r Rijnoord in Alphense handen Aarlanderveense molen opnieuw zonder wieken Waterstand al 30 centimeter boven normaal Jaarvergadering cl school Rijns.woud Woningbouw Koudekerk ALPHENSE VROUW ERNSTIG GEWOND Openbare scholen in Hazerswoude Hazerswoudse doorstroming en krotopruiming Bad Koudekerk NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANÜAG 23 CtBKUAKI RIJNSATERWOUDE Vryi hield de Chr. Nationale Schoolv eniging haar jaarvergadering in school. Uit het jaarverslag van secretaris bleek, dat de school gunstig jaar achter de rug had, het minst door de toeneming het aantal leerlingen. Het fi cieel verslag leverde over 1969 klein exploitatietekort op. Bij bestuursverkiezing werd de D. van Os herkozen. De meditatie, die na de p; volgde, werd gehouden door ds L. Averes te Leimuiden. Hie werd het belang onderstreept kinderen naar de Chr. School te ren om ze reeds vroeg in aanrafc te brengen met de rijke boodscl van de Bijbel. RIJNSATERWOUDE Vrijd 's avonds om half acht, zal de C Nationale School haar jaarlijkse deravond houden in het Nuts bouw. Op het programma staat der meer een jaarverslag van hoofdder, school, terwijl na de ps ze door de leerlingen van de hoog drie klassen de Jeugd-musical wonderlijke machine van Prof. K» zal worden gespeeld. Deze musi werd geschreven door Hans Peti In tegenstelling met voorgaande ren zal er geen kijkuur aan avond verbopden zijn. Hiervoor de plaats zal in maart een conta avond worden gehouden. Botsingen in Alplu ALPHEN Zaterdag omstref half één had op de hoek Van Bo ti: zelaerstraat Oranje Nassausin dt weer een autobotsing plaats. J. k< uit Alphen (29) uit de Van Boeti D laerstraat komende, gaf geen vo< d< rang aan een auto, bestuurd door A. W. (72) uit Bussuim. LaatstS noemde kreeg een, niet ernsti hoofdwond. In de auto van K. ook zijn vrouw. Deze klaagde o inwendige pijn. De wagen van Alphenaar werd zeer zwaar besc! g digd en moest worden weggeslee Op de hoek VondelstraatH< zichtstraat botsten om 6 uur W auto's ook al doordat een van chauffeurs geen voorrang verleen Hierbij waren de Alphenaren B. en J. R. betrokken (beiden 40). auto van laatstgenoemde werd v; wel vernield, maar er was geen p( soonlijk letsel Hoofdprijs Koudekei naar mej. Snater set KOUDEKERK Zaterdagavl was in het clubgebouw van de Koudekerk de trekking van loterij van de ontspanningscomB sie. Wachtmeester Schurink van rijkspolitie was belast met de tri king. De hoofdprijs, een reis v( twee personen naar de voetbalwi strijd Vorwart BerlinFeijenoo ging naar mej. J. M. Snatersen Alphen, die later op de avond i verloofde en broer de pry's in vangst kwam nemen. Er was daarna nog feest i dansdemonstraties en muziek en verkiezing van miss en prins Cu naval. Al met al een dolle boeL KOUDEKERK Met de atij tende werkzaamheden op de Vlaanderenlaan tussen de Europ singel en de Prins Bemhardlaar. naar schatting een bedrag f 45.000 gemoeid; B. en W. vragen raad dit krediet beschikbaar te s* len. De parkeergelegenheid rond winkelcentrum wordt uitgebreid ongeveer vijftig .parkeerhavens. di KOUDEKERK B. en \V. hebben de raad voorstellen voorgelegd ten aanzien van de woningbouw. Het aannemersbedrijf NV Delf- en Schie- land te Vlaardingen zal grotendeels de bouw in fase II van het plan Dorp-Oost III voor zyn rekening ne men, te weten het deel tussen de Europasingel en de Prins Bernhard- straat. Het betreft hier de bouw van 28 woningwetwoningen en 14 premie- woningen voor de bouwvereniging Goed Wonen. Twee plaatselijke aannemers zul len de resterende zes kavels van het bungalowterrein naar het Park Ypenburg bebouwen. Te zijner tijd gaat de NV Grootstad te Nootdorp de veertig flatwoningen in fase III voor de bouwvereniging Goed Wöfien bouwen. Nog dit jaar begint dit bedrijf echter met de bouw van veertig drive-in woningen en zestien eenge zinswoningen in de premiesector, eveneens in de derde fase. De grondprijzen zijn gebaseerd op een nog pas herziene kostprijsbere kening. Goecle uitvoerin Looft den Heet TER AAR Vrijdagavond gaf clir. gemengde zangvereniging Lo den Heer een uitvoering. Onder 1 ding van dirigent K. de Rooy kt i. men zowel het grote koor als meisjeskoor en het kinderkoor aan beurt. Bij het eerste optreden het gemengde koor sprong het moeilijke Arioso van Handel e tvaarin het verhaal van Israël dt de zee als thema diende. In dit si klonken de stemmen goed, ook was de baskant wat zwak. Dirigent De Rooy wist het meisj koor ver te krijgen, waarbij voo p Jerusalem van Naomi Shemer zuiv werd gezongen. In het lied van v.d. Molen Mensen, geeft elkaar hand gaf Jannle Kroon een got soli weg, die zeer werd gewaardetpl Voor de pauze was voor alle de koren het meer ernstige genre kozen, waarbij het kinderkoor beide liederen van Boszhammer i delijk. zong. Na de pauze zongen kleintjes leuke liedjes, waarbij name de fotograferende papa bijzonder in de smaak- Timtelfl zong het meisjeskoor het Gloria 1 Vermulst en dat ze driestemmig i voering konden geven aan de liel ren van Karsemeijer was een pre tie op zich. Het gemengde koor zorgde het slot van de avond. Culturele verenigini gaf muziekavond TÉR AAR Het optreden van 1 Jeugdkamerorkest uit Leiden opl avond van de culturele verenigini een groot succes geworden. Dirigij Henk Briër had een prograrr waarin de kwaliteiten van zijn <1 kestleden duidelijk naar voren kei den komen. Als openingsnummer gekozen het concerto grosso opuj nummer 2 van Handel, altijd een stuk dat bijzonder goed aans$ bij de muziekliefhebbers. Soliste Leny Stevens-Ridderl zong in cantate nummer 209, de V reldlijke genoemd, een voortreffelil aria. Pergolesi's concert voor strü orkest gaf blijk van de klank van I instrumenten, maar men wertf toch wel stil van, toen Han Kapj zijn hobosoli liet klinken in het c cert van Bellini. Na de pauze gaven koor eri orli een prachtige uitvoering van de d in A van Bach. De sopraansolo v weer gezongen door Leny Stevel Ridderhof. Liesbeth Arends zong* altsoli en Aad Hasenoot gaf met v te stem de basaria's weg. ALPHEN Met een eresaluut aan het adres van de heren H. Be r gsm a mr. R. van den Berg, drs. W. Kooi en F. H. Nauta is het ziekenhuis Rijnoord zaterdagmorgen officieel in gebruik gesteld als bezit van de stichting ziekenhuis Rijnoord gevestigd in Alphen. De heer Bergsma. voorzitter van de stichting, wilde niet van heropening spreken, want het ziekenhuis is niet gesloten geweest. Maar het feit, dat de moeilijk heden in de achterliggende anderhalf jaar nu voorby zyn, werd toch aanleiding hieraan een feestelijk tintje te geven. Hiervoor was een aan tal genodigden bijeengekomen in de hal van het ziekenhuis, onder wie burgemeester en mevrouw Gallas, per ijldienst uit Amsterdam gehaald, waar ze juist aangekomen waren na een wintervakantie, de vier wet houders en de gemeentesecretaris, predikanten en geestelijken, plaatse lijke artsen en ook verschillende burgemeesters uit de omtrek. Over de geschiedenis van de ach terliggende periode wilde de heer Bergsma niet spreken. Hij dankte wel de mensen, van wie men de nodige steun heeft ondervonden om tot de nieuwe situaitie te komen. Met name werd dank gebracht aan de huisartsen, die in de donkerste dagen voor het bestuur, hun ver trouwen hebben uitgesproken in de op handen zijnde reorganisatie. Een speciaal woord van dank kreeg ds H. Koudstaal voor zijn begeleiding van verpleegsters. Men hoopt binnen enkele we ken de benoeming van een direc teur-geneesheer bekend te kunnen maken. Dank werd gebracht aan dr Siegers en dr Voorhoeve voor hun waarnemende werk op dit ge bied. Verder hoopt men spoedig tot een 24-uurs service te komen. Een belangrijke zaak achtte de heer Bergsma. dat binnenkort de toe stemming af zal komen een ver pleegsters A-opleiding te geven. Men hoopt hier 1 september mee te kunnen beginnen. Verpleegtehuis Personeelsaangelegenheden. uit breiding medische apparatuur, de uitbouw van het ziekenhuis die toch ook spoedig aan de orde moet komen, het kreeg alles de aan dacht. Verder is bij het ministerie voor sociale zaken en volksgezond heid een aanvraag ingediend tot medewerking voor het bouwen van een verpleegtehuis voor chronische zieken. We bleven voorlopig bla kend van enthousiasme, aldus spre ker. We rekenen op uw steun en sympathie bij de uitvoering van onze plannen en staan open voor wenken, zowel individueel als in groepsverband verstrekt. Tot de burgerij zei de heer Bergsma: Al phen. dit is uw ziekenhuis. Wordt of blijft vriend van Rijnoord. Hierna sprak burgemeester Gal las een hartelijk woord van geluk wens. Vandaag beleven we, dat het ziekenhuis voor 100 pet een Al phense aangelegenheid is gewor den. Hij wilde toch ook woorden van waardering wijden aan de stichters van dit ziekenhuis, waar voor met name zijn voorganger, oud-burgemeester Z. Bruins Slot zich bijzonder heeft ingespannen. En nu moeten we verder met de uitbouw. De burgemeester bena drukte de wenselijkheid te komen tot de bouw van een verpleeghuis voor chronische zieken. Dit is een dringende noodzaak. mr R. v. d. Berg, mr R. M. Gallas, J. van Kernebeek, J. Plompen, J. G. Ponsioen, A. P. Stuivenberg, W. Wieringa. VVD-kandicIatenlijst NIEUWKOOP Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Nieuwkoop-Noorden van de WD is voor de gemeenteraadsverkiezing de volgende kandidatenlijst samen gesteld: 1. L. A. P. Stoppelenburg; 2. M. J. de Vreugd; 3. A. van den Hoogenband; 4. mevr. A. A. van de Most-de Ridder; 5. K. C. Rominen; 6. M. van Lente; 7. J. C. van Koo- ten; 8. mevr. A. C. van Zelm-van Eldik IJsselstijn. De beide eerstgenoemden hebben al zitting in de raad in de fractie Gemeentebelang. HAZERSWOUDE De Rijn landse Molenstichting zal de in de Riethoornse polder staande Riet veldse molen gaan restaureren. De grote houten, achtkantige molen, die dateert van 1648, werd twee-en- een-half jaar geleden door de stichting aangekocht. Men heeft, na enige noodherstellingen aan de riet bedekking en het aanbrengen van een veiligheidshek rond "He molen, de restauratie enkele jaren laten wachten, omdat andere molens dringender restauratie behoofden. Men wil de restauratie in de tweede helft van 1970 laten uit voeren door de firma J. de Gelder te Valkenburg. De raming is 57.236 gulden. De stichting heeft het gemeente bestuur gevraagd 20 pet van de kos ten op zich te nemen. Omdat in het verleden ook werd bijgedra gen in de kosten van de restauratie van molens, adviseren B. en W. de raad ook nu hiertoe te beslui ten. wat medisch eigenlijk alleen maar toe te juichen is. Doktér Van der Steen bracht de wens naar voren van een huisart senlaboratorium, gelieerd aan het ziekenhuis en besloot met toezeg ging van de meest loyale steun om dit ziekenhuis tot een gezond en expansief bedrijf te maken, zodat de ..aandeelhouders", de gehele Alphense bevolking, een goed divi dend in de vorm van een eerste klas medische verzorging verwach ten kan. Namens het Algemeen Zieken fonds Alphen en omstreken sprak de voorzitter, dokter K. Gill. In zijn geestig toespraakje vertelde hij dat het ziekenhuis draait op 70 pet ziekenfondsgelden en 10 pet komt daar nog bij van het Zil veren Kruis. Er is dus wel een sterke binding. Daarom wilde hij ook een klein geschenk aanbieden op deze dag. Het bestond uit een abonnement op een tweetal tijd schriften voor de portefeuille van het ziekenhuis, nl. „Ons Gezin" en „Donald Duck". Namens de me dische staf sprak de chirurg dok ter C. A. Schagen van Leeuwen, die het een grote dag noemde voor het ziekenhuis. Het bestuur van Rijnoord is nu als volgt samengesteld: H. Bergs ma, voorzitter: F. H. Nauta, secre taris; drs J. P. v. d. Reijden, pen ningmeester; drs W. Kooi. alge meen adjunct; leden: mevrouw A. C. H. Kroft-Breukel, mevrouw F. Signatuur C In de heer Bergsma dankte hij met name de vieT in het begin genoemde heren voor hun veelom vattend werk. Ze hebben een voor beeld gegeven van wat in samen werking een gemeenschap kan op brengen. Mr. Gallas schonk ook aandacht aan de streekfunctie van dit ziekenhuis. Hij besloot met de wens. dat dit nieuwe begin een inspiratie zal zijn om Rijnoord te maken tot een waar herstellings oord. Namens de artsen van de afde ling Alphen en omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevor dering der geneeskunde sprak dr M. E. van der Steen. Hij zei, dat de wijze mannen, eertijds aangezocht om de situatie te redden, ongeloof lijk veel werk hebben moeten ver zetten in wijs beleid, om de partij, waarmee onderhandeld moest wor den. zover te krijgen, dat het in zicht rijpte, dat alleen overdracht aan een nieuwe stichting met een geheel nieuw bestuur dit zieken huis kon redden. Met nadruk wilde spreker verklaren, dat de bezwa ren van de medici niet gericht waren tegen de (prot. chr.) ..sig natuur" van Rijnoord. maar wel tegen het onjuiste beleid van het toenmalige bestuur. Namens de artsen werd gevraagd er naar te streven dat het zie kenhuis ook alle weekeinden open is voor opname. Men begrijpt, dat de medische staf en het bij spoed opnamen betrokken verpleegkundig personeel ook eens een rustdag moet hebben. Maar geadviseerd werd te bezien, wat mogelijk in samenwerking met de specialisten verenigingen van Leiden. Gouda en Woerden te bereiken is. Gezond bedrijf Nog een behartigenswaardige zaak werd naar voren gebracht. In de naaste toekomst zal het be stuur geconfronteerd worden met de ontwikkeling, dat ook normale bevallingen, die tot nu toe veelal thuis gebeurden, meer en meer in de kliniek zullen plaats hebben. Auto in sloot ALPHEN In de afgelopen nacht omstreeks half twee werden bewo ners van de Westkanaalweg opge schrikt door hulpgeroep. Het bleek dat een auto in de langs de weg lo pende sloot was geraakt. De bestuur der, de 32-jarige H. M. B. uit Al phen, was van de weg geraakt en na een betonnen bermpaal omver gereden te hebben was de auto via de berm in de sloot gekomen. Naast de bestuurder zat in de auto zijn 30- jarige vrouw. Hij kwam met de schrik vrij, zijn vrouw raakte zeer ernstig gewond en werd naar ziekenhuis Rijnoord gebracht. Het rijbewijs van de heer B., wiens auto zwaar beschadigd werd. is door de politie ingenomen. AARLANDERVEEN Zondag 8 maart doet ds. G. van Hoegee, 's middags om 2 uur, zyn intrede in de Herv. Gemeente van Aarlander- veen, na 's morgens om 10 uur te zijn bevestigd door ds. C. A. van Har ten van Bodegraven. HAZERSWOUDE De twee openbare basisscholen die nu wor den gesticht wil men met ingang van het nieuwe schooljaar openen. De scholen in Dorp en aan Rijn dijk zullen voorlopig worden ge huisvest in noodgebouwen. In Hazerswoude-dorp zal de openbare school in het bestem mingsplan Zuid III komen. Er is daar een stuk grond aan de Breit- nerlaan, dat bestemd is voor open bare gebouwen. De school aan Hazerswoude- Rijndijk zal tijdelijk worden onder gebracht in een gedeelte van de parterre van het nieuwe flagebouw aan de Willem Kloosstraat. Daar kunnen drie lokalen worden inge richt. Door een gedeelte van de Willem Kloosstraat af te sluiten wil men een speelplaats creëren. Een andere mogelijkheid is de speel plaats bij de r.k. school uit te brei den. Restauratie voor O HAZERSWOUDE De heer W. Slootweg, die door de raad was be noemd om ziittjng te nemen in de adviescommissie Woonruimte 1947, heeft voor deze benoeming bedankt. De volgende twee mannen zijn nu voorgesteld om in de vakature te voorzien: G. Hassefras en A. v. d. Bosch. Tijdens de komende raads vergadering zal de raad moeten stemmen. Sporten in De Tas BENTHUIZEN De sporten zijn deze dagen in het nieuwe dorps huis De Tas ruimschoots aan hun trekken gekomen. Een aantal pro minenten kwam graag naar Bent huizen om een aantal demonstra ties te geven. ,,Na Arbeid Sport" is al lang niet meer bekend als uitsluitend gymnastiekvereniging. De Elfdeling ballet onder leiding van mej. Van der Ham gaf een open les, de volleybalgroep ver zorgde een wedstrijd en de vejèni- ging zelf demonstreerde een gym- nastiekprogramma. De judoka junioren van Sho-Bu-Kai uit Bos koop demonstreerde judo en leraar Marchant lichtte het uitvoerig toe. Bert Onnes (Te Werve) en Peter Joëls. de 21-jarige topman van Steeds Hoger/TSB uit Ri.iswijk hebben een staaltje tafeltennis weggegeven. Ook waren er demon straties schermen tussen ZaalKar- dolus en ZaalAbrahams. KOUDEKERK De voorgestelde badtarieven voor het seizoen 1970 zijn als volgt: Jaarabonnementen: 1. gezinsabonnement (geldig voor de ouders en alle kinderen beneden de leeftijd van 18 jaar) f 55; 2. abon nement voor volwassenen vanaf 18 jaar f 30; 3 abonnementen voor kinde ren beneden de leeftijd van 18 jaar f 25. De gebruikelijke reducties bij voorverkoop van abonnementen zijn voor individuele en gezinsabonne menten gehandhaafd op respectieve lijk f 2.50 en f 5. Entreebewijzen: 10-badenkaarten voor personen van 16 jaar en ouder f 11; idem be neden de 16 jaar f 7; 1-bad voor per sonen van 16 jaar en ouder f 1.40; idem beneden de 16 jaar f 0.90; dag kaarten voor personen van 16 jaar en ouder f 1.50; idem beneden de 16 jaar f 1 Zwem instruct ie: 1. per seizoen voor personen van 16 jaar en ouder f 35; 2. idem bene den de 16 jaar f 20. Raadsagenda voor Koudekerk KOUDEKERK Morgenavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: beroep T. van Vegten tegen weigeren bouw vergunning voor hobbykas; bouw- rijpmaken terreinen in Dorp-Oost; aanvragen rijkssubsidie voor bouw van 14 premiehuurwoningen; aanleg wandelpad tussen Nieuw Poelgeest en Rhijndael; aanschaf tv-toestel voor Burg. De Herderschoolschool - zaken; krediet voor herdenking be vrijding; verhoging subsidies Kruis verenigingen; vaststellen verordening reinigingsrechten; idem straat- en rioolbelasting; uitbreiding kleedruim ten voetbalvereniging „Koudekerk". AARLANDERVEEN Toen vier jaar geleden de tweede molen van de Aarlanderveense viergang alle wieken verloor en het water met behulp van een motorpomp uit de polder naar de derde molen opge pompt moest worden, gaf dat al grote moeilijkheden. Ieder was dan ook blij en niet het minst de molenaar de heer D. van Harten, dat na ongeveer een half jaar de molen weer klaar was en de motorpomp weer kon worden afgebroken. „Dat ding hoop ik hier nooit meer te zien" was de reactie van molenaar D. van Harten. Hij kon toen niet vermoeden, dat nauwelijks vier jaar later dezelfde pomp de polder weer moest redden, toen enkele weken geleden de dikke stalen as van de wieken als een lucifer afbrak en opnieuw de vier wie ken naar beneden kwamen. Opnieuw staat de molen dus zonder wieken en op nieuw stijgt het water in dit gedeelte van de polder angstig. Gisteren was het reeds tot 27 cm boven het normale peil gestegen, waardoor de laagst gelegen landerijen in de pólder al zijn ondergelopen. En bij regen zal het water zeker nog meer stijgen omdat de motorpomp het bij lange na niet aan kan. Deze pomp heeft namelijk slechts een capaciteit van een derde van de watermolen. Daarbij moet ook nog rekening worden gehouden met de wind. Immers, als er geen wind is mag de motor pomp ook niet draaien, want dan zou deze het water in de derde trap te hoog opvoeren. Over de oorzaak van de asbreuk wist Van Harten weinig te vertellen. Men vermoedt dat metaalmoeheid de oorzaak is. Wat wel vast staat is, dat herstel van de schade waarmee de firma Van Gelder in Oegst- geest is belast, de Stichting De Hollandse molen die eige naar is van deze Molenviergang veel zorg geeft. Het herstel van de molen zal zeker drie tot vier maanden dnren. Op de foto: De molen van de heer Van Harten zonder wieken met op dc voorgrond de motorpomp en op de achtergrond de derde molen in de molenviergang. Rietveldse molen HAZERSWOUDE Op de donderdag te houden gemeenteraadsver gadering zullen de nieuwe verordeningen geldelyke steun doorstroming en krotopruiming ter sprake komen. De minister heeft de gemeentebe sturen ervan in kennis gesteld dat hy voornemens is nieuwe regelingen voor doorstroming en krotopruiming in het leven te roepen. Oliebnlleiiakti#» Eensgezind bracht 2000 gulden op NIEUWKOOP Zaterdag heb ben de leden van het Fanfarekorps „Eensgezind" een verkoop gehou den van oliebollen, die door de firma v. d. Weert werden gebak ken. Er werden 14.000 oliebollen verkocht en dat bracht een bedrag van bijna f 2000 in de kas van „Eensgezind". In zijn circulaire stelt de minister onder meer, dat voor het ontruimen van slechte woningen het een eerste vereiste is, dat andere woningen met niet te hoge huren beschikbaar ko men voor de bewoners van de wo ningen, die moeten verdwijnen. De meeste kans van slagen om zulke woningen vrij te krijgen biedt de actieve bevordering van de doorstro ming. Volgens de beschikking zal alleen aan die gemeenten die daadwerke lijk uitgaven hebben gedaan ter be vordering van de krotopruiming en doorstroming, hierin een bijdrage worden verleend. De gemeente Hazerswoude had aan het eind van 1969 voor wat be treft het krotopruimlngsfonds een voordelig saldo van f24.651.91. Het doorstromingsfonds vertoonde daar entegen een nadelig saldo van f 12.959. De bijdrage voor doorstroming aangepast aan de nieu we regelingen, zal slechts worden verleend, indien de huur van de wo ning. die wordt verlaten minder dan f 140.-- per maand bedraagt en bo vendien de huur van de woning waarheen wordt verhuisd tenminste 50 net hoger is dan die van de te verlaten woning. Wanneer de woningen die zullen worden betrokken een huurprijs hebben van meer dan f 250.-- oer maand vallen zij buiten de biidrage- reeeling. Evenals bij de voorgaande regelin gen voor krotonruiming en doorstro ming heeft het College ook nu bij het berekenen van de tegemoetko ming in de kosten van hogere hyur in de betreffende artikelen een be drag ongenomen, dat van het huur- verschil wordt afgetrokken. Bii de verordenine krotonruiming is dit be drag gesteld on f 500.-- per jaar. Het is te verwachten dat de huur- verschillen bij ontruiming van een krot en het betrekken van een wo ning zodanig zullen zijn dat in alle gevallen wel een behoorlijke bijdra ge kan worden verkregen. Het colle ge stelt zich op het standpunt dat het redelijk moet worden geacht indien een huurverschil van f 10.-- en minder per week door de betrok kenen zelf moet worden gedragen. Bij de doorstromingsregeling heeft men de aftrek gehandhaafd oo f240 per jaar. Daarbij d^ent te wor den opgemerkt, dat de eis dat de huur van de te betrekken woning ten minste 50 Dct hoger moet zijn. op zichzelf steeds een rem vormt, zodat niet in alle gevallen een uitke ring zal kunnen worden verleend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4