Gemeenteleden NCRV - radio via worden geïnformeerd Kathedraal puilde uit in ParamaribcÉ SCHIPHOL NEEMT GEEN RISICO'S Nederlandse priesters uit Portugal gezet Een woord voor vandaag VOORRONDEN HERVORMDE KERKVERGADERING AKV-agenda's gingen snel de deur uit 7/u/ze fillm Aandacht voor iverknemers boven 40 Uniforme belijdenis niet meer mogelijk nemen vaste plaats Duizenden doden wachten op begrafenis in op kampeerterrein ongeveer 13.000 doden op hun laatste Trein vol Kloosterverbod in Finland verdwijnt Vragen over hartcentrum Israël-actie ook in buitenland Prof. Fiolet naar Raad van Kerken Prins Bernhard naar Indonesië vertrokken Geestelijkheid in Engeland vergrijst Minister Scliut naar Rotterdam BE A TGROEP OF BISSCHOP Politie dreigt kranten met inbeslagname beroepIngswerk alles goed en wel d- Wi wc MAANDAG 23 FEBRUARI 1970 Was het een waagstuk van die twee blinden.Ze zitten langs de weg als Jezus Jericho verslaat. Ze zullen wel opgeschrikt zijn door het rumoer, dat ze hoorden. Hem volgde een grote schare (Mattheüs 2029 en verder). En er is niet veel fantasie voor nodig om te ra den hoe het verder is gegaan. De twee blinden zullen aan de voorbijgangers hebben gevraagd wat er aan de hand was. En het antwoord zai hebben geluid: "O, dat is die Man, die zoveel wonderen heeft verricht en ons van die vreemde dingen verteltOp dal ogenblik moeten de blinden van vreugde zijn opgesprongen. Hier ligt een kans voor hen. Van Jezus hebben ze al veel vernomen. En als ze merken, dat de stoet vlak bij hen is begin nen 'ze te roepen. Wat roepen ze? Niet alleen als mensen, die veel verwachten, ook als mensen, die geloven. "Here, heb medelijden met onszoon van Da vid". En als Jezus hun de positieve vraag stelt"Wat wilt ge dat Ik u doen zal?" geven ze ook een positief antwoord: "Here, dat onze ogen geopend worden". De twee blinden aan de weg geloofden, dat Jezus kon helpen. Zij putten zich niet uit in langdurige smeekbeden, neen: "Here, dat onze ogen geopend worden Zeg maar tot Jezus wat ge wilt dat HU zal doen en laat het verder aan Hem over. We lezen vandaag. Marcus 4 vers 35 tot 41 (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Een novum: de radio zal worden ingeschakeld tijdens en na de plaatselijke, z.g. voorronden van de algemene hervormde kerkvergadering, waarvan de slotzitting met Pinksteren in Driebergen zal worden gehouden. De voorronden zijn daarom zo belangrijk omdat ze, zoals eerder werd gemeld, onverkort inspraak van „gewone" gemeenteleden mogelijk maken. in de gemeenten voor de AKV-agen- da. die als uitgangspunt voor plaat selijke bijeenkomsten is bedoeld. De oplage van 50.000 stuks vloog in krap vier weken de deur uit: er zijn 42.000 exemplaren verkocht. De NCRV start op 6 maart met een serie van tien wekelijkse, korte ra dio-uitzendingen, welke informatie geven op vragen, die bij het centrale adres der hervormde kerkvergadering zijn binnengekomen. Die eerste uitzending valt op vrij dagavond van vijf over acht tot tien over acht en vervolgens op elke vrij dagavond, dezelfde tijd. De vragen kunnen worden ingezonden naar AKV, Postbus 19 te Driebergen. Er is ongedacht grote belangstelling pijnstillende, koortswerende. snelwerkende cachets KRACHTIG Bedrijf «apostolaat DRIEBERGEN In veel be drijven faalt het personeelsbeleid voor werknemers boven de veer tig jaar. Dit was zaterdag de con clusie op de conferentie op Kerk en Wereld te Driebergen over het bedrijfsapostolaat. Van de vijftig deelnemers was on geveer de helft afkomstig uit het pro testants-christelijke en rooms-katho- lieke bedrijfsapostolaat en de andere helft uit de vakbeweging, werkge- versorganisaties.personeelsafdelingen van bedrijven en vormingscentra. Het beraad had als doel het vast stellen van de rol, die het kerkelijk werk in het bedrijfsleven kan spe len naast de vakbeweging en de per soneelsafdelingen. Het uitgangspunt was, dat er een situatie is ontstaan, waarin de gemiddelde inkomens een niveau hebben bereikt, waarbij in komensvermeerdering niet meer het belangrijkste motief is voor het ver richten van arbeid. Carrière Vooral voor werknemers boven de veertig brak men de lans. Onvol doende carrièreplanning en het ge brek aan mogelijkheden om na het passeren van de veertig van betrek king te veranderen zijn er de oor zaak van dat velen in de betreffende leeftijdsgroep geen geschikte plaats in het arbeidsproces kunnen vinden. Kuitert: veelheid van leefwerelden (Van onze kerkredactie) DELFT De weg naar een nieuwe belijdenis lijkt prof. dr. H. M. Kuitert onbegaanbaar. Zeker als de gereformeerde synode hem ook nog zou willen gaan zonder het gezelschap van de andere kerken. Prof. Kuitert reageert in het fe bruarinummer van Voorlopig op de uitspraak van de gereformeerde sy node, „dat het gewenst en noodzake lijk is, ernstig de vraag onder de ogen te zien, of en zo ja, hoe de kerk tot een nieuwe belijdenis zou kunnen komen op een voor onze tijd duide lijke wijze en in een voor onze tijd duidelijke taal". Het lijkt prof. Kuitert toe, dat de generale synode wel wat erg argeloos over een nieuwe belijdenis denkt. Ook als er samen met de andere ker ken aan zou worden gewerkt, zou hij nog een zwaar hoofd in de onderne ming houden. „Laat niemand geloven dat het met onderlinge onwil van christenen te maken heeft om elkaar te verstaan. We kunnen het eerder omkeren: het heeft te maken met een grote leven digheid van christenen, die in een wereld waar de eenheid van leven is versplinterd in een veelheid van leef werelden, er allemaal aan doen wat ze kunnen en het dus nogal eens ver schillend zeggen en doen. In zo'n wereld de christenen of zelfs de gereformeerden hun een heid te laten beleven, kon wel eens niet meer in de weg van formulieren mogelijk zijn", aldus prof. Kuitert. PROF. KUITERT leven uiteengespat Daarbij speelt een rol. dat pen sioenvoorzieningen te veel aan de bedrijven zijn gebonden. De bedrijfs- apostolaten zullen zich met dit vraag stuk gaan bezighouden. Voorts zal de aandacht worden gericht op meer actie voor de invoering van het zo- i O. 1 genaamde sabbatsjaar, betaald ver- steeds meer caravans lof by een vormingsperiode, bestude ring van het probleem van het ziek teverzuim en een actie voor de in voering van een deskundig perso neelsbeleid in elke onderneming. NEW YORK De nu al zes weken durende staking van doodgravers 1 i heeft tot gevolg, dat in New York 1 i rustplaats wachten. Er bestaat nog NEW YORK Negenentwintig spoorwagons en vijftien vracht wagens waren nodig, om de be stelling uit te voeren, die de Bap tist General Convention van Texas had gedaan bij het Ameri kaans Bijbelgenootschap. Het was de grootste order, die dit bijbelgenootschap ooit ont- vangen had. Het materiaal, waaronder .meer dan een miljoen Nieuwe Testa menten, is bestemd voor een gro te evangelisatiecampagne. Smit gestelde vraag over gemeenten, die aanzienlijke voorzieningen voor de recreatie moeten treffen. Kan het rijk dan niet bijspringen? Mr. Van de i Poel antwoordde dat die gemeenten HELSINKI De Finse regering j het aantal bronnen, waaruit ze hun heeft een wetsvoorstel ingediend, dat inkomsten kunnen putten, moeten opheffing van het kloosterverbod in- i vergroten teneinde niet met tekorten houdt. te komen zitten. ..De regering Is bereid op het ge- Het kloosterverbod noemt de rege- bied van de openluchtrecreatie tal- AMSTERDAM „De ongekende omvang van ons fietsenbestand be zorgt mij aanzienlijk minder zorgen dan het eveneens snelgroeiende Ne- 1 derlandse caravanpark'. Dit zei staatssecretaris mr. H. J. van de Poel (c.r.m.) zaterdagmorgen bij de ope ning van de twee wieier- en caravan - tentoonstellingen in de Amsterdamse RAI. Steeds meer caravans nemen een vaste plaats in op de kampeerterrei nen waardoor de man met zijn toer- caravan wel eens zijn neus stoot of i naar minder aantrekkelijke hoekjes van het caravanterrein wordt verwe zen. Reagerend op een opmerking van RAI-voorzitter W. Smit over de groeiende behoefte aan kampeer plaatsen voor caravans merkte hij op. dat volgens de verenigde onder nemers het aantal Nederlandse cara van- en kampeerbedrijven zijn maxi- DEN HAAG Het Tweede-Kamer mum heeft bereikt. Zij streven daar- lid mej. Van Leeuwen (a.r.) heeft de om niet naar kwantitatieve maar j minister van onderwijs en weten- naar kwalitatieve verbetering. schappen en de staatssecretaris van Hij ging ook in op de door de heer volksgezondheid gevraagd of de ver- geen gevaar voor de volksgezondheid, omdat de temperaturen laag zijn. Bo vendien zijn de meeste lijken ge balsemd. De Joodse wet verbiedt het balse men en eist dat een overledene bin nen 24 uur wordt begraven. Een rab bijn heeft daarom een groep vrijwil ligers bijeengebracht om de overle den Joden te begraven. De doodgravers eisen een „aanmer kelijke" loonsverhoging. Zij verdie nen nu 126 tot 170 dollar per week. Handreiking Ook van de „handreiking" voor het opzetten van gespreksavonden ging al meer dan de oorspronkelijke oplage in zee. Naar de nog te verschijnen pocket van drs. A. van der Meiden met uitvoerige teksten, brieven e.d. over de AKV is nu al veel vraag (uitgave Bosch en Keuning. Baarn). Hoewel nog niet overal is ingezien dat deze voorronden-vergaderingen i voorrang verdienen boven het geijkte j kerkelijke winterwerk wordt in veel gemeenten toch druk gewerkt aan het voorbereiden van die voorronden. Tal van gemeenten willen een er varen discussieleider, die objectief kan staan tegenover plaatselijke ver wikkelingen van welke aard dan ook. Deze discussieleider kan namelijk desgewenst „geleverd" worden. Veel voorronde-vergaderingen die op 10 maart achter de rug moeten zijn, zijn al op gang gekomen. Er wordt op verschillende manieren ge werkt: via gesprekskringen die dan op een gemeenteavond rapporteren, via groepsdiscussies op één avond, via het heel gedetailleerd bespreken van één bepaald onderwerp, dat uit de agenda gelicht wordt, om nu maar enkele voorbeelden te noemen. In Zuid-Holland is een speciaal schrijven uitgegaan, gericht op de jeugd om meer aandacht aan de zaak te besteden dat in de eerste nu achter de rug liggende, zg. agenderingsronde is gedaan. Dit vooral, omdat één van de maximaal vier afgevaardigden, die straks naar Driebergen zullen gaan, niet ouder mag zijn dan 35 jaar. Verslagen De synode heeft ook classicale ver gaderingen verzocht de AKV-agenda te behandelen en hiervan aan het centrale adres verslag te zenden. Dat insturen geldt heel nadrukkelijk ook voor de gemeenten, omdat het uit gangspunt is: wat plaatselijk overwe gend de meeste prioriteit krijgt zal op de slotzitting van 16,17 en 18 mei bij voorrang aan de orde komen. De verwerking geschiedt via een werkcommissie van de AKV, die de verslagen graag ontvangt met de eer der genoemde adressering erop: AKV, Postbus 19, Driebergen. AMSTERDAM De nationale ac tie „Honderd dagen voor Israël" heeft ook buiten Nederland de aandacht getrokken. De actie heeft tot doel Is- Israël aan geld voor zijn economische ontwikkeling te helpen in de vorm van obligaties. In verscheidene Europese landen wil men onder hetzelfde motto acties voeren en State of Israël Bonds-obli- gaties „uitzetten". In Amsterdam zul len begin maart vertegenwoordigers van onder meer België, Frankrijk en Zwitserland bijeenkomen om te be zien op welke wijze in deze landen de acteies zullen worden gevoerd. Wie inlichtingen wil over de Ne derlandse activiteiten kan zich wen den tot het bureau der actie Keizers gracht 503, Amsterdam, telefoon 020-246450 of 249315. SOESTERBERG Prins Bernhard is gistermorgen van vliegveld Soes- terberg naar Indonesië vertrokken. Voorafgaand aan het officiële bezoek van 12 tot 27 maart, zal de prins in Ethiopië natuurreservaten bezoeken en in Pakistan besprekingen voeren over het World Wild Life Fund. Van 5 tot 11 maart stelt hij zich op de hoogte van nederzettingen van Ti- bethaanse vluchtelingen in India, aan de inrichting waarvan ook ons land heeft bijgedragen. Aansluitend op zijn bezoek aan In donesië zal Prins Bernhard de Neder landse dag op de wereldtentoonstel ling in Osaka bijwonen en keizer Hi- rohito van Japan ontmoeten. BERGEN Bij het Noordlim burgse plaatsje Bergen is vrijdag avond een echtpaar uit Venlo leven sgevaarlijk gewond. Hun auto kwam in botsing met een vrachtauto die geen voorrang verleende. De 58-jarige mevrouw Joden-Reinhóud is in de loop van de nacht in een ziekenhuis te Nijmegen overleden. De toestand van de 59-jarige man is zorgwekkend. Vijftig boven de 80 (Van onze kerkredactie) LONDEN Het predikantenkorpi van de Anglicaanse Kerk vertoont een bedenkelijke veroudering. Van de 10.071 predikanten zijner maar 27 jon ger dan dertig jaar. Daarentegen zijn er vijftig oude dan tachtig jaar. Er is zelfs nog een erb dominee van 92 jaar in functie. Hefymt sterkst vertegenwoordigd is de leef tijdsgroep 55-59 jaar. Eind 1971 wordt een tekort i drieduizend predikanten verwacht. Het nieuwe jaarboek, waaraan wij deze gegevens ontlenen, toont verdei een gestage teruggang van het aanta LI liet ■>ng confirmaties. In 1968 deden 125.000 an jongeren belijdenis, 32.000 minda dan in 1964. DEN HAAG De minister volkshuisvesting, ir. W. F. Schut, zaiien binnenkort werkbezoeken brengen len aan Rotterdam en Leiden, aldus blijkt eed uit zijn antwoord op vragen van dt in, Tweede Kamerleden Boot en Peijnen- like burg (beiden KVP). si De minister heeft reeds ongeveer 1 40 gemeenten bezocht, waaronder Den rugf Haag, waar hij diverse sanerings- e g< wijken heeft gezien. iurp Ir. Schut zegt het op prijs te stellen mg ,,van nabij kennis te nemen van dt en problemen van belanghebbenden". Hr aar legt er de nadruk op dat de op dit aar gebied te nemen maatregelen in eer- De ste instantie tot het werkterrein van ,ord; de gemeente behoren. (ukj ceft UTRECHT De Raad van Kerken in Nederland heeft besloten zijn se cretariaat uit te breiden. Met ingangn van 1 maart is benoemd prof. dr. H. A.M. Fiolet. Prof. Fiolet blijft theologie doceren aan de katholieke theologische hoge school te Amsterdam. Zijn functies in de Sint Willibrord- vereniging (studiesecretaris oecume ne) en in het Oekumenisch Aktiecen- trum zal hij opgeven. (Van onze kerkredactie) PARAMARIBO Een beat- groep in de rooms-katholieke kathedrale kerk van Paramari bo, waarin gisteren een jonge renmis opgedragen zou worden, heeft voor een ongekend grote opkomst naar dit kerkgebouw gezorgd. De kathedraal telt 800 zitplaatsen maar tientallen jon geren moesten staan. De nieuwe 35-jarige bisschop van Suriname, mgr. Aloys Zichem, die de mis zou opdragen, was kennelijk be duusd. Hij vroeg zijn gehoor: Zijn jullie nu voor de dienst gekomen, voor mij (hij is nog maar enkele weken bis- JaI? schop) of voor de beatmuziek? Hi fencl' kreeg niet direct een duidelijk ant|£ woord. Mgr. Zichem vervolgde, onder hila- in riteit van de meisjes, die de jongens in aantal verre overtroffen: Of zijski 1 de jongens alleen naar de kerk geko- raat men om naar de meisjes te kijken? Het ijs was meteen gebroken, aanwezigen, onder wie vele niet^m rooms-katholieken, volgen met be langstelling de dienst en zongen d liederen, begeleid door de beatgroe] n? geestdriftig mee. uitsi eeld rordi ring in strijd met de wet op de gods dienstvrijheid en met de thans alge meen heersende gedachte, dat de ker ken in een goede verstandhouding met elkaar moeten leven. Finland telt op 4,5 miljoen inwo ner» rond 2800 rooms-katholieken. rijke investeringen te doen. maar de kosten van beheer en onderhoud zul len uit de regio zelf moeten komen", aldus de staatssecretaris. Hij noemde het een gezond beginsel dat de regio alle mogelijkheden benut om die kosten op de recreant te verhalen. traagde afbouw van de nieuwe af deling voor hartoperaties in het Aca demisch Ziekenhuis Dijkzigt in Rot terdam mede een gevolg zijn van financieringsij en beleidsbesluiten van het ministerie vaa onderwijs en wetenschappen. Verder wil zij weten of de moei lijkheden wellicht mede een gevolg zijn van een niet geheel deskundige planning van de bouwactiviteiten van het hartcentrum van de Medische Faculteit Rotterdam. Ten slotte informeert zij welke maatregelen de bewindslieden hebben genomen of zich voorstellen te nemen om de situatie te verbeteren. SCHIPHOL Wij wensen zo weinig mogelijk risico te lopen", aldus majoor E. E. Gerritsen van de dienst luchtvaart van het korps rijkspolitie op Schiphol. Majoor Gerritsen is de hoogst verantwoordelijke voor de vei ligheid op de luchthaven. ..De PTT heeft het recht zelf de postzakken open to maken en te con troleren, en de douane mag de vracht openen, maar dat is allemaal niet zo eenvoudig te regelen als het mis schien. lijkt. Vele paketten kunnen niet worden geopend zonder daarbij enigszins beschadigd te worden. In samenwerking met het gerechtelijk laboratorium van het ministerie van justitie wordt thans naarstig gezocht naar een afdoende controlemethode." De stringente controlemaatregelene bij het instappen van de reizigers /.uilen ook worden toegepast bij de tus senlandingen van de KLM toestellen j te München en voor lijnmachines i in de komende week ook te Rome. I Een desbetreffend dringend verzoek 1 is gisterochtend per telex via Interpol Den Haag uitgestuurd naar de plaat selijke politie-instanties. Deze con- trole zal met name worden toegepast i op de passagiers die op deze tussen- I havens instappen In uclie Terstond na de bomaanslagen op de twee lijntoestelle'- kwam de Schip- hol-politie in actie. Eenendertig pas- i sagiers die gisterochtend naar Tel I Aviv gingen, moesten eerst in de ver trekhal de koffers openen en uitpak ken. die voor het bagageruim be stemd waren Dit uitpakken geschiedde onder controle van rechercheurs van de rijkspolitie. Vervolgens moesten de reizigers in de pier bij de controle van de instapkaarten hun handbagage openenen laten nazien. Van de Aviobrug werd ditmaal geen gebruik gemaakt. De reizigers moesten de trap in de pier af, werden in de quarantaine ruimte, die zich daar bevindt, voor zover men dat no dig achtte, aan den lijve op wapens of explosieven onderzocht, en moes ten tenslotte buiten op het platform een voor een hun eigen in de ver trekhal reeds geopende en uitgepakte koffers nog eens aanwiizen en van de ene platformkar naar de andere dra gen. Eerst daarna werden deze kof fers in het vrachtruim geladen en konden de passagiers via een plat- formtrap instappen. Visa Majoor Gerritsen heeft zich vorige week reed tot de procureur- generaal in Amsterdam gewend met het verzoek de regering te bewegen tot het aanleggen van verscherpte maatstaven bij de uitreiking van vi sa aan Arabieren, die ons land willen bezoeken. Na de bomaanslagen acht hij drastische maatregelen meer dan ooit noodzakelijk. „Dat wij als gevolg van terreur overal in Europa gedwongen worden tot zulke uitgebreide bewakingsmaat regelen valt natuurlijk erg te betreu ren; aldus majoor Gerritsen. „In feite betekent het, dat we voor de terreur van deze Palestijnse organisaties ca pituleren en dat is precies wat ze be ogen", zei hij. Het Tweede-Kamerlid mr. C. Berk houwer (lib.) zal premier De Jong en i minister Luns naar aanleiding van de aanslag op het Zwitsers vliegtuig vragen in samenwerking met andere landen maatregelen te treffen om j dergelijke aans'agen tegen te gaan. JOHANNESBURG De Zuidafri- kaanse politie heeft zaterdag alle kranten bedreigd met inbeslagname, I wanneer een verklaring van Jaap I Marais, assistent-leider van de uiterst rechtse Herstigte Nasionale Partij, zou worden gepubliceerd. De eerste edities van de Sunday Express in Jo hannesburg verschenen dan ook met een groot stuk wit op de voorpagina. Marais zei verrast te zijn door deze maatregel. „Wanneer dergelijke ver klaringen een inbreuk vormen op de veiligheid van het land. dan zijn ook wij en andere nationalisten een be dreiging van die veiligheid" zei hij. NED. HERV. KERK Beroepen te Sleeuwijk (toez.): G. H. Huizing te Haamstede; te Lopiker- kapel: kand. J. A. v. d. Velden te Amersfoort. GEREF. KERKEN Bedankt voor IJmuiden: Th. ten Napel te Naaldwijk. Beroepen te Curacao: drs. J. Hel derman te Domburg-Westkapelle; te Tilburg: K. Snoey te Meppel; te Kat wijk aan Zee (vac. drs. W. Bakker): J. Wilschut te Dordrecht. Zonder opgaaf van redenen zc Adoptie en doop (9) Ik hoop dat de theologen van vrijgemaakt Gcref. Kerken beseffe rrijd dat ze zélf ook geadopteerd moetJ worden, namelijk door Christus. Gameren, J. Bouman Adoptie en tloop (10j Als ouderling van de hervormde g< ?n d meente weet ik dat ook in onze ker1^ toepassing van de doop wel eens ei probleem is, maar er wordt toch noo een doop uitgesteld of geweigerd J het kind aan een bepaalde situat niets kan doen. Wel als bijvoorbeë de ouders niet de minste kerkelijk o belangstelling tonen. Nederhemert, B. v. Kooli (jnd Adoptie en doop fit) De vrijgemaakt gereformeerde syn Oi de heeft geworsteld om een bijbe antwoord te vinden op de vraag: mi wie heeft God Zijn verbond geslote Dat is niet hetzelfde als: wie mog< tot Christüs komen en wie roept Hij? ...- Wanneer de synode dan ook ui! "'er spreekt, dat Gods verborid zich niet t( '.Yei geadopteerde kinderen, uit ongelovi ee ouders geboren, uitstrekt (een ui! spraak, waar ik het overigens niet irt eens ben), dan betekent dat allermi dat dc synode daarmee wil zeggen deze kinderen van Christus wegge ten moeten worden In de weg va opgroeien in een gelovig gezin mogt ze komen tot geloof in Hem. Rotterdam, A. P. dc Boer jr. LISSABON Drie Neder landse priesters zijn zonder op gaaf van redenen Portugal uit gewezen. Zij werden bij het verlaten van hun kerken te Lissabon door politie mannen in burger opgewacht en kre gen toen te horen, dat zij het land meteen moesten verlaten. Kort hierop werden zij in een auto van de politie naar de grens gereden, zonder de kans te hebben gekregen om zich met de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging in verbinding te stellen. Het zijn J. G. Dekker (37), B. H. G. M. Reker (34) en A. S. van der Ven (32), allen paters der Heilige Harten. Men vermoedt, dat hun uitwijzing een repressaille is voor anti-Portuge- se uitlatingen van de laatste tijd in het Nederlandse parlement. Pater Re ker, rector van het seminarium van Santa de Azoia, was twee jaar gele den al eens het land uitgezet wegens „het doen van bepaalde uitlatingeen aan het adres van de Portugese staat." Er zijn in Portugal 45 Nederlandse priesters. Het zou ook kunnen zijn, dat de drie moesten verdwijnen als een rechtstreeks gebaar van afkeuring over de houding van de Nederlandse bisschoppen in de celibaatskwestie. WALES Een staking van 1500 arbeiders bij de Fordfabrieken in Swansea is zaterdag beëindigd. De stakers was verzekerd, dat binnen een jaar het overleg over hun eisen zal worden afgerond. Om t JvO( uitspraak over adoptie en doop. kreeg het gevoel, dat er gehandeld vanuit het „Heer, ik dank u dat zo ben als die en die". Dat kan God z bedoeling niet zijn. Pa|d< Adoptie en doop (12\ Wat onchristelijk en liefdeloos, d Voor mij spreekt meer: „Kom al; lsl*r len tot Mij" en dan doet het er ni< 'He toe wie we zijn, wat we zijn cn zetó niet onze afkomst. Die toegang is vrij! trva Den Haag, J. M Scholts-Sfrootm»» Bet weer in Europa weer Amsterdam onbew. Brussel onbew. Frankfort zw bew. Genève regen Innsbruck regen Kopenhagen geh.bew. Locamo zw.bew. Londen l.bew. Luxemburg zw.bew. Madrid onbew. Majorca onbew München regenbui onbew. Parits Rome Wenen Zürich l.bew. geh bew regen zw.bew. hu In kige irke tasgr 'linf Be ister tn "''i'il fc t

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2