Bram Geilman dirigeerde Ik ga heus naar Mexico Hermes toch nog naar remise: 1-1 Eric de Ylaeminck snelste in Zolder Trico Noble-Acifit 1970 Excelsior door 't vuur Optimistische Ove Kindvall: Polidori één in Sardinië NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 FEBRUARI flJV AMSTERDAM Het overgrote deel van de toeschouwers na afloop van de wedstrijd Blauw WitEx celsior, die in een 01 overwinning eindigde voor de Rotterdammers had maar één woord: mazzel en nog eens mazzel. Maar was dat wel te recht? Goed. de formatie uit Rotterdam heeft verdedigend gespeeld maar dat is in het huidige voetbal niets bij zonders meer. Neen de pupillen van Piet Koekebakker zullen de hand in eigen boezem moeten steken en zul len dan vast moeten stellen dat zij, vooral in taktisch opzicht, nog heel wat van de Rotterdammers kunnen leren. Zoals gezegd legde Excelsior van het begin af aan het accent op de verdediging om zodra het mogelijk was met snelle uitvallen openingen te maken in de Amsterdamse defen sie. Al snel kwamen de Rotterdam mers tot de conclusie dat dit tegen Blauw Wit niet mee zou vallen. De Amsterdammers die vooral in Felix Muller een goede spelverdediger hadden gaven de Rotterdammers geen kans om aan offensieve daden toe te komen. Maar bekwaam ver dedigend ving Excelsior de eerste aanvalsgolven van Blauw Wit op. Verbazing Aanvoerder Thijs Libregts bewees opnieuw dat hij een defensie uitste kend kan leiden. Hij werd hierbij gesteund door doelman Bram Geil man, die een vorm vertoonde dat menigeen zich met stijgende verba zing afvroeg waarom de van Feijen- oord geleende doelman aan het begin van het seizoen niet bij de Rotter- damse-Stadion formatie was inge lijfd. Het antwoord hierop is simpel, tijdens zijn vakantie in Spanje brak Bram Geilman in een partijtje zijn been en toen moest Feijenoord uiter aard negatief reageren. Incidenteel kwam Excelsior aan uitvallen toe en die bleken niet van gevaar ontbloot. Op dat moment had Blauw Wit moeten beseffen wat voor gevaarlijk spel men speelde. Maar Blauw Wit negeerde deze waarschu wing en bleef volharden in fanatiek aanvallen. Wat Theo de Jong, Felix Muller en Gerrit Kramer ook pro beerden steeds weer moesten zij er varen wat Elinkwijk enkele weken eerder ondervond, dat de verdedi ging van Excelsior zelden in paniek raakt en steeds met voetbal de si tuatie weet te klaren. Gesloten Na de rust begonnen de bedoelin gen van de Rotterdammers duidelijk te worden. Zo snel mogelijk een goal scoren en dan de defensie gesloten houden. Doordat Excelsior wat min der het accent op de verdediging legde kreeg Blauw Wit wat meer kansen. Maar toen bleek dat de Am sterdamse voorhoede met Ben Roode, Gerrit Kramer en Theo de Jong net iets te veel tijd nodig had om tot het beslissende schot te komen. Natuurlijk kwamen er schoten, maar Bram Geilman toonde zich eens te meer een klassekeeper. En ook Freek Mühlenbruch, Jan Kleingeld en de gebroeders Butter wisten van wanten. En toen kwam het moment waar op alles wat de rood-zwarten een goed hart toedroeg zo vurig had ge hoopt. Stormram Theo v. Toledo was in samenwerking met Thijs Kwaker- naat diep in het hart van de hoofd stedelijke defensie doorgedrongen. Fel op de huid gezeten wist de hoe kige Van Toledo de bal achter de ver twijfeld uitlopende Ronnie Boom gaard te werken. 01 voor Excel sior. Dit doelpunt van Excelsior werkte op Blauw Wit als de bekende rode lap op een stier, en Excelsior moest terug en kwam met de rug tegen de muur staan. Maar wat vooral Muller en de oprukkende Theo Cornwall ook deden Excelsior wist van geen wijken. Forceren Blauw Wit wilde het forceren en begon gejaagd te spelen en de zui verheid was ver te zoeken. Het laat ste redmiddel waren afstandsschoten maar ook hierop had Bram Geilman steeds het goede antwoord klaar. Het verlossende eindsignaal zal de Rot terdammers als muziek in de oren geklonken hebben. Trainer Bob Jan- se drukte na afloop uitblinker Bram Geilman aan de borst en zei slechts „welldone boy". SCHIEDAM Joop Castenmiller kon uiteindelijk toch nog glimlachen. De Herm es-train er had. zijn pupillen bijna tachtig minuten tevergeefs storm zien lopen op het door keeper Ver meulen met verve verdedigde heiligdom van Eindhoven. Tachtig minutenivaarin een machteloos Hermes DVS er wel in slaagde een veldoverwicht op te bouwen, er zelfs in slaagde scorings kansen te scheppen, maar keer op keer faalde in de afwerking. Tien minuten voor het einde kreeg Castenmillers-formatie dan toch loon naar werken. Kees van Kooten (wie anders?) boog een hoekschop van Joop Stuivenberg koppend in de ver diende gelijkmaker om: 11. De Ge lijkmaker omdat Hermes na ruim twintig minuten in de eerste helft op een 10 achterstand werd gezet. Sen ders profiteerde handig van een van de vele nonchalances die linksachter Seije Visser kende: 01. Hermes startte op een redelijk be zet Harga niet onverdienstelijk. Ger Bakkes en Theo de Raay misten ech oes van Kooten kopt de gelijk maker in voor Hermes DVS. De wereldkampioenschappen veld rijden zullen in 1971 in Nederland worden gehouden. Na overleg tussen de internationale wielerunie en de KNWU is besloten dc wedstrijden in Berg en Bos te Apeldoorn te houden. Ook de nationale titelstrijd zal op het parkoers in Apeldoorn plaas vin den. Over de data voor de wedstrij den wordt nog overleg gepleegd. ZOLDER De Belg Eric de Vlae- minck is in Zolder wereldkampioen veldrijden bij de beroepsrenners ge worden. In de laatste ronde van de in totaal acht, elk over 2680 meter, kwam het toen aan de leiding gaan de kopgroepje van drie renners, Eric de Vlaeminck, Albert van Dam me en de Westduitser Rolf Wolfs- hohl ten val. De Vlaeminck ging bij het nemen van een hindernis tegen de vlakte en sleurde in de val zijn medevluch ters mee. Geen van de coureurs liep verwondingen op en zij zetten de strijd voort. Ongeveer 500 meter verder kwam de Westduitser op nieuw ten val na afloop diende de Westduit.se coach een vergeefs protest in omdat volgens hem een Belgische mecanicien zich onvoor zichtig op het parkoers had begeven en verloor hierdoor het contact met de beide Belgen. Op het laatste rechte stuk tracht te de Belgische kampioen van Dam me weg te komen. De Vlaeminck bleef echter goed volgen en hij versloeg zijn concurrent op de eind streep. Het verschil was zo gering dat een finishfoto pas kon uitwij zen dat De Vlaeminck voor de vier de keer de wereldtitel bij de cycle- crossers had veroverd. Bij de amateurs scheidden zich direct na de start twee Belgen van de hoofdmacht af: Vermeire en De- decker. Bij de eerste doorkomst lag Vermeire alleen op kop. Zijn voor sprong op een groepje van zes ren ners onder wie de Nederlander Geert Wildeboer bedroeg aan het eind van de tweede ronde bijna twintig seconden. De Spanjaard Ba- sualdo zette in de derde ronde een offensief in dat hem uiteindelijk op de tweede plaats achter kampioen Vermeire bracht. Geert Wildeboer legde beslag op een verdienstelijke levende plaats. Nationaal kampioen Huub.Harings kwam bij de beroeps renners niet verder dan de twaalfde plaats met een achterstand van 5.11 op De Vlaeminck. Cees Zoontjes ein digde als 14e. Amateurs: 1. Robert Vermeiere, België, 56 min. 12 sec.; 2. Jose Maria Basualdo, Spanje, op 24 sec.; 3. Nor- bert Dedecker .België, op 1 min. 14 sec.; 4. Rene De Clercq, België, op 1 min. 34 sec.; 5. Wolfgang Renner. W. Duitsland, op 2 min. 34 sec.; 6. Roger Bijn, België, op 2 min. 42 sec.; 7. Geert Wildeboer, Nederland, op 2 min. 49 sec.: 12. Cock v. d. Hulst. Nederland, op 3 min. 49 sec. Profs: 1. Eric de Vlaeminck, Bel gië, 1 uur 03-50; 2. Albert van Dam me, België, zelfde tijd; 3. Rolf Wolfs- hohl, W.-Duitsland, op 24 sec.; 4. Roger de Vlaeminck, België, op 1 min. 33 sec.; 5. Renato de Longo, Italië, op 2 min. 6 sec.; 6. Julien v. d. Haesevelde, België, op 3 min. 22 sec.; 7. John Atkins, Engeland, zelf de tyd; 12. Huub Harings, Neder land, op 5 min. 11 sec.; 14. Cees Zoontjes, Nederland, op 5 min. 12 sec. ter steeds weer dat greintje „maz zel" om te doelpunten. Zelfs een door Bakkes, in samenwerking met De Raay genomen vrije trap miste doeltreffend effect, omdat Kees van Kooten alleen voor doelman Ver meulen jammerlijk faalde. Gave partij Eindhoven kwam sterk terug. Vooral opbouwend speelde de for matie van trainer Bram Appel een gave partij. Het slaagde er echter dankzij goed werk van doelman Har- rie Spermon niet meer in meerdere treffers op het scoringsbord te laten noteren. Na de rust heeft Hermes het beste van het spel gehad. Vooral de ver vanging van de falende Aard Van der Voort voor de snelle Piet van Duppen bracht meer vaart in het spel van de Schiedammers. Tien minute., voor het einde kreeg Hermes dan toch waar het recht op had toen Van Kooten koppend scoor de. In de slotfase, vaak ontsierd door te hard spel van Eindhovense-zijde, slaagden beide ploegen er niet meer in een „doeltreffende" vuist te malen. ROTTERDAM Ove Kindvall, naalddun front- soldaat in Feijenoords op nieuwe voeibnlroem azende elf, schuwt paniek. Nuchterheid kenmerkt de wijze waarop de man die in alle schraalheid van zijn slechts 66 kilootjes wegende lijf een on gewone kracht en een verbasterende sprintsnel- heid met zich meedraagtweek in week uit de doelpuntenhonger van het wreedste aller voetbal- publieken, het kuiplegioen, stilt. Nuchterheid ook spreekt er uit de manier waarop Ove spreek uit Oewe reageert wanneer we hem >in zijn visie op het probleem dat de moeizame afwikke ling van de vaderlandse competitie voor hem, top scorer van het Zweedse nationale elftal zekere Mexicoganger, met zich meebrengt. Ove lachend: „Duimen voor Ove, zoals VI een paar weken ge leden schreef, is overdreven. Het zit er echt wel in, zeker wanneer er extra inhaaldagen komen, dat het los zal lopen. Ik reis dan gewoon mijn teamgenoten achterna en voeg me een week later bij hen. Ik kan dan alle wedstrijden normaal mee spelen". Ove over de Zweedse kansen: Zonder optimistisch te zijn durf ik stellen dat we een bij hen. Ik kan dan alle wedstrijden normaal mee- Want als we daar van verliezen kunnen we beter meteen thuisblijven. Het gaat tussen Uruguay, Italië en Zweden. Er gaan er twee over. waardoor ik durf te stellen dat we kans hebben de eindronden te halen". Ove Kindvall, de spitsspeler die in de vier jaar dat hij op Feijenoords loonlijst staat niet uit de categorie topscorers is weg te denken voelt zich thuis bij Feijenoord. In het milieu van spelers als een Coen Moulijn, de buitenspe ler die hele defensies dol kan wervelen en wiens trekballen de precisie van Raymond Ceuele- mans hebben, een Wim van Ha- negem, de Zatopek in het gezel schap lelijk in zijn bewegin gen maar o zo efficient in zijn acties en Wim Jansen, de middenvelder met de enorme actieradius, vervult hij met ver ve de rol van kille, nuchtere af maker. Eerverleden jaar mèt Dick van Dijk via 28 goals natio naal topscorer, verleden jaar via 30 goals opnieuw scherpschutter en momenteel met 20 doelpunten de meest succesvolle doelpunten- jager, heeft Ove evenwel één grief. Het feit dat steeds meer verdedigers de op goals azende raspaardjes bij het minste ge ringste omver gaan kegelen,, de meest grove overtredingen be gaan, zint de Zweed, die uitste kend Nederlands spreekt aller minst. Strafbank Hij peinst: „Er is de laatste tijd nogal -gesproken over het feit dat de arbiters strenger moe ten gaan optreden tegen een ver dediger. Maör dat vind ik onzin, in de praktijk ook geen haalbare kaart. Volgens mij moet er net als bij ijshockey een strafbank komen. Een vent die zich even vergeet kan dan nu bijvoorbeeld vijf minuten af gaan zitten koe- lena." Kindvall over Feijenoord kan sen tegen Vorwarts Berlin: „Er gens geloof ik dat we toch niet zo gunstig geloot hebben. Ik heb tegen het Oostduitse nationale brengen. Bovendien toonde Nöldner, die er ook tegen ons R fina doei De star mui bini gek wer Op Jen De moi li tigs tuir sch: Door Ger Stolk elftal gespeeld voordat ik naar Nederland kwam. Het spel was hard, gedisciplineerd en de spe lers maakten op mij de indruk een enorme inzet op te kunnen bij zal zijn aan. een voetballer met grote kwaliteiten te zijn. Favoriet Ik denk dat we favoriet zijn. Ook in Berlijn. Maar dat het ge makkelijk wordt, geloof ik niet. Natuurlijk wanneer we spelen zoals tegen Miaan houdt nie mand ons. Maar je hebt met een andere tegenstander te doen.. Een tegenstander die je wellicht helemaal uit jë spel zal probe ren te halen. Wat dat betreft heb-; ben we een enorme steun aan Happel. Die man heeft zelf aan topsport gedaan, spreekt de taal van de voetballers. Dat is be langrijk. Zoiets geeft je zelfver trouwen. Vergelijk trouwens het elftal maar met dat van verle den jaar. Met praktisch dezelfde spelers draaien we nu zeker een klasse beter." Dubbelgroot Ove Kindvalls kansen op in ternationaal succes zijn dus dub bel groot. En bij Feijenoord èn bij Zweden heeft hij gelegenheid te over zich bekend te maken. Het lijkt of hij de gedachten raadt. Hij zegt: „Aan het eind van het seizoen loopt mijn con tract af. Wanneer Feijenoord mij opnieuw eei» gunstige aanbie ding doet, teken ik weer. Voor een jaar. Want dan is het afge lopen. Dan ga ik terug. Het kan hier nog zo prettig zijn. Voor mij is er maar één land. En dat is Zweden. Over Zweden gespro ken. Het Zweedse elftal zit mo menteel in Mexico. Om zich ver trouwd te maken met die ijle lucht daar. Dat zal trouwens voor mij ook niet meevallen CIVITAVECCHIA De Italiaan Giancarlo Polidori heeft de eerste etappe van de ronde van Sardinië gewonnen. Hy reed de 163 km van Rome naar Civitavecchia in 4 uur 13 min. en 9 sec. Polidori had een voorsprong van 57 sec. op de rest van het veld. De uitslag is: 1. Polidori (It.) 4.13.09; 2. Sercu (Belg.) op 57 sec.; 3. Bitossi (It.) z.t.; 4. Merckx (Belg.) z.t.; 5. Houbrechts (Belg) z.t. café-restaurant Boschhek gesteld werden, zijn: Wim E venboer (Rotterdam), Sjef den Burg (Berkel), Jules Bri sing (Bovenkerk), Waldy Campen (Hulst). Peter van a Donk (Rosmalen), Peter Doorn (Berlicum), Ben Ju: aans (Amsterdam). Peter den Kruis (Helmond)Ani Klaysen (Biervliet), Cor La nis (Amsterdam), John Mei (Utrecht), Guido Paridaen Kruis), Cees Priem (Got Frans van de Ruit (Amsterdam Cees Desmedt (Hoofdplat Roel Snijder (Haarlem). Ftf van der Vleuten (Mierlohoi Peter Vonck (Heikant), Hem Westerweelde (St. Anna Muide) Hennie van Zandbt (Vught), Bella en Keetie' Hi (St. Maartensdijk). BREDA Stuntman Kurt Vyth heeft weer van zich doen spreken. Niet alleen zegde de accu-koning zijn renners tijdens de vlootshow van Trico Noble- Acifit een reis naar Israël toe. wanneer de prestaties aan het eind van het komende wieier- seizoen bevredigend genoemd kunnen worden, maar bovendien kunnen de fietsende Hage-sisters sinds zaterdag rekenen op Vyths financiële steun aan de KNWU in verband met een Russische uitnodiging om in Moskou te ko men rijden. Een ander nieuwtje van Vyth: profrenners die de fiets aan wilgen knopen, kunnen bij hem, Kurth Vythterecht in verband met omscholing. Trico Noble-Acifit bestaat uit 20 renners en twee rensters. Als vakman-ploegleider zal voor het vijfde jaar Piet Liebrechts gaan fungeren. Het ligt in de bedoe ling voor alle klassiekers in Ne derland in te schrijven, terwijl aan Olympia's Tour door Neder land zelfs twee ploegen van Tri co Noble-Acifit zullen deelne men. Ook gaat men naar de Ronde van België. Van de twin tig coureurs zijn er drie die hoog op de hitparade van Joop Midde- link staan in verband met de wereldkampioenschappen en de Tour de l' Avenir. Wim Braven- boer, Sjef van de Burg en Peter vati de Kruis toonden zaterdag trots het schema dat ze door de KNWU thuis gestuurd kregen. Bravenboer en Van de Kruis ne men in ieder geval deel aan de Rondes van Engeland en België, terwijl Van den Burg al zeker is van deelname aan Warchau BerlijnPraag. De renners/sters die in hotel-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 12