MUZIEKSCHOOL HAARL.MEER WIL GAAN BOUWEN Zonodig subsidie openbaar vervoer bij de VLEET Yalkenburgse Harmonie speelde onder nieuwe dirigent T urnkampioenschappen bij Kwiek Nieuw veen Visserij nieuws VEEL BELANGSTELLING VOOR MUZIEKONDERWIJS Woontoestanden in het Hooglandse Huys Synode herdacht dr. Gravemeijer ARP/CHU in Oegstgeest VVD Lisse met kandidatenlijst IIAZERSWOUDSE KLEUTER VERDRONKEN NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 FEBRUAl HAARLEMMERMEER Het bestuur van de Stichting Muziekschool Haarlemmermeer en direkteur P. Kiel jr. hebben maar één wenst: dat zo spoedig mogelijk een oplossing wordt gevonden voor het ruimteprobleem waar men nu mee heeft te kampen en dat in het nieuwe cursusjaar nog veel erger zal worden. Om dan nog maar niet te spreken over 1975, als althans volgens de prognose nog zo'n duizend leerlingen méér het muziekonderwijs volgen. De muziekschool begon op 1 maart 1966 en heeft sindsdien een onge kende groei meegemaakt. De paar honderd leerlingen van toen. zijn nu 1651 leerlingen geworden en daarmee schaart de muziekschool Haarlem mermeer zich bij de grote in ons land. Verwacht wordt dat als het nieuwe seizoen in september begint, ruim 2000 leerlingen zullen zijn ingeschreven, welk aantal in 1975 zal zijn opge lopen tot zeker 3000. PIET KIEL Jr.: „Bouw muziekscholen niet vergeten Gistermiddag maakte een aantal genodigden een rondleiding langs de muziekscholen in Haarlemmer meer. Daarbij bleek duidelijk dat het ruimteprobleem geen sinecure is. In de meeste dorpen is de mu ziekschool gehuisvest in lokalen van lagere scholen. In Nieuw-Ven- nep krijgen de leerlingen les in de voormalige chr. school aan de Schovestraat, waarin ook de Stich ting Dorpshuiswerk Haarlemmer meer Zuid en de openbare biblio theek een onderdak hebben ge vonden. Het is allemaal behelpen en daar willen degenen die voor de muziek- O LEIDEN In overleg met en met medewerking van ambtenaren van het stadhuis wordt door Experimen teel Kerkewerk in het Hooglandse Huys, het nieuwe centrum aan de Moriaansteeg, aanstaande zaterdag van 's morgens half elf tot 's middags 3 uur doorlopend entrée geboden aan allen, die direct of indirect bij woningproblemen zijn betrokken Rechtstreeks tobt 10 procent van de Leidse bevolking met onvoldoende of erbarmelijke woonruimte. In net Hooglandse Huys is foto materiaal opgesteld van de afdeling Voorlichting. Ook is uitgebreid cijfermateriaal aanwezig. Vooral is echter belangrijk, dat ieder die dit DRIEBERGEN Aan het begin van de zitting gisteren herdacht de hervormde synode de vrijdag 13 fe bruari overleden dr. K. H. E. Grave meijer, oud-secretaris van de synode. Dr. Gravemeijer hield niet van mens-verheerlijkende lofredenen, maar het past de generale synode niet, onvermeld te laten, wat deze man voor onze vaderlandse kerk betekend heeft in de jaren tijdens en na de Tweede Wereldoorlog, aldus ds. J. A. G. van Zanten, praeses van de synode. ..Wie weet niet van zijn moed en on verschrokkenheid, toen het in de strijd der geesten ging om het hart van het evangelie en de consequenties daarvan voor kerk en volk? Wie he rinnert zich hem niet als de man die in die jaren, tesamen met prof. Krae- mer en dr. Buskes. het land door trok om de klok van gemeente-opbouw met kracht te Luiden? In ruige tijden roept God soms ruige mensen en geeft hij ze aan zijn kerk als profeten, die met kracht te luiden? In ruige tijden boodschap vertolken. En zie. door de werking des geestes komt het over en het werkt aanstekelijk en het geeft nieuwe gloed en nieuw vuur, daar waar alles mat en uitgeblust leek". De praeses van de synode citeerde in dit verband hebreeën 13 vers 7: „Houdt uw voorgangers in gedachtenis, die het woord Gods tot u hebben gespro ken. Let op het einde van hun wandel en volg hun geloof na". Dra. Van Eerd (PPR) en mr. Wessel (D'66) LEIDEN-OEGSTGEEST Hel debat tussen drs. Van Eerd (PPR) en mr. Wessel (D'66) over Oegst- geester politieke zaken en het Leidse PAK is 2 maart om 8 uur 's avonds in Het Witte Huis te Oegstgeest. Burgerlijlce stand OEGSTGEEST Geboren: Jo hannes Petrus Antonius. z v J. H. G. Frambach en H. P. E. Iesberts; Reinoud Lodewijk. z v L. J. F. Hermans en J. M. Servaas: Eric Pieter. z v P. P. van Leeuwen en T. Steeineveld; Reinier Paul. z v G. H. M. Posthumes Meyjes en E. M. H. Krantz; Willem Pieter. z v R. Rus en P. M. Landkroon: Ineke, d v H. van der Schrier en A. Cuperus. Ondertrouwd: P H. Schoute en E. L. M. Lijnkamp. Getrouwd: J. G. M. Tabbers en C W. M. M. Mciller: A C A. Lep pers en M. A. M. van der Hoek Overleden: C. Roeleven. w.v. B. J. M. Vreeburg. GEMEENTE LEIDERDORP Ontwerp-bestemmingsplan Zijllaan en MeUepolder 1969 Met ingang van 20 februari 1970 zal gedurende een maand ter gemeen tesecretarie. afd. Algemene Zaken ter inzage liggen het ontwerp van het bestemmingsplan Zijllaan en Meijepolder 1969 met de daarbij behorende toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij dc gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen Leiderdorp. 19 februari 1970 De burgemeester van Leiderdorp M. A. VAN DER HAVE. wenst inlichtingen kan ontvangen met het oog op privé-moeilijkheden wegens gebrekkige woonruimte. Ex perimenteel Kerkewerk wil echter ook degenen, die een redelijk, goed of zeer goed huis bewonen, ervan overtuigen, hoe nodig het is dat op schuiving, doorstroming plaats vindt. Hel is nog steeds te weinig bekend, dat de Nederlander over het alge meen te weinig huur wenst te be talen. Gemiddeld ruim dertien pro cent van het loon wordt aan de huur besteed. Dit zou moeten wor den opgevoerd. In andere landen ligt dit percentage veel hoger. Vele woningwetwoningen worden be woond door huurders voor wie deze huizen niet zijn bestemd. Zaterdag verleent Experimenteel Kerkewerk service om dit in brede kring te laten doordringen. Het Hooglandse Huys is geopend van 10.30 tot 's middags-3 uur. Tussen 11 en 12 uur wordt een voor ieder toegankelijke discussie gehouden. school verantwoordelijk zijn graag een eind aan zien komen. Een half jaar geleden werd een bouwcom missie in het leven geroepen, die de mogelijkheden onderzoekt zo spoedig mogelijk te komen tot de bouw van eigen schoolgebouwen. Hoofddorp staat daarbij als nummer één op de urgentielijst. gevolgd door. Nieuw-Vennep. Het aantal leerlin gen bedraagt hier resp. 367 ei 236. maar zal in het nieuwe schoolsei- zoen veel hoger liggen. Eén van de oorzaken is wel de enorme uitbrei ding van deze twee dorpen. Luisteren ..Woningbouw is vanzelfsprekend noodzakelijk. Maar men moet toch de bouw van muziekscholen enz. niet uit het oog verliezen. Ook dat is belangrijk. Het valt mij op aat in het zuiden en noorden van het land aan dergelijke zaken veel meer aan dacht wordt besteed. Er staan prachtige muziekscholen in bijvoor beeld Limburg en Groningen' aldus de heer Kiel. Op de muziekschool wordt les ge geven op vrijwel alle instrumen ten. Men gaat er vanuit dat de leerlingen zelf de instrumenten kopen maar voor de financieel minder-draagkrachtigen wordt al tijd een oplossing gevonden. Daar voor is onder andere bestemd een instrumentenfonds. Voor het nieuwe cursusjaar zijn er enkele wensen. Dat is onder meer - de invoering van een luisterklas. waarbij de jongens en meisjes leren luisteren. „Tussen de muziekschool en de concertzaal is een gat. Dat hopen wij door de luisterlessen 'te kunnen vullen. Ook willen wij aan dacht gaan besteden aan de gehoor- ontwikkeling, wat al even belang rijk is", aldus de heer Kiel. Van verschillende kanten is de muziekschool al benaderd door vol wassenen, die zich afvragen waar om voor hen niets wordt gedaan. OEGSTGEEST Het definitieve gemeenteprogramma van de ARP en de CHU is vastgesteld. Het is de be doeling, dat dit programma ook aan de KVP zal worden voorgelegd, zodat na akkoordverklaring het misschien mogelijk zal zijn samen met deze par ten één gfractie in de raad te vor men. ARP en CHU willen aangaande het onderwijs een open visie van het gemeentebestuur bevorderen, terwijl men daarnaast de gelijkstelling tus sen bijzonder en openbaar onderwijs wil handhaven. Over de woningbouw wordt gezegd, dat met name ook de gesubsidieerde bouw de nodige aandacht moet heb ben. Mocht het rijk achterwege blij ven, dan zou het gemeentebestuur zelf een regeling moeten treffen voor een individuele huursubsidie. Er moe ten verder bejaardenwoningen wor den gebouwd, terwijl de bouw van bejaardencentra moet worden gesti muleerd. Dit in overleg met de Ker ken in Oegstgeest. Bij het hoofdstuk wegen en ont wikkeling van bestemmingsplannen wordt opgemerkt, dat de aanleg en breedte van wegen is afgestemd op het verkeer van de toekomst. Het openbaar vervoer moet een route krijgen over wegen, die daarvoor ge schikt zijn of anders geschikt ge maakt moeten worden. De tarieven voor het vervoer moeten overal ge lijk zijn en indien noodzakelijk dient de gemeente bij te dragen iin de ex ploitatie van de vervoermaatschappij. Vandaar dat overwogen wordt een cursus voor algemene muzikale vorming voor volwassenen te be ginnen. Voor de muziekschoolleerlingen zullen over enige tijd twee concer ten worden gegeven. De gedachten gaan uit naar het Noordhollands Philharmonisch Orkest. ROELOFARENDSVEEN Vrjjdag zal in de zaal van Heemskerk een ontspanningsavond worden gehouden van de christelijke vakbeweging. Me dewerking verleent het gezelschap „Amusanto" uit Katwjjk. RIJNSBURG De woningcom missie zal maandag 2 maart van 19.30 tol 20.30 uur zitting houden in het raadhuis. GOUDEN PAAR IN VALKENBURG VALKENBURG Vandaag is het 50 jaar geleden dat de heer en me vrouw Pluimert (75 en 73 jaar oud) in het huwelijksbootje stapten. Zij deden dat in Dordrecht, de geboor teplaats van de bruid. De heer Pluimert werd geboren in Dubbel dam. Hij begon zijn loopbaan op 12-jarige leeftijd bij een houtzagerij in Dordrecht. Toen deze firma het in de crisisjaren niet kon bolwerken, werd hij baas bij houtzagerij Van de Weg in Dordrecht. Later ging hij mee met de onderdirecteur, de heer De Boer. die .in het bedrijf van zijn vader aan de Hoge Rijndijk kwam. In 1947 werd dit verplaatst naar de Valkenburgseweg te Voorschoten, (nu gem. Valkenburg). Tot 1960 was de heer Pluimert, bedrijfsleider bij de Fineer- en Fijnhouthandel Boer en Jaeger. Het echtpaar heeft geen kinderen. De heer Pluimert heeft bijzonder veel belangstelling voor paarden en alles wat daarmee heeft te maken. Deze liefde dateert uit zijn dienst tijd, toen hij van 1915 tot 1918 was ingedeeld bij het 2e regiment hu zaren te Amersfoort. Mevrouw Plui mert is hartpatiënte en kan niet zo veel drukte meer verdragen, maar dit gouden huwelijksfeest mag toch niet onopgemerkt voorbijgaan meende zij. Het echtpaar heeft al vele bloem stukken ontvangen, o.a. van het be jaardencomité te Valkenburg en de herv. gemeente te Voorschoten. Vanmorgen bezochten burgemees ter en mevrouw Van 't Wout het echtpaar (rechts op de foto). VALKENBURG Valkenburgs Harmonie gaf gisteravond in het naar gewoontegoed bezette Dorpshuis de 63ste winteruitvoering. Het bijzondere hiervan was de nieuwe dirigent, de heer S. van der Poort. Hij is klarinettist in de Marinierskapel, leidt de Kapel van het vliegveld Valkenburg, slaagde enige tijd geleden aan het koninklijk conservatorium voor het examen- orkestdirigent. In het afgelopen jaar is er een goede verstandhouding tussen de heer Van der Poort en de Valkenburgse muzikanten ontstaan en er is alle kans. dat zo het jarenlange .opbouwende, belangrijke werk van Willem de Zwart met succes en tot aller tevredenheid voortgezet kan worden. Lasser ging op heel werkstuk zitten LEIDEN Een 40-jarige lasser uit Vlaardingen is gistermiddag tij dens een pauze op een scheepswerf aan de Sumatrastraat op een werk stuk gaan zitten dat hij zojuist had gelast. Zijn broek vloog in brand. Met ernstige brandwonden aan bo venbeen en zitvlak is de man per EHD naar het acad. ziekenhuis ge bracht. LISSE De afdeling Lisse van de VVD vergaderde gisteravond o.l.v. voorzitter O. Heins in Warong D.ja- wa. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: J F Snik voorz... J Ch Ma- they vice-voorz.. J A Bom. secr. en O Heins en A Rietdijk leden. Na uitvoerige bespreking werd de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen samengesteld: G J de Vos (zittend raadslid). 2 J F Snik, 3 mevrouw S A Pothof Haarsma, 4 G A Glas. 5 mevr I S Roes—Schalij, 6 W J E Tissing, 7 W D Verduyn, 8 mej A Kingma, 9 J A Bom en 10 A J den Hollander. Bouw 96 etagewoiiiiigen in Noordwijk begonnen NOORDWI.IK Gisteren werd aan de Van de Mortelstraat de eerste paal geslagen voor een complex van 96 etagewoningen. Het project bevat 48 vierkamerwo- ningen, 48 driekamerwoningen en 50 garageboxen in het souterrain. De huurprijs komt gemiddeld op f 268 per maand, exclusief cv en service. De aannemer hoopt in de winter 1970-1971 de eerste flats ge reed te hebben. NIEÜWVEEN Tijdens de leden vergadering van gymnastiekvereni ging Kwiek werden de aftredende bestuursleden mevr. P. D. van Don- gen-Lammerink en de heren M. Bakker en N. v. d. Kleyn herkozen. Tevens werd besloten om 1 april de contributie van f 2 per maand te verhogen tot f2,25, terwijl met in gang van 1 januari 1971 alle contri- butiegelden, die dan worden betaald, met f 0,25 per maand worden ver hoogd. Er is dit jaar een tekort van f4500. Voor volgend jaar is een tekort van f7.000 geraamd. De Drumband, bestaande uit een dozijn dappere, volvaardige tieners met rood-grijze schoudermantels, leidde, onder tambour-maitre C. Gra- vekamp de avond met vier goed en varieerd geslagen marsen in. Na de mars „Death or glory" (R. B. Hall) door het korps, sprak de be schermheer, burgemeester N. van 't Wout, een aanmoedigend woord. In het verdere verloop van het con cert bleek duidelijk, dat de nieuwe aanvoerder de kunst verstaat en de klankbeelden natuurgetrouw uit de instrumenten kan te voorschijn halen. Met de klank zelf zal hij nog meer kunnen doen. In een werk als „Dans la bruyère" (op de heide) van Francois Auguste Gevaert) stak het hog niet zo nauw. Die ouverture liep wel goed, maar in de toch ook vlot en stijlvol gespeelde Suppé-ouverture „Die schone Gala- thea" kwam de speelse geestigheid niet helemaal vrij. Enkele klarinettisten speelden hier een uitstekende partij. Ook enkele andere blazers en het slagwerk vielen op. Maar het geheel kon nog meer reliëf tonen. Dr vroegere dirigent De Zwart was ook aanwezig. Op verzoek van de heer Van der Poort dirigeerde hij nog eens Grétry's ballet-suite „Zémire et Azor". Die klonk voortreffelijk. licht en levendig genuanceerd. Na de rust traden prominente kla rinettisten (J. van den Tol, P. J. van der Mey, mevrouw W. Oosterlee-Nas- veld, mevrouw A. van der Mey-Glas- bergen en ook de dirigent zélf) in sonatines van Kasbergen en demen ti op. Veneziaanse canzones (van Luza- schi, uit de 16de eeuw) werden gebla- Kleuterschooi Aarl.veen AARLANDERVEEN Hoofd leidster M. Vonk heeft op de jaar vergadering van de Chr. nat. kleu terschool een lezing gehouden over het zwakzinnige kind. Er zyn twee soorten zwakzinnig heid: de aangeboren en de verwor ven zwakzinnigheid. De laatste ont staat door een beschadiging in de hersenen en een tekort aan zuurstof. Mej. Vonk gaf een uiteenzetting over de soorten van zwakzinnigheid en de manier waarop men zwakzin nige kinderen opvangt. Voor deze lezing was de jaarver gadering. Penningmeester C. Kra mer meldde een tekort van f 1323,09. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw A. de Vries-Vochteloo en de heer M. Angenent gekozen. zen door J. Doldersum (piston), A. Imthorn (tuba), H. Vooys (hoorn) en H. de Wit (bas). Valkenburg's Harmonie bezit heel wat bekwame, ijverig studerende spe lers. Een paar oude bekenden („Rule Brittannia", „Rondo in blue" en „Ab- schied der Gladiatoren") voltooiden het rijk voorziene programma. Joh. van Wolfswinkel Kunst na Arbei gaf concert KOUDEKERK In een stam volle zaal van het verenigingsi bouw gaf de muziekverenigi „Kunst na Arbeid" een conci voor leden en donateurs. Dat di gent Louis Jansen uit Den Hé voor het korps van grote waa.' is. bleek uit het enthousiasi waarmee de leden speelden, ieder stuk werd het korps toegejuicht. Erevoorzitter burgemeester der Linden was verhinderd avond het woord te voeren. Dit d nu voorzitter H. van der Voorst, gaf een overzicht van het afgelo; jaar, memoreerde de grote succes en prees gemeentebestuur en in\ ners van Koudekerk, die het m hebben mogelijk gemaakt, dat i nu nieuwe uniformen optrad. Aan eind werd één minut stilte in genomen voor de heer Dingeman Rooy, die dit jaar is overleden. Na afloop van het muzikale gede te, dat werd besloten met een opt den van het tamboerkorps o.l.v. heer P. van Brummelen uit Lei ontvingen de dirigent en de lei van de drumband een cadeau. Na de pauze werd het toneels „Niets veranderlijker dan de mt opgevoerd door een gezelschap Leiderdorp. HAZERSWOUDE Het twee rige dochtertje van de familie J.i Egmond uit de Jacob Rcviusstrs gistermiddag door verdrinkin) het leven gekomen. Het meii spelenderwijs in een nabij de gelegen water gevallen. ie J, istraii cingfi neisM wo® Deze avond werd de nieuwe ver- eniginigsvlag onthuld, rood-wit, de kleuren van de gemeente Nieuw- veen, embleem in middenveld, naam „Kwiek" in gele létters op de vlag. Deze vlag zal voor het eerst wor den gebruikt bij de turnkringkam pioenschappen. Gymnastiekvereniging Kwiek, die 365 leden telt, heeft inmiddels al veertig inschrijvingen ontvangen voor deelneming aan de kringkam pioenschappen, die Kwiek zaterdag 28 februari vanaf 's middags 3 uur in het gebouw hou dit Burgerlijke stand van Benthuizen BENTHUIZEN Geboren: Marry Johanna, d v B v d Velde en A Bos. Hogeveenseweg 41. Andrè Serge Raimond. z v A Kühlman en F E v Stam, Pr Olausstraat 3. Jens, z v J Sheriff en J M Schaaders, Kon Julianastraat 25. Amilius, z v C Bregman en M Drop, Roode Kruis straat 11. Gerrit Corstiaan, z v J Holstege en J J v Reeuwijk, Dorps straat 152. Cornelia Abrahamina, d v M Havenaar en A P Kaashoek, Kon Julianastraat lc. Marinus Adriaan, z v M Havenaar en A P Kaashoek, Kon Julianastraat lc. Getrouwd: P W H D Russel, te Rotterdam, en E C Neve. HILLEGOM Op de hoek Thor- beckelaan/De Savornin Lohmanlaan en naast het perceel Frans Halslaan 2 zullen brievenbussen worden ge plaatst ten gerieve van de bewoners van de nieuwe wijken Elsbroek en Meer Dorp 3. IJMUIDEN 18 februari Na het winterse weer van dinsdag de felle sneeuwbuien vormden een bar obstakel konden de kustschepen woensdag weer lekker gaan draaien. Het weer had nu, vooral in de mid daguren, een lente-aphtig karakter. Over het algemeen mochten de be manningen van de kotters, loggers en treiters over de resultaten niet klagen. Natuurlijk moesten verschil len in de vangsten worden genoteerd maar met minimale trekken van een mand of tien hoops mocht beslist niet worden gemopperd. Sommige vaar tuigen trokken uit een poging een mand of twintig boven het opmerke lijk kalme water van de Noordzee. Het assortiment bestond voorname lijk uit kleine gul en wa{ wijting. Van lijd tot tijd moesten ook enkele kabeljauwen er aan geloven. Aan platvis viel vrijwel niet te komen. Het lukte alleen wat scharretjes aan de rondvis toe te voegen. In de Noord was de koolvis weer vrijwel alleen heerser. In het bijzonder de kleine zwarte soort gaf nadrukkelijk te kennen dit gebied als zijn domein te beschouwen. De Nederlandse treilers kregen van dit spul uit elke trek heel wat aan boord. De bemanningen hadden heel wat moeite om de buit te verwerken. Het valt te hopen dat hun niet geringe in spanningen naar behoren zullen wor den beloond hoewel een vraagteken op zijn plaats is. Door de ruime pro- duktie van de laatste dagen zijn de noteringen flink gekelderd. Alleen in IJmuiden bedroeg de aanvoer van daag ruim 4000 kisten en dan wordt het voor de handel heel moeilijk al les tot zich te nemen. Veel anders viel hier overigens niet te bemachti-1 gen. De schelvis liet zich maar bij mondjesmaat aan de oppervlakte brengen. Dit gold in nog sterkere mate voor gul. wijting en kabeljauw. Per trek kregen de vaartuigen hier van in het gunstigste geval een mand of vijf aan dek. Haring en makree) schitterden door een volledige afwe zigheid. De kotters, loggers en ook treilers die het op de tong hadden voorzien moesten met vrij schrale resultaten genoegen nemen. De sterk ste schepen konden af en toe uit een trek 30 kilo boven water halen maar meestal kwamen zij niet aan twintig kilo toe. Aan bijvis bevond zich in de kuil door elkaar genomen een mand of acht schol. De minder goed uit de kluiten gewassen eenheden moesten zich een nog bescheidener rol laten welgevallen. Voor hen was dikwijls uit een trek niet meer weg gelegd dan 15 kilo tong en een mand of zes andere vis. Ook ditmaal was de tarbot niet van zins zijn passieve rol op te geven. Deze fijnvis was per trek hoogstens met een paar exem plaren vertegenwoordigd. Ook aan rondvis konden de ruimen de toe voer met het grootste gemak ver werken. Het bleef meestal bij paar verdwaalde wijtingen. Wat er was. Aan de IJmuidense markt verse nen 5 vaartuigen. Zij tekenden v een aanvoer van 4510 kisten vis. koolvis had met 4010 kisten een denkelijk overwicht. De handel iw het voor de rest doen met 90 kil schelvis, 10 kisten wijting, 10 kis gul en kabeljauw, 150 kisten kit gul, 20 kisten haring, 180 kisten sc 5 k schar, 13 k diversen, 2 k tai 1290 stuks stijve kabeljauw en kilo tong. Verder waren er 220 kl< kisten wijting, 102 kleine kisten ring, 20 kleine kisten schol en kleine kisten diversen. De sche was weer goed in trek. De pem lagen met een constante koers negentig gulden per vijftig kilo best in de markt. De kleinmii bleef slechts twee gulden ac) Voor de twee grootste soorten gemiddeld iets meer dan tachtig den betaald. De braad was voor vismeelindustrie met een noter van f 62.- tot f 35.- een onbereikl ideaal. De kattencentrale moest handen voor de zoveelste achten volgende maal van de gul afhod De grote soort moest na een r van zestig gulden slechts acht den prijsgeven. De kleine gul handhaafde zich een koers van f 45.- tot f 50.- e* eens gemakkelijk. Bij de schol den de grote- en grootmiddel een notering van f 24.- tot f 20.- niet imponeren. De tweetjes de het met een hoogste bod van vee gulden heel wat beter. De drie! de scholletjes van de onderkant, telden daar op de eerste afslag tien gulden boven. De schar liei een regelmatige notering van f weer niet met zich spotten. Dc stripte wijting stak met een top ruim zestig gulden voortvarend wal. Later ebde de belangstel wat weg maar met een laagste van f 35.- werd toch een redelijk middelde bereikt. De verse ha: vertoefde met een koers van f tot f 14.- in de achterhoede. De I was weer schaars en ook duur.i eentjes spanden met een top negen gulden per kilo de kroon, slips volgde met een hoogste bod' f 8.69 goed. Deze soort moest hieP later slechts drie dubbeltjes afsfc De kleinmiddel deed voortdufl f 8.50. De grootmiddel zat op eerste rondgang dicht bij de gulden. Op de laatste afslag f 7.50 betaald. De grote tong sp« met een notering van f 6.91 tot V zyn rol geducht mee. Het beste middelde in deze groep was me; koers van f 9.30 tot f 8.30 voor tarbot. In Scheveningen In Scheveningen werden voerd 15 kisten kleine gul, 40 kis schol en 400 kilo tong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4