Kok verliest plaats aan teruggekeerde Cor Mei „Ontjoodsing" van Duitsland versneld door brandstichting Overheid staat voor zo'n 60 miljard in het krijt Meer verdraagzaamheid, maar lang niet genoeg Feijenoord wil tóch tegen NAC spelen... Evert Dolman won laatste etappe 13 met 13 G, ANIMO VOOR „DIENST OVER GRENZEN" Kleine gemeenschap zonder jongeren ARP vermeldt nevenfuncties Kamerleden Paasvee-expositie Kortlopend Afbetalen Wijzigingen in programma betaald voetbal White trainer van Benfica? Tee Set op top tien VIS ZATERDAG 21 FEBRUARI 1970 >0) UTRECHT Naar aanleiding van het artikel, dat wij 20 december pu bliceerden over het werk van „Dienst over igrenzen", heeft dit bureau negen aanmeldingen gekregen van ménsen, die een tijd lang in dienst van de kerken opbouwwerk willen verrich ten overzee. Onder hen zijn vijf verpleegsters, een meubelmaker, een kleuterleidster, een tv-monteur en een administra- Een van de verpleegsters gaat al lenkortnaar Nigeria. téur. 1 iJinnei De vermoedelijk aangestoken brand in het joodse bejaardentehuis te München, waarbij zeven mensen om het leven kwamen. (Van een medewerker) Al is het dan bijna 25 jaar geleden dat nazi-Duitsland werd verslagen, toch wordt, zeker wat het joodse volk betreft, Duits land met andere ogen bekeken dan welk willekeurig land. Nog voor de brand in het joodse bejaardentehuis in München, zei p.e- DEMONSTRATIEVRIJHEID IN GRONDWET rbl en, (Van een onzer verslaggevers) OOSTERBÊEK Verdraag zaamheid is een proces van eeuwenlange ontwikkeling. Men kan stellen dat er thans een gro tere verdraagzaamheid is dan honderden jaren geleden. Maar er is nog grotere verdraagzaam heid mogelijk. Een conferentie over dit onderwerp, die gisteravond en ook vandaag op De Pietersberg onder auspiciën van het Nederlands Gesprekscentrum werd gehouden, heeft heel wat bezin- 'ningsstof over dit onderwerp opgele verd. Tilssen de Vóïkén groeit langzaam maar zeker bereidheid samen een toekomst op te bouwen. Onverdraag zaamheid tussen de rassen wordt steeds meer als een kwalijke zaak af gelezen. Anderzijds is het duidelijk dat voor een aantal jongeren de ver draagzaamheid weer een voorbije zaak lijkt te zijn. De weg naar verdraagzaamheid tussen de volken blijft overigens nog lang en moeilijk. Echter kan men juist daar zeggen, dat het gesprek tussen de volken de dageraad 'kan zijn van een gezamenlijke beleving van iets gemeenschappelijks Bereidheid om tot overleg te komen kan de motiveringen achter tegen stellingen van belangen verhelderen en bewust maken, zodat ze voor za kelijk onderzoek toegankelijk wor den. Zo kan de relatie tussen de Vol ken een illustratie vormen van de ontwikkeling in de verdraagzaam heid. Verdraagzaamheid dan te omschrij ven als „de uiting van een innerlijk geestelijk avontuur, waarin men in een kritisch gesprek met zichzelf en met de ander kan komen tot andere inzichten, waarmee men, aldus ver rijkt, een nieuw begin kan maken." opbrengen de ander in zijn anders-zijn serieus te nemen er. niet te beschou wen als „een drager van primitieve cultuur". Èn wanneer het Noorden zijn supe rioriteitsgevoel aflegt, door onder meer op gelijk niveau te willen over leggen over de verbreding van de grond, waarop het tehuis van de we reld moet worder. gebouwd, dan is er hoop voor morgen. Ook in het Zuiden moet de menta liteit veranderen. Men zal daar meer oog moeten krijgen voor de oprechte pogingen van velen in het Noorden de ook door hen als onrechtvaardig ervaren bestaande situatie te vervan gen door een rechtvaardige spreiding van materiële en, niet-materiële za ken. Israëls minister Abba Eban: „Als particulier zou ik het moreel niet kunnen opbrengen naar Duits land te gaan." Niet iedereen redeneert zo. Er is in Duitsland zelfs weer een joodse ge meenschap, al is zij zeer klein. Zij leven er, zoals onlangs mij imand in Frankfort zei, „altijd zittend op de vluchtkoffer, de Duitse pas en de pas van een ander land binnen handbe reik". Het zijn voornamelijk joden die de concentratiekampen hebben overleefd en niet meer naar hun geboortegrond, veelal in Polen of de Sowjetunie. te rugwilden. Ze zijn in Duitsland blij ven hangen. Verder de mensen die ter wille van de schadevergoedingen naar hun Duitse vaderland terug keerden; ze waren in de jaren 1933>—1939 gevlucht. Het is een joodse gemeenschap, vrijwel gespeend van jeugd. De ge middelde leeftijd is omstreeks 45 jaar. Incidenten De brand in het bejaardentehuis geeft tal van joden weer een reden elders te gaan leven. Zo is het ook geweest in 1959/1960, toen onver wacht als een epidemie het antise mitisme over Duitsland ging en ruim 450 antisemitische incidenten werden geregistreerd. Maar de brandstichting is van an dere aard. Het ligt meer in het kader van anti-Israël, dan van, anti-joods, al is het verschil aan joden zelf nau welijks duidelijk temaken. Werkelijk antisemitisme komt in Duitsland nog amper voor. De schen ding van joodse begraafplaatsen kan niet altijd als moedwillige, jodenhaat worden beschouwd. De meeste van deze dodenakkers liggen verlaten en wn'"'"i niet meer gebruikt, zodat zij vaak het domein zijn van spelende kinceren. De Duitse overheid heeft van het prille na-oorlogse begin alle moeite gedaan om het aanzien van Duitsland ten opzichte van joden te wijzigen. Daarbij werd zij gesteund door de kerk, zowel de rooms-katholieke en protestantse, die alle moeite deed door middel van samenspraak tot een nieuwe en goede verstandhouding met de joden te komen. Jaarlijks wordt in geheel Duitsland een geza menlijk joods-christelijke Week van Broederlijkheid gehouden. Te groot Desondanks meende in 1963 nog 23 procent van de Duitsers dat de joodse invloed in de Bondsrepubliek te groot was. In aantal kan dat in ieder geval niet j'pist zijn. Iln 1933 bestond de joodse gemeen schap in Duitsland uit een half mil joen zielen. Onder hen waren grote geleerden elf van de 46 Duitse No- I belprijswinnaars waren joden uit- I gevers, journalisten, schrijvers, to neel- en filmspelers. Dat is thans niet meer het geval. De 30.000 joden die thans in Duitsland wonen, leven, in hun eigen schaduw. Weliswaar zijn er een paar joden in het politieke leven, maar zij spelen een tweede, zo niet de derde viool en dan nog hoofd zakelijk in een lokaal orkest. Het is niet toevallig, dat juist in een bejaardentehuis brand is gesto ken om joden te treffen. Men zou het moeilijk ergens anders hebben kun nen doen. Want de joodse gemeen schap in Duitsland leeft in bejaar dentehuizen. Van de 24.000 joden die aangesloten zijn bij joodse gemeenten, ontvangen maar duizend kinderen in de lagere- schoolleeftijd joods onderwijs. Daar voor staan vijftien rabbijnen ter be schikking, alsmede een aantal voor gangers. Maar de meesten van hen hebben andere beroepen. Synagogen In 1933 waren in Duitsland 1600 joodse gemeenten; thans maar tach tig. Toch is het aantal synagogen in het land ruim vijftig, maar in de meeste worden nimmer diensten ge houden. Ze zijn herbouwd, niet zozeer op verzoek van de joden als wel op aan dringen van burgerlijkg gemeenten, de Lander of de bondsregering. In de herbouw werd een manifestatie ge zien van het nieuwe Duitsland. Maar aan deze soms imposante gebouwen heeft joods Duitsland geen behoefte meer. „Het zijn niet meer dan lege ruimten. Ds synagogen van Duitsland zijn gebouwen die eigenlijk niet wor den gebruikt", merkte onlangs rab bijn Grünewald op, want op een klei ne groep in Frankfurt a/Main na zijn de joden van Duitsland nauwelijks godsdienstig. Daarom ook zijn sommige synago gen zo ontworpen dat zij door relatief kleine verbouwingen voor andere doeleinden geschikt gemaakt kunnen worden. Het zijn prestige-objecten, meer niet. De kans dat zij nog eens benut zullen worden, is gering, hoe wel de joodse bevolking van Duits land nog steeds met enige honderden per jaar toeneemt. Maar ook dat zijn ouderen. De jongeren trekken weg, veelal naar Israël, of ze gaan op in. de Duitse omgeving en zijn ook daardoor voor een joodse toekomst in Duits land verloren. De tijd is niet meer veraf, dat overeenkomstig de bedoelingen van de nazi's joden in Duitsland tot het verleden behoren. Dat is thans reeds fet de meeste Duitse steden het geval. München heeft met zijn 2500 joden de grootste joodse gemeenschap, In vele Duitse steden wonen geen of maar enkele joden, zoals in Worms, waar enige jaren geleden wel de synagoge als cultuurmonument werd her bouwd. Deze ontjoodsing van Duits land zal door branden als in het be jaardentehuis van München nog wor den bespoedigd. Avontuur De commissie die het rapport over deze kwestie voorbereidde, komt tot enkele belangrijke conclusies. Een er- j van: het recht op vrijheid tot demon- streren zou zeer wel in de grondwet kunnen worden opgenomen, zij het, dat de uitoefening van dit recht moet worden gebonden aar. bepaalde voor waarden tot het handhaven van openbare orde en veiligheid. Een geval van lotsverbondenheid is voorwaarde voor een gesprek tussen Noord en Zuid (de rijke en de arme landen). Wanneer dit gesprek een maal op gang komt, kan strijd, via bereidheid tot een vreedzaam naast elkaar bestaan, plaats maken voor verdraagzaamheid. Een verdraag zaamheid die overigens niet behoeft uit te sluiten, dat men duidelijk van mening verschilt. Is uitsluitend welvaartsspreiding de basis van de mogelijkheid tot het ontplooien van meer verdraagzaam heid? Deze is inderdaad een belang rijke factor, die wel eens extra on derstreept mag worden. Waar honger is, moet men niet al te veel een be roep doen op mentaliteitsverandering. Serieus nemen Maar verandering van mentaliteit is toch ook uitprst belangrijk. In Noord èn Zuid. Bij ons zullen wij de betweterige houding, die ons zo on uitstaanbaar maak* bij volken uit een ander cultuurpatroon, moeten laten varen Wij zullen de moed moeten (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feijenoord heeft de KNVB verzocht om in geval van een algehele afgelas ting van het betaalde voetbal toch tegen NAC te mogen spelen. Het stadionterrein is volgens ma nager Guus Brox uitstekend be speelbaar. Guus Brox meent ver der dat Feijenoord, dat straks twee competitiedagen achterstand zal oplopen als gevolg van de Europa-Cupontmoetingen met Vorwarts Berlin, er mee gebaat zou zijn een wedstrijd vooruit te spelen. Bovendien zouden de soe- lers, aldus Brox, de wedstrijd sfeer even kunnen proeven. Hoewel de gedachten aan- vanklijk naar FC Barcelona en Monaco uitgingen, zal Feijenoord, indien de bond het voorstel van de hand wijst in of vlak na het weekeinde oefenen tegen een nog onbekende tegestander. Guus Brox: „Ik noem maar wat. Excel sior. Dat is zo geregeld. „Ernst Happel stelde zich gisteren per soonlijk op de hoogte van de toe stand van het veld. Zijn mening: „hier kan op gevoetbald wor den..." De vracht van een met zware stookolie geladen tankwagen moest worden overgepompt na dat de wagen tussen Maassluis en rijksweg 20 van een dijk was gekanteld. Chauffeur L. van der Gaag (25) uit Naaldwijk had C macht over zijn stuur verloren toen hij met *ijn auto in de berm raakteDe man, midden op de foto, kwam met de schrik vrij. (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG Na de frakties van de PvdA KVP en VVD heeft nu ook de fraktie van de ARP de lijst van nevenfuncties van haar Tweede Ka merleden gepubliceerd. De fraktie heeft, voordat deze lijst voor publi catie werd vrijgegeven, verklaard dat geen nevenfuncties worden aanvaard zonder het centraal omité van de par tij hiervan op de hoogte te te stellen. Uit de lijst blijkt, dat vier leden van de fractie commissariaten ver vullen. Het zijn nr. B. W. Biesheuvel (Van Wessanen's Koninklijke Fabrie ken NV te Wormerveer (de heer G. A. Kieft (van NV Kersbergen te Utrecht en van NVBemco te Utrecht), H. de Mooij (Nederlandse Middenstands Bank) en drs. R. Zijstra (van de NV Grontmij). Verder telt de fraktie twee curatoren, prof. dr. I. A. Diepenhorst (van de Rijksu niversiteit in Utrecht) en dr. mr. N. G. Geelkerken (van de Vrije Uni versiteit). De fraktie kent ook ge meentebestuurders, namelijk de heer J. A. van BenneTcom (wethouder van Middelburg), M. W. Schakel (burge meester van Noordeloos), dr. A. Veer man (lid van de raad van Rijswijk) en Tj. Walburg (lid van de raad van Het Bildt). Het enige lid van de frak tie, dat geen nevenfuncties heeft is drs. B. Goudzwaard. Opvallend is het aantal maatschap pelijke en kerkelijke functies, dat de leclen van de frakties bekleden. De lijst vermeldt alleen de belangrijkste en dan is mejuffrouw J. van Leeu wen met 12 nevenfuncties koploop- ster in het gezelschap. Van fraktievoorzitter mr. B. W. Biesheuvel kunnen nog de volgende nevenfuncties worden genoemd: Voorzitter van hel college voor de scheepsbouw, voorzitter van het bestuur stichting Noordzee mijnbouw, voorzitter van het Medisch we tenschappelijk instituut Paramaribo en voorzitter van de commissie Hero riëntatie overheidsvoorlichting. Amateurs tegen Duitsland DEN HAAG Het Nederlands amateur-voetbalelftal dat woensdag avond in het Hindenburg-stadion te Meppen tegen de Wcstduitse ama teurs speelt, is als volgt samenge steld: Doel: Wever (SC Assen). Achter; Deknotte (Middelburg), Mei (DCG-Amsterdam), Van Londen (De I Graafschap-Doetinchem) en Van Res teren (Noordwijk). Midden: Hoek (ZW-Zaandam) en Leget (UVS-Leiden). I Voor W. van de Kerkhof (MULO- Helmond). Kiel (Go Ahead-Kampen). j Camoen (RCH-Heemstede) en R. van I de Kerkhof (MULO-Helmond). Wisselspelers zijn: Soeterboek (DESK-Kaatsheuvel). Schouten (Rijs- j oord), Smits (Sparta '25-Beek en Donk), Leijsen (SC Enschede), Tip i (SC Enschede), Van de Avoird (TSC- Ooster'nout) en Kok (IJsselmeervo- gels - Spakenburg) Scheidsrechter is de heer Chris- toffersen (Den). Grensrechters zijn heren Budko en Reitzer (WD1). In vergelijking met het elftal dat op 19 november in Greenock van Schotland verloor (1—0) zijn er twee veranderingen. Aalt Kok heeft on danks sterk spel in de oefenwedstrijd tegen NEC zijn plaats verspeeld aan de teruggehaalde Cor Met, terwijl de niet meer beschikbaar zijnde Janne de Wit is vervangen door debutant Camoen van RCH. Nederland speelt voor de zevende keer tegen West- Duitsland. Vijfmaal verloren onze amateurs. Alleen de laatste ontmoe ting in het najaar van 1968 leverde een 10 zege voor Oranje op. FINALE IN MEI? Op 21 maart volgt dan voor het amateurelftal de beslissende Europa- Cup-wedstrijd tegen Wales, waarbij een gelijkspel genoeg is om de finale ROTTERDAM Tijdens het con troleren van een waterleidingbuis in een kelder van een flat aan de I-Ian- ralhstraat is donderdag een explosie ontstaan. De zeventienjarige pijpfitter C. J. de Kreek uit Mijnsheerenland Was met een kaars de kelder ingegaan. Hel aanwezige rioolgas is daarna ge ëxplodeerd. De jongen is met ernstige brandwonden aan gezicht en handen baar het Zuiderziekenhuis gebracht MALAGA De Nederlander Evert Dolman van de Willem II-Gazelle- ploeg heeft de 6e en laatste etappe van de wielerronde van Andalusië ge wonnen. Hij reed het 100 km lange tra ject van Ronda naar Malaga in 2 uur 40 minuten en 12 seconden. Tweede werd de Spanjaard Emilio Sahagua die een seconde later bin nenkwam en hierop arriveerden alle anderen, hun tijd was 2 uur 40 minu ten 26 seconden. Winnaar van de ronde was de Spanjaard José Gomez Lucas die de hele afstand van 830 kilometer had afgelegd in een tijd van 23 uur 56 minuten 31 seconden. DEN BOSCH Op donderdag 19 maart wordt in de Brabanthallen de 35ste paasveetentoonstelling gehou den. De expositie krijgt nog een in ternationaal tintje door de deelname uit Belgie en Duitsland. Op deze ten toonstelling wordt ieder jaar de alge meen kampioen gekozen, ook wel „miss rund" genaamd. Het vorig jaar werden meer dan 300 runderen, 175 vette kalveren en 75 varkens aange voerd. (Door onze economische medewerker) BLIJKENS de begroting komt de staat enorm veel geld tekort om al zijn plannen te ver wezenlijken. Voor 1969 werd het kastekort in september nog op 650 miljoen gulden gesteld en voor 1970 op 850 miljoen. De minister van financiën vroeg op 21 oktober vorig jaar geld te leen tegen een rente van 8 pet. Er kwam 500 miljoen op tafel. De minister had meer kunnen krijgen maar liet ook wat voor andere geldvragers over. In januari klopte de minister voor de tweede maal aan de deur met 8-oct. leningen. Nu kwam er ƒ325 miljoen beschikbaar. Weer was er meer aangeboden, maar de mi nister bleef bescheiden. De staat leent regelmatig. Zijn uit gaven zijn groter dan zijn inkomsten en als er dan onder die uitgaven ook collectieve voorzieningen schuilen, is het geoorloofd hiervoor te lenen met de bedoeling de schuld geleidelijk af te lossen. Bij collectieve voorzienin gen denken wij aan wegen, inpolde ringen, dijkenbouw, zeehavens, wo ningen, gas- en elektrici teitsvoorziening, luchthavens, brug gen, recreatiegebieden, om de voor naamste te noemen. Het gevolg is, dat de schuld van de overheid voortdurend groeit. Op het eerste gezicht zou dat niet nodig zijn: als wij namelijk sneller aflossen dan wij nieuwe schuld maken, daalt die schuld. Maar de collectieve voorzie ningen worden al maar groter, de overheid moet steeds meer geld op tafel leggen voor ons aller behoeften en dan is lenen de enige oplossing. Wij werden hier aan herinnerd toen wij lazen dat de gevestigde staatsschuld op 31 december 1969 ƒ21,4 miljard bedroeg. Een jaar er voor was dat 19,8 miljard, eind 1967 18 miljard en zo daalt het bedrag elk jaar tot 12.5 miljard eind 1960. De groei lijkt onontkoombaar. In feite is de staatsschuld groter dan die genoemde ƒ21,4 miljard. Want dat is alleen schuld, die voor vele jaren is aangegaan. Er bestaat ook kortlopende schuld, die de staat op korte termijn moet terugbetalen. Dat kan hij doen door steeds nieuwe kortlopende schuld aan te gaan. Ban ken en andere financiële instellingen lenen dat geld veelal op korte ter mijn. Het juiste bedrag is niet pre cies bekend, maar het zal in de buurt van de 6!/s miljard liggen. En daar komt dan de schuld van provincies en gemeenten bij. Ook die moeten leningen aangaan voor collec tieve voorzieningen. De netto schuld zowel langlopend als kortlopend van provincies en gemeenten teza men was eind september vorig jaar ongeveer ƒ29 miljard, bijna evenveel als de totale staatsschuld. Die gigan tische bedragen bij elkaar brengen ons in de buurt van de 61 miljard. Dat komt voor elke Nederlander, oud of jong, arm of rijk, neer op een schuld van bijna 4900. De overheid heeft geld geleend ten behoeve van de gemeenschap en dat zijn wij met zijn allen. De ge meenschap moet daarom ook die schuld weer afbetalen. Dat gebeurt via onze belastingen en door de pro gressie die daarin is verwerkt, beta len de mensen met een groter inko men naar verhouding veel meer aan die aflossing dan de minder bedeel den. Het gemiddelde bedrag van ƒ4900 aan schuld voor iedere Neder lander moeten wij dan ook tegen die achtergrond zien. Het aangaan van schuld wordt ex tra moeilijk gemaakt door de hoge rente. Wij zitten nu met een rente van 8 pet. Maar er is ook een tijd geweest, pal voor en pal na de oor log. dat de staat tegen 3 pet. kon lenen. Later is de rente steeds hoger geworden met het gevolg dat de mi nister van financiën in de begroting voor dit jaar ƒ1650 miljoen alleen aan te betalen rente heeft opgeno men. Dat is de keerzijde van de me daille. Basketbalteam speelde gelijk DEN HELDER Het Nederlandse heren basketbal team heeft gisteren in Den Helder gelijkgespeeld tegen Frankrijk: 5858. Bij de rust leidde Nederland met 3327. De scores waren: Nederland: V. Tuyl van Serooskerken 62„ Hugo Harrewijn 2—6., Ruud Harre wijn 2—0., Rijsewijk 42., Dekker 0—2., Boot 8—4., V. Woerkom 11—9. Frankrijk: Bonato 610, Cachemiere 0—3, Le- dant 128., Longeville 50., Staelens 26., Tassin 2—4. DEN HAAG De KNVB heeft in het programma voor het betaalde voetbal enkele wijzigingen aange bracht. De ontmoetingen NEC GVAV en Haarlem MVV zijn uit gesteld, terwjjl de wedstrijd Haar- lem GVAV is ingelast, j De Koninklijke Nederlandse voet balbond heeft tot deze maatregel be sloten omdat het zeer twijfelachtig was of de ontmoeting in het Goffert- stadion tussen NEC en GVAV door gang zou kunnen vinden vanwege dc toestand van het veld. Om GVAV niet nog verder op het competitiepro gramma te laten achter geraken spe len de Groningersin Haarlem. GLASGOW David White, de voormalige manager van Glasgow Rangers, heeft bevestigd dat hij is benaderd door de Portugese club Ben fica, die een nieuwe trainer zoekt na vorige week de verbintenis met Otto Gloria te hebben verbroken. White vertelde dat een contactman van Benfica hem had gevraagd een volledig dossier van zijn voetbal car rière naar Lissabon te sturen. „Dat heb ik", aldus de Schot, „gedaan en nu wacht ik de ontwikkelingen maar af. Ik ben zeer geïnteresseerd in de baan." Donderdag wees de Engelse natio- I nale coach Sir Alf Ramsey een aan- I bod van de Portugezen van de hand. te halen. Wordt een desbetreffend verzoek van Nederland ingewilligd, dan zal de finale niet eind juni, maar in de eerste week van mei worden gehouden. Dat gebeurt in de Italiaan se provincie Toscane. Mogelijk in Florence Hoewel de UEFA aanvankelijk het tornooi via afvalsvsteem -zou willen verspelen, heeft Nederland voorge steld een 'halve competitie te houden, zodat in een week tijd drie wedstrij den moeten worden gespeeld. Binnen kort zal daarover worden beslist. Spanje, Italië en Zuidslavië zijn reeds geplaatst. Venus ook hoog in Engeland NEW YORK/LONDEN Twee Nederlandse groepen staan deze week op de Amerikaanse top tien. Venus van de Haagse popgroep Shocking Blue zakte van de negende naar de tiende plaats. Ma Belle Amie Van de Tee Set maakte echter een geweldige sprong: van de veertiende naar de zesde plaats. Venus heeft als eerste Nederlandse popgroep de Engelse top tien bereikt. Het schoof deze week op van de elfde naar de zevende plaats. Tanker bij Groot en Van Vliet te water (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM Bij de scheepswerf De Groot en Van Vliet te Slikkerveer is vrijdag de chemica- liëntanker Andrcgua te water gela ten. Het schip wordt gebouwd voor rekening van de rederij Torskildsen te Trondheim (Noorwegen) en zal in april officieel worden gedoopt en in gebruik worden genomen. Het 84 meter lange en 13,50 meter brede schip was de grootste stapel loop bij de werf sinds de oprichting. De Andregua meet 3150 ton. In het algemeen wil de groep van feuille een veerpont voor Schoonho ven, een roll on roll off schip voor de KNSM en een chemicaliëntanker voor rekening van Broere. Hiermee is de werf tot en met 1970 volgeboekt. de keelontsmettende tabletten DEN HAAG De cijfers van sporttoto nummer 28 van de afgelo pen week zijn: Deelnemers: 723.342. Inleg: ƒ1.537.540,20. Prijzcnbedrag: ƒ691.893,09. Eerste prijs: ƒ207.567.93, 13 meldingen, uitkering bruto 15.966,60. Tweede prijs: 138.378.02. 297 meldingen, uitkering ƒ465.90. Derde prijs: 207.567,93, 3680 meldin gen. uitkering ƒ56,40. Extra prijs: ƒ138.378,62, 719 meldingen, uitkering 192,50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9