al? Ja, het moet kun nen. In de dagen van de Bever wij kse troebelen werd elk woord pro of contra de oude of de nieuwe pedagogische academie uitgelegd als een stelllngname. Nu het daar weer wat rustiger geworden is, mag eraan herinnerd worden dat het in het begin van deze eeuw onder het bewind van de eerwaarde en mach tige regent Rijkenberg op de bis schoppelijke kweekschool van Be verwijk ook niet alles was. Prof. Rogier heeft hierover het een en ander verteld bij een her denking van de historicus Verbeme in 1956. De jonge Verbeme bezocht deze kweekschool, maar werd er na een paar jaar af gestuurd; hij muntte niet uit „door conventionele braafheid noch schoolse naarstig heid". „Vermoedelijk heeft de sma delijke verbanning in de boosdoe ner de krachten van intellect en karakter gemobiliseerd die hem van succes tot succes zouden voe ren". Aldus Rogier in een rede van veertien jaar geleden. Resoluties Op hoeveel scholen op het ogen blik gesprekken gaande zijn over inhoud en vorm van het onderwijs, verantwoordelijkheden, medezeg genschap enz. valt bij geen benade ring te zeggen. Maar dat er op heel wat plaatsen interessante dingen worden uitgebroed, is zeker. Hieronder een paar grepen uit een complex van bindende en min der bindende resoluties die de uit komst waren van een omstandig beraad op ht Haags Montessorilv- ceum. Er zitten punten bij waarbij je kritische kanttekeningen en vraagtekens zou kunnen plaatsen, maar daar gaat het nu niet om. Het is om te beginnen de moeite waard te kijken naar de ideeën die uit een schoolgemeenschap naar voren kunnen komen. Nogmaals: het zijn maar enkele grepen (uit bijna acht door Ton Elias stencils met resoluties). Daar gaan we: Minstens één uur per week het vak discussietechniek wij gaan uit van de wil van de leerlingen om op tijd te komen meer actualiteit in het onderwijs er wordt te veel aandacht aan de feiten besteed; er moet meer uitgelegd worden keuze tussen gymnastiek en yoga f-i III zo gauw mogelijk zoeken naar mo gelijkheden om in de keuze-uren te geven: filosofie, polemologie, politi cologie, psychologie, sociologie, sek suologie, algemene en vergelijkende taalwetenschap, logica verder behandeling van: eugenetica, euthanasie, ecologie, milieuveront reiniging een systeem met een vast rooster, maar je mag zelf we ten of je komt of niet; het groepsverband moet blijven bestaan; als je afzakt, kun je door de leraar naar een uur worden ge roepen elke leerling werkt in zijn eigen tempo en op zijn eigen niveau met het gevolg dat de jaar klasse en de overgangen verdwij nen; het eindexamen moet in tenta- menvorm worden afgenomen mogelijkheid gewenst om een tijd (bijvoorbeeld enige maanden) bij overheid, bedrijfsleven of sociale instellingen te werken; dit kan een onderdeel zijn van een project het moet mogelijk zijn vanaf een bepaalde klas een of meer dagen per periode te verzuimen met als reden „schoolwerk"; deze regeling moet samengaan mete een sterk mentorschap aan- trkken van een ombudsman, met wie leerlingen persoonlijke proble men kunnen bespreken; ombuds man voor meer scholen tegelijk verdient voorkeur; buiten die func tie moet hij geen enkele binding met de school hebben rapport van leerlingen over leraar kan dienst doen bij discussie over vaste benoeming oudere leerlingen zouden les moeten kunnen geven In lagere klassen rector moet zijn plaats elke vier jaar verkiesbaar stellen leraarskamer moet open staan voor iedereen plaatsen aanwijzen waar leraren en leerlin gen kunnen roken niet meer dan 500 leerlingen; geen massaschool. Salaris Na al deze ideële aangelegenhe den een zakelijk punt. Een actieco mité uit de algemene vereniging van leraren bij vwo en avo heeft laatst een uitvoerige enquête ge houden, waarin de docenten (o.a.) vragen over hun salaris werden ge steld. Op de vraag „vindt u dat uw werk voldoende gesalarieerd wordt?" antwoordde 43 procent van 'de geënquêteerden bevestigd, 54 procent ontkennend en 3 procent blanco. Als ooit bewezen is dat le raren redelijke mensen zijn, dan in dit geval wijs mij een tweede bevolkingsgroep waarvan meer dan 40 procent ronduit verklaart met z'n salaris best tevreden te zijn! Maar diezelfde leraren laten ver ontrustend veel negatieve geluiden horen bij een vraag waarvan men in andere kringen nauwelijks een punt zou maken. Daar werd ge vraagd: „Vindt u dat uw salaris correct berekend en uitbetaald wordt?" En hoe waren de reacties: ja 34 procent, neen 63 procent, blanco 3 procent: op het „ja" werd hier en daar nog afgedongen met „vermoedelijk". Rond 65 procent van de leraren zit zich dus maandelijks te ergeren over bijzaken van de salarisuitbe taling. Bijzaken die erg hinderlijk kunnen zijn: bij de enquête werd vaak de klacht geuit dat de beta ling te laat komt. Ten gerieve van de ordentelijken van het onderwijs moet Veringa daar hoog nodig wat aan zien te doen. En verder is in de kring van de „kritiese lera ren" te Amsterdam de gedachte op gekomen dat er een film gemaakt zou moeten, worden van het „open gooien" van een les (zie in het be gin van deze rubriek de passage over „nieuwe docenten"). De film zou deels opgenomen moeten wor den met een verborgen camera; men vraagt zich af of hiervoor een regeringssubsidie te verkrijgen zou zijn. Niet ieder zal het ermee eens zijn als daarvoor geld wordt uitge trokken. maar boven getekende vindt het idee lang niet gek. Vele senatoren bleven weg WASHINGTON Een groot aantal senatoren heeft gisteren de toespraak van de Franse pre sident Pompidou in het Ameri kaanse Congres geboycot. Zy pro testeerden op deze manier tegen de verkoop van Franse Mirages aan Libië. In zijn rede zei Pompidou, dat Is raël alleen toekomst heeft wanneer het afziet van militaire overwinnin gen en het vraagstuk van de Pales tijnse vluchtel in gen oplost. Hachelijk De staat Israël was een preventieve actie begonnen, die onmiskenbaar succes voor Israel op het slagveld heeft opgeleverd. „Ik bevestig hier het recht van de staat Israël, niet slechts op een bestaan maar ook op veiligheid en vrije uitoefening van alle rechten van een onafhankelijke soevereine staat", aldus Pompidou. „Maar wie kan het hachelijke hier van en op de lange duur steriele ka rakter van de behaalde overwinning niet inzien? Wie begrijpt niet, dat er geen verzekerde toekomst voor Israël is buiten een duurzame ontspanning met de omringende wereld, een ont spanning die inhoudt, het afzien van militaire verovering en de oplossing van het Palestijnse vraagstuk?, aldus Pompidou. Bouw kerncentrale Aandeel Nederlandse bedrijven 60 procent DEN HAAG e De Nederlandse toe leveringsbedrijven hebben thans voor zestig procent aandeel in de bouw van de kernenergiecentrale in Borse- le. Het is niet onmogelijk dat de be oogde 75 procent behaald zal worden. Dit heeft minister Nelissen van economische zaken de Kamer mede gedeeld. Hij concludeert dat de Ne derlandse bedrijven in het verwerven van opdrachten voor deze centrale een eerlijke kans hebben gehad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7